Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) dethroner


dethroner
veterán

üdv!
Az utóbbi napokban nagyon belassult a youtube kiegészítő, ezért tettem egy elhamarkodott dolgot. Töröltem, gondolván majd letöltöm újra és talán attól jobb lesz. Igen ám, de nem találok lehetőséget a kodi-ban erre. Van valami manuális módszer a youtube visszapakolásra?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24552) junkpod válasza Polllen (#24547) üzenetére


junkpod
nagyúr

Max H265 4K@30fps...
Egyetlen egy FILMET mondj ami ettől magasabb FPS, kérlek, lecci, könyörgöm...
Ha ez meg van, akkor VP9-es filmet is mondj.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24553) junkpod válasza dethroner (#24551) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kiegészítők, Kodi tárolóban keresd.

Box's don't touch!

(#24554) dethroner válasza junkpod (#24553) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24555) Polllen válasza junkpod (#24552) üzenetére


Polllen
nagyúr

Engem egyáltalán nem érdekel jelenleg a 4k. H265-s videóból is csak 1 minta van. Azért vettem ilyet rpi3 helyett, mert szerintem ennek szebb a képe LE alatt, olcsóbb céleszköz és pár év múlva - ha még működik és elterjed a h265 - nem kell cserélnem.

Viszont elfogadom, ha valakinek ez fontos és mindig vadássza a legjobb minőségű anyagot. Nekik számít, hogy melyiket veszik. 4k@60fps videókat nem nehéz már ma sem találni. Ha valaki ilyeneket akar nézni, ne vegyen olyan eszközt véletlenül, ami csak 30fps-t tud.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24556) junkpod válasza Polllen (#24555) üzenetére


junkpod
nagyúr

Találj nekem kérlek 4k60fps filmet, egyet legalább.
Ne teszt videó legyen, mert az csak epenisz növelő.
A h265 viszont már teljesen elterjedt, minden filmből kijön ilyen verzió is, szoktam ilyeneket kölcsönözni, 2-3 GB-on hozza a 10+GB h264 minőséget.

Box's don't touch!

(#24557) szabi__memo válasza junkpod (#24556) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azt lehet tudni hogy magyarul miért nincsenek a filmek így kódolva (pár kivételtől eltekintve)??
Múltkor gondoltam átkódolom a filmjeimet s912vel ha már tudja valaki hwből a kódolást ,erre kiderült nincs is hozzá sw :((

[ Szerkesztve ]

(#24558) junkpod válasza szabi__memo (#24557) üzenetére


junkpod
nagyúr

Állítólag a magyar viragnagykerek nem támogatják.
Kinti kolcsonzokben elérhető a h265/hevc is, persze az új filmeknel inkább.
Szerezz mellé egy szinkronos az és mkvmerge progival 5 perc alatt csinálhatsz olyan párosítását a savoknak amit szeretnél.

Box's don't touch!

(#24559) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Tudtok nekem abban segíteni,hogy vettem egy Mini M8S II-t és wifi-n fent van,de a mobilos távírányító progi nem látja.
Létre kell hoznom hálózatot?
A net elindul rajta,de nagyon lassan tölt be valamit.Miért?
A play áruház is hibát dob,mintha nem lenne neten...

(#24560) Polllen válasza junkpod (#24556) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szándékosan írtam videót és nem filmet a posztban.
Egész estés mozifilmből talán egy van, a Billy Lynn hosszú, félidei sétája, de nem jártam alaposan utána. Tudod, azt is írtam, hogy engem nem érdekel a 4K.
Amúgy a videó nem egyenlő a mozifilmmel. Ha nem csak papgáj módban tolnád a "mutass 4k 60fps filmet" rég lezárhatnánk ezt az értelmetlen beszélgetést.
Felmész szépen youtube-ra és keresel magadnak nem trailert, meg demót és ott lesz vala...
300 dollár körül már ki lehet fogni 4k@60 fps akció kamerát. Az új iphone is tudja.

Ez a réteg igény valakinek fontos. Nekem nem, ahogy nézem neked se, így nem értem mit erősködsz...

Gyerekkoromban még videokazettán néztünk filmeket, szóval néhány formátum váltást megéltem. Mindegyiknél volt olyan ember, mint te, aki azt tolta, hogy minek vennék cd lejátszót, dvd lejátszót, 4k@60fps lejátszót, amikor még nincs rá tartalom. És ettől függetlenül a korai elfogadók mind megvették ezeket. Ezért ez a nevük. Nekik ez fontos. Fogadd el.

Amúgy a kínaiak sem hülyék. Az S905W is azért született, mert az átlagnak ez is elég most. Aztán majd újra el lehet adni az S905akármit ami újra tudja a 4k 60fps-t, amikor ez kell a népnek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24561) ERPY válasza junkpod (#24556) üzenetére


ERPY
őstag

Én sem értem miért nem engedik, válik itthon is elterjedtebbé a h265. Nagyon durván kisebb méret mellett ugyanaz a minőség. Az persze tény, hogy 1-2 kivétellel az eddigi lejátszók mind elvéreznek rajta, szal a célközönség a legújabb technikai társadalom lenne csak.

(#24562) Celtis válasza junkpod (#24533) üzenetére


Celtis
veterán

Már más is írta, hogy van a virágboltban bőven. Másrészt ha van egy 4K HDR képes TV-m, akkor szerinted érdemes 5-6e forintot spórolni és nem HDR képes lejátszót venni hozzá?
Harmadrészt pont van egy ilyen filmem, amit nem tudok megnézni.

Van még érvem, soroljam?

(#24563) darvinya válasza Polllen (#24560) üzenetére


darvinya
titán

Azzal is számolj, hogy mire tényleg igény lenne h265-re, addigra lehet lesz jobb, és gyorsabban terjeszthető.
h264 elődje sem terjedt el, mert nem volt annyira jó, és nehézkes volt hozzávaló HW és ennek terjesztése.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24564) Patice válasza ERPY (#24561) üzenetére


Patice
nagyúr

Szvsz. több oka is lehet. Az UHD védelem úgy látszik már nem akadály, de még ritka a natív H.265 anyag, és még nem annyira elterjedt az olyan hardver, ami hardveresen támogatja az enkódot. Pláne, ha a szoftveres oldalt is nézzük.

Persze szerintem lenne értelme a FullHD tartalmakat átkódolni HEVC-el, csak akkor megint jön a kompatibilitási probléma érvnek, hogy sok lejátszó ezt nem támogatja...

Egyszer csak megtörik majd a jég és Agyarország is fejlődik kicsit. Csak hát ugye le vagyunk maradva minden téren állítólag.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24565) Slukkica válasza szabi__memo (#24557) üzenetére


Slukkica
őstag

Vannak h265 - ös (hevc) magyar nyelvű filmek. Részletekért keress privátba ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#24566) Polllen válasza darvinya (#24563) üzenetére


Polllen
nagyúr

Simán lehet. De szerintem h265-re már most is van igény.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24567) szabi__memo válasza Polllen (#24566) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bőven. És attól hogy nem annyira elterjedt még lehetne ilyet engedni. Most is van xvid és x264 opció is. Beleférne főleg hogy kevés helyet foglal

(#24568) junkpod válasza Polllen (#24560) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi az hogy "nekik" fontos? Hiszen Te írtad le, hogy ez a hiányosság kizáró ok, nem "ők". Te vagy az aki nem érti, hiszen egy mediaplayert nem tesztfájlok nézegetésére veszünk, és köztudott, hogy a mozikban nincsenek csak és kizárólag 24FPS filmek, a TV-k és video szolgáltatók meg "i"-ben adnak, ezért nem is lesz 60fps tartalom. Már a legelső kérdésem is az volt, hogy hol vannak az ilyen filmek? Erre (előre tudtam), Te kezdted előhozni a teszt fájlokat...
De abbahagyom mert ha nem akarod akkor úgy sem érted meg

Box's don't touch!

(#24569) junkpod válasza blakey (#24504) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van aki már frissített 8.2-re?
Én igen, de van egy kis gondom, a surround csatornák a frontokra vannak mappolva! Nálatok minden ok?

Box's don't touch!

(#24570) Technoman


Technoman
őstag

Na, rászántam magam, hogy frissítsek az új, 8.2.0.1.-esre.
Az ok: észrevettem, ha "hidegből" (totál áramtalanításból) indítom a playát, néhány esetben a bekapcsoló gomb nem reagál (Minix Neo U1) (?)
Blakey te tapasztaltál ilyet, a régebbi, 8.1.9.esnél?

(#24571) blakey válasza Technoman (#24570) üzenetére


blakey
titán

Milyen bekapcsoló gomb? Csak távot használok, ráadásul A2 Lite-ot, 100%-osan mindig bekapcsolja a készüléket, de a Harmony is jól kapcsolja be. A készüléken való gombot csak akkor használom amikor új LE kártyát írok, de az eddig jól működött.

(#24569) junkpod
Én most nem tudom ellenőrízni, de a 8.0.2e-hez képest sokat változott, javult a hang rész, korábban pl. a 22.050kHz-es anyagok nem mentek csak konvertálva, 1-2 frissítés óta azok is natívban mennek, nézd át a beállításokat, hátha valami miatt történik a lekeverés. Amúgy én friss 8.1.10-et telepítettem és arra ment a 8.2.0.1, szóval most nem tudom, hogy korábbi frissítések hogyan befolyásolták az új beállításokat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24572) junkpod válasza blakey (#24571) üzenetére


junkpod
nagyúr

Valami tényleg javítva lett, mert most minden hangformátumot szépen végig kiír az erősítő. Eddig felvillant a felirat, esetleg scrollozott 2 karakternyit, majd elvette, mintha közben átkapcsolt volna pcm-re (de a kis DD ikon azért kint maradt), most kiírja és szépen úgy is marad, végig megy a scroll.

Box's don't touch!

(#24573) Polllen válasza junkpod (#24568) üzenetére


Polllen
nagyúr

Olvasd el kérlek újra a hsz-m, hol van benne az, hogy kizáró ok? Sőt, az lenne a legjobb, ha idéznéd, mert te vagy a második ember, aki nem érti, amit leírtam...

#24547

Segítek, hátha nincs kedved kattintani:

"A legtöbb box-ban a gyári wifi ergya, hd streamre nem jó. Akkor az, hogy itt nincs wifi LE alatt, nem extra gond. A H265 4K@30fps lehet a visszatartó erő, meg az, hogy hivatalosan mintha még nem lenne LE hozzá, de ettől függetlenül működik. Mondjuk az LE támogatás hiánya pont nem derül ki az összefoglalóból..."

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24574) bostone


bostone
addikt

Frissítettem az le-t a legújabb verzióra.
A szambázás még mindig probléma.
A routerem okozhatja a gondot? Másra már nem tudok tippelni. Az elérhető variációkat mind kipróbáltam. Sokkal több időt töltöttem vele, mint amit az egész megérdemel.

Érdekesség: az egyik box szolgáltat, másik box vevő. Workgroup nem jelenik meg.
Mobil, tablet viszont észleli, létre tudom hozni a könyvtárakat.

Más

A virágboltban található egy sorozat, a napokban volt a premier. Nem tallózza be a kodi... Miért?

(#24575) blakey válasza bostone (#24574) üzenetére


blakey
titán

Mi a bajod az SMB-vwl? Nincs gondom vele de itt egy leírás az esetleges problémákról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24576) Celtis válasza bostone (#24574) üzenetére


Celtis
veterán

A router nem okozhat gondot.
Ha jól tudom LE 8.1.2-ben változott az SMB kezelése. Ha használtál samba.conf fájlt, akkor az LE frissítés után törölni kell azt, és az újabb samba.conf.sample fájl alapján kell újra létrehozni.

(#24577) DoItYourself válasza bostone (#24574) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A forrasra fix ip-vel hivatkozas szokott segiteni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24578) bostone


bostone
addikt

@blakey:

A problémám, hogy a másik szobában lévő box2 nem látja box1-et, amely szolgáltatja a tartalmat.

Manuálisan megadom az ip-t, betallózom a tartalmakat, de a tatrtalmak szolgáltatása lassú. Ha "beletekerek" a műsorba olyan hosszan kapcsolódik, hogy azt kivárni képtelenség.

@celtis:

Sosem babráltam, mindig minden alapbeállításon üzemel.

@DoItYorself:

Fix az ip.

Kipróbáltam több boxot, s905/s912 tök mindegy. Az új le megfeküdt nálam, pedig s912-höz már majdnem tökéletes számomra.

(#24579) Celtis válasza bostone (#24578) üzenetére


Celtis
veterán

Az újabb LE-kben választható a samba protokoll verzió. Azzal játszhatsz esetleg.

Workaround lehet, ha smb helyett dlna-n tallózod be a tartalmakat. Az gyors.

[ Szerkesztve ]

(#24580) bostone válasza Celtis (#24579) üzenetére


bostone
addikt

Jó sokat hintáztattam, reméltem valamelyik betalál. Egyszerűen nem értem...

Dlna? Majd teszek egy kísérletet, de egy darabig nem piszkálom. Unalmas, amikor a várt eredmény tovább várat magára.

Más

Egy barátom netflix-et és hbo-t szeretne futtani, kodit, le-t nem. Sajnos fogalmam sincs mely eszközök kezelik ezeket nagy felbontásban. Nektek van tapasztalatotok a témában?

(#24581) DoItYourself válasza bostone (#24580) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Xiaomi Mi Box topikba olvass bele, Netflix megy rajta nagy felbontasban is. Mostanaban volt szo az HBO go-rol is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24582) junkpod válasza Technoman (#24570) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megnéznéd egy tesztvideoval, hogy honnan szólnak a surround csatornák?

Box's don't touch!

(#24583) Pelican válasza junkpod (#24582) üzenetére


Pelican
őstag

Az S905 verzión valóban elromlottak a hátsó csatornák. Érdekes, hogy az S912-n meg nem.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24584) Technoman válasza junkpod (#24582) üzenetére


Technoman
őstag

Dobj egy linket, mert most nem vagyok odahaza. Este letesztelem neked.

Egyébként délben csináltam egy "pillanattesztet" a SW 8-on (rohantam és nem írtam meg) Mind a magyar, mind az angol DD-vel. Ott nem halottam semmi kakit.
De majd célirányosabban is letesztelem

[ Szerkesztve ]

(#24585) blakey válasza bostone (#24578) üzenetére


blakey
titán

Állítsd be, hogy a min. SMB1 legyen, a max. lehet SMB2 vagy 3, attól függ, hogy az eszközeid mit szeretnek. a hálózatod remélem rendben van. Kábelen vagy WIFI-n csatlakozol?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24586) csubyy


csubyy
tag

Van egy ilyen boxom.
S11 TV Box Internet 64Bit Android 5.1
Sehogyan sem akar rámarni a kártyáról indulásra.

(#24587) junkpod válasza Pelican (#24583) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jó hír ha másnak is mert akkor lesz javítás. Máskor is csinált már ilyet kszaq, hogy fordítás előtt nem állította vissza a channel mappingot, szvsz ő surround nélkül tesztel ...
Technoman: dedikált csatorna teszttel egyértelmű, filmnél hallgatozni kell.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24588) Technoman válasza junkpod (#24587) üzenetére


Technoman
őstag

Ezt megtettem. A Zsivány Egyesekkel együtt rohangáltam -mint egy hülye- a hangfalak között. Nekem jól működnek.

[ Szerkesztve ]

(#24589) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan Androidos Tv-box, aminél működik a Telekom TV-GO alkalmazása?

válaszotokat előre is köszönöm!

(#24590) junkpod válasza Technoman (#24588) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezzel meg se kell mozdulnod :)
https://app.box.com/s/n2lo4ttzsuvxgs207v4hth18ozluhaz2

Box's don't touch!

(#24591) M_AND_Ms válasza Pelican (#24583) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

S905X-nél jónak tűnik

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24592) havri1 válasza Polllen (#24548) üzenetére


havri1
félisten

Ez támogatja a HDMI cec-t, vagy van saját távirányítója? Ennyiért ez nagyon jó vétel lehet számomra.
UHD filmek miatt váltani kellene Pi3-ról, faternál. KODI stb..
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#24593) hunaqua


hunaqua
addikt

Akkor ma egy kicsit 'piszkáltam' a Tanix mini-t ( S905W). Tökéletesen jó rá az S905X LE szoftver. Szokásos módon frissítettem is, semmi gond nincs ezzel,akár egy S905X lenne.Nem is hiszem ,hogy kellene rá saját LE.Egy Orico 2.5 HDD házzal indult is a Tr, Torr. EXT4-re formázva tökéletes.Stabilan jött le egy 55GB UHD virágbolti cucc. A sebessége lefele 10-11 MB/s.A lejátszás folyamatos,nem szaggat. Az anyag DTS,teljesen jól szólnak a hátsó hangszórók is ( új LE) .Azt gondolom, egy átlag felhasználónak akár ajánlható olcsó pénzért az S905W is,nem ördögtől való. Főleg jön 11.11,gomb lesz az ára.Aki viszont Nas-ról nézne UHD-t annak inkább a sima S905 a Gigabit miatt.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24594) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

2 gondom van:

Van sok film amit kockázik a cucc. Nem tom miért csinálja. A wdtv ugyanott ugyanavval a fájlal nem csinálja vagy is, hogy sosem csinálta!
A beállításokban ki van szürkítve a képernyőbeállítás, alap 720p-ben van és nem tudom állítani vagy nem találtam meg, hogy hol lehet.

Kodi17.03 android alatt
Ilyen cuccom van!

[ Szerkesztve ]

(#24595) polgcsabi válasza hunaqua (#24593) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Nekem akadt a uhd hálón.
usb-ről nem próbáltam!

(#24596) havri1 válasza polgcsabi (#24595) üzenetére


havri1
félisten

Mekkora bitrátája van egy UHD filmnek, hanggal együtt? Nem elég neki a 100Mbit?

havri

(#24597) hunaqua válasza polgcsabi (#24595) üzenetére


hunaqua
addikt

Azért írtam,hogy amennyiben saját usb-s HDD-re rakja a Torr.,akkor jó.Hálón változó,ott kevés lehet a 100Mbit.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24598) Polllen válasza havri1 (#24592) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ennyit tudok a box-ról. HDMI CEC elméletileg van, de android alatt az akkori build alatt nem lehetett az auto language detection-t kikapcsolni. Ez lehet szívás.

Távot adnak hozzá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24599) GIJoe


GIJoe
addikt

Használ vki 905 dobozt direkt dvb adást streamelni?

(#24600) bostone válasza blakey (#24585) üzenetére


bostone
addikt

Óh, tegnap minden lehetőséget meggyötörtem, és mind elvérzett.
Az igazat megvallva, az s905-ös kiválóan működik 8.0.2e alatt. Mindent elérek, minden úgy működik, ahogy akarom, ha soha nem frissítem az életben ez már így is tökéletes.
Minden készülék vezetékkel csatlakozik különböző routerekhez. A 8.1.2 megjelenéséig én voltam a világ legboldogabb embere, annyira patent volt a helyzet.

Reméltem, hogy eljön az idő, amikor az s912-es procival szerelt boxok is elérik ezt az eredményt.
A legújabb le változatok már elég stabilak. Kielégítő teljesítményt nyújtanak egy átlagfelhasználó számára. Valami megmagyarázhatatlan okból jobban kedvelem őket, mint az elődöket. Az s905 cuccokat száműzném, hogy a tv készülékek és a mediaplayerek száma egyensúlyba kerüljön házban, de sajnos a szambán elcsúszott a tervem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.