Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Közben lejárt a szerkesztési időm, itt folytatom.
Kérdésem: Tudtok működő link-et a temp_sensor_disabled verzióhoz?

(#24752) yanpec válasza OldAkita (#24751) üzenetére


yanpec
aktív tag

Felejtsd el a SD kártyás megoldás, nekem sem működöt, mindig a wipe/data-t csinált a droid. Használj pendriveot!!! Azzal simán ment, de nem mind1 melyik csatiba dugod be, ha van számozva akkor az 1-be, ha nincs akkor amelyik egyedül áll.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24753) lac14548


lac14548
aktív tag

Mit és hogyan állítsak be, hogy ne szaggasson az 1080p-s lejátszás?

A hardver:
- Mini M8S2, 2 gb
- Samsung full HD TV
- USB-re kötött 2TB winchester

Szoftver:
- Libreelec 8.1.0
- Kodi 17.4 RC-1
A rendszer (class 10-es) microSD kártyán.

A film adatai:
Kodek.........: x264 & High@L4
FPS...........: 25.000 FPS
Bitrata.......: 11.5 Mbps
Felbontas.....: 1920x1080
Formatum......: mkv
Forras........: 1080p

Kodek..........: AC-3
Kodek..........: E-AC-3
Csatornak......: 2 (2.0)
Mintavetelezes.: 48,0 kHz

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#24754) junkpod válasza OldAkita (#24750) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert nem jó LibreElec forrást választasz.
Töltsd le a win32disk imager programot.
De előtte töltsd le a kszaq felé amlogicra készített image-t, nincs hivatalos LibreElec. Azt bontsd ki és lesz egy img fájlok.
Azt tallozd be a win32imagerbe.
Összefoglalóban minden le van írva, szó szerint csináld.
Nem értem, hogy ha a dtb fájlt megtaláltad, akkor a helyes img fájlt hogy nem?
https://sx05.eu/s905/8.2/8.2.0.1/
Azért mert odáig jutottak az olvasásban, hogy LibreElec és már googliztal is csak rosszul.
Olvasd el 2x az összefoglaló LibreElechez tartozó részét, utána tölts le minden szükségesek és újra olvasva haladj lépésenként.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24755) junkpod válasza yanpec (#24752) üzenetére


junkpod
nagyúr

Semmi köze a te problemadhoz, rossz szoftverrel rossz LibreElec image-t rak a kártyára. Ennyi.
(Tökre felhúztam magam most ezen, annyira nem értem, hogy jutott ennyire tévútra a kolléga...:Y)

Box's don't touch!

(#24756) OldAkita válasza yanpec (#24752) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Kösz a tippet,de nem ez volt a baj.
A LibreELEC.USB-SD.Creator.Win32.exe által felkínált letöltési lehetőségek között többféle Media lejátszóhoz való van. Azonban az X96 nem szerepel, ezért választottam a Generic általános változatot és az ehhez tartozó egyik állományt. Ez volt a baj! Ez a LibreELEC.USB-SD.Creator.Win32.exe nem alkalmas rá jelen pillanatban hogy letöltse azt ami az X96-hoz jó.
Innen(https://forum.libreelec.tv/thread/9319-8-2-0-1-libreelec-8-2-for-s905-s905x/) kell letölteni, mégpedig az oldal közepe felé keresve ezt a sort:
If you don't know which file to download, get this one: Most épp ez van utána, de ahogy nő a verziószám ez változni fog: LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.0.1.img.gz Na ezt kell letölteni.
Arra már alkalmas a LibreELEC.USB-SD.Creator.Win32.exe hogy kibontás nélkül telepítse. Ha Win32DiskImagert-t használsz akkor tényleg ki kell bontani előtte a 7-Zip File Manager-el.
A kibontott állomány semmiféle könyvtárat nem tartalmaz, csak simán az SD vagy akár Pendrive gyökerében hoz létre 8 file-t. Szerepel benne a dtb.img is tehát nem kell keresgélni hozzá.
Annyit tennék még hozzá hogy nem kell nyugtalankodni hogy a fogpiszkálós indításnál milyen sokáig nem történik semmi. Időt nem mértem de tuti több volt mint fél perc mire végre megjelent a Kodi :-)
Fülig ér a szám. :-)

(#24757) yanpec


yanpec
aktív tag

Nemtom, mièrt de nekem DLNA-n nem viszi a filmeket, nagyon akadozik meg szètesik a hang vagy a kèp. A router 300Mbit, lehet ez lehet a gond? Vagy a vas wifièvel van problèma, mert droid alatt feltünően lassú a wifi.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24758) junkpod válasza yanpec (#24757) üzenetére


junkpod
nagyúr

Felejtsd el a dlna-t, jobb az smb megosztás.
A hálózati sebességet tesztelhető a Kodi fajlkezelovel is, indításkor el egy másolat a hálózaton lévő meghajtorol a boxra és menet közben kiírja a sebességet.

OldAkita: te write only módban vagy? De azért köszönjük, hogy leírtad ide is ami az összefoglalóban már itt van🙄

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24759) Charx


Charx
senior tag

Hali, nem amlogic téma, de itt vannak a libreelec szakik. Az aeon mq 6-ot vagy 7-et nem bírom telepíteni, valaki használja ezt a skint?

(#24760) junkpod válasza Charx (#24759) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egyszer talán próbáltam. Mit jelent, hogy nem bírod telepíteni? Jó repot használsz?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24761) blakey válasza pinnacle (#24749) üzenetére


blakey
titán

LE egy és ugyanaz, funkcionalítás és működés szempontjából a dedikált dtb miatt lehet stabilabb a szolgáltatás de a képminőség S905 boxok között nem nagyon tapasztalható, Android alatt más a szitu, ott lehet eltérés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24762) blakey válasza OldAkita (#24756) üzenetére


blakey
titán

Manuálisan töltsd le innen és úgy tallózd be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24763) OldAkita válasza blakey (#24762) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nagyon kedves vagy köszönöm.

(#24764) Tomix24


Tomix24
addikt

Kételkedtem. De most maximális elismerés az S905x mellett!!!!

6500 Ft-ért vettem egy Mini M8S II 4K Smart TV Boxot. 1GB / 8GB

Bedugtam pendrive-on a LibreElecet. Bebootoltam róla. És megy minden! Csont nélkül! :R
(Legujjabb 70-90GB-os HDR-es 2160p-s alkotások is, minden hanggal).

Képminőség: Ugyanaz mintha a TV-be dugnám közvetlenül a merevlemezt(eddig így használtam)
És a Himedia Q5 pro sem ad jobb képet 6x ennyiért. (Apámnál teszteltük.)

Márcsak egy kérdés. Hogy lesz ez igazi Kodi? Időjárás,Film albumok, Magyar hang, stb?

(#24765) Charx válasza junkpod (#24760) üzenetére


Charx
senior tag

Hát letöltöm a skin zip telepitőjét, mert ugye a kodi tárolóban nem szerepel ez. Rányomok a telepitésre és a 6-os ra azt írja nem megfelelő a zip fáljszerkezete vagy valami hasonló. A 7-es re meg hogy az xbmc.gui verzió nem elég neki. Az új 8.2 libre és 17.5-ös kodi re próbálom telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#24766) blakey válasza Tomix24 (#24764) üzenetére


blakey
titán

Persze, hogy nem ad jobb képet, nekem volt Q10 Pro-m, mellette volt egy LE-s boxom, most meg a Minixem van, nem vágyom vissza. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24767) Oszilaci válasza Tomix24 (#24764) üzenetére


Oszilaci
senior tag

megtudod velem osztani a pendrive tartalmat? hamarosan nekem is érkezi egy ugyan ilyen boksz ,de nem nagyon tudom hogy mit és honnan kellene letölteni hozzá :R

(#24768) ERPY


ERPY
őstag

Egy olyan kérdésem volna, hogy bár én még csak várom hogy megérkezzen az x96-os cuccom, hogy a libreelec-et használva ha újraindítom, vagy áramszünet van, utána mi indul újra? Az Android vagy a LE? Vagy minden indításnál kell ez a fogpiszkálós dolog?

(#24769) blakey válasza ERPY (#24768) üzenetére


blakey
titán

Mindegyik boxom LE indítás után mindig LE-vel indult, csak új telepítésnél 1X kell indítani fogposzkálóvsl, bármivel, akkor kell még ez ha az Amdroid rendszer is frissül, legalábbis Minix esetében így van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24770) yanpec válasza junkpod (#24755) üzenetére


yanpec
aktív tag

Nem hüly...g amit írtam, több külföldi oldalon is találkoztak ezzel a problémával, és ott is azt írták, hogy usb-ről bootolni fog, meg nekem se indult el SD-ről, pedig ugyan az volt rajta. Arról nem is beszélve, hogy gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24771) junkpod válasza Charx (#24765) üzenetére


junkpod
nagyúr

Itt (http://kodi.wiki/view/Add-on:Skin_Themes_-_Aeon_MQ) azt írják, hogy Kodi addon managerbol elérhető és onnan kell(!) telepíteni, biztos vannak fuggosegei.

Box's don't touch!

(#24772) junkpod válasza yanpec (#24770) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kérlek értsd meg, hogy a kollégának azért nem bootolt be a kártyáról mert nem az amlogichoz való boot disket készített.
Ez egy teljesen egyedi eset volt, erről nem olvashattál külföldi fórumokon, és semmi köze a te boot gondodnak az övehez.

Box's don't touch!

(#24773) OldAkita válasza yanpec (#24770) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nekem szerencsére megy SD-ről de kipróbáltam USB-ről is és valóban gyorsabb. Most hogy ki tudtam próbálni pár percig, tényleg csodásan szaggatásmentes LE-el. Azonban felhívnám a figyelmet egy érdekességre. Egyelőre nem akarok az Utp kábellel bajlódni, wifi-n érem el a routerem usb portján lévő hdd-t. Elég erős 21 karakteres jelszavam van, tele jelekkel is. Nem sikerült ezzel a jelszóval csatlakozni. Kivettem a jeleket maradt 16 karakter ami már csak kisbetű, nagybetű, számok. Ezt se fogadta el. Végül berágtam és 6 karakterre csökkentettem. Így már sikerült. Arra lusta vagyok hogy kiteszteljem hány karaktert fogad el, de kissé csalódott vagyok hogy korlátozva van egy jelszó hossza.
Ha nem fog szaggatni, lehet hogy marad is a wifi. Végülis csak 720-as anyagok lesznek, úgyis csak ennyit tud a tv.

(#24774) yanpec válasza junkpod (#24772) üzenetére


yanpec
aktív tag

Azt értem persze, hogy nála nem ez volt a gond, ezzel nincs semmi probléma. Csak leírtam, hogy lehet olyan eset, hogy minden a helyén van mégse indul el Sd-ről, akkor van USB, ennyi. :R

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24775) junkpod válasza yanpec (#24774) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erre te vagy a legjobb bizonyíték! 😉

Box's don't touch!

(#24776) bostone


bostone
addikt

"Lassú" kártyát használtok, ezért lassú az le is.

(#24777) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Na! Végre [megtaláltam]!!! Lehet tesztelni.

(#24778) pinnacle válasza blakey (#24761) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Gondolom akkor a MINIX NEO U1 "saját" XMBC és a LE is ugyanolyan. Úgy emlékszem régebben mondtátok, hogy ezek a lejátszók nem nyúlnak bele a képbe, azt adják ki változtatás nélkül, amit kapnak.

(#24779) EGábor válasza bostone (#24776) üzenetére


EGábor
csendes tag

Nem igaz. Tegnap kimértem. Az SD kártyámra 7.5 Mb/s-el tudok írni és olvasni kb. 20Mb/s -el. A pendrive-ra meg 6,2 Mb/s -el. Mégis a pendrive-al sokkal gyorsabb a LE. (KIII)

(#24780) karika61


karika61
csendes tag

LE alatt 1 órával kevesebbet mutat a mecool pro I-em, szerintetek, hogy tudom beállítani, hogy jó legyen?

(#24781) blakey válasza pinnacle (#24778) üzenetére


blakey
titán

Az LE és az XBMC egy picit eltér képminőségben, LE 8 alatt Nougat kernel van, XBMC alatt Marshmallow. Nincs számottevő különbség de közelről, nagyítóval azért látható, napi használat során semmit nem veszel észre akár ugyanolyannak is láthatod. Nem nyúlnak bele de a kernelnek köszönhetően lehet bennük eltérés, főleg, hogy az LE fejlesztői bele is nyúlnak egy picit, hogy minél pontosabban adja vissza azt amit kap.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24782) blakey válasza karika61 (#24780) üzenetére


blakey
titán

A régiót állítsd át Mo-ra és jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24783) pinnacle válasza blakey (#24781) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Melyik a jobb? Mintha írtad volna, hogy a 8-as LE jobb, mint a 7-es.

(#24784) blakey válasza pinnacle (#24783) üzenetére


blakey
titán

Mindkét rendszerem SD-kártyán van, néha cserélgetek, LE7 "régi" de stabil, LE8 már stabil, mindent visz, nagyon jó de a Krypton nem feltétlenül brillírozik lejátszás szempontjából, pl. ha sorozatot nézek és egymás után jönnek az epizódok akkor hajlamos 1-2 másodpercre beragadni a felirat, Jarvis alatt hibátlan, ennek ellenére azt mondom, hogy LE8, az LE9 már a kettő keveréke lesz, ott nagyon szép és jó a lejátszás csak még alfa állapotban van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24785) blakey válasza blakey (#24784) üzenetére


blakey
titán

Még annyi, hogy az LE8 minden anyagot visz kivétel nélkül, van egy 60db-os tesztcsomagom és egyiknél sem volt probléma, LE7 alatt 1-2 helyen akadt probléma. Szerintem bátran használhatod az LE8-at, az említett hibán kívül nem láttam mást és ez a hiba összefügg azzal, hogy a film utolsó 2 másodpercében lefagy 1 másodpercre a kép.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24786) kmarci25


kmarci25
veterán

Márciusban rendeltem egy ilyen MX3 távirányítót. Működött, nem volt vele gondom, egészen mostanáig. Már korábban is feltűnt, hogy néha nem reagál a gombnyomásra, de azt hittem csak az elem merül. Tegnap viszont teljesen megnémult, elemcserére sem gyógyult meg, már a kis visszajelző lámpája sem villan fel.

Olyan távirányítót szeretnék, ami infrás és tanítható, mert csak így tudom megoldni a box bekapcsolását, illetve olyan szeretnék, ami minél halkabb. (Nejem kérése. ;) ) A billentyűzet nem feltétel, világítás sem, igazából eddig is az OK, play/pause, home, back gombokat használtam, illetve két színes gombra ráprogramoztam az I betűt (infó miatt), meg a felirat váltást, illetve a felirat letiltást.

Szóval olyan kellene, ami:
- infrás és tanítható
- vannak rajta "üres", tanítható gombok
- minél csendesebb.

Mit ajánlotok?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24787) Beni2360 válasza EGábor (#24779) üzenetére


Beni2360
félisten

Be tennél egy komplett CrystalDiskMark tesztet 1 gb mennyiséggel?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24788) Csicsóka válasza EGábor (#24779) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mivel mérted? PC, vagy a box?
Hiteles eredményt csak a boxba dugva lehet kapni, mivel ott használod, és sok minden (kártya olvasó sebesség, SOC) beleszólhat az eredménybe.
Flash bench addonnal mérd LE alatt.

(#24789) mayday00 válasza blakey (#24781) üzenetére


mayday00
őstag

NEO U1 alatt Android 5.1 (Lollipop) rendszer fut, nem Marshmallow. Ha jól tudom. U9H alatt fut
Marshmallow, nem?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24790) blakey válasza mayday00 (#24789) üzenetére


blakey
titán

Nem rendszert írtam hanem kernelt, de lehet, hogy tévedek a kernellel kapcsolatban Android alatt, egyszer mintha azt olvastam volna, hogy a kernel már némileg MM-s.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24791) pinnacle válasza blakey (#24784) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Én az Androidos XBMC, illetve a LE8-ra gondoltam, de akkor ezek szerint itt is az utóbbi a jobb.

(#24792) blakey válasza pinnacle (#24791) üzenetére


blakey
titán

A Minixes XBMC szintén mindent visz, nem úgy viselkedik, mint az LE7, sőt abból is van már Krypton verzió, azt nem próbáltam, LE-t használok mivel én csak médialejátszásra használom, de ha nem akarsz LE-t használni akkor tökéletes megoldás az XBMC, szerintem az XBMC képe egy picit más, talán kevesebb a banding de azt is csak nagyítóval lehet látni. Mindegy melyiket használod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24793) pinnacle válasza blakey (#24792) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#24794) bostone


bostone
addikt

A minap próbáltam ssh belépéssel rendszert menteni, hogy egy másik boxot meggyógyítsak vele, hiába könyörögtem, nem akarta pendrive-ra menteni az adatokat. Nem tudom mit ronthattam el, de később, túl sem jutottam a belépésen. Addig ok, hogy beírom root, de a következő sorban nem működött a billentyűzet.

Hogyan tudok firmware-t menteni kábel nélkül, egy belakott rendszerről?

(#24795) Indiant válasza bostone (#24794) üzenetére


Indiant
addikt

Én külső hdd-re mentettem.

(#24796) GZoli7 válasza bostone (#24794) üzenetére


GZoli7
senior tag

Működik a bill, csak nem látod. :D

(#24797) kmarci25 válasza kmarci25 (#24786) üzenetére


kmarci25
veterán

Erre ötlet? :F Ilyesmi, vagy ilyen távirányítót keresnék.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24798) bostone válasza Indiant (#24795) üzenetére


bostone
addikt

Bevonta a pent a media alá, de a következő parancssor után a cd nem volt oké.
Media mappába mentette a cuccot de oda csak 900 mega fért el.

(#24799) DoItYourself válasza kmarci25 (#24797) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Volt vmi LIRC kiadás is a LE-ből, az is lehet egy megoldás, bár sose próbáltam, szóval inkább csak ötlet. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24800) Technoman válasza kmarci25 (#24797) üzenetére


Technoman
őstag

Az általad korábban írt linket nem lehet megnyitni.
Nekem egy ilyenem van és tök jól müxik. Giro szenzos, kétoldalos, világítós és az alsó 4 gomb tanítható. Ja és természetesen infrás is, mivel hidegből ezzel szoktam indítani a Minix-et.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.