Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Technoman válasza junkpod (#24590) üzenetére


Technoman
őstag

Na látod, mégis csak kitudtam erőszakolni, tőled egy linket ;)

Megnéztem, nálam minden o.k.

[ Szerkesztve ]

(#24602) junkpod válasza Technoman (#24601) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen boxod van?
(Én meg felraktam a mobilra egy box klienst a kedvedért:)
Miért nem volt jó nekem a 0.2e...? :(

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24603) blakey válasza junkpod (#24602) üzenetére


blakey
titán

Nálam is jónak tűnik, nem vettem észre, hogy rossz lenne. Lehet, hogy dtb az oka? Én Minixes dtb-t használok.

ps.: Technoman is Neo U1-gyel nyomul.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24604) Technoman válasza junkpod (#24602) üzenetére


Technoman
őstag

Hát a legfaszább! Minix Neo U1

Ezzel eddig még sosem volt semmi bajom (csak LE-vel használom, a Droid részét szinte nem is ismerem)
Nem akartam eddig sem kárörvendően gágogni, de mióta megvan én csak hümmögök, amikor olvasom az
LE-vel kapcsolatos inkompatibilitási gondjaitokat.
Nem bántam meg, hogy egy viszonylag drágábba ruháztam be.

(#24605) polgcsabi válasza hunaqua (#24597) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Elvileg át kéne mennie a transformers kb 64 mbs

(#24606) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

A képszétesésre tud valaki valamilyen megoldást?

(#24607) blakey válasza Technoman (#24604) üzenetére


blakey
titán

Nem akartam eddig sem kárörvendően gágogni, de mióta megvan én csak hümmögök, amikor olvasom az
LE-vel kapcsolatos inkompatibilitási gondjaitokat.
- Legalább nem vagyok egyedül. :) Én is csak használom, minden (szó szerint) úgy működik ahogy a nagy könyvben megvan írva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24608) fengsuhi


fengsuhi
tag

Sziasztok,

eddig egy első szériás Raspberry Pi+Librelec kombóval moziztam, de mivel ez elég gyengus már, és újabb igények merültek fel, vennék valamilyen kütyüt, mivel a kicsi, keveset fogyasztó lejátszó és a Kodi nagyon tetszett. Átnéztem az összefoglalót, de azért kérnék némi segítséget.

A körülmények:

– régi LCD tévé, semmit sem tud,
– analóg erősítő (zenehallgatáshoz és LP-hez kiváló),
– gigabites router 2.4/5ghz,
– WD My Cloud hálózati meghajtó.

Az elvárások:

– ha nem muszáj, nem vesződnék kábellel, legyen jó wifije,
– jó lenne a hangot az analóg erősítőre kötni (nem tudom, az optikai kimenetet át lehet-e alakítani, hogy RCA-t használhassak),
– beépített vagy jól működő usb-s külső dvb-t vevő, amivel foghatom a digitális tévécsatornákat,
– az Pi-vel elég sokat mókoltam, alapszintű buherálás nem gond, de utána a frissítéseket leszámítva nem szeretnék vele vesződni.

Úgy vettem észre, a Minix Neo U1 elég népszerű itt, de kb. 100 dollár, meg az áfa, ha nincs szerencsém a vámon. Akár még ez is szóba jöhet, de inkább egy max. 50-60 dolláros lejátszóban gondolkozom. Elsőre a Tronsmart Vega S95 Pro tetszett meg, de azt már sehol sem kapni.

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#24609) hunaqua válasza polgcsabi (#24606) üzenetére


hunaqua
addikt

Rakd fel az 'anyagot' usb-s Hdd-re,nézd meg úgy is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24610) DoItYourself válasza fengsuhi (#24608) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Wetek Play2 vagy egy akármilyen S905/S905X box usb DVB-T tunerrel. A noname boxok wifije ált. elég gyenge. Alternativa a kábelre: powerline adapter.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24611) hunaqua válasza polgcsabi (#24606) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez 73GB ,leszedem belső HDD-re,megnézem úgy.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24612) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Ezt a típust ismeri valaki? Amennyiben ez nem ajánlott, akkor melyik típust érdemes választani ebben az árkategóriában?
Felhasználás: a hálózaton található NAS-ról szeretnék filmeket, zenéket lejátszani, Youtube videók nézése.
Válaszokat előre köszönöm.

(#24613) dugynok válasza polgcsabi (#24606) üzenetére


dugynok
senior tag

Esetleg a hardveres gyorsítàst kapcsolgasd Kodi-ban.

(#24614) junkpod válasza polgcsabi (#24606) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen hw, milyen sw?
Amúgy LibreElec a megoldás.

Box's don't touch!

(#24615) vargalex válasza sepsi0 (#24525) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én a kezdetektől CEC-en vezérlem a Megogo-t (is). Így nem tűnt fel a többek által jelzett távirányító gyengeség (illetve a repeat hiánya), hiszen az azóta is a dobozban pihen...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24616) ricsif12 válasza ricsif12 (#24238) üzenetére


ricsif12
csendes tag

Szóval csütörtökön vettem egy Kolink HDSUB3U3 házat, amivel viszont tökéletesen megy azóta is a WD Red 3TB, Beelink Mini MX III kombó.

A4 Teamnél vettem a Borárosnál, kifejezetten pozitív tapasztalat volt, nagyon segítőkészek voltak.

(#24617) sepsi0 válasza vargalex (#24615) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm a többiek nevében is! :R
Amúgy nem értem ezt a CEC mizériát, elvileg minden S905/905X kellene, hogy tudja, ha jól gondolom, Te is ezt tapasztalod. Ha a hardver adott és a LibreElec ugyan az akkor, mi a gond? Nekem is van mindegyik boxban, de a 12 éves Philips tvm nem tudja csak.

(#24618) junkpod válasza sepsi0 (#24617) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a HDMI vezérlő chip tulajdonsága a cec kezelése és az lehet különböző.

Box's don't touch!

(#24619) pinnacle válasza Technoman (#24604) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már 2év garanciával is árulják.

(#24620) Indiant


Indiant
addikt

Csicsóka leírása lapján visszatenném az androidot nandra és a nandon lévő LE-t az sd-re.
Vajon az LE ből milyen mappákat kell elmentenem és átraknom az sd-re?

(#24621) w.miki


w.miki
veterán

GB TV box akció, ha valakit érdekel:

Alfawise H96 Pro+ TV Box
3GB/32GB S912
Kupon: H96PROGB
Kupon ár:49,99$

Beelink GS1 TV box
2GB/16GB Allwinner H6
kupon: GBGS1
kupon ár:59,99$

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#24622) fengsuhi válasza DoItYourself (#24610) üzenetére


fengsuhi
tag

köszönöm, a wetek ára elég borsos, akkor inkább egy S905 box+ usb dvb-t tuner. Erre esetleg pár bevált kombó?

(#24623) djnice válasza fengsuhi (#24622) üzenetére


djnice
veterán

Én próbáltam "egyszerűbb" boxokkal, és elég bizonytalanul működött az USB-s tuner a tápellátás miatt, stabil 500 mA kell neki.

(#24624) Oszilaci válasza w.miki (#24621) üzenetére


Oszilaci
senior tag

12K-s nincs csak 6K-s? :DDD

(#24625) M_AND_Ms válasza djnice (#24623) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

X96 (905X) AVerTV Volar Green HD-vel stabilan dolgozik

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24626) Technoman válasza pinnacle (#24619) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi az infót, de én is 2 éves garral vettem meg még anno a csehektől.
Igaz, azóta már nem árusítják.

(#24627) pinnacle válasza Technoman (#24626) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Korábban linkelték, hogy már nálunk is van hivatalos forgalmazó, ők adják 2évvel, de boltokban még nem látok ekkora garit a PCX-en kívül. Illetve a Be-Va Chip is így árulja.

[ Szerkesztve ]

(#24628) Beni2360 válasza bostone (#24574) üzenetére


Beni2360
félisten

A virágboltban található egy sorozat, a napokban volt a premier. - esetleg egy film címet tudnál adni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24629) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Olyan gondom lett ,hogy a minix neo u1, kodi(xmbc/minix 16.3) alatt ,film nézés közben (pl:online filmek,movishark stb.) 1-2 mp -re fekete képernyő lesz, és útána meg vissza jön.. De ezt kb egymàs után elèg sokszor csinàlja, mi lehet a gond. ?
Én arra gondoltam, hàtha a 24hz ès 60hz között ugrálgat, de 24hz megy a film , nem vàltozik.
Köszi előre is ha tudtok segíteni!!

(#24630) bostone válasza Beni2360 (#24628) üzenetére


bostone
addikt

stranger things season 2
A netflixen csak az első évadhoz létezik felirat.

Tök gáz egyébként, hogy a legtöbb tartalomhoz elérhető német vagy román felirat vagy szinkron, magyar szinte semmi.

(#24631) TCr válasza bostone (#24630) üzenetére


TCr
veterán

Elkezdődött? De jó. :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24632) GZoli7 válasza bostone (#24630) üzenetére


GZoli7
senior tag

Tegnap megnéztem négy részt, volt felirat.
Persze nem netflixen. :D

[ Szerkesztve ]

(#24633) blakey válasza pinnacle (#24627) üzenetére


blakey
titán

Annyira kifutó modell, hogy örülj ha találsz még valahol.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24634) dtristero válasza dtristero (#24540) üzenetére


dtristero
csendes tag

Van valami ötlet vagy praktikus tanács s912 box (Alfawise H96 pro+) esetén a számítógép miért nem érzékeli USB A-A kábellel a dobozt? A gyári recoveryvel lehet .img formátumú rom-ot feltenni vagy .zip formátumú OTA-t? SU bináris frissítése után hasalt el a gép, azóta csak boot képernyő villog. USB Burning Tool a fentiek miatt, TWRP nem tudom mi miatt nem működik. LE működik, de nekem a droid is kellene. Nagyon nem akarom megerőszakolni, mert lehet, hogy egy rosszul sikerült frissítési próbálkozás után az LE sem indul majd...

(#24635) junkpod


junkpod
nagyúr

Bakker, felraktam meg pár verziót meg az eredeti 802e verziót is és mindennel hibás a surround mapping. Dtb-ket is cserelgettem, semmi. Kellett hozzányúlni... Ki kell próbálni egy tiszta telepítést talán. Más ötlet?

Box's don't touch!

(#24636) blakey válasza junkpod (#24635) üzenetére


blakey
titán

Nekem 2 héttel ezelőtt valami gondom volt egyik kiegészítővel de úgy, hogy másik 2 rendszerrel hibátlan volt, újratelepítés segített, szóval lehet, hogy neked is segít az újratelepítés, de ezt nem tudhatom előre, mindenesetre nekem jónak tűnt a hangzás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24637) Technoman válasza pinnacle (#24627) üzenetére


Technoman
őstag

Ja, már értem a dolgot :)

(#24638) schulzz


schulzz
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy Tronsmart Vega S96 ost (S912, 2gb ram, 16gb rom). Rendesen ment is. Teljesen gyári állapot, majd gyári állapotra visszaállítottam, feltelepítettem amiket akartam, majd restart, és ott vége. Csak a Tronsmart logo pörög, majd kiírja, hogy android alk. telepítése 1/55, egészen 55/55-ig., utána megint tronsmart logo.
Reseteltem is, de semmi. Ott annyit ír ki, hogy:
E : Cannot load volume /misc!
Tud valaki segíteni?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24639) Indiant válasza junkpod (#24635) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam is össze-vissza van, pedig már egyszer jó volt. :W
(8.1.10-en nem jó)
Telepítsen tisztán akinek két anyja van, sose lövöm be a rendszert megint.

[ Szerkesztve ]

(#24640) Pityu89 válasza Pityu89 (#24168) üzenetére


Pityu89
senior tag

Megcsináltam!
A kszaq féle Libreelec 8.0.2e támogatja a TVheadendet és a Boblightot is Wetek Play 2 őn :))

(#24641) blakey válasza Indiant (#24639) üzenetére


blakey
titán

Ezeket jelzitek a fejlesztőnek? Nálam nincs gond, nem tűnt fel, hogy rosszul keverné le a csatornákat viszont ha te pl. tapasztalod akkor nem árt jelezni az Le fórumán, hogy ránézzenek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24642) Csicsóka válasza Indiant (#24620) üzenetére


Csicsóka
őstag

A /storage alól mindent.
Akkor tuti ugyan úgy fog működni minden mint az eMMC-ről.

Erre a legegyszerűbb, a Linux rsync. Ráadásul ez csak azt másolja, ami a cél területen nincs meg, vagy az adott fájl tatalma megváltozott.

Csinálsz egy teljesen új SD telepítést, persze azt a verziót ami az eMMC-n van. Különben eltérő verziók esetén nem 100% hogy minden pont úgy fog működni. Nem árt a remote.conf-t valahová biztonságba helyezni, mert nem tuti, hogy az új SD telepítés ki tudja majd azt másolni, mivel droid alatt keresné, az meg nincs. Legjobb a Configfiles-be tenni, akkor az rsync is átviszi magával, és működni fog a táv.

SD-ről indulsz, SSH-n belépsz, majd:

mkdir /tmp/mnt
mount /dev/data /tmp/mnt/
rsync -av /tmp/mnt/ /storage/

Egy darabig molyol, ha kész:

reboot

[ Szerkesztve ]

(#24643) yanpec


yanpec
aktív tag

Szaisztok

Segítsègre lenne szüksègem. Van egy TV boxom Amlogic s905 rootolt ès szeretnèk rá TWRP-t rakni. Ebben szeretnèm a segítsègeteket kèrni. Próbáltam már sok mindennel pl. A Flashify-l is de mikor kiszeretbèm választani a zip fájlt akkor egyszerüen lefagy ès kilèp. 5.1 android van rajta, ès első körön szeretnèm 6.0ra frissíteni. SD kártyás bootolást is próbáltam, de ha a resetet nyomom ès utána tápot adok neki csak a wipe/data lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24644) yanpec válasza yanpec (#24643) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ok. Elindult vègre a TWRP, hibás volt a fájl. :(

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24645) yanpec válasza yanpec (#24644) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ha valaki tud egy romot akár twrp mentèst is ami android 6.0 erre az s905-re megköszönnèm. Jöhet a kodi :)

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#24646) junkpod válasza yanpec (#24645) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodihoz elég a LibreElec is, ahhoz twrp sem kell.

Box's don't touch!

(#24647) MorTuadh


MorTuadh
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, a 2016-os LG Magic Motion távirányító ("LG AN-MR650 Magic Motion távirányító (2016 LG Smart Tv Modellekhez") és a Beelink Mini MXIII II TV Box Amlogic S905x szeretik egymást?

Van esetleg valakinek ezzel tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget.

(#24648) DoItYourself válasza yanpec (#24645) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

4pda.ru oldalon nézz szét, chrome böngésző tűrhetően forditja angolra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24649) Martin Eden válasza MorTuadh (#24647) üzenetére


Martin Eden
tag

Emlékeim szerint egyszer kipróbáltam, LE-vel a HDMI-CEC-en keresztül működött a vezérlés, de mint légegér/pointer természetesen már nem.

(#24650) hunaqua válasza polgcsabi (#24606) üzenetére


hunaqua
addikt

A 73GB-os UHD is tökéletesen megy a Tanix mini S905W usb-s HDD-ről . Tehát akkor megint más szempontok vannak ,ha UHD-t hálóról kéne használni.Nagyon úgy néz ki,hogy ahhoz Gigabit kell.
Tehát akkor az S905X is kevés !

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.