Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) megott válasza Pelican (#23084) üzenetére


megott
tag

Bocsánat félregépeltem, S905!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#23102) TCr válasza blakey (#23099) üzenetére


TCr
veterán

Ha jól értem, akkor S905X-re telepített LE-vel sem megy a HDR?

kmarci25: erre gondoltam, amit blakey is írt, amire most válaszoltam.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23103) blakey válasza TCr (#23102) üzenetére


blakey
titán

LE alatt van amikor megy és jók a visszajelzések, de van, hogy nem, ha fontos a HDR akkor olyan készüléket választanék ami biztosan tudja és LE nélkül.
"Known issues and important notes:
SAMBA/SMB/Shared folder issues? Read this blog post first
RGB mode doesn't work
Built-in DVB tuners are supported only for "K" series devices and WeTek Play 2. For "K" series I use driver from afl1 with some modifications, please do not report issues with the driver to him! If you want support, please use builds from afl1 .
Supported internal WiFi chips: Broadcom (all), Realtek (all) and Qualcomm QCA9377. Other chips, e.g. 9082xs, SSV6051 are not supported because there is no driver source code available.
4K support is experimental.
3D and HDR are not supported, i.e. they might work but I don't provide support.
CEC might not work when your box has incompatible u-boot or your TV is not that well supported by Amlogic low-level CEC driver.
External DVB tuner support is experimental via media_build drivers from CrazyCat69."

Ha valakinél hibátlanul megy a HDR az majd megírja, hogy melyik verzióval.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23104) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azt kérdezném, hogy a "váltósoros" 1080i-s videókkal hogy boldogul a rendszer LE-s KODI-val?

Pl. 25fps-es "Scan type: MBAFF, vagy Interlaced" videók esetén átvált magától 50Hz-re és a deinterlacing is rendben van (nincs e "fésűsödés"), jó a képminőség?!

Ugyanezt kérdezném az esetleges U1 tulajoktól Android alatt.

Köszi!

(#23105) TCr válasza blakey (#23103) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23106) djnice válasza SunMount3r (#23104) üzenetére


djnice
veterán

Ezt is kérdezted már. Tökéletes minőségű Motion Adaptive deinterlacing van az Amlogic SoC-ben, amit az LE ki is használ. 8k egy X96-os box, nem nagyon értem miért nem veszel egyet.
U1-en Android alatt is tökéletes Minix XBMC-vel.
Napi szinten megy rajta nálam az 1080i és 576i Live TV stream.

[ Szerkesztve ]

(#23107) RedCat


RedCat
senior tag

Bírom, amikor egyesek állítják, hogy nincs, vagy "nem jelentős" a különbség a 100mbit és a gigabit között. Nekem van s905 és s905x is és JELENTŐS a hálózatbeli különbség a két box között. Ha csak
teszt progtammal méred, akkor a s905 kb 940 mitet tud, a s905x meg kb 88-94 mbitet. Ha csak a számokat nézed, akkor és egyértelmű, hogy van különbség.
Néhány 4k filmem van + pár demo. Van olyan amihez már a 100mbit kevés, azaz beszaggat a kép. Ha "beletekersz" akkor meg gigabiten nem veszel észre semmit, 100mbiten meg látod hogy bufferel. De lehet kapni usb3 to gigabit lan adaptert (tudom csak usb2-t tud a box, de megy vele), azzal minden megy tökéletesen, én is ezzel használom.
Szóval az mese és felelőtlen kijelentés, hogy nincs vagy alig van különbség a két hálózati képesség között.

Ettől függetlenül ha HDR képes a tévéd, akkor mindenképpen a s905x-et javaslom + (igény szerint) egy usb3 to gigabit lan adaptert.

TCr: Nekem tökéletesen megy a HDR LE alatt azzal a pár filmmel és demoval, ami van /elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#23108) TCr válasza RedCat (#23107) üzenetére


TCr
veterán

Neked is köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23109) demmer123


demmer123
őstag

Sony HTC 180 hangprojektort hova érdemes csatlakoztatni? X96 Lejátszó optikai csatlakozójába vagy a tv csatlakozójába?Mivel HDMI át viszi a hangot.

Hova érdemes csatlakoztatni hogy a legjobb hang minőséget kapjak?

(#23110) DoItYourself válasza demmer123 (#23109) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Használd a tévén a HDMI ARC csatlakozót a hangprojektor bekötéséhez. Az ARC ugyanazt tudja mint az optika.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23111) demmer123 válasza DoItYourself (#23110) üzenetére


demmer123
őstag

A hangprojektoron csak egy optikai csatlakozó van nincs hdmi.

[ Szerkesztve ]

(#23112) DoItYourself válasza demmer123 (#23111) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Furfangosan fogalmaztál, de most már értem. :) Próbáld ki először a tévéhez kötve, ha valami nem jó, akkor a lejátszóhoz. Azért érdemes a tévére kötni, mert akkor is fog szólni a projektor, ha nem a lejátszó megy, hanem pl. tévéadást nézel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23113) junkpod válasza RedCat (#23107) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gigabit: a menü is gyorsabb amikor valamit be kell olvasni vagy pl médiatár szkennelés esetén vagy ha fotókat nezegetsz hálózatról...
HDR? Úgy is csak HDMI capture 4k-bd van lényegében, nem hiszem, hogy az elkövetkező 1 évben ez fontos lehet, ráadásul a HDR szabványok is naponta változnak.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23114) kmarci25 válasza RedCat (#23107) üzenetére


kmarci25
veterán

Szóval az mese és felelőtlen kijelentés, hogy nincs vagy alig van különbség a két hálózati képesség között.

Ilyet nem is írt senki, mindössze annyit (többek között én is), hogy a saját felhasználásunk során nem érezzük a gigabit hiányát. ;)

blakey (#23103): ehhez a részhez tudnál adni linket? A samba-ra vonatkozó részt elolvasnám... :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23115) korcsi válasza RedCat (#23107) üzenetére


korcsi
veterán

Csak leírtam a saját tapasztalatomat.
Küldtem privát üzenetet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#23116) blakey válasza kmarci25 (#23114) üzenetére


blakey
titán

Párszor már linkeltem, szerintem, LE SAMBA.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23117) DoItYourself válasza kmarci25 (#23114) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Aktuális samba tudnivalók.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23118) kmarci25 válasza DoItYourself (#23117) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi mindkettőtöknek. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23119) RedCat válasza junkpod (#23113) üzenetére


RedCat
senior tag

Hát a HDR sztem már most is szempont, van eltérés a sima és a hdr-es anyagok között, ami szemmel is észrevehető. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. (Ezenkívül feltörték a 4k BD védelmét is, van már pár valós 4k, hdr film is)
A menü sebességben ugyanolyan, abban nincs különbség (legalábbis nekem nem tűnt fel). A médiatár szkennelése szerintem a net sebességétől függ, bár ritkán szkenneltetem újra az egészet, azt a pár új filmet meg azonnal lekeresi. Fotókat nem nézegetek vele.

A leglátványosabb a különbség, ha egy 1080p vagy 4k filmben beletekersz pl 10 mp-et visszafelé 1-2 alkalommal. Gigabiten nem veszel észre semmit, azonnal oda ugrik, 100 mbiten látod a kék karikát.
Van néhány demo (4k hdr) ami 100 mbiten már megakad és elkezd dadogni.
De tény, ha egy 1080p (talán még 4k-ra igaz, ha alacsonyabb bitrátájú) filmet elindítasz és hozzá sem nyúlsz, akkor semmi különbséget nem fogsz észre venni a két hálózat között.

[ Szerkesztve ]

(#23120) TCr válasza RedCat (#23119) üzenetére


TCr
veterán

A HDR-t még csak PS4-en tudom kihasználni, ott elég felemás az élmény, de inkább pozitív.
A Horizon Zero Dawn-nál rendesen túlszaturál, míg a Mass Effect Andromeda parádésan néz ki vele.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23121) gulac12 válasza RedCat (#23107) üzenetére


gulac12
tag

Az usb3 to gigabit lan adaptert honnan szerezted be, kérhetnék egy linket? Nekem is kellene és olyat szeretnék venni, ami már biztosan bevált. Mini M8S II (2GB + 16GB) van.

[ Szerkesztve ]

(#23122) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Van egy Beelink mini mxiii -em és van rajta egy 500Gb-s külső usb-s vinyó.
Hogyan formázzam le, vagy etessem meg vele?
Az a baj, hogy a folyton belassul, mert annyira töredezett lesz, hogy használhatatlanná válik. NTFS fájlrendszer van rajta egyébként, de lehetne valami olyat választanom amivel ez nem történik meg?

Köszi a segítséget! :R

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#23123) Cs1csó válasza Bence01 (#23122) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az NTFS tudja a 4GB-on felüli méretű fájlokat is kezelni ezen a téren úgy tudom nincs más alternatíva egyéb megoldáson törd a fejed.

Milyen sűrűn törlöd-másolod rá az újabb filmeket? Esetleg ha van egy nagyobb tárhelyed oda mindent áthúzhatnál ezután formázod majd visszamásolod ezután legalább elvileg egy ideig megint nem lesz töredezett.

[ Szerkesztve ]

(#23124) blakey válasza Bence01 (#23122) üzenetére


blakey
titán

Nem kéne, hogy gond legyen az NTFS, nekem is így van formázva, ha EXT3/4-re formázod akkor a gépedet is fel kell rá készítened. Lehet, hogy nem kap elég naftát.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23125) vlevi válasza blakey (#23124) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, csak furcsamód az android tudtommal alapból nem támogatja az ext filerendszereket.
Pedig az android alatt lévő linuxnak alap része lenne, de droid szinten mégsem.

(#23126) bostone


bostone
addikt

Droid alatt az ftmc frekihelyes beállítással a hd és fullhd tartalmak esetén a képet beteszi a bal fölső sarokba.
Mi lehet a megoldás szerintetek?
A tv egy régi samsung lcd. Képméret képernyőhöz igazít vagy 16:9, ugyanaz az eredmény.
Egyébként Isten éltesse a Máriákat!

(#23127) Bence01 válasza vlevi (#23125) üzenetére


Bence01
tag

Ttorrent pro van rajta, nem túl sűrűn cserélgetem rajta a filmeket hónapokig elég. Igen azt szoktam, hogy tolok rá egy teljes formázást, akkor elég sokáig elmegy, de jobb lenne ha nem kéne.
Érdemes az ext4-et kipróbálnom? Mert ha nem tartja karban azt sem akkor semmi értelme.
Megnéztem a HD tune-vel a vinyót nincs még rajta bad sector meg semmi egyéb, mégis mindig ez van.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#23128) blakey válasza Bence01 (#23127) üzenetére


blakey
titán

Milyen HDD, milyen házban? Önmagában az NTFS miatt nem kéne, hogy így viselkedjen, nem garancia, hogy másik fájlrendszernél nem jön elő. Ha van időd és kedved akkor tegyél egy próbát. A másik megoldás, hogy routerre kötöd és azzal osztod meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23129) Bence01 válasza blakey (#23128) üzenetére


Bence01
tag

Samsung M3 -ról van szó. Garancia már nincs rá és sajnos a routeremen meg nincs usb :(
Megpróbálom szerintem az ext4-et mi baj lehet, max megint csak pár hónapig lesz jó. A héten mindenképp formázni fogom.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#23130) slecht válasza Bence01 (#23122) üzenetére


slecht
aktív tag

Igaz nekem csak 250-es vinyó van, de én exFAT-ra formáztam anno, Android látta, LE látta, WIN10 látta. Soha semmi probléma nem volt vele, igaz csak félig van. Nálam megy rajta a torrent is, mindegy volt mekkora fájlmérettel. Töltöttem le vele 51 G-s iso-t is Transmission-nel. tTorrent-tel sem volt gond Android alatt.

(#23131) tjnet


tjnet
aktív tag

Mini M8S II (1Gb/8Gb) Libreelec egy 2Gb-os mini sd-n 8.1.16-os.
4K HDR tökéletesen működik NAS-ról 100-as hálón.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#23132) slecht válasza Pelican (#23058) üzenetére


slecht
aktív tag

LE van rajta de minden nap meghal legalább egyszer. Mindegy, már nem kell sokáig szenvednem vele.

(#23056) kicsi007 Köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#23133) Beni2360 válasza Bence01 (#23129) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ha van rajta 10% szabad hely lehet töredezetmentesítést rajta végezni.
És a kérdésem, hogy támogatod-e külső táppal? Szvsz már egy USB 3.0 1Tb külsőt illene támogatni.
Nálam volt olyan ház amiben 750 Gb vincsit sem indított el támogatás nélkül. Egy próbát megér.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23134) slecht válasza Beni2360 (#23133) üzenetére


slecht
aktív tag

Nálam ezzel USB3-mal nem volt gond, 2,5-es vinyókkal legalábbis.

https://logicit.hu/Delock-61883-USB-SATA-SATA-6-Gb-s-apa-male

(Egyébként ő 500-as vinyóról beszélt.) :)

[ Szerkesztve ]

(#23135) SunMount3r válasza Beni2360 (#23133) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szvsz már egy USB 3.0 1Tb külsőt illene támogatni.->A TV-m HDD-s USB portja (5V, 1A) és a notim USB 2.0-ás portjai is zavarmentesen kihajtja az 1TB-os WD MYPass Ulra USB 3.0-ás winyómat, külön tápolás nélkül.

(#23136) Bence01 válasza Beni2360 (#23133) üzenetére


Bence01
tag

500gigás és nincs rajta külön táp lehetőség. 30% szabad helynél is jelentkezett már a probléma. Szoktam ilyenkor töredezettség mentesíteni az segít is, de utána még kevesebb ideig bírja.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#23137) slecht válasza Bence01 (#23136) üzenetére


slecht
aktív tag

Milyen idős vinyó? Nincsenek rajta hibás szektorok esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#23138) Bence01 válasza slecht (#23137) üzenetére


Bence01
tag

Hát nem mai kb 3-4 éves lehet. Hd tune -val megnéztem nem mutatott bad sectort, pedig én is arra gyanakodtam. Low level formaton gondolkozom még, mielőtt áttérek ext4-re.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#23139) DoItYourself válasza Bence01 (#23138) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy aktív usb hub segíthet. De előtte egy pc-n is kipróbálnám. Ha azon tünetmentes, aķkor valószínű, hogy nem kap elég áramot a boxtól.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23140) Cs1csó válasza Bence01 (#23138) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy fentebb is írták náha rátolni a pc-re és tolni egy töredezettségmentesítést és persze legalább 10% szabad hely maradjon.

(#23141) Beni2360 válasza Bence01 (#23136) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért egy táppal megtámogatott usb hubbal lehet neki plusz tápot adni. Vagy egy Y kábellel is megoldható. Igaz ez csak USB 2.0 De van itt USB 3.0
A töredezettségmentesítést meg utána gondolva nagy fájloknál nem is végzi el ha jól emlékszek. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23142) Bigpapa_ válasza Bence01 (#23138) üzenetére


Bigpapa_
csendes tag

Nem tudom, hogy tTorrenten van-e erre lehetőség, de uTorrenten van olyan opció, h a tárhelyet foglalja le egyben előre. Azt gondolnám, h így végeredményben kevésbé kellene töredeznie a fáljrendszernek, mert nagyobb az esély h összefüggő területre íródik ki az adott tartalom.

(#23143) Beni2360 válasza Bigpapa_ (#23142) üzenetére


Beni2360
félisten

persze, hogy lefoglalja de ha egybe foglalná akkor aztán végképpen nem tudná kihasználni az egész tár területét. Képzeld el van több 34 Gb üres lyuk és nem tudnál menteni egy 35 Gb filmet. De mint írtam a nagy fájloknál nem játszik szerepet a töredezettség ennek keressél utána. Ezért javítottam hsz-met. De meddig tart rádugni a sz.g.-re és le ellenőriztetni? Aztán majd kiírja a dolgokat a rendszer.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23144) hzx0


hzx0
aktív tag

Tegnap érkezett ez az usb wifi stick. LE 8.1.6. MECOOL M8S Pro + teljesen jól müködik.
@Upo
Irtad hogy crt tvn használod a MECOOL boxot. Rendelted hozzá az av kábelt? Az összefoglaloba levö bekötésel jó? Néztem ebayen egy csomo ilyen av kabelt, de szinte sehol nincs jelölve a bekötés.

(#23145) djnice


djnice
veterán

Jó hír az S912 boxok tulajdonosainak:
"8.1.7 will be uploaded in a few minutes (with vsync working), changelog coming today evening."

(#23146) Csicsóka válasza hzx0 (#23144) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ralink RT5370 van benne, vagy csak annak mondják?
LE szerint is az?

(#23147) TCr válasza djnice (#23145) üzenetére


TCr
veterán

Akkor lehet, hogy hamarosan érdemes lesz S905-ről S912-re váltani? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23148) djnice válasza TCr (#23147) üzenetére


djnice
veterán

Elképzelhető, én is beszerzek egyet tesztre, de olyant ami már Widevine Level 1, pl Mecool M8S Pro, így a Leia buildekkel menni fog a Netflix is 1080p-ben.

(#23149) hzx0 válasza Csicsóka (#23146) üzenetére


hzx0
aktív tag

Este kivalatom ssh ha akarod. Direkt Rt5370 et kerestem. A csomagolason is Rt5370 volt irva.

(#23150) TCr válasza djnice (#23148) üzenetére


TCr
veterán

"Widevine Level 1"

Ez mi?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.