Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) snyper990 válasza trinitronka (#18148) üzenetére


snyper990
őstag

Köszi a tippet! Jó webshopnak tűnik, de sajnos a TX5 most éppen nincs raktáron

(#18152) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

MXIII LE7.009 van a kis boxon.
Elkezdtem az IPTV-vel foglalkozni.
Megy is szépen, minden ok, kivéve egy dolgot.
Csatorna listánál balra nyil, előjön a bal elölugró sáv. Ott a Csoportra rámegyek, csak az összes csatorna van, míg ugyan ezt WIN7-nél (16.1) kijönnek az országok, rámegyek hogy HUN és többé kevésbe a magyar csatornák jelennek csak meg.

Ez a boxon miért nincs így?
Cardshare és iptv simple clien-el próbálkozok.

Ismert hiba, vagy egyedi?
Köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#18153) casper1


casper1
tag

az s905x es dtb-vel tökéletesen feltelepűlt a libreelec, de így sincs wifi sajnos. Bár külső usb-s wifivel meg tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#18154) casper1 válasza retesz147 (#18152) üzenetére


casper1
tag

Azért mert a Cardshare saját kiegészítőjét használod valószínüleg a gépen. Ha Iptv Clientel csinálod alapból nem csoportosítja ország szerint.

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#18155) vargalex válasza retesz147 (#18152) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Rendszer - Beállítások - TV.
Itt valamiért LE alatt a Csatornacsoportok szinkronizálása a háttérkiszolgálóval default-ban inaktív. Más rendszereken defaultban aktív. Kapcsold be.

Alex

(#18156) retesz147 válasza vargalex (#18155) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, ez megoldotta!
Nagyon szépen köszönöm! Hálás vagyok!

Volna még egy kérdésem, amit az egyik fórumban már feltettem, de még nem jött rá válasz,hátha itt valaki tudja a megoldást:

"Feltettema trackt-ot, mert néha belekeveredtem melyik sorozatrészt is néztem meg utoljára.
Felment, regisztráltam, minden ok. Megnézem a sorozatot MSCC-ből végén kéri az értékelést, értékelem, de nem történik semmi.
Nem pipálja ki a részt.
Ezt megoldható, hogy a már megnézet részeket kipipálja, vagy megjelölje valahogy?
Köszi! :R "

Xiaomi 13 eu dev...

(#18157) trinitronka válasza Kacsakirály (#18150) üzenetére


trinitronka
tag

Nekem is ilyen van,működik pedig a leírtak szerint,de szerintem nem éri meg kínlódani a LE felrakásával,nem nagy durranás.Semmivel nem rosszabb a Kodi android alól.Nekem az LE csak bosszúságot okozott!

Honor play

(#18158) trinitronka válasza Kacsakirály (#18150) üzenetére


trinitronka
tag

Lemaradt, ha továbbra is érdekel az LE ,leírom privátban részletesen. (Remélem a SPDIF aljzatban lévő reset gombot nyomtad egy gémkapocs vagy valami olyasmivel miközben hálózatra dugtad,sokan nem találják a reset gombot ,amit nem csodálok)

Honor play

(#18159) Kacsakirály válasza trinitronka (#18158) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Szia!
Igen a reset gombot megtaláltam és a leírtak alapján csináltam mindent,de csak a recovery felirat jött be.
Kérlek privátba írd le te hogyan csináltad?
A HDMI hang kimenet miatt próbálkozok más programmal mert zavar,hogy csak két csatornás hang megy át rajta a tv-hez.

[ Szerkesztve ]

(#18160) kulup válasza Kacsakirály (#18150) üzenetére


kulup
tag

Nekem is egy Docooler-em van. Nem találod a reset gombot, vagy mi a baj ? Fogpiszkálóval nyúlj bele az SPDIF-be, érezni a kattanást. Kicsit szenvedtem vele én is, USB-ről nem akar bootolni és az SD kártyánál is ki kellett cserélnem a micro-SD adaptert, elég válogatós. Viszont most már tökéletes az LE, mindenképpen érdemes ezt használni, Android Kodi alól én nagyon észrevettem a szaggatást.

Szerk : közben látom, hogy a reset gombot megtaláltad. Próbáld másik kártyával / adapterrel.

[ Szerkesztve ]

(#18161) Kacsakirály válasza kulup (#18160) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Helló!
Meddig kell nyomva tartani a reset gombot,és melyik verziót tettet fel?

(#18162) kulup válasza Kacsakirály (#18161) üzenetére


kulup
tag

Kihúzod a hálózati csatlakozót (az áramot, nem a LAN-t), benyomod a reset-et fogpiszkálóval és tartod, visszadugod az áramba és addig vársz, amíg megjelenik a Libreelec felirat a TV-n. Kb. 10-15 másodperc. Ezután elengeded. Én az egyik első nyolcassal kezdtem nemrég, talán 8.0.0.c. Azóta csak frissítek.

Az SD-re írás simán ment ?

(#18163) Kacsakirály válasza kulup (#18162) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Az összefoglalóban javasolt íróprogramokkal próbáltam de percek múltán sem jelent meg a LE logó.

Egy Sony Class 10 90MB/s SD kártyát használok de más típusokkal is csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#18164) kulup válasza Kacsakirály (#18163) üzenetére


kulup
tag

Perceket hiába vársz, annyi idő alatt, ha normálisan nyomod a resetet, valami biztos történik. Vagy bejön a LE vagy a recovery visszarakja az eredeti androidot. Próbálj egy másik kártyát / adaptert.

(#18165) adi1234 válasza Kacsakirály (#18163) üzenetére


adi1234
tag

Ha megnyomod csak úgy simán a resetet akkor újraindul a box ?

:)

(#18166) Kacsakirály válasza adi1234 (#18165) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Szia.
Igen újra indul a médiabox.

(#18167) Patice válasza blakey (#18143) üzenetére


Patice
nagyúr

THX! :R

Nexbox A95X 1/8 GB eddig hibátlan. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18168) trance89


trance89
őstag

8.0.1f

Changelog:
audio-related changes:
re-applied LE kernel audio patches to fix 44.1kHz output
added WIP patches from @Kwiboo to further improve kernel driver
fixed Dolby Atmos with patches from LE kernel
176.4kHz and 192kHz might be working now on S905X
framerate automation changes:
improved Amlogic-Nougat style fractional frame rate handling in Kodi
reverted some kernel changes that may have caused blackouts
Kodi:
implemented drain in AMLCodec to fix 2 seconds missing from the end of video
increased renderer thread priority to fix some stutters

(#18169) trinitronka válasza Kacsakirály (#18161) üzenetére


trinitronka
tag

Csak addig kell nyomni amíg az M9S logó be nem jön. 1 vagy 2 Gigás Ramos M9S -ed van? Hamarosan megy a privát a telepítésről.

Honor play

(#18170) trinitronka


trinitronka
tag

Újból feltettem az LE 7 f-et ,egy kalap sz@r az egész ,nincs visszajelző led ,hogy bekapcsolva vagy kikapcsolva ,fagy állandóan ,légegér nem működik,a buetoouth csatlakozik,megszakad ,csatlakozik megszakad,nekem mondhat bárki bármit ez egy fostalicska!!!Maradok az androidos kodinál,ami tized annyi hibával működik.

[ Szerkesztve ]

Honor play

(#18171) junkpod válasza casper1 (#18154) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem igaz. Én a CS-t (és szinte mindenki) az iptv clienssel használom és vannak csatorna csoportok. Nem hibás sem az LE sem az addon, user error lesz.

Box's don't touch!

(#18172) junkpod válasza trinitronka (#18157) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kellő tudás (mit kellene tudnia egy mediaplayernek?) és kellő tapasztalat (egynél több box kipróbálása) hiányában kijelentéseid sulytalanok. Úgy látom hogy csak abbéli frusztraciodat akarod kiélni, hogy képtelen voltál egy LE verziót helyesen telepíteni a boxodra.
Értem, hogy ez bánt téged, mert egy óvodás is képes lenne erre, de inkább tanácsot kérj, ne trollkodd szét a topikot a hdsz-eiddel.
Meg hát az is lehet, hogy a box amit vettél nincs felsorolva az ajánlott és kipróbált típusok között. Előbb kellett volna olvasni utána vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#18173) gg72 válasza interstate76 (#18139) üzenetére


gg72
veterán

Van arról valami leírás, hogyan kell a Beelink Mini MXIII-asra a minixes fw-t feltenni? Nekem is van egy gondom vele és lehet megoldaná, kipróbálnám.

(#18176) interstate76 válasza gg72 (#18173) üzenetére


interstate76
addikt

Az összefoglalóban linkelve van (mobilról vagyok, innen nehézkes lenne betenni a hivatkozást).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18177) gg72 válasza interstate76 (#18176) üzenetére


gg72
veterán

OK kösz megtaláltam + ezt is: [link]

(#18178) blakey válasza trinitronka (#18170) üzenetére


blakey
titán

Vagy inkább a boxod sz@r, az LE kifejezetten médialejátszásra optimalizát rendszer Kodi futtatására optimalizálva, ha ez neked nem jó vagy nálad nem működik megfelelően akkor vagy a boxod rossz vagy nem értesz hozzá. Az én boxomon az Android alatt futó XBMC is nagyon jó médialejátszásra, szinte mindent tud, mint LE alatt a Kodi és ennek ellenére mégsem állítom, hogy sz@r az LE ugyanis olyan dolgokat tud és olyan szinten mint egy médialejátszó. LE 7-ből a 12j ami a legújabb, nem értem a 7f dolgot, de nem is akarom. Bármikor bebizonyítom, hogy bizony az Androidod alatt futó Kodi a fost@licska.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18179) darvinya válasza blakey (#18178) üzenetére


darvinya
titán

Arra kíváncsi lennék egy összefoglalóba, hogy miben azonos és különböző két plarformon a Kodi.

Más

Erre valaki?[link]
Vagy nem futott bele keresés közben?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18180) vargalex válasza trinitronka (#18174) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Légyszíves a jövőben moderáld magad!
A többségnek tökéletesen megy az LE az S905(X) boxokon. Ha valami nem működik, jelezd a fejlesztőnek, illetve kérj itt segítséget.

Alex

(#18181) sp8787 válasza trance89 (#18168) üzenetére


sp8787
addikt

"framerate automation changes:
improved Amlogic-Nougat style fractional frame rate handling in Kodi"

Na ne mar. Ez nem letezik.
Ez eddig is tokeletes volt barmivel. Mit kellett ezen javitani?!

[ Szerkesztve ]

(#18182) Kacsakirály válasza trinitronka (#18169) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Szia!
Hiába próbáltam a leírtak szerint csinálni pl.az íróprogram egy óra után sem írt semmit a lemezre.A Rufus az jó volt de a logó után csak az eredeti képernyő jött be. A készülékben 1GB ram van.

[ Szerkesztve ]

(#18183) Vincent45


Vincent45
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy egy s905x/912+LE képes lenne-e kiváltani egy Himedia Q10 Prót? A felhasználás az főleg 1080p/4K HDR anyag. Fontos lenne a kadenciahelyes lejátszás 1080p, és a pixelpontos megjelenítés HDR anyagoknál mert a Q10 ezt még/már nem tudja. Köszönöm!

(#18184) trinitronka válasza Kacsakirály (#18182) üzenetére


trinitronka
tag

Lemez?? Usb vagy Sd kártya és ezzel írni
https://libreelec.tv/2016/08/usb-sd-creator/

és ezt töltsd le a device treesből ha 1 gigád van gxbb_p200_1G_100M.dtb

[ Szerkesztve ]

Honor play

(#18185) adi1234


adi1234
tag

Sziasztok ,

Az iptvhu.m3u elérését honnan lehet megtudni?
Próbálom a Kodi-ban beállítani a tv-t.

Természetesen privátban is nagyon örülnék a válasznak .

:)

(#18186) Kacsakirály válasza trinitronka (#18184) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Bocsi Sd kártyát értettem lemez alatt.A usb-sd-creator semmit nem csinált egy óra alatt.

(#18187) trinitronka válasza Kacsakirály (#18186) üzenetére


trinitronka
tag

pedig kb. 3 perc alatt kész nálam legalábbis.Innentől passz,nem tudom miért nemcsinálja meg a windows

Honor play

(#18188) adi1234 válasza Kacsakirály (#18186) üzenetére


adi1234
tag

Szinte azonnal elkezdi .

Próbáld rendszergazda ként vagy másik verziót .

:)

(#18189) trinitronka válasza vargalex (#18180) üzenetére


trinitronka
tag

Moderálom magam! Árulja már el valaki ,feltelepített LE akárhány 7-8 akármelyik verzió visszajelző led sötét ,nincs visszajelzés a bekapcsolás állapotáról.kikapcsolni ki lehet a távirányítóról ,bekapcs csak a tápfesz ki és bedugása után.A légegér nem működik,távirányító ami egy billentyűzetes irányító nem működik.(Android alatt tökéletes)Szóval nagyon f@sza minden

Honor play

(#18190) Indiant válasza adi1234 (#18185) üzenetére


Indiant
addikt

Legjobb tudomásom szerint nem lehet már kapni hozzáférést.

Van esetleg valakinek egy mentett jól beállított LE-je M18-ra? (7 vagy 8)

[ Szerkesztve ]

(#18191) Kacsakirály válasza trinitronka (#18187) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Rendben az írás végre sikerült de a Amlogic logó után ha elengedem a reset gombot megjelenik a recovery system felirat és csak újra indul a gép.

(#18192) blakey válasza sp8787 (#18181) üzenetére


blakey
titán

Már benne volt a developer verziókban és ott valóban sokat javult, szóval hidd el, hogy jó lesz.

(#18189) trinitronka
Milyen boxod van? Nexbox? Akkor a gyártó a hibás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18193) vargalex válasza trinitronka (#18189) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A ki- bekapcs probléma az ajánlott boxokon nem szokott problémás lenni, persze az is lehet, hogy csak rossz dtb-t használsz.
A légegér, billentyűzet, stb. megy LE alatt is, hacsak nem valami egzotikus darabról van szó. Sőt, ajánlott is a használata, mivel jóval kényelmesebb. Jó lenne látni csatlakozás után egy dmesg kimenetet legalább. Esetleg nincs tiltva nálad a perifériáknál? Pontosan milyen boxról van szó?

Alex

(#18194) dugesz77 válasza Kacsakirály (#18191) üzenetére


dugesz77
őstag

Csak akkor engedd el a reset gombot ha megjelenik a LibreELEC felírat. Ha nem jelenik meg akkor valószínűleg nem lett jól felírva a képfájl.

(#18195) Indiant válasza Kacsakirály (#18191) üzenetére


Indiant
addikt

Ugye nem a dev verziót próbálod. Ezt próbáld:[link]

(#18196) blakey válasza darvinya (#18179) üzenetére


blakey
titán

Mivel más platformok és más hardverhez kell igazítani így sajnos elég sok, Android alatt a 17-es Kodi gyakorlatilag használhatatlan és ezt általánosságban véve kell érteni, van olyan eszköz amin épp jó, de többnyire nem az, 7 különböző Androidos eszközön próbáltam és egyiken sem jó, nem véletlen, hogy pl a Minix saját maga "fordítja le" a 17-es Kodit, van olyan verzió a developer mappákban ami némileg jól működik az S905-ös boxokon, de az sem tökéletes.
Android alatt általánosságban az SPMC a jól működő fork.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18197) trinitronka válasza Kacsakirály (#18191) üzenetére


trinitronka
tag

Biztos ,hogy a reset gombot nyomod rendesen? Hallod a kattanást? Nekem is M9S van ,M9S logóvalindul ,akkor engedem fel a resetet

Honor play

(#18198) darvinya válasza blakey (#18196) üzenetére


darvinya
titán

Azért kérdem, mert nálam droid alatti Kodi mindent megcsinál amit eddig megadtam neki.
Még háttérben zene lejátszás sem omlott össze.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18199) blakey válasza darvinya (#18198) üzenetére


blakey
titán

Kodi mindent megcsinál
Van Multichannel LPCM?
Van Dolby True HD és DTS HD?
Van kadenciahelyes lejátszás minden fps esetében?
Pixelpontos a megjelenítés? (tesztábrán megnézhető)
Normálisan kiírja a CPU hőmérsékletet, stb?
CEC jól működik?
Minden anyaggal (nálam 47 különböző kódolású anyag van) jól bánik?
Nincs röcögés 29,97 fps anyaggal?
Jó a deinterlacing?
A Chroma upscaling rendben van?
...

Minixen ezek közül 1-2 dolog nem úgy megy ahogy kéne (de csak eszközzel lehet észrevenni) a Minix XBMC-vel, Kodival gyakorlatilag semmi sem működik normálisan, SPMC-vel jobb a helyzet. Ennek függvényében nálad milyen?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18200) trance89


trance89
őstag

már a 2. frissítés óta bugzik a felirat pozicionálás a 8.0.1-ben, nálatok nem tűnt fel? LE fórumon jeleztem is a problémát: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.