Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) vargalex válasza Indiant (#24849) üzenetére


vargalex
Topikgazda

És a box alvó módban van? Kikapcsolás esetén persze, hogy nem működik, hiszen semmi nem figyel a CEC-re...

(#24850) Slukkica: én édesanyámnak éppen tegnap módosítottam a CEC beállításokat LE alatt, mert őt zavarta, hogy az LG 32LB5700 bekapcsolása esetén át is kapcsolt arra a HDMI bemenetre, amire a box van kötve, bármi is volt előtte kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24852) Slukkica válasza vargalex (#24851) üzenetére


Slukkica
őstag

Igen az LE más lehetőségeket is kínál. Nem akartam bele hozni ezt a témát mert ez kicsit adott esetben megkavar valakit. :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#24853) sugarforce


sugarforce
őstag

Tegnap megjött a venz v10 pro, be is röffentettem. Android alatt eléggé darabos volt, a kodi többször is lefagyott, kilépett, meg lassú reakcióidővel válaszolt mindenre. Viszont LE alatt eléggé gördülékenyen ment minden és még a 90mbps-es mkv-t is viszi úgy, ahogy kell. Minden általam kipróbált anyagot vitt, igazából meg sem lepődtem az itt többek által leírtak alapján. Anyaghasználatra meglepően jó, bár a tetején ez a teljesen fényes műanyag nekem inkább kelt gagyi hatást, mint szépet, lehetett volna matt, de az alja legalább fém.
Mindezek ellenére viszont megy vissza a boltnak, mert a reset gomb zörög a házban, lehet már volt valakinél korábban és én is egy újracsomagoltat kaptam, mindegy. Most berendeltem egy minix neo u1-et, keddre ideér, ha minden igaz.

(#24854) kmarci25 válasza Slukkica (#24852) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, akkor ezt kipróbálom. Mármint, hogy alvóba teszem a boxot, és úgy próbálom ébreszteni. Egyébként nekem is LG van, de még nem webOS, hanem az az előtti béna rendszer. Érdekes, mert a PS3-at ébreszti, ha ráállok a HDMI portjára input választásnál.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24855) vargalex válasza kmarci25 (#24854) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az általam írt 32LB5700 is NetCast-os még...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24856) kmarci25 válasza vargalex (#24855) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem azt a box CEC beállításában sikerült kilőnöm. Mármint, amit írtál, hogy automatikusan arra a bemenetre állt, amelyikre a box van kötve, ha bekapcsoltam.

Szerk.: bocs, úgy olvastam, hogy teljesen kikapcsoltad a CEC-et. :B

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24857) vargalex válasza kmarci25 (#24856) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy írtam, én is beállítottam...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24858) EGábor


EGábor
csendes tag

Nekem a LE nem is kínál fel alvó módot. (KIII 8.2)

(#24859) junkpod válasza kmarci25 (#24842) üzenetére


junkpod
nagyúr

Olyan lesz, hogy ha a tv-t a box bemenetes kapcsolódik akkor bekapcsolják a boxot.

Box's don't touch!

(#24860) Indiant válasza vargalex (#24851) üzenetére


Indiant
addikt

Nem arról volt szó, h.az alvó módot kiszedték az LE-ből?

(#24861) bostone


bostone
addikt

1 hónapig telenor mytv 50 csatornával.

Kuponkód: MYTVAJANDEK

(#24862) vargalex válasza Indiant (#24860) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezt nem követtem, viszont csak arra utaltam, teljes off-ból biztos, hogy nem tudod CEC-en keresztül kihozni.

Alex

(#24863) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy ismerősöm keresne boxot mert az lg tv-n nem megy ayoutube. Olvastam az ajánlottakat az összefoglalóban, de sok abból éppen nem kapható. Amire kellene: csak youztube és böngészés, esetleg kodi. Máásra nem használná, LE nem kell rá, és wifin csatlakozna tehát nem ártana ha jó lenne benne a wifi. Valami olcsó darab gondolom jó lenne, bár nem ártana 2GB. Van valami ajánlat amit bátran megvehetek neki? Laikus, én beállítom neki és ő csak ezekre használná.

(#24864) blakey válasza EGábor (#24858) üzenetére


blakey
titán

Aki akarja az vissza kapcsolhatja, egy ideje engedelyezett, itt is írtunk róla.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24865) mandras81 válasza junkpod (#21012) üzenetére


mandras81
senior tag

Pár hónapos komment, de pont ez érdekelne. Harmony-val hogy működik a dolog? Sima Windows Media device-ként kell hozzáadni az eszközök között egy 905-ös box-ot, vagy bent van az adatbázisban "saját" néven?

Legfőképpen az érdekelne, hogy az összes gomb programozható-e a Harmony-n? Nekem konkrétan arra van szükségem, hogy a Lirc az összes gombot felismerje. Sajna belefutottam már olyan esetbe, amikor nem az összes gomb volt programozható, ezért kérdezem...

(#24866) erdey_a


erdey_a
őstag

Sziasztok. Van egy venz v10 tv boxom. Lehet ebbe bluetoothot varázsolni? Usb adaptetem van de ugye a kütyün levő androidban nincs bt menüpont.
Más firmware segítene esetleg vagy felejtsem el a dolgot?

Vérboci

(#24867) korcsi válasza mandras81 (#24865) üzenetére


korcsi
veterán

M8s ii benne van, mini mx-nek ugyanazok a kódjai.
Van lirc vagy amremote, utóbbi szerintem "natívabb".
Ha LE alá kell akkor a bekapcsolást leszámítva mindegy, mert azt állítasz be neki amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#24868) mandras81 válasza korcsi (#24867) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi! Hogy érted azt, hogy a bekapcsolást leszámítva? Azzal vannak gondok?

(#24869) korcsi válasza mandras81 (#24868) üzenetére


korcsi
veterán

Bekapcsoláshoz a készüléknek megfelelő kód kell, az összes többi funkciót a remote.conf-ban lehet változtatni.
Harmonyhoz volt m8s ii kód, nálam ez működik, bár nem kapcsolom ki a boxot soha, korábban itt tettem közzé fogyasztási méréseket.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#24870) mexel válasza mexel (#24863) üzenetére


mexel
veterán

Főleg a gearbest és geekbuying ajánlataiból érdekelne valami, ha még mindig ez a kettő oldal az ahol nem klónt kapok ( kb 1 - 1,5 éve nem foglalkoztam boxokkal ezért kérdezek csak,mert sok minden változott azóta )

[ Szerkesztve ]

(#24871) mexel


mexel
veterán

PL MXQ pro, vagy Mecool M8S pro, vagy valamelyik ilyen olcsó motyó ajánlott lehet? Vagy inkább a milyen boxot vegyek topikba írjak? RK3229 -ek nem nagyon érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#24872) M_AND_Ms válasza bostone (#24861) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszönöm, kipróbáltam.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24873) junkpod válasza mandras81 (#24865) üzenetére


junkpod
nagyúr

Természetesen egy harmony távirányító minden gombja programozható, sőt!
Az én boxom benne van az adatbázisban.

Box's don't touch!

(#24874) Pityu89 válasza bostone (#24861) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nekem nem megy.

(#24875) djnice


djnice
veterán

Érdekesség: dolgoznak a 3D Frame Packed kimeneten a fejlesztők, talán egyszer lesz belőle valami: [link]

Ezeket kell megoldani: :))
Working post process manager for 3D is needed. I remember on some older kernels this was borked; which is why Memphiz added support for SW fallback for 3D -> 2D.

Enable FP in amports

Set 3D mode to ON (signalled with AV Infoframe). This is why auto 3D switching doesn’t work properly under AML.

Set fp mode in sysfs (there’s a bug here, because AMLogic thinks the VIC mode is the same; so it needs to be reset twice).

Need proper hints detection so that Kodi sets codec to VFORMAT_H264MVC and pre-header feading works for amcodec.

(#24876) mexel


mexel
veterán

Sziasztok. Nem sokat olvastam erről, talán tudja valaki hogy a geekbuyingos MXQ PRO+ az ajánlot darab lehet ennyiért? 2 db-ot kelllene gyorsan rendelnem ha valaki tud erről valamit legyen szíves válaszolni. Csak youtube és böngészés valamint kodi a felhasználási fő területe. Előre is köszönöm!

(#24877) blakey válasza mexel (#24876) üzenetére


blakey
titán

S905X boxok általában ajánlottak, de ezek az olcsó boxok Android része nem túl nyerő így igen, kérdéses, hogy Android alatt mennyire használható viszont ha valóban S905X akkor LibreELEC-kel egy hibátlan lejátszó lenne, YT van Kodi alá így már csak a böngészés a kérdéses ami szerintem simán működne, LE SD-re telepítve és böngészés idejére át lehetne bootolni androidra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24878) mexel válasza blakey (#24877) üzenetére


mexel
veterán

Semmiképpen nem lesz LE rajta, kifejezetten kérés az android annak aki használni fogja. 99%-ban csak youtube lesz és a többi a böngészés, esetleg néha kodi alól valami. Csak arra kell hogy az lg tv-n megszűnt youtube-ot kiváltsa. A kodis youtube szerintem nem túl jól kezelhető, a droidos az egyszerűbb egy átlagembernek.
A lényeg hogy ez a típusú box vajon jó-e, nem egy fagyogatós gyenge wifis stb, nem ajánlott széria? Ha van rá LE akkor még jobb mert amire lehet tenni és támogatott az már jobb szokott lenni. Ez a kérdés mindössze, csak nem tudom a geekbuyingon most erdetiket adnak-e nem klónt ( régen azok voltak, sokat rendeltem anno)
Feltételezem karácsonyig ideér :)

(#24879) junkpod válasza mexel (#24878) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát a droid YT szerintem nehezebben kezelhető ugyanis ujjal huzogatasra van tervezve.
Egyszerűbb a kodis az megy sima infra távirányítóval is.

Box's don't touch!

(#24880) blakey válasza mexel (#24878) üzenetére


blakey
titán

Mindeképp kelleni fog egy légegér, nélküle az Androidos használat kuka. Geekbuyingot általában eredetit adnak, legalábbis a leírásnak megfelelnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24881) #88470784 válasza mexel (#24878) üzenetére


#88470784
törölt tag

YouTube for Android TV keress rá.
Ez kifejezetten távírányítóval lehet kezelni, semmilyen egér nem kell hozzá, Fhd is megy rajta. mecool m8s pro illetve plusra ATVos-t is rá lehet tenni ott megy 4k ban is a youtube.

[ Szerkesztve ]

(#24882) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat, de valóban nem az android kezelhetősége a kérdés, kb 30-40 boxot teszteltem - telepítettem, javítottam régebben, de annak 1-1,5 éve. Most kifejezetten maga az eszköz azaz a box érdekel hogy megvehető-e vagy nem. Tehát ne gagyi rossz wifis vagy olyan hibás legyen amitől nem ajánlott típus. A rendszertől vonatkoztassunk el, van egerük hozzá, majd megoldják. A kérésük egy ( illetve2 ) androidos box. ( Sony tv-n is android van és jól kezelhető a youtube egyébként)
2 típust néztem ki, az MXQ PRO + és a Meccool M8S Plus. A kérdés melyik jobb, vagymelyiket szabad megvenni. Ha van rá LE az job, az lenne a befutó annak ellenére hogynem lesz rá telepítve.
Tehát melyiket a kettő közül, vagy van e jobb készülék kb ennyiért ez érdekelne, megbízható helyről. Lehetőleg s905 vagy S905X ami szóba jöhet szerintem, RK 2339 -esek nem nagyon érdekelnek, bár még egyet sem próbáltam, nem tudom mennyivel lehetnek rosszabbak mert olcsóbbak, bár ezek sem drágák.
Egyébként ezek a Tronsmart TSM-01 légegerek mennyire használhatóak amiket lehet rendelni hozzá?
Mondjuk ha jól látom egyben drágább mintha külön veszem meg, érdekes árukapcsolás :))

[ Szerkesztve ]

(#24883) mexel


mexel
veterán

Ja, még valami bár ez már rendeléses topik tmája. Meccol van olasz raktárban, nem egész 10 $-al drágábban. Onnan gyorsabb sokkal a szállítás? Jön még rá szállítási költség is, vagy onnan is ingyenes szokott lenni?

(#24884) junkpod válasza mexel (#24882) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy oldod meg ahogy szeretnéd, de azért az ujjal huzogatasra tervezett appok meg egérrel sem kényelmesek. Ha felmegy rá esetleg az antdroidtv változat egy appbol az fél siker.
Amúgy a boxoknal bármikor változhatnak olyan apróságok mint: wifi chip, usb vagy sd olvasó, memória chip... Szóval nincs garancia, megveszed, teszteled, ha nem jó araban eladod.
A szállítási díjakat az eladó kiírja, tőle kérdezd:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24885) mexel válasza junkpod (#24884) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a választ. A rendszer ahogy írtam jelenleg mellékes, majd kipróbálom a a tvappot, vagy megoldják ahogy akarják, androidos boxot kértek. Az kell nekik, nem fogom felülbírálni, elmondtam hogy jobb az LE de android kell nekik. Ezért valóban lényegtelen hogy mi lesz a rendszerrel engem csak az érdekelne még mindig ( kb 6. hsz-emben kérdezem, de most már nem fogom, rendelek több félét inkább ha nincs ezekkel tapasztalat és eladom legfeljebb)
Tehát azt szeretném kérdezni és kérem csak és kizárólag erre legyen válasz, hogy a fentebb linkelt 2 típussal vannak-e tapasztalatok, ajánlottak-e, melyik a jobb és van-e ezeknél hasonló árban ajánlottabb esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#24886) Danecay válasza mexel (#24882) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Én vagy másfél éve vásároltam egy (majdnem) ilyen MXQ PRO+t Annyi különbség már biztos van köztük, hogy az enyém sima s905 SoC-al van szerelve, míg az általad linkelt s905X-el, ezen 7.1.2-s android van míg az enyémen 5.1-es. Megvétel után alapállapotban nem volt valami stabil a ketyere, fagyott meg nyűgösködött, de felraktam hozzá egy korábban itt linkelt ruszki ROM-ot amivel szerintem teljesen elfogadhatóan működik. Ezen is van gyárilag KODI, igaz VidOn XBMC-nek hívja magát, de ezzel sincs gond. Futtatam már rajta SAMBA szervert és volt, hogy innen ment a DLNA megosztás is. Én ILYEN wifi-s távvezérlővel használom, ezzel sincs gond, annyi csak ha most kellene megvennem a fluoreszkálós fajtáját választanám, hogy sötétben ne kelljen felkapcsolni a villany gépeléshez :) Jellemzően én is inkább Youtube-ozáshoz használom ami szintén gond nélkül működik, anyi, hogy időnként újra kell indítani a ketyerét mert valamiért leáll az automatikus lejátszás, ami szempontomból a gyerekeim által nézett rövid mese epizódok közötti automatikus léptetés miatt fontos, ja és amennyiben valamiért elmegy majd visszajön a net, újra kell csatlakoztatni a hálókábelt (kihúzni-bedugni) mert magától valamiért nem akar, legalábbis kábelesen, persze működik a wifi is, de az ágyból újraindítva a dobozt is helyreáll a kapcsolat. LibreELEC-em is van hozzá SD kártyán, az is megy csak azt azért nem használom mert kevésbé látványos és áttekinthető a Youtube felület, valamint nem tudom, hogy hogy, vagy, hogy működik e egyáltalán az automatikus lejátszás. sőt még a keresési eredményeket sem tudtam playlista szerűen egymás után lejátszatni vele, valamint van DIGI Online hozzáférésem, amihez szintén android kell, így kénytelen vagyok inkább azt használni, de mint írtam vele nincs vele gond.
Remélem valami ilyesmi véleményre gondoltál és, hogy tudtam segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#24887) mexel válasza Danecay (#24886) üzenetére


mexel
veterán

Igen, köszönöm! Iagaz ez akkor teljesen más darab már, ilyenkor mindent módosítanak, új soc, új alaplap stb. Mindegy egy ilyet megrendelek, az MXQ-kból volt nálam régen pár darab, sok 802-es is, azokból a klónokkal volt baj ha frissíteni akart valaki, de a rajtuk lévő droid ment stabilan, csak az LE nem ment fel azokra áltlában. Pár klónt sikerült visszahoznom a brick állapotból de volt olyan ami már menthetetlen volt ha sokat mókolták.
Lehet hogy egy mecoolt is rendelek, bár arról semmit sem tudok. Biztos hogy a 60-100$-os kategóriában vannak a jobbak és ajánlottak de akinek kell még filmezni sem akarnak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#24888) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak egy órája keresem de nem találom, egyszer egy itteni segítőkész fórumtárs leírta nekem lépésről lépésre az LE telepítést, és ott volt a pontos dtb vagy milyen file linkje is.
még mindig a venz 10-re akarnám felrakni az LE-t :K
egyszerűen nem boldogulok ezzel a keresővel.
Valaki segítene nekem, amit előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24889) 8zabi válasza Lacielvtárs (#24888) üzenetére


8zabi
őstag

összefoglaló 62-es pont :U :D

(#24890) Lacielvtárs válasza 8zabi (#24889) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Okes, köszönöm de amit ő irt nekem ott volt a megfelelő nem tudom milyen file, ami fontos, még a pontos típusra is rakerdezett es le is fotóztam a matricát az alján...
De tényleg köszönöm az infót neked :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24891) hege8888 válasza Danecay (#24886) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

Egy hozzászólásodban említetted, hogy van háttérvilágításos verziója a Rii 8 távirányítónak.
Lehet, hogy felületesen nézelődtem, de én nem találtam rá.
Tudsz linket mutatni, ahol kapni?

Üdv:

Hege

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#24892) junkpod válasza Lacielvtárs (#24888) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi az, meg eltelt egy hónap? 🤣
Mondjuk az új Elacok megérdemelnek már jó lejátszót is.😉

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24893) 8zabi válasza Lacielvtárs (#24890) üzenetére


8zabi
őstag

valószínű a gxbb_p200_1G_100M.dtb kell neked innen, eseteleg a gxbb_p200_1G_100M_RealtekWiFi.dtb ha Realtek Wifis a doboz, ezt neked kell tudni

a lényeg hogy a dtb fájl amit választasz egyezzen a dobozod tulajdonságaival

(#24894) Lacielvtárs válasza 8zabi (#24893) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezt a képet szúrtam be, és itt a hsz is amit kerestem, persze a linkek már nem működnek. :W

és a pontos termék linkje [link]

[link]

sajnos én nem annyira értek hozzá, viszont anno ez a leírás alapján azonnal, elsőre sikerült :D

ilyesmi leírás kellene nekem, aki konkrét linket ad, bocsi de én ilyen kezdő vagyok ezen a téren :C

junkpod: még nem adtam fel hogy kipróbálom, és most jutott eszembe hogy itt lapul a fiókban kihasználatlanul.
amíg az ELACok be nem járódnak, addig van időm ilyenkkel szenvedni :D
mert kell a bejáratás ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24895) ekrisztian válasza Lacielvtárs (#24894) üzenetére


ekrisztian
senior tag

[link]
Ez a keresett dtb.
És hozzá a legújabb LE

(#24896) Lacielvtárs válasza ekrisztian (#24895) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ön egy isten, nagyon nagyon köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24897) 8zabi válasza ekrisztian (#24895) üzenetére


8zabi
őstag

így van, ez már jó lesz a V10B-hez (én a régebbi Venz 10 szériához valókat linkeltem)

bár az edigital-os link Amlogic S905-et ír, ha véletlenül nem működik akkor tudni fogjuk mi a baj

[ Szerkesztve ]

(#24898) Danecay válasza hege8888 (#24891) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Most csak ilyen Backlight-osat találtam, de ha jól rémlik találkoztam már fluoreszkálóval is, de szerintem ez is teljesen jó :)

(#24899) hege8888 válasza Danecay (#24898) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

Köszi a gyors választ.

Még egy kérdés, aki tud, adjon jó tippeket.

S912 vagy elég az S908 is otthonra. Nincs 4K, amit kéne, hogy tudjon, hd mkv + Kodi + Movieshark, meg
retro emu-k. Külső vinyót elhajtson. Viszont a lassú menüzéstől falra mászom.
Kell a 3gb + 32gb, vagy elég a 2+16gb is manapság?
Keret 16-18e HUF

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#24900) Lacielvtárs válasza 8zabi (#24897) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no már ott elhajlottam hogy ha kicsomagolom TC-vel akkor mappát kapok és nem img filét :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.