Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) TCr válasza Beni2360 (#23400) üzenetére


TCr
veterán

Világos, köszi! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23402) DoItYourself válasza Melorin (#23395) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Két ötlet: használhatod fájl módban is, és lehet webes felületen is távirányítani a Kodit.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23403) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok, x265- ös kódolással elbírnak a S905X-ös chippkészletes média lejátszók?

(#23404) blakey válasza Tomix24 (#23403) üzenetére


blakey
titán

Mindennel boldogulnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23405) junkpod válasza Melorin (#23395) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodiban is van könyvtáras lejátszás, nem kötelező az albumokat használni.

Box's don't touch!

(#23406) Flashback


Flashback
addikt

Na megjött az X96-om 2gb-os.

Felírtam Rufussal az SD-re az imget 8.1.8.
A device treeből kiszedtem a rém vontakozót felülírtam linux alatt a dtb.img

Semmi sem történik, vagy az az X96 bootlogót nézem. Már terminálból is próbáltam updatelni. SD kártyáról van szó.

Szerintetek mit rontok el?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23407) blakey válasza Flashback (#23406) üzenetére


blakey
titán

Ez alapján írtad ki az SD-kártyára?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23408) DoItYourself válasza Flashback (#23406) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Próbálj ki egy temp sensor disabled változatot.
Melyik device tree-t másoltad a kártyára?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23409) csubyy válasza Flashback (#23406) üzenetére


csubyy
tag

Ne cserélj dtb-t, ami az image-ban van, az tökéletes. Nálam legalább is.

(#23410) Pelican válasza Flashback (#23406) üzenetére


Pelican
őstag

Hagyd meg a default dtb-t, és temp sensor disabled verzióval próbáld először.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23411) Flashback válasza Pelican (#23410) üzenetére


Flashback
addikt

Tök fura. Mégegyszer megcsináltam mindent és most jó lett. Nem tudom mit bénázhattam. Köszönöm a gyors segítségeket!!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23412) meci77


meci77
tag

Kérlek segítsetek!
Egy olyan asztali lejátszóra lenne szükségem, amivel USB-ről tudok tartalmat nézni HDMI-n keresztül. Egyszerű megoldást szeretnék, ne kelljen vele bíbelődni mivel az már talán nagy falat lenne... Esetleg NAS kapcsolatot is szeretnék(de ez nem kritérium, csak óhaj). Magyarországon szeretném megvásárolni és újat. FHD a maximum felbontás. 30 ezer a küszöb.
Kinéztem egy Venztech V10 asztali kütyüt. Kb. 20ezer az ára. Jó lesz ez nekem?
Ja, és az nem baj ha többet tud, csak kevesebbet ne, mert pár évig azért jó lenne használni.
Remélem tudtok segíteni! :R
üdv!

(#23413) hunaqua


hunaqua
addikt

Egy S905 tr@nsmission cuccal, USB-s 2.5 HDD-vel ,mennyi MB/s le és feltöltésre képes? (digi 500 )

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23414) kmarci25 válasza Flashback (#23411) üzenetére


kmarci25
veterán

Ilyen már nekem is volt, Beelink-kel. Először nem történt semmi, aztán másodjára észhez tért. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23415) Patice


Patice
nagyúr

Amlogic S805X procis lejátszók --> még olcsóbb vasak, cserébe limitáltak 1080p-ig. :Y

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23416) kmarci25 válasza Patice (#23415) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem a felhasználók minimum 80%-nak bőven elég az 1080p, úgyhogy részemről támogatott (bár ez nem sokat számít. :DDD )

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23417) hunaqua válasza kmarci25 (#23416) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem meg nem nagyon van értelme Amikor egy S905 (x) 30usd,akkor ez mennyi? Lehet,hogy 20usd vagy 25USD.-? Teljesen értelmetlen,ráadásul minél többet gyártanak valamiből annál olcsóbb. Akkor már inkább az S905 cuccokat kéne erőltetni.

....vagy, el akarják adni a selejtet S805X néven.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23418) Flashback


Flashback
addikt

Kodihoz van magyar nyelv support?
Kodi alá van rendes youtube kliens?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23419) TCr válasza Flashback (#23418) üzenetére


TCr
veterán

Igen és igen.
Bár utóbbi nem túl acélos.
A PS4-en lévő YT kliens szvsz mérföldekkel rugalmasabb.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23420) kmarci25 válasza hunaqua (#23417) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha lett volna anno 30 dollár helyett 20 dollárért olyan készülék, ami nekem megfelel, akkor az olcsóbbat választom. ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23421) hunaqua válasza kmarci25 (#23420) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem nagyon hiszek benne.Egy bizonyos összeg alá nem tud menni,hiszen minden más ua.-ba kerül (táp,ház,stb). Gyári profit,nagyker,kisker,Ez szerintem egy 30usd.- s postázott,leszállított terméknél nem lesz számottevő. Azt el tudom képzelni,hogy ami szint alatti cucc,az bekerül a vérkeringésbe kicsit olcsóbban,más néven.

..szerintem . ;)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23422) szabi__memo válasza hunaqua (#23421) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És szerin nem is lehet 5-10 dollárt engedni egy chip árából ami valószínűleg amúgy is ekkora ársávban van. Már ha nem $1-2

(#23423) hunaqua válasza szabi__memo (#23422) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezért gondolom,hogy értelmetlen,ill. a S905X gyártása során felmerülő gyenge darabok így nem kerülnek selejtezésre.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23424) kmarci25 válasza hunaqua (#23421) üzenetére


kmarci25
veterán

Biztos igazad van. :K Azt viszont továbbra is tartom, hogy miután a felhasználók nagy része nem rendelkezik 4K tv-vel, illetve a 4K anyagok is ritkák, így kvázi felesleges a 4K képesség (ahogy egyébként a HDR is). Ismétlem (mielőtt flame lesz ;] ): a többségnél.
(Kicsit olyasmi ez, mint mikor több évvel ezelőtt tv-t vettem. Nem ragaszkodtam volna ahhoz, hogy smart legyen és 3D képes, de mivel a tisztességes megjelenítőt ilyen "csomagban" adták, ezt vettem. A 3D-t kb. kétszer használtam, a smart-ot, pedig rendszeresen, de kb. 2 havonta egyszer.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23425) TCr válasza kmarci25 (#23424) üzenetére


TCr
veterán

Nálam a HDR szinte napi szinten "megy", de sajnos még csak PS4-en.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23426) kmarci25 válasza TCr (#23425) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, arra pont emlékeztem, hogy Te használod, mert a napokban volt róla szó. ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23427) DoItYourself válasza szabi__memo (#23422) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A cnx-es hírben $17.5 nagyker árat írnak egy S905W chipes boxra, akkor az S805X még ettől is olcsóbb lesz, a kisker árakat $20-30 közé saccolom.
Az Amlogic chip egyébként nem olyan drága, de valószínű még így is a legdrágább alkatrész ezekben az olcsó boxokban.
Részemről az S805X nem ajánlott, ez már az a kategória, amin nem éri meg spórolni, még ha úgy tűnik, most épp elég lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23428) gyuri152


gyuri152
csendes tag

Sziasztok,

Nem találtam hasonló kérdést eddig, valakinél fordult már elő, hogy a box random időközönként halkít egyet a hangerőn? Olyan mintha megnyomtam volna a gombot és ki is jelzi, hogy halkult. Gyári távirányítóval is és az air mouse-val is ezt csinálja. Gyári távirányítót már nem is használom és nincs is benne elem. Memobox MX MAX (S905). :R

(#23430) szabi__memo válasza DoItYourself (#23427) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ahogy sejthető volt a gyártók sem tudnak annyit spórolni ezen hogy ez miatt dollárokkal olcsóbban tudják adni.
Max piacszerzés. Nem nyernek annyit vele annyival kisebb profittal tudják csak eladni

(#23431) gyuri152 válasza #99499520 (#23429) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Köszi az infót (akkor ez van) :)

(#23433) gyuri152 válasza #99499520 (#23432) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Első gondolatom az volt, hogy a magas hangerő miatt halkít (3/4 hangerő után szól, hogy halláskárosodás veszélye áll fenn) és nem-e ez az oka, de ezzel kapcsolatos fórumot nem találtam. Így marad a bug... :(((

[ Szerkesztve ]

(#23434) imthomas válasza l86544 (#23371) üzenetére


imthomas
újonc

Szia!

Találtál megoldást a problémára? Engem is érdekelne nagyon.
Előre is köszi!

Üdv

(#23435) ttt


ttt
senior tag

Az Xtreamer oldalán találtam, hogy ők is kihoznak Wonder3 néven egy 912-s boxot 129 újróért. Egy az egyben KIII Pro, csak fehér.
Ami az érdekes: állításuk szerint lesz rá LibreElek/OpenElek teljes támogatással :) Persze helyén kell kezelni ezt, mert ígérni nem voltak szegények sose :U

"
6. Can i Install Linux Kodi distro?

Yes. We do plan to release this item fully tuned version of Librelec and OpenElec.

"

[ Szerkesztve ]

(#23436) Upo válasza ttt (#23435) üzenetére


Upo
addikt

Hú, valahol még nekem is van egy xtreamer mk1, a maga idejében egész jó volt, csak ott sem teljesültek a korai ígéretek, amit belengettek, az már csak az újabb típusba került bele úgy-ahogy.

El tudom képzelni, hogy ehhez is odatolják a kszaq buildet, oszt jóccakát.
Bár sokan örülnénk, ha ehelyett intéznének végre forrást a 912-re...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23437) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Adott egy friss X96 (egyelőre Androiddal) hdmi-vel rákötve egy házimozi erősítőre (dd, dts és hd hangra képes)
Hogyan tudom beállítani, hogy a hangot ne keverje le pcm 2.0-ba?
A droid beállításában a Digital Sound részben felismerte a hdmi-t és passtrough-ra állt. Droidból több lejátszó(pl Mxplayer) ki is tolja a film dd hangját, de néhány (pl Wiseplayer) meg csak pcm-be szól.
Kodi alól (stock ill Spmc) csak pcm jön ki. Átnéztem, oda-vissza mindent. Minden beállítás arra utal, hogy nincs downmix, van passtrough, stb.

Egyszerűen nem értem, mitől függ.

Ugyanezen az erősítőn, ugyanezzel a kábellel évek óta egy Popcorn szolgál és arról minden rendesen megy. Tehát, erősítő és kábelhiba kizárva

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23438) blakey válasza M_AND_Ms (#23437) üzenetére


blakey
titán

A Kodi Rendszerbeállításainál kell legyen Passtrough, van is.
Jarvisnál így van:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23439) M_AND_Ms válasza blakey (#23438) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszönöm, lényegében ugyanez van nálam is. Kivéve, hogy milyen eszközre tolja át. Az nálam, egy megváltozhatatlan: android audiotrack.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23440) blakey válasza M_AND_Ms (#23439) üzenetére


blakey
titán

Az lényegtelen ha működik, Működik, van passtrough?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23441) M_AND_Ms válasza blakey (#23440) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Épp az, hogy nem működik. Kodi alól csak pcm jön ki.
Natív androidos lejátszókból van, amelyik passtrough adja ki, van amelyik szintén csak pcm. Ezekben a lejátszókban amúgy, semmi ilyesmi konfigurációs lehetőség sincs.
Valahol van valami android szinten, ami miatt van apo aminek a hangja passtrough és van aminek pcm. És ez az amit nem tudok.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23442) M_AND_Ms válasza M_AND_Ms (#23441) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Jó. Feldobtam a LE-t és minden jó lett (még a nas nfs elérése is. Ugyanis az sem ment, az Android alól)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23443) blakey válasza M_AND_Ms (#23441) üzenetére


blakey
titán

Most már értem, tehát hiába pipálod ki, nem tudja továbbküldeni. Ez sajnos a gyenge ROM miatt lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23444) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Ha PC-n futtatok plex-et akkor Mini M8S TV Box-ra melyik progit ajánlanátok amivel azt könnyedén elérem?
Első körben kodit próbáltam, de a pc állandó betallózása nem az igazi.
Olyat keresek ami indítás után rögtön a filmeket látja (vagy ilyen módon konfigurálható) és nem szükséges az állandó navigálás a pc-re.

Illetve a kodi a filmek kb felét nem játssza le, ezzel mit lehet kezdeni?

Win10 esetén van mód médiafájlra jobb klikk és "átvitel eszközre".
Itt nem látszik a TV Box. Erre is jól jönne egy ötlet.

Előre is köszönöm.

üdv

(#23445) blakey válasza -szabi- (#23444) üzenetére


blakey
titán

Android alatt? Plexet. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23446) -szabi- válasza blakey (#23445) üzenetére


-szabi-
őstag

Plex a PC-n fut.
Ha ez segítség volt akkor nem értem.

(#23447) blakey válasza -szabi- (#23446) üzenetére


blakey
titán

A gépen a Plex szerver fut és ennek megfelelően létezik Plex kliens is, csakis így tudod kihasználni a Plex nyújtotta szolgáltatásokat, egyébként a negyedét sem. Androidra a Store-ból tudod letölteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23448) -szabi- válasza blakey (#23447) üzenetére


-szabi-
őstag

Ok, kipróbálom. :)
Másik kérdésemre nincs valami ötlet?

(#23449) M_AND_Ms válasza blakey (#23443) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez inkább más miatt, mert mint írtam van olyan app, ami szépen kitolja a dd streamet. Tehát a rom képes rá (mellesleg, pont a sima passtrough a leg erőforrás kimélőbb)
Na de... Azt is írtam, hogy LE-t is felraktam, de ott se kerek a sztori. Azt vettem észre, hogy akármit állítok, az erősítőbe mindig 7.1 csatorna PCM(!) érkezik, ha filmet játszok le dd ill dts hanggal. Ez furcsa és részemről nemkívánatos. Én azt szeretném hogy ha filmben 5.1 dd van, akkor az menjen át, ha 5.1 dts, akkor az, ha 7.1 hd akkor az, stb. Szóval ne bontsa ki a streamet, hanem hagyja békén és küldje úgy, ahogy van.
Ha kikapcsolom a passtrough-t akkor is így csinál, ha bekapcsolom, akkor is. És mi az értelme azoknak a beállításoknak, ahol beállítgatom mikre képes az erősítőm ha közben mindig kibontja a box a streamet.
Tehát itt az LE alatt, annyival vagyok beljebb, hogy most már úgy tűnik, nem keveri le 2.0-ra. De attól még messze vagyok, hogy úgy működjön, ahogy az elvárt lenne.
Nektek nincs ilyen problémátok. Nálatok az erősítő megkapja az eredeti hangstreamet?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23450) Patice válasza -szabi- (#23444) üzenetére


Patice
nagyúr

A Kodit úgy be lehet állítani, hogy felveszed a médiatárba a PC-den található könyvtárakat és utána induló nézetnek a Movies-t választod.

Ha a PC-den vannak a filmek, akkor azt kell fixen fölvenni hálózati meghajtónak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.