Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) pinnacle válasza kmarci25 (#23900) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Gondolom az összefoglalóban lévőt akartad linkelni, mert ez nem megy. Távirányító egyből működik vagy kell a remote.conf? III-on ment, most megnéztem, de sehol sem találom a /system/etc/remote.conf-ot.

(#23902) kmarci25 válasza pinnacle (#23901) üzenetére


kmarci25
veterán

Jót linkeltem, tegnap este is töltöttem onnan, szerintem épp maintenance van, vagy most kerülnek fel az új verziók. Távirányító nekem egyből ment, mind a háromnál. Még úgy is, hogy a háromból egyhez másfajta távot küldtek. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23903) pinnacle válasza kmarci25 (#23902) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Néztem is a videóban, lehet, hogy most már ilyen távval hozzák.

(#23904) kmarci25 válasza pinnacle (#23903) üzenetére


kmarci25
veterán

Valószínű, mert a 3-ból a legutolsóként rendelt jött ilyennel. Ez egyébként egy sokkal jobb távirányító, mint a másik. Kényelmesebb, több gomb van rajta, illetve van 3 gombja, ami tanítható (tv on/off, vol +/-). Nagyon jó ki táv. Nem túl esztétikus, de jól használható.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23905) pinnacle válasza kmarci25 (#23904) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A1-et is ezzel adják. Előbbi videóban úgy néz ki, mintha kék USB 3.0 lenne rajta, de ez biztos csak optikai csalódás. :)

[ Szerkesztve ]

(#23906) blakey válasza pinnacle (#23899) üzenetére


blakey
titán

Melyik most a legstabilabb LE?
LE7-ből a 12l jól teljesít és stabil, LE8-at meg folyamatosan csíszolják, szerintem a jelenlegi legfrissebb (8.1.10) stabil, biztos van még benne, valahol hiba, de ha van kártyád akkor próbáld ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23907) pinnacle válasza blakey (#23906) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! 7.0.2.007-ig én is folyamatosan frissítettem, de utána abbahagytam. Egyébként miért van ez, hogy ennyi javítás jön ki? Túl sok hardver, túl sok egyéni igény miatt? Ezért nem lesz soha végleges, stabil verzió?

(#23908) blakey válasza pinnacle (#23907) üzenetére


blakey
titán

Egyébként miért van ez, hogy ennyi javítás jön ki? Túl sok hardver, túl sok egyéni igény miatt?
Nagyon hosszú lenne leírni de lényegében igen. LE7 12l stabilnak és véglegesnek lett titulálva. Igények voltak Kodi 17-re és az eleve át lett írva lejátszás szempontjából így nagyon sok csíszolni való volt és még van is, tehát Kodi szinten is sokat javítanak és LE szinten különböző driverek kerülnek be, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23909) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

A keresőben 3db találat volt...
LibreElec alatt megoldható a képernyő tükrözés?
A lényeg az lenne, hogy van egy Beelink boxom LibreElec-el. Erre a nappaliban rá van kötve hdmi splitterel egy tv és projektor. Most veszek egy Samsung megjelenítőt a konyhába ami tudja a képernyő tükrözést, erre kellene wifin kiküldenem a videó jelet, hogy az asszony nem maradjon le a sorozatról....
Meg lehet ezt oldani? Ugye a box tudja ezt androiddal, de Elec alatt is tudja valahogy? Hdmi kábel kilőve, mert 2-es a splitter, ami ugye tv és projektor.
Köszönöm! :R

(#23910) pinnacle válasza blakey (#23908) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor maradok majd a LE7 12l-nél.

MINIX NEO U1-t 99$-al futtatják ki, mondjuk ez már nagyon valószínű, hogy elakad a vámon.

(#23911) blakey válasza pinnacle (#23910) üzenetére


blakey
titán

Na gen, én itthon vettem, ha EU raktár lenne, sokkal jobb lenne ennyiért.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23912) DoItYourself válasza szabi__memo (#23881) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Odroid C2 vagy Khadas VIM - ezekre van hivatalos támogatás, többféle disztróval. Az Amlogic 3.14-es kernellel adta ki a forrást, erre épít a LE is, de ha nem fontosak a médialejátszó képességek, akkor van nagyobb verziószámú is (talán 4.7), mióta hivatalosan támogatott lett a linuxban az Amlogic SoC.
Egyébként mire használnád?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23913) DoItYourself válasza sepsi0 (#23909) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezt most nem értem, ugyanazt nézitek, csak te a nappaliban, az asszony meg mosogatás közben a konyhában?
Upnp-n le tud játszani a tévé? Vagy vehetsz egy boxot a konyhába is, nem nagy összeg.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23914) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Van-e lehetőség LE alól tv adást (Tvheadend) streamelni mobilra?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23915) sepsi0 válasza DoItYourself (#23913) üzenetére


sepsi0
őstag

Ilyen kijelzőt vettem... [link] még jó hogy van benne hardver...
Upnp még nem tudom, holnap helyezem üzembe...

Igen, asszonnyal szerencsére hasonló az ízlésünk sorozatok terén, és azt szeretné, ha a nappaliból kimegy a konyhába épp sorozat nézés közben, mert mondjuk mosogat, akkor tudja tovább nézni azt amit eddig nézett, ha bekapcsolja a konyhában a megjelenitöt.

Tudom nem nagy összeg, de ha nem jön össze akkor tényleg beizzítom a Steam Linket erre a feladatra.

Azt nem értem, ha az android alatt megy a képernyö tükrözés, akkor LE alatt miért nem müködhet... driver, ...?
Mindegy csak menö lett volna a vezeték nélküliség...
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#23916) szabi__memo válasza DoItYourself (#23912) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Videó streamelésre. Boardok előnyét tudom de kihagynám ha lehet. Egy asztali box táppal, dobozban sokkal olcsóbb és szebb is. Csak ahogy nézem kb minden boxot 2-3 wifivel gyártanak és nem mind támogatott. Nem tudom lehet e biztosra menni :(

(#23917) dan1 válasza sepsi0 (#23915) üzenetére


dan1
tag

Szerintem egy mosogatógép lenne az ideális, így együtt nézhetnétek a sorozatokat.

(#23918) sepsi0 válasza dan1 (#23917) üzenetére


sepsi0
őstag

Van mosogatógép, ez csak egy példa volt. :K
Viszon főző és sütőgépünk az nincs, vagyis van, az asszony.

Igazából lehet kevesebbet kéne tévézni.
Asszonynak ez volt a kívánságe (tv a konyhába) és tudod a boldog asszony a legjobb asszony. Mindegy akkor holnap megoldom, kár, hogy a Steam link csak a pc képét tudja streamelni, most jó lenne, ha a boxét is tudná...

[ Szerkesztve ]

(#23919) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Wetek play 2 lejátszót, elsőre tetszetős. Nasrol megy a film, DTS HD is megy. Ám android alatt hog lehet kadencia helyes lejátszásra bírni? A fórumokon írták hogy tudja, igazán ezért is vettem meg. LE alatt macerás a tv tuner beállítása állítólag.

(#23920) M_AND_Ms válasza M_AND_Ms (#23914) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Közben megtaláltam.
Az egyik megoldás kézenfekvő: egy Kodi példányt kell felteni a telóra és Tvheadend frontendet rákapcsolni a boxban lévő backendre.
A másik a TVHGuide app.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23921) DoItYourself válasza szabi__memo (#23916) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem árt észnél lenni vásárlásnál, pl. feltűnt az X96-ból is S905W procis verzió is. Ami kapható mostanában, és nem volt belőle többféle verzió ha jól emlékszek: Egoiggo, Mini M8S II, Megogo MXV.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23922) Martin Eden válasza M_AND_Ms (#23920) üzenetére


Martin Eden
tag

A TVHGuide helyett javaslom inkább a TVHClient-et androidra, sokkal kiforottabb és manapság is fejlesztik.

(#23923) M_AND_Ms válasza Martin Eden (#23922) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az csak annyit tud, hogy vezérli a backendet, de nem nézhető a mobilon az adás.
https://tvheadend.org/projects/tvheadend/wiki/Clients

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23924) Martin Eden válasza M_AND_Ms (#23923) üzenetére


Martin Eden
tag

Beépített lejátszója valóban nincs, még az a szerencse. Csak át tudja adni a streamet valamilyen lejátszónak, én általában az MX player/Vlc párost használom attól függően, milyen hw van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#23925) szabi__memo válasza DoItYourself (#23921) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mini M8S II-ből még gearbesről is több verzió jön különböző wifi modulokkal. Külföldi fórumokon panaszkodtak is rá (gondolom biztosra akartak ők is menni... aztán linux alatt nincs driver)
Ahogy gondolom Egoiggo-ból is mert tx 3-ból is több van. :(
És akkor csak az azonos procisakat mondtam, természetesen azt azért nem olyan nehéz kiszűrni.
Szóval tudom, hogy észnél kell lenni és sajna nagyon úgy néz ki hogy nagyon kevés kivétel lehet amiből nincs több wifi-bt modulos. MXV-nek utánanézek

[ Szerkesztve ]

(#23926) Nerazim


Nerazim
őstag

(#23877) junkpod & (#23878) jeni & (#23879) Beni2360
Hálásan köszönöm a hasznos infókat, igaz nem írtam,de valóban egy ilyen kis átalakítóval akarom megoldani a dolgokat csak nem tudom miért van 1000ft- 5000 ft ig ilyen nagy szórás, mikor ránézésre ua. tudja mind.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#23927) kmarci25


kmarci25
veterán

Ezt a linket vajon mi lelte? Vasárnap még működött, de tegnap reggel óta 404-es hiba. Eddig innen töltöttem a friss LE-ket... :F
http://kszaq.libreelec.tv/s905/

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23928) kicsi007 válasza kmarci25 (#23927) üzenetére


kicsi007
tag

Ez már nem működik sajnos...

Viszont ez igen:

https://sx05.eu/s905/

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#23929) kmarci25 válasza kicsi007 (#23928) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23930) hunaqua


hunaqua
addikt

A sima 8.1.10 és ez között a 8.1.10-rc1 mi a különbség ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23931) M_AND_Ms válasza Martin Eden (#23924) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"át tudja adni a streamet valamilyen lejátszónak, én általában az MX player/Vlc párost használom attól függően, milyen hw van alatta."

Én ezt a funkciót nem találtam. Kérlek, vezess rá, merre van!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23932) M_AND_Ms válasza hunaqua (#23930) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az "rc"" mindig azt jelenti, hogy "release candidate", vagyis ezt a verziót jelölik a végleges megjelenésre a fejlesztők.

Tehát, az amolyan legutolsó fázis a kiadás előtt előtt. Amint az megjelenik az rc gyakorlatilag feleslegesség válik, vissza is szokták vonni és le is szokták venni a letöltőhelyól. Bővebben...

Tehát, neked a sima 8.1.10 kell

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23933) hunaqua válasza M_AND_Ms (#23932) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23934) Beni2360 válasza Nerazim (#23926) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez attól is függ, hogy honnan rendeled.
A belső hardverektől is változik, van amelyiknek jobba hangminősége és van amelyik több szolgáltatást ad , pl van 3.5 jack kimenete is. Nekem kb 3000 Ft volt Kínából az egy jó közép út. Itthon természetesen drágább de néz körül az aprón is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23935) Adamo_sx válasza M_AND_Ms (#23931) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Én is a TVHClient-et használom. Simán azt mondod neki, hogy lejátszás, és megkérdezi, hogy melyik alkalmazással nyissa meg.
Jelenleg nekem egy RPi3-n fut (átmenetileg) a TVHeadend, Libreelec add-on-ból telepítve (4.2-es) és annyi hátránya van PC-s verzióhoz, hogy nincs benne az átkonvertálás "on-the-fly" stream opció. A PC-s verzióban meg tudtam csinálni, hogy mobilra ne küldje el az eredeti 5-10 megás streamet, hanem csak egy kisebb felbontásút, 2-300 kb/s sebességgel. Nem tudom, hogy a boxon levő verzió tud-e ilyet, illetve van-e benne elég kraft hozzá (az RPi-ben szerintem nem is lenne, ezért sincs gondolom benne a funkció az add-on-ban.)

(#23936) Martin Eden válasza Adamo_sx (#23935) üzenetére


Martin Eden
tag

Én Ubuntu+TVHeadend alatt ezt úgy oldottam meg, hogy szerver oldalon a tvheadend-ben csináltam több usert, mindegyikhez más bitrátát rendeltem, az egyik user pl. csak 300kbit/s-es kódolású adatfolyamot kap, a mobilon pedig a TVHClientben több kapcsolatot állítottam be. Mindegyik ugyanarra a szerverre csatlakozik, csak más felhasználóval jelentkezik be, így ha pl. stabil wifin vagyok, akkor mehet a legjobb sávszél, ha meg mobilneten vagy valami public/lassu wifin, akkor elég a 300 kbit/s is. LE alatt nem tudom, mennyivel puritánabb a TVHeadend...
Mondjuk a felvett műsorokat még így sem tudom lekonvertáltan visszanézni, talán a fizetős android verziójával menne. Kb. ez az első alkalmazás, amit szerintem meg is veszek androidre, nem azért, mintha bármi igazán hiányozna belőle nekem, inkább csak mert sokat használtam már eddig, örülök hogy van és folyamatosan fejleszti(k), meg hiánypótló app is. Igazából nem is tudom, a PRO verzió mivel tudna többet, a plusz funkciók leírása németül van és még nem vettem a fáradtságot, hogy lefordítsam. :)

Nálam egy régi, két magos laptopproci dolgozik a szerver oldal alatt (t5550), egy 2-3 mbit-es sd adás 300kbitre való lekonvertálása kb. 25%-ra terheli a procit, szóval kettővel is simán elboldogul, viszont egy (full) hd stream már egy magot maximumra terhel, így az már akad. Távoli tervek között szerepel, hogy valami modernebb és alacsonyabb fogyasztású architektúrát kellene alá pakolni, kíváncsi lennék, egy Rpi3 vagy valami frissebb CPU hogyan teljesítene...

[ Szerkesztve ]

(#23937) Martin Eden válasza M_AND_Ms (#23931) üzenetére


Martin Eden
tag

Nálam úgy néz ki: kiválasztom a csatornalistát, kiválasztom az adott csatornát, aztán PLAY gomb és már hívja is meg az androidos lejátszókat. Bár ha jól gondolom, ez a http streamet adja át és nem a htsp protokollosat, de kétlem, hogy a TVHGuide azt használná. Htsp protokollt eleddig csak a Kodiban láttam támogatni, meg a pc-s VLC verzióhoz volt régen egy plugin, de a fejlesztője rég abbahagyta már a fejlesztést, az volt a mondása, használd a Http protokollos elérést és kész. Mondjuk a régi pluginje azért még a mai napig működik, de valóban semmi pluszt nem ad egy http streameket tartalmazó lejátszólistához képest.

(#23938) Nerazim válasza Beni2360 (#23934) üzenetére


Nerazim
őstag

:R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#23939) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv. A xiaomi mi box kapcsolóján van mikrofon. Támogatja a magyar nyelvet?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#23940) M_AND_Ms válasza Adamo_sx (#23935) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

(és (#23937) Martin Eden)

Hmm... nekem meg a Playre kattintva elkezdi a boxon a tévézést..és nem a telefonon
Na majd, ha hazaérek, tüzetesebben megvizsgálom....

"Kb. ez az első alkalmazás, amit szerintem meg is veszek androidre"
Én már vettem néhányat. Vannak kiváló alkalmazások, amikért bőven megéri az egy ebéd ára.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23941) Adamo_sx válasza Martin Eden (#23936) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Igen, én is így csinálom, több userrel. De az LE alatti TVHeadendből nálam hiányoznak a stream beállításoknál azok, ahol lehet átkonvertálni. Gyakorlatilag csak pass és HTSP van. Van ugyan egy matroska, de ott semmi állítási lehetőség nincs (vagy csak én bénázok). Ráadásul, ha a PASS-t próbálom átadni a kodinak (igaz, a kodi 1500 km-re van a TVHeadend-től :) ), akkor szakadozik a kép (és érdekes módon valamit csinál is streammel, mert a TVHeadend admin felületén látszik, hogy kb. 1/4-e a kimenő stream sebessége a bejövőnek, ami a PASS-nál azért nekem meglepő volt), viszont, ha HTSP-t, akkor hibátlan.
De mivel ez csak átmeneti állapot, ezért nem mentem bele mélyebben, hogy lehetne-e az RPi-n még valamit faragni... Ez is csak azért lett így hirtelen, mert gyorsan kellett egy TVHeadend szerver, az RPi épp felszabadult és korábban Libreelec volt rajta, így csak feltettem az add-on-t, nem akartam nekiállni telepíteni egy debian-t és arra a TVHeadend-et.

(#23942) Martin Eden válasza Adamo_sx (#23941) üzenetére


Martin Eden
tag

Ahogy hirtelen ráguglizok, LE alatt valóban más lehet a TVheadend fekvése, de ez már eléggé offtopic itt. Egy friss fórumban valaki épp arról ír, hogy sikerült beleheggesztenie az átkódolást RPi-vel is, persze ezt is németül...
[link]

(#23943) sepsi0


sepsi0
őstag

Jelentem a Steam Link-en tökéletesen megy eddig a Kodi.
Kicsit körülményes az addonok telepítése, de most megy a TvShark pl.
A menü kicsit akad néha, de a lejátszás nem. A system szerint 720p a megjelenítő.
Szerintem erre a célra jó lesz.

(#23944) sepsi0 válasza sepsi0 (#23943) üzenetére


sepsi0
őstag

Bluetooth-on megy a hang a microhifire lejátszás közben, hálózat wifi.... Jó kis cucc ez. :D
Egyedül a CEC-et nem sikerült még működésre bírnom, pedi a tv is és a link is felismeri egymást.

[ Szerkesztve ]

(#23945) DoItYourself válasza sepsi0 (#23943) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hogy kell rá telepíteni? Egy linket légy szíves dobjál már.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23946) sepsi0 válasza DoItYourself (#23945) üzenetére


sepsi0
őstag

Nagyon egyszerű....[link]

(#23947) kokopo


kokopo
aktív tag

Ilyenre erdemes kolteni ? Tronsmart Vega S95 Telos Ha igen, lehet cserelek

(#23948) blakey válasza kokopo (#23947) üzenetére


blakey
titán

Ha lenne belőle akkor igen, megéri, sima S905, bár olvastam olyat is, hogy elég sűrűn megadta magát a táp, ettől függetlenül ennyiért megérné.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23949) kokopo válasza blakey (#23948) üzenetére


kokopo
aktív tag

:R :DD Kosz a valaszt

(#23950) Minstrel válasza Beni2360 (#23896) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszi, amúgy látom ki is kapcsolja a wifit ha érzi a kábelt.

Még a Megogoval kapcsolatban. Látom van IR bemenete és találtam is aliexpressen vevőt, de amiket néztem azok világítanak. Tudtok olyat ami biztosan nem világít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.