Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) cof válasza trinitronka (#18184) üzenetére


cof
veterán

Rossz dtb-t használsz, S905X-re a gxl-es kell a p200 sima S905-re való. Ez kell neked: [gxl_p212_1g.dtb]

S905X: Device trees for these boxes start with gxl. You can leave a tree that is already present on SD card (fresh install only) or choose one according to your RAM amount.

Meg Kacsakirály-nak is, valószínűleg ezért nem tudod bekapcsolni sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18202) blakey válasza trance89 (#18200) üzenetére


blakey
titán

Nem, mert gyári értékekeken használom, teljesen jó helyen van gyárilag illetve ha valamit beállítasz akkor sajnos minden frekin be kell állítanod nem elég csak 23,976 fps-en, pl.

Szerk.: Legalább olyan képet tegyél fel ahol nem látszik a release cím, stb., nem túl egészésges.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18203) trinitronka válasza cof (#18201) üzenetére


trinitronka
tag

Sima S905 nem X-es

Honor play

(#18204) darvinya válasza blakey (#18199) üzenetére


darvinya
titán

1. Nem ismerem
2. Nincs rendszer amin ilyen hangot feldolgozza (Tv Samsung B530 van csak)
3. Nem vettem észre akadást, lassúlást, hangcsúszást
4. Igen pontosan
5. Eddig órát láttam
6. Tv nem jól bánik ezzel, emiatt nem is használom
7. Eddigi mkv, avi, mp4-et vitte, de van még pár formátum amin tesztelhetem, csak idő kérdése
8. Mint írtam
9. Nem vettem észre után futást gyors jeleneteknél
10. Itt azért sötét dolgok mosodnak

De nemsokára lesz időm, és akkor nekiállok nagyobb tesztre.
Box T95N Mini M8S Pro 2/8Gb Android 6.0

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18205) blakey válasza trinitronka (#18203) üzenetére


blakey
titán

Elárulod végre, hogy milyen boxod van?

(#18204) darvinya
Mivel tudom, hogy mire képes Android alatt a Kodi Jravis, Krypton így bátran kijelentem, hogy ha a Storeból telepíted akkor nem tudja felvenni a versenyt az LE-vel és semelyik másik Kodival Windows, Linux, macOS rendszereken lévővel. Ha a géphez gyárilag "fordított" Kodi fork fut, ZDMC, Minix XBMC, stb akkor sokkal jobb a helyzet, de még mindig nem tökéletes.
Nyugodtan tesztelheted, legalább ismerkedsz a dolgokkal, de számomra Android alatt a Kodi egyelőre nem nyerő semmilyen szempontból. Túl sok a kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18206) trance89 válasza blakey (#18202) üzenetére


trance89
őstag

mindenkinek más az ízlése, egy 43"-os tv-n nem kis szemmunka 2,5-3 méterről olvasni a szöveget a kép aljáról és még odafigyelni a képi mozgásokra is, más a helyzet ha nagyobb távolságból nézed a tv-t, nálam és az egész családban is már évek óta a 900-as feliratmagasság a legideálisabb
a freki beállításokkal tisztában vagyok de mivel a 1,5 terányi videóanyagaim 99,9%-a 23,976fps ezért nincs nagyon mivel szórakoznom

(#18207) cof válasza trinitronka (#18203) üzenetére


cof
veterán

Ok. Kacsakirály-nak S905X van ahogy írja, akkor neki ez kell amit linkeltem. Ha Android 5.1 akkor S905, ha Android 6.0 akkor S905X.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18208) blakey válasza trance89 (#18206) üzenetére


blakey
titán

Én értem, de nincs gondom és nem vagyok abban biztos, hogy amikor nálad jól működött valamelyik builddel akkor ott volt-e normális frekiváltás vagy sem, mert ugye azt állítod, hogy valamelyiknél jó, viszont elég sok olyan LE 8-as build volt ahol a 23,976-os anyagokat 24 fps-sen játszotta le, és azon beállítottad és minden frankó volt viszont az újak már mindent a megfelelő fps-sen tolnak, tehát neked 23,976 fps-sen és akár 24 fps-sen is be kell állítanod, hogy jó legyen, de a helyedben az összesen végig mennék.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18209) trinitronka válasza blakey (#18205) üzenetére


trinitronka
tag

M9S pro 2G RAM 16GB.ROM

Honor play

(#18210) blakey válasza trinitronka (#18209) üzenetére


blakey
titán

Ez vagy egy másik? Sajnos többféle M9S Pro van, ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18211) trinitronka válasza Kacsakirály (#18191) üzenetére


trinitronka
tag

Elnézést ,minden amit eddig írtam stornó,mégesm egyforma boxunk van ,így mást kell letölteni.

Az én boxom M9Spro 2GRam 16Gb ROM

Honor play

(#18212) trinitronka válasza blakey (#18210) üzenetére


trinitronka
tag

Hát ja,az enyém http://www.tomtop.com/smart-android-tv-player-box-1305/p-v1880eu-16g.html

Honor play

(#18213) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Van egy microsd-m, LE-van rajta. Formázom, de mindig 511mb marad rajta. Amúgy 8gb-os a kártya. Mit kellene tennem, hogy újra lássa a számítógép a 8gb-ot? Vagy végleg elveszik ilyenkor a fennmaradó rész?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#18214) Tim82 válasza mayday00 (#18213) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kártyaolvasóval Windows-os gépben az SD Formatter nevű programocska megoldja. (Már ha arra gondolsz, hogy újrahasznosítanád a kártyát.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18215) changer1979


changer1979
csendes tag

Sziasztok.

Valaki világosítson fel legyen szives. A napokban kaptam egy Venz V10-est. S905 és android 6.0.1. Mindenütt azt olvasom, hogy a ezek android 5.0 kütyük. Az LE viszont nem indul sehogy sem. Van összefüggés?

(#18216) trinitronka válasza mayday00 (#18213) üzenetére


trinitronka
tag

Kell még rajta az LE?

Honor play

(#18217) kicsi007


kicsi007
tag

Sziasztok!

Mint már korábban írtam, február elején vettem a gearbest-ről egy [NEXBOX A95X - B7N Dolby Digital Receiver TV Box - 2GB + 16GB EU PLUG ]
-os vátozatot:

Az elején még a gyári android rendszerrel használtam,de elkezdtem kipróbálni a különböző LE verziókat.
(A reset gomb az AV csatlakozó mélyén lapul!!)

Közben a rokonságnak is megtetszett a box, így közben nekik is rendeltem ebből a 2/8 változatot, így összesen 3 darabot kellet ebből a típusból rendelnem:
[NEXBOX A95X - B7N Dolby Digital Receiver TV Box - 2GB + 8GB EU PLUG ]

Jelenleg mindegyik lejátszón LE fut (Három lejátszón a 8.0-8.0.0c.verziójú, a negyedik pedig az április 8-án kiadott devel verzió).
Körülbelül 2 hónap használat után azt kell,hogy mondjam, hogy minden szempontból meg vagyok,vagyunk vele elégedve. Az MS repo tartalmainak használatához tökéletesen megfelel. A hozzá adott távirányító tanítható, mindegyiket sikerült az adott TV-hez betanítani. A távirányítóra rá van írva tanítás menete. (ez szerintem mehetne az összefoglaló 14h pontjába).
De mivel nálunk a box a TV felett van elhelyezve, elegem lett a folyamatos pontos célozgatásból, az ágyon fekve a TV-vel szemben,egy idő után kényelmetlen volt. :)
Ekkor berendeltem egy ilyen légegeret az AliExpress-ről, ami kb. 1 hónap után meg is érkezett, nagyon bevált, mivel ez is tanítható,világit, s kb. 3600 Forint postával:

[MX3 MXiii Backlight Wireless Keyboard 2.4G Wireless Remote Control IR Learning Fly Air Mouse Backlit For Android TV Box PC]

Valamint,ha valaki szeretné használni a gyári android rendszert,esetleg frissíteni,akkor itt érdemes szétnézni,olvasgatni:

TV Box forum

Most kap az összes tipusú NEXBOX egy nagyobb frissítés csomagot. DE, akinek 2/16-os változat van,az figyeljen oda, mert nem mindegy,hogy melyik WiFi chippel szerelt a box!!!! (settings--build number) Jelenleg a 9377 WiFi verziójú érhető el az oldalon). Elvileg a frissitésnek OTA-n kellene érkeznie, de ha nem, s valaki manuálisan szeretné frissíteni, az is le van itt írva, hogy,s miként!!

Részemről a NEXBOX az ajánlott kategóriába tartozik!!

Mindenesetre vettem kedden egy MINIX NEO U1-et is, annyit olvastam róla, hogy milyen jó :D .
S itt szeretném megköszönni blakey-nek a segítséget!!

Hát, a NEXBOX-al sem volt semmi bajom, de ennek az androidja is teljes mértékben használható.
Illetve ma feltettem az LE 8.0.1f verzióját, még nézegetem,tesztelgetem. A második devel verziónál (04.15) nekem is előjött az a hiba,hogy a filmek végén kb. 30-40 másodpercre mintha megfagyott volna a rendszer, LE 8.0.1f alatt még nem néztem..

Hirtelen ennyit volna :)

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18218) cof válasza mayday00 (#18213) üzenetére


cof
veterán

Nem veszik el. Amikor ráirod az LE-t csinál egy EXT4 partíciót amit a Windows nem lát. Egy partíció varázsló programmal újra Fat32-be partícionálhatod ha már nem akarsz arról az SD-ről LE-t futtatni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18219) cof válasza changer1979 (#18215) üzenetére


cof
veterán

Nincs összefüggés. S905X-ed van, ehhez megfelelő dtb-t válassz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18220) changer1979 válasza cof (#18219) üzenetére


changer1979
csendes tag

Konkrétan melyiket?

(#18221) cof válasza changer1979 (#18220) üzenetére


cof
veterán

Attól függ, 1GB ram 2GB ram.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18222) mayday00 válasza Tim82 (#18214) üzenetére


mayday00
őstag

Igen újrahasznosítanám. :K Próbálom telepíteni a programot, de ezt a hibaüzenetet kapom.

[link]

Mi lehet a gond? Vagy más ötlet?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#18223) trinitronka válasza cof (#18218) üzenetére


trinitronka
tag

Ezt akartam írni ,ha kell az LE nem tud vele mit kezdeni ,meert ha így particionálja nem fog elindulni az LE. Ha nem kell akkor simán pendrivot lehet particionálni.Amit észrevettem 3 USB-n is LE telepítés és törlés particionálás után bármit csinálok ,bármilyen programmal az atuómbam az FM transmitter nem hajlandó felismerni egyik USB-t és SD kártyát sem amire LE volt írva

Honor play

(#18224) Tim82 válasza mayday00 (#18222) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt hiszem, a Rufus is le tudja hasonlóan törölni az SD kártyát.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18225) trinitronka válasza mayday00 (#18222) üzenetére


trinitronka
tag

Mini Tool partition Wizard!

Honor play

(#18226) #79335424 válasza trinitronka (#18223) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen partícionálókkal próbálkoztál? Nem hagyták benne a meghajtó MBR -jében a boot flaget? Linux alatt, Gparted -del szoktam partícionálni.

(#18227) cof válasza mayday00 (#18222) üzenetére


cof
veterán

Én nem hiszem, hogy ez a program kell neked, én csak formázási lehetőséget látok képek alapján. Partíció törlésre, módosítására nem látok lehetőséget. Ezt próbáld ki: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18228) junkpod válasza darvinya (#18179) üzenetére


junkpod
nagyúr

A Kodi azonos mindkét platformon. Csak az Android az esetek többségében nem​ tudja kiszolgálni a Kodi igényeit.

Box's don't touch!

(#18229) darvinya válasza blakey (#18205) üzenetére


darvinya
titán

Gyárilag van rajta Kodi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18230) trinitronka válasza #79335424 (#18226) üzenetére


trinitronka
tag

Próbáltam a live gpartedet is ,nem volt pipa előtte, végül nem zavar minden más eszköz felismeri csak ,mint érdekesség írtam.

[ Szerkesztve ]

Honor play

(#18231) junkpod válasza Indiant (#18190) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem mx64-en bármelyik LE elindul és hozza a standard működést, miben kell segítség?

Box's don't touch!

(#18232) junkpod válasza Kacsakirály (#18191) üzenetére


junkpod
nagyúr

LibreElec logonal kell elengedni.

Box's don't touch!

(#18233) junkpod válasza Indiant (#18195) üzenetére


junkpod
nagyúr

A dev verzió is teljes értékű, próbálhatja azt is.

Box's don't touch!

(#18234) junkpod válasza cof (#18201) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ugyan hagyd ezt az apróságot! Sz@r az LE és kész, mert ő ért hozzá.
OMG

Box's don't touch!

(#18235) trinitronka válasza junkpod (#18234) üzenetére


trinitronka
tag

Tájékoztatlak ,S905 van és nem S905X jót telepítettem jó dtb-vel

Honor play

(#18236) Indiant válasza junkpod (#18233) üzenetére


Indiant
addikt

Próbálni, próbálhatja. De én nemrég próbáltam és én is a recoverybe jutottam.
Szóval első körben az img-set érdemes...szvsz.

(#18237) junkpod válasza Indiant (#18236) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, hogy devbol csak update van?
De mindegy mert közben kijött az f verzió és abban a két utolsó dev-hez érkezett visszajelzések javításai is benne vannak. Állítólag a pcm továbbítása végre freki helyes és jó helyre mappolt.

Box's don't touch!

(#18238) Indiant válasza junkpod (#18237) üzenetére


Indiant
addikt

Igen, ezért ajánlottam az f-et. :C

(#18239) blakey válasza trinitronka (#18212) üzenetére


blakey
titán

Akkor neked olyan dtb kell ami így kezdődik: gxbb_p200_2G_100M, azt meg majd meglátod, hogy azon belül melyikkel működik megfelelően.

(#18229) darvinya
a gyárilag azt jelent, hogy a márkához illeszkedő fork van fent vagy az amelyik a Store-ból telepíthető csak még egy-két idióta TV Addons is rápakolnak? Mert akkor beszélünk "gyári" Kodiról ha valóban van hozzá illeszkedő változat, de az olcsó boxokra nem jellemző, hogy lenne inkább előre telepített Kodi van ami kb. semmit sem ér, persze ha szerencséd van akkor némileg működik és akár elegendő is lehet, tehát ha neked megfelel akkor oké, de egy igazán jól működő kodihoz kéne hasonlítanod és akkor látnád, hogy mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18240) trinitronka válasza blakey (#18239) üzenetére


trinitronka
tag

Köszi, de ezt tettem fel, androidos gyári kodit töröltem, kodi oldalról letöltött apk fájlal android alól jól beállítva remekül működik a boxom

Honor play

(#18241) dugesz77 válasza trinitronka (#18240) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha remekül működik,örülj neki. Ha téged ez maximálisan kiszolgál nehogy felrakj bármit is.
Mi meg páran hobbiból elbíbelődünk az LE-vel. Ez a hóbortunk. Ne foglalkozz velünk.

(#18242) darvinya válasza blakey (#18239) üzenetére


darvinya
titán

Rajta volt, hogy honnét lett telepítve nem tudom.

De most meghasalt, egy VOB alatt.
Még box is újraindult. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18243) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!

GT1 / LE alá honnan tudom leszedni a legfrissebb Transmissiont?
Nem találom :DDD itt bénázok vele.

(#18244) cof válasza Teagol (#18243) üzenetére


cof
veterán

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18245) Teagol válasza cof (#18244) üzenetére


Teagol
aktív tag

Hála!!! :R

Köszönöm!

(#18247) darvinya válasza Shingen (#18246) üzenetére


darvinya
titán

Hu…ennél aztán van összevisszaság leírásában.
1. Említik TV Box Features: 5G WiFi, utána már 5G WiFi: No
2. Képeken már 8Gb tár van

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18248) Lacielvtárs válasza darvinya (#18247) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem is ez tűnt fel először...
Én egy venz 10et vettem, hatos droid, 1 gb ram, négy cpu mag 5 gpu mag es teljesen elégedett vagyok vele.
Persze nem is hajtok rajta dtshd dolby true-hd hangu nagy állományokat.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18249) Beni2360 válasza Kacsakirály (#18186) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert nem tömörítetted ki a zip fájlt.És azt akarod felírni, nem az első ilyen tévedés

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18250) Technoman válasza Lacielvtárs (#18248) üzenetére


Technoman
őstag

Nem is tudtam, hogy a "simára is már kiadták, a hatos droidot? (ezek szerint van rá korrekt support)
Ezzel kezdtem, a droidos ismerkedést (a mai napig megvan vésztartaléknak) Nem tudok rá rosszat mondani. Amit tud -bár sajna, az nekem már kevés-, azt tisztességesen tudja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.