Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) blakey válasza M_AND_Ms (#23449) üzenetére


blakey
titán

LE alatt fontos a megfelelő dtb. Minixem van, nálam hibátlan Android és LE alatt is minden hang, Kodit Androidra honnan szedted le, Store-ból? Próbálj meg egy másik verziót, itt vannak arm-os verziók.
LE alatt ki kell mennie az összes hangnak, nem állítottál el valamit? Nálam akkor PCM az összes hang ha a passtrough ki van kapcsolva. Tökéletes minden hang passtrough módban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23452) -szabi- válasza Patice (#23450) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, megnézem majd. :)

(#23453) asdasdasd válasza ttt (#23435) üzenetére


asdasdasd
tag

Próbáltad már az LE-t ezen?

(#23454) DoItYourself válasza M_AND_Ms (#23449) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Kodit az összefoglaló 30d pontjában linkelt táblázat szerint próbáld beállítani. Jobb szélső oszlop vonatkozik rád.
A 17-es Kodiban változtattak a passthrough-n, elhagyták a PCM hack-et, szabványos android api-n küldi ki (level 23). Noname boxok androidján ez ált. nincs rendesen implementálva.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23455) MCs88 válasza -szabi- (#23444) üzenetére


MCs88
aktív tag

A Kodi-s Plex plugint is érdemes megnézni. Be lehet állítani, hogy a Kodival automatikusan induljon. Azért szeretem, mert az összes Kodis beállítás érvényre jut így, olyan is ami a Plex appban nem biztos, hogy állítható.

(#23456) drbubo0017 válasza madoxx (#22972) üzenetére


drbubo0017
kezdő

Szia,
A KHADAS VIM-mel működik I2C buszon az LCD. Ez hasonlóan rendelkezik GPIO-val mint a raspberry és s905x chippel szerelt.

Bedobozolva egy régi műholdvevő dobozába

https://youtu.be/CDr69Rzk-V4

https://youtu.be/MUqMDW8w6eY

https://youtu.be/or37BtH9tmg
(ékezetes betűkkel van némi gond még, ezt még orvosolni kell vagy vissza kell állítani angolra)

Ü

[ Szerkesztve ]

(#23457) Indiant


Indiant
addikt

Nem tudom,h. a 8.1.8 vagy a 8.1.7 alatt romlott-e el az iptv lejátszás, de most egyfolytában bufferel.
8.1.6 alatt szerintem folyamatos volt még. Kábeles 250-es nettel. Nem értem mi lehet a baja.

(#23458) M_AND_Ms válasza DoItYourself (#23454) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Megoldottam.
Minden hangbeállításom jó volt a Rendszer részben. Viszont a Lejátszó részben a megjelenítőhöz való szinkronizálást ki kellett kapcsolni ugyanis, ha be van, akkor újrakódolhatja a hangot a passtrough ellenére is. (erre utalnak is a helyi súgók a képernyőr alján).
Mindenesetre köszönöm a segítségetet!
(megjegyzem, hogy amikor újrakódolt, akkor azt többször hibásan tette, torz hangokat csalt ki az erősítőből. Azért ez elég kellemetlen volt)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23459) blakey válasza M_AND_Ms (#23458) üzenetére


blakey
titán

:C
Fel sem merült bennem, hogy azt bejelölted, azt hittem, hogy tudod, hogyan kell beállítani a Kodit. Soha nem használom azt a funkciót, nálam tiltólistán van. Ezek szerint frekiváltásod sem volt, olyankor azt hiszem az sincs.

Egyébként nálam jó az újrakódolás, egyszer kiptóbáltam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23460) ttt válasza Upo (#23436) üzenetére


ttt
senior tag

Jaja. Nekem is itt porosodik. Alapból még mindig megállná a helyét. :)

De anno az Xstreameres fejlesztők elhibázták. Mármint a stratégiát; elhanyagolták az önkéntes fejlesztőket és ráálltak a minnél gyorsabb modell fejlesztés/gány szoftver általános nézetre. :(

Pedig jó magyar fejlesztők is tolták alá a cuccot, de letojták őket :U . Idővel le is álltak mind. :(( Ezúton is respect nekik :R

Sajnos az említett cucctól sem várok villantást -> ahogy mondtad nyúlják majd a szoftvert és, ha valami nem kóser mutogatnak. :U

Ne így legyen! :C

(#23461) M_AND_Ms válasza blakey (#23459) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Első Kodi a háztartásban. Amúgy, volt frekiváltás

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23462) blakey válasza M_AND_Ms (#23461) üzenetére


blakey
titán

Akkor ismerkedhetsz a Kodival. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23463) RBJ


RBJ
addikt

s912 nél A912 vel kezdődő serial nál a 113MO a legújabb firmware? Láttam már 7 androidos rom ot is ami nem ota update s, létezne?
Beelink hivatalos fórumán olyan kavarodás van, hogy elég kiismerni magát az embernek ott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#23464) hunaqua


hunaqua
addikt

A gyakorlatban csak LE használattal ,mivel gyengébb vagy más az S905W mint az S905X

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23465) RBJ


RBJ
addikt

sd kártyás update nél nekem elakad a boot logonál. tipp?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#23466) hunaqua


hunaqua
addikt

A Tanix TX3 mini S905W 2/16 31usd.- a Banggood-on. Az ára 2/16 lévén nagyon kedvező.

..milyen cucc lehet?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23467) Melorin


Melorin
addikt

LE alatt most van egy sorozatom amit nem ismer fel automatikusan a scraper viszont nincs olyan opcióm amivel kézzel beírhatnám a sorozat címét. Egy másik sorozatra ha rámegyek és nyomok egy "C" gombot akkor vagy egy olyan menüpont, hogy 'Információ'. Itt kézzel meglehet általában adni a címet ha netán bonyolult lenne gyárilag és rákeresni. Ha megtalálta akkor hozzá is adja a médiatárhoz.
Viszont ennél a sorozatnál nincs olyan opció, hogy információ. :F
Mutatom a két verziót, ahol van és ahol nincs ilyen opció:
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#23468) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!

S912 LE 8.0.2e alá transmission 8.1.10-nél újabb kell?
Melyiket érdemes használni?
Kérhetek hozzá egy linket?

Köszönöm!

(#23469) Teagol


Teagol
aktív tag

Közben már nem aktuális!
Hasít!
:))

(#23470) hunaqua


hunaqua
addikt

4K @ 30fps és a 4K @ 60fps között mi a gyakorlati különbség? Nem játszik le 4K.s anyagokat,vagy rosszabb minőségben?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23471) Beni2360 válasza Melorin (#23467) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha a média tárban akarod ott nem megy. Fájl helyen keresd és ott lehetséges amit akarsz.
Most sorozoztam egész Du-n. :DD
-------------------------
hunaqua - az egyikben 30 a másikban 60 képkockát sűrítettek bele /fps

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23472) Melorin válasza Beni2360 (#23471) üzenetére


Melorin
addikt

A fájloknál próbáltam.

(#23473) Beni2360 válasza Melorin (#23472) üzenetére


Beni2360
félisten

Az alap könyvtárból indulj ki ahol a filmek vannak és ott a sorozat mappa. Esetleg a média tárból kitörőlni és újból indulni a fájloknál.
Vagy nálad máshogyan van?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23474) slecht válasza RBJ (#23465) üzenetére


slecht
aktív tag

PC+USB kábellel próbáld. Persze az USB-s ROM-ot kell leszedni hozzá. Összefoglalóban le van írva szépen hogyan kell csinálni.
Mindenesetre én nem vergődnék vele. Több dolog rosszabb ezekben a ROM-okban, mint ami jobb.
Én végig próbáltam Ultimate-en az összeset.

[ Szerkesztve ]

(#23475) Melorin válasza Beni2360 (#23473) üzenetére


Melorin
addikt

De hogy törölném ki a médiatárból ha egyszer az a bajom, hogy nem tudom betenni a médiatárba? Nem ismeri fel a sorozatot így nem jelenik meg a sorozatok között a médiatárban.
Eddig ezzel nem volt baj más sorozatoknál, filmeknél mert ilyenkor nyomtam a sorozat mappájára egy C gombot, információ, frissítés, beírtam a sorozat nevét, keresés és kidobott pár opciót, kiválasztottam azt amelyik sorozatról van szó és kész, bedobta a médiatárba.
De most ahogy írtam is, nincs olyan opció, hogy információ.

(#23476) blakey válasza Melorin (#23475) üzenetére


blakey
titán

Melyik sorozatról van szó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23477) Melorin válasza Melorin (#23475) üzenetére


Melorin
addikt

Megoldottam egy sorozatátnevező programmal az átnevezését a fájloknak és magától megtalálta a Kodi.
De akkor is furcsa ez az egész. Eddig is volt sok olyan sorozatom ami nem megfelelően volt elnevezve de hozzá tudtam adni manuálisan a médiatárhoz. Most viszont ez nem megy. :F

Blakey: This is us

[ Szerkesztve ]

(#23478) blakey válasza Melorin (#23477) üzenetére


blakey
titán

Egyébként ezt a Kodi topikban kéne kitárgyalni, de arra figyelj, hogy a sorozatban vannak különleges epizódok és azokat nem az évadnak megfelelően kell elnevezni hanem s00e01, s00e02, stb, tehát 0-ik évad és simán sorba kell megadni a számokat, a scraper majd megfelelően el fogja rendezni, a megfelelő évadnál is látni fogod, nekem is rengeteg ilyen sorozatom van, manuálisan semmit nem írok át az infók alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23479) Melorin válasza blakey (#23478) üzenetére


Melorin
addikt

Melyik a Kodi topikja? Mert most csak a Moviesharkos topikot találom ahol nem nagyon férnek el az ilyen jellegű kérdések úgy tapasztaltam.

(#23480) blakey válasza Melorin (#23479) üzenetére


blakey
titán

Kodi topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23481) RBJ válasza slecht (#23474) üzenetére


RBJ
addikt

Köszi a választ. Több módszert is kipróbáltam sd ről, menűből update, táp kábel + reset update, recovery indításosan de mindnél a beelink logo nál elakad. Szerintem itt valami recovery gond van. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#23482) RBJ válasza RBJ (#23481) üzenetére


RBJ
addikt

Létezne, hogy A912 s serialal kezdődő gépbe 9377 wifi lenne? Nálam ez a helyzet és ahogy tudom ez elég ritka kombináció.
Mert így a rom se mindegy.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#23483) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

S905W chipekről van vélemény? Most jött egy mél jó árú playerről, de nem találkoztam ilyennel :)

[link]

(#23484) hunaqua válasza jézusom (#23483) üzenetére


hunaqua
addikt

S905w 4K @ 30fps
S905x 4K @ 60fps

Nincs BT

Jelenleg nincs még rá LE,de várható.
Az ár nagyon jó 2/16 31usd. ,a design nekem tetszik.Az Ali-n van 1/16-os is 26usd.-ért.

Agyalok rajta....

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23485) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Adott egy MINIX NEO U1. Feltenném rá a következő LE-t. 7.0.3.012k

gxbb_p200_2G_1Gbit_OTG_Port.dtb ez a device trees kell hozzá ugye?

gxbb_p200_2G_minix_neo_u1.dtb ennél ha jól tudom nincs hang? :F

Illetve meg tudnátok mondani, h ez mit jelent magyarul? merged all kernel changes from 8.0 branch, including Nougat kernel imports, audio fixes etc.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23486) jézusom válasza hunaqua (#23484) üzenetére


jézusom
addikt

Aham. Ennek tudatában inkább 60fps legyen, és az 1 GB se jó :N De Köszi!

(#23487) blakey válasza mayday00 (#23485) üzenetére


blakey
titán

A "k"-hoz már a Minixes dtb a jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23488) mayday00 válasza blakey (#23487) üzenetére


mayday00
őstag

Ok köszi akkor itt van hang. :K Fejhallgató kimenet is működik?

merged all kernel changes from 8.0 branch, including Nougat kernel imports, audio fixes etc. ez mit jelent?

Köszi előre is. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23489) lacko6 válasza RBJ (#23482) üzenetére


lacko6
senior tag

nem annyira ritka [link]

[ Szerkesztve ]

(#23490) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

MINIX NEO U1-t vetten néhány hete.Klassz a gyári xbmc rajta,LE-velmég jobb lenne? Melyiket tegyem és,hogy vagy jó lessz igy ahogy van?

(#23491) blakey válasza szemcsi65 (#23490) üzenetére


blakey
titán

Ha van SD-kártyád akkor próbáld ki és meglátod, jelenleg LE 8.1.9 van fent, jó használni, mindent visz. Szerintem LE-vel valamivel jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23492) Technoman válasza blakey (#23491) üzenetére


Technoman
őstag

Egyetértek blakey-vel (mint szintén NEO tulaj) LE forever!

(#23493) kovacss72


kovacss72
aktív tag

Néhány napja én is beüzemeltem a T95X -emet (S905X,2GB,16GB, 4K stb...) Leírás alapján SD kártyára feltettem a legújabb LE 8.1.9 -et. Működik szépen, még a távirányító is minden gond nélkül, torrent is van. Köszönet a leírásokért!

1-2 problémám viszont van, ami az előző Realtek RTD1073 chip -es lejátszómnál nem volt.
Külső HDD -t csatlakoztatva:
- Az egyik ISO -ba csomagolt tömörítetlen 'DVD' -met el sem indítja
- Egy MKV -be csomagolt Dolby AC3 44100Hz 6ch 384kbps hangsáv csak beletekerésig szól, utána sistergés van. Passthrough -t kikapcsolva is max háttérhang van. Droidos felület alatt jó a hang!

Esetleg valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#23494) Flashback


Flashback
addikt

Libreelec alá valaki rakott már bármilyen torrent programot ami jól működik? :)
Található valahol esetleg leírás?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23495) DoItYourself válasza kovacss72 (#23493) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha csak két fájl problémás, akkor azokkal lehet gond.

Flashback: összefoglaló 66-os pontja, transmission, ill. kicsit olvasd vissza Csicsóka hsz-eit.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23496) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

LE alatt Plexus addont használ valaki? Nálam feltelepül, de az Acestream nem indul. Próbáltam a neten található varázslásokat (manuális telepítés), de nem hozott sikert.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23497) kovacss72 válasza DoItYourself (#23495) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Nem hiszem. Droid alatt a MoviePlayer mindent visz. Valamint az ottani Kodi alatt a hang jó.

(#23498) junkpod válasza kovacss72 (#23497) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi meg ezt nem hisszük el. Az, hogy hallod a hangot meg nem azt jelenti, hogy jól is van lejátszva.
Kb lehetetlen, hogy droid alatt jó legyen LE alatt meg nem. A beállításaiddal lesz gond.
Milyen hangsav van a kérdéses fajlokban (mediainfo szerint)? Milyen erősítő van mivel van csatlakoztatva? Mire van állítva a kodi hangja?

Box's don't touch!

(#23499) szemcsi65 válasza Technoman (#23492) üzenetére


szemcsi65
csendes tag

Köszi Nektek!Majd kipróbálom.

(#23500) kovacss72 válasza junkpod (#23498) üzenetére


kovacss72
aktív tag

A box HDMI -vel van a TV -re kötve, onnan a hang optikán megy az erősítőbe. A filmek 99% -val nincs gond. Kép és hang korrekt, 5.1 csatorna is megvan az erősítőn.
LE alatti KODI -nak problémát jelentő hangsáv az egyik sorozatom minden epizódjában: 384 kb/s 44,1 kHz, 16bit, 6 csatorna, AC-3.
Passthrough ha be van kapcsolva, akkor csak sistergés van TV -n és erősítőn egyaránt, kikapcsolva csak nagyon halk háttérhang hallatszik.(Az első kb. 1 percben még van hang a TV -n passthrough off -nál.)
Hangbeállításnál mindenféle variációt megpróbáltam, de nincs változás.
Droid alatti kodinál az a különbség, hogy ha passthrough -t kikapcsolva, végig normális hang van a TV -n, erősítőben pedig természetesen így csak 2.1 szól.

Az ISO -ban levő DVD formátum, ami el sem indul:
képsáv: MPEG Video (NTSC) (Version 2)
hangsáv: 448 kb/s, 48,0 kHz, 16 bit, 6 csatorna, AC-3 (DVD-Video)

A droid alatt az előre telepített MoviePlayer ezeket a problémás videókat mind lejátsza képpel és 5.1 hanggal, csakúgy mint az Asus O!Play HDP-R1 -em.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.