Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) 8zabi válasza Lacielvtárs (#24900) üzenetére


8zabi
őstag

szedd le a Rufus-t ami az összefoglalóban is linkelve van és simán a tar fájlt írd vele ki, ezzel a programmal nem kell csomagolni semmit sehova, majd ő megoldja magának

(#24902) Lacielvtárs válasza 8zabi (#24901) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés, köszönöm a tippet, próbálom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24903) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

3 nap próba után vissza vittem a venz 12 -t a boltba, nekem nem jött be, vagy lehet jó lett volna, ha normálisan működik. nem indult el a yt,szaggatott , és nem lehetett kikapcsolni.
most az a kérdésem , hogy a médialejátszó helyett nincs semmi más lehetőség hogy a samu tv-n youtube fusson? valami stick-es megoldás?

(#24904) djnice válasza nagysandor79 (#24903) üzenetére


djnice
veterán

Kár volt visszavinni, LibreELEC kell rá és minden megoldódik.

(#24905) nagysandor79 válasza djnice (#24904) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

Így jártam. :W
nekem csak a főszempont a yt és videa . online filmnézés miatt kellett volna. így marad a pc-tv kombós megoldás

(#24906) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, minden ment elsőre, köszönöm a segítséget :R

Hát nem vagyok azert hasra esve tőle.
Megy, működik, de random szerűen elmegy a hang, neha akadozik a film, pedig gigabites kabel, router...
Popinak ilyen gondja nincs.
Ki akartam próbálni, mert annyira dicsérték, de maradok a popinal, független attól hogy draga, vacak es miegymás ;]

Persze, lehet egy komolyabb, újabb boxal mas lenne a helyzet :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24907) 8zabi válasza Lacielvtárs (#24906) üzenetére


8zabi
őstag

ott valami más baj lesz, mert ezek pont nem jellemzőek erre a rendszerre :N

bár ha tényleg S905X a proci akkor csak 100-as a LAN, ha valami extrával tesztelted okozhatott problémát

[ Szerkesztve ]

(#24908) Lacielvtárs válasza 8zabi (#24907) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát nem vitatom, lehet hogy az a gond...
Befogom zene lejátszónak, hang tovabbitassal, és ugy megfelelő, nem kell mindig kilepnem a popi tartalomból, csak atnyomom az erősítőt es mehet a music :D

Viszont azért neked is nagyon köszönök mindent :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24909) djnice válasza Lacielvtárs (#24908) üzenetére


djnice
veterán

Hidd el, valami nálad nem jó. A Popcorn gyengébb minden téren. Milyen anyaggal próbáltad ami akadozott?

(#24910) Lacielvtárs válasza djnice (#24909) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Volt uhd 4k dtsx, ez egyértelmű akad.
Fullhd atmos de ugyan ennek az 5.1 hanggal is meg meg akad, volt hogy elment a hang egy percre, es szaggatva vissza vissza jott, majd elment néhány percre, es utana visszajott.
És ez ac 5.1 volt.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24911) M_AND_Ms válasza djnice (#24909) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez azért nem igaz.
Már itt is írtam róla, hogy nekem is vannak anyagaim, amit a Popi simán játszik az s905x box LE-vel meg cache elfogyással csak akadozva. Mindkét készülék ugyanott van, ugyanarról a nas-ról, ugyanarról az nfs megosztásból játszik. Egyszer egyik van a kábel végén, máskor a másik.
Hiába a jobb és korszerűbb hardver, én szoftveres problémára gyanakszom. Olvasgattam neten, állítgattam az ott javasoltakat, de semmi változás.

Nem adom fel, mert ma már a Popinak is egyre több anyaggal van némi gondja (pl mikroszaggatás), tehát váltanék róla.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24912) Lacielvtárs válasza M_AND_Ms (#24911) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én is szoftver gondra gyanakszom...
Jól mindod, nálam is igy van bekötve, csak nálam egymás mellett fenn van mindkettő a hálózaton.
Amiket írtam, az a500 popi szó nélkül viszi.

Mindenképp ki akartam próbálni, mert másik topikba is, szidják a popit és ezeket istenitik.
Volt is itthon egy ilyen box, csak az le it még nem próbáltam.
Ma ez is megtörtént :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24913) junkpod válasza M_AND_Ms (#24911) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ugyan kérlek töltsd fel ide az akados fájl média infójat, illetve a fájlt magát is linkeld, hogy mi is kipróbáljuk.
(Vitán kívül gyengébb a popi:)

Elaci: lecci mutasd meg a Kodi beallitasait rendszer-hang és lejatszas-kep részeken.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24914) Indiant válasza blakey (#24864) üzenetére


Indiant
addikt

Visszakapcsoltam az alvó módot. Elalszik és valahová felébred ,de a tv-n nem látom utána a képét és a tv-t sem kelti fel.

(#24915) blakey válasza Indiant (#24914) üzenetére


blakey
titán

Pontosan az ilyen anomáliák miatt nincs engedélyezve, sajnos nincs rá garancia, hogy minden boxon hibátlna, van amelyiken az és van amelyiken nem.

(#24911) M_AND_Ms
S905X, viszont veszel egy gigabites S905-t, netán egy Minix Neo U1-et és a Popcorn a múlté lesz, mindent visz hálózaton keresztül, Dune-m, Popcornom volt, tudom mire képesek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24916) Indiant válasza blakey (#24915) üzenetére


Indiant
addikt

Persze, ezzel tisztában is voltam. De azért kipróbáltam. A Windowsnál sem működik ez a funkció, pedig az nem ingyenes. ;]

(#24917) Lacielvtárs válasza junkpod (#24913) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No majd kifotozom egyszer, de mára elég volt...
Persze nem irom le azonnal, bekötve maradt, szóval még van remény.
Amúgy elsore amikor bekotottem, az volt az első gondolatom, hogy elég korrekt.
Majd aztán jöttek ezek a 'tünetek'

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24918) djnice válasza M_AND_Ms (#24911) üzenetére


djnice
veterán

Linkeld a fájlokat légyszi, vagy írd le a problémás release nevét.

(#24919) bostone


bostone
addikt

Végül sikerült rendszert menteni csicsóka módszerével.

Beelink mini mx3, stock rom, system 2.0 GB.
Beelink mini mx3, minix rom, system 1.0 GB.

Elvileg erről tudok életet lehelni a legtéglább eszközbe is, ha jól értem.

(#24920) M_AND_Ms válasza junkpod (#24913) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen gyengébb. Én sem állítottam mást, ezért bosszantó.

A problémás anyaghoz nfo-m nincs, de a release nevével rákeresve megtalálható a neten (linket ide nem tennék).

Depeche Mode.Tour of the Universe. Live in Barcelona.2010.BluRay.AVC.1080i.DTS-HD.MA.5.1

A release kétlemezes és 66gigás (az elsőn van a koncert)
A jelenség, hogy magas bitrátánál megáll és elkezd cachelni (pl 4 perc környékén)
Ha van rá megoldás, nagyon szívesen veszem. Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24921) M_AND_Ms válasza blakey (#24915) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha a Popcorn viszi a 100 megás hálón, akkor az s905x-nek is vinni kell. Ez ugye tiszta ügy?
Tehát, nem a s905-re csere lesz a megoldás.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24922) blakey válasza M_AND_Ms (#24921) üzenetére


blakey
titán

Egy minőségi S905X-el nem lenne gond, ezeknek az olcsó boxoknak azért vannak kockázatai, nem mindig azt teljesítik ami oda van írva, az Apple TV4 is 100-as hálóval rendelkezik és az is "megette reggelire" az A400-amat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24923) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Amúgy uraim ez az LE alatti kodi, gomb kiosztashoz (gyári tavja) van valami user manual?
Mert nalam tobb mint a fele nem működik, es majdnem minden máshol van :D
Pl, a playre nem indul el a zene csak az ok gombra.
A droid alatti kodi zenére elegendő lehet e nekem szerintetek?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24924) blakey válasza Lacielvtárs (#24923) üzenetére


blakey
titán

Ez a gond az olcsó, "noname" boxokkal, csak a szívás van, ezek után nem csodálkozom, hogy egyesek leírják, viszont ha normális boxszal próbálnák ki akkor más lenne a hangulatuk, véleményük. Bocs, hogy neked írom, de így, ilyen hsz-ek után nekem is elmenne a kedvem mindenféle androidos boxtól. az a helyzet, hogy nálad a remote.conf-ot kell kicserélni, hogy minden normálisan működjön, ehhez egy picit mélyebben bele kell ásnod magad.
Amúgy azzal mi a gond, hogy OK-ra indul a zene?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24925) 8zabi válasza Lacielvtárs (#24910) üzenetére


8zabi
őstag

ez a felállás

S905: nincs HDR, VP9, van Giga LAN
S905X: van HDR, VP9, nincs Giga LAN
S912: ez tudna mindent, de itt meg talán az LE nem tökéletes (ebben nem vagyok biztos)

szóval ha még akarsz próbálkozni, akkor az utóbbi felé kéne kacsingatni

[ Szerkesztve ]

(#24926) Lacielvtárs válasza blakey (#24924) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Alapvetően nincs vele gond, csak pl oszze vossza jatsza a fileket, a player listat is pakolassza magának, kicsit olyan kesze kusza módon működik.
Bosszantó balgasagokat csinál.
Azt gondoltam jó lehet de igy ahogy irod, kezd elmenni az egésztől a kedvem...
Persze igaz lehet amit irsz, direkt nem ebayrol vett hanem Edigital-ban, de akkor ez sem garancia semmire...

Ui, pl zene számot sem tudok váltani, valamint stop gombbal elobb le kell állítani az eppen szóló zenét, nem tudok csak úgy egy másikra nyomni hogy play, és kezdje azt...
Mindig kell a stop, másként nem tudok zenét váltani, pedig ezt meg a 25 évvel ezelőtti cd játszom is tudta ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24927) M_AND_Ms válasza blakey (#24922) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ebben az elméletben inkább van igazság.
Bár az iperf szerint stabilan tartja a sebességet a nasról és a Popi (a210) se egy, hú de extra hardver (pont a hálózat része bugos, hisz papíron az is gigás, mégis vissza kell állítani 100megásra, a torrentet is erőssen vissza kellett fogni, mert nem bírta a hardver)
Mégis a Popi a200 zökkenőmentes játsza le azt, amit ez a box nem képes. Erre keresem a választ.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24928) junkpod válasza M_AND_Ms (#24920) üzenetére


junkpod
nagyúr

A mediainfo nevű pc appal nézd meg a tulajdonságait és azt másold ide.

Box's don't touch!

(#24929) blakey válasza Lacielvtárs (#24926) üzenetére


blakey
titán

Ha belépsz egy könyvtárba és elindítod a lejátszást akkor sorba fogja lejátszani, OK gomb hosszannyomására feljön egy menü ahol kiválaszthatod a Lejátszás innen funkciót így a teljes könyvtár tartalmát lejástza. Ha lejátszás közben a vissza gombbal kilépsz és a fájlok között lépkedsz majd OK-t nyomsz akkor az újat fogja lejátszani, lejátszási listát csak úgy magától nem csinál, valamit elállíthattál.

Persze igaz lehet amit irsz, direkt nem ebayrol vett hanem Edigital-ban, de akkor ez sem garancia semmire... - nem attól lesz neve valaminek, hogy rendes boltban vetted, hanem attól, hogy rendes boxot veszel, ami elismert, megbízható márka. Van itt más is aki nehezen, de meglépte a Minixet és azóta "boldgan él", az olcsóbb verziókból is lehet jót venni, bár inkább csak lehetett, mert mostanában nagyon keresni kell azt amelyik normálisan támogatott.

Ui, pl zene számot sem tudok váltani, valamint stop gombbal elobb le kell állítani az eppen szóló zenét, nem tudok csak úgy egy másikra nyomni hogy play, és kezdje azt...
Mindig kell a stop, másként nem tudok zenét váltani, pedig ezt meg a 25 évvel ezelőtti cd játszom is tudta ;]

Pedig nem kell leállítani, nálam normálisan működik lejátszás közben a lépkedés és a kiválasztott fájlra kattíntva elindul a lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24930) junkpod válasza 8zabi (#24925) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig nem.

Box's don't touch!

(#24931) junkpod válasza Lacielvtárs (#24926) üzenetére


junkpod
nagyúr

Neked a kodival van gondod, azt nem tudod meg kezelni.
Nem a boxod a rossz.

Box's don't touch!

(#24932) 8zabi válasza junkpod (#24930) üzenetére


8zabi
őstag

parancsolsz? :D

(#24933) DoItYourself válasza Lacielvtárs (#24926) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kicsit ismerd meg a Kodit, néhány dolog másképpen működik, mint amit megszoktál a másik lejátszódon. De ennek se az Amlogichoz, se a LE-hez nincs köze.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24934) junkpod válasza M_AND_Ms (#24927) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tényleg kíváncsi vagyok a média infora, az le verziószámnak és a kep-hang beállításokat is, ez tuti nem hw vagy le hiba lesz.
Próbáld meg a Kodi fajlkezelovel boxra másolni a filmet, hány mega sebességet jelez ki?
Direkt usb esetén is akad?

Box's don't touch!

(#24935) Lacielvtárs válasza blakey (#24929) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm az infókat, holnap kiprobalom ezeket :R
Szóval akkor ez a box a kinai gepsor legalja?
Akkor jól belenyultam.
Mindegy, ez marad, arra használom amire majd tudom, vagy amire képes :D

junkpod: no látod, ebben igazat lehet :K
De legalább megfogadtam a tanácsod es kipróbáltam, nem vagyok annyira reménytelen ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24936) junkpod válasza 8zabi (#24932) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem érdemes a 912es felé kacsingatni, ha nem értesz hozzá (te írtad) akkor miért ajánlod?
Inkább x-es és usb halokari.

Box's don't touch!

(#24937) M_AND_Ms válasza junkpod (#24928) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Most nagyon nem vagyok PC közelében.
Itt van részletes médiainfó lemezenként a lenyitható linkek mögött. Jól látható pl az első trackben is eléri 49kbps-t a bitráta. Ez már gondot okoz a boxnak

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24938) Lacielvtárs válasza DoItYourself (#24933) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, megpróbálom megismerni.
Amugy ezt a fajta kodit is tudom esetleg mobil appal vezérelni párosítás után?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24939) blakey válasza Lacielvtárs (#24935) üzenetére


blakey
titán

Nem a legalja hanem LibreELEC szempontjából nem egy szerencsés típus, Androidról meg ne is beszéljünk, a legmagasabb színteken sincs a toppon, de legalább csíszolgatják. Javasolnék egy Kodi alaphelyzetbe állítást, de az nem bíztos, hogy jól sikerülne, így inkább böngészni kéne a Kodi tulajdonságait, neten utána kéne nézni a beállításoknak és meg kéne érteni, hogy mi micsoda, úgy talán könnyebb lesz a beállítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24940) junkpod válasza M_AND_Ms (#24937) üzenetére


junkpod
nagyúr

49000kbps is csak 47mbps, meg 100mbps hálón is mennie kell, ez nem kihívás ezeknek a boxoknak.
Biztosan remux ez? 1080i bd lemezen szokott lenni?

Box's don't touch!

(#24941) Pelican válasza M_AND_Ms (#24911) üzenetére


Pelican
őstag

"s905x box LE-vel meg cache elfogyással csak akadozva"

Miért nem adsz neki több cache-t?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24942) yanpec válasza junkpod (#24940) üzenetére


yanpec
aktív tag

Kíváncsiság kèppen kèrdeznèm, hogy min nèzitek ezeket a bődületesen nagy filmeket? Èn FHD projektoron nèzem, 5.1 blue-ray hangrendszerrel ès 10-15 Gb mèretü film felett már nincs látható különbsèg?

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24943) M_AND_Ms válasza junkpod (#24940) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Át is megy (mint írtam a mérés szerint 90 körül jön stabilan a nasról az adat.
A másik két kérdésre érdemben nem tudok válaszolni, bár most, hogy írod nem értem miért is 1080i, miért nem 1080p.
De azt tudni kell, hogy amíg megy, addig sima, röccenésmentes

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24944) junkpod válasza yanpec (#24942) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én nem szoktam ilyet, nekem is elegendő a max 15GB rilízek:)

Csak most kíváncsi lettem, mi a gond.
Amúgy fura egy rilíz lehet ez az 1080i mellett nem szólna ekkora lemez méret.

MM: teszteljük inkább jellyfish fájlokat, ha az ok, akkor nem háló gond.
Hw gyorsítás on? Legujabb LibreElec? Passthrough hang? Nincs bekapcsolva a megjelenítőhoz való kép szinkron? Erősítő kiírja a dtshdma-t?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24945) M_AND_Ms válasza Pelican (#24941) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezen túl vagyok. Többféle leírás szerint is, többféle értékkel, többek között az Ares Wizard segítségével is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24946) Pelican válasza yanpec (#24942) üzenetére


Pelican
őstag

A BD méret az nekem pl. nem bődületesen nagy...
Még a legnagyobb UHD BD is csak 88 GB...
Időm is van, helyem is, akkor meg miért ne legyen jó kép és HD hang?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24947) sugarforce válasza blakey (#24929) üzenetére


sugarforce
őstag

nem attól lesz neve valaminek, hogy rendes boltban vetted, hanem attól, hogy rendes boxot veszel, ami elismert, megbízható márka. Van itt más is aki nehezen, de meglépte a Minixet és azóta "boldgan él"

Csütörtökön nekem is megjött a v10 pro, igazából elégedett vagyok vele 1-2 apróságtól eltekintve, de kedden jön a minix neo u1, a v10 pro meg megy vissza a boltba.

(#24948) Pelican válasza M_AND_Ms (#24945) üzenetére


Pelican
őstag

Egy mintát nem tudsz felrakni valahová?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24949) M_AND_Ms válasza yanpec (#24942) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez a release adott. Így van fent: ebben volt gyári menü (amivel szintén szenved a Kodi, gyaníthatóan szoftveres probléma miatt, hiszen az a210-es a negyedannyi hardverrel simán viszi) és ebben volt meg mindkét lemez.

Ugye, neked se új, hogy a virágboltokban nincs lehetőség a filmeket igény szerinti konfekcióméretben kérni. Az van, ami van, oszt jónapot.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24950) yanpec válasza Pelican (#24946) üzenetére


yanpec
aktív tag

Nem vitatom, mindenki azt tölt le meg tárol amit akar, csak megjegyeznèm, hogy csak annak van èrtelme letölteni 88 ès fölötti körüli mèretben, aki ki is tudja használni.(Erre nem kell válaszolni) pl : ehhez már dukál minimum egy 10 Millás rendszer, ami mellè nem egy 10E Ft-os boxot vesz az ember. Pár 100 ezres cuccal nem fog az ember tudni különbsèget tenni, 15- vagy 50-70 Gb filmek között. Ez a saját vèlemènyem. Ne vègyètek magatokra. 😉

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.