Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Upo válasza wooper91 (#23600) üzenetére


Upo
addikt

Tovább fogják, maximum kell egy kis adót fizetni. :U ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23602) sniphoe válasza wooper91 (#23600) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Én is rendeltem egyet szept. 9-én egy rokonnak, tegnap meg is jött.
A kis kínaiak Total price 13,75 EUR-t írtak rá, ami nem tudom, hogy jött ki nekik, de így nem volt semmi gond.

Pontosan melyik dtb.img való hozzá? (Megogo MXV)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#23603) Csicsóka válasza repülős (#23595) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha nincs nagyobb akkor elég a 2 gigás SD-is. Ez a LE jó Ezzel a dtb-vel Nálam tökéletes!

(#23604) krsanko


krsanko
tag

Sziasztok!MXQ Pro 4k S905-nél hogy a búbánatba lehet hangot kicsikarni az spdif kimeneten?
3.5 jack aljzat,de vettem adaptert toslink kábelhez,de nem jön ki jel akárhova állítom a digitális kimenetet és nincs fényjel sem.
Egyáltalán optikai kimenet van rajta vagy coax?
Köszi előre is.

(#23605) Csicsóka válasza krsanko (#23604) üzenetére


Csicsóka
őstag

Koax, de nekem azon sem volt jel. MXQ Pro+ vason.

(#23606) Pelican válasza krsanko (#23604) üzenetére


Pelican
őstag

Ha nem világít pirosan, akkor nincs benne optikai kimenet. Koax elég ritka.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23607) krsanko válasza krsanko (#23604) üzenetére


krsanko
tag

Hát ez nem igaz,coax kimenet a 3,5-es jack :C Gondoltam beledugok egy 3,5 jack-2 RCA kábelt és láss csodát a jobb (piros)csatornán kijön a digitális jel.Dolby-Digital,DTS,AAC,PCM stb.Elég agyament tervezés,legalább ráírná az aljzatra vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#23608) hunaqua


hunaqua
addikt

A sima LE és a temp sensor disabled LE verzió között mi a különbség?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23609) adi1234 válasza hunaqua (#23608) üzenetére


adi1234
tag

Hőmérséklet érzékelő letiltva

Idézet az Összefoglalóból: "Ha telepítés után indítási problémáid vannak, akkor próbáld ki a “temp_sensor_disabled” változatot."

:)

(#23610) hunaqua válasza adi1234 (#23609) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezt értem,de akkor miért nem az a verzió van csak,vagy van olyan gép ahol meg csak a sima verzió megy?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23611) adi1234 válasza hunaqua (#23610) üzenetére


adi1234
tag

dtb-t a hardver határozza meg ,nehéz egy szoftverrel minden hardvernek megfelelni .

Kicsit nehéz olvasmány az összefoglaló , de hidd el nagy mágusok csináltál és átéltek már egy két dolgot . :)
Nagyon sok kérdésre ott a válasz .

Nehogy félre értsél , nyugodtan kérdezz . Szívesen segítünk egymásnak de sok esetben sok időt spórolsz magadnak .

Kitartást az ismerkedéshez .

Összefoglalót idézném :

62b. Device tree fájl (dtb.img) választása,letöltése:
Ez a fájl a kulcsa a LE helyes működésének, ezért olyat válassz belőle, ami megfelel a lejátszódban lévő hardver elemeknek.
S905X chipes lejátszók általában dtb.img fájl nélkül is működnek, mert a LE tartalmaz egy általános device tree fájlt.
Némelyik lejátszóhoz van saját dtb.img (pl. Minix, Wetek, K1 Plus, C2, Khadas VIM stb.), ha a tiédhez nincs, akkor egy általánost tölts le a következők szerint:

:)

(#23612) hunaqua válasza hunaqua (#23610) üzenetére


hunaqua
addikt

...már közben rájöttem. :)

Egyébként a kérdésemnek nem volt köze a dtb.img,hez ,Az alap szoftver volt a kérdés.Sokan azt irják,hogy kapásból az alternativot rakják fel.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23613) adi1234 válasza hunaqua (#23612) üzenetére


adi1234
tag

Akkor megfordítom:

Nehéz egy szoftverrel minden hardvernek megfelelni . Mivel sokféle hardver létezik ezért van amelyen működik és van amelyen nem . A hiba ismert de igazi megoldás még nincs rá .

Ezért van a kétféle verzió .

Ha te azt akarod nézegetni , hogy hány fokon mocorog a box akkor nosza tedd fel a simát . Ha nem indul a box akkor pedig a “temp_sensor_disabled” tedd fel .

:)

(#23614) hunaqua válasza adi1234 (#23613) üzenetére


hunaqua
addikt

Ha te azt akarod nézegetni , hogy hány fokon mocorog a box akkor nosza tedd fel a simát . Ha nem indul a box akkor pedig a “temp_sensor_disabled” tedd fel .

A kérdésem lényege ez volt. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23615) adi1234 válasza hunaqua (#23614) üzenetére


adi1234
tag

Én kérek elnézést !

[ Szerkesztve ]

:)

(#23616) hunaqua válasza adi1234 (#23615) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23617) repülős válasza Csicsóka (#23603) üzenetére


repülős
csendes tag

Csicsóka, Ra3: Köszönöm a segítséget, rossz dtb.img-vel próbálkoztam, de most már rendben működik.

(#23618) bostone


bostone
addikt

Tegnap megérkeztek az új kártyák, feltettem a legújabb LE verziót. Szép gyorsan dolgoztak, viszont amikor megpróbáltam telefonról elérni, nem tudtam csatlakozni egyik boxhoz sem.

Újabb fejlesztés vagy én szúrtam el valamit?

(Egyébként a 912 sokkal stabilabb, bár a kép nekem szemcsésnek tűnik)

(#23619) SVLaller


SVLaller
senior tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót ami azt írja hogy a Libreelec-hez elég egy 1/8GB gép is. Ez igaz, ugye? :B

csak mert óriási befektetést csináltam és rendeltem egy ilyet :B Ez mit tudhat vajon ennyiért? :) Mondjuk azért mertem beleugrani mert az Ali eddig mindig nagyon korrekt volt, azonnal refund ha bármi szar volt. Ráadásul ezt így meg sem vámolhatják.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23620) kgabor89


kgabor89
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Beelink m18-as médialejátszóm, Libre ELEC 7.0.3-mal. True HD hangot szeretnék átjátszani házimozi rendszerre. Vettem is egy Sony BDV-E6100 rendszert (használtan), ami a specifikációi szerint tudja a TrueHD-t és a DTS HD-t is. 1 optikai port van rajta, meg egy HDMI ARC, ami ha jól tudom fogad is és küld is hangot. Optikai kábelen nem lehet HD hangot átvinni, ennek már utánanéztem. HDMI kábellel próbálkozom, TV a Sony-hoz, médialejátszó a TV-hez kötve. Tehát a médialejátszó átviszi a TV-re, a TV-ből meg megy a házimozi rendszerre. De így sem viszi át a HD hangot. Csak úgy szólnak az ilyen videók, ha a Kodiban a hangbeállításoknál átváltok 2.1 csatornára. :(

Mi lehet a gond?

(#23621) blakey válasza kgabor89 (#23620) üzenetére


blakey
titán

Nem fog átmenni így a HD hang, felejtsd el ezt a nyakatekert megoldást, a tiszta az amikor a lejátszót HDMI-n direktbe csatlakoztatod az erősítőhöz és azt a megjelenítőhöz, így lesz HD hangot. A TV nem kezel HD hangokat, jobb ha ezzel is tisztában vagy, még csak tovább sem küldi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23622) kgabor89 válasza blakey (#23621) üzenetére


kgabor89
csendes tag

Köszi, tehát akkor mi a megoldás? Egy olyan házimozi erősítő, amin van HDMI bemenet, azt a médialejátszóval összekötni, az erősítő HDMI kimenetét meg a TV-vel? Az erősítő továbbítja a képet? :))

(#23623) blakey válasza kgabor89 (#23622) üzenetére


blakey
titán

Igen, olyan erősítőt érdemes választani aminek van HDMI bemenete is, célszerű, hogy legalább 2 legyen és akkor mást is hozzá tudsz csatlakoztatni. A jelnek sem mindegy, hogy hány egységen keresztül megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23624) junkpod válasza kgabor89 (#23620) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szvsz hd hangot csak úgy tudsz elérni ha van az erősítő el HDMI BEmenete és abba dugós a lejátszó HDMI kimenetet.

23622: igen

Amúgy ez a Sony nem egy HM erősítő,bhanem egy hd playerbe epitett erősítő, azaz a bd lemezről lejátszás a hd hangot a hozzá csatlakoztatott hangszorokra. Add el gyorsan.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23625) M_AND_Ms válasza kgabor89 (#23622) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha az erősítőd tudja a Hd hangot, akkor van rajta Hdmi bemenet.
Abba kötöd a boxot az Arc-osba pedig a tévét.
Amikor boxot nézel, akkor bemegy jel az erősítőbe és megjelenik az ARC-os kimeneten.
Amikor a tévén, nem ezt az utóbbi bemenetet nézed, akkor ezen fog visszaérkezni a hang az erősítőbe, így azonbis hallgathatod a tévét akár (ez az ARC lényege)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23626) blakey válasza M_AND_Ms (#23625) üzenetére


blakey
titán

Nem feltétlenül, vannak úgynevezett kompakt rendszerek amik tudnak HD hangot mégsincs rajtuk bemenet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23627) M_AND_Ms válasza blakey (#23626) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ja, igen. Most megnéztem, a kérdezőnek is olyan van.
No, de! Hd hanggal csak egy bizonyos minőségi szint felett érdemes foglalkozni. Egy kompakt hangrendszer nem az. Oda a core is elég.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23628) blakey válasza M_AND_Ms (#23627) üzenetére


blakey
titán

No, de! Hd hanggal csak egy bizonyos minőségi szint felett érdemes foglalkozni. - Nos, ez így van, de most ugye a kérdésre ez volt a válasz. Szerintem is elég az AC3 és DTS azon a szinten.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23629) kgabor89 válasza M_AND_Ms (#23627) üzenetére


kgabor89
csendes tag

Köszi!
A gondom, amiért ezt az egészet elkezdtem hogy az újabb sorozatok már truehd vagy e-ac3-ban vannak fenn. És ezeket csak 2.1-ben tudom élvezhető hanggal lejátszani. A Kodiban ha nem váltom át 5.1-ről 2.1-re a hangot akkor vagy csak effektek hallatszanak vagy annyi se, pl. Game of Thrones új évadának összes részét csak így találtam meg. És gondolom ebből egyre több lesz. Nem magáért a HD hangért váltanék.

(#23630) M_AND_Ms válasza kgabor89 (#23629) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha így van (mármint, hogy nem lelhető fel sima ac3-as, vagy dts-es release), akkor esetleg a hangsáv újrakódolása (ez körülményes), vagy egy új eszközpark (ez meg költséges) segíthet.
Megjegyezem, én nem emlékszem, hogy bármi extra hangsáv lett volna a GOT legutolsó évadjában.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23631) blakey válasza kgabor89 (#23629) üzenetére


blakey
titán

Az Audio Passtrough esetében csak az AC3-at és a DTS-t kapcsold be, így több mint valószínű, hogy lesz minden esetben hangod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23632) kgabor89 válasza blakey (#23631) üzenetére


kgabor89
csendes tag

Csak ez a 2 van bekapcsolva, de így sincs. Vagyis van, de csak effektek meg háttérzajok hallatszanak. Tehát a 6 csatornából nem mind. A beszéd pl. nem. A normál AC3 és DTS hangú filmek tökéletesek, ezek az e-ac3-ak meg ilyen xarok és nem tudok velük mit csinálni, már minden beállítást kipróbáltam a Kodiban. Efyefül az segít, ha 2.0 vagy 2.1 hangra állítom az audio beállításnál.

(#23633) DoItYourself válasza kgabor89 (#23632) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Kodi 2.0 beállítása félrevezető, nem is kicsit. Olvasd el mit ír ki ilyenkor kisbetűvel a képernyő alján.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23634) junkpod válasza kgabor89 (#23632) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az e-ac3 nem hd hang. Kapcsold be a kodiban az ac3 transcoding opciót és állítsd a kodit 2.0-ra. így lesz 5.1 hangod.
DIY: nem félrevezető, csak nem értik a userek mert ahhoz érteni kéne a hangformatumokhoz és azok továbbításahoz:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23635) blakey válasza kgabor89 (#23632) üzenetére


blakey
titán

Hagyd. 2.0-án és a passtrough legyen bekapcsolva az említett módon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23636) junkpod válasza blakey (#23635) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lesz jó, az e-ac3 miatt bukja az 5.1et...

Box's don't touch!

(#23637) kgabor89 válasza junkpod (#23634) üzenetére


kgabor89
csendes tag

Nincs ilyen opció a hangbeállításoknál. Passthrough be van kapcsolva, és csak ki lehet választani hogy miket támogat a hangeszköz. De egyébként csodálkozom hogy alig találok erre még problémafelvetést is, pedig ez sok mindenkit érinthet... Senkinek nem kell az 5.1 hang?

(#23638) DoItYourself válasza kgabor89 (#23637) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ismered azt a viccet, mikor mindenki szembejön az autópályán? ;)
A topik összefoglaló 30d pontját olvasd el. Úgy kellene beállítanod a Kodit, mintha optikai kimeneted lenne (a táblázatban AVR SPDIF).
Ha HDMI ARC-on nem jön össze a dolog, akkor próbáld direktbe kötni az M18-at a Sony hangrendszerre optikai kábellel.

junkpod: félrevezető, mert csak a kisbetűs alapján érthető, mire is szolgál. Minden második kérdező itt bukja el a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23639) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Olvasom itt a hozzászólásokat, és szeretném negkérdezni, vajon egy amlogic 8726mx processoros, android monitoron, elindulna e a Libreelec? Sajnos valami gond lett vele, nem tölt be. Már mindent megpróbáltam vele, új rom, reset, de semmi. Gondoltam egy ilyen megoldás jó lenne, vagy egy dual bootos , sd kártyáról működő Le.

[ Szerkesztve ]

(#23640) junkpod válasza robi12ster (#23639) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha sikerül szóljál. Nekem is van egy féltegla xteeamer sw4 boxom, van is a LibreElec fórumon topik 8726ra de még nem sikerült.

Box's don't touch!

(#23641) drbubo0017


drbubo0017
kezdő

Sziasztok,

A lejátszókon hogyan lehet úgy frissíteni a rendszert, hogy ne kelljen mindent újra beállítani a kodin?
Nekem KHADAS VIM van. Ha kiveszem az SD kártyát és felírom rá az új img-t akkor minden eddigi beállítás elveszik és 0-ról kell beállítani mindent.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Ui.: Libreelecről beszélek - ez kimaradt :-)

Ü

[ Szerkesztve ]

(#23642) norbinator


norbinator
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki használ-e icc profilt ilyen kütyün? Nekem egy H96 pro van (S912), de nem találom sehol, hol lehetne beállítani icc profilt a tv-hez és a projektorhoz. Ezt Kodi alatt vagy Android alatt lehetne belőni? (gondolom ez OS szint, de nem találok ilyen beállítást)

(#23643) vlevi válasza drbubo0017 (#23641) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én nem SD-n használom (S802-es gépem van), és update.zip-el frissítek, így megmarad minden beállítás.
Ha ez nem válna be, LE-n belül van lehetőség beállítások mentésére.

(#23644) blakey válasza junkpod (#23636) üzenetére


blakey
titán

Semmit nem veszít azon a szetten, de mindenekelőtt alapbeállításon érdemes hagyni és utána megnézni hogy milyen konfigurációval működne, amúgy 7.1.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23645) M_AND_Ms válasza drbubo0017 (#23641) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Rosszul csinálod, mivel te újrarakod az image-t a kártyára ezért az azon lévő dolgok törlődnek.
Te frissítés helyet újra raktad a teljes rendszeredet egy új verzióval.
Olvasd el a témaösszefoglaló 62g pontját!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23646) junkpod válasza blakey (#23644) üzenetére


junkpod
nagyúr

Persze 7.1 saját belső bd lejatszorol...
Annak a sonynak nincs HDMI bemenete csak optikai. Még azt is kétlem, hogy a tv ből arc-hdmin keresztül a sztereonal több is átjön. Ha mégis, akkor a dd talán akkor az ac3 transcoding lesz a megoldás az e-ac3 sávra. Vagy ha nem lesz jó arcon akkor a tv optikai kimenettel (ha van) kell összekötni a sonyt.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23647) krsanko válasza M_AND_Ms (#23625) üzenetére


krsanko
tag

"Ha az erősítőd tudja a Hd hangot, akkor van rajta Hdmi bemenet."

Viszont amelyiken van HDMI bemenet nem biztos hogy tudja a HD hangokat.
Csak a tisztánlátás miatt.A HD kép és hangátvitelnél mindig a legrövidebb jelút a legjobb,a tv arra való hogy nézzük az erősítő arra hogy hallgassuk.Össze-vissza fűzögetéssel erősen romlik a minőség.
Eddigi házimozis tapasztalataim szerint amit a tv-k maximum tudnak az a DTS,de már az is ritka mint a fehér holló és max átengedik,a Dolby-Digitált már feltudják dolgozni is.A HD hangsávok nem a tv-k világa,sokba kerülnének hozzá a licenszek.

[ Szerkesztve ]

(#23648) Pelican válasza krsanko (#23647) üzenetére


Pelican
őstag

".A HD kép és hangátvitelnél mindig a legrövidebb jelút a legjobb,a tv arra való hogy nézzük az erősítő arra hogy hallgassuk.Össze-vissza fűzögetéssel erősen romlik a minőség."

Ezt kétlem (mármint a tévén nézés kivételével).
Digitális jelátvitelnél egy bizonyos hosszig egyformán jó a minőség a (pl. félméteres kábel nem ad jobb minőséget az egy méteresnél).
A fűzögetés alatt mit értesz?
Teljesen jó megoldás egy vonalra felfűzni az egységeket (pl. forrás -> AV erősítő -> megjelenítő).

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#23649) M_AND_Ms válasza krsanko (#23647) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen. Én sem állítottam mást.
Amúgy, most ezt miért magyarázod nekem? Az eredeti probléma kérdezője se szeretne mást, csak az eszközeiből adódó kényszerűséget ill hiányosságot próbálja áthidalni.

Hd hangok kezelése tök felesleges a tévékbe. A hd hangok kiélvezéséhez a szoftveres és hardveres képességeken túl egy minőségi szint is kell a teljes hangrendszerre vetítve. Ez egy tévés csipogónál eleve kizárt.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23650) krsanko válasza M_AND_Ms (#23649) üzenetére


krsanko
tag

"Amúgy, most ezt miért magyarázod nekem?"
Csak azét jegyeztem meg,mindenféle roszszándék nélkül mert félre lehet érteni amit írtál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.