Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) M_AND_Ms válasza dethroner (#24150) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kodi alá: Castaway és/vagy Sportsdevil
Android alá: Arena4viewer (nincs a Play-ben, saját oldalukról kell letöltened)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24152) dethroner válasza M_AND_Ms (#24151) üzenetére


dethroner
veterán

Sportsdevil-t nézegetem most, hát nem vagyok elájulva a minőségtől és az áttekinthetőségtől :F
Ott tartok hogy macerásabb, de még mindig sokkal jobban megéri erről az oldalról kiterjeszteni a tévére a streameket. Főleg hogy ace stream és sopcast nem tudom telepíthető-e a boxra

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24153) junkpod válasza blakey (#24146) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen, de itt egy problémás boxrol volt szó... Ha meg minix neo-ja van akkor meg nem releváns. Ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24154) SVLaller válasza junkpod (#24145) üzenetére


SVLaller
senior tag

sajnos nem tudok válaszolni erre a sok keresztkérdésre. :) Kodi 17.4 Krypton vagy mi volt LE és Android alatt is, pontosan ugyanúgy be tudtam állítani mindent, annyira hogy nem lehetett eldönteni hogy melyik rendszer van. SMB megosztásról játszottam le filmeket HD hanggal, ez simán ment. A többit nem is próbáltam. Ha a kadencia helyesség azt jelenti hogy pontos a framerate és ezért nincsenek kis ugrások a filmben, akkor nem vettem észre ilyesmit. egy sima X96 box volt Android 6-al, sajnos már nincs nálam, nem tudom tesztelgetni.

ja igen még annyit észrevettem, hogy a HLG HDR nem ment egyik rendszer alatt sem, legalábbis nem írta ki a tévém.

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24155) M_AND_Ms válasza dethroner (#24152) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sportsdevilben a Live Sports / Livetv.ru-ról válogatok (azt a saját oldalukról is szoktam) ott több eseménynek van Acestream linkje. Igaz, én csak Nfl-t nézek.
Acestream van Kodi alá is (bár Android alatt ott az eredeti app) a Plexus addonban. Sajnos valahogy manuálisan kell telepíteni, nem pedig repoból (abból is települ, csak úgy nem indul el az Acestream).
Ha Android alól vagy, akkor streamek beszerzéséhez az Arena4viewer-t ajánlom. Kulturált, tele Acestreammel.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24156) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok. Rendeltem 2 android boxot az eggyik egy v88 a masik egy h96 pro s912. A kerdesem az hogy hogyan lehet mindegyikre ra tenni a librelecet? Nem talaltam sehol ra pontos jo megoldast. A librelec.tv rol leszedtem az sd creatort de nem volt android img igy teljesen tanacstalan vagyok. Koszonom elore is! :)

(#24157) DoItYourself válasza z1RoX (#24156) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Topik összefoglaló, kezdd azzal. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24158) junkpod válasza SVLaller (#24154) üzenetére


junkpod
nagyúr

És kiírta az erősítő, hogy hd hangsavot kap?
Ne haragudj, de kételkednek ebben, pláne, hogy kodisok írják: a 6os droid bugosabb mint az 5ös.
Az, hogy azonos beállításokkal futtattad nem azt jelenti, hogy azonos eredménnyel. Így, hogy nincs meg már neked a box ez teli formáció ami félrevezetheti a vásárolni akarokat. Eddig sima X96 boxra nem írtak ilyet. Ne haragudj ha kételkednek.

Box's don't touch!

(#24159) SVLaller válasza junkpod (#24158) üzenetére


SVLaller
senior tag

persze hogy kiírta, dts x és atmos is megvolt. nekem ez így bőven megfelelt volna androiddal. de mindegy, ami úton van box az 1/8GB-os, arra úgyis LE fog menni.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24160) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Ahogy nézem nem kaptam választ a kérdésemre, de erre (MECOOL M8S Pro+)érdemes lenne lecserélni a RPI2-t?

Mindenképp Libreelecet tennék rá.

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#24161) ekrisztian válasza stigma (#24160) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szerintem nem, de jönnek a nagyok és majd megmondják.
Wifi 99% nem fog menni LE alatt.
Távhoz van itt megosztva remote.conf.
De nekem még egyszer nem kellene. :)

(#24162) junkpod válasza stigma (#24160) üzenetére


junkpod
nagyúr

Attól függ mi bajod van az rpi-vel. Ha nem hiányzik semmi funkció, akkor felesleges.

Box's don't touch!

(#24163) stigma válasza junkpod (#24162) üzenetére


stigma
addikt

(#24161) ekrisztian: Wifi nem is gond , mertRPI2 is kábelesen csatlakozik a géphez SMB kapcsolaton keresztül.

(#24162) junkpod: Gondoltam volna egy ,,szebben kinéző megoldásra" cserélni, illetve hogy havi szinten azért a menü szokott akadni néha ami részemről elég idegesítő. (igaz bátyám használja)

Ezenfelül igaz egy régebbi FullHD-s Sony TV van egyenlőre, TV csere nincs kilátásban (amin HDR vagy 4K-t tudna és kellene).

Max kipróbálnám, és ha nem jönne be akkor eladom, de kérdés az hogy a C kategóriás lejátszók közül érdemes-e ez a fajta választás.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#24164) hunaqua válasza stigma (#24163) üzenetére


hunaqua
addikt

Én most cseréltem, vegyél egy Megogo-t. 30 usd.- ,és szerintem nagyon jó cucc.Amennyiben LE lesz rajta úgy az 1/8 is elég. A málna nem játszotta le az UHD-t,ez a Megogo eddig mindent vitt. (8000.-huf)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24165) junkpod válasza stigma (#24163) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem bármelyik box megér 30-50 dollárt amin visszaigazoltan fut a LibreElec.
Rendelje bátran, megbánni nem fogod, ha ez a pénz nem fog hiányozni máshonnan.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24166) stigma válasza junkpod (#24165) üzenetére


stigma
addikt

(#24164) hunaqua , (#24165) junkpod: Köszi mindkettőtöknek a bátorító szavakat illetve a gyors visszaírást. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#24167) Adamo_sx válasza stigma (#24160) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Én jelenleg használok Libreelec-re, egy RPi2-t az albérletben és egy Beelink M18-at otthon, valamint folyamatban van egy Megogo MXV beszerzése is (otthonra, már megérkezett csak én nem vagyok még otthon :-) ). A Beelinkkel annyi problémám van, hogy ha egy darabig nem kap tápot (és amikor hetekig nem vagyok otthon, kihúzom), akkor elfelejti, hogy az SD kártyáról kellene bootolnia, jöhet a fogpiszkálózás. Emiatt áttettem a Libreelec-et a NAND-ra, de azzal is vannak bajai ilyen esetben. Neki kell futni két-háromszor a bekapcsolásnak, hogy elinduljon, utána jó. Lehet, hogy kéne futni egy kört másik Libreelec verzióval is (egy kísérletet már tettem valamikor, de ott más gondom lett, így maradtam ennél, nem törtem magam a megoldásért). Meglátjuk, hogy a Megogo milyen lesz. A Pi-nél ilyen bajom sosem volt, az mindig gond nélkül indult. Igaz, az 1-2 hónapig megy folyamatosan és olykor előfordul, hogy lefagy. Ilyenkor kihúz-bedug és már megy is minden tovább. A boxnál fagyás nem volt, de mivel ritkábban vagyok otthon, az nem is megy ennyit folyamatosan.A Pi-nél fel sem merül a kikapcsolás (napi használatban), a boxnál néha szoktam stanby-ba küldeni, ha már van ilyen lehetőség.

Használat közben persze a Beelink sokkal gyorsabb az RPi-nél. Persze lejátszásnál nem látok különbséget (Full HD), de a menüben mászkálásnál sokkal gyorsabb a box. A Pi-nél néha 3-10 másodperc is eltelik, mire betölti a filmek/sorozatok képeit, a boxnál nincs ilyen.

Szóval egy olcsó boxszal szerintem nyugodtan megpróbálkozhatsz. Nem egy nagy beruházás, de ne várj egy ég-föld különbséget a Pi-hez képest.

(#24168) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok! Adott egy Wetek Play 2 és egy Arduino Uno LED szalaggal az Ambilighthoz.

LE 7.0.3.12j verzióval hiba nélkül megy a Boblight. Villog rendesen a szalag forrástól függetlenül. Viszont TVHeadend nem ismeri fel a belső tunert. Újabb LE verziókkal (amik kifejezetten Wetek play 2 re iródtak), nincs baj a TVHeadenddel (minő véletlen), viszont a szalagom csak SD filmeknél működik.

Tudtok olyan LE variánst amivel működne nekem a TV is és az Ambilight effekt? LE 7.0.1 találtam de az csak sima Wetek playhoz készült, nem gondolnám, hogy kompatibilis lenne.

Az is megoldás lenne ha Android alatt működésre tudnám bírni a LED szalagot.

(#24169) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Minix NEO A3 távirányítója van itt esetleg valakinek? Lenne pár kérdésem.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24170) stigma válasza Adamo_sx (#24167) üzenetére


stigma
addikt

Hali, köszi az infót.

Ha médialejátszót veszek akkor csakis a Libreelec--et szeretném erőltetni, illetve CEC annyiból lenne fontos, hogy akkor nem kellene szórakozni másik távirányítóval. (kényelmi funkció)

Az általad írt verziót is néztem illetve ezt is (MEGOGO MXV 4K ).

Holnapi napot este rászánok utánaolvasok, de köszönöm szépen a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#24171) Osynho válasza Adamo_sx (#24167) üzenetére


Osynho
addikt

Érdekes, nekem soha se csinált ilyet az M18-am. :/

(#24172) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy H96 PRO PLUS (Amlogic S912 Octa Core 3GB RAM 32GB) TV boxot. Nem tudtam ellenállni a vásárlásnak, mert hihetetlen 38$-ért tudtam hozzájutni. Még az ÁFA-t is megúsztam. 7.1-es Androiddal érkezett. Maga a készülék remek, villámgyors, viszont az Android 7-től falramászok. Létezik, hogy csak egy "kezdőoldal" van? Nem lehet létrehozni több oldalt? Nem lehet widgetet kitenni az asztalra (pl. időjárás)? Nem is találok olyat az alkalmazásoknál, hogy widget. Én vagyok a béna, vagy az Android 7 ilyen (számomra) gagyi?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#24173) blakey válasza farkas-j (#24172) üzenetére


blakey
titán

Próbálj ki egy másik launchert.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24174) farkas-j válasza blakey (#24173) üzenetére


farkas-j
őstag

Eddig soha semilyen Androidos eszközömön sem használtam még külső launchert, így nincsenek tapasztalataim. Tudnál ajánlani valami megbízhatót? Előre is köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#24175) vlevi válasza farkas-j (#24174) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nova Launcher.

De még mielőtt feltelepítenéd, nézz szét a gépen, mert ugyan az eszközt nem ismerem, de szerintem nem a droiddal van baj, hanem a ketyerének van valami saját indítója, és az van ennyire lebutítva, tévézéshez. Nézz szét valaminek a beállításaiban, hogy van-e lehetőség másik indítót használni.

[ Szerkesztve ]

(#24176) blakey válasza farkas-j (#24174) üzenetére


blakey
titán

Nagyon sokféle létezik, nekem megvan véve a Nova Prime így bármelyik Androidos eszközömre fel tudom tenni, tehát pl. egy próbát megér a Nova, de tényleg bármit használhastz. XBMC Launchert használok, mert médialejátszónak használom a boxot, tehát ennek megfelelően van beállítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24177) farkas-j válasza vlevi (#24175) üzenetére


farkas-j
őstag

Így néz ki a saját kezdőoldala:

Ha hazamegyek akkor még turkálok benne, hátha találok valami beállítást amivel normális kezelőfelülete lesz. Ha nem, akkor kipróbálom az általad és Blakey által javasolt Nova-t. Köszönöm a segítséget!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#24178) blakey válasza farkas-j (#24177) üzenetére


blakey
titán

Ezen nem tudsz módosítani, új Launcher próbálj ha neked fontos, hogy kint legyenek a modulok is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24179) Adamo_sx válasza Osynho (#24171) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Melyik verziójú Libreelec-et használod?

(#24180) DoItYourself válasza farkas-j (#24177) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha jól emlékszek az alsó sorban lévő + ikonnal tudsz új appokat felvenni oda.

Kipróbálhatod az Aptoid TV-t is, egész korrekt felülete van, az Android TV OS-t másolja.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24181) blakey válasza DoItYourself (#24180) üzenetére


blakey
titán

Sőt mindegyik "ikon mappába" felvehet cuccokat, de ő nem ezt akarja, kell neki időjárás modul meg ilyenek. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24182) vlevi válasza farkas-j (#24177) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ez valami saját indító.
Az én készülékemnek is van saját indítófelület, de abban hamar megtaláltam a "rendes" alap andorid kezdőképernyőt.

Más kérdés, hogy azóta már azt se használom, mert átváltottam LibreElec-re.

(#24183) SVLaller válasza farkas-j (#24172) üzenetére


SVLaller
senior tag

honnan rendelted ilyen jó áron? ahogy írtam nekem jó tapasztaltaim voltak android alatt is, akkor viszont már legyen combosabb a vas ha lehet.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24184) farkas-j válasza SVLaller (#24183) üzenetére


farkas-j
őstag

A Banggood-ról rendeltem. Ott kilehet fogni visszaszámlálós előrendelést sokszor hihetetlen áron. Most is akciós, csak sajnos nem ennyire.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#24185) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Na megrendeltem X96 (2/16, S905X), jo dragan $51, de mar 2 helyen is visszadobtak hogy elfogyott az EU plugos cucc, 2G-s, stb
Na mindegy, megy majd fel SD-re a libreELEC.

Mivel filmek egy Wifi-s PC-n vannak, (az X96 viszont kabelen lesz), ezert nem biztos hogy menni fog rendesen egy-egy nagyobb MKV/ISO lejatszas. Persze megprobalom. De azon is gondolkodtam, hogy lehet olyat csinalni, hogy radugok X96-ra egy USB vinyot, es AZT latja-e a PC? Tehat tudok-e ra masolni kivulrol halozaton keresztul, es akkor arrol mehet a lejatszas?

[ Szerkesztve ]

OK

(#24186) farkas-j válasza DoItYourself (#24180) üzenetére


farkas-j
őstag

Tudok a kezdőlap alsó sorába néhány indító ikont hozzáadni, de widgetet nem. A kezdőaldal többi eleme meg nem módosítható és nem eltávolítható. Az indító mappákba is tudok felvenni indító ikonokat de widgetet itt sem, de itt értelme sem lenne. Én a kezdőlapra szeretnék kitenni widgetet, pl. az Időképét.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#24187) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Sziasztok,ezt szeretném megvenni:
https://hardverapro.hu/apro/elado_vadiuj_bontatlan_libreelec_tamogatott_x96_s905x_2gb_r

Ez tudja azt hogy,optikai kimeneten házimozi erősítőnek olían jelet adjon ki,amit az DTS vagy más 5.1 csatornás jellé alakítson?

(#24188) SVLaller válasza a.t.t.i. (#24187) üzenetére


SVLaller
senior tag

Igen, ez tud mindent, de optikán a hd hangok ugye nem mennek át csak a sima dts és ac3.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24189) SVLaller válasza farkas-j (#24184) üzenetére


SVLaller
senior tag

Köszi akkor várok még vele. Még úgyis úton van egy 17$-os S905X, nagyon kíváncsi leszek hogy mit kapok :))

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24190) a.t.t.i. válasza SVLaller (#24189) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Köszi,dobsz róla egy linket?

(#24191) SVLaller válasza a.t.t.i. (#24190) üzenetére


SVLaller
senior tag

sajnos linket nem tudok, mert úgy leszedték mintha sosem létezett volna. vissza is vontam a megrendelést, mert nagyon kamu szaga volt, de írt az eladó hogy elküldi és fel is adta. a tracking szerint air mail-ként jön. ezért írtam hogy kíváncsi leszek mit kapok :))

elvileg ilyen:

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24192) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Aki Megogo-t rendelt mennyi idő alatt volt itt?

SVLaller: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24193) Adamo_sx válasza a.t.t.i. (#24192) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Kb. 1 hónap.

(#24194) GZoli7 válasza SVLaller (#24191) üzenetére


GZoli7
senior tag

Bontáskor mindenképpen videózz, hogy mi van benne. Egyszerűbb lesz a pénzedet visszaszerezni.

(#24195) w.miki válasza w.miki (#23259) üzenetére


w.miki
veterán

Beelink GT1-re tudnátok ROM-ot ajánlani?
OTA-n lefrissítettem, amíg engedte (GT1_110M0), de már nem megy tovább, és nem indul el a Play áruház.
Aki ilyet használ, milyen ROM-mal?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#24196) M_AND_Ms válasza farkas-j (#24186) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez nem az Andorid 7, hanem a boxra rakott egyedi launcher sajátossága. Természetes, hogy az alap Android 7 alatt is lehet kirakni mindenféle widgetet a Home-ra, de ezeken a boxokon egy egyedi launcher van beállítva, amin nem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24197) EasyR


EasyR
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Megbízható Androidos tv boxot szeretnék vásárolni, lehetőleg S912-vel, Kodi és UPC Horizon Go futtatására képesen.

Tudatos vásárlóként próbáltam tájékozódni, de eléggé ellentmondásos információkhoz jutottam a Horizon Go-val kapcsolatosan. (Például: állítólag a Beelink GT1-en megy, míg más fórumban ezt nem tudták megerősíteni.)

Szóval tudtok-e ajánlani nekem egy ilyen boxot, amin biztosan működik a Horizon?

A válaszokat előre is köszönöm!

;

(#24198) blakey válasza EasyR (#24197) üzenetére


blakey
titán

Minix Neo U1-en (S905) biztosan megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24199) farkas-j válasza M_AND_Ms (#24196) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm neked is a választ! Átnéztem a beállításokat, de nem tudom hogyan iktathatnám ki ezt a launchert, hogy hozzáférjek az eredeti Androidos felülethez :-(

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#24200) junkpod válasza a.t.t.i. (#24187) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mindegyik s905 box ki tudja adni a dd/DTS jelet, nem kell atkodolas. A kérdés, hogy az adott boxon van-e optikai vagy koax kimenet, ami neked kell.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.