Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) M_AND_Ms válasza junkpod (#24944) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hw mindenhol on, passtrough rendben van, természetesen átmegy a stream, az erősítő kiírja
Holnap levideózom, hogyan néz ki az akadás, mit mutat a codecinfo a cache-ről...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24952) sugarforce válasza yanpec (#24942) üzenetére


sugarforce
őstag

hát azért észrevehető a különbség egy 10-15 GB-os 7-8-9 mbps-es mkv között és egy REMUX között, aminek 30-40mbps is lehet a bitrátája. Én a régi 40"-os f szériás samu tv-men is láttam a különbséget. Most váltottam FHD 55"-os méretre, így még szembetűnőbb a különbség.

(#24953) yanpec válasza M_AND_Ms (#24949) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ez így van ahogy mondod. Èn pl úgy csinálom, hogy a lehető legjobb minősègben letöltöm, ès az èn rendszeremhez igazítva 8-12Gb-ra átkonvertálom, majd ha kell a hely törlöm az eredetit.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24954) M_AND_Ms válasza sugarforce (#24952) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy kalibrált 50collos Panasonic GT60-on nézem és bizony vannak különbségek. A hang egy Yamaha Rxv 1800-ra megy (ott mondjuk tényleg nem lenne szükség a hd hangra)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24955) junkpod válasza yanpec (#24953) üzenetére


junkpod
nagyúr

OMG! :Y
Van egy atomerőműved otthon és még értesz is a videó tomoriteshez?

Box's don't touch!

(#24956) M_AND_Ms válasza junkpod (#24955) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én pont ezeket a bohóckodásokat kerülöm. Épp elég egy ritkább anyag megtalálása, vagy a rendszer valamelyik elemének állítgatása (mint most ez a box, de hát ez még új)
Öreg vagyok én már ezekhez a kihívásokhoz :-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24957) Pelican válasza yanpec (#24950) üzenetére


Pelican
őstag

"Pár 100 ezres cuccal nem fog az ember tudni különbsèget tenni, 15- vagy 50-70 Gb filmek között. Ez a saját vèlemènyem. Ne vègyètek magatokra. 😉"
Akkor írhattad volna, hogy TE nem tudsz különbséget tenni...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24958) Pelican válasza yanpec (#24953) üzenetére


Pelican
őstag

Megvan jóban és direkt lerontva nézed meg? :Y

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24959) sugarforce válasza yanpec (#24953) üzenetére


sugarforce
őstag

Es mi miatt is kell "lebutitanod" az anyagokat?

(#24960) djnice válasza M_AND_Ms (#24911) üzenetére


djnice
veterán

Na direkt letöltöttem a 66 GB-os koncertet...
Egy 8000 Ft-os 1/8-as X96 S905X tökéletesen, akadás nélkül viszi a legújabb LibreELEC-kel.
A szerver ahonnan megosztom, egy linux alapú HTPC, és SMB(!) a megosztás...
A routerre nem közvetlenül kábellel csatlakozom, hanem egy TP-Link-es Wifis access pointon keresztül...

Szóval akinek akad bármi is S905X + LE párossal, az a hálózatban keresse a hibát.

A release pedig azért 1080i mert a koncerteknek jobb a 60 fps, a bluray szabvány pedig nem támogatja az 1080p60-at.

(#24961) Pelican válasza djnice (#24960) üzenetére


Pelican
őstag

Pont erre számítottam. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24962) djnice válasza blakey (#24924) üzenetére


djnice
veterán

Hidd el ez az akadás nem a márkás vs noname boxok miatt van, tudom hogy te mindig erre lyukadsz ki, de ha LibreELEC a szoftver, és a SoC ugyanaz akkor nem lehet probléma.

Ezt tanúsíthatom, mert volt nekem is 3 hónapig Minix Neo U1 az X96 mellett és végül eladtam a Minix-et, mert egyáltalán nem éri meg a közel 5x-ös árat.

Egy noname boxnál ezek lehetnek a problémák:
- Túlmelegszik a szarul megtervezett hűtés miatt, ezért visszaveszi a SoC a teljesítményt, de ez a lejátszásra nincs hatással
- Nem működik a wifi vagy gyenge
- Érzéketlen a táv
- Android alatt kb használhatatlan

A minixet azért vettem, mert ahol használva lett volna ott csak wifi van és az X96 wifije gyengének bizonyult.
Kiderült hogy a minix wifije sem elég erős oda, így egy access point lett közbeiktatva.
A minix távja gyengébb(!) mint az X96-é, ezért kénytelen voltam légegeret használni.
A minixen nem ment a HBO GO mióta frissítették az appot, még teljes reset után sem. X96-on ment.

Szóval hiába a drága box, van olyan eset amikor még rosszabb mint az olcsó, főleg ha csak LE tekintetében nézzük.

(#24963) hunaqua


hunaqua
addikt

Én nekem is az a véleményem,hogy tökéletesek a bevált olcsó boxok (LE). Viszont szerintem ajánlott hozzájuk egy jó minőségű légegér is. Teljesen megváltozik ezen boxok komfortja.Más termék válik belőle egy jó távirányítóval. Az ár meg max. 15usd.-

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24964) Technoman válasza sugarforce (#24947) üzenetére


Technoman
őstag

Gratula.
Hidd el fényévnyi különbségek lesznek a Venz (ha a V10 Pro nálad ezt a márkát takarja) és a Minix márka között.
V10-ről jöttem, a Minix Neo U1-re és a világért sem cserélnem el semmire sem. Egyszerűen imááádom!!!

M_AND_Ms
Ja kérem, aki az utcsó Pana plazmával nézi a filmjeit, az látni is fog mindig, "némi" különbséget :)

[ Szerkesztve ]

(#24965) djnice válasza Technoman (#24964) üzenetére


djnice
veterán

Ha android alatt használja akkor igen, különben semmi különbség nem lesz.

(#24966) Technoman válasza djnice (#24965) üzenetére


Technoman
őstag

Én itt inkább a megbízhatóságra gondoltam ill. a -nálam baromi lényeges- Gigabit meglétére.

(#24967) blakey válasza djnice (#24962) üzenetére


blakey
titán

Amiket felsoroltál, pont az a lényeg, de nem ezt akartad érteni. Soha nem azt írtam, hogy valami azért sz@r, mert olcsó, hanem azért olcsó mert sz@r. :) Majd ebbe is bele lehet kötni, de szerintem érthető a lényeg, nincs rá garancia, hogy 2 ugyaolyan olcsó modell hasonlóan fog működni, erre sok példa olvasható itt is, máshol is.
A wifire meg csak annyit tudok írni, hogy bizony erősebb jóval az átlagnál, arról nem tehet, hogy a router nem megfelelő és egy routernél soha sem lesz jobb egyetlen eszköz wifije sem. Tudom, mindig azzal jössz majd, hogy az olcsobb is ugyanazt tudja, de ez nem általános igazság, van olyan amelyik tudni fogja, de nem mindegyik, ennyi.
Minix távját soha nem használtam, mármint a kicsit, a Minix A2 Lite-ot használom, az is gyári, hibátlanul müködik.
HBO Go nem referencia értékű, akinek fontos az tudja, hogy milyen rendszerű boxot kell venni, Neo U1 2 éves modell, 5.1 Androiddal, az már nem fog változni, U9-H az újabb és azon megy az HBO Go.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24968) mayday00 válasza blakey (#24967) üzenetére


mayday00
őstag

Szia blakey. Távirányítóval kapcsolatban szeretnék valamit kérdezni. Nekem is van egy ilyen irányítóm. Csak nekem A3 Lite. Problémám van vele. Bedugom az usb vevőegységet a lejátszóba. Működik az egér..Látszólag minden rendben van. De néha olyat csinál, hogy megnyomok egy gombot nem reagál rá, csak ha megnyomom mégegyszer ugyanazt akkor. Pl nyomom középen a droid gombot semmi reagálás. Megnyomom mégegyszer akkor reagál. Ez szerinted mitől lehet? Valahol valamit kell állítani? Valamiért néha nem veszi be egyből a gombokat. Nem jövök rá, hogy miért... :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24969) M_AND_Ms válasza djnice (#24960) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az a furcsa, hogy mindig ugyanazokon a helyeken akad meg, és mint írtam ugyanarra a kábelre aggatott Popcorn a200 simán játsza. Ez utóbbi miatt kizárnám a hálózati problémát (méréssel is igazoltam a sebességet).
Szóval, nekem még mindig cache kezelési problémának tűnik. (de az is lehet, leszedem újra a release-t a tegnap takált források valamelyikéből, vagy leszedek valami mást, hasonló bitrátás bd anyagot...hátha, csak a nálam lévő anyagban van valami hiba)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24970) sugarforce válasza Technoman (#24964) üzenetére


sugarforce
őstag

Koszi, Igen, venzre utaltam.

(#24971) djnice válasza M_AND_Ms (#24969) üzenetére


djnice
veterán

Érdekes, mert mondom nálam SMB-n és AP közbeiktatásával is jó. Én a rutrackeres verziót próbáltam.
Ezeket a bitráta teszteket nézd még meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24972) junkpod válasza M_AND_Ms (#24969) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mondj egy perc:mp pontot ahol akadnia "kellene", hogy ranezhessek.
Amúgy egyet értek djnice kolléga véleményével, kissé sarkos lett Blakey márkás doboz felemelése...
Ráadásul az egész minőség kérdés megint 99% user és rilíz hibák miatt jött fel. Sokadjára bizonyosodott be, hogy userek panaszkodnak, hogy hibás darabot "fogtak ki" közben csak a környezet vagy beállítások hibásak.
Szegény venz10 boxot is lehuztatok, hogy így meg úgy legalja, közben meg figyelmesen telepített LibreElec és beállított Kodi esetén pont ugyan olyan jó mint a többi.
Itt a több ezer hsz alatt kiderült egyértelműen, hogy a panaszok mind a tapasztalatlanságra és "különleges" igényekre vezethetőek vissza.

Box's don't touch!

(#24973) blakey válasza mayday00 (#24968) üzenetére


blakey
titán

Az A3 Lite problémás, Minix fórumán lehet olvasni, A2 Lite az ajánlottabb, egyelőre és az hibátlanul teszi a dolgát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24974) M_AND_Ms válasza junkpod (#24972) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az első tracket nézd végig, abban már jelentkezik a 4. perc környékén.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24975) sugarforce válasza junkpod (#24972) üzenetére


sugarforce
őstag

Teljesen igazad van. Munkámból adódóan (rendszerüzemeltető) már régóta tapasztalom, sokan alapvető dolgokkal nincsenek tisztában, hiába van otthon sok hozzáértést és odafigyelést igénylő ketyere, ha valami rossz, akkor biztos a ketyere a baj, aztán az esetek 90%-ban meg user error van. :DDD

Én fentebb leírtam a felületes tapasztalataimat a v10pro-ról. Egész hétvégén nyúztam, alapvetően elégedett vagyok vele, csak egy gyári hiba miatt megy vissza a boltnak. Egyetlen ""komoly"" bajom van vele, az a ház felső részének a fényessége. Sokkal professzionálisabbnak tűnne nekem egy matt ház, nem ez a fényes már-már vásári műanyag, de ez legyen a cucc legnagyobb baja. Persze ez is az én extra igényem, amúgy meg elrejtve a tv mögé, vagy a polc aljában úgysem látszódik, szóval kit érdekel.
Amik pedig programon belüli beállítások miatt nem jók és extra konfigurálás után megjavulna, azokra már azért nem szántam időt, mert tudom, hogy a gyári hibája miatt hétfőn úgyis megy vissza a boltnak, kedden meg jön a másik. Ennek fényében már nem is foglalkoztam a komolyabban a beállításokkal. Egyébkéntnem volt gondom semmilyen anyaggal, minden problémásabbnak vélt filmet, sorozatot, hangot visz akadás és problémamentesen, teljesen gyors, gördülékeny az egész. Ha nem lett volna a gyári hiba, akkor maradna ez. Tekintve, hogy jó áron sikerült hozzájutni az u1-hez, lecsaptam rá, ha már ennyien dicséritek, akkor kipróbálom, aztán meglátom, hogy mire is a nagy hype. Szóval +1 a Venz V10pro-nak.

(#24976) M_AND_Ms válasza sugarforce (#24975) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az én problémámmal kapcsolatban nem mondanám magam felületesnek. Húsz éve support, rendszerfejlesztés, rendszertervezés az életem. Tudok gondolkodni, hibát keresni, problémát megoldani.
Ténybeli tudásért nem szégyellek kérdezni

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24977) sugarforce válasza M_AND_Ms (#24976) üzenetére


sugarforce
őstag

Általánosságban beszéltem, nem rólad. Akinek nem inge, nem veszi magára.

(#24978) M_AND_Ms válasza sugarforce (#24977) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ok

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24979) djnice válasza M_AND_Ms (#24976) üzenetére


djnice
veterán

A bitrate tesztekkel mi a helyzet? Ha pl a 60-70 Mbit megy a jellyfishből, akkor nem hálózat gond, de nem is az eszköz hibája.

(#24980) Beni2360 válasza sugarforce (#24975) üzenetére


Beni2360
félisten

Netán elárulod az a sokat emlegetett gyári hibát? :R
Vagy már volt róla szó csak nem olvastam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24981) sugarforce válasza Beni2360 (#24980) üzenetére


sugarforce
őstag

zörög a zában a reset gomb :DD

[ Szerkesztve ]

(#24982) varmi2


varmi2
nagyúr

Mit szoltok ehez a lejátszóhoz? ez

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24983) Technoman válasza junkpod (#24972) üzenetére


Technoman
őstag

Szvsz az eddigi és a leendő "ez fostalicska box, nem igaz mert nem szar" vitára pont rávilágítottál azzal, hogy leírtad: egyéni "különleges" igények (ill. igazad van a tapasztalansággal is összehozható)
Az előbbi főleg az itteni "öreg motorosokra", az utóbbi "ifjú" titánokra húzható rá (de ugye itt mindenki egyszer "kopasz" volt)
El kell fogadni, hogy mivel mindenkinek másak az igényei, ezért sose lesz itt közös referencia készülék (márkára/típusra lebontva) mindenki mást fog jónak tartani.
Nálam most a Minix Neo U1 a császár, mind megbízhatóságban, mind szolgáltatásban. A Venz sem volt rossz, ezt mindig is állítottam, de a jelenlegivel nincsenek olyan gondjaim, mint amik voltak a Venz V10-el (pld. a kevés RAM miatt nekem mindig behalt a JukeBox szolgáltatás. Nem beszélve, a több száz film és a cca 1000 sorozat epizódjaim szkennelése miatt, a full lassú, 3-5MB/s-es hálózati másolásról. De ezek a "problémák" az én problémáim. És nincs is értelme általánosítani. Másnak mások az igényei)

Abban viszont egyetértek blakey-vel, hogy a "pár dolláros" készülékek minősége soha nem lesz egységes, még azonos "márka" esetében sem (nem hiába van ugye az öf-ban is "A" "B" "C" kategóriás készülék felsorolás). Míg egy Minix márkát -lévén egy cég gyártja- mindenhol azonos minőségben kapom meg függetlenül, hogy külföldi oldalról rendelem, vagy hazairól. Az erős és faszányos szoftvertámogatásról nem beszélve (hányan is használnak/használtak itt a nem Minixes boxukra, Minixes felületet teljes megelégedéssel?)

Összefoglalva: szerintem van értelme a Minixes -de nem Dune/Popcorn- árszintű készülékeknek. Az én esetembe főleg akkor, ha azt több évre veszem.

(#24984) Beni2360 válasza sugarforce (#24981) üzenetére


Beni2360
félisten

:R már beugrott amint olvastam, emlékszem rá. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24985) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az utóbbi időben a YouTube videokat Yatse-vel küldöm át a boxra, hibátlanul működik, azonban a feliratot nem tudom, hogy hol lehet ilyenkor bekapcsolni.
Van rá valami mód?

Ja, és egy hálózaton lévő asztali gépről lehet hasonló módon YouTube linket küldeni a boxra?

Köszi.

(#24986) junkpod válasza Technoman (#24983) üzenetére


junkpod
nagyúr

"kevés RAM, kb, lassú másolás"
Jukebox esetén nincs másolás, letölti webrol és berakha a box megfelelő mappajaba, ez gyors. Persze ha valamiért úgy állítod be, hogy a nasra másolja a JB adatokat az megint más tészta, de szvsz nem rendeltetésszerű szerű.

"Összefoglalva: szerintem van értelme a Minixes -de nem Dune/Popcorn- árszintű készülékeknek. Az én esetembe főleg akkor, ha azt több évre veszem."
Tegyük hozzá, hogy ez csak androidot igénylő felhasználás esetén igaz, LibreElec esetén nem.

Box's don't touch!

(#24987) junkpod válasza zetecR (#24985) üzenetére


junkpod
nagyúr

Feliratot ugyanúgy ahogy filmeknel is.
Pc-rol nekem upnp segítségével működött. Plusz play on Kodi Chrome addon.

Box's don't touch!

(#24988) mexel


mexel
veterán

tudom más topik de talán itt őszintébb a válasz :) Mivel rosszabbak az RK3229-es soc-os készülékek?

(#24989) Technoman válasza junkpod (#24986) üzenetére


Technoman
őstag

Légy szíves olvasd el megint, hogy mit írtam. A JukeBox téma után ott a nyelvtani pont. Utána új mondatban a hálózat másolás lassúságáról írtam.
Nálam nincs NAS (nem kell, nem tudnám kihasználni), 4 TB-s vinyók vannak az USB-be dugva. Lehet, hogy ezt keverted.

Írásod második felével sem tudok egyetérteni, mivel az akkori JukeBox gondot LE-vel produkálta (sosem használtam a Droidot, az LE-t pont nekem találták ki)
Persze azóta sokat változott az LE is. Lehet, hogy ha egy mostani 8.x-et tennék fel az akkori Venzemre és újra szkennelném a tartományokat, már nem fagyna le a lejátszó, de ugye ez már nálam nem releváns.

(#24990) djnice


djnice
veterán

Feltettem az ominózus koncert első 10 percét, direkt nem muxoltam mkv-ba, m2ts-ben hagytam, így mindenki kipróbálhatja az eredeti formájában: [link]

(#24991) darvinya


darvinya
titán

Találtam egy Jack-RCA jack kiosztást, ami működik T95N M8S Pro készüléken.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24992) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok.
Új vagyok ebbe a témába. S905W procira felmegy a Libreelec?
X96 mini a kérdéses készülék.
Köszönöm.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#24993) junkpod válasza djnice (#24990) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont most nézem a teljeset:)
Interlace-nek nyomát sem látom, 59,940fps röccenes mentesen.
Menü is ment rendesen.
Mondjuk az a ledfal odab@k a bitrátanak.

Box's don't touch!

(#24994) mayday00 válasza djnice (#24990) üzenetére


mayday00
őstag

NEO U1+LE 7.0.3.012k TV: Pana ST60 plazma.

Tökéletesen megy a videó, hibátlan. Képpel, hanggal semmi gond.

Nálad mi volt a gond?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24995) djnice válasza mayday00 (#24994) üzenetére


djnice
veterán

Nálam semmi, tökéletesen megy SMB megosztásról egy X96 1/8 S905X-el. Ha visszaolvasol, volt akinek szaggatott.

(#24996) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Mejött a Megogo mxv csoda, nem volt tréfa rá...
Szomorúan tapasztalom és az én hibám, hogy nem néztem utána, mert azt hittem ezeknél a boxoknál alap, hogy nincs Bluetooth.

Van usb Bluetooth stickem, android alatt nem megy, ezt érten.
A LibreElec támogatja (ORICO stick)?
Ja és miért van az, hogy friss le alatt nem érem el a repokat? Nem tudok skint, nyelvet váltani, mert nem éri el a repokat, net wifin elvileg van csatlakozik.
A Bluetooth hangtovábbítás miatt kell.
A realtekes tree-t raktam fel.

Az normákis, hogy android alatt majdnem forró a box?

Lehet rosszúl keresek, de nem találtam a keresőben választ.

Repo elérés megoldódott :B

[ Szerkesztve ]

(#24997) hunaqua válasza slezakimi (#24992) üzenetére


hunaqua
addikt

Az S905x LE kell rá.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24998) Pelican válasza M_AND_Ms (#24974) üzenetére


Pelican
őstag

Végignéztem a djnice által felrakott mintát, semmi problémát nem tapasztaltam (deinterlace se látszott).
NFS megosztás NAS-ról, Mini M8S II, USB-Gigabit lan adapter.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24999) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Tapasztalatot szeretnék megosztani veletek, mivel pár napja sikerült feltelepítenem a LibreELEC-t az X96-ra.

Mivel csak egy 720-as tv-vel használom, ezért a filmeket is 720-ban töltöm le az Asus AC56U routerem usb portjára csatlakoztatott AdataHM900-as külső hdd-re.
Az X96 a routerem alternativ Tomato Firmware eszközlistáján 53-55dBm, az X96 LibreELEC kezelőfelületén 63-64dBm jelerősséget mér. Talán a LE kezelőfelület értékét érdemes viszonyítani.

Teszeteltem ezt
Természetesen nehéz tökéletes véleményt alkotni, a szemem majd kigúvadt hogy észrevegyem hol az a határ ahol már rezzenéstelennek lehet mondani a lejátszást.
Keresztül kasul áthúztam egy UTP kábelt is a házban hogy teljesebb legyen a kép, lévén wifin fogom használni és nincs most kedvem kábelcsatornákat vésni a falba.

Kábelen nekem 80Mbit/s egyértelműen szaggatott.
55Mbit/s tökéletes volt. (itt jegyzem meg hogy nekem csak ezen a bitrárán volt hang, a többin némaság.)

Wifin a 30Mbit/s-ot láttam tökéletesnek. Fölötte elbizonytalanodtam, de a 30-at garantáltan nem szaggatja.

Bár az x96-ra olvastam olyan véleményket hogy a wifije nincs a toppon, ezt nem tudom alátámasztani. Szerintem teljesen rendben van a wifije.
Hogy képbe legyünk mit is jelent a 30Mbit/s, megnéztem az utóbb letöltött pár film bitrátáját.
Természetesen mind 720-ba lett letöltve.
Majmok bolygója 6.6Mbit/s
Wonder woman 4.5Mbit/s
Transformers 3.77Mbit/s
Múmia 10.6 Mbit/s

Ezekeből az értékekből napnál világosabb hogy aki 720-al nézi a filmeket, oda az X96 wifije nemhogy jó, hanem egyszerűen kiváló. Még a Múmia viszonylag magas bitrátáját is 300%-al teljesíti felül az X96 wifi.
Szóval nem kell félni :-)

(#25000) varmi2


varmi2
nagyúr

Máshogy teszem fel a kérdést. A 3 lejátszó közzül melyik a legjobb, amit érdemes megvenni?
A: Xiaomi Mi Box Amlogic S905X 2GB RAM 8GB
B: Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 32GB ROM
C: MECOOL BB2 PRO Amlogic S912 3G DDR4 RAM 16G eMMC ROM Octa Core 2.4G 5.0G Dual Band AC WiFi 1000M LAN Android 6.0 4K 60FPS H.265 HEVC VP9 HDR10 TV BOX
D: fontos, hogy a banggodról egy általatok ajánlott 18-25k közötti

Szerintetek lenne előre lépés film lejátszás ügyileg, ha jelenleg egy androidos sony tv-n van a kodi, vagy az említett lejátszók egyikéröl futna. Kép minőség szempontjából kérdem.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.