Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) M_AND_Ms válasza sepsi0 (#24446) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Milyen splittered van?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24452) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

[X96MINI Android 7.1.2 Smart TV Box S905W 2GB+16GB Quad Core H.265 HD MediaPlayer]

Erről a termékről mi a véleményetek?

Megéri megrendelni?

Telenor Mytv-hez használnám elsösorban..

(#24453) sepsi0 válasza M_AND_Ms (#24451) üzenetére


sepsi0
őstag

HDSP2-M 4K 1 x 2 HDMI Splitter Support 3D 1080P for HDTV [link]

(#24450) junkpod
Programok LibreElec beállítások, vagy hol?

(#24449) Celtis
Várj, azért még ne mondj le róla, nagyon jó box.
Hátha én vagyok a láma, délelőtt ránézek. Pedig ad tv távirányítóval tudom vezérelni a boxot, csak ez a kikapcsolás nem megy 2 tvn sem.

[ Szerkesztve ]

(#24454) M_AND_Ms válasza sepsi0 (#24453) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszönöm!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24455) sepsi0 válasza M_AND_Ms (#24454) üzenetére


sepsi0
őstag

Mielőtt elfelejtem és rendelsz ilyet. Kell hozzá usb adapter a táp miatt, nekem a BlitzWolf 5 portos töltőre van dugva. Másik, hogy a CEC csak az 1-es kimeneti porton megy nálam. 1-esen a tv van, 2-esen a projektor. Mikor fordítva volt nem ment a tv-vel a CEC, azt hittem nem tudja a splitter vagy hibás, megcseréltem a hdmi kábeleket és azóta jó.
Kábel nem lehet gond, mert az összes egyforma Ugreen flat kábel.
De szerintem jó cucc.
Van hozzá még egy toslink splitter is, annak valamiért a távirányítója nem megy, de a dolgát végzi. Azért kellett, mert az erősítőmön csak egy bemenet van, Phlips HTR5000.

(#24456) hunaqua


hunaqua
addikt

Nagy méretű UHD anyag nasról játszva a Megogo ( S905 ) szépen simán vitte .A Tanix mini (S905W) pedig szaggat. FHD-ig azzal sincs gond.Mind a két esetben belsőre telepített azonos számú LE verzióval.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24457) junkpod válasza sepsi0 (#24453) üzenetére


junkpod
nagyúr

Perifériák menüt keresd.

Hunaqua: ugyanarra a hálózati kabelre dugtad rá? Helyi cuccrol (hdd, sd, usb) is szaggat?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24458) hunaqua válasza junkpod (#24457) üzenetére


hunaqua
addikt

Routerben külön kábelen csatlakozik mind a két lejátszó.Mind a két lejátszó kapcsolódik hálózaton a Nas-hoz. A Megogo simán viszi az UHD.t. Azt kikapcsoltam ,és kezdtem a Tanix mini-vel. Az szaggat mint állat. A FHD filmeket viszont viszi gyönyörűen az is a Nas-ról.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24459) Ra3 válasza Csicsóka (#24433) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, ez sokat segített, rémlett hogy már olvastam más boxoknál is erről a remote.conf-ról, csak nekem eddig nem kellett, konkrétan ennél meg senki sem írta hogy bajos lenne.
Berántok aliról egy ilyet mellé, talán ér valamit, ha mégse akkor se nagy veszteség, majd beszámolok róla ha megjött.

Amúgy a második Megogo-t is berántották vámolásra, még nincs egy hónapja hogy két hetet ültek az előzőn is, ezek nem tanulnak semmiből. :W
Mondjuk én 21-re lepontozva vettem mindekettőt, volt olyan aki 30 dollárt fizetett érte? Elvileg még az is olyan érték amit átengednek sarc nélkül nem?

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#24460) reca888 válasza junkpod (#24429) üzenetére


reca888
csendes tag

Nálunk például az asszony nem szereti annyira a 3D-t, mert nem lehet fekve nézni :DD
De akkor is jól jöhet, ha több kijelzőn használod a rendszert és csak az egyik 3D-s. Így a hálóban is lehet nézni a kistévén mindent, hiába 3D-s a tartalom ;)

(#24461) junkpod válasza hunaqua (#24458) üzenetére


junkpod
nagyúr

És ha megcsereled a kábeleket?
A 905w az nem csak 100as lan adapteres? A sima 905 gigabites.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24462) kmarci25 válasza Indiant (#24424) üzenetére


kmarci25
veterán

Pontosabban: ha a 3D filmet 3D megjelenítőn, sztereoszkopikusan megjelenítve nézed szemüveg nélkül, akkor lesz homályos. Ha 2D-re átalakítva jelenik meg, akkor nincs gond. Ezt mindegyik 3D tv lejátszója tudja (ahogy a 2D-ről 3D-re történő felkonvertálást is - ami egyébként teljesen haszontalan), és a kodi is. És hogy miért így néztem? Csak azért mert figyelmetlenségből a 3D verzióját szereztem be egy filmnek, nem pedig a 2D-t, viszont nem ad akkora élményt a 3D, hogy abban nézzek bármit is, főként otthon. (Az IMAX azért más, de az sajnos nincs otthon... :DDD )

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24463) EGábor


EGábor
csendes tag

Sziasztok,

Váltottam az általatok is javasolt "220 voltos" KIII-re. Hát egész más. Működik a cec, bluetooth, simán tudok írni a kártyára, az eMMC-re és minden sokkal simábban működik. :) Egyenlőre droiddal próbálkoztam.
- Érdemes a jól működő kodi 16.1-et frissíteni?
- Reset gombot nem találtam az AV csatiban. Máshol van?
- Melyik dtb-t kell használnom a KIII S905 2/16-oshoz?

[ Szerkesztve ]

(#24464) hunaqua válasza junkpod (#24461) üzenetére


hunaqua
addikt

De, a 905w és a 905x is csak 100-as lan adapteres.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24465) ozdeak válasza jmuranyi (#24338) üzenetére


ozdeak
újonc

Amit nullabites felhasználóként kiderítettem:
K.lite videolejátszó 1.0.5
Movie Player 1.0
Pontosabban ezeket fedeztem fel az alkalmazások között.

(#24466) DoItYourself válasza EGábor (#24463) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ami jól működik, azt minek piszkálni? :) Szerintem ismerkedésre bőven jó a 16-os Kodi is, ha nem volt még ilyen lejátszód.

LE 8.2-höz dtb.img letöltés innen.
A kettő közül kell neked valamelyik, a wifi chip típusától függően:
gxbb_p200_2G_1Gbit.dtb
gxbb_p200_2G_1Gbit_RealtekWiFi.dtb

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24467) DoItYourself válasza DoItYourself (#23245) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Frissítettem az összefoglalót, köszönöm mindenkinek a hasznos infókat, visszajelzéseket! :R
LOG:
4: + S905W, S905D, S805X
62e: +Megogo MXV 4K remote.conf (Csicsóka)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24468) castiels válasza DoItYourself (#24467) üzenetére


castiels
addikt

Csak Droidra sem jó a S905W?

Mytv, hbo go, youtube?

[X96MINI Android 7.1.2 Smart TV Box S905W 2GB+16GB Quad Core H.265 HD MediaPlayer]

[ Szerkesztve ]

(#24469) DoItYourself válasza castiels (#24468) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csak ismételni tudom magam: ameddig lehet kapni S905X-et, az a javasolt. Ha hiányzik hozzá az a pár dolcsi, akkor még spórolj, azt ajánlom.
Az összefoglaló 35-ös pontjában van linkelve néhány infó ezekről az appokról.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24471) junkpod válasza castiels (#24470) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mibol gondolod, hogy menni fog a HBO és a Telenor mytv?

Box's don't touch!

(#24472) castiels válasza junkpod (#24471) üzenetére


castiels
addikt

kérdezem, érdekel hogy menne e.

[ Szerkesztve ]

(#24473) junkpod válasza castiels (#24472) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mytv: úgy tudom van olyan box amin megy, de csak konkrét tapasztalat alapján lehet tudni, előre nem.
HBO: asszem senkinek nem megy, mert nem támogatja a külső kijelzőt.
Szerintem.

Box's don't touch!

(#24474) ekrisztian válasza junkpod (#24473) üzenetére


ekrisztian
senior tag

HboGo-t nekem pl le se engedi tölteni a telefonra, boxon nem is próbáltam.
Aztán hiába van regisztrációm, ott van még a VPN hiánya, mivel nem otthon vagyok.
De azért, ha lenne valakinek egy apk, akkor kipróbálnám :)

:R

(#24475) blakey válasza castiels (#24472) üzenetére


blakey
titán

U1-en megy a Mytv és a Horizon Go, HBO-t nem tudom, nincs előfizetésem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24476) Slukkica


Slukkica
őstag

Mini M8S II - n, nekem Horizon Go, HBO Go és Telenor MyTV is tökéletesen megy. Play-es telepítés mind.
2/16-os verzió. Az az android van rajta amivel küldte a GB. Out of box módon használva. Ezeket az infókat megerősítem. :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#24477) sepsi0 válasza Celtis (#24449) üzenetére


sepsi0
őstag

Na állítgattam a perifériákban, tud mindent (tv, erősítő,..) ébreszteni a box. Nagyon sokmindent tud, viszont azt nem hogy a tv bekapcsolásakor elindúljon a box, suerintem ez csak alvó módban kell, hogy menjen, mert különben nincs betöltve az LE.
Az már megy, ha kikapcsolom a tvt az kikapcsplja a boxot is, ezt át lehet állítani, hogy ilyenkor csak alvó módba tegye a boxot. Gondolom ilyenkor ha bekapcsolod a tvt, akkor felébred a bok is.
Mivel ez LE ficsőr, gondolom minden boxal menni fog.
Ettől függetlenül én a Beelinket ajánlom. Nekem van itthon 2db Beelink, 1 db Sunwell 95m, úton van 1db Megogo is (ezt még nem ismerem).

(#24478) Celtis válasza sepsi0 (#24477) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi!
Ha sok időd van esetleg megpróbálnád, hogy altatásból bekapcsol-e a TV-vel együtt?

(#24479) vcsabi


vcsabi
csendes tag

Minix Neo U1 - HBO Go megy rendesen, de csak SD felbontással. Gondolom a Widevine level 3 miatt. Van olyan lejatszo S9xx vonalon ahol megy HD minosegben a Netflix/HBO Go?

(#24480) sepsi0 válasza Celtis (#24478) üzenetére


sepsi0
őstag

3 gyerek, 1 feleség aki sorozatokat néz a nappaliban, amikor csak van egy kis ideje rá.... szerinted, de megpróbálom? :D

[ Szerkesztve ]

(#24481) Csicsóka válasza Ra3 (#24459) üzenetére


Csicsóka
őstag

Sokunknak van már itt megogo, gondolom nekik jó volt úgy is hogy nincs repeat a gombokon. Én egyből megreszeltem, hogy legyen rajta pause, stop, info, és repeat. Külső IR vevővel szinte biztos hogy jobb lesz az érzékenység. Az én boxom 30 dollár volt, átcsúszott sarc nélkül, nem is ment vám elé. Tavaly a T95m-et behúzták, de mivel akkor az is 30 dollár volt, elengették áfa és vámkezelési fizetés nélkül.

(#24482) junkpod válasza sepsi0 (#24480) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gondolom a családot vezérli a tv cec-en keresztül? Ha bekapcsolódott a tv, ők is ébrednek? :D

Box's don't touch!

(#24483) junkpod válasza vcsabi (#24479) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez azért fontos kiegészítő infó, azok mellet, hogy sokan bemondták, hogy nekik aztán megy minden... Gondolom nekik is csak sd-ben.
Mielőtt bárki csalódna egy vásárlás után ezt érdemes lenne tisztázni.

Box's don't touch!

(#24484) castiels válasza junkpod (#24483) üzenetére


castiels
addikt

mytv se megy hd ban?

(#24485) sepsi0 válasza junkpod (#24482) üzenetére


sepsi0
őstag

Hát látod erre nem is gondoltam :D
Tényleg CEC kompatibilisek, még jo hogy van itthon 3 tv és csak akkor nyúlhatok hozzá, ha valami nem megy...

(#24486) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Segítsetek!
Most vettem egy Mini M8S II 2G/8G boxot.Olvasgattam elötte,ajánlott stb.összedugom,rádugtam usbn egy 320as vinyot(2.5es)nem látja sehogy sem,csak a beldö tárhelyet.Valami beállitás lehet?

(#24487) junkpod válasza castiels (#24484) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én nem használom ezeket mert van rendes kabeltv-m. De azért írtam, hogy csak konkrét kipróbált és reportalt típust vegyél ilyenre, mert ez általános helyzet az olcsó boxoknal.

Box's don't touch!

(#24488) junkpod válasza sepsi0 (#24485) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én vettem egy harmony távot, 3 évig hozzá se mérték nyúlni... Azt néztünk amit akartam. Ma már a 3 éves lányom is be tudja kapcsolni...😉

Box's don't touch!

(#24489) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Másnak sem működik tanix tx3 mini androidon a cec? (Samsung tv)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#24490) darvinya válasza junkpod (#24473) üzenetére


darvinya
titán

Hányszor írjam le, hogy megy Telenor MyTv/Home app, csak képernyő orientációját kell (forced land -ra állítani)
HBO GO is ment, de egérrel(akár légi) lehet vezérelni.

Ezt mind tesztelve és Telenor MyTv Home app használva T95N M8S Pro 2/8Gb Android v6-on.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24491) djnice válasza vcsabi (#24479) üzenetére


djnice
veterán

Nálam nem megy Minix Neo U1-en a HBO Go, mióta frissítették az appot. Elindítok egy filmet, egy darabig pörög a karika, majd visszaugrik a HBO Go főképernyőjére.

(#24492) darvinya


darvinya
titán

Android 6-os rendszerű T95N M8S Pro box-on lévő Kodi nálam jelezet, hogy van frissítés 17.x(4 talán).
Érdemes ráfrissíteni?

(#24491) djnice

Orientáció rosszul van beállítva.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24493) djnice válasza vcsabi (#24479) üzenetére


djnice
veterán

Most látom, kérdeztél Widevine L1 boxot, ez az: [link]

(#24494) blakey válasza darvinya (#24492) üzenetére


blakey
titán

Minixen eddig semmilyen orientációt nem kellett állítani, alapból megy a MyTV és a Horizon Go.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24495) darvinya válasza blakey (#24494) üzenetére


darvinya
titán

Mert azon alapból Forced land van beállítva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24496) vcsabi válasza djnice (#24491) üzenetére


vcsabi
csendes tag

Nálam nem történt ilyen, a Trónok harcát végig tudtam rendben nézni :) De igazság szerint nem nagyon néztem utána mást így, mert zavart, hogy nincs HD. Maradt az Ipad-Apple TV páros az HBO-ra :)

(#24497) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

erről esetleg valaki tudna mondani valamit?eseteleg hol tudnak segíteni benne?

(#24498) Celtis válasza sepsi0 (#24477) üzenetére


Celtis
veterán

Most már csak az a baj, hogy ez a Beelink MINI MXIII II mindenütt out of stock :(

(#24499) castiels válasza vcsabi (#24496) üzenetére


castiels
addikt

Nincs HD az HBO GO? Miért? Biztos? Mások véleménye szerint HD ba megy..

Milyen eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#24500) Bozso68 válasza Celtis (#24498) üzenetére


Bozso68
senior tag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.