Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) DoItYourself válasza Lacko66 (#23299) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A legutolsóra, blakey jókat írt róla 1-2 napja.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23302) L4CI2 válasza karika61 (#23265) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Szia

Ha jól értem akkor Windows 10-röl sem látod a BOX-ot ?
Esetleg nem volt módosítva az samba.conf-od mert ha igen és frissítetted az LE-t akkor ott lesz a gond.
De jó lenne ha pontosan leírnád mit és hogy akarsz :).

(#23303) L4CI2


L4CI2
aktív tag

bocsi lemaradtam szerkesztésről :(
Hmm változott [8.1.7] a szolgáltatások beállítás menüpont a LibreELEC configuration Addon-ba most már a workgroup módosításához nem kell samba.conf-t szerkeszteni.
Ja és ahogy írtam aki nem látja a box-ot hálózaton az törölje a módosított samba.conf.

[ Szerkesztve ]

(#23304) Szabadh


Szabadh
tag

Találtam valakit akinek ugyanolyan boxa van mint nekem. KIII. A remote.conf fajlt szeretném elkerni tőle, de nem nagyon ért a technikai részhez. Bocs a láma kérdésért. De hogy tudja a legegyszerubben kimasolni, es elkuldeni nekem? Total commanderrel megtalalta. De masolasnal mar elakadt. Működik mondjuk az, hogy ir egy email, es betalozza a rendszermappakbol?

[ Szerkesztve ]

(#23305) kicsi007


kicsi007
tag

Kszaq most töltötte fel a 8.1.8-at!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#23306) Pelican válasza kicsi007 (#23305) üzenetére


Pelican
őstag

A BlueBorne bluetooth sebezhetőség miati update.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23307) Beni2360 válasza Pelican (#23306) üzenetére


Beni2360
félisten

Most akkor mi van?
Kell a frissítés és honnan?
Nekem nem sikerült a bluetooth LE alatt beüzemelnem, nem mintha nagyon szükségem volna rá. De....... :W

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23308) Pelican válasza Beni2360 (#23307) üzenetére


Pelican
őstag

Ha nem használod a BT-t, akkor nincs szükséged a frissítésre. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23309) Beni2360 válasza Pelican (#23308) üzenetére


Beni2360
félisten

Már túl vagyok rajta.
De érdekes, hogy a LE látja és kapcsolódik a telóra, a teló is kapcsolódik de amikor át szeretnék küldeni egy képet akkor kiválasztva bt ott keresi a Le-t, vagyis nincs a listában és nem találja. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23310) blakey válasza Beni2360 (#23309) üzenetére


blakey
titán

Miért akarod BT-on átküldeni? Lehet, hogy az LE BT nem is képes fogadni adatokat, nekem eszembe sem jutna amikor ott az SMB.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23311) L4CI2 válasza Beni2360 (#23307) üzenetére


L4CI2
aktív tag

hi
A fájl átvitelt engedélyezted (OBEX) BT-hez ?
Bár az is igaz hogy SMB egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#23312) dan1 válasza Beni2360 (#23309) üzenetére


dan1
tag

Yatse is jó erre ,ha kell én azt szoktam használni.
ui.: Lehet hogy te nem csak megnézni akarod, akkor viszont samba , ahoz meg total commander smb addonnal mobilon.

[ Szerkesztve ]

(#23313) Beni2360 válasza blakey (#23310) üzenetére


Beni2360
félisten

Mester csak ki szerettem volna próbálni. :U
Mind hármótoknak itt a válasz. :R Csak a kíváncsiság hajtott.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23314) L4CI2 válasza Beni2360 (#23313) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Hogy kíváncsiságod ki legyen elégítve működik a fájlátvitel ahogy írtam ha engedélyezed OBEX.
És ha párosítod a BT fülessel vagy hangszóróval és kiválasztod mint hang eszköz működik tesztelve :) .
Pár kép:

(#23315) GIJoe


GIJoe
addikt

Akinek S912-e van az képes hevct streamelni? Wiki szerint igen, más nem említik... :R

(#23316) Lacko66 válasza DoItYourself (#23301) üzenetére


Lacko66
tag

Oké, köszönöm.

Frissítettem 8.1.7-re és van egy kis probléma. Összesen 3 eszköz van a hálózaton, PC (Windows 7), laptop (Windows 8.1) és a box (Mini M8S II). A Kodi jelszót kér a laptop megosztott mappáinak a tallózásához samban keresztül, a PC-t pedig egyáltalán nem is látja pedig ugyanabban a Workgroupban vannak. A pc-n és a laptopon is az otthoni hálózat speciális beállításainál ki van kapcsolva a jelszókérés. Nem értem mi történhetett mert 8.0.2e alatt simán tudtam a Kodival smb-n keresztül tallózni a pc és a laptop megosztott mappáit is és ment az smb-n keresztüli lejátszás is.
Tudna valaki segíteni hogy mi lehet rosszul beállítva vagy hol lehet a hiba ?
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#23317) junkpod válasza Lacko66 (#23316) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tényleg csak 12 hsz-t kellene visszaolvasnod.

Box's don't touch!

(#23318) Lacko66 válasza junkpod (#23317) üzenetére


Lacko66
tag

Összefoglalót olvastam és keresőt használtam, az pedig nem dobta ki azt a hsz-t amire utaltál. Beállítottam a kép alapján és még mindig jelszót kér, próbálom tovább.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#23319) L4CI2 válasza Lacko66 (#23318) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Mért nem csinálsz egy NEM Admin fiókot jelszóval és azzal megosztod és kész.

Vagy dobsz egy PW az admin fiókra és NETPLWIZ futtatásba bírva kiveszed a jelszókérést :) probléma megoldva.

A többi meg le lett írva párszor.

[ Szerkesztve ]

(#23320) Beni2360 válasza L4CI2 (#23314) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi megvan a beállítás és a Bt füles opciót meg töröltem mivel beugrott, hogy használtam már és volt külön elmentett profilom is erre. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23321) karika61 válasza L4CI2 (#23319) üzenetére


karika61
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat, tisztul a "kép"

(#23322) junkpod válasza Lacko66 (#23318) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok, értem én, hogy nem találtad, de ha már megnyitja valaki a topicot amit régóta nem olvasott és gondja van, legalább a megnyitott oldalt elolvashatna. 🙄

Box's don't touch!

(#23323) achon


achon
aktív tag

Kinéztem 2 készüléket, mert a mostani MXQ már 4.4 androiddal elég tré. Melyiket ajánljátok?
Beelink MXIII II (Kínából)
Xiaomi Mi Box 3 EU (eustock.eu)
Kodi és Youtube használatra kell. Hang HDMI keresztül megy a tévébe. Asus routeren csak 2.4G van, de legalább 30 cm-re van a boxtol.
Kicsit tartok, hogy a Sajominak kevés és jobb lenne egy ac-s router.

A legszebb múzsa a határidô.

(#23324) Patice válasza achon (#23323) üzenetére


Patice
nagyúr

Olyan dobozt nézz amit kábellel be tudsz kötni.

30 centire wifi???

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23325) Pelican válasza achon (#23323) üzenetére


Pelican
őstag

Egyik se.
ac 30 centire?
Kábel miért nem jó?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23326) achon válasza Patice (#23324) üzenetére


achon
aktív tag

Igen. Tv, box, router egymás mellett vannak. Onnan a legoptimalisabb a szorasi sugara a wifinek. Igy a többi szobában is jó a vétel. Eddig 3 telefont és 2 laptopot jól szolgál.
Out of the box eszközt keresek. Sajomi csak wifis,ez aggaszt.
Ennyit számít a kábel?

[ Szerkesztve ]

A legszebb múzsa a határidô.

(#23327) blakey válasza achon (#23326) üzenetére


blakey
titán

A kábeles kapcsolat minden esetben biztosabb, nem csak hálózat esetében. Ha beleolvasnál a topikba akkor láthatnád, hogy van USB-s LAN csatlakozó is. AC-s wifi elég stabil, nincs vele gond de 30 centi esetében értelmetlen. "Out of the box" eszköz kevés van, a Xiaomi sem feltétlenül az, olvasd ez az összefoglalót és tisztább képet kapsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23328) Lacko66 válasza L4CI2 (#23319) üzenetére


Lacko66
tag

Köszönöm a segítséget de közben újabb probléma adódott, bekapcsolás után 3-4 perccel elkezdett villogni a tévé képernyője és ezt addig csinálta míg meg nem nyomtam egy gombot a távirányítón. Visszaraktam a 8.0.2e-t, most minden működik.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#23329) ttt


ttt
senior tag

Mecool KIII Pro

Előzetesen hangsúlyoznám, hogy ez nem egy teszt! Inkább csak saját tapasztalat. Mivel nem minden része érdekel az eszköznek és nem is áll rendelkezésemre olyan környezet amivel érdemi teszteket lehet végezni, nem is törekedtem ilyen mélységre.
Ide jön még, hogy nem készítettem fotókat, a net tele van velük. Lentebb linkeltem egy pár oldalt, amit érdemesnek találtam, ha találok majd még olyanokat amik még többet adnak, linkelem. Illetve várom, szívesen veszem is ezeket.

Egy kis felvezetés:

Televíziós szolgáltató váltás miatt kezdtem el keresni valamilyen eszközt, ami nem túl drága, de tud kábetTV-ről rögzíteni. Alapból nem érdekeltek a média dobozok, egy már így is porosodik a polcon, kihasználatlanul, mivel a TV-im már lejátsszák az általános videókat, sőt felvenni is képesek, de egy tuneresek, így azt nézhetem amit veszek - a timeshiften kívül - nem elég.
Rá kellett jönnöm, hogy olcsón mégis csak egy ilyen player/PVR lesz a megoldás. Sajnos közülük is kevés tud felvenni; vagy az erőforrás kevés, vagy csak a gyártói nem akarnak háborút a különböző szolgáltatókkal (jogok, egyebek) .

Tehát képbe került a Mecool KIII Pro. Ára pont elmegy, a neten lévő specifikációk és tesztek alapján nekem jó lesz. Akciósan találtam is 115$-ért. Megrendeltem, és vártam a dobozt Kínából. El is tel az egy hónap, majd még két hét a vámolással és meglett.

(Megj.: Mivel nem volt eu depóban, kénytelen voltam Kínából venni. Onnan a posta hozta "ingyen". ÁFA, kezelési díj került rá.)

Ami jött:

Egyszerű, de praktikus doboz - ami elszenvedett valahol egy nagyobb terhelést is, mert az egyik sarka roncsolódott, de magát a beltartalmat megvédte. Nincs túl lihegve: A box, tápegység - hozzá eu átalakító, HDMI kábel, távirányító, pár oldalas füzet. Sajnos az EU plug gyárilag hibás, láthatóan összeszerelési gond, az egyik érintkező visszahajlott, így másikat kellett alkalmaznom, mert nem bírtam szétszedni, megjavítani.

Nem ördöngösség összedugni -nem részletezném.

Bekapcsolva:

A leírásokban és magán a dobozon is 6-os Android szerepel, de én már a Nougattal kaptam, azaz 7.1.1-s Androiddal. Annyi kiegészítés, hogy a HDMI kimenet auto módban van, és ha nem 4K-s megjelenítőre dugod, azt nem is sorolja fel (Utóbbit a neten tudtam meg). Valószínű, hogy itt még van valami detektálási gond is, mert én elsőre egy - hdmi/dvi átalakítóval - régebbi monitorra raktam, ami azonnal le is váltott "out of range" üzenettel. De egy fulhd/60Hz-es monitorral szépen bebootolt. Bejelentkezett az Android, el lehetett kezdeni az "ismerkedést" amit egy FullHD-s TV-n folytattam; 4K-s TV-m nincs - egyelőre nem is érzem szükségességét

Aki az Androidot úgy-ahogy ismeri nem lesznek gondjai. A távirányító jól működik, a rendszer gyors. De kényelmi szempontból - meg hogy látja-e - rádugtam egy usb-s wifi egeret. Semmi perc alatt meg is jelent a kurzor - így már kényelmesebb. Ide tartozik, hogy csomagban árulnak hozzá airmouse-okat, utólag már úgy gondolom érdemes valamelyikkel együtt megrendelni. Valószínű én is veszek majd hozzá egyet.

USB-s webkamerát is próbáltam - Canyon -, azt nem ismerte fel. Feltettem a kérdést itt-ott, hogy melyiket kezeli - mert olvastam, hogy van akinél megy -, de választ még nem kaptam.

Web böngészője a Chrome, de feltehető bármi. A lapok betöltése gyors, mint egy asztali gépen. Ég és föld a 2-3 éves smart eszközeimhez képest.

Az alkalmazásboltból elérhető appokat simán fel lehet telepíteni. Ami a hardvert ismeri - eddig - minden működik. Az olyan játékok melyek egy telefonon is futnak, itt is.
Az alap képernyőre is ki lehet rakni/ le lehet venni azokat az appokat, amiket gyorsabban, sűrűbben el akarunk érni. Sajnos ez hét appra korlátozódik. Az "utolsó" felrakása után a "+" ikon is eltűnik. Némi keresgélés kellett ahhoz, hogy rájöjjek hogyan kapom vissza: Rá kell állni egy olyan appra ami "még sem kell" és ott hosszabban nyomni az "Menü" gombot a távirányítón. Ekkor feljön annak az eltávolítási lehetősége. Így lehet levenni az "asztalról". Ha kevesebb az app, mint amennyi lehet, akkor a "+" gomb is visszajön. Kicsit bonyolultnak tartom, ráadásul a felületen még akár két sornyi app is kényelmesen elférne, ezen lehetne még mit csiszolni. (De az is lehet, hogy csak még én nem jöttem rá, hogyan lehet több ikont kitenni. Aki esetleg tudja, kérem ossza meg :) )

WIFI, BT - működik, a neten fent lévő tesztek alapján ezek is hozzák az elvárhatót.

SD kártyát is raktam bele, egy 8Gb-osat. Azonnal felismerte. Háttértárként és rendszer bővítésnek is használhatjuk. A leírás alapján 32Gb-ig kezel kártyákat.

Nekem lényegesebb részek:

KODI

Alapból nincs telepítve rá a Kodi, az ikonja fent van az alap képernyőn, de az az üzenet fogadott rákattintva, hogy telepítsem. akarom? Igen. Lejött szépen és el is indult egy saját induló képernyővel a 17-s. Én még ismerkedek a Kodival, így releváns tapasztalatokat egyelőre nem tudok megosztani. Azért nem bonyolult.

Pluginekkel felbővítve, néhány tárolót hozzáadva, usb-s vinyót ráakasztva, a hálózati dolgokat beállítva minden működik, amit a Kodinak és a készüléknek tudnia kell.
Engem az érdekelt még, hogy a tuner egységet kezeli-e? Sajnos nem. Az eltelt néhány nap utána olvasgatása során tudtam meg, hogy ez egy elég összetett dolog, így nem is igen lesz esély arra, hogy ez másként legyen ezen az eszközön.

Próbának és tanulásnak telepítettem külön is a Kodi 17.4-s verziójat. Nem reklamált, feltelepült, erre rakosgattam már a tárolókat és a plugineket, itt állítgatok, próbálgatom. Bár nem hinném, hogy a saját Kodi-ján el tudnék cseszni valamit, amatőrként jobb az óvatosság. :)

DTV

A DTV a rendszer SAT/TV és PVR kezelője. Az asztalon van előre telepítve.

Számomra a kábeles TV volt a kérdés és az érdekes. A tunere egy iker-tuner, azaz egy egységen belül van két bemenete. Az egyik a műholdas vétel- a másik a földi sugárzású digitális vételre alkalmas. Kezelik a jelenlegi frekvenciákat és kódolási módokat.
A leírásaiban és a tesztekben sem szerepelt, hogy ismeri-e a kábel TV-k frekvenciáit, de az egyik eladói oldalon egy kérdés/felet válaszában azt írták, hogy igen. Ez egy lutri volt így, de bevállaltam. (Hozzá kell tennem, hogy a neten lévő tesztek egyikében sem láttam ezt, sőt egy-két képernyő mentés is arról árulkodott, hogy nincs ilyen lehetőség. Persze ezt azután találtam meg, amikor már ki volt fizetve, egy kicsit leizzadtam ;) )

Elindítva az alkalmazást elsőre egy elég egyszerű setup fogad. Ráérzésre úgy tizenöt évvel ezelőtt is láttam már ilyet. Ugyanakkor az egér kurzor nem tűnt el és kezeli is.

Van installálás, csatorna konfigurálás, EPG, eszköz beállítás. Már az installnál egyfajta megnyugtatás volt, hogy a Sat, TV alatt ott szerepel a kábelTV is. Ez a 6-os Andoidos verziónál még nem létezett. Gondolom ezt azóta fejlesztették, ami abból is megnyugtató, hogy nem álltak le azonnal a csiszolgatásával a rendszernek miután legyártottak x darabot. (Azért illúzióim nincsenek ezzel kapcsolatban ;) )
Teszteltem T-home-on kiadott csatornákkal és a Digi kábelre kiadottal is, pár perc keresés után mindent szépen megtalált.

A földi sugárzású vételt és a SAT-ot sem próbáltam; antennám nincs. Ugyanakkor utóbbiból a neten ebből van a legtöbb, mármint sat tesztből. Erősen furcsálnám, ha itt gond lenne ezzel.

A csatorna beállításokkal nem kell sokat kínlódni, automatikusan megkeresi és jól meg is találja, beállítja őket. (Viszonyítási alapnak van két olyan néhány éves tv/monitorom amelyek néhány csatornát nem találnak ugyan ezen a kábelen.)

Az EPG szépen hozza a csatorna kínálatokat egy hétre előre. Innen lehet felvételre is állítani. Kicsit fura, hogy alapból "play"-en áll a beállításnál- nem tudom minek az oda.
A felvételeket kézzel is be lehet programozni, részletesen megadva honnan, mikor, mire vegyen fel. Az usb-kre csatlakoztatott driveokat lehet rá alkalmazni. Ezeken a fat32-t és az ntsc-t próbáltam, ezeket biztosan kezeli. De itt helyben formázhatói is az eszköz. Ha nem formázzuk az eszközt és úgy rögzítünk rá létrehoz egy könyvtárat (DTVRecordFiles) és abba teszi a felvételt. TS formátumot képez, amit arra alkalmas playerekkel is vissza tudunk nézni. Más gépről Kodiban is be tudtam tallózni, így hálóról is nézhetőek a felvételek.

A program (nem éppen jó) sajátossága, hogy nem tud háttérben futni. Azaz csak kilépni tudunk belőle, nincs taszk váltási lehetősége, hogy pl. háttérben felvegyen, mi meg más is csináljunk a rendszerünkkel, böngésszünk, játszunk vagy éppen a Kodin nézzünk valamit. Ez a hardware erőssége miatt nem egy elszállt igény lenne, némi kompromisszummal szerintem megvalósítható lenne.

Mivel nem tudjuk altatni sem; ha fel akarunk venni bekapcsolva kell hagynunk a DTV alkalmazáson. Az elkészült felvételek nevébe az adó+dátum+óraperc kerül, az EPG-ből is. :( Nem éppen elfogadható és akkor még finom voltam. De kézzel átírhatod. ;]
Visszajátszáskor kitesz a jobb felső sarokba egy kamera képecskét, ami rec-et mutat. Azon túl, hogy megtévesztő gagyi és feleleges is. :U

Tegnap több felvételre is beprogramoztam, különböző csatornákkal. Megcsinálta a felvételeket, de este mikor megnéztem volna, nem akart felébredni: sötét képernyő, majd később megjött a hangja az adónak amin áll, de kép nem. Az Android is írta, hogy nem válaszol, uh. kilép-visszalép lett a megoldás.

Ja még annyi; volt kérdés már a képminőség. Nekem megfelelő, még a felvételeknél is. De nincs nincs túl nagy igényem. Ne nagyon tömbösödjön, meg valósághűek legyenek a színek.

Egyelőre ennyi, ha van kérdés jöhet. (És bocs, ha hosszú lett, max törli akinek van joga :D )

A linkek, amiket érdemes átolvasni. A hozzászólásokból is kiderül pár dolog:

[mediaplayers.gr/mecool-kiii-pro/]

[appnationconference.com/article/kiii-tv-box-test]

Ezen a linkeken vagy egy két részes, elég részletes teszt még márciusból. Ekkor még a 6-os Androiddal (Azóta nem csak az Android frissült, de a DTV is két menüponttal: a kábeles menü- és az un. Smart Data Manager lehetőségével. Utóbbit korábban is elő lehetett hívni, egy rejtett menü volt még akkor.) :

[www.cnx-software.com/2017/03/13/mecool-kb2-pro-hybrid-android-stb-review-part-1-specs-unboxing-and-teardown/]

[www.cnx-software.com/2017/03/22/mecool-kiii-pro-hybrid-stb-review-part-2-android-firmware-tv-center-and-dvb-t2-dvb-s2-app/]

Egy új firmware 09.09-én adták ki:

[blog.geekbuying.com/2017/09/mecool-kiii-pro-dvb-t2-dvb-s2-3gb16gb-tv-box-firmware-update-20170909/]

A frissítési módok linkelve vannak az oldalon.

Mivel changelog nincs és egyelőre érdeklődésemre sem válaszoltak, hogy mi lett javítva, mi esetleg újdonság; nem frissítettem. Az eszköz a saját frissítési alkalmazásán keresztül nem talált semmit.

Ebben amúgy is óvatos szoktam lenni; általában megvárok néhány tapasztalatot, hogy lássam érdemes-e. Vagy éppen nem rontottak-e el valamit akaratukon kívül.
A leírások és videók alapján egyébként a féltéglásított boxot is életre lehet kelteni az alján lévő reset gombbal - ami egy kis furaton keresztül érhető el - és a pc-s programmal amivel az új firmwareket is fel lehet tölteni usb-n keresztül. Másik frissítési mód sd-n keresztül lehetséges, ez a halott rendszerre nem megoldás.

Üdv: ttt

[ Szerkesztve ]

(#23330) ttt válasza ttt (#23329) üzenetére


ttt
senior tag

Na linkeket sikerült többször is elszrúnom, bocs! :W Már nem szerkeszthető. De kimásolva mennek.

(#23331) djnice válasza ttt (#23329) üzenetére


djnice
veterán

A box vált frekvenciát amikor az élő adást nézed? Ha nem, remélem nem 60 Hz-en használod.

(#23332) ttt válasza djnice (#23331) üzenetére


ttt
senior tag

Ezt nem nem tudom. :F Megnézem. Ha nem, az nagy baj lenne?

(#23333) GIJoe válasza ttt (#23329) üzenetére


GIJoe
addikt

köszönjük, jó leírás... engem speciel a DVB streamelés érdekelne, mennyire terheli a procit %-ban, h264 tuti megy, esetleg hevc is, elvileg tudja a chip, elvileg... :R

(#23334) ttt válasza djnice (#23331) üzenetére


ttt
senior tag

Nem, nem váltott frekit. Kézzel visszavettem 50Hz-re

(#23335) djnice válasza ttt (#23332) üzenetére


djnice
veterán

Nem nagy baj, csak 60 Hz-n akadoznak az 50i-s streamek, de látom már átállítottad 50 Hz-re, így akkor jó lesz :)

(#23336) achon válasza blakey (#23327) üzenetére


achon
aktív tag

Köszi a véleményed, a kioktató részt nem számítva. "Ha beleolvasnál a topikba akkor láthatnád"
Képzeld olvasom. Btw nem volt opció nálam az usb lan, de elgondolkozom rajta. ;)
Csak így nehezebb dönteni, mert a Sajomihoz vannak frissítések és Beelinkhez nem tudom megkapom-e ugyanezt a "supportot". A mostani MXQhoz nincs update, és hosszabb távra terveznék ha újat veszek.

A legszebb múzsa a határidô.

(#23337) ttt válasza GIJoe (#23333) üzenetére


ttt
senior tag

Ha erre gondolsz - egy kivétellel - mentek a HEVC anyagok is. Idézet egy részletesebb tesztből:

"Video & Audio Tests with TV Center (Kodi), and DRM Info
As we’ve seen in the section above, Kodi is not installed per se, but instead the box comes with an installer for a fork of Kodi 17.0-RC3 called TV Center.

I enabled “Adjust display refresh rate” in Kodi settings,and started by playing 4K video over Ethernet from a Linux SAMBA share:

HD.Club-4K-Chimei-inn-60mbps.mp4 – Not always smooth
sintel-2010-4k.mkv – OK
Beauty_3840x2160_120fps_420_8bit_HEVC_MP4.mp4 (H.265) – OK
Bosphorus_3840x2160_120fps_420_8bit_HEVC_MP4.mp4 (H.265) – OK
Jockey_3840x2160_120fps_420_8bit_HEVC_TS.ts (H.265) – OK
MHD_2013_2160p_ShowReel_R_9000f_24fps_RMN_QP23_10b.mkv (10-bit HEVC, 24 fps) – OK
phfx_4KHD_VP9TestFootage.webm (VP9) – OK
BT.2020.20140602.ts (Rec.2020 compliant video) – OK
big_buck_bunny_4k_H264_30fps.mp4 – OK
big_buck_bunny_4k_H264_60fps.mp4 – The video plays in slow motion and audio delays (NB: 4K H.264 @ 60 fps is not supported by S912 VPU)
Fifa_WorldCup2014_Uruguay-Colombia_4K-x265.mp4 (4K, H.265, 60 fps) – OK
Samsung_UHD_Dubai_10-bit_HEVC_51.4Mbps.ts (10-bit HEVC / MPEG-4 AAC) – OK
Astra-11479_V_22000-Canal+ UHD Demo 42.6 Mbps bitrate.ts (10-bit H.265 from DVB-S2 stream) – OK
暗流涌动-4K.mp4 (10-bit H.264; 120 Mbps) – Plays at around 1 to 2 fps (expected since it relies software decode as S912 VPU does not support 10-bit H.264)
Ducks Take Off [2160p a 243 Mbps].mkv (4K H.264 @ 29.97 fps; 243 Mbps; no audio) – USB hard drive playback: Not smooth as on all other Amlogic TV boxes.
tara-no9-vp9.webm (4K VP9 YouTube video @ 60 fps, Vorbis audio) – OK
The.Curvature.of.Earth.4K.60FPS-YT-UceRgEyfSsc.VP9.3840×2160.OPUS.160K.webm (4K VP9 @ 60 fps + opus audio) – Plays, but not always perfectly smooth as with all Amlogic S912 TV boxes.
4K video capabilities are pretty much the same as on other Amlogic S912 TV boxes, except for HD.Club-4K-Chimei-inn-60mbps.mp4 that was worse than usual. Automatic frame rate switching is not working again as is the case on most other S912 boxes, except MINIX NEO U9-H."

(#23338) ttt válasza djnice (#23335) üzenetére


ttt
senior tag

OK, Köszi! :R

(#23339) Oldman2


Oldman2
veterán

Anyósoméknak kellene rövidesen egy olyan Player, amin minél "idősbarátabb" felületen offline/előre letöltött filmeket lehetne nézni.

Pár hónapja van egy VENZ V10-esem, amit KODI-val használok, azt látom hogy a Kodi nem igazán lenne megfelelő e célra.

Lehet bármilyen beszerzési forrás, ha jól emlékszek van HDMI bemenet a TV-jükön, ami még fontos lenne, a távvezérlő minél egyszerűbb és egyértelműbb használata (idősek ->nagyobb méretű gombok).

(#23340) blakey válasza achon (#23336) üzenetére


blakey
titán

Semmi kioktató nem volt benne. Ha olyan kell ami azonnal működik akkor ajánlom a Wetek, Minix termékeket, azok működnek. Minden le van írva az összefoglalóban, ritka, hogy ennyi információt kapj onnan, ha Xiaomi kell akkor a saját topikjában olvashatsz többet róla, médialejátszónak nem a legjobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23341) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Most vettem egy Mini M8S II lejatszot.

Netflixet probaltam telepiteni az Android alá, le is szedtem a legújabb apk-t a Netflix for Android TV verziobol, de nem tud elindulni, kapasbol ez a hibauzenet fogad:

Netflix encountered an error. Code: ui-800-3 (207006)

Harom valasztasom van: Try agian, More Details, Exit.
More Details alatt kapok egy Couldn't connect to Netflix hibauzenetet (code: nw-4-8)

Check your network menupont: minden pipa, successful.

Ti talalkoztatok mar ilyennel, meg lehet ezt oldani?

Koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#23342) blakey válasza Johnny198612 (#23341) üzenetére


blakey
titán

Nem az Android TV-s változat kell, a sima telepíthető a store-ból. A felbontása 480p lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23343) Johnny198612 válasza blakey (#23342) üzenetére


Johnny198612
tag

:( De a sima nem iranyithato jol taviranyitoval gondolom. Es 480p? :U

Kodi ala nincs jobb verzio addonnal esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#23344) blakey válasza Johnny198612 (#23343) üzenetére


blakey
titán

Leia alatt lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23345) DoItYourself válasza Johnny198612 (#23343) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Netflixhez inkabb Mi Box 3-at kellett volna venni. Keress rá Android TV romot, hátha azzal sikerül. De 480p fölé nem valószínű, hogy sikerül menni, ahhoz drm képes box kell.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23346) Szabadh


Szabadh
tag

Erre van valami megoldás?
Már kezd bosszantani.
Videók elérése. egyszer működik, egyszer nem.
Se UPnP, se SMB -n semmit nem hajlandó elérni. Megosztás nem elérhető, csatlakozási hiba...
Újrainditás sem mindig segit

(#23347) bostone válasza L4CI2 (#23314) üzenetére


bostone
addikt

Arra létezik lehetőség, hogy mobilnak adja át a kodi a hangot bluetooth-on keresztül?

(#23348) sbwolf válasza Szabadh (#23346) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Próbáld meg ezt.

(#23349) vlevi válasza Szabadh (#23346) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez miben? Openelec, Libre, vagy droid?
Nekem is van ilyen, igaz, kicsit nem idevaló a gépem. (Egy S802-es M8N, 8.1.1-es Libreelec-el). Sokszor elsőre bejön a net, és látja a NAS-t UPNP-n, de van, hogy csak a samba megosztást látja, de az UPNP-t nem.
Nagyritkán pedig semmilyen netet nem lát, még a youtube kiegészítő sem megy.
Ha pedig kikapcsolom (vagyis nem kihúzom, csak a távkapcsolóval kapcsolom ki, ami igazából inkább csak alvás), akkor szinte biztos, hogy bekapcsoláskor nem lesz netem.
Wifi-t használok, 5Gh-est. LAN-on sajnos nem tudom kipróbálni, mert messze van a routertől.

[ Szerkesztve ]

(#23350) Szabadh válasza vlevi (#23349) üzenetére


Szabadh
tag

Ez Libreelec és Lanon kapcsolódik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.