Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) bostone válasza hunaqua (#23798) üzenetére


bostone
addikt

Legegyszerűbb, ha egy régebbi le verziót teszel fel.

(#23802) hunaqua válasza DoItYourself (#23800) üzenetére


hunaqua
addikt

A boxról is elérem a Nast. Tökéletesen működik más.
A laptopról nem érem el a boxot. A nast is elérem.

192.168.1.113

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23803) gulac12 válasza hunaqua (#23802) üzenetére


gulac12
tag

Ezzel a samba megosztással már sokan szívtak windows alatt. Az összefoglaló 34b. pontjában van egy mondat idézem:

Megjegyzés: a Windows 10 alkotói frissítésével (Creators Update) változott az SMB (samba) megosztások kezelése a Windows-ban, ezt követte a 17.4-es Kodi is, SMB1-ről SMB2/3-ra váltottak. További infók itt.

Lehet, hogy ez segít neked is.

(#23804) hunaqua válasza gulac12 (#23803) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm,de lehet felrakok majd egy régebbit ,hogy azzal mit csinál.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23805) ekrisztian válasza hunaqua (#23804) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem win 7-el se jó, ha újabb verziót használok a LE-ből, igaz én a noti megosztását nem érem el a boxal. Minden más működik egyébként.
Ezt is csak az itt felmerült problémák miatt próbáltam ki.

(#23806) hunaqua válasza ekrisztian (#23805) üzenetére


hunaqua
addikt

Melyik verzió ami tökéletes,melyiket rakjam fel? :)

Szeretnék még rajta stabil Tr. torrentet is

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23807) vargalex válasza blakey (#23797) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezt akartam kihúzni belőle. De folyamatosan azt írta, hogy belépni akar...
A windows hülyeségeihez nem.értek... Soha nem volt az erőssége a hálózatkezelés.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#23808) ekrisztian válasza hunaqua (#23806) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Melyik tökéletes azt nem tudom, nekem a 8.0.2c van fent, de torrentben nem tudok nyilatkozni, itt (DE)kiszámlázzák a torrentet :D

(#23809) gulac12 válasza hunaqua (#23806) üzenetére


gulac12
tag

Nekem a Beelink M18-on még az ősrégi LibreELEC-S905.aarch64-7.0.2.009 van beüzemelve SD kártyán, nem változtatok rajta, mert mindent amit akartam (torrentet nem) be tudtam állítani, persze jó sokat kínlódtam vele és nem szeretném egy új LE verzióval mindent megismételni. A lényeg, hogy a routerben fix IP címet adtam a boxnak és a FileZilla ingyenes és portable programmal a box elérése minden gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

(#23810) GZoli7 válasza gulac12 (#23803) üzenetére


GZoli7
senior tag

Állítsd be a LE-ben, hogy SMB1 legyen a minimum. Nekem működik szépen.
Ettől függetlenül is. :D

(#23806) hunaqua LE-ben engedélyezd a sambát, ha esetleg nem lenne. Majd Win parancssorba: \\ip\mappa

Esetleg nem árt, ha a win-ben be van kapcsolva a hálózatfelderítés és magánhálózatban van.

[ Szerkesztve ]

(#23811) kmarci25


kmarci25
veterán

Okozhat épp tönkremenő félben lévő sd kártya olyan hibajelenségeket, hogy
- menüben történő lépdelés nagyon lelassul (értsd: több másodpercig gondolkodik egy gomb lenyomása után)
- addonok működése lelassul.

A kártya 32 GB és class 10-es, de egy régebbi darab. Az LE-t még tavaly karácsonykor tettem fel rá, és a használója panaszkodott, hogy valami nem klappol. Én élből frissítettem az LE-t, tiszta telepítést csináltam a kártya formázása után, de sajnos cefet lassú.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23812) hunaqua válasza GZoli7 (#23810) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi,este nézem.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23813) swarz


swarz
csendes tag

Sziasztok!Van kettő beelink mini mxIII készülékem.Az egyiken sd-ről futtatom a LE 7.0.2.9-s verziót a másikon belsőn fut a minix neo u1 firmware.Igazából csak kisebb hibák miatt mint a beletekerésnél a kép elsötétülés a ritka lefagyások ,gondoltam felteszek újabb LE 8.1.9-t.A gondjaim itt kezdődnek.Pendrive-ra raktam fel a leírás szerint. Azon a készüléken amin eddig is LE futott, simán sikerült beüzemelni,de a minix neo romossal nem tudom összehozni.Ha jól gondolom a dtb verziónak a minix neo-nak kell lenni.Legalább is én azzal próbáltam.Ha valaki tudna segíteni hogy mit rontok el azt megköszönném

[ Szerkesztve ]

(#23814) blakey válasza swarz (#23813) üzenetére


blakey
titán

Nem a Minixes dtb kell hanem amit egyébként is használnál hozzá, nekem a Realtekes kellett de mindenképp kell a dtb és nem jó az ami az LE7-hez van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23815) GZoli7 válasza hunaqua (#23812) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ja, nem parancssor, hanem intéző/TC, stb, bocs.

(#23816) repülős


repülős
csendes tag

Sziasztok!
Nem értem mért van az, hogy LE 8.0.2 alatt simán elérem a Windows Xp megosztott könyvtárát, ugyan azzal a beállítással 8.1.6 - 8.1.9 alatt nem működik. Tudtok erre magyarázatot adni?

(#23817) blakey válasza repülős (#23816) üzenetére


blakey
titán

Olvass bele az összefoglalóba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23818) repülős válasza blakey (#23817) üzenetére


repülős
csendes tag

Elolvastam az összefoglalót, de nem lettem okosabb. Ott Windows 10-re van beállítási javaslat, én meg egy régi Xp-és gépet szeretnék elérni 8.1.9-alol.

(#23819) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Továbbra is kérdezném, update esetén kötelező a dtb csere is, vagy maradhat a régi? Inkább a downgrade érdekelne :)
8.1.4 alá tett dtb melett vissza lehet állni 8.0.2.c-re?
Nincs dtb fájlom a régi verzióhoz.

:R

(#23820) Pelican válasza ekrisztian (#23819) üzenetére


Pelican
őstag

Mindegyik verzióhoz a saját dtb-jét használd.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23821) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok, sikerült szereznem egy ilyen készüléket: Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 16GB ROM TV Box Van hozzá valami ajánlott bluetooth mini billentyűzet? Ugyan is a hozzá adott távirányítóval nem tudok csak számokat írni, és gondoltam akkor veszek hozzá valami ilyesmit: [link]

Elég sok féle fajta van, valami háttér világítósra gondoltam, akinek van valamelyikkel tapasztalat és leírja megköszönném. ;)

Szerk: sikerült eljutom az összefoglalóig, megnézem a választékot. :U

[ Szerkesztve ]

(#23822) Patice válasza ekrisztian (#23819) üzenetére


Patice
nagyúr

Az esetedben szükség van dtb cserére is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23823) junkpod válasza repülős (#23816) üzenetére


junkpod
nagyúr

😫
Látom több a hozzászólás számod mint amennyit olvastál.
Ha csak tegnap beszéltünk volna erről... De a legutolsó parbeszed is erről szólt, kérlek olvasgass vissza.

Box's don't touch!

(#23824) ekrisztian válasza Patice (#23822) üzenetére


ekrisztian
senior tag

És van valahol kszaq szerverén kivül, ahol elérhető a régi dtb?

(#23825) blakey válasza ekrisztian (#23824) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23826) ekrisztian válasza blakey (#23825) üzenetére


ekrisztian
senior tag

:R:R

(#23827) swarz válasza blakey (#23814) üzenetére


swarz
csendes tag

Köszönöm a tippet ,de a realtekes dtb-vel sem jó.Valami nem kerek nálam.Csak valami androidos boot képernyő jön be különböző lehetőségekkel.Ilyennel nem találkoztam még.A másiknál simán minden összejött ,de ez a minix neo u1 romosra nem tudom összehozni a LE-t.Esetleg ötletek hogy mi lehet a gond mégis?

(#23828) blakey válasza swarz (#23827) üzenetére


blakey
titán

Jót tettél fel: Elvileg ez kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23829) kovacss72


kovacss72
aktív tag

Frissítettem az LE 8.1.9 -et 8.1.10-rc1 -re, emellett a Windows 10 -et RS3 RTM -re. Minden működik, mint előtte, még a hálózati elérés is.

(#23830) Lacko66


Lacko66
tag

Ma zenehallgatás miatt az android felületre léptem be (Mini M8S II 2G/8G). Utána kikapcsoltam a boxot és indítottam a Libreelecet (8.0.2e) a szokásos módon (sd kártyáról használva). A box egy 4k tévére van kötve. A felbontás átállt 1080p-re és a box rendszerbeállításainál nincs ott a 4k lehetőség csak 1080p vagy 720p. Mi történhetett és hogy tudom előhozni a 4k felbontási lehetőséget ? Eddig újraindítással próbálkoztam és azzal hogy kihúztam a hdmi kábelt és visszadugtam de semmi. Mielőtt az androidra beléptem volna minden teljesen jó volt.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#23831) Ejelhar válasza ekrisztian (#23799) üzenetére


Ejelhar
senior tag

no, nem cél a 8.1.9 mert eltűnik alatta a workgroup

Van alatta, nekem működik. Talán annyi a macera, hogy a Libreelec "Szolgáltatások" beállításoknál a minimum és maximum SMB protokolt átállítottam SMB2-re.

(#23832) Ejelhar válasza Lacko66 (#23830) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Talán segítene, ha a TV-t is újrarúgnád (nem standby és vissza, hanem igazi reboot).

(#23833) Lacko66 válasza Ejelhar (#23832) üzenetére


Lacko66
tag

Megoldódott. Tényleg ez kellett neki. Rebootot nem találtam az opcióknál ezért kihúztam a dugaljból, vártam pár percet és visszadugtam. Legalább már ezt is tudom.
Köszi a segítséget.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#23834) L4CI2 válasza ekrisztian (#23799) üzenetére


L4CI2
aktív tag

"mert eltűnik alatta a workgroup " hogy mi tűnik el nem értem?
Nálam nincs semmilyen eltűnés beírtam a libreelec config addon-ba a munkacsoport nevét és ott van ahol kell (ver 8.1.9)
Akkor lehet gond ha régen csináltál egy samba.conf-ot egyéni beállításokkal azt érdemes törölni.

(#23835) jézusom válasza lkristóf (#23821) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem ugyan másik boxom van, de Rii i8+ amit használok. Ez a pluszos verzió ami világít :) szerintem ez fontos, másik meg, hogy beépített aksija van, miniusbvel tölthető :)

(#23836) swarz válasza blakey (#23828) üzenetére


swarz
csendes tag

Igen ezt.De közben átolvastam még egyszer az első telepítés menetét és akkor jött a megvilágosodás!Láss csodát működik! Nálam a megoldás az volt ,hogy én a LE 8.1.9 -C2 img.gz + a realtek wifi-s dtb-vel próbáltam.Ez minden további probléma nélkül feltelepült a mini mxIII-ra.De a minix neo u1-s romos mxIII-ra nem.Akkor próbáltam a minix-s dtb-vel .Ezzel sem működött.Közben kérdeztem itt a fórumon is.Te írtad hogy nem a minix-s kell.Ezután agyaltam és újra elolvastam az első oldal telepítésre vonatkozó részét.És ott leesett, hogy az általam letöltött LE-ben nem volt dtb!Én csak bemásoltam a megfelelő dtb-t így az nem is írt felül semmit.Letöltöttem LE 8.1.9 img.gz verziót (ebben volt dtb ,amit felül tudtam írni)és az realtekes dtb-l működik ! Most már csak az a kérdés miért reagál két egyforma készülék teljesen külöböző módon ugyan arra a LE-re!

[ Szerkesztve ]

(#23837) Ejelhar válasza L4CI2 (#23834) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Lefordítom:-) valszeg úgy érti (én így értelmeztem), hogy a windows-os gép hálózati böngészőjében nem látszik a munkacsoport gépei között.

(#23838) vargalex válasza swarz (#23836) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Biztos ugyan ezt az imaget írtad ki? Ugyanis ez - ahogy a neve is mutatja - Odroid C2-re való.

Alex

(#23839) swarz válasza vargalex (#23838) üzenetére


swarz
csendes tag

Szia.Ez tuti!Ezért is nem értem!Ráraktam egy pendrive-ra.Kihuztam a tápkábelt.Beraktam a pendrive-t Vissza a tápkábel.Nem nyomtam a reset gombot se Ahogy áram alá helyeztem kis idő múlva elkezdte a LE-t telepíteni.Fenn is van a kodi és működik is!Igaz ezen a mini mxIII-n LE volt sd-n elötte is .Most már tudom hogy nem ehhez való.Okozhat valami gondot a mini mx-nél?De szerintem gyorsan kicserélem a megfelelőre ha lesz időm.

[ Szerkesztve ]

(#23840) ekrisztian válasza Ejelhar (#23837) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Fordítva :)LE alatt nem látom a windows 7-em.
ha ennyire érdekel minket a téma :D
8.0.2c alatt ok minden, 8.1.9 alatt hiába állitgatom a smb verziókat, nincs munkacsoport.
De amúgy is ezzel a 8.0.2c-vel tökéletes a tvheadend nálam.
Szóval köszönöm segítséget!
:R

[ Szerkesztve ]

(#23841) blakey válasza swarz (#23836) üzenetére


blakey
titán

Csak akkor kell a C2 ha Odroidod van, egyébként nem, semmilyen szinten és igen okozhat gondot, mert lehet, hogy valami nem úgy működik ahogy kéne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23842) L4CI2 válasza ekrisztian (#23840) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Ez valóban így van hogy nem látható LE-böl a munkacsoport de nem is kell látni csak ki kell tölteni a hálózati hely hozzáadása részt NetBIOSnév (számítógépnév) vagy Fix IP cím , helyi felhasználói név (nem e-mail cím, CMD: net users) ,jelszó, Windows tűzfal ellenőrzés és kész.

(#23843) Ejelhar válasza ekrisztian (#23840) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Alant itt már L4CI2 olvtárs leírta a tutit.

Kell valami felhasználónév és jelszó hozzá a KODI-n. Átvették a windows-os stílt (nagyon helyesen szerintem): mondjad már meg ki is vagy és -ha már itt tartunk- a jelszavad is kéne. A névtelen bejelentkezés felejtős.

(#23844) Ejelhar válasza Ejelhar (#23843) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. Utánlövés:

Start Menü -> Minden program -> Kellékek -> "Parancssor" ikonra jobb klikk, majd a "Futtatás rendszergazdaként" választása

Majd a felbukkanó parancssorban (dune nevű felhasználót veszünk fel, a jelszava pedig dunejelszo):

net user dune dunejelszo /add

Ezzel kész is, azonban a bejelentkezési ablakban ez az újonnan felvett felhasználó is megjelenik. Ha ezt nem akarjuk, akkor még mindig parancssorból:

reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts"
reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList" /v dune /t reg_dword /d 0

(#23845) Ejelhar válasza L4CI2 (#23842) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Kiegészítés: mert lehet, ez így sokaknak kevés.

Szószátyár módon:

a.) az elérendő windowsos gépen létrehozunk egy felhasználót (az előző #23843 hozzászólásban részletesen taglalva)

b.) a KODI-ban felveszünk egy forrást:
Beállítások -> Média -> Videók -> Videók Hozzáadása kiválaszt, majd
"Tallózás" és a felugró menüből a "Hálózati hely hozzáadása" kiválaszt.

Itt a protokoll az "SMB", a kiszolgáló neve a windows-os gépünk host neve***, a felhasználónév és jelszó pedig - a #23844 hozzászólásban jelzettek alapján: dune illetve dunejelszo

c.) Innen kezdve tudjuk tallózni a windows-os gép megosztásait, vagyis a filmeket/sorozatokat/zenéket fel tudjuk venni a médiatárba.

*** ha nem tudjuk mi a windows-os gépünk neve, akkor parancssor indít (keresésbe "cmd"), majd begépeljük: hostname

(#23846) blakey válasza Ejelhar (#23843) üzenetére


blakey
titán

Működik a névtelen bejelentkezést és nem a windows stílust vették át. Nagyon későn tért át a windows a fejlettebb SMB-re és ezt némelyik eszköz "nehezen" viselte. Még jó, hogy ilyen naprakész, segítőkész közösséggel van dolgunk és használhatjuk a szoftvereiket. Nálam pl semmi gond nem volt, nem windowst használok. :)

(#23845) Ejelhar
A gép neve helyett sokkal célszerűbb IP-címet adni és akkor minden esetben tökéletes lesz a kapcsolat, ennek egyik feltétele a hálózaton belüli eszközök FIX IP-címe, legalábbis azoké amelyek fixek a hálózatban.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23847) bostone


bostone
addikt

Letöltöttem a legújabb LE-t.
A maximum protocol version SMBv1. Így látom más eszközről, telefonról es explorer segítségével bejutok, lejátszást is tudok kezdeményezni.
Viszont, ha ugyanerről a telefonról kodi alatt próbálom elérni az smb megosztást akkor eredménytelen a keresés.

Ez hogyan lehetséges?

(#23848) blakey válasza bostone (#23847) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy pont ez a baj, az SMB1 már elavult, persze lehet, hogy van olyan eszköz ami másképp nem működik, nekem az összes eszközöm látja a gyári elérést, azaz a min. SMB2/max. SMB3-at. Ha a min. SMB1 és a max. SMB2 úgy mi a helyzet?
Telefonra tegyél fel egy korábbi Kodit, az új verziók már nem kezelik az SMB1-et ha nem tévedek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23849) Ejelhar válasza blakey (#23846) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem ne terjesszük, a névtelen bejelentkezést mindenki üldözi, már tényleg el kéne felejteni, ebből mindig csak gondok származnak. Nem kéne tovább támogatni itt sem.

A fix IP cím az jó dolog, de igen kevesen veszik a fáradságot erre, bár szerintem otthoni hálón nincs olyan nagy vész ezzel, mivel az SMB host nevet broadcast-al hamar megszerzik a csatlakozni kívánó kliensek.

(#23850) sysrq válasza Ejelhar (#23845) üzenetére


sysrq
őstag

Köszi, így már nekem is működik.
Ezt a két hozászolásodat kellene még beletenni az összefoglalóba.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.