Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) Ejelhar válasza sysrq (#23850) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A Windows 95 idejében (az akkori SMB még csak helyi hálón tudott működni, alapértelmezetten nem is támogatta az IP protokolt [amit ma használunk]) vezették be Microsofték a névtelen csatlakozást/tallózást, ami a mai napig kísért.

El kéne már felejteni (én ha nagyon akarom - amúgy egyáltalán nem- le tudnám írni hogyan is lehet egy windows-t erre rávenni, vagyis a régi kényelmes és támadható módon viselkedjen). Ebben az a jó, hogy ettől egy notebook teljesen kiszolgáltatott egy idegen hálózaton, csak az nem töri fel, aki nem akarja.

De a népek még mindig ezt igénylik, mert egy felhasználónév/jelszó létrehozása a céleszközön és azok egyszeri beírása a csatlakozó eszközökön nem három klikk, gépelni is kell.

(#23852) blakey válasza Ejelhar (#23849) üzenetére


blakey
titán

Senki nem terjeszti, leírtam, hogy működik, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23853) Ejelhar válasza blakey (#23852) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen.
Én is leírhatom, hogy működik, mert van itt pl. egy Dune. És?

Tényleg van/létezik olyan eszköz, de jó ez a közösségnek? Hát nem. Akkor?

(#23855) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok!
TV adások nézésére keresek tv okosító boxot.
Legjobb lenne ha futna rajta a TV Go alkalmazás.
Keret: 20-35 USD
Használt is jöhetne.
Tudnátok ajánlani valami jó kis boxot?

(#23856) bostone válasza blakey (#23848) üzenetére


bostone
addikt

Nem csak a teleforól nem érem el. Két másik box sem látja az automatikus megosztást.
Pc-ről még nem próbáltam, de gondolom ott is lyukra futok.
Letiltották ezt a lehetőséget az új le verzióban?

(#23857) Ejelhar válasza L4CI2 (#23854) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Blakey olvtárs az egyik legértékesebb tagja az itteni közösségnek, multimedia fronton nagyon kevés a hozzá mérhető expert. Úgy gondolom rendszerszinten nagyon ott van, de -valamiért, talán hiúságból- általános érvényűnek tekinti szakértelmét. Pedig -mint látjuk- ez korlátos, legalábbis az IP hálózatok/protokollok terén.

De téged is megszólnálak:-) Aki az anonymous SMB elérés szükségességét hirdeti/engedi -akár közvetve és opcionálisan is- az az ördöggel cimborál!

(#23858) blakey válasza bostone (#23856) üzenetére


blakey
titán

Nem tíltották le, én elérem minden eszközömmel a boxot, meg is jelenik automatikusan a hálózati listában. Én a gyári értékeken hagyom, mert nálam jól működik. Egyébként meg lehet, hogy célszerű lenne áttérned az NFS megosztásra, stabilabb, gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23859) blakey válasza Ejelhar (#23857) üzenetére


blakey
titán

Nem írtam, hogy, hogy névtelenül csatlakozzon vagy az lenne az ajánlott, annyit írtam hogy működik, emiatt nem kéne ennyire felháborodni, pl. nálam engedélyezett a vendég elérés jelszó nélkül de korlátozva van, ennek egyetlen oka van, nem szeretném ha bárki módosítana az elérhető szerveren viszont engedem, hogy onnan elérje a neki szükséges dolgokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23860) Ejelhar válasza blakey (#23859) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Lehet, én toltam túl.
De talán némi okkal: a népek egyszerűen nem érzik a veszélyt, a mobil eszközök korszakában is úgy viselkednek, mintha a 90-es évek internet nélküli világában lennénk ( az eszközeink csak helyi hálón kommunikálnak, ráadásul azt is csak korlátozott módon képesek).

Szóval, tőled -mint helyi véleményvezértől- azt kérem/várom, hogy e önsorsrontó gyakorlatot (anonymous SMB elérés) ne támogasd, még közvetve se.
Tudod mit? Én -ebben- teljesen egyetértek a Microsoft-al:-) : minél hamarabb meg kell szüntetni e gyakorlatot.

(#23861) blakey válasza bostone (#23856) üzenetére


blakey
titán

Most megnéztem telefonról az elérést majd a beállításokat és a min. SMB1, a max. SMB3 és így minden eszközön elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23862) bostone válasza blakey (#23861) üzenetére


bostone
addikt

Működik!
Kösz!
Már azt hittem régi verzión ragadok ezért, pedig S912-höz eddig ez a legstabilabb verzió.
Nem fértem hozzá a beállításokhoz, éppen használták a jószágot.

Az nfs, hogy működik? Úgy lehet beállítani, mint a sambát?

(#23863) swarz válasza blakey (#23841) üzenetére


swarz
csendes tag

Köszönöm.Fel is raktam már a megfelelő verziót.Simán indult is vele a Kodi.A minix neo u1 romos mini mxIII-ra(FW010) ha frissíteni szeretném a minix-s firmware-t ,van valami lehetőség ? Néha feljött hogy van rá új ,de tudom hogy ez modosított verzió és nem engedtem frissíteni.Amiért is kipróbálnám az újabb firmware-t:Működik a Horizon Go ezen a verzion ,csak nálam nem adja ki az összes HD adót(csak M1,M2,M4HD-t )pedig hd-s előfizetésem van.Csak smb-n tudok csatlakozni a nasomhoz vele.Lehet user error is ez nálam ,nem állítom hogy nem ,de LE alatt meg működik az nfs!Csak az van megadva az elérési útnak a lejátszási mappához!Ha esetleg ezekre is van ötleted azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#23864) blakey válasza swarz (#23863) üzenetére


blakey
titán

Minixre azóta jött néhány ROM, de neked az nem jó, Freaktabon nézz körül, hogy van-e újabb portolt ROM

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23865) Technoman válasza lkristóf (#23821) üzenetére


Technoman
őstag

Ha még aktuális:
Nekem egy ilyenem van
Minix Neo U1-hez használom. Nagyon baba, a világítása is giroszenzorós (!) Az ezer éves Yamaha erősítőmet is ezzel kapcsolom ki/be.

(#23866) bostone válasza bostone (#23862) üzenetére


bostone
addikt

Némi problem mégis felütötte a fejét.
Bár mindkét box vezetékkel csatlakozik a hálózathoz (külön router) az adatátvitel igen lassú.
HD tartalomba nem tudok "beletekerni". Egyszerűen kifagy.

(#23867) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Egy másik topic-ból lettem ide irányítva.

Youtube videókat szeretnék lejátszani a nem okos Samsung TV-men (HDMI van rajta). Másra nem lenne használva (esetleg pendrive-ról film, de azt a TV-be is bedughatom). Mivel itthon ezres net van, így nem ártana Gigás port, illetve egy jobb wifi modul. Valami konkrét típust tudtok ajánlani?

(#23868) Tomix24


Tomix24
addikt

Sziasztok! Adott egy Mini M8S II.
S905X (1gb/8gb)

Leszedtem egy programot ami felteszi sd kártyára a libreelelcet. (Libreelec oldalról)
Adott egy S905x ös stabil libreelecet. Krypton.

Csak tallozzam majd be a programba? És kész?
Kell a "trees" dolog is?

Ezután a fogpiszkálos módszerrel indul majd mindig a LE?
:R

(#23869) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most, hogy már 1 éve van 905X, az ajánlottak közül Mini M8S II, EgoIggo, Beelink, X96 2+16 (32)GB melyik a legjobb választás? Stabilitás, ne melegedjen, illetve Androidról Youtube videók nézése lenne fontos. Ahogy látom az "utód" S905W nem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

(#23870) mayday00


mayday00
őstag

bestmarkt nál már lehet kapni a Minix NEO U9-H-t.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23871) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Illetve a Beelinknél az A1 az utód, lesz USB 3.0, gigabites net, de ez Rockchip, arra meg nincs LibreELEC.

(#23872) Beni2360 válasza Tomix24 (#23868) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudjuk, hogy hosszú az összefoglaló, de érdemes volna át olvasni mert minden szó szerint le van írva benne. :K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23873) junkpod válasza Tomix24 (#23868) üzenetére


junkpod
nagyúr

Illetve leírás után olvasd el a kérdéseket és csak akkor nyomj ok-t ha érthetően fogalmaztad meg a kérdést.

Box's don't touch!

(#23874) Tomix24


Tomix24
addikt

Sorry. Igaz. :R

(#23875) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Szükségem lenne egy TV Boxra. Max FullHD, valószinű 3D se kell. Viszont mindenképp Android lenne használva rajta, mert böngészés is fontos funkció lenne, ezenkívül Kodi és annak funkciói - valamint minél stabilabban, és probléma nélkül fusson..
Ezen dolgok alapján kinéztem 3 boxot, ár szerint rendezve a Xiaomi Mi Boxot, a Minix Neo U1-et, és a Minix Neo U9-H-t.
Kérdésem, hogy megéri-e a plusz összeget a nagyobb teljesítmény? Itt egyedül a böngészési élményre gondolok, bár szerintem a maximum terhelés a Facebook pörgetése lesz rajta...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23876) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Tervezek venni egy erősítőt a Beelink Mini Mx -hez, de az ÖF olvasva (S/PDIF optikai hangkimenet (ritkábban koaxiális, 3,5mm-es jack-en kivezetve) nem értem, hogy az "SPDIF" feliratú kimenetbe milyen kábelt is kellene tulajdonképpen dugnom?? Ti, hogy oldottátok meg az erősítővel való összekötését a box-nak? Egy ehhez hasonló erősítőt tervezek venni.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#23877) junkpod válasza Nerazim (#23876) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ebben a dobozban nincs dac, tehát csak sztereó analóg jelet képes(?) erősíteni. Ezekből a boxokbol ritkán lehet analóg jelet kihozni. Inkább vegyél itthon használtan egy házimozi erősítőt (olcsóbban spdif bemeneteset, drágábban HDMI bemeneteset).

Box's don't touch!

(#23878) jeni válasza Nerazim (#23876) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Az adott Beelink Mini MX nincs analóg kimenete,ezért az adott kinézett erősítő nem lesz jó hozzá!
Ezt csak így tudod megoldani!
Ez azért jó választás mert kétféle digitális bemenete van és az analóg kimenet is rajta van.

(#23879) Beni2360 válasza junkpod (#23877) üzenetére


Beni2360
félisten

(#23876) Nerazim-nak

Azért egy toslink-RCA átalakítóval megoldható a dolog.
Nekem a K1 Plus gépemről vígan szólt a zene analóg kimenetről. Igaz csak próba ként, hogy milyen a kimenete.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23880) blakey válasza LógaGéza (#23875) üzenetére


blakey
titán

A Minixek a Zidoo-d szintje, kérdés, hogy szeretnél-e annyit áldozni rá vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23881) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Linuxos használatra melyik típust ajánljátok?
Fontos lenne hogy minden használható legyen. Wifi/BT kiszámíthatósága miatt írom...
M8S II pl csak egy fajta chippel van?
Amúgy melyik a legfrissebb kernel s9xx libreelecben?
Köszönöm

(#23882) hunaqua


hunaqua
addikt

Az új LE smb1 beállitással teljesen rendben van. Tr. torr. nagyon meglepett ,igaz még nem nagyon próbáltam,de amit néztem az nagyon gyorsan lejött. Mindenkinek köszönöm a Megogo ajánlást,ingyen van 30 usd. árért.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23883) LógaGéza válasza blakey (#23880) üzenetére


LógaGéza
addikt

Végigpörgettem fejben, és megrendeltem a Mi Boxot. Filmlejátszásra és időnkénti böngészésre pont elég lesz szerintem, felesleges a dupla-árú Minix.

Köszi az összehasonlítást :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23884) krsanko válasza junkpod (#23877) üzenetére


krsanko
tag

"Ebben a dobozban nincs dac, tehát csak sztereó analóg jelet képes(?) erősíteni."

Ebben tényleg nincs :N ,de...Minden készülékben amelyik képes bármilyen digitális jelfolyam dekódolására és van rajta sztereó audió analóg kimenet,VAN!! dac.Lehet hogy csak egy félkörömnyi chip,de akkor is van benne,a minősége már más kérdés.
Az már ismét más kérdés sajnos hogy ezeknél a boxoknál használatának vannak korlátai.Ha a HDMI kábel be van dugva,csak a HDMI-on jön ki kép és hang,digitális formában.Ha ki van húzva akkor van lehetőség az analóg AV kimenet használatára,ahol már a videó és az audió jel is analóg formában jön ki.
Tehát nem tudod a HDMI-on a képet digitális formátumban és a hangot az AV kimeneten analóg formátumban egyszerre használni.
Ez nagy hátrány.Marad a külső DAC,vagy egy digitális bemenetes,(coax vagy optikai) erősítő használata

[ Szerkesztve ]

(#23885) vargalex válasza krsanko (#23884) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdemes lett volna megnézned, hogy mire adott választ a kolléga. Konkrétan egy valóban csak analóg bemenettel rendelkező erősítőről volt.szó...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#23886) vargalex válasza krsanko (#23884) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Látom, közben szerkesztetted...

Alex

(#23887) Hauptmann


Hauptmann
addikt

23867-re valami javaalat?

[ Szerkesztve ]

(#23888) djnice válasza LógaGéza (#23883) üzenetére


djnice
veterán

Azt ugye tudod, hogy a Mi Box nem vált frekvenciát?

(#23889) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Megint akciós a Beelink MINI MXIII II 2G + 32 GB. Nem sok van már belőle. Lehet vége. Registereddel vám mentes? Régebben volt valami fast track, de már nem találom.

(#23890) LógaGéza válasza djnice (#23888) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudom - egy olyan helyre lesz, ahol azt se tudják, hogy mi az a kadenciahelyes lejátszás, sőt, abba se vagyok biztos, hogy a megjelenítő képes rá...

Bár most ez a Beelink MiniMX III is kérdéses lett... Mennyire stabil a Beelinkek gyári rendszere?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23891) ekrisztian válasza junkpod (#23877) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Olyankor mit lehet tenni, ha hdmi-n bekötött erősítőn, nincs csak 5.1. DTS és a többi nem működik.
LE alatt m8s pro + az elkövető.
Nem az enyém, így több infóm nincs egyenlőre. :)

(#23892) kmarci25 válasza pinnacle (#23889) üzenetére


kmarci25
veterán

Én úgy tudom, hogy azzal csak nagyobb a valószínűsége, hogy nem lesz vám. Én egyébként 3 db-ot rendeltem különböző időpontokban, sima postával (tracking azért volt), és mindhárom átjött vám nélkül, nem is vizsgálták.
Egyébként szerintem jó kis készülék, annak ellenére hogy nem ajánlott, nekem nincs vele bajom.

LógaGéza: amennyit használtam a gyári rendszert (kb. 10 percet), abban azt láttam, hogy stabil. :DDD (Nyilván ez nem releváns vélemény...) Ha kodi-t használnál a gyári androidon, akkor azt viszont próbáltam, de előjött a "sötétkép" probléma (túl sötét a megjelenített kép, amin nem tudsz segíteni a képernyő világosítással, mert úgy meg fakó lesz). Így nem szöszöltem vele, ment fel az LE.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23893) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

boxot szeretnék venni, van is már pár kiszemeltem, az optikai audio kimenet és LAN kábel a KO kritériumom. Viszont arról nem találtam infót, h ezek a chromecastot mennyire támogatják? MI boxnál olvastam, h teljes intergráció van benne, viszont pl a beelink GT1nél már csak miracast van ami meg nem u.az.
Pontosításként amire konkrétan gondolok chreomecast alatt, h laptopból chormeban indítva a chromecast kompatibilis videót a box játsza le, ne kelljen hozzá képernyő tükrözés.

Eddig a jelölteim ezek, viszont nincs semmi infóm a chromecastról. Ezek alapján ti mit választanátok?

Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 + 32GB EMMC TV Box
Tanix TX9 Pro TV Box - EU PLUG BLACK 226079
Mini M8S Pro TV Box
Alfawise H96 Pro+ TV Box

Első körben a gyári funkcionalitást szeretném kihasználni, ha ez már "unalmas és szeretmén magam kicsit szivatni" jöhet LE :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Dani

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#23894) pinnacle válasza kmarci25 (#23892) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ahova veszem ott nincs számítógép, így mini PC-nek is lesz használva, lehet idővel jól jön majd a 32GB. Benne van a listában, miért nincs ajánlva? Ez a képernyő sötétedés nem csak az első indításig van? Mondjuk mindegy mert LE is lesz rajta. Elődjével MiniMXIII-al, 1 éve nincs semmi gond. Illetve egy probléma van, a külső házba lévő merevlemez nem áll le a box kikapcsolása után sem. A "gyári"-val nincs gond.
Arra kérném a MiniMXIII II tulajokat, írják be, hogy milyen külső lemezzel működik gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#23895) Minstrel


Minstrel
senior tag

Megogo-nak nem lesz baja ha antenna nélkül használom? Természetesen LAN-on, de azért kérdem, hogy lesz-e valami melegedés gondja ha nincs a csatlakozón antenna.

(#23896) Beni2360 válasza Minstrel (#23895) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a wifit amúgy is ki kell kapcsolni akkor meg nem játszik az antenna.
Kettő együtt nálam néha zavart okozott az "éterben" meg semmi értelme.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23897) junkpod válasza ekrisztian (#23891) üzenetére


junkpod
nagyúr

Be kell állítani a kodit a használt erősítő képességei szerinti hangkimenetre.

Box's don't touch!

(#23898) kmarci25 válasza pinnacle (#23894) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor régen néztem az ajánlót. :B A képsötétedés nekem végig meg volt, de igazából android alatt a kodit csak kíváncsiságból próbáltam ki. Bátyám egy Hitachi (HGST) külső lemezzel használja, azt indítja/állítja rendesen. Nekem egy 2,5-es WD Red van (a ház típusára nem emlékszem, de majd megnézem otthon), az is működik vele szépen.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23899) pinnacle válasza kmarci25 (#23898) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor lehet a II-vel nincs már ilyen probléma. Melyik most a legstabilabb LE? MXIII-at utoljára 7.0.2.007-re frissítettem. 5.1, analógra szépen kijön ezzel.

Vásárlás után lehet aktiválni a Dispatch Faster-t.

[ Szerkesztve ]

(#23900) kmarci25 válasza pinnacle (#23899) üzenetére


kmarci25
veterán

Innen tudsz szemezgetni. Mindig a stabil verziót teszem fel, és mindig a temp sensor nélkülit. (Lehet, hogy a temp sensor-os is jó lenne, de egyébként sem érdekel a processzor hőmérséklete. Mikor eszembe jut 2-3-4 havonta, akkor frissítek. A hangról nem tudok nyilatkozni, mert hangrendszer nincs.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.