Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) EGábor


EGábor
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap bekapcsoltam az MXQ 905X -et androiddal és látom frissült a kodi 17.5-re. Na azóta nem is indul a kodi. Uninstall, install, nem megy.. Az egész kütyünyek egy factory default után ismét megy a kodi immár 17.5-el, de mindent elölről kezdhetek beállítani. Lehet erről valami mentést készíteni adroid alatt?
Más fórumokon is azt olvastam, hogy minden adroidos TV-st megszívatott a 17.5. Szerintem aki jót akar magának, kapcsolja ki a frissítést egyenlőre!

[ Szerkesztve ]

(#24352) hunaqua


hunaqua
addikt

A Tr. Torr.-ban mit kell beállítani ahhoz,amikor a Megogo-t újra indítom a rákötött HDD-t felismeri,de nem indul automatikusan a rajta lévő "visszaosztás"? Azt mindig manuálisan kell újra indítgatnom.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24353) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

milyen lejátszot javasoltok egy kezdőnek?

(#24354) hunaqua válasza Oszilaci (#24353) üzenetére


hunaqua
addikt

Mire szeretnéd használni?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24355) Oszilaci válasza hunaqua (#24354) üzenetére


Oszilaci
senior tag

uhd filmek lejátszására ,gondolom a FHD már alap ,most core i3-3240t 4gb ram win van szolgálatba de ez csak FHD-ig jó és most nincs kedvem annyit költeni hogy uhd képes legyen

(#24356) pinnacle válasza pinnacle (#24247) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Cédrus szervizében voltak olyan rendesek, hogy megnézték több külső házzal, ezt írták "Úgy tűnik, általánosságban levonható az a következtetés, hogy az olyan 3,5-ös külső HDD-k, amiknek van bekapcsoló gombja, azon pörögnek tovább. Így nagy valószínűséggel a külső házba beépített HDD-k is.
Egy Samsung egybe szereltet is megnéztünk (nincs rajta gomb) és tökéletesen kikapcsolt a készülés után."

Akkor lehet, hogy nincs is olyan szétszerelhető külső ház, amiben leállna a vinyó médiabox-al? Ez csak azért lenne fontos, hogy ha a külső ház tönkremenne, át tudjam tenni egy másikba, és ne vesszen el a családi fotó, videó gyűjtemény.

[ Szerkesztve ]

(#24357) Minstrel


Minstrel
senior tag

Megoldható valahogyan, hogy android rendszerre két Kodi legyen telepítve? A "gyári" Jarvist használom, de jó lenne a 17 is egy-két kiegészítőhöz. SPMC-t meg ilyeneket ismerem, de inkább maradnék az eredeti 16-nál.

(#24358) hunaqua válasza Oszilaci (#24355) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor szerintem egy S905X, rá pedig egy LE.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24359) blakey válasza Minstrel (#24357) üzenetére


blakey
titán

SPMC, FTMC-t tudsz telepíteni a Kodi mellé.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24360) Csicsóka válasza hunaqua (#24352) üzenetére


Csicsóka
őstag

A probléma abból adódik, hogy a transmission hamarabb elindul, mit ahogy a HDD-t az automount felszedi.
Így persze azt hiszi hogy nincs mit seedelni.
Megoldás kézi munka, de max 5 perc.

SSH-n belépsz, majd:

nano .kodi/addons/service.transmission/system.d/service.transmission.service

Itt a ExecStart=/bin/sh-val kezdődő sor elé beszúrsz egy 20 másodperces várakoztatást. Ez az idő bőven elég hogy a hdd felpörögjön, és az automount felszedje azt.

ExecStartPre=/bin/sleep 20

Az egész service így néz ki a változtatás után:

[Unit]
Description=transmission
After=multi-user.target network-online.target
Requires=multi-user.target network-online.target

[Service]
Type=forking
ExecStartPre=/bin/sleep 20
ExecStart=/bin/sh /storage/.kodi/addons/service.transmission/bin/transmission.s$
Restart=on-failure

[Install]
WantedBy=kodi.target

A nano szerkesztőben a Ctrl + o a mentés, kilépés Ctrl + x

(#24361) GIJoe


GIJoe
addikt

Ehhez az alfawise-hoz mit szóltok?

(#24362) jmuranyi válasza hunaqua (#24333) üzenetére


jmuranyi
tag

Megogo "DANY026" kuponnal 26 USD. Kipróbáltam, működik.
Itt írta a sorstárs.
(Mondjuk én lepontoztam :D )

[ Szerkesztve ]

(#24363) sepsi0 válasza jmuranyi (#24362) üzenetére


sepsi0
őstag

Ja, 9 dollárnyi pontom bánta, de így legalább postával 21,5 dolcsi lett a vége....
Megbolondít ez a sok kupon....

(#24364) hunaqua válasza Csicsóka (#24360) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24365) Oszilaci válasza hunaqua (#24358) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Ok de melyik márka ajánlott vagy bevált ezek közül LE szempontjából

(#24366) blakey válasza Oszilaci (#24365) üzenetére


blakey
titán

Ha nem kell a HDR akkor Minix Neo U1, ha kell a HDR akkor S905X-es box később lehet, hogy az S912 is jól lesz támogatva akkor meg Minix Neo U9-H

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24367) TCr válasza blakey (#24366) üzenetére


TCr
veterán

S905X-re van most valami bestbuy darab (amin van optikai kimenet is)?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24368) hunaqua


hunaqua
addikt

30 usd.-ért is ingyen volt a Megogo,most viszont 26.-ért már ÁFA fizetés sem fenyeget senkit!

Oszilaci

Kell HDR?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24369) blakey válasza TCr (#24367) üzenetére


blakey
titán

Csak azok vannak amikről itt írnak a tulajok, a 2komolyabb2 gyártók nem használják, S905-z illetve S912-t használnak. Van itt egy-két tipoktárs aki S905X-et használ és elégedett viszont azt nem tudom, hogy melyiknek van optikai kimenete. Mini MXIII II-nek pl. van, Mini M8S III-nak is, ezek szerintem biztosan jók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24370) TCr válasza blakey (#24369) üzenetére


TCr
veterán

Még mindig piszkál a HDR, csak emiatt gondolkodom rajta.
PS4-nél hozott pluszt, nem tudom, hogy LE alatt is hozna-e vajon?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24371) blakey válasza TCr (#24370) üzenetére


blakey
titán

A HDR leginkább azon múlik, hogy valóban HDR-es az anyag vagy sem, a mesterkélt HDR nem sokat ér. Amit én láttam az annyira nem hozott lázba tehát tudok nélküle élni és ami egyelőre a legfontosabb, a filmeket, sorozatokat nem tudom 100%-ban HDR-rel nézni, szóval én még várok és akkor amikor már gyakorlatilag alap lesz a HDR akkor fogok olyan lejátszót is választani. egyébként 15-20e Ft egy lejátszóra próba gyanánt nem sok, persze számomra is kérdés, hogy valóban azt hozza amit kell. A helyedben inkább vennék egy HDR képes UHD Blu-ray lejátszót és kész, arra a pár filmre bőven elég és van olyan lejátszó ami a hálózattal is jól bánik, a legújabb Sonyk egész tűrhetőek, minden freki működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24372) TCr válasza blakey (#24371) üzenetére


TCr
veterán

Köszi, de csak a HDR miatt nem fogok 80-100e Ft-ot "kib@szni" az ablakon. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24373) blakey válasza TCr (#24372) üzenetére


blakey
titán

Nem csak a HDR miatt, hanem akkor lesz egy lejátszód ami a lemezeidet is viszi, nekem is van Blu-ray lejátszóm, jó ha van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24374) bostone


bostone
addikt

Van valakinek ötlete, hogyan lehet teljes értékű netflix alakalmazást működésbe hozni olyan droid készüléken, amely hivatalosan nem támogatott?

(#24375) TCr válasza blakey (#24373) üzenetére


TCr
veterán

BD lejátszóm nekem is, PS4.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24376) blakey válasza bostone (#24374) üzenetére


blakey
titán

18-as Kodi alatt már működni fog.

(#24375) TCr
Na jó, de neked a HDR miatt lehet, hogy inkább azt kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24377) bostone válasza blakey (#24376) üzenetére


bostone
addikt

Idén várható a végleges verzió kiadása?

(#24378) blakey válasza bostone (#24377) üzenetére


blakey
titán

A héten jön a 17.5-ös LE, ez most állítólag nagyobb változás lesz Kodi szinten, szerintem utána a 18-asra koncentrálnak. LE9-et most is kipróbálhatsz, még alfa fázisban vannak. Kipróbáltam és egész tűrhető volt de még nem használnám napi szinten. Arra tippelek, hogy december végén, január elején már a 18-as Kodi jó lesz napi szinten is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24379) Oszilaci válasza hunaqua (#24368) üzenetére


Oszilaci
senior tag

jó lenne ha lenne de ahogy írják egyenlőre nem feltétlen kell bele

[ Szerkesztve ]

(#24380) oszkarfincs válasza Patice (#24350) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Tény és való, hogy vegyesen van minden fájl. 3000 feletti a gyökérben, annak a fele mappa. Abban almappák, meg stb. Kikapcsoltam a TAG Readingdet, de maradt ugyanolyan lassú. Nekem azt sem lenne szempont, hogy a zenei résznél csak zenéket listázzon. Bőven elég lenne egy alap fájlkezelő, amihez társítom a Kodit.

Az ES File explorer viszont borzasztó tv-n, távirányítóval. Nincs listanézet, csak mozaik.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#24381) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ez a megogo tartalmaz Bluetootht?
Működik a wifi és ha van a Bluetooth le alatt?
Köszönöm

(#24382) hunaqua válasza szabi__memo (#24381) üzenetére


hunaqua
addikt

BT nincs, LE alatt is van wifi.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24383) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem tudom mennyire problémás jelenleg másolat ügyben, de van Mini M8S II is 24,53 EUR-ért. (S905X)

Szívem szerint ezt venném, de ha másolat jön és nem megy valami, akkor nem leszek beljebb... :N

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24384) sepsi0 válasza hunaqua (#24382) üzenetére


sepsi0
őstag

Hogy hogy? Nincs le alatt driver? (Bluetooth)

[ Szerkesztve ]

(#24385) kicsi007 válasza Polllen (#24383) üzenetére


kicsi007
tag

Én is vettem egy ilyet a gyerekeknek, teljesen jól működik LE alatt. WiFi-n használom, légegérrel. Sőt, az egyik kollégámnak is kellett rendelnem,kb. másfél hónapja használja teljes megelégedettséggel LE-el. Most ha ugyan erről az oldalról rendelsz egy légegeret, valamint egy micro sd kártyát, és az előbb linkelt boxot, megúszod az egészet kb. 14500 forintból postával.

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#24386) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Beelink GT1 vs Beelink GT1 Ultimate megéri a többlet költséget? érdemes egyáltalán ennyiért vásárolni ?

(#24387) Polllen válasza kicsi007 (#24385) üzenetére


Polllen
nagyúr

SD kártyám már van és köszi az infot! :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24388) gyufóka


gyufóka
csendes tag

Sziasztok !

Vettem egy X96 boxot, számomra ez teljesen új,pár kérdésem lenne.
A főképernyőn található youtube alkalmazás megfelelően futtat mindent kivéve az élő videókat.
Ott azt irja ki hogy hiba.
Leszedtem a play áruházból külön a youtube alkalmazást azt külön eltudom inditani, de azt nem tudom kezelni a nyilakkal csak az "egérrel" ami nagyon lassú.
Tudtok erre valami megoldást ?
Köszi

(#24389) reca888


reca888
csendes tag

Sziasztok!

Nálatok megoldható a 3D SBS illetve OU változatok sima 2D-ben való lejátszása (asszony nem szereti néha a 3D-t :) ?
Mintha valamelyik régi 7-es LE-n ha monoszkópikus lejátszást választottam, akkor széthúzta volna a félképet, de a jelenlegi 7-esen marad a kettéosztott kép.

(#24390) kmarci25 válasza reca888 (#24389) üzenetére


kmarci25
veterán

Én épp tegnapelőtt néztem egy OU filmet. A lejátszás kezdetekor rákérdezett, hogy milyen módban szeretném nézni. Kiválasztottam a 2D-t és abban játszotta le, nem maradt kettéosztott kép.
Szerk.: LE 8.0.2e

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24391) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, Megogo-val kapcsolatban lenne kérdésem, Jarvissal használom és nem kezeli a hosszan lenyomott gombokat, ez a 8-as LE alattis így van?
Ha egy listában vagyok akkor hiába nyomom hosszan, nem megy folyamatosan csak egyet ugrik, meg a hosszan lenyomott OK-ra se működik a play/pause.
Pontosan nem tudom, de valószínű hogy a legutolsó 7-es van fent rajta.

Amúgy a távirányítóval mindenki meg van elégedve? Nekem sokkal bizonytalanabb a működése mint a sokkal olcsóbb MiniMX-é, sokszor nem érzékeli a lenyomásokat, ha gyorsan kattogtatom akkor minden második-harmadik lenyomást fel se fogja.
Lehet hogy egy külső érzékelő javítana rajta?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#24392) reca888 válasza kmarci25 (#24390) üzenetére


reca888
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :R
Akkor jól emlékeztem, hogy így kellene működnie. Keresek egy fölös SD-t és kipróbálom a most már a 8-ast :)

(#24393) Minstrel


Minstrel
senior tag

Lenne egy kérdésem, kicsit off, de szerintem itt többen is használjuk torrent-re a box-okat. Szóval bírja egy külső HDD ha seed is megy róla és közben HD videót is nézek? Vagy jobb ha videónézés idejére leállítom a seed-elést? Ilyenkor ide oda jár a feje és megakadhat a videó?

(#24394) DoItYourself válasza Minstrel (#24393) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A hdd-nek mindig össze-vissza jár a feje, így működik, baja ettől nemigen lesz. Szerintem próbáld ki, az a biztos.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24395) pinnacle válasza pinnacle (#24356) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most látom, hogy van USB 2.0-s Sharkoon Swift Case Pro Combo. Ilyet vett már valaki? Lehet az USB 2.0-s mediaboxnál az USB 3.0 is bekavar.

(#24396) vlevi válasza pinnacle (#24395) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem USB3-as külső HDD házam van, semmi baj nincs vele az S802 procis médiaketyerémmel.
Próbáltam droid alatt, LE-vel, ment minden alkalommal.
Legutóbb pedig exfat-ra formázott 64gigás USB3-as pendrive-t néztem, és örömömre a LE látja az exfat filerendszert (a droid sajna nem).

(#24397) TCr válasza kicsi007 (#24385) üzenetére


TCr
veterán

A 4K is megy rajta gördülékenyen?
Nem kevés hozzá az 1 GB RAM?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24398) djnice válasza TCr (#24397) üzenetére


djnice
veterán

Miért ne menne, mikor minden S905X-en jól megy? 1GB bőven elég 4K-ra is.

(#24399) TCr válasza djnice (#24398) üzenetére


TCr
veterán

A memóriára vonatkozott a kérdésem, nem a platformra.
Köszi, rendelem is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24400) pinnacle válasza vlevi (#24396) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen házad van? Nekem Beelink MXIII, 2TB WD Red + SHARKOON Rapid-Case illetve Swift Case Pro-val az a gondom, hogy a lemez ha nem használom idővel leáll, de ha kikapcsolom a lejátszót a lemez felpörög és nem is áll le soha. Tehát ez a furcsa, hogy az alvó lemez pont a kikapcsolástól éled fel annyira, hogy le sem tud állni utána. Gondoltam az USB 3.0 kavar be, de akkor lehet, hogy mégsem. Ha valakinek van gond nélkül működő 3,5"-es külső háza, írja be legyen szíves.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.