Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) blakey válasza farkas-j (#24199) üzenetére


blakey
titán

Be kell lépned a beállításokba, majd valahol lennie kell egy Advanced Settings opciónak, abba bemész és és lesz ott egy Főképernyő opció (ez akkor van ha másik launcher is telepítve lett a készülékre) és ott kitudod választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24202) vlevi válasza farkas-j (#24199) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehúzod a felső sávot (egérrel), és ott a beállításokban kell lennie valami kezdőképernyő dolognak. Ott pedig már egyértelmű, a mostani indítóról átállítod a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#24205) Beni2360 válasza Bundy71 (#24204) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincs mit, de tudni kellene,(szabályzat olvasása) hogy ezeken a topik oldalakon tilos a hirdetés. Arra ott van az apró oldala.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24206) farkas-j válasza vlevi (#24202) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi! Nekem nincs ilyen menüpontom. Most egy hétig nem tudok rá telepíteni tesztelésből semmit, mert elutaztunk. Hazaérkezés után majd telepítek rá launchert és tesztelem.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#24207) viktorhu válasza farkas-j (#24206) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha raksz rá új launchert, utána megnyomod a home gombot, akkor fel fog jönni az alkalmazásválasztó ablak, és ott ki tudod választani az új launcheredet.

(#24208) Technoman


Technoman
őstag

Akit érdekel, a Minix márkának mostantól, a Cédrus a hivatalos magyar forgalmazója. Cikk a PH hírekben.

(#24209) EasyR


EasyR
tag

Akit érdekel, a német Amazonon most a Beelink GT1 3GB/32GB (Ultimate) verziója jó áron beszerezhető!

(81 Euro, ami tartalmazza a szállítást és egy kb. 10 euro-s airmouse-t is).

;

(#24210) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

hello
valaki rendelkezik ilyennel Venz V12 Ultra médialejátszó ? lenne egy pár kérdésem hozzá.
esetleg van e róla magyar teszt/videó mert én sajna nem találok.
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#24211) Mazda6_2.0D


Mazda6_2.0D
tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám hogy szaggat a kép lejátszáskor. Van egy h96 pro+ 2Gb készülékem, egy 4K sony tvm. Kodival és még sok más lejátszóval próbáltam a lejátszást de a sima 1080P-s filmek akadoznak. a 4K filmeknél viszont nem lehet észrevenni akadozást de azért ha figyelmesen nézem ott is észrevehető. próbáltam már mindenféle beállítást de sima lejátszást nem tudtam összehozni. van egy asus o-playerem is és az akadás nélkül tud lejátszani de az már nem viszi a 4k-t :). állítottam már 24-30-50-60 Hz-re a player kimeneti jelét és 4Król 1080P-re de csak javult némelyiknél de nem szűnt meg annyira hogy ne legyen zavaró. Egy jó pár évvel fiatalabb készülék miért nem tud akadás mentesen lejátszani egy sima FHD filmet, egy régi ketyere meg lazán. Lehet hogy csak valami beállítás kérdése lenne de nem tudok rájönni, pedig már minden variációt kipróbáltam. Elolvastam a kadenciahelyes olvasmányt is, értem hogy miért vannak microlaggok de az asusnál nem lehet észrevenni.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#24212) junkpod válasza Mazda6_2.0D (#24211) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért mert androiddal használod. Telepíts rá LibreElec kodit és megszűnnek a gondjaid.

Box's don't touch!

(#24213) Mazda6_2.0D válasza junkpod (#24212) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Szia.

De ennyire belassitana?

(#24214) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

X96-os boxom tökéletesen működik,kivéve, hogy Rii Mini vezetéknélküli ebayes billentyűzetemet nem hajlandó kezelni. Rádugom az usb-s vevőt és nem történik semmi. Minden mással egyébként eddig gond nélkül ment. A boxon minden gyári, nincs mókolva. Mi lehet a gond?

(#24215) Mazda6_2.0D válasza junkpod (#24212) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

szia megint :)

Nahh felraktam a libreecet. Tökéletesen működik. akadásmentes a 4K és a 1080P is :)
1 gondom van csak hogy a távirányító nem működik és nem értem a 62e pontot az összefoglalóban, vagyis én nem látok olyan ikont a hálózat mappában. meg a boxra telepítésben is tudnál segíteni: mi az a putty?

(#24216) junkpod válasza Mazda6_2.0D (#24213) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lassítja, hanem nem képes a tv megjelenítési frekvenciáját a film lejátszási frekvenciahoz igazitani, nem kadencia-helyes a lejátszás.
A boxra telepítésének még várj, amíg minden tökéletes nem lesz, de akkor sem fontos, többség sdrol használja.
Távirányító: indítsd droiddal, rootexplorerrel keresd meg a remete.conf fájlt, másold ki valamire. Majd vedd ki az sd karit és pc-rol másold át rá a lementett remote.cfg fájlt. SD vissza, restart.
Putty: a boxot ssh-n keresztüli konzolken tudod elérni vele. Telepitsd fel pc-re, a box io címével és a LibreElec user/pass-al lépj be, ekkor lesz egy konzol felületed, itt tudod pl. a dmesg parancsot kiadni, amivel tudod kiolvasni a távirányítód kódját ha még se működne.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24217) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Összefoglalóban nem találtam semmit az S905D és S905W-s boxokról. Azok most hogyan állnak LE támogatással? Minden működik?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24218) Mazda6_2.0D válasza junkpod (#24216) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Szia

Koszonom szepen a segitseget. A lejatszas tokeletes, taviranyito nem mukodik sehogy sem, es nem lehet kikapcsolni a boxot mert kikapcsolas utan azonnal ujraindul. Ezert fenthagyom a droidot es ha vegeztem a filmmel atlepek es ott poveroffolom :) kicsit korulmenyes igy a hasznalat de legalabb nem szakadozik a film.

Koszi megegyszer a helpet, szia

(#24219) junkpod válasza Mazda6_2.0D (#24218) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jó dtb-t raktal fel hozza?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24220) Pelican válasza Mazda6_2.0D (#24218) üzenetére


Pelican
őstag

A távirányítódhoz valószínűleg találsz kész remote.conf-ot a LE fórumokon (pl.itt)
Bekapcsolva sem fogyaszt sokat, akár úgy is hagyhatod, vagy kipróbálhatod a suspend engedélyezését is.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24221) Bozso68 válasza EasyR (#24209) üzenetére


Bozso68
senior tag

Végülis a Beelink GT1 ajánlott modell? Az S912 miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#24222) bostone válasza Bozso68 (#24221) üzenetére


bostone
addikt

Ez a típus nincs az ajánlottak között.

Ha droid kell, jobban teljesít, mint az S905-ös változatok.

Ha LE kell még mindig hátrányban van, bár a legutóbbi frissítésekkel hasonló stabilitást, élményt tud nyújtani.

(#24223) junkpod válasza Bozso68 (#24221) üzenetére


junkpod
nagyúr

Persze, hogy nem az, bár van aki elégedett a támogatás jelenlegi szintjével is.

Viszont: nem, droid szinten sem jó a támogatása, egy minix u1 a minimum ha droid kell.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24224) Bozso68


Bozso68
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. :R Android alatt menne egyenlőre.
Akkor jó választás?

Mod: ok, szóval nem javasolt így.

[ Szerkesztve ]

(#24225) junkpod válasza Bozso68 (#24224) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mit nem értettél azon, hogy NEM javasolt, NEM támogatott az S912? :Y
(Na, csak átment:))
Mire szeretnéd használni a boxot?
(Nem a soc és a GPU verziószámnak kell a legmagasabbnak lennie az élvezhető használathoz hanem a közösségi/gyári támogatásnak kell jónak lennie.)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24226) Mazda6_2.0D válasza junkpod (#24219) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Elvileg igen. Az 1000es konyvtarbol toltottem le a 2gb-set. De az a fura hogy ha ranyomok a system offra akkor meg a tv-met is kikapcsolja majd be :)
Mi az a suspend???

Pelican. Koszi a linket. Majd holnap szetnezek ott. Van egy usbs vezetek nelkuli billentyuzetem ami touchpados azzal tokeletesen mukodik es nem sokkal nagyobb mint a taviranyito :)

(#24227) Bozso68 válasza junkpod (#24225) üzenetére


Bozso68
senior tag

Egyszerre írtuk.
A lányom buta tv-jét akarnánk okosítani, hogy a nasról nézhessen filmeket.

(#24228) junkpod válasza Mazda6_2.0D (#24226) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kapcsold ki a cec funkciót, most a tv-d a is ad utasításokat a boxnak.

Box's don't touch!

(#24229) Beni2360 válasza Bozso68 (#24227) üzenetére


Beni2360
félisten

Ahhoz bőven elég az S905 vagy 905x boxok és egy SD kártyára tett LE. És akadás mentesen(kadencia helyesen) fogja a filmeket lejátszani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24230) Bozso68 válasza Beni2360 (#24229) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!

(#24231) Mazda6_2.0D válasza junkpod (#24228) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Azt a tv vagy a kodi beallitasaiban keressem?

(#24232) junkpod válasza Mazda6_2.0D (#24231) üzenetére


junkpod
nagyúr

Leginkább kodi: beállítások, perifériák, cec.
De a tv-ben is ha nem akarsz a tv-vel más eszközöket kapcsolgatni.

Box's don't touch!

(#24233) Mazda6_2.0D válasza junkpod (#24232) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Hat nekem ilyen menupontom nincs. Beallitasok van de ott nem talalok periferiakat es cec beallitast. A tvn megtalaltam a bravia syncet de azt kikapcsolva se tudom leallitani a mediaboxot csak ha kihuzom a tapkabelt hatulrol.

(#24234) Mazda6_2.0D


Mazda6_2.0D
tag

Megtalaltam de akkor se lehet kikapcsolni ezt a sz..t. mindig ujraindul. Majd holnap kap egy tiszta telepitest hatha....

(#24235) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
LE alatt a youtube kiegészítő néhány napja nagyon bénán működik. Nagyon lassan keres, néha olyan mintha le is fagyna közben, ha megunom a várokozást és vissza akarok lépni egy menüpontot, ott is elgondolkodik közben. Volt hogy box újraindítása után jó lett egy időre, majd újra visszalassult. Úgy lehet használni, hogy rákeresek egy videóra, elkezd tekerni és írja hogy "dolgozom", megszakítom, visszalépek, majd újra rákeresek, akkor megtalálja. Minden alkalommal egy lépés vissza, kettő előre, egy lépés vissza, kettő előre ... :((( Tudomásom szerint semmit nem állítottam rajta, pár nappal ezelőttig jó és gyors volt. Van tippetek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24236) ricsif12 válasza ricsif12 (#24062) üzenetére


ricsif12
csendes tag

Most egy no-name HDD dokkolóval kipróbálva nagyon úgy tűnik, hogy a Beelink Mini MX III + LibreELEC 8.1.10 nem működik együtt a Sharkoon Swift Case Pro 3.0 USB-vel. A házra felraktam már másik FW-t is (mert gyanús volt, hogy lehet valami takarékos üzemmódba rakja), illetve crontabból is írtam a diszkre, hátha...

Szóval sajnos pár perc elteltével az ext4-es csatolást ro-ba csatolja, írási hibára hivatkozva (az új 3TB WD Rednél és egy régi 1TB WD Greennél is ez a hibajelenség, viszont a 3TB WD Red a dokkolóval kitűnően ment 2 napot, az 1TB WD Green pedig a régi házzal folyamatosan).

(#24237) pinnacle válasza ricsif12 (#24236) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem is gondom volt a Beelink MXIII + Sharkoon Swift Case Pro 3.0, 2TB WD Red-el. Box kikapcsolása után tovább pörgött a vinyó és soha nem állt le. Régi 2TB WD Elements-el nincs ilyen probléma. Lehet az MXIII, 3,5"-nél csak a gyári külső vinyókat szereti.
Sharkoon Swift Case Pro 3.0, 2TB WD Red-el, WD TV Live-al megy problémamentesen. Azt leszámítva, hogy a piros LED világít kikapcsolás után. Sharkoon szerint nem világíthatna, de van egy másik, az is világít laptopnál.

Lehet itt tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#24238) ricsif12 válasza pinnacle (#24237) üzenetére


ricsif12
csendes tag

Köszi szépen!
Majdnem az általad linkelt helyre is beírtam a hozzászólásom:
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
mondjuk most már ott tartok, hogy annyi idő elment a próbálkozásokkal, hogy inkább veszek egy másik házat, vagy valami olcsó NAS-t (ha már NFS-sel tudom használni az is jó).

(#24239) viktorhu


viktorhu
veterán

Netflixre van megoldás LE alatt? És torrentre (nem számítógépen keresztül, hanem direktben)?

(#24240) jézusom válasza ricsif12 (#24236) üzenetére


jézusom
addikt

Én is minimx 3-al akartam kamera rögzítőt, ICY BOX külső hddvel, benne 3TB WD purple. Sajnos egy idő után lekapcsolt a HDD, így nem tudtam folyamatosan rögzíteni :( Nem tudom konkrétan mi kapcsolta le :(

(#24241) blakey válasza viktorhu (#24239) üzenetére


blakey
titán

LIbreELEC 9-ben van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24242) ricsif12 válasza jézusom (#24240) üzenetére


ricsif12
csendes tag

Köszi!
Akkor olyanra se cserélem...

(#24243) jézusom


jézusom
addikt

Most honnan lehet letölteni a libreelc rilizeket? Volt egy linkem, de nem él :(

(#24244) ricsif12 válasza jézusom (#24243) üzenetére


ricsif12
csendes tag

(#24245) B175


B175
csendes tag

Üdv!
Van egy MEGOGO MXV 4K boxom,libreelec 8.1.10. indításnál bejön a libreelec logó és onnan tovább nem megy.Viszont van egy üzenet a kép felső sarkában:can't access tty:job control turned off
Mi a hiba?

(#24246) M_AND_Ms válasza jézusom (#24243) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A topiköszefoglaló 62. pontjában kiemelve ott van szépen link, az összes releasehez, releaseinfo-val, változáslistával, stb.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24247) pinnacle válasza ricsif12 (#24238) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én meg pont olyan 3,5" külső házat keresek, amiben leáll a vinyó a Beelink MXIII vagy II kikapcsolása után. Aki talált már ilyet, írja be legyen szíves.

(#24248) Mazda6_2.0D


Mazda6_2.0D
tag

Sziasztok!

Ismét leformáztam, kapott egy új telepítést, másik dtb.img-t de akkor se lehet kikapcsolni. mindig újraindul.
Remélem nem lesz baja a boxnak attol hogy a tápkábel kihúzásával állítgatom le.

Még egyszer köszi a segítséget. ha netán valaki találkozott már ilyennel és meg tudta oldani az segítsen :)

Megyek filmet nézni :):):)

(#24249) RBJ


RBJ
addikt

Érdekes mióta feltettem a 704 gyári romot a beelink gt1 re mintha nem dobálná a hdd t lefelé.
Majd hoszútávon kiderül.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24250) DoItYourself válasza Mazda6_2.0D (#24248) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Dobj mar egy linket, mit vettel, mert mindenutt 3GB-os H96 Pro Plus-okat latok, te pedig azt irtad 2GB-os a tied.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.