Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) krsanko válasza Pelican (#23648) üzenetére


krsanko
tag

Nem véletlenül terjedtek el a két HDMI kimenetes lejátszók,már egy bizonyos kategória felett.
Azoknál nincs szükség a "fűzögetésre",egyik megy a megjelenítőbe ,másik az erősítőbe.

(#23652) Pelican válasza krsanko (#23651) üzenetére


Pelican
őstag

Például?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23653) Technoman válasza krsanko (#23651) üzenetére


Technoman
őstag

Vannak ilyenek? Mert én csak BD lejátszóknál tudok (pld Pana) ilyen szolgáltatásról.

(#23654) krsanko válasza Pelican (#23652) üzenetére


krsanko
tag

A teljesség igénye nélkül:Oppo,Cambridge Audio,Sony,Panasonic,Pioneer stb.
Természetesen ezek a lejátszók nem az az árkategória,amiről ez a topic szól.Használtan 80 ezertől indulnak és határ a csillagos ég.
Részemről be is fejezném,mert ez már nem igazán a topichoz tartozó téma,és nehogy "kikapjak" :B
Ha Valakinek kérdése van még, természetesen privátban megtalál.

(#23655) tsilver


tsilver
aktív tag

K1 Plus-hoz, van ennél (20160023-203246) újabb vagy jobb fw-re

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#23656) M_AND_Ms válasza krsanko (#23654) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Maradjunk annyiban, hogy az audiofil és videofil felhasználók (2%) kivételével teljesen jó, korrekt és elfogadott a készülékek láncbafűzése. Ennyi erővel azt is megjegyezhetted volna, hogy közvetlenül nem dugjuk a 220-ba a készüléket, csakis megfelelő szűrő és fázisjavító közbeiktatásával.
Szóval, ez annyira más világ, hogy kár itt emiatt egyértelműsítéseket tenni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23657) drbubo0017 válasza M_AND_Ms (#23645) üzenetére


drbubo0017
kezdő

Szia,

Nem rakom vagyis raktam még újra, csak láttam, hogy van egy frissítés és gondoltam felrakom.
Köszönöm a segítséget egyébként ez nagy könnyebbség.
Az összefoglaló frissítésre vonatkozó pontjához még egy kis pontosítást szeretnék kérni. Az .update könyvtárba valóban a kicsomagolatlan fájlt kell belepakolni és nem a kicsomagolt .img kiterjesztésűt? A device tree fájlt nem kell átnedvezni dtb.img-re?

Köszönöm a további segítséget.

Ü

(#23658) Pelican válasza krsanko (#23654) üzenetére


Pelican
őstag

Tehát nem terjedtek el. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23659) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Lehetséges, hogy feltörték a tv boxom? Beelink mini mx S905 libreelec 8.02 . Csak mert minden törlődött a rajta lévő vinyómon és üzenetet is kaptam! Járt már így valaki?

Ennyire nem biztonságos a libreelec?

[ Szerkesztve ]

(#23660) blakey válasza Imi1981 (#23659) üzenetére


blakey
titán

Sajnos úgy tűnik, hogy igen. :(

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23661) Imi1981 válasza blakey (#23660) üzenetére


Imi1981
veterán

450 gb sorozat, film ment a levesbe :( . És nem tudom csak úgy pótolni mert adatkorlátos a netem (telenor Home L). Jól kicsesztek velem. Ftp-n kapcsolódik seedszerverhez az lehet veszélyforrás vagy anélkül is feltörték volna?
Amúgy van még 109 gb adat rajta de azt nem látni. Formázzam inkább mert úgyse lehet valószínű vissza hozni a rajta lévő adatot?

[ Szerkesztve ]

(#23662) mayday00 válasza Imi1981 (#23661) üzenetére


mayday00
őstag

Nem értelek..Magát a seedszervert törték fel? Ilyenről nem is hallottam, nekem évek óta van de hasonló eset nem fordult nálam elő. Van, h egyszerre 2 szerót használok. Ha bármi törlődik onnan, simán újra letöltöd rá. Semmibe sem kerül.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23663) korcsi válasza Imi1981 (#23659) üzenetére


korcsi
veterán

Router mögött volt a hálózat?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#23664) Imi1981 válasza mayday00 (#23662) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem a seedszervert! A tv boxot törték fel és a rá csatlakozott vinyoról törölték az adatatot és hagyták azt a szép kis üzenetet.
A seedszerverre csatlakozik szinte állandóan a tv box és azt kérdeztem, hogy az nem e könnyíti meg az ilyen Hacker (vagy mi) dolgát? De szerintem nem volt az gond.

(#23663) korcsi igen routerren keresztül kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#23665) mayday00 válasza Imi1981 (#23664) üzenetére


mayday00
őstag

Nem értem. Azt írtad, h 1terás vinyó van a szerveren. Oda mennek a cuccok. Nem osztozol senkivel, tied az egész tárhely. Akkor minek otthon mégegy vinyó? A szeróról letöltöd a vinyóra a cuccokat? Nem jobb ha minden cucc kint van Pakisztánba? :D Engemet még sosem törtek fel, pedig több mint 10 éve benne vagyok a sűrűjébe..max akkor kapok vírust, ha felnőtt oldalra megyek. :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23666) junkpod válasza Imi1981 (#23659) üzenetére


junkpod
nagyúr

:Y
Mondjuk ha kívülről elérhető a box, akkor az ssh belépés gyerekjáték, mert a user/pw ugyanaz mindenkinek...
Nálam nason vannak a fájlok de nincs a boxnak írási joga csak olvasási. Remélem ez elég.

Box's don't touch!

(#23667) Imi1981 válasza junkpod (#23666) üzenetére


Imi1981
veterán

Mit állítsak át libreelec alatt, hogy biztonságosabb legyen? Ha leírnád megköszönöm.

(#23665) mayday00
Mivel adatkorlátos a netem(100/100 gb) és főleg hd anyagot nézek ezért nem nézhetek mindent direktben a szerverről mert a hónap felénél elfogyna a netem! Ezért melóhelyen szoktam letölteni(így spórolok az otthoni nettel) a nagyobb hd filmeket és a vinyóra rakom. Sajnos felénk nincs használható vezetékes net (vezetékes net max 1 megabit van csak).

[ Szerkesztve ]

(#23668) Imi1981 válasza mayday00 (#23665) üzenetére


Imi1981
veterán

Amúgy még nálam se törtek fel semmit! Sem a számítógépet se mást.Most történt velem először ilyen. Ja és vírusom se volt kb 8 éve!

(#23669) mayday00 válasza Imi1981 (#23667) üzenetére


mayday00
őstag

Így mindjárt más :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23670) sniphoe válasza Imi1981 (#23667) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Kapcsold ki a jelszavas autentikációt és be a kulcsosat.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#23671) Imi1981 válasza sniphoe (#23670) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt hol találom? Profilbeállítások? Mert ott nem találok ilyet.
Találtam valami jelszavas zárolást és mindent zároltam. Csak így meg idegesítő, hogy mindig be kell pötyögni a jelszót ha filmet akarok nézni.

[ Szerkesztve ]

(#23672) adi1234 válasza M_AND_Ms (#23625) üzenetére


adi1234
tag

Szia ,

Ha az erősítő nincs bekapcsolva akkor is átmegy a jel a tv-be .

Kicsit lusta vagyok szétkábelezni mindent , hogy kipróbáljam . Meg mostanában nem bírom a feszültséget ! :W

:)

(#23673) Lacielvtárs válasza Imi1981 (#23659) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jujjj, az LE alatt is volna ilyesmi?
Én is jartam hasonlóan egy zsaroló virussal, vitt mindent mint a 21... :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23674) junkpod válasza Imi1981 (#23667) üzenetére


junkpod
nagyúr

A vinyot a routerre dugd és csak olvasási jogot adj a boxnak.

Box's don't touch!

(#23675) M_AND_Ms válasza Imi1981 (#23667) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért én megnézném mi van nyitva a routeren.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23676) Imi1981 válasza junkpod (#23674) üzenetére


Imi1981
veterán

A router nem tudja kezelni a külső vinyót. Van rajta usb csatlakozó de csak ketyeg rajta a vinyó mert nem tudja felpörgetni.

(#23675) M_AND_Ms
Az a baj, hogy tök hülye vagyok a router beállításokhoz meg azon belül az ilyen port beállításokhoz stb. Mindegy egyelőre leformáztam a vinyót és használom tovább. Pár dolgot átállitottam a libreelecben meg jelszóval védek szinte mindent azt majd kiderül. Gondolom az a szemét aki csinálta mindig új célpontot keres szóval nem hiszem hogy megint velem cseszne ki.

[ Szerkesztve ]

(#23677) Pityu89


Pityu89
senior tag

Ha nason vannak a filmek mit kell tennem, hogy ne érhessen ilyen baj?

(#23678) Bigpapa_ válasza Imi1981 (#23676) üzenetére


Bigpapa_
csendes tag

Lehet, érdemes lenne/lett volna adat visszaállító progival ránézni a hdd-re talán visszahozhatná az elvesztett tartalmat. Persze addig is kerülném a túlzott használatot, mert közben felülírsz eddig használt sectorokat.

[ Szerkesztve ]

(#23679) kgabor89 válasza junkpod (#23646) üzenetére


kgabor89
csendes tag

Na, most már működik a hang. :C Ez volt a megoldás, amit többen írtatok, hogy 2.0-ra állítom és akkor megjelent az AC3 átkódolás opció a Dolby alatt, ami addig nem látszott, amíg 5.1 volt kiválasztva. Most az összekötés: médialejátszó optikával a házimozival és HDMI-n a TV-vel. A Game of Thrones e-AC3 így (átkonvertálódva) 5.1-ben szól, szólnak a hátsó hangfalak is.

Bár még mindig nem nagyon értem, hogy azzal mit is állítok, amikor a Kodiban 2.0-t vagy 5.1-et vagy 7.1-et választok az audió beállításoknál, és a képernyő alján megjelenő súgó szöveg sem segít megérteni. Ugye ezzel a DTS és rendes AC3 filmek hangját nem cseszi el, azok továbbra is a forrásnak megfelelő hangon továbbítódnak az optikán? :))

(#23680) M_AND_Ms válasza Imi1981 (#23676) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem anno annyi volt, hogy valaki elindított jó néhány torrentet nálam.
Azóta mindent bezártam (pl ftp), kívülről csak Vpn-en keresztül lehet bejönni, ott is csak kulcsfájl nyitja az ajtót, jelszó nem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23681) Imi1981 válasza M_AND_Ms (#23680) üzenetére


Imi1981
veterán

Az a baj hogy hülye vagyok ezekhez sajnos. Majd később veszek NAS tárolót és mint kolléga írta csak olvasási jogot kap a tv box. Na majd akkor jövök segítségért. Kösz mindent mindenkinek! Egyelőre használom normálisan és remélhetőleg többet nem talál meg.

[ Szerkesztve ]

(#23682) Upo válasza Imi1981 (#23681) üzenetére


Upo
addikt

Nehogy azt gondold, hogy ott ült a gépe előtt és pötyögtette a billentyűket hogy bemenjen hozzád. Ezek szkriptek amik adatbázisból szkennelik az ip tartományt, ha rés van, akkor végrehajtja a törlést és az infó fájl bemásolását, és megy tovább. Nem tudhatod hogy mikor ér megint az ip címedhez. Biztos nem hagynám úgy a konfigurációt ahogy most van. Az ssh-t biztos hogy kikapcsolnám, kívülről minden elérést letiltani, routeren az upnp-t kikapcsolni. Ezeket csak arra az időre célszerű bekapcsolni, amíg valamit konfigurálni kell. Sokan csak simán bekapcsolnak mindent, de nem is használják, azt se tudják mire való. Tényleg egy vpn-t kellene csinálni ha a net felől el akarod érni.
Amúgy mik azok a szolgáltatások amit nem otthonról, hanem az internet felől akarsz elérni a boxon?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23683) vargalex válasza Imi1981 (#23681) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Teljesen mindegy, hogy min tárolod az adatokat. A rendszert neked kell biztonságossá tenned. A routeren ne nyiss felesleges portokat, stb. Ahogy más már leírta, az LE csak annyiban gyengébb ilyen szempontból, hogy nem tudsz jelszót változtatni. De, ha nincs forward-olva az SSH port és egyéb más lyuk sincs a tűzfalon, valamint a wifi-d is megfelelően erős jelszóval van védve, akkor úgysem jutnak be.
A lényeg: ha lesz egy NAS-od, akkor az csak annyival biztonságosabb, hogy még tudod változtatni a jelszót.

Alex

(#23684) Indiant válasza Upo (#23682) üzenetére


Indiant
addikt

Azért a scriptek általában nem hagynak magyarul üzenetet....

(#23685) Upo válasza Indiant (#23684) üzenetére


Upo
addikt

Azt rak be amit megadsz neki. Ha a kisfiú egy magyar nyelvű üzenetet tartalmazó fájlt másoltat fel vele az áldozathoz, akkor magyar lesz az üzenet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23686) Patice


Patice
nagyúr

Amazon FireTV Stick - Amlogic S905Z SoC-vel. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23687) -szabi-


-szabi-
őstag

(#23688) kmarci25 válasza -szabi- (#23687) üzenetére


kmarci25
veterán

S905X +1

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23689) Patice válasza -szabi- (#23687) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem is az első. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23690) -szabi-


-szabi-
őstag

Megkérdezhetem a gyártók miatt, vagy a régebbi chip újabb androiddal a jobb választás?

üdv

(#23691) Imi1981 válasza Upo (#23682) üzenetére


Imi1981
veterán

Mindent csak otthonról tudok elérni helyi hálózaton (legalábbis én). A samba megosztáson keresztül szoktam másolni rá filmet telóról vagy néha pc-ről meg telón használom a kodi remote alkalmazást. Semmi más nem kell! Ha valaki leírná nekem (akár privátban) hogy pontosan mit hogy állítsak be libreelec-en az nagyon megkönnyítené a dolgom.

(#23692) Patice válasza -szabi- (#23690) üzenetére


Patice
nagyúr

A chip miatt.
S912-re nincs meg minden eszköz, hogy a LibreELEC fejlesztői mindent tökéletesre tudjanak faragni, mert a gyártó nem adta ki nekik.
S905X-re ez - tudtommal - nem igaz, ott mindent megkaptak hozzá, vagy meg tudták szerezni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23693) Upo válasza bostone (#23618) üzenetére


Upo
addikt

Tényleg, ez nálam is fura. LE alatt nem akar működni a kodi távirányítás, se Yatse, se Kore alatt. Android alatti kodinál meg csont nélkül. Ugyanazok vannak beírva mindkét helyen, ugyanaz az ip cím is android és LE alatt. Van valami elrejtett LE beállítás valahol ami elkerülte a figyelmemet?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23694) blakey válasza Upo (#23693) üzenetére


blakey
titán

Engedélyezni kell a távirányítást, tökéletesen működik LE alatt is. Ha nem tévedek akkor a Szolgáltatások alatt van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23695) -szabi- válasza Patice (#23692) üzenetére


-szabi-
őstag

Rendben köszi.

(#23696) vlevi válasza blakey (#23694) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem akkor ment el a távirányító, amikor az automatikus frissítés (mert ilyen is van a LE-ben :) ) feltelepítette a frissebb verziót. A baj csak az volt, hogy a frissítéssel lejött változat nem teljesen az én készülékemhez készült, és ez csapta ki a távkapcsot. Keresgettem egy ideig, mire megtaláltam azt az ftp szervert, ahonnan az én ketyerémhez beszerezhető a legfrissebb LE. Azonnal megjavult a távkapcs, és azonnal le is tiltottam az automatikus frissítést...

(#23697) hunaqua


hunaqua
addikt

Azokban a lejátszókban amiben van kijelző,az LE alatt is működik? Vagy csak BOOT?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23698) vargalex válasza Imi1981 (#23691) üzenetére


vargalex
Topikgazda

LibreELEC-en érdemes kikapcsolni a jelszavas authentikációt és csak kulcsosat használni.
Az biztos, hogy valahogy először valami saját eszközödre jutottak be, ha valóban nem érhető el kívülről közvetlenül az LE. Vagy ugye wifi-n keresztül.

Alex

(#23699) DoItYourself válasza vargalex (#23698) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Valami ftp-s seed servert állított be a Kodiban, itt lett kiokosítva.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23700) Upo válasza blakey (#23694) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem be van kapcsolva. Most ugye nincs előttem készülék, de ezt ott kell ahol a beállításait is megadom? (port, név, jelszó) Mert ott bekapcsoltam, ugyanúgy mint az androidos alatt, ahol működik a távirányítás.
Vagy a yatse/kore alatt új kiszolgálóként kéne felvennem a LE kodit, akkor is ha minden beállítás ugyanaz? Én úgy gondoltam, hogy beállítok egy profilt a távirányítóban, és azzal tudom a droidost és a LE-st is irányítani. Bár ha belegondolok, próbáltam újat is létrehozni, és úgy se akart csatlakozni se a varázslóval, se manuálisan, miközben android alatt minden jó.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.