Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) blakey válasza kovacss72 (#23500) üzenetére


blakey
titán

Azért van sistergés, mert ebben a formában nem tudja továbbküldeni a tv-d a hangot az erősítő felé illetve HDMI-n keresztül ezt a formátumot nem tudja kezelni. Tehát nem az LE lesz a hibás hanem a tv. Az LE gyakorlatilag bithelyesen küldi tovább a hangot HDMI-n keresztül, Android nem minden esetben. Ha kell a jó hang akkor a lejátszót kösd össze az erősítővel.
Használd passtrough nélkül ha marad a jelenlegi csatlakozási forma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23502) hunaqua


hunaqua
addikt

Itt van ez a MEASY S905 1/8

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_272898.html

Ez is most 30usd.- ,és a Measy nem csak OEM gyártó.A kínai piacon van "neve".. Jó régen volt onnan még Realtek-es belső HDD-s lejátszóm,és szerettem.

Vajon ez milyen lehet LE-vel?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23503) kovacss72 válasza blakey (#23501) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Ugyanezen a boxon Android 6.0.1 felület alatt a MoviePlayer alkalmazás kiadja a hangot TV -re is és az erősítőre is az 5.1 -et. Így valószínűleg nem a TV -vel van gond.

[ Szerkesztve ]

(#23504) blakey válasza kovacss72 (#23503) üzenetére


blakey
titán

És bithelyesen adja ki, mert nem hiszem. a TV azért sistereg, mert nem tudja kezelni, kösd direktbe a lejátszót az erősítővel és meglátod, hogy menni fog. Egy egyszerű példa, van egy 96kHz-es AAC hangod amit az LE 96kKz-en küld ki HDMI-n, na ezt lehet, hogy a TV nem tudja kezelni, ezért sistereg míg android alatt a lejátszó 48kHz-re konvertál amit a tv már kezelni is tud. Persze ez LE alatt is megoldható csak épp érteni kell hozzá valamint tudni kell, hogy mit rejtenek a beállítások egy lejátszó programjában. Olyan, hogy rácsatlakoztatod és minden hibátlanul, tökéletesen megy nincs, olyan van, hogy valami véletlenül megszólal vagy jól jelenik meg de nem jelenti azt, hogy nem lehetne jobb, tökéletesebb.
Ha meg neked az android tökéletes és nem hiszed el amit írunk akkor ne keress tovább, használd úgy ahogy van.
MoviePlayer? Az meg mi? (költői kérdés, tudom, hogy egy alap, gagyi lejátszóprogram android alá)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23505) kovacss72 válasza blakey (#23504) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Köszönöm a segítséget, bocs, nem akartam kötekedni!
A TV -m 2010-2011körüli LG 37LE5500. A boxon nincs optikai kimenet, az erősítőn meg HDMI nincs, úgyhogy jelenleg direktbe nem tudom kipróbálni.
A beállításoknál mindenhol és mindenféle beállítást kipróbáltam és nem megy, de most már kicsit megnyugodtam, hogy valószínűleg a TV -vel van gond.
A MoviePlayer meg ezek szerint lebutítva, de kiadja a hangokat és mindent visz. Valóban elég fapados, nem is szeretnék rá áttérni, meg ugyebár a kadenciahelyes lejátszás sem biztosított droid alatt.
Azt egyébként be lehet állítani, hogy a HDD ne kapcsoljon ki néhány perc inaktivitás után, ha mondjuk seedelni szeretnék?

(#23506) M_AND_Ms válasza kovacss72 (#23505) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha seedelni szeretnél, akkor az már egy aktivitás, tehát a vinyó el fog indulni

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23507) Upo válasza ttt (#23460) üzenetére


Upo
addikt

Valami cseh projektben én is benne voltam fordítóként. Nemlett volna rossz ha nem hanyagolják el. Lehet hogy még mindig azon tolnám, de elengedett a hűtőborda, kaphatott valami sokkot mert utána előfordult hogy 1-2 óra után lejátszás közben csontra fagyott.
Biztatóan indultak, én is kifizettem a felárat a kínaival szemben, de most már nem bízok bennük annyira, hogy őket válasszam egy bevált típus helyett a plusz pénzért. Ha meg úgy betartják az ígéretet ahogy gondolom, abból a közösség is profitálhat, akkor meg mindenképp jól jártunk, mert ha lesz tényleg natívan működő LE és nem a kszaq megkerülő megoldást lopják el, akkor abból még lehet valami, ha más nem akkor működésre hozható binárisok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23508) Upo válasza jézusom (#23483) üzenetére


Upo
addikt

Nekem már megjött pár hete a tanix, presell-ben vettem tán 27 dolcsiért. Banggood-nál most 1$-al olcsóbb, de akkor meg a 32$-ról volt akciózva mikor vettem.
[link]
Ebben is az utálatos SCI wifi modul van, ami LE alatt nem fog menni soha, de rendeltem RTL8723bs wifi+bluetooth modulokat (benne van a romban a driver hozzá, szerintem simán menni fog), ha megjönnek akkor kicserélem és beszámolok róla. A másik a Mecool boxba kell, abban is a vacak SCI modul van.
Látom hogy már nem elérhető amit rendeltem, de hirtelen kereséssel lehet még találni:
[link]
[link]
[link]
stb.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23509) hunaqua válasza Upo (#23508) üzenetére


hunaqua
addikt

Nagyon kiváncsi vagyok! Az más kérdés,hogy megéri vagy sem. Most 31 plusz 3 az 34usd. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23510) blakey válasza kovacss72 (#23505) üzenetére


blakey
titán

LE alatt a következőt próbáld ki.
Beállítások/Hang
Itt nyomj egy alaphelyzetbe állítást és így próbáld ki, ha így jó akkor próbáld meg bekapcsolni a hangtovábbítást, csak AC3 legyen engedélyzve majd próbáld ki még a DTS-t, a többit ne bántsd, a tv nem fogja kezelni. Hátha így jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23511) hunaqua


hunaqua
addikt

Elnézést,nem jó az angolom,de akinek van már S905W annak hasznos lehet.

FYI: I successfully ran latest LibreELEC ( LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.9.img ) on that box using gxl_p212_2g dtb (I do have the 2GB RAM version).

Direct link to LibreELEC image : http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/8...2-8.1.9.img.gz
Direct link to DTB : http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/d...xl_p212_2g.dtb
Etcher download page : https://etcher.io/

* Use etcher to write LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.9.img.gz to microSD (rufus works if you unzip the img file and force it or change the suffix to .iso).
* rename gxl_p212_2g.dtb to dtb.img.
* overwrite the original dtb.img inside your microSD.
* put the microsd in your UNPOWERED Tanix TX3 mini.
* press and keep pressed the reset button inside the hole on the botton while plugging the power cable.
* libreelec should do some work (booting, rebooting... stuff) and then you'll be inside LibreELEC's wizard.

PRO so far:
* LibreELEC works!

CONS so far:
* no wifi.
* front LCD struck with "BOOT".

NOTES:
* up to 2160p @30Hz.

Here you can see the boot dmesg: https://pastebin.com/ejHZE7C0 (what's that empty USB3 root usb hub it shows?)

IMPRESSIONS:
At the end of the day this AMlogic 905W seems just another 905X flavor (a little tweaked one), it runs and act like the older brother and only lacks some features.
Tanix box is good for what it is (kudos to Javimetal for the slick case); it isn't exactly a "low end" or "budget" "chipset" STB, it's a S905 for people that doesn't need 4K.
Lacks of wi-fi support was expected, I hope it will be fixed but it isn't exactly deal-breaking.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23512) ttt válasza Upo (#23507) üzenetére


ttt
senior tag

Én már nem hiszek nekik. Anno csúnyán cserben hagyták az ittenieket. Pedig jól indult, csak bele estek abba a hibába, amibe most mindegyik : Három havonta új hardwer, de a szoftverre ccsak az első egy-két kiadásig figyelnek.
Jó eséllyel ez a LE belengetés is csak a kszaq féle megoldás lesz, úgy-ahogy implementálva :W - Ne így legyen! De mi előtt beruháznék egyre min. fél évet fogok várni ;]

(Nekem az első kiadás van, ventis. Eleinte vinnyogott, de kapott egy csöpp olajat és nem olyan zajos. hogy most mi van vele? Leginkább poros :D )

[ Szerkesztve ]

(#23513) DoItYourself válasza hunaqua (#23511) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Akkor már inkább a Measy vagy egy S905X-es box, lásd az ajánlottakat az összefoglalóban. Az S905W pár dolcsival olcsóbb, szerintem nem kell foglalkozni vele.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23514) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az eddigi 500GB-os noti HDD-t 1TB-osra cseréltem.
Az 500-asról mindent átmásoltam a frissen NTFS-re formázott 1TB-osra, azonban nem látja az új vinyót. :F

Ha kihúzom, akkor kiírja, hogy Succesfully unmounted, azonban ha rádugom, semmi.

Mit bénáztam el?

(#23515) kovacss72 válasza blakey (#23510) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Ezeken a beállításokon (is) túl vagyok, de egyik sem segített.
Viszont sikerült egy másik TV -re kötni a box -ot. Kikapcsolt hangtovábbításnál ugyanúgy sistergés volt, viszont bekapcsolva kiadta a hangot! Tehát valóban a TV -m nem tudja dekódolni.

Köszönöm a segítséget!

(#23516) junkpod válasza kovacss72 (#23500) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez alapján azt gondolom, hogy a tv-d okozza a gondot. Javaslom, hogy direktben kösd a boxot az erősítőre és csak azoknál a formátumok nap kapcsold be a kodiban a passthrough módot amit támogat az erositod. Ha csak optikai/koax bemenet van az erősítő akkor a hd sávokat ki is kapcsolhatod, illetve az AC3 transcoding opciót kapcsold be (hogy aac sáv esetén is legyen hangod). Ha ragaszkodsz a tv-n keresztüli továbbítását akkor ezen felül ott is kapcsold be a tömörített/dd hangtovabbitast az erősítő felé.
Ugye a kodiban ki van kapcsolva a "lejátszási sebesség kijelzőhöz igazitasa"?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23517) adi1234 válasza zetecR (#23514) üzenetére


adi1234
tag

Forrás ként hozzáadtad ?

Ha bedugod nem ír ki semmit ?

[ Szerkesztve ]

:)

(#23518) Upo válasza hunaqua (#23511) üzenetére


Upo
addikt

Ezt is írtam már, megjött a tanix, kivettem a mecool-ból az sd-t, bedugtam a tanix-ba, resettel elindult a LE, kijelzőn a boot felirat marad, wifi ugyanaz mint a mecool-ban azaz nem megy. Remote.conf az más a kettőben, azzal még nem foglalkoztam, a mini touchpad-os billentyűvel lanon működik.
Kár hogy kszaq nem nagyon akar foglalkozni a kijelzővel, pedig van FD628 driver, elég sok készülékben van benne.

Kereső dobozokban, stb nem nagyon akar működni az enter, de van fix:

To fix the Enter issue locate Generic.kl

/system/usr/keylayout/Generic.kl
with a text editor change line 28
from DPAD_CENTER
to ENTER, save file
restart all should be normal well Enter should work like Enter

Van új firmware, állítólag sokkal jobb mint a 0829 ami gyárilag rajta van. Én még nem próbáltam.
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23519) Upo válasza Upo (#23518) üzenetére


Upo
addikt

Lejárt az idő, a firmware link helyesen: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23520) zetecR válasza adi1234 (#23517) üzenetére


zetecR
addikt

Nem tudom forrásként hozzáadni, mert amikor bedugom, nem "ismeri fel", nem ír semmit...

Windows alatt tökéletes.

(#23521) hunaqua válasza Upo (#23518) üzenetére


hunaqua
addikt

Vennék egy ilyen készüléket,a Wifi cuccot cserélni lehet. Ami viszont a legjobban tetszik benne az a kijelző,de az meg nem működik.Amennyiben az működne LE alatt akkor vennék,de szerintem soha nem fog.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23522) adi1234 válasza zetecR (#23520) üzenetére


adi1234
tag

Gondolom a terrás is 2,5 -es és több usb-vel is próbáltad .

Táp esetleg lehet kevés kraftot kap , de azért fura .

Frissítés esetleg ...
Tedd vissza a 2,5 -est a házba. Felismeri?
Formázd meg a hdd mégegyszer .

:)

(#23523) Upo válasza hunaqua (#23521) üzenetére


Upo
addikt

Itt linkelték neki a kijelző drivert: [link]
Már csak az a kérdés, hogy hajlandó-e foglalkozni vele.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23524) Bigpapa_


Bigpapa_
csendes tag

Sziasztok!

Gearbest-en most az egyik S905-os box eléggé le lett árazva, igaz US fejjel, 22.99$.
Ránézésre kb. a Megogo-ra hajaz.
[S11 TV Box Internet 64Bit Android 5.1 - US PLUG SILVER ]
A wifi chip a leírás alapján AP6181, elméletileg ilyen van az MXQ Pro 4K-ban is. A LAN modul még kérdéses számomra, hogy most Gbit-es avagy sem.

Van valakinek tapasztalata a masinával?

(#23525) hunaqua válasza Bigpapa_ (#23524) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem Gbit,már néztem én is! :)

Upo

A wifi cuccot már megrendeltem,a lejátszót még nem... :D

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23526) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!

Ezt próbáljam berendelni? (Q-Box/s905x 2/8gb) :D 2400HUF Ajánlott modell egy ilyen cucc?

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#23527) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,

ENNÉL jobb árat MINIX NEO U1-re tudtok?

Köszi!

(#23528) Beni2360 válasza szeky81 (#23526) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha evvel össze veted akkor magad is rá jössz a válaszra. 18 eladása van a kici kínainak.Ma nyitotta a boltot
Itt is van hasonlítási alap.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23529) M_AND_Ms válasza szeky81 (#23526) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Furcsán kevés cucca van, kevés eladással.
Az árakra, mind rájön szállítási díj. Előre kifizetsz mindent, aztán persze, hogy nem küld semmit, majd készségesen visszaküldi az árat, a szállítási díj nélkül
Az nála marad. Tiszta haszon! Csak nem neked
(ne legyen igazam)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23530) blakey válasza laracroft (#23527) üzenetére


blakey
titán

Azért nem jó ajánlat, mert mire megkapnád annyi lenne mintha Mo-n vennéd. Nem éri meg a Neo U1-et külföldről venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23531) kovacss72 válasza junkpod (#23516) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Köszönöm! Rávezettetek arra, hogy valóban a TV nem kezel minden formátumot, amiket a kodi előtt még nem kapott meg tisztán.
A beállításokat én is így lőttem be, mivel AC3 felett már nem kezel semmilyen formátumot az erősítőm, időszerű lenne lecserélni.
A "lejátszási sebesség kijelzőhöz igazitása" is ki van kapcsolva.

(#23532) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. :K

NEO U1 | Minix

LE 7.0.3.012k

Következő lenne a kérdésem. Azt meg lehet valahogy csinálni, h megnyomom a készülék távirányítójának a kikapcsoló gombját, és alvó módba helyezi magát a kütyü? Sehogy se jövök rá, hogy ezt hogyan lehetne megcsinálni. Csak teljes kikapcsolás van, ha megnyomom a gombot.

Köszönöm a segítséget.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23533) junkpod válasza mayday00 (#23532) üzenetére


junkpod
nagyúr

LibreElec alatt szinte kezdetektől ki van kapcsolva az alvó mód használata mert bizonytalan fagyasokat csinál.

Box's don't touch!

(#23534) zetecR válasza mayday00 (#23532) üzenetére


zetecR
addikt

Ugyan Mini MXIII, de sohasem kapcsolom ki... Minek? Gyakorlatilag nem fogyaszt semmit.

(#23535) TCr válasza zetecR (#23534) üzenetére


TCr
veterán

Ugyanígy.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23536) kuthim válasza julius666 (#23064) üzenetére


kuthim
tag

Koszi az elso tapasztalatokat, en is pont egy ilyenen gondolkodom a beepitett tuner miatt.
Kivancsian varom a DVB-C tuneres probat.
YouTube videokban lattam, mintha ebben mar lenne battery. Megtudnad nezni, hogy akar Android alatt, akar LE alatt a system-ben vagy valahol megjelenik-e a battery?
Pl ebben a videoban 2:16-nal latszik: [link]
Azert erdekelne, mert akkor talan az idozitett felvetelre be tudja kapcsolni a boxot es utan a kikapcsolja.

(#23537) adi1234 válasza kuthim (#23536) üzenetére


adi1234
tag

Miért kapcsolod ki a boxot ?

2-3 W eszik ,2 db külső hdd-vel 7-8 W.

TV 80-150 W
PC 150-300 W
Noti töltés közben 60-80 W
Klíma 650-1200 W

:)

(#23538) kuthim válasza adi1234 (#23537) üzenetére


kuthim
tag

Igen, lehet igazad van, talan megszokasbol szoktam kikapcsolni. Van hogy napokig nem is hasznalom minek melegedjen a proci. Es nekem is nagyon erosen vilagit a kek led bekapcsolt allapotban.
Tudom, le lehet ragasztani valamivel...
De azert erdekel, hogy van-e benne battery, csupan kivancsisagbol :)

(#23539) mayday00 válasza junkpod (#23533) üzenetére


mayday00
őstag

nem érted a kérdést :D

LE 7.0.3.012k - ben van alvó mód. :K Ha a főmenüben balra lent lemegyek, ott a kikapcsolás, alvó mód, újraindítás stb. De a távvezérlő be-kikapcsoló gombjával, csak be kikapcsolni tudom a készüléket. Olyat szeretnék, hogy ne kikapcsolja teljesen ki ha megnyomom a gombot, hanem alvó módba rakja. Ha újra megnyomom akkor meg feléled a készülék. Ezt valahogy meg lehet csinálni?

Gyári droid alatt van ilyen lehetőség. Ki-be kapcsológomb megnyomása teljes kikapcsolás, vagy alvó módba rakás.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23540) krsanko


krsanko
tag

Sziasztok!
Adott egy MXQ Pro 4k S905 box 5.1.1 droiddal és azt szeretném megkérdezni,hogy van-e mód 6.0-ás droidra valahogy frissíteni?Átnéztem a topicot,de erre nem találtam beírást.Az egyik ismerősőmé és meglátta nálam a TX3 pro youtube kliensét és jobban tetszik Neki,megjegyzem nekem is kezelhetőbb mint az 5-ős droidon.
Az LE Kodi tökélesten fut rajta,annak nagyon örül.
Előre is kösz,ha Valaki tud segíteni.

(#23541) blakey válasza krsanko (#23540) üzenetére


blakey
titán

Töltsétek le pl. innen. Egy apk miatt nehogy teljes ROM-ot kelljen cserélni. Amúgy milyen kliensről van szó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23542) krsanko válasza blakey (#23541) üzenetére


krsanko
tag

Köszi,megpróbálom,jelenleg a 12.36.56 youtube verzió van rajta.Mást nem használna a droid alatt,minden másra ott az LE.

(#23543) junkpod válasza mayday00 (#23539) üzenetére


junkpod
nagyúr

A keymap editor kiegészítővel rendeld hozta a kikapcsoló gombhoz az alvás funkciót (vagy bármi más gombhoz).
Illetve néhány skinben láttam olyat, hogy a default leállítás műveletet meg lehetett változtatni.

Box's don't touch!

(#23544) Erdmis válasza mayday00 (#23539) üzenetére


Erdmis
tag

Szia,
Beállítások-energiakezelés-alapértelmezett leállítási mód... itt válaszd ki az alvó módot a leállítás helyett. Így a power gombra alvóba fog menni.
Bár egyetértek a többiekkel, szerintem is felesleges. Viszont így be tudod állítani. Nem kell bűvészkedni a keymap editorral.

(#23545) krsanko válasza blakey (#23541) üzenetére


krsanko
tag

Sikerült megtalálni azt a verziót ami a TX3 Pro-n van (1.3.11) és fel is ment,ezer köszönet :R
Ez egy régebbi app,de szerintem sokkal könnyebben kezelhető felülete van mint a mostaniaknak.

[ Szerkesztve ]

(#23546) mayday00 válasza Erdmis (#23544) üzenetére


mayday00
őstag

Köszönöm így sikerült :R

junkpod neked is köszi. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23547) zetecR válasza adi1234 (#23522) üzenetére


zetecR
addikt

Végül klónoztam az 500-as a terásra, így már látja.

(#23548) repülős


repülős
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is megérkezett, a Megogo csoda. Első látásra elég jól összerakott szerkezet. Dual-Boot-os felhasználás miatt, LE-t szerettem volna 2GB SD-re telepíteni, de a 8.1.2, 8.1.6, és a 8.1.9 verziók nem indulnak el. Ugyan erre az SD-re a 8.0.2 verzió simán települt és rendesen fut. A nem működő verziókat próbáltam mind két USB-ről pendrive használatával indítani de nem sikerült. Az LibreELEC USB-SD creator programot használtam a kártya elkészítéséhez közvetlenül az ISO-ból kitömörítés nélkül. Nem tudom hogy mi lehet a hiba. Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#23549) junkpod válasza repülős (#23548) üzenetére


junkpod
nagyúr

Honnan és mit toltottel le? Milyen ISO??? Rufus vagy windisk imager a javasolt.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23550) hunaqua válasza repülős (#23548) üzenetére


hunaqua
addikt

Mikor rendelted ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.