Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) yanpec válasza DoItYourself (#24648) üzenetére


yanpec
aktív tag

Rendben kösz. De egyet nem èrtek, hogy lesz img.gz LC fájlból sima img? Mert a win32IM nem tud vele mit kezdeni.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24652) DoItYourself válasza yanpec (#24651) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

7zip ki tudja tömöríteni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24653) yanpec válasza DoItYourself (#24652) üzenetére


yanpec
aktív tag

Tehát ez a trükk 😁. Köszi

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24654) Indiant válasza Csicsóka (#24642) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi!
rsync:: not found

(#24655) yanpec válasza DoItYourself (#24652) üzenetére


yanpec
aktív tag

Kicsomagoltam de ugyan az a problèma mint eddig (Verification failed at sector : 0)?

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24656) DoItYourself válasza yanpec (#24655) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Te most mit is csinálsz pontosan?
A twrp-t én kártyáról futtattam, az android rom amit ráraktam a nand-ra egy sima zip volt, ha jól emlékszek. Anno le is írtam, hogy volt, visszakeresheted, egy Minix romról volt szó, azóta se használtam. :)
De a rom és a twrp is a boxomhoz volt igazítva.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24657) junkpod válasza blakey (#24641) üzenetére


junkpod
nagyúr

Már jelezte:)

Box's don't touch!

(#24658) yanpec válasza DoItYourself (#24656) üzenetére


yanpec
aktív tag

A twrp-t sd-l futtattam először ès csináltam egy full Bmentèst ha esetleg eltolnèk valamit akkor tudjam helyreállítani, majd a vas gyári recoveryèt lecserèltem twrpre, mert azt szeretem a telóimon is az van. Majd sd-ről próbálom futtatni a LC-t, ami egyenlőre mèg nem sikerült :(. Először a LCSDcreatorral próbálkoztam, de egyenlőre sd-l nem akar elindulni. Annyit sikerült elèrnem hogy a 8Gb sd-n tudok használni 530 MB, a többivel nemtok mit kezdeni, se a partíciókat nemtom törőlni se újakat lètrehozni, de mèg csak a win8.1 partition managerrel próbáltam.

A vègcèl az a dual-boot lesz.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24659) DoItYourself válasza yanpec (#24658) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Már az előbb se értettem mi az az LC, gondolom LibreELEC, amit itt LE-nek hívunk. Milyen boxod van pontosan? Ha nem bootol a LE, annak általában a rossz dtb.img az oka. Topik összefoglaló 60-as pontjától elolvastad a tudnivalókat?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24660) yanpec válasza DoItYourself (#24659) üzenetére


yanpec
aktív tag

Igen tudom, cserèlgetem is a dtb.img-t. Valamelyik csak jó lesz. Docooler M9S pro 3/32 amlogic s905 vasam van, de hozzávaló dtb.img-t mèg nem találtam.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24661) junkpod válasza yanpec (#24658) üzenetére


junkpod
nagyúr

Semmi köze a termék a LibreElechez.
Ne aggódj az sd kártya miatt, úgy jó ahogy van 500megasan.
Ha heraktad, akkor részét nyomva tartása mellett kell áram alá helyezni és bekapcsolni, a részét akkor engedd el ha megjelenik az LE logó, innentől megy önműködően.

Box's don't touch!

(#24662) yanpec válasza junkpod (#24661) üzenetére


yanpec
aktív tag

Elvileg így kellene működnie, gyakorlatilag nem így van nálam. Reset nyomva, táp ráad, SD Le-vel termèszetesen bent, de minden alkalommal csak a TWRP jön be. 🤔

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24663) junkpod válasza Indiant (#24639) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megcsináltam egy 8.2.0 tiszta telepítést egy másik kártyára és... ugyanolyan rossz, surround a frontokon :Y
Nem tudom mi lehet a gondja.
Neked milyen hw-d van? Ha jól emlékszek a box-od neked is MX64?
Erősítőd milyen? Nekem Pioneer 521

Box's don't touch!

(#24664) Celtis válasza junkpod (#24663) üzenetére


Celtis
veterán

Az erősítő jól van beállítva?

(#24665) Csicsóka válasza Indiant (#24654) üzenetére


Csicsóka
őstag

LE network-tools addon fent van?

(#24666) junkpod válasza junkpod (#24663) üzenetére


junkpod
nagyúr

Végre sikerült!
Az erősítőn ki és be kapcsoltam az autosurround módot és láss csodát, megjött a térhangzás, hibátlanul, minden formában. Fura ez, valami beragadt az agyába.

Box's don't touch!

(#24667) DoItYourself válasza yanpec (#24660) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

S905X 3GB ram-al? Dtb.img nélkül is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24668) yanpec válasza DoItYourself (#24667) üzenetére


yanpec
aktív tag

Igen az(s905x 3/32). Ezt hogy èrted? Alapból ha a win32IM mecsinálom az sd kártyát abban is van egy dtb.img fájl. Úgy próbáltam már, hogy nem cserèltem le, de úgy mèg nem, hogy töröltem volna. De ez már csak, holnapra marad. Elèg volt mára. :)

De nem tèma, ha esetleg nem találok hozzá megfelelő dtb.img fájlt marad a droid/kodi kombináció, így is visz minden filmet ami nekem kell.

Köszönöm szèpen az eddigi segítsègeket.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24669) DoItYourself válasza DoItYourself (#24667) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Aha, szóval volt ez S905 procival is. A 3GB ram miatt nem tudom melyik dtb lenne jó hozzá.
Úgy értem, hogy nem másolsz rá külön dtb-t, hanem megpróbálod azzal ami alapból benne van a verzióban.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24670) polgcsabi válasza hunaqua (#24611) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Az uhd nem esik szét (legalábbis a transformers mert csak azt töltöttem le próbakőképpen ), csak akad hálón!

(#24671) polgcsabi válasza hunaqua (#24609) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Próbálom! DE sajna a héten necces lesz :O

(#24672) polgcsabi válasza hunaqua (#24650) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Kicsit lemaradtam!

Elvileg a 100-asnak elégnek kéne lenni!
Ha lesz időm kipróbálom nagybitrátájú full hd-s tartalommal!

(#24673) polgcsabi válasza dugynok (#24613) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Azt hol lehet kikapcsolni?

Bár érdekes? A trasformers egyik része csont nélkül megy de a másik nem, ez hogy van?

Ja és a 1000éves wdtv hiba nélkül játssza mindegyiket hálón!

(#24674) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Összerakok 1 hdd usb cumót és próbálom! Ha megoldódik minden probléma akkor a hálókezeléssel lesz a hiba a cumónál! Akkor pedig felejtős! (mégis csak undorító, hogy az 1 milió éves cumók (r6sII wdtvlive) simán lejátsszák a mai full hd-s mkv-kat ezek a mai szarok +nem((((pefig nincsen nagy igényem!!!!4k és stb!! csak 720p)))

(#24675) Pelican válasza yanpec (#24660) üzenetére


Pelican
őstag

Az S905 nem kezel 3 GB RAM-ot, android alatt nézd meg milyen proci és mennyi memória van benne ténylegesen.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24676) Pelican válasza polgcsabi (#24674) üzenetére


Pelican
őstag

Ezek a mai szarok is lejátszanak mindent, nekem a legnagyobb UHD BD sem akad hálózatról, igaz van egy USB-gigabit adapterem a 100-as hálózat helyett...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24677) jézusom válasza Pelican (#24676) üzenetére


jézusom
addikt

Milyen routered/switched van?

(#24678) Zaji


Zaji
őstag

Erre esetleg valakinek lenne javaslata?

(#24679) junkpod válasza polgcsabi (#24674) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem az igényesség és nem a mai sztárokkal van gond, hanem,bhogy nem tudod mit vettél valójában és nem tudod mit csinálsz és neki estel erőből.
Végy egy nagy levegőt és először győződjön meg róla mi a valós hw belül.

Zaji: típus javaslatok az összefoglalóban találhatóak.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24680) hunaqua válasza junkpod (#24679) üzenetére


hunaqua
addikt

Tanix mini-t vett ( S905W) ,semmi gond azzal nyúzom folyamatosan. A gond meg nem csak ennél ,hanem az összes S905X-nél is fent áll, Gigabit kell hálóról az UHD anyagokhoz.

...és szerintem ez mehet az összefoglalóba is.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24681) Charx válasza Pelican (#24676) üzenetére


Charx
senior tag

Ez nekem is jó lenne, pontosan milyen van?

(#24682) junkpod válasza hunaqua (#24680) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bocs, yanpeccel kevertem:)
Háló sebességre meg ott a jellyfish tesztvideo, egyből kiderülhet, hogy mi a szűk. De az is lehet, hogy a film van hibásan felesleges savszelessegre kódolva.
Én már régóta mondom, a gigabit mindenben jobb, meg a UI is gyorsabb tőle, meg a fotók nézegetése is.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24683) yanpec válasza junkpod (#24682) üzenetére


yanpec
aktív tag

Hogyne tudnám mi van benne!Ahogy az előző oldalon is leírtam amlogic s905x 3/32. A problèma onnan adódik, hogy kevès a 3/32 vas. Álltalában csak 2/16 vagy 1/8 verziókat találok.

Viszont. Baj van juszton!

Találtam egy jónak tűnő TWRP-s Le-t. Próbakèppen fel is tettem TWRP alól, mondom nem jó max törlöm. De nagyot tèvedtem ez a kis szemèt átírta a recovery rèszèt is. Az amlogic s905x logónál nem hajlandó tovább lèpni, twrpbe nem tudok belèpni, sd-ről sem hajlandó? Tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24684) Indiant válasza junkpod (#24663) üzenetére


Indiant
addikt

Igen, az alapja asszem az. M18.
Egyébként a múltkor is valami ilyen gond volt, de az erősítő nálam optikán kapja a hangot.
Szerintem nem ő a hibás.

Az SMD teszt fájlban au LFE nem a sobwooferből szól továbbra sem, de egy másik teszt fájl tökéletes.
Az erősítőn a bemenetet PLII movie-ra tettem. (eddig szerintem Direct-en volt)

Csicsóka: még nincs

[ Szerkesztve ]

(#24685) Indiant válasza Csicsóka (#24642) üzenetére


Indiant
addikt

Szuper vagy! :R Már dolgozik is. :C

junkpod: DSP gombbal kell váltogatni. ..és akkor majd jön az upgrade 8.2-re.

[ Szerkesztve ]

(#24686) junkpod válasza yanpec (#24683) üzenetére


junkpod
nagyúr

3x írtam, hogy ne varialj twrp-vel, nem azzal kell LibreElec-et telepíteni.
Twrpvel leginkább teglazni lehet, mivel 1000 felé doboz van és nem lehet tudni melyik fw mire készült.
Én ebben már nem tudok segíteni. Próbálkozz refundot kérni...

Box's don't touch!

(#24687) junkpod válasza Indiant (#24684) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sem a plii sem a DirectX nem jó szerintem. Auto módon legyen.

Box's don't touch!

(#24688) yanpec válasza junkpod (#24686) üzenetére


yanpec
aktív tag

Olyan forrón mèg nem esszük a kását, olyan mèg nem volt, hogy ne lett volna valahogy :). A baj az, hogy nincs tapasztalatom a tv boxokkal(most szerzem), csak a telokkal. Nem1 tèglás telót hoztam vissza az èletbe :). Remènyeim szerint itt is menni fog. Mèg van egy dobásom az USB Burning Tool. Remènyeim szerint ezzel komunikálni fog mèg ès vissza tudom rakni a gyári recoveryt. De ehhez be kell szerezbem egy usb-usb kábelt.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24689) EGábor


EGábor
csendes tag

Sziasztok,

Leírom a tapasztalataim KIII-al.
Vettem egy gagyi kínai SD kártyát hozzá. Libreelec felmegy rá, a gép elindul, beállítom, majd újraindítás után hibás a fájlrendszer, javítás. A beállítások eltüntek.. 2 napom ráment, majd rájöttem kukázni kell a kártyát..
Egy pendrive-ra feltelepítettem a Libreelec-et és minden ok.
De SD-ről akartam használni, ezért vettem egy Kingston kártyát. Na ezen megmaradnak a beállítások, csak az egész rendszer nagyon lassú.. félperces válaszidők..
A pendrive-ról gyors a rendszer és ha a kártyát adattárnak használom exFat-el, akkor minden ok, gyorsan ír, olvas a kártyáról.

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

(#24690) junkpod válasza yanpec (#24688) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen, ez az irány a jó.
Van gyári reco és fw mentésed?

Egabor: Milyen sebességű a kártya?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24691) EGábor válasza junkpod (#24690) üzenetére


EGábor
csendes tag

Maximális olvasás: 45MB/s, Maximális írás: 10MB/s, CL10

Próbáltam másik class10-es kártyával is. Azzal is lassú. A pendrive sem egy csoda, de azzal 10x gyorsabb a rendszer érzetre.

[ Szerkesztve ]

(#24692) yanpec válasza junkpod (#24690) üzenetére


yanpec
aktív tag

Termèszetesen van, azzal keztem a műveletet, hogy lementettem mindent, ilyen esetre. :)

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24693) junkpod válasza EGábor (#24691) üzenetére


junkpod
nagyúr

Rejtélyes.

Yanpec: biztató kezdet, a twrp-t felejtsd el ha sikerül a gyarit visszatenni.

Box's don't touch!

(#24694) Indiant válasza Csicsóka (#24642) üzenetére


Indiant
addikt

"A data-t csak formázzuk, hogy eltűnjön róla az előző tartalom ( LE storage)
mke2fs -F -q -t ext4 -m 0 /dev/data"

Úgy tűnik a data formázása parancs nem működik:
LibreELEC:/var/media/DRIVE-N-GO # mke2fs -F -q -t
ext4 -m 0 /dev/data
/dev/data contains a ext4 file system
last mounted on /storage on Thu Jan 1 01:00:25 2015
/dev/data is mounted; will not make a filesystem here!

Így mentésből állítottam vissza a data-t is.

Viszont az android szépen visszaállt! :C

(#24695) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MINIX NEO U1 szebb képet ad LibreElec-el mint a többi 905(X) box, vagy igazából az a jó benne, hogy Androiddal is tudja ezt a minőséget? Egyébként nála nincs különbség az Android és a LibreElec között?

(#24696) Indiant válasza Indiant (#24694) üzenetére


Indiant
addikt

..de sajnos a Horizon go nem megy még annyira sem mint korábban. :W

(#24697) vargalex válasza Indiant (#24696) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam megy a Horizon Go a Megogo-n, a Mini MX-en és a T95M-en is.

Alex

(#24698) yanpec


yanpec
aktív tag

Szereztem USB kávelt a kapcsolat lètre is jött de ezzel egyidőben a szopógèpezet is beindult. 😱 Valmi baj van a backupal. 🤔

Van valakinek s905xhez burning tool-os img-je?

Úgy szèp az èlet ha zajlik. :)

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24699) yanpec válasza yanpec (#24698) üzenetére


yanpec
aktív tag

Na ilyennel mèg nem találkoztam. (Get key failed). Valakinek ötlet, mi lehet ez?

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24700) Csicsóka válasza Indiant (#24694) üzenetére


Csicsóka
őstag

Úgy tűnik, hogy nem SD ről fut a rendszer, azért van mountolva a /dev/data. így persze hogy nem lehet rajta új fájlrendszert létrehozni.

"Visszaállítás:

Visszaállítás is SD-ről futó LE alatt történjen."

Egyébként, az a lényeg, hogy sikerült! :) :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.