Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) sepsi0 válasza Celtis (#24498) üzenetére


sepsi0
őstag

Ha LibreElec-hez kell csak, akkor vedd a Megogo-t, nekem is úton van, elvileg ajánlott cucc.
Van rá kupon, ha jó még, akkor 25.99$

Ez volt mikor én a Beelink MXIII-et akartam újra megvenni, ezért lett MXIII II.
GeekBuyingon sincs? Valamelyik nap még láttam.

[ Szerkesztve ]

(#24502) sepsi0 válasza sepsi0 (#24501) üzenetére


sepsi0
őstag

Fastechen még van, megbízható bolt ez is.
[link] nekem ez van (2. Box)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24503) blakey válasza djnice (#24491) üzenetére


blakey
titán

Már nem is használsz LE-t? :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24504) blakey


blakey
titán

LE 8.2.0.1 kint van, dtb-t frissíteni kell, azaz megint le kell tölteni. (new feature - automatic device tree update - to work for the future builds.)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24505) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Mini M8S II-t vásárolnék, de úgy tűnik, hogy a Gearbesten a 2/8 és a 2/16 kínai raktárról “Discontinued”. Van egyéb megbízható forrás ahonnan beszerezhető jó áron? EU raktáron találtam, de az jóval drágább.

Többféle véleményt is olvastam, ezért felmerül a kérdés: az 1/8 verzió mennyire kompromisszumos, ha csak LE menne? Pontokkal együtt az kijönne 20 dollárból. De ha kevés az 1/8 akkor nyilván rászánom a magasabb összeget.

(#24506) junkpod válasza darvinya (#24490) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt is áruld el, hogy fhd vagy sd minőségben.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24507) castiels válasza junkpod (#24506) üzenetére


castiels
addikt

mytv megy, a hbo kérdéses

(#24508) kovacss72 válasza blakey (#24504) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Köszi, frissítettem is az s905x boxomat! Az update könyvtárba betettem a dtb -t is, de úgy láttam hibát dobott rá. Ettől függetlenül hibátlanul működik.

(#24509) Celtis válasza sepsi0 (#24501) üzenetére


Celtis
veterán

Ha tudnám, hogy a CEC megy rajta, akkor megvenném.

(#24510) castiels válasza kovacss72 (#24508) üzenetére


castiels
addikt

hbo go megy hd ban? :D

(#24511) Celtis válasza sepsi0 (#24502) üzenetére


Celtis
veterán

Ezek is Kínából szállítanak? Az ÁFA miatt kérdem.

(#24512) kovacss72 válasza castiels (#24510) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Bocs, ezt nem tudom, nincs HBO -m.

(#24513) darvinya válasza junkpod (#24506) üzenetére


darvinya
titán

Amiben adják a stream -et, lehet SD/HD.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24514) castiels válasza darvinya (#24513) üzenetére


castiels
addikt

érdekes, van aki váltig állìtja nem megy hd ban csak sd ben, van aki azt állìtja megy hd-ban, mindezt ugy hogy ugyan olyan eszköze van ugyan olyan felszereltséggel....

(#24515) darvinya válasza castiels (#24514) üzenetére


darvinya
titán

MyTv-re írtam, nem HBO Go-ra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24516) castiels


castiels
addikt

HBO GO megy valakinek HD-ba?

(#24517) vcsabi válasza castiels (#24499) üzenetére


vcsabi
csendes tag

Minix Neo U1 az eszköz, a FW013. a proci meg ugye S905 (utótag nélkül)
A net sebessége nem probléma, mert ha ipadről Airplay segítségével teszem ki a képet Apple TV-re, akkor ott 5-10mp után átvált HD-ra a kép. MINIX Android alatt ilyen nem történik, végig pixeles marad a kép

(#24518) Indiant válasza castiels (#24516) üzenetére


Indiant
addikt

..annak is örülnénk ha menne...

(#24519) Pelican válasza blakey (#24504) üzenetére


Pelican
őstag

"dtb-t frissíteni kell"

All 8.2 device trees have been updated with "le-dt-id" field to allow to identify them for the device tree auto-update feature.
You can safely use an "old" 8.1.x device tree with 8.2.0.1 build.

Szóval nem feltétlen kell dtb-t tölteni, megy a régivel is

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24520) blakey válasza Pelican (#24519) üzenetére


blakey
titán

Amikor én ide betettem akkor még nem volt ott a szöveg illetve ajánlott dtb-t frissíteni, amúgy felül vannak írva, így régi annak van aki lementette magának. :)
Please update your device trees with this release as it would allow the new feature

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24521) junkpod válasza darvinya (#24515) üzenetére


junkpod
nagyúr

De jó lenne, ha egyértelműen fogalmaznátok. Pont az ilyen felinformaciok a félrevezetőek.

Box's don't touch!

(#24522) djnice válasza blakey (#24503) üzenetére


djnice
veterán

Használok, csak működő HBO GO plugin nincs Kodira és sztem nem is lesz.
Mondjuk Leia alatt mehetne az is mint az Amazon Prime vagy a Netflix, csak csinálja meg valaki :)

(#24523) darvinya válasza junkpod (#24521) üzenetére


darvinya
titán

Te nem írtál egyértelműen.
Amire válaszoltál hsz-emben mind2 app szerepel, s válaszodban nem írtál melyik app-ot kérdezed.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24524) junkpod válasza blakey (#24504) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak én nem találom az op-t, vagy még nincs is?

Box's don't touch!

(#24525) sepsi0 válasza Celtis (#24511) üzenetére


sepsi0
őstag

Kínai webáruház, igen Kínából, atcsúszik vagy nem...
A CEC benne van a leírásban, van itt több embernek, pl Vargalexnek kérdezz...
Gondolom a Megogo-ra gondoltál a CEC-el kapcsolatban, elvileg mindegyikben van CEC adapter, azt a LibreElec kezeli, elvileg amiben van mennie kellene.
Ha tévednék javítsanak ki az itteni szakik.

(#24526) kovacss72 válasza junkpod (#24524) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Ott van a link a hsz -ben. A szokott helyén még valóban nincs.

(#24527) blakey válasza junkpod (#24524) üzenetére


blakey
titán

Még nincs, később lesz változáslista.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24528) sambenez


sambenez
addikt

Akartam venni még egy Mini M8S II-t, de már sehol nincs. Viszont úgy látom van már Mini M8S III.
Ugye nem nyúlok mellé, ha egy ilyet rendelek?

[ Szerkesztve ]

(#24529) Nerazim válasza sambenez (#24528) üzenetére


Nerazim
őstag

Én még találtam igaz csak 1gigás verzió, de LE-re pont elég :)

Update: Ja bocs a 2/8 -as EU ból rendelhető még.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#24530) Celtis válasza sepsi0 (#24525) üzenetére


Celtis
veterán

Valóban elég jó beszerzési forrás amit küldtél, köszi. Úgy tűnik a Beelink áttért az A1-re, de ahhoz meg nincs LE támogatás.

Nézegettem ezt a Megogog-t, de az S905, nem tud HDR-t. Az nekem nem jó.

(#24531) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Hali!

Vettem 1 Ilyet!

AZ a kérdésem, hogy hogyan lehet a hálózaton látni a cucchoz kapcsolt usb meghajtókat?
Még annyi, hogy a KODI-t lehet-e magyarítani?
Amúgy még most próbálgatom, de úgy nézz ki, hogy jó kis cucc ennyiért!

(#24532) junkpod válasza kovacss72 (#24526) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudok olvasni és kattintani😉 Én az OP bejegyzést hiányoltam, az még nincs. Igazabol arra voltam kíváncsi, hofy ebben már a 17.5ös kodi van-e?
Közben olvastam, hogy kszaq is írta, hogy türelem🙂.
Amúgy nem kötelező a dtb csere mert jó a regiekkel is, csak egy jövőbeni funkció miatt javasolt. (Ezt is írtak🤔)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24533) junkpod válasza Celtis (#24530) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mutass 5db HDR filmet😀

Box's don't touch!

(#24534) Gyb001 válasza polgcsabi (#24531) üzenetére


Gyb001
senior tag

Szia.

A kodi a beállításokban magyarítható.

Neked működik a cec droid alatt?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#24535) Lacielvtárs válasza junkpod (#24533) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24536) Patice válasza junkpod (#24533) üzenetére


Patice
nagyúr

Jártál mostanában virágboltban? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24537) blakey válasza junkpod (#24532) üzenetére


blakey
titán

17.5-ös van benne. A dtb-re vonatkozó infót később írta illetve már régit nem lehet letölteni, cserélve lettek Nem kell de én minden frissítésnél bedobom a dtb-t is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24538) blakey válasza junkpod (#24532) üzenetére


blakey
titán

Most már van OP. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24539) junkpod válasza blakey (#24537) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, akkor teszek egy próbát, úgy is vagy fél éve nem frissitettem.

Patice: valós hdr-ben filmezett, valós BD4k rip (ez utóbbiból talán mar 10-15 film is van).
Amúgy nem járok viragboltokban, mert túl sok a virus-link mire eljutok a viraghoz, viszont van jó mobilos viragkereso ami csak a release-eket sorolja magnet linkkel:)

Box's don't touch!

(#24540) dtristero


dtristero
csendes tag

Sziasztok,
már egy ideje olvasgatom a fórumot, sőt a keresőt is használtam, de egyelőre nem találtam megoldást.
Vettem egy Alfawise H96 pro plus-t (még augusztusban, tudom, tudom..., s912..., azóta már rendeltem egy Megogo-t is). A SoC miatt viszont az Androidot (7.1.2) használnám, de sajnos pont azt nem tudom. Az eszköz használatba vétele után ellenőriztem, hogy rootolt-e az eszköz, majd próbáltam frissíteni a SU binárist. Na ez lett a vége a droidnak, azóta a H96 pro+ boot képernyőt követő felirat villog végtelenül, de az android nem tölt be. Előtte telepítettem az LE-t, ami azóta is tökéletesen működik sd kártyáról, de szeretném használni a droidot is, meg LE-re egyébként is sokkal jobb lesz az s905-ös Megogo. Próbáltam recovery módban factory resetet a H96 Pro+-on, de nem változott semmi. Próbáltam TWRP-t telepíteni, de nem találtam olyan verziót, ami működne - mondjuk csak pendrive-val próbáltam - de mindig a gyári recovery indult el (a fogpiszkálós módszer után). Próbáltam az USB Burning Tool különböző verzióit is, de egyikkel sem működött. A-A usb kábelt használtam (lehet, hogy az a probléma, hogy csak 2.0?), de az USB VIEW nem érzékeli, több számítógép több portján próbáltam - a TV BOX rejtett porjait is kipróbáltam - de semelyik gép sem lát belőle semmit. Tudnátok valami módszert javsolni, amivel az androidot helyre tudnám állítani?

(#24541) junkpod válasza blakey (#24538) üzenetére


junkpod
nagyúr

Még 8.0.2e van fent, erre szerinted radobhatom az update mappás frissítést? Az img-t és a dtb-t is letoltenem oda és restart...

Box's don't touch!

(#24542) blakey válasza junkpod (#24541) üzenetére


blakey
titán

Igen, mehet, dtb ebben az esetben kötelező.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24543) junkpod válasza blakey (#24542) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, azt tudom, mert azóta sok dtb változás volt:)

Box's don't touch!

(#24544) polgcsabi válasza Gyb001 (#24534) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

MI az a cec? Most nem vágom!

Sajna nincs magyar nyelv a beállításokban.
Ma jött meg a cumó még 1 kicsit ismerkednem kell vele!

(#24545) Ra3 válasza polgcsabi (#24544) üzenetére


Ra3
őstag

"A CEC (Consumer Electronics Control) technológiát azért találták ki, hogy a televízióra HDMI-kábellel kapcsolt eszközöket egyetlen távirányítóval lehessen irányítani és hogy általában több infót tudjon cserélni a két eszköz azon túl, hogy megjelenik a kép és a hang."
Magyarul a boxot tudod irányítani a tv távirányítójával, nekem a 7 éves Samsung tévémen tök jól működik, a tv menüjében is engedélyezni kell. Csak kicsit próbálgatni kell hogy melyik gomb működik, és mit csinál.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#24546) polgcsabi válasza Ra3 (#24545) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

JA! Így már tudom!

Még nem próbáltam.

(#24547) Polllen


Polllen
nagyúr

Az összefoglalóban szerepel, hogy az S905W kerülendő, mert pl. VP9 sincs benne.

Nem lenne jobb a hsz-ben hivatkozott angol leírás linkelése inkább az összefoglalóba? Ott legalább áthúzták a vp9-s részt. Vagy akár egy-két mondatban leírni linkelés nélkül, hogy miért nem ajánlott?

Amúgy most X96-t S905W-vel (1/8) lehet venni 20,3 EUR-t. S905/S905X ennyiért csak kuponnal érhető el.

A legtöbb box-ban a gyári wifi ergya, hd streamre nem jó. Akkor az, hogy itt nincs wifi LE alatt, nem extra gond. A H265 4K@30fps lehet a visszatartó erő, meg az, hogy hivatalosan mintha még nem lenne LE hozzá, de ettől függetlenül működik. Mondjuk az LE támogatás hiánya pont nem derül ki az összefoglalóból...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24548) Polllen


Polllen
nagyúr

Egyébként pedig a nexbox A5 S905X 1/16-s gép most éppen áfa köteles ár alatt van GB-n:

[link]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24549) DoItYourself válasza Polllen (#24547) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Amikor írtam az ominózus hsz-t, még nem volt áthúzva a VP9. Pont azért linkelek hsz-eket, hogy legyen egy pár szavas összefoglaló is magyarul, aki tud angolul az olvashatja eredetiben is. Remélem neked se görcsölt be az ujjad, mert eggyel többet kellett kattintani.
Odaírtam melyikre van _jelenleg_ biztosan LE, ha nincs odaírva az S905W mellé, az azt jelenti, hogy nem támogatott hivatalosan, kszaq nem említi.
Egyébként áruld már el miért reklamálsz, előfizettél az összefoglalóra?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24550) Polllen válasza DoItYourself (#24549) üzenetére


Polllen
nagyúr

A hsz-emben ez szerepel:

"Nem lenne jobb..."

Ha félreteszed az egód, talán belátod, hogy ez építőjelleggel született, nem volt benne reklamálás.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.