Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Elérhető lett a Windows Server 2016 első nyilvános előzetese.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Argh, és nem én nyitottam a témát, pedig már pár hónapja próbálgatom a dolgokat :)
A linkelt tech preview 3 már egy hónapja elérhető.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Dilikutya válasza kraftxld (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én ma kaptam a Technettől a levelet. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Aki még nem vágná, hogy mik a fő újdonságok.

Storage replica, nano server, conainter, pár hyper-v okosság, most már lehet rolling cluster upgrade-t csinálni (ööö.. valaki ezt már X éve tudja :D).
Már lehet menet közben a VM-ben hálókártyát cserélni és memóriát rugdalni (váááóó.. ez is mintha menne már máshol X éve :D), nested virtualizáció is megy már a Hyper-V-nek.

Active Directory-ban nem sok változás van, szerintem az AD mérnökök 90%-át átállították Azure AD-ra, az onpremise-t nagyjából lesz*rják és már "legacy AD" néven hivatkoznak rá. Ha valakinek új cucc kell menjen Azure-ba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet tudni, mikor lesz megvásárolható a ws2016 itthon?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) kraftxld válasza bambano (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valszeg az MS Ignite korul szeptemberben. De ha most vesz valaki 2012 R2-t software assurance-el mennyisegi licenszben akkor megjeleneskor automatan jogosult lesz 2016-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) bambano válasza kraftxld (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ahova kellene, ott nem vásárolnak "mennyiséget" :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) westlake


westlake
félisten

Lehet tesztelni.
Megérkezett a GA kiadás a Server-ből is. Letölteni innen, vagy innen lehet. Jelen állás szerint a 14393 a "végleges" verzió, ami majd megjelenik szeptember végén (Ignite Conference).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9) kraftxld válasza westlake (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, kenjük :)
Köszi!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) kaboca22


kaboca22
újonc

Sziaszotk!

Valaki tudja esetleg ezeket:
-Milyen Microsoft Exchange verziókat támogat a WS2016?
-Milyen MS SQL verziókat támogat a WS2016?
-GFI MailEssentials Unified Protection fut-e WS2016-on?
-GFI MailArchiver fut-e WS2016-on?
-Vipre Business fut-e WS2016-on?
-GFI EndPointSecurity fut-e WS2016-on?

köszi előre is!

(#11) kraftxld válasza kaboca22 (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tehát a kérdések helyesen:

-Milyen Microsoft Exchange verzió támogatott WS2016-on?
Még egyik sem, a 2016 úgy 2-3 CU mulva (CU4-5 magasságában mondjuk év vége fele, jövő év első negyed), 2013 szintúgy mondjuk CU15-16 körül szintén év vége, Q1 jövőre

-Milyen MS SQL verziók támogatottak WS2016-on?
Még egyik sem, szintén valszeg SQL 2016 SP1 vagy 2014 SP3 magasságában várható

-GFI MailEssentials Unified Protection fut-e WS2016-on?
Nem hiszem, kell legalább 6 hónap mire rendesen hitelesített és bug mentes lesz.

-GFI MailArchiver fut-e WS2016-on?
Kizárt, alapból egy fos termék, legalább egy év amire megszögelik az új OS-re.

-Vipre Business fut-e WS2016-on?
-GFI EndPointSecurity fut-e WS2016-on?
Ha ez a kettő támogatott Win10-en akkor valszeg menni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) westlake


westlake
félisten

Mégsem a 14393.0.160808-1702-as build a GA. Várjuk a leak-et. ;]
Lehet, hogy nem véletlen a mai KB3192366-os frissítés sem (14393.206). Érdekes ez a 753 MB-os új frissítés annak tükrében, hogy ezelőtt ugyanúgy a KB3193494-es (14393.187) frissítés települt fel, mint a Windows 10-nél.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13) westlake


westlake
félisten

Két hónappal újabb és ~500 MB-tal nagyobb. Talán végre tényleg ez az RTM build. 14393.0.160715-1616 helyett 14393.0.160911-2111. ;)

Hajrá!
(Magnet link)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14) kraftxld válasza westlake (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már az MS oldalán is kint van a végleges trial, de hyper-v server még sehol :( [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) kraftxld válasza kraftxld (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Exchange 2016 CU3 már megy Server 2016-on, de legalább 2008 R2 Active Directory domain / forest level kell hozzá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) westlake válasza kraftxld (#14) üzenetére


westlake
félisten

A régi van kint. Nem vagy elég alapos. ;]
Leak-elt ISO, úgyhogy vicces lenne, ha már kint lenne valamelyik MS portálon. Egyelőre csak az OEM-eknek küldték ki. Október 12-én kerül ki VLSC-re. Magyarul máshol sem fogja előbb publikálni a MS.

Mondjuk az érdekes, hogy a BuildLabEx még mindig ugyanaz:

Nyilván megvan az oka, hogy miért nem változtatták meg. A telepítés elején mondjuk 09/12/16 van, úgyhogy...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#17) westlake válasza westlake (#16) üzenetére


westlake
félisten

KB3192366 után gyorsan megváltozott:

Igaz, hogy egy magyar verzióval próbálkoztam, de Windows 10-re nem ment fel a frissítés. Már az msu elindítása után egyből hibát ír.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18) kraftxld válasza westlake (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Felőlem akármit belerakhatnak nagy marketing melldöngetve, de egy kib*szott keresőt nem tudnak már évek óta összerakni legalább használható szinten, ez már kész vicc.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) Visormail válasza kraftxld (#18) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam nem csak az a baj, hogy nem talál meg egy csomó mindent, hanem bármelyik találatra ha ráklikkelek azt se nyitja meg. Ha átállítom a start menüt teljes képernyősre, hogy olyan legyen mint a win8/2012-ben, akkor meg minden 3. megnyitás után befagy. Ilyenkor nem történik semmi ha ráklikkelek a start gombra, vagy megnyomom a windows billentyűt, csak akkor javul meg ha visszaállítom normálra.

A Xinput és XAudio dll-eket ha telepíteném a bat fájllal http://www.win2012workstation.com/xinput-and-xaudio-dlls/ akkor azt mondta access denied. A telepítéskor létrejött fiókkal, rendszergazdaként indított total commanderből, vagy még a bat-ot is úgy indítva, kikapcsolt uac-al is, mindenhogy access denied. Kézzel se tudok fájlrendszer jogokat se módosítani, ahhoz sincs jogom. Ez mi miatt van?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20) kammler


kammler
senior tag

Heló!

Kérdés. Eddig Windows server 2012 Essentials-t használtam. Ahhoz le lehetett tölteni egy media streaming pack-ot. Mint különálló telepítőt. Na ilyet nem találok a server 2016-hoz se mint különálló pack, se mint feladatkör a szolgáltatások hozzáadásánál. Valaki tud valami infót?

(#21) Immy válasza kammler (#20) üzenetére


Immy
őstag

Egyenlőre nincs a deprecated listában: [link]
Próbáld ki a Plex-et.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#22) kammler válasza Immy (#21) üzenetére


kammler
senior tag

jó sokat szívtam a plex-el, dlna gondok, de sikerült végül

(#23) Immy válasza kammler (#22) üzenetére


Immy
őstag

Megosztod velünk mi volt a megoldás? :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#24) kammler válasza Immy (#23) üzenetére


kammler
senior tag

Valami gond van a DLNA részével, vagy az LG TV nem szereti. Gépen frissült a media library, mikor letöltöttem valamit, de vagy nem frissült a TV-n, vagy látszott a plex media server, de egy film se volt a TV-n. Egyszerencsém volt, hogy az LG TV store-ban volt plex alkalmazás, azzal tökéletes. A server 2012 R2-ben lévő DLNA műküdött rendesen a TV-vel. Igaz ehhez képest fapados volt.

(#25) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Helélo,
Hol tudom letölteni a Hyper V - azt amire aztán pakolhatom a VM eket.
Tehát az a megoldás, hogy egy rendes server és azon belül egy hiper v környezet, nem iegn jó,. mert toál feléeslegesen foglalja a gépet a nagy hoszt rendszer.
Olyasmire gondolok, mint a vmware esxi ej, van - e ilyen ?
Az esxi driver gondokkal küzd a lapomon. . .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#26) Visormail válasza Core2duo6600 (#25) üzenetére


Visormail
addikt

Itt van a különálló Hyper-V server [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27) Core2duo6600 válasza Visormail (#26) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Big Thanks

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Feltepítettem, de nem ismerte fel a lan kártyát, így jelenleg nem sok mindenre jó.

Hogy lehetne rávenni arra, hogy használja a lan kártyát.
Asus Z97 Deluxe lap, intel vezérlővel !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#29) Visormail válasza Core2duo6600 (#28) üzenetére


Visormail
addikt

A win10-es lan drivert kellene feltelepíteni. Ööö illetve itt írnak róla, hogy ezzel mókolni kell [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30) westlake válasza Core2duo6600 (#28) üzenetére


westlake
félisten

Nem működik hegesztés nélkül. Eléggé meglepődtem, hogy egy gépre azért kell Windows 10-et telepítenem, mert az Intel nem adott ki drivert a Server 2016-hoz. Ráadásul az operációs rendszerben sincs semmilyen driver. Nem kicsit furcsa.
Normál driverekkel nem fog működni. Körülbelül egy órát szenvedtem a dologgal, mielőtt feladtam.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#31) Core2duo6600 válasza westlake (#30) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát, én is erre jutottam. . .

Én 1 nap után döntöttem úgy, hogy valami módóüon életre fogom kelteni a vasat, így végül a Vmware ESXi 6.5 lett belőle.
Ha nagyon hyper-v ni támad kedvem akkor max enek keresztül. . .
Vagy felteszek nativban egy server 2016 -ot, (még nem próbáltam), ha egyaltalán megy a lapon.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32) kraftxld válasza Core2duo6600 (#31) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk kb 2e ft-ert lehet venni halokartyan amivel megy rendesen a dolog. Amugy meg rendes szerver vason nincs gond :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) Core2duo6600 válasza kraftxld (#32) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Gondoltam, hogy így van.
Az is kisebb szerencse, hogy a 6.5 ös ESXI gond nélkül felismert mindent !.

Nem is a pénz a lényeg, hanem full tele van a vas, és lévén csak teszteléshez kell :) nem állandó üzemre.
Hisz valóban egy normál lap van a gépemben !.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34) westlake válasza kraftxld (#32) üzenetére


westlake
félisten

Nem is tudtam, hogy az Intel "kártyái" nem ütik meg a (szerver) szintet. :U

Play nice!

(#35) Core2duo6600 válasza westlake (#34) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezzel szembern a Vmware ESX 6.5 simán felment, a korábbiak is ismerték a lan kártyát, csak a sata vezérlőt nem.
De a legujabb mindent ismer azon a lapon, ahol feltettem.

Akkor miről is beszélünk

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#36) Immy válasza westlake (#34) üzenetére


Immy
őstag

Eléggé függ a pontos típustól a támogatás. Intel is gyárt a consumer piacra...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37) kraftxld válasza westlake (#34) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én meg arról, hogy az intel köcsögösködik a driver témában :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Először is kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok mindnyájatoknak!

Azon emberek táborát gazdagítom, aki Karácsony este végre nyugodtan, a munkától távol beül egy pohár borral a gép elé és olvasgat. De sajnos, szakmai ártalom, egy probléma nem hagy nyugodni, ezért szántam rá magam, hogy írok a topicba.

Sok-sok éve foglalkozom számítógépekkel és informatikával, nem egy helyen vagyok rendszergazda is egy kis városban. Eddig nem volt igény Windows Server használatára, beállítására, illetve ahol volt (iskolákban), ott maximum az ActiveDirectory fájlmegosztással kapcsolatos dolgai kellettek, se több, se kevesebb.

Most azonban egy nagyobb fába vágtam a fejem. Körülbelül egy éve vettünk át egy céget, egy katyvaszos, okádék rendszerrel, amit 10 évig toldoztak-foltoztak, a hálózatot, a PC-ket (XP-s PC-k), a Windows Servert (Win2003), Linux-os fájlszerver... Voltak gondok. Egy év alatt odáig jutottunk, hogy az egész rendszert kigubancoltuk, a hálózatot rendbe raktuk, az összes gépet Win7/Win10-esítettük, NAS-t telepítettünk.
Utolsó nagy levegővétellel a Windows Servert kéne kicserélnünk (Pentium D, WinServer 2003... modern).
Két könyvet is olvastam Windows Server 2012-vel kapcsolatosan, de ez mind feltételezett előzetes mély tudást WinServer 2003-ról vagy 2008-al kapcsolatosan.
Amit a könyvekből sikerült kinyernem, hogy jó sok mindent tud ez a Windows Server. :) Azt tudni kell előzetesen, hogy a helyen körülbelül 20-30 darab gép csatlakozik a szerverre, ebből az egyszerre dolgozók száma nagyjából 10. Ez azért fontos, mert én már a licenszelés kérdésénél elvesztettem a fonalat.
A futtatott dolgok: MsSQL szerver, MySQL (illetve MariaDB) adatbázis, Firebird adatbázis, valami Borlandos ezer éves csoda adatbázis.
Elméletileg egy Essentials is bőven elég lenne - na de hát akkor jönnek ugye a kérdések:

1. HP MicroServer Gen8-at szeretnék telepíteni i3 processzorral, 16GB memóriával, 2db 1TB Raid1 WD RED-del. Elég-e ez a konfig ennyi kapcsolat kiszolgálásához?

2. Megfelel-e erre a gépre a Server 2016 vagy inkább 2012 R2? Essentials verzió 25 felhasználóval és 50 géppel? Egy adott felhasználónévvel és jelszóval egyidejűleg több gép is csatlakozna a szerverre, ami a fájlmegosztásokat illeti (pl. penzugy).

3. Már beszereztem tanulás céljára egy ilyen MicroServert, 2016 telepítve (mondjuk még csak Celeron, de egyelőre elég). MsSQL-t nem ajánlja tartományvezérlőre telepíteni, így gondolom egyik adatbázis szerver sem ajánlott. Virtualizálni kéne? A virtualizációs dolgok eléggé csábítóak, főleg a komplett mentés miatt, de ez esetben inkább ESXi? HyperV? Minden adatbázis szervernek külön virtualizált rendszert? Eléggé meg lehet itt is keveredni.

Egyáltalán ajánlott a Windows Server? Valaki mondta, hogy emitt nem is kell tartományba léptetni a gépeket (eddig sem voltak, és nem is nagyon lehet), s emiatt felesleges a WinServer. De, gondolom a felhasználókezelés, megosztások és egyéb dolgok miatt ajánlott.

Kérlek, segítsetek! Eltévedtem itt az erdőben. Nem azt kérem, hogy mondjátok meg, mit kéne venni és hogyan beállítani, mindössze csak az irányt kéne segíteni belőni, és akkor elkezdek mélyrehatóbban foglalkozni egy-egy területtel a WinServeren belül.

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39) Core2duo6600 válasza csusza` (#38) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Neked is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket !

Mi informatikusok már csak ilyenek vagyunk :)

Az MS licenszelése igen összetett dolog. . . Szinte biztos, hogy egy üzletkötő segítségét kell kérned.

A hyper v ingyenes, Az vmware ESXi az nem az.

Én mindenképp azt mondanám, hogy ahány adatbázis, annyi "gép" virtuálisan.
Ekkor már lehet hogy a microserver el fog vérezni9, persze attól is függ, hogy mekkorák az adatbázisok.
Már csak azért is, mert ha nagy galiba van, akkor csak azt az egyet kell újhrahúzni és emiatt nem áll meg az egész rendszer.

Nálunk a cégnél is, 70 körüli gép, is windows rendszer fut Vmware ESXi alapokon.

Nálunk Server 2012 Datacenter van, korlátlan számú példányt lehet feltenni a virtuálisan a hosztopkra, fail over miatt nálunk ebből 2 van.

Eddig különösebb gond nélkül.

Ki kell számolni, hogy ebben az esetben a külön liszenszekkel vagy a datacenterrel járnál - e jobban.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#40) csusza` válasza Core2duo6600 (#39) üzenetére


csusza`
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Az összes adatbázis közül az MsSQL a legnagyobb, nagyjából 3.5-5GB.
Az összes többi elenyésző, az egyik Firebird 300-500 MB, a többi vicc, a MariaDB kb. 30MB, a Borlandos, az valami állomány alapú, nem is memóriában futó...Ezek fényében még mindig vérezhet a MicroServer?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#41) Core2duo6600 válasza csusza` (#40) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem imserem a Microserver képességeit, ezért még tippelni sem tudok ezzel kapcsolatosan
A tartomány vezérlő vel és file serverrel biztosan elbánik.
A többbit meg egyszerűen ki kell próbálni.

Az MS től az összes kiszolgálót le lehet időkorlátos változatban tölteni, ezzel nincs gond.
a Vmware től az ESXi -t szintén, 60 napos próba lehetséges, valós futásidő, nem az eltelt napok számítanak.
Egy ingyenes regisztrációt követően.

Vagy letorrentezed a Windows serverek telepítőjét, utobbi talán egyszerűbb, és ekkor még szabályt sem szegtél, hisz az illegális aktiválásig szabályos magának a telepítőnek a letöltése.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#42) hemaka válasza csusza` (#40) üzenetére


hemaka
nagyúr

A gen8 felpimpelheto akar Xeonnal is, ha elfogyna a procibol a kraft. Intel Xeon E3-1230-as tuti bele megy es a mostani cerkatol(gondolom 1610t) ez megkozelitoeg 3x erosebb cpu.

(#43) csusza` válasza hemaka (#42) üzenetére


csusza`
senior tag

Igen, igen, a proci csere alap lenne, ha tényleg bekerülne a rendszerbe. i3 szerintem elég lesz kiszolgálni azt a teljesítményt, amire szükség van.

Közben találtam HP-s WinServer 2k12R2 Foundation-t. Ahova kell, a tartományvezérlési és a virtualizációs szolgáltatások full feleslegesek, vegyesen van 7 Home/Pro, 10 Home/Pro, 15 felhasználós (jól gondolom, hogy egy felhasználónévvel több felhasználó tud egyidejűleg csatlakozni? Fájlmegosztás, hálózati meghajtó - mert akkor így simán elég).
Gondolom az adatbázisokhoz minden gond nélkül tudnak csatlakozni a gépek, maximum a tűzfalon kell portot nyitni vagy kikapcsolni az egészet.
Backupot majd megoldom batch file-okkal.

Gondolkodtam azon is, hogy Windows 7 Pro-val vagy 10 Pro-val oldom meg az egészet, de azt gondolom, hogy azért mégiscsak jobb egy olyan rendszert használni, ami ha nagyon alap is, de ilyesmire lett kitalálva.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#44) Core2duo6600 válasza csusza` (#43) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy kis info a liszenszelésről:
https://www.microsoft.com/hu-hu/windowsserver2012/licenceles.aspx

Nem vagyok biztos benne, hogy elég lesz, de nézz utána.
Az általad említett Foundation külön nem szerezhető be, csak együtt a vassal, előtelepítve !

Mik a tervek a hálózarta ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#45) csusza` válasza Core2duo6600 (#44) üzenetére


csusza`
senior tag

A hálózat a meglévő, nem lesz átalakítva most évekig. Egy Mikrotik router + szintén Mikrotik switch szolgálja ki a rendszert, a fájlszerver egy Synology NAS, ez a Windows Server lenne az adatbázis szerverük.

A nagykerünkben, ahonnan az árut szerezzük be, elvileg lehet külön kapni Foundation HP-hoz, de utána kérdezek, az a legbiztosabb.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#46) Core2duo6600 válasza csusza` (#45) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Synology nas ra nincs olyan adartbázis program ami kellene ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#47) csusza` válasza Core2duo6600 (#46) üzenetére


csusza`
senior tag

MySQL/MariaDB-t lehet menedzselni a Synology-n phpMyAdmin-nal, de nekem javarészt MsSQL miatt kell a Windows szerver.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#48) fatebringer


fatebringer
újonc

14393.447 ISO (MSDN)

Igazából nem értem, minek a frissített ISO, hiszen minden hónapban van új cumulativ frissítés. Telepítés után ezek is húzzák egyből WU-ról a KB3213986-ot (14393.693).

[ Szerkesztve ]

(#49) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egy HP microserverre feltettem a Server 2016-ot, és az eseménynapló tele van 153 ID-jú hibával. :(

The IO operation at logical block address 0x775078e6 for Disk 0 (PDO name: \Device\Ide\IdeDeviceP1T0L0-1) was retried.

Láttam, hogy másnál is előjött ez a hiba, de régebbi oprendszeren, és amit itt írnak hotfix-et azt nem tudom feltenni a 2016-ra [link]

Valaki találkozott már ilyen hibával?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#50) bugizozi válasza bugizozi (#49) üzenetére


bugizozi
őstag

Lehet ez segített a dolgon: [link]

Running the command prompt as admin
bcdedit /set disabledynamictick yes
Reboot the computer

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.