Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) Diokhan válasza lmno (#44048) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha ezt a reinstallt meg akarom csinálni előtte le kell menteni a képeket? El tűnnek a dolgaim reinstall után? Gondolok itt mentett képekre, zenékre elsősorban.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#44052) TigerCat válasza Diokhan (#44051) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még ha vissza is tenné, akkor is lementeném, mert bármi megtörténhet. Egyébként igen. De TM-ból visszarakhatod.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44053) Diokhan válasza TigerCat (#44052) üzenetére


Diokhan
addikt

A helyzet az, hogy már így vettem, nem olyan régen, és nem hiszem, hogy történt TM mentés. Azért kérdeztem, mert jelen pillanatban nem rendelkezem olyan külső vinyóval, amit ír a mac, így nem tudok menteni... :(

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#44054) lmno válasza Diokhan (#44053) üzenetére


lmno
őstag

Minden külső vinyóra tud írni, csak olyanra kell formázni :)
Egyébként mi a konkrét problémád a Sierrával, ami miatt feltétlenül rollbackelni kell?

(#44055) Diokhan válasza lmno (#44054) üzenetére


Diokhan
addikt

Csak lassúnak érzem 4 giga memóriával. Sokszor van úgy, hogy sokáig gondolkodik egy-egy program indítással.
Sajnos nem lehet formázni, mert a külső vinyóm tele van oylan cuccal ami kell, tehát nem formázhatom le.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#44056) lmno válasza Diokhan (#44055) üzenetére


lmno
őstag

Lehet külön partíciót is csinálni neki ha van rajta hely, és akkor nem kell formázni az egészet; mondjuk az kicsit macerásabb

[ Szerkesztve ]

(#44057) TigerCat válasza Diokhan (#44055) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mentsd le csak az adatokat, képeket, dokumentumokat, a beállításokat pedig jegyezd fel, vagy készíts képernyőmentést róluk. Ha megvan a tiszta rendszer, visszateszed a fájlokat, beállítod amit kell és kész.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44058) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok,

Ma voltam az Allmáriumban megnézettem a macbook kijelzőjét és mondták , hogy garancia időn túl is cserélik nem kell hozzá garancia hosszabbítás, de halkan jelezték azt hogy, az amúgy sem hivatalos visszahívást a kopott kijelzők cseréjére 2016.okt 31. ig végzik csak el. jelenleg nem tudni , hogy meghosszabbítja-e az apple.

Így jövő héten viszem be a gépet ,mert amúgy laza 160 ezer lenne, és így esztétikailag nem túl szép.

Ha valakinek ilyen problémája lenne cselekedjen még a jövő hétig.

üdv: Norbi

(#44059) Diokhan válasza TigerCat (#44057) üzenetére


Diokhan
addikt

A gond ott van, hogy nem tudom hova menteni őket...!

Imno olvastam róla, de egyelőre még nem merek bele fogni. :)

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#44060) lmno válasza Diokhan (#44059) üzenetére


lmno
őstag

Tedd fel a Tuxera Trial-t, és akkor (asszem) 7 napig használhatod. Azzal tudsz NTFS-re írni (gondolom arra van formázva a külső vinyód).

(#44061) TigerCat válasza Diokhan (#44059) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Baszki, szívás. Paragon, vagy Tuxera demóval talán menni fog...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44062) generic válasza Rage47 (#44043) üzenetére


generic
senior tag

Jövő héten jönnek az új macek!!! :)

(#44063) lugosi válasza generic (#44062) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez most biztos vagy csak pletyka?

(#44064) Diokhan válasza lmno (#44060) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen arra van, korábban windows-os Asus laptoppal használtam.

Köszi a tippet, megpróbálom.
TigerCat neked is köszi!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#44065) lugosi válasza generic (#44062) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Láttam twitteren a macrumors cikket, hogy elvileg október 27! Hát most már nagyon várom.

(#44066) Rage47 válasza generic (#44062) üzenetére


Rage47
veterán

Ja, láttam a cikket. Hivatalos bejelentés nincs, de kvázi már ez is az. Ilyet nem szoktak írni alaptalanul.

[ Szerkesztve ]

(#44067) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok, a Lock Me Now nektek megy Sierrán? A gyártó oldalán csak egy régebbi van, ami nem indul el.

Let's begin, de gozaimasu!

(#44068) TigerCat válasza _ak_ (#44067) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem próbáltam, de a BetterTouchTool-lal is meg tudod oldani, én így csináltam:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44069) generic válasza Rage47 (#44066) üzenetére


generic
senior tag

Már ideje volt frissíteni a termékeket, reméljük megérte várni. :)

(#44070) Black Dragon válasza lugosi (#44065) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ha igaz a hír(én is láttam), akkor holnap kellene kiküldeniük a meghívókat, mert ha jól tudom kb 1 héttel az esemény előtt szokták küldeni.

(#44071) nauro válasza Black Dragon (#44070) üzenetére


nauro
aktív tag

legyen igazad. Tovább csak nem húzhatják már. Ide azt az átalakított Prot ;)

(#44072) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Hát ha tényleg USB-A portok és MagSafe nélkül jön az új rMBP, az óriási deal-breaker lesz...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44073) r4z válasza szabogabor10 (#44072) üzenetére


r4z
nagyúr

Ahogy terjed a Thunderbolt 3 és az USB-C, nem sokáig lesz ez probléma. Még talán katalizátorként is funkcionálhat az új MBP, felgyorsíthatja a TB3 terjedését. Ha viszont a MagSafe-et is törlik, akkor biztosan nem váltok, amíg nem muszáj. A MacBookok legjobb feature-je.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44074) szabogabor10 válasza r4z (#44073) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez oké, de a mostani eszközeimet nem akarom kidobni...
Ha adnak a 4 porthoz 4 átalakítót is, akkor nincs gond, de ezt nem tudom elképzelni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44075) TigerCat válasza szabogabor10 (#44074) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. A thunderbolt kijelző csatlakozó nagyon hiányozna. És már az is egy kábel mind felett...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44076) bLaCkDoGoNe válasza szabogabor10 (#44072) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hatalmas +1! :R
Ha a MagSafe-et eldobja az Apple, az számomra mindennél ékesebb bizonyíték a rövidlátásukra, a koncepciónélküliségre, az arroganciájukra, és a korábbi elvek szembe hugyozására. Akkor innen a lejtő jön.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44077) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Immár hivatalos: október 27-én Mac event. :)
Illetve csak event, de gondolom a Mac-ekről (is) fog szólni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44078) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Új retina 13-as mennyi pénz lehet? Ami eztán jön

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#44079) kiiso válasza FIREBLADE78 (#44078) üzenetére


kiiso
tag

USD ár változatlan lesz ($1299), HUF ár árfolyam változások miatt nyakamat rá hogy 489900,- körül fog alakulni. (most 469900,-)

[ Szerkesztve ]

(#44080) szabogabor10 válasza kiiso (#44079) üzenetére


szabogabor10
veterán

2015 május végén 280 felett volt kicsivel a USD, most 279, 309 volt az EUR, most 306, szóval ez alapján nem lenne indokolt nagyobb mértékű áremelés.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44081) generic


generic
senior tag

En arra leszek kivancsi angliaban mennyivel lesz dragabb a font drasztikus esese miatt. :O
1000 volt a tavaly, most tuti az uj 1200 felett lesz...

(#44082) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Az meg lehet oldalni valahogy, ha két monitor használok és a baloldali az elsődleges monitorom, akkor ne a jobb oldali monitor jelenjen meg a dock ami egyként a kép jobb oldalán bukkan fel?
(Két 25.ös monitor esetén már egy kicsit messze van a jobb oldala a második kijelzőnek, ha nem középen ülök :)) )

Válaszaitokat, előre is köszönöm.

(#44083) Smiley válasza dni (#44082) üzenetére


Smiley
őstag

Jah, ott ahol rendezed a monitorokat a sys pref-ben, fogod es monitor ikonjan belul, a pici feher menubar-t, adtobod arra a monitorra amelyikre szeretned.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#44084) r4z válasza dni (#44082) üzenetére


r4z
nagyúr

Húzd az egeret annak a monitornak az aljára, ahová a dockot akarod. Át fog ugrani. Az elsődleges monitor beállítása erre nincs hatással.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44085) Black Dragon válasza szabogabor10 (#44077) üzenetére


Black Dragon
addikt

Biztos vagyok benne, hogy a Macekről fog szólni javarészt, ha nem teljesen. Az event címe, a "Hello again" nem emlékeztet senkit valamire?:) Segítek: [link]

Szerintem(vagy remélem), hogy összefügg a kettő, és most is valami nagy dobásra készülnek.:)

[ Szerkesztve ]

(#44086) szabogabor10 válasza Black Dragon (#44085) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, azóta már rájöttem én is. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44087) bLaCkDoGoNe válasza Black Dragon (#44085) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, valószínűleg hatalmas dobásnak gondolják a MagSafe kihajítását meg az OLED-es érintősávjukat.

Szerk.: nem is beszélve, ha a 12"-es MacBook borzalmas billentyűzetét is átrakják a Pro-kba.

(#44088) szabogabor10: A MagSafe hiánya nálam is deal breaker lenne, ill. az USB-A mellett én a kártyaolvasó kidobását is fájlalnám, mert én azt marha sokat használom. Ugyan még semmi nem hivatalos, de ha tényleg ez az új irány, akkor nem igazán tetszik.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44088) szabogabor10 válasza bLaCkDoGoNe (#44087) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hát ha tényleg kihajítják a MagSafe-t, kétszer is meggondolom, veszek-e új gépet...
Az egyik legjobb ficsőr a Mac-eken.
Az USB-A portokról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44089) szijartg


szijartg
senior tag

De miért ragaszkodtok ennyire a MagSafe-hez?
Már egy régi technológia. A kis pinekről benne nem is beszélve! Ugyan ez volt a 4S-ről 5-re váltás idején, hogy jajj mi lesz a Lightningal. Nem halt bele senki!

Nálam egyedül az ágyban jó, mikor ha úgy fekszek akkor nem rántja le a gépet hanem csak "leválasztódik".

[ Szerkesztve ]

(#44090) szabogabor10 válasza szijartg (#44089) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Nálam egyedül az ágyban jó, mikor ha úgy fekszek akkor nem rántja le a gépet hanem csak "leválasztódik".
"

Pontosan ez a lényege.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44091) bLaCkDoGoNe válasza szijartg (#44089) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mert kényelmes, mert praktikus, mert átgondolt, mert okos megoldás – mert látszik hogy itt az Apple-nek még tényleg a felhasználói élmény volt az elsődleges.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44092) WaterWave


WaterWave
veterán

Én nem aggódom.. Pro 15 retina i7, 16gb ram, 500gb ssd-- ez kb 3 évig tuti kiszolgál, ha nem több...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#44093) szijartg válasza bLaCkDoGoNe (#44091) üzenetére


szijartg
senior tag

Ez mind szép és jó, de akkor is már egy elavult dolog!
Van itthon kb 5db ilyen töltőm aminek a kis pinjei beragadtak/beestek, használhatatlanok lettek. Sokról a kábel védő is levált már(mint a lightning csatinál, de ezek benne vannak a pakliba mert használom őket). Vagy csak a táp ment tönkre(eredetiek voltak). Tudom, hogy foglalkoznak ennek a javításával de nem küldözhettem őket sehova mert nem érte meg nekem.

De, majd 27-én este okosabbak leszünk, hogy mit léptek ;)

(#44094) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Air terén mik a pletykák? Olvastam már olyat is korábban, hogy megszűnik a termékvonal, olyat is, hogy csak a 11-es szűnik meg, de nem tudom hogy most mik a várakozások.

(#44095) #Chris válasza bLaCkDoGoNe (#44091) üzenetére


#Chris
tag

USB-C-ből is van olyan mágnesesen leválasztható, nem kell megijedni.

https://griffintechnology.com/us/breaksafe-magnetic-usb-c-power-cable

Ez pl. egy, de már többet is láttam. Keressetek rá.

(#44096) szijartg válasza lugosi (#44094) üzenetére


szijartg
senior tag

Szerintem csak a 11"-os szűnik meg, ott a MacBook meg az iPad Pro-is.
13"-as marad, az egy jó és nagyon kelendő gépezet!

(#44097) bLaCkDoGoNe válasza szijartg (#44093) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Erre nem tudok mit mondani, én ugyanazt az egy szem töltőt használom és hurcolom magammal mindenhova már 6. éve, és még mindig tökéletesen működik. Nem ragadnak be a pinek, nem hullik szét a kábel, semmi baja nincs. (Ez még egy Magsafe1.)

(#44095) #Chris: Okos ötlet, 12 rongyért venni valami utángyártott vackot (ami vagy működik, vagy nem, szállításkor meg sikeresen vagy elhagyod a kis mégneses baszt, vagy nem), hogy a 9 kilós gépet kényelmesen használhassa az ember. Nem is értem, miért nem tapsolok hozzá. Meg ahhoz, hogy egy nyomorult egeret nem tudok majd rádugni a gépre. Vagy egy SD kártyát megetetni vele. Tényleg remek lesz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44098) szabogabor10 válasza bLaCkDoGoNe (#44097) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kezd nagyon rossz irányba elmenni az Apple, ez tuti.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44099) lugosi válasza szabogabor10 (#44098) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, már egy ideje egyértelműen.

(#44100) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Safariban, hogy tudnom kikapcsolni azt, hogy automatikusan beírjon nekem szavakat kitöltendő mezőbe? Édesanyám német feladatokat oldogat meg és állandóan beírja magának a gép amit gondol. Az aut.adatlap kitöltést már kikapcsoltam, mást nem találtam.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.