Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) dugesz77 válasza gabywap (#18349) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem a héten meg kellene,hogy megérkezzen (ma ért az országba) egy ilyen MINIX Neo U1 csomag amihez pont egy ilyet adnak . Ha megjön ,írok róla ide pár sort.

(#18352) #79335424 válasza zsupyro (#18346) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én inkább vennék egy minőségi tápot, és azt használnám az összes kütyühöz.

(#18353) cof


cof
veterán

Hátha valakit érdekel, Gearbestről most a legolcsóbb doboz. Ennyi pénzért LE alá jó lehet.

Sunvell T95X Amlogic S905X Android TV Box 1/8G 29.99$
[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18354) zsupyro válasza kicsi007 (#18350) üzenetére


zsupyro
tag

Igen egyet értek, minden OS-t ki szeretnék próbálni szép sorjában hogy legyen viszonyítás.. Most lehet hogy lámaságot kérdezek de nem használtam még LE-t, azon csak a kodi megy vagy lehet más alkalmazást, esetleg játékokat futtatni rajta mint droidon??

(#18355) zsupyro válasza #79335424 (#18352) üzenetére


zsupyro
tag

Köszönöm :R
Most tesztelem ezzel a 2,4A-es Ugreen töltővel, megy USB-ről, aztán ha beválik rendelek egy komoly tápot a ketyeréknek. :)

(#18356) DoItYourself válasza zsupyro (#18354) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Épp azt akartam kérdezni tőled, hogy LE alatt működik-e a távról bekapcsolás a Nexboxon. :)

A LE egy linux operációs rendszer, ami a Kodi futtatására van optimalizálva. Kiegészítőkkel lehet bővíteni a tudását, leginkább audio-videó témákban. Régi, retro játékok futtatására láttam kísérleteket retroarch néven a LE fórumon, ill. a freaktab-on is van egy topik, de nem túl populáris téma.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18357) casper1


casper1
tag

Senki másik tipp hogyan mentsem le a dtb-t?

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#18358) Heisenberg válasza gabywap (#18349) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

hazsnálom, nekem tetszik. Elődje egy MX3 világító billentyűzetes légegér volt, annál lényegesen precízebb mozgatást tesz lehetővé, működik a Power gomb ki/bekapcsoláshoz egyaránt (android és LE alatt is), egyébként sokkal minőségebbi darab benyomását kelti már ránézésre is.
Nnncs billentyűvilágítása, viszont van Fn, meg Caps Lock üzemmód kijelző LEDje. :)

(#18359) bala6120 válasza DoItYourself (#18356) üzenetére


bala6120
senior tag

NEXBOX A95X - 2/8 (B7N): működik, szerintem is ajánlott eszköz. ;)

(#18360) sp8787 válasza junkpod (#18321) üzenetére


sp8787
addikt

Csak kicsit surun valtogat frekvenciat.

Pl. inditaskor 60-rol 60-ra na ilyen sem volt azelott.
A szebb az hogy egy 60-as lejatszasnal menetkozben valt 60-rol 60-ra.

Amugy jobb mint az elozoek 60nal meg nem lattam hibat de 29.97-nel siman elo lehet tovabbra is hozni.
Igaz menetkozben meg nem jott elo.

(#18361) fpunto válasza tothl (#18317) üzenetére


fpunto
csendes tag

A leírás alapján próbáltam megcsinálni, de nekem nem működik.

Sziasztok !
Ha valakit érdekel, megoldódott az MX-3 Airmouse problémám.
A megoldás itt található: https://forum.libreelec.tv/thread-4520-post-35324.html#pid35324

(#18362) junkpod válasza sp8787 (#18360) üzenetére


junkpod
nagyúr

Freki váltásra mi van beállítva? Mindig/egyszer/soha?

Box's don't touch!

(#18363) cicoka68


cicoka68
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Van egy VENZ V10 PRO szerkentyűm és neki álltam rátelepíteni az LE-t. Mivel az androidos rendszer is jó lenne, ha maradna, a Dual Boot segítségével akartam megoldani. Elvileg majdnem sikerült, de azért maradtak problémák, amivel már úgy néz ki nem boldogulok.
Az egyik, hogy ha elindítom androidos üzemmódban, akkor a következő indulásnál is úgy indul és nem ajánlja fel, hogy a távirányítóval válasszak. Ettől kezdve csak az a lehetőség marad, hogy kihúzom a tápot majd visszadugás után újra a távkapcsolóval való választási lehetőséggel indul. A másik kérésem az lenne, hogy SD kártyáról indítottam egy 8.0.1 telepítőt és egy 7.0.3-t. A 8.0.1-et szeretném kigyapálni, mert így bootoláskor mindkettő megjelenik egymás után.

Köszi

(#18364) Technoman válasza cicoka68 (#18363) üzenetére


Technoman
őstag

Szerintem -mint "sima"V10-es volt tulaj- vmit rosszul csinálsz.
-SD-re telepítetted az LE-t, vagy PenDrive-ra?
-rendesen megcsináltad az összefoglalóban taglalt első bootolást (azaz a megfelelő verzióhoz, a megfelelő dtb-t tetted)?
Nálam, SD-re feltelepít a megfelelő módon, majd táp kihuz, SD betesz, majd a Reset gombot, s mint a hülye nyomva tartva, táp visszadug és addig nyomni a resetet, amíg be nem jön az LE logó)
Ennyi.
Pennel is bohóckodtam, de ott meg -ha jól emlékszem- nem mindegy melyik Slotba dugod + "leminuszolsz" állandóra, egy USB slotot.

[ Szerkesztve ]

(#18365) cicoka68 válasza Technoman (#18364) üzenetére


cicoka68
csendes tag

DTB-t nem is tettem hozzá, mert gőzöm sem volt, hogy melyik lenne a megfelelő :((

(#18366) Technoman válasza cicoka68 (#18365) üzenetére


Technoman
őstag

Na ez volt a gond. :K
Ha Pro-d van, az 2 GB és 100LAN-os
Ezzel tegyél egy próbát:
gxbb_p200_2G_100M.dtb
Ugye elolvastad ezzel kapcsolatosan, az összefoglalóba lévő intelmeket?
A már felpakolt rendszerben lévő gyári dtb-t kell felülírnod, a fentivel.

[ Szerkesztve ]

(#18367) cicoka68 válasza Technoman (#18366) üzenetére


cicoka68
csendes tag

Leszedtem amit írtál, de amit felül kéne írjak, azt sehol sem találom :W

(#18368) junkpod válasza sp8787 (#18360) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hoppá, g-verzio:
updated framerate automation patch to switch resolution only when needed.

Box's don't touch!

(#18369) Technoman válasza cicoka68 (#18367) üzenetére


Technoman
őstag

Az összefoglaló 62. pontjától olvasd el és lépésről-lépésre csináld meg (én is így kezdtem a telepítést)
Menni fog (a harmadik telepítésnél már röhögni fogsz a kezdeti "bénázásodon" és max 3 perc alatt megleszel vele. Nekem az eddig a csúcsom 2 perc 28 mp 12 sz.mp volt:)

(#18370) DoItYourself válasza cicoka68 (#18367) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az újabb LE verziók esetén lehet, hogy már nincs a kártya gyökerében dtb.img fájl, így nincs mit felülírni. Csak simán másold a kártya gyökerébe.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18371) cicoka68


cicoka68
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket, nekiállok a tanácsaitok alapján és majd jelentkezem, ha sikerült, ha nem akkor pedig még inkább :)

(#18372) nemszamit


nemszamit
tag

Sziasztok!

Adott egy:Tronsmart Vega S905 Meta Android 5.1.1
Szeretnék időzített kikapcsolást beállítani az eszközre (vagy bizonyos tétlenségi idő után automatikusan kapcsoljon ki)!
Van erre valami lehetőség akár root-al (csak ha kell hozzá, akkor akarom megcsinálni) vagy bármi más módon?
Play-en láttam, hogy vannak app-ok ilyesmire, de azok működnek is a root-al ilyen eszközön? van valami tapasztalat ez ügyben, valaki tudna nekem segíteni akár privátban?

Köszönöm előre is! :R

(#18373) cicoka68


cicoka68
csendes tag

No újból itten vagyok! Nem hozott az újbóli próbálkozás sem változást, maradt minden a régiben. Vagyis működik tökéletesen mindaddig, amíg a távkapcsolóval nem választom azt, hogy az android induljon. El is indul hiba nélkül, de utána már nem jelenik meg a következő indításnál a Libreelec logója, hanem azonnal az android indul. Ha kihúzom a tápot és visszadugom, akkor indul csak újra a Libre :W :F

(#18374) Technoman válasza cicoka68 (#18373) üzenetére


Technoman
őstag

Ez jellemzően akkor van, ha nem jól alkalmazod a bootolási lépéseket. Mind addig az SD -ről bootol, amíg azt el nem távolítod (nálam hosszú hetekig így működött a kisebbik Venz)
Tehát:
1. táp kábel a boxból kihúz
2. SD -amin fent van a 7.xxxx il. 8.xxx változat + a megfelelő és elérhető dtb- betesz az SD slotba
3. Reset lukban lévő mikrókapcsolót, egy gémkapoccsal benyomva tartva, a táp kábel visszadugni
4. addig benyomva tartani a resetet, amíg be nem jön az LE logó,

Így csinálod?

(#18375) cicoka68 válasza Technoman (#18374) üzenetére


cicoka68
csendes tag

Igen, természetesen így csináltam, sőt a kártyát már rég kivettem és mégis úgy működik, mint eddig

(#18376) Technoman válasza cicoka68 (#18375) üzenetére


Technoman
őstag

Csak hogy értsem.
Ha az SD bent van és ki-be kapcsolod a boxot, sőt -ne adj' isten- több percre/órára áramtalanítod, a legközelebbi bekapcsolásnál mi jön be, a droid, vagy az LE?

[ Szerkesztve ]

(#18377) darvinya válasza cicoka68 (#18375) üzenetére


darvinya
titán

Van root jogod android alatt?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18378) kuthim válasza cicoka68 (#18375) üzenetére


kuthim
tag

Az is lehet, hogy Android alatt nem kapcsolja ki teljesen a boxot a taviranyito, csak alvo allapotba rakja es igy csak felebreszti az Androidot, ha ujra megnyomod a bekapcsolo gombot.
Probald meg hosszan nyomni a taviranyito kikapcsolo gombjat es akkor valaszd a "Power off"-ot, nekem az elozo boxomnal igy kellett kikapcsolni, utana mar a kartyarol fog bootolni a kovetkezo bekapcsolaskor.

(#18379) junkpod válasza cicoka68 (#18373) üzenetére


junkpod
nagyúr

nem lehet, hogy droid alatt nem kikapcsolod hanem csak sleep módba rakja a távkapcsoló kikapcsoló gombja? És akkor persze Android ébred.

ahogy kuthim kolléga is írja:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#18380) cicoka68 válasza Technoman (#18376) üzenetére


cicoka68
csendes tag

Ha holnapig nem nyúlok hozzá, akkor is az android fog indulni.

A kikapcsolás csak készenlét vagy teljes kikapcsolás, ez jó kérdés. A hosszú nyomás nem megoldás, de lehet benne valami. Ha az LE-ből kapcsolok ki, akkor a led az elején elalszik teljesen, ha az androidból lépek ki, akkor pirosan világít a legközelebbi indulásig.

(#18381) cof válasza cicoka68 (#18380) üzenetére


cof
veterán

Próbáld meg az androidot visszaállítani a gyári beállításokra, majd az SD-re is írd fel újra az LE-t.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18382) cicoka68 válasza cof (#18381) üzenetére


cicoka68
csendes tag

Erre a reset az elegendő, vagy újra kell az egész androidot telepíteni?

(#18383) cof válasza cicoka68 (#18382) üzenetére


cof
veterán

A beállításokban van a gyári beállítások visszaállítása, természetesen ilyenkor minden visszaáll az alapokra, tehát ha van rajta valami fontos előtte mentsd le. Vagy a recovery-ben is vissza tudod állítani.

Amúgy nálam is ha kikapcsolom az androidot világít pirosan a LED, bekapcsolva kék, ha az LE-t kapcsolom ki akkor nem világít.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18384) #79335424 válasza nemszamit (#18372) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gyárilag nem tudja? Beállítások -> fejlesztői lehetőségek -> eszköz nem kapcsol ki töltés köben -> pipa ki.
Ha nincs fejlesztői menüd, akkor Beállítások -> a táblagépről -> build szám. Arra klikkelj egymás után hétszer! Akkor lesz fejlesztői menüd. Ha a fejlesztőiben nincs ilyen menüpontod, akkor automatizálók (pl. E-Robot) tudnak időzített kikapcsolást (root -tal).

[ Szerkesztve ]

(#18385) dugesz77 válasza dugesz77 (#18351) üzenetére


dugesz77
őstag

Meg is érkezett ma a Minix. Két órát próbálgattam a saját androidos kodi-át meg egy-két játékot. Ez eddig a leghasználhatóbb droidos rendszer boxon. Fél órája felcsavartam rá az új g-s LE-t . Megy minden elsőre. Jó féle irányító ez az A2 lite a giroszkópos része is egész érzékeny. Most egy ideig biztos nem veszek boxot, ez elégnek érzem mindenre.

(#18386) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Erre a boxra tud valaki működő Libreelecet vagy openelecet?MXIII 4k 2GB/8GB ,nem tudom pontosan amlogic s802 vagy s812 van e benne.Hűtőbordát nem lehet leszedni hogy megnézném.Szerintem s812.
Köszi előre is,ha valaki dob egy linket! :R

(#18387) azbest válasza e90lci (#18386) üzenetére


azbest
félisten

a másik topicban már kaptál linket [link]

(#18388) sp8787 válasza junkpod (#18368) üzenetére


sp8787
addikt

Ugy nez ki ezt javitotta. A 29.97,30,59.94,60 is jonak nez ki eddig bar nem tokeletes.

Azert ez a 8-as jatek eleg jol bizonyitja ,hogy egy tesztcsomag kb semmit nem er.
Az egvilagon semmit ,legalabbis nem tul sokat jelent ,hogy egy 30s-os vagy 1-2 perces mintat lejatszik hibatlanul vmi vagy nem.

(#18389) junkpod válasza e90lci (#18386) üzenetére


junkpod
nagyúr

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%253A%252F%252Fforum%252Elibreelec%252Etv%252Fforumdisplay%252Ephp%253Ffid%253D38&share_sfid=38&share_fid=1423862&share_type=sf

Box's don't touch!

(#18390) e90lci válasza azbest (#18387) üzenetére


e90lci
senior tag

Aha próbáltam is,de nem jó csak elszáll tőlle a box aztán állíthatom helyre USB burning tool-al.Próbáltam rá az 1GB verzióra valót is félig meddig működött,de igazából nem volt jó rá.Azért kérdeztem hátha ugyan ilyet használ itt valaki,és van egy tuti tippje.Nem kell rá android nekem csak Libreelec kellene.M8 on is azt használom és azon tökéletes igaz az S802 1/8 GB,KIII s905-ön is sd kártyáról az is tökéletes.Csak ezzel nem boldogulok,ez a klónok klónja.

[ Szerkesztve ]

(#18391) cof válasza e90lci (#18390) üzenetére


cof
veterán

Ezeket találtam: [link] [link] [link] [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18392) e90lci válasza cof (#18391) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi.Próbálgatom,már próbáltam egy párat de még nem találtam rá ami jó lenne ezek közül is.
Ha meg lesz a tuti akkor leirom ide.Köszi még egyszer. :R Az befolyásol valamit,hogy BCM4335 ös wifikártya van benne?Ja meg 100M lan.

[ Szerkesztve ]

(#18393) darvinya válasza e90lci (#18392) üzenetére


darvinya
titán

WiFi befolyásolhat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18394) cof válasza e90lci (#18392) üzenetére


cof
veterán

A tiéd M8S első sorban ezeket próbáld aminek a fájl nevében benne van, másik esetben megpróbálhatsz Openelec-et feltenni. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18395) cicoka68


cicoka68
csendes tag

Jó reggelt, sziasztok!

A mai napot azzal kezdtem, hogy csináltam egy recoveryt. Hát ez tényleg mindent megszüntetett, kivéve az eddigi problémámat. :W Azóta még SD kártya sem volt a boxban, mégis indul az LE, de csak áramtalanítás után, tehát ugyanúgy viselkedik, mint ha semmi nem történt volna.

(#18396) cof válasza cicoka68 (#18395) üzenetére


cof
veterán

Akkor te a NAND-ra telepítetted az LE-t, ezt csak úgy tudod megszüntetni ha újra rakod az android rendszert PC-ről.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18397) Heisenberg válasza cof (#18396) üzenetére


Heisenberg
tag

Én is épp azon agyalok, hogy akkor a dual boot nála menüből kellene menjen, nem pedig "restart from internal", vagy nand.

(#18398) Heisenberg válasza cicoka68 (#18395) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

megtudhatom, milyen dual boot-os rendszert telepítettél fel? :)

(#18399) cicoka68 válasza Heisenberg (#18398) üzenetére


cicoka68
csendes tag

Ezt
www.cedrus.hu/egyeb/letoltes/pag_letoltes.aspx?ID=77

(#18400) Heisenberg válasza cicoka68 (#18399) üzenetére


Heisenberg
tag

Hmmm, jól hangzik, sajnos ezzel nincs tapasztalatom. Hátha majd akad Venz-es kollega, aki hozzá tud szólni érdemben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.