Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) karika61 válasza EGábor (#24100) üzenetére


karika61
csendes tag

Próbáld Az LE7-t kiíratni azután frissítsd a 8-asra, ha az kell Neked!
Ha a kártya név BOOT lesz. akkor fog működni, legalábbis nálam így volt.
Én a Win32 Disk Imager-rel írattam a kártyát, a 8-as ezzel sem indult (a kártya név LIBREELEC lett) a libreelekes creátorral nem boldogultam, nem tudtam betallózni a megfelelő fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#24102) hunaqua


hunaqua
addikt

Mitől szokott olyan lenni,hogy az online felület nem tölt be? Van net ,működik is minden,de nem tölti be a nyelveket,a skineket ,stb. :F

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24103) darvinya


darvinya
titán

Valakinek van ötlete miként lehet felvenni MyTv app-ból?
Kipróbáltam sok Képernyő felvevőt, de csak képet vett fel, hangot csak mikrofonon, ami box-on nincs.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24104) hunaqua


hunaqua
addikt

Megérkezett a Tanix TX3 mini. S905W
Első benyomások: ebben a kategóriában teljesen rendben van a design,a kis kijelző sokat dob rajta.
Nem sz@rakodtam vele,rögtön ment fel a legújabb LE. (SD kártya) A távirányító működik. Ugyan wifi nincs LE alatt,de itthon találtam két különböző 2 usd.-s wifi sticket amiket azonnal felismert,és stabilan jön mind a kettővel a wifi. Múltkor rendeltem 3 usd.-ért ORICO usb BT sticket,azt is felismerte,és "párosodott" könnyen a telefonommal.Este megnézem a "virágbolti" UHD filmekkel mit csinál egy 65-ös Sony cuccon ( Nem 4K TV !! )

Egyelőre nem ördögtől való ez a S905W.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24105) junkpod válasza TIT (#24094) üzenetére


junkpod
nagyúr

Összefoglalót olvasd el.
Medi8er sose volt jó kepminosegű, aml9xx csipeseknek mind nagyon jó a kep-hang minősége, s912 nem ajánlott mediaplayernek csak ha droidozni is akarsz, ismeretlen típusokat felesleges kerdezgetni, az öf-ban felsoroltakbol keress, 80dollar dupla kiadás mint szükséges.

Box's don't touch!

(#24106) junkpod válasza hunaqua (#24102) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy érted nincs net kapcsolata a boxnak? Hány órát mutat a box?

Box's don't touch!

(#24107) junkpod válasza hunaqua (#24104) üzenetére


junkpod
nagyúr

"Este megnézem a "virágbolti" UHD filmekkel mit csinál egy 65-ös Sony cuccon ( Nem 4K TV !! )"

Minek? Csak farasztod magad meg a boxot...

Box's don't touch!

(#24108) TCr válasza junkpod (#24107) üzenetére


TCr
veterán

Miért ne?
Én is kipróbáltam demo-world-ös demókkal még a Sony W8 tévén.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24109) hunaqua válasza junkpod (#24107) üzenetére


hunaqua
addikt

Net kapcsolat van,wifi -hez kell stick,vagy átforrasztani egy 2 usd.-s Realtek chip-et. (...csak LE alatt) A Droid nem érdekel..

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24110) junkpod válasza hunaqua (#24109) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor írd le mire gondoltál: "online felület nem tölt be".

Box's don't touch!

(#24111) junkpod válasza TCr (#24108) üzenetére


junkpod
nagyúr

Fhd tv-re uhd videót lejátszás közben lemereteztetni?
Tényleg nem értem.

Box's don't touch!

(#24112) hunaqua válasza junkpod (#24111) üzenetére


hunaqua
addikt

Az Rpi nem tudja,az S905-ön próbáltam ,az simán viszi.

Akkor írd le mire gondoltál: "online felület nem tölt be".

Nem töltötte be csak az Angol nyelvet,nem töltötte le az időjárás lehetőségeket.Kilépett a skin letöltésből. Már egyébként jó,először felraktam a 7-est, utána az új LE-t. Így jó lett.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24113) TCr válasza junkpod (#24111) üzenetére


TCr
veterán

Kíváncsi rá, miért ne?
Érthetetlen az értetlenkedésed.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24114) junkpod válasza hunaqua (#24112) üzenetére


junkpod
nagyúr

Könyörgöm áruld már el mit nem tud? Mi az az online felulet?:Y
RPI meg erősen offtopic.

Tcr: kb mintha vennék egy nagyobb tv-t és hátrébb ülnék, hogy ugyanolyan kicsinek lássam... Nonsense.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24115) hunaqua válasza junkpod (#24114) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor Neked újra :)

Nem töltötte be csak az Angol nyelvet,nem töltötte le az időjárás lehetőségeket.Kilépett a skin letöltésből. Már egyébként jó,először felraktam a 7-est, utána az új LE-t. Így jó lett.

"RPI meg erősen offtopic."

Miért lenne Off topik? Az LE működése? Az S905 előnyéről beszélek!!

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24116) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, lehet a kodira valami kiegészítőt letölteni, amivel lehetőség szerint HD minőségben lehetne foci streameket nézni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24117) junkpod válasza dethroner (#24116) üzenetére


junkpod
nagyúr

Goto kodi kiegészítők topik:)

Box's don't touch!

(#24118) dethroner válasza junkpod (#24117) üzenetére


dethroner
veterán

Picit érthetőbben pls :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24119) darvinya


darvinya
titán

Erre valaki? [link]
Vagy sehogy nem oldható meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24120) junkpod válasza dethroner (#24118) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mobilról nehéz szépen linkelni, de PH keresőben forumtemakra keresve "kodi" kulcsszó alapján megtalálod:)

Box's don't touch!

(#24121) dethroner válasza junkpod (#24120) üzenetére


dethroner
veterán

Erre gondolsz? Ha igen, akkor fogalmam sincs mire jó, de ennyit találtam a "Goto" szóra keresve. Megcsináltam ami a hozzászólásban van, de mire is jó ez nekem?
Viszont láttam youtube videón egy "soccer streams" nevű kiegészítőt, ígéretesnek tűnik, de sajnos a tudatlan fejjem nem értem mit kell tennem hogy működésre bírjam. Itt van a videó. Addig eljutok hogy beírom a fájlkezelőbe a címet: http://echocoder.com/repo De utána mi a teendő? A videóban a törlést nyomkodja, de ha nem okézom, akkor nem tudok továbblépni. Ha ok-t nyomok, akkor hiába lépek a telepítés zip-ből részre, az ott megjelenő "repo" nem csinál semmit :( Mit cseszek el?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24122) csubyy válasza dethroner (#24116) üzenetére


csubyy
tag

Például ez a kettő:
livetvserbia
adryanlist

Tényleg van Kodi topik

(#24123) junkpod válasza dethroner (#24121) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bocsáss meg, a "goto" egy régi basic elagazas parancs volt, ami annyit tesz "folytasd ott", illetve simán angolul is ezt jelenti kb. Csak a "kodi kiegészítők" topikba akartalak irányítani, ott fogsz választ kapni ha felteszed az eredeti kerdesedet.
Nem akartalak félrevezetni. 🤗

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24124) Beni2360 válasza dethroner (#24121) üzenetére


Beni2360
félisten

Én ezt találtam.
és utána ezt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24125) dethroner


dethroner
veterán

Köszönöm a segítő szándékot, de valami hálózati gond lehet, arra hivatkozik. Feltettem a kérdést a Kodi topikban :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24126) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

Helllo!MXQ PRO4K médialejátszó LE-ben tudna Valaki Segíteni BP XVII.kerület,vagy bárhol Budapesten.mert nemgyalog vagyok!!

(#24127) fecus válasza szemcsi65 (#24126) üzenetére


fecus
őstag

Privátban, de csak messziről mert nem Budapesten vagyok, ha megfelel?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#24128) adi1234 válasza szemcsi65 (#24126) üzenetére


adi1234
tag

Ha az összefoglalót elolvastad és nem kaptál választ akkor csak kérdezz bátran itt , így más is tanulhat belőle .

Megpróbálunk segíteni .

:)

(#24129) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Mivel van olyan X96-os box, amihez nem adnak külső infravevőt ezért beruháztam egybe kemény 333 Ft-ért. Ha valakit érdekel azt ajánlom - sokkal jobb vele az infra vétel: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24130) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! Szeretnék egy tv boxot. Úgy hallottam,(bár nem biztos) hogy az amlogic chipsetek ajánlottak a rockchip és allwinner helyett. A felhasználás célja youtube, böngészés, messenger, videóchat (usb webcam), filmnézés. Melyiket ajánlanátok az s905 s905x és s912 közül? Illetve elegendő a 16 gb rom vagy inkább 32 kellene? Ugyanígy ramban 2 vagy min. 3 giga legyen inkább? Esetleg best buy ajánlat? Köszi

(#24131) zetecR válasza M_AND_Ms (#24129) üzenetére


zetecR
addikt

És hova csatlakoztatod?

(#24132) M_AND_Ms válasza zetecR (#24131) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

X96-on van rá csatlakozó

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24133) DoItYourself válasza beach head (#24130) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Valami olyat, amire van jófajta android, esetleg Android TV ROM. Nem lehetetlen noname boxokhoz is vadászni ilyesmi ROM-ot, de vannak buktatói, ez már a mókolás kategória. A topik összefoglaló "A" kategóriás készülékeit nézd át (Minix Neo U1/U9, Wetek Hub/Play2) + Xiaomi Mi Box3 EU verzió.
RAM/ROM = 2/16GB ajánlott, vagy több.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24134) asdasdasd válasza dethroner (#24116) üzenetére


asdasdasd
tag

Javaslatom, hogy tegyél fel egy acestream alkalmazást, böngészőből válaszd ki a megfelelő meccset livetv.ru amikor már elkezdődött a játék ott lesznek az ace stream linkek.
De Kodi alatt is van megoldás, nekem ez vált be.

(#24135) beach head válasza DoItYourself (#24133) üzenetére


beach head
senior tag

Köszi! első körben egyébként olcsóbb noname kategóriában gondolkodom. [ilyesmiben]. Kérdés hogy elég-e 16 gb is a rendszernek, filmek úgyis sdről mennének rá, vagy streamből

[ Szerkesztve ]

(#24136) DoItYourself válasza beach head (#24135) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ne specifikációt nézd, semmit nem ér a 3GB RAM, ha gagyi az android, ami rajta fut. A boxban lévő flash tárhely (ROM) mérete akkor számít, ha sok androidos programot használsz, vagy felpakolsz rá 1-2 játékot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24137) asdasdasd válasza beach head (#24135) üzenetére


asdasdasd
tag

Jó az. Még jobb ha pl usb-re vagy microsd-re raksz egy libreelec-et, az alatt szerintem gyorsabb a Kodi. Megmarad az android is, azt boot-olsz amit akarsz.

(#24138) EGábor válasza karika61 (#24101) üzenetére


EGábor
csendes tag

Kipróbáltam a LE7-et. Az alapból BOOT-ra nevezi az SD kártyát. De sajnos azzal sem bootol, csak a recovery, vagy az adroid indul el. Libreelec felirat nem jön sehogy.

Másik eszközzel folytatnám inkább. Ezzel már 6-8 estét elszórakoztam. Ez meg jó lesz a hálóba, mert a droiddal minden műkszik kivéve az 5.1 hangot.

Kinéztem egy ilyet: "KIII Tv Box 2.4/5G Dual Wifi 1000M Gigabit LAN S905 Smart Media Player"

(#24139) SVLaller válasza EGábor (#24138) üzenetére


SVLaller
senior tag

nekem amúgy android alatt is sikerült mindent beállítanom a kodiban, pontosan ugyanúgy működött mint LE alatt. annyi talán hogy néhány beállítás az android rendszerbeállításoknál érhető el.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24140) beach head válasza DoItYourself (#24136) üzenetére


beach head
senior tag

Esetleg valami ajánlottabb box 10-15e körül? Akkor inkább úgy kérdezem:)

(#24141) kmarci25 válasza SVLaller (#24139) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem az a gond az android alatti kodival, hogy nem lehet benne bizonyos dolgokat beállítani, hanem főleg az, hogy nem kadenciahelyes a lejátszás, illetve néhány esetben (pl. nálam is) sötétebb kép jelenik meg a kijelzőn.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24142) pinnacle válasza kmarci25 (#24141) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy néz ki, hogy ez a sötét kép, minden 905X-re igaz. SPMC, FTMC-vel sem világosabb?

[ Szerkesztve ]

(#24143) kmarci25 válasza pinnacle (#24142) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem volt kedvem annyira próbálgatni, ment fel az LE. Azzal semmi gond. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24144) pinnacle válasza kmarci25 (#24143) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincsenek túl jó véleménnyel róluk. :)
Before powering up these sort of devices - lower to your knees, clasp your hands and then Plug n Pray !

kszaq munkáját megköszönhetnék a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#24145) junkpod válasza SVLaller (#24139) üzenetére


junkpod
nagyúr

Frekit vált, kadencia helyes, hd hang, aac sok.1 hang, FLAC 96khz, NFS, smb...? Milyen box ez?

Box's don't touch!

(#24146) blakey válasza junkpod (#24145) üzenetére


blakey
titán

Mintha nem tudnád, hogy van ilyen. :DD

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24147) DoItYourself válasza beach head (#24140) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az ajánlottakat még mindig a topik összefoglalóban találod, a "C" kategória belefér ebbe az árba. Ezt írtad:
A felhasználás célja youtube, böngészés, messenger, videóchat (usb webcam), filmnézés.

A noname boxokon egy tablet android operációs van, ami tévén használva nem ugyanaz a felhasználói élmény, mint egy tableten, hiába dugsz rá billentyűt, webkamerát. A kezelés teljesen más, mert nincs érintőképernyő. Nagy reményekkel futottam neki én is anno, aztán maradtam a Kodinál, az tökéletesen passzol a tévés használathoz. Tv boxokra nem véletlenül nem adott ki a google ilyen rendszert, csak az Android TV OS-t, ami egy kicsit más, csak olyan appokat enged telepíteni (trükközni persze lehet), amiket optimalizáltak tévés használatra, távirányítóra.
Konkrét ajánlás: itt egy X96 2G/16G verzióban, erre van hekkelt Android TV OS, fut rajta probléma nélkül a LibreELEC, ha esetleg megunnád az androidot.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24148) beach head válasza DoItYourself (#24147) üzenetére


beach head
senior tag

Ilyen melyrehatoan nem vagyok tajekozott a temaban. Egerrel gondolom azert kezelhetobb meg ha tabletra szant android is van rajt nem?

(#24149) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Korábban téma volt az LCD kijelző, megvalósítása KODI alatt, itt egy megvalósítás Khadas vim-el, képekkel.

(#24150) dethroner válasza asdasdasd (#24134) üzenetére


dethroner
veterán

Pc-n használom az acestream és sopcast programokat, de most a boxra akartam ilyen alkalmazást. Közben rájöttem hogy a keresett soccer streams megadott webcímek nem működnek és ezért nem tudtam beállítani. De a livetvserbia és adryanlist appok jók, hála érte csubyy kollégának :R

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.