Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) blakey válasza cicoka68 (#18399) üzenetére


blakey
titán

Sokkal tisztább lett volna ha a LibreELEC fórumon lévő leírás szerint egy sima SD-re telepíted és akkor érintetlen lett volna az Android, már nem egy fórumtárs vágta haza az Androidot és olyan is van aki a Venz 10-en szívta meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18402) cicoka68 válasza blakey (#18401) üzenetére


cicoka68
csendes tag

És azért létezik erre valami megoldás? :F

(#18403) blakey válasza cicoka68 (#18402) üzenetére


blakey
titán

Remélhetőleg jön olyan V10 tulaj aki segíteni tud, sajnos nekem nincs V10-em, de gondolom ha van egy gyári ROM-od akkor azt talán telepíteni lehetne gép segítségével.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18404) dugesz77 válasza cicoka68 (#18402) üzenetére


dugesz77
őstag

Alap hozzávaló android rendszert újra flashelni + sd kártyás LE. Mintha régebben valaki linkelte már volna az alap droidos képfájlt is ide vagy a saját fórumába ...

[ Szerkesztve ]

(#18405) cicoka68 válasza dugesz77 (#18404) üzenetére


cicoka68
csendes tag

Átnyálaztam a topicot, de nem találtam sajna :((

(#18406) cof válasza cicoka68 (#18405) üzenetére


cof
veterán

Ide írj egy emailt biztos adnak linket: support.eu@venztech.com

Vagy USB burning tool-al tedd újra a dualbootos rendszert, hátha észhez tér.

Esetleg Facebook-on vedd fel a kapcsolatot. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18407) Zeller01


Zeller01
tag

Azt tudjátok S905 android 5.1.1 nél, hogy hozom elő a status bar-t hogy be tudjam zárni a futó alkalmazásokat? Köszi ( menü- display- status bar opció nincs)

. : Z E L L E R : .

(#18408) blakey válasza Zeller01 (#18407) üzenetére


blakey
titán

Légegérrel felfelé "suhintasz" de ha nincs akkor egy bármilyen egér is megteszi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18409) Technoman válasza cicoka68 (#18399) üzenetére


Technoman
őstag

Gratula, a NAND-ot sikerült átírnod, ezzel letörölve a Droidot (mint ahogy én csináltam anno)
Sajna azóta sem sikerült a Droidot visszavarázsolnom a V10-re.
Annyit csinálhatsz max. hogy felhívod a Cédrust. Egy Droid rendszer visszaállítást csináljanak neked. (hogy ezt mennyire tudják neked megcsinálni ill. garanciába, arról nem tudok nyilatkozni)

(#18410) trinitronka válasza Zeller01 (#18407) üzenetére


trinitronka
tag

Hihetetlen, de sehogy. Enyém is ilyen, egér légegér, suhintás nem működik. Szerintem újra kellene telepíteni a rendszert, de már megszoktam. M9S pro.

[ Szerkesztve ]

Honor play

(#18411) Heisenberg válasza trinitronka (#18410) üzenetére


Heisenberg
tag

Minixen működik a megoldás, amit blakey javasolt. (a légegérrel alulról felhúzás)

[ Szerkesztve ]

(#18412) cicoka68 válasza Technoman (#18409) üzenetére


cicoka68
csendes tag

Hát garanciában biztosan nem foglalkoznak vele, sőt szerintem garanciavesztéssel is jár az ilyen mókolás :((

[ Szerkesztve ]

(#18413) kicsi007 válasza junkpod (#18299) üzenetére


kicsi007
tag

Ez nagyon jó,kényelmes megoldás. Tegnap így frisítettem 8.0.1g -re!

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18414) trinitronka válasza Heisenberg (#18411) üzenetére


trinitronka
tag

Másik három boxomon is fel kell húzni, ezen egyszerűen ilyen lehetőség nincs. Kerestem a beállítások között is nincs e valahol letiltva a statusbar, de nem találtam

Honor play

(#18415) Heisenberg válasza cicoka68 (#18412) üzenetére


Heisenberg
tag

Nem ismerem a céget, de ha a termék oldalán népszerűsítik a dual boot-os megoldást, sőt, belinkelik a lefordított leírást, valamint nem említik meg, hogy mindenki csak saját felelősségére próbálja ki - akkor bizony szerintem a garancia erre is kiterjed (lehet naiv vagyok).

(#18416) Technoman válasza cicoka68 (#18412) üzenetére


Technoman
őstag

Frissítés: a szerviz nem tud segíteni. Nekik sincs Android visszaállításra prog.(most beszéltem velük)

Egyébként müxik a táv (teljeskörűen)?

[ Szerkesztve ]

(#18417) Heisenberg válasza trinitronka (#18414) üzenetére


Heisenberg
tag

Akkor bizony: :(

(#18418) Heisenberg válasza Technoman (#18416) üzenetére


Heisenberg
tag

Ritka felkészült Venz-szervizcsapat akkor :)

(#18419) azbest válasza Heisenberg (#18418) üzenetére


azbest
félisten

már régebben is mondtam, hogy érdemes lenne megkérdezni a gyártót [link], a magyarok azzal hogy importálják és eladják itthon még nem kell, hogy bármit értsenek hozzá :)

support.eu@venztech.com so we can send you the firmware and steps to take

[ Szerkesztve ]

(#18420) Technoman


Technoman
őstag

Időközben kijött a 8.0.1g LE
Kezdek már szédülni a sok változattól :)

(#18421) kicsi007 válasza Technoman (#18420) üzenetére


kicsi007
tag

Igen, tegnap reggel már junkpod kolléga beharangozta!
Elég gyorsan jönnek a frissítések.. :)

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18422) Joshi válasza kicsi007 (#18421) üzenetére


Joshi
titán

És mi ennek az oka? Miért nem várnak több időt két változat között? Ezek egyébként béták?

[ Szerkesztve ]

(#18423) blakey válasza Joshi (#18422) üzenetére


blakey
titán

Sokan tesztelik, próbálgatják, nincs külön tesztelő csapat, nem kötelező feltenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18424) Joshi válasza blakey (#18423) üzenetére


Joshi
titán

A Minix Neo U1-re te melyiket javaslod? Ha most felteszem sokáig az maradna.

(#18425) kicsi007 válasza Joshi (#18422) üzenetére


kicsi007
tag

Szerintem a friss verziókat sokan tesztelik, ha az összefoglalóban lévő libreelec linken szétnézel,saját magad is látni fogod. Ezzel is segítve kszaq, a fejlesztő munkáját, mert egyből meg is osztják a tapasztalatokat vele!

Nekem is Minixem van, én a tegnapi 8.0.1g build-el használom.

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18426) blakey válasza Joshi (#18424) üzenetére


blakey
titán

Még nem biztos, hogy 100%-osan minden frankó, f vagy g ami sokmindenben jobb, mint az előző verziók, szerintem még jön egy h ami már nagyon jó lesz. Nekem még f van fent, de tervezem, hogy felteszem a g-t, g-nél iptv-re panaszkodnak, de lehet, hogy beállítás kérdése.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18427) Joshi válasza blakey (#18426) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint arra lennék kíváncsi, hogy Kodi és úgy általában médialejátszásban melyik a megbízható verzió. Tesóméknak lesz de nekik eleve T-home IPTV-jük van beltéri box-al szóval ilyen és hasonló tudás nem szükséges. A torrent rendben működik, viszont írtátok hogy az NTFS fájlrendszer problémás lehet, mert kiakaszthatja a procit. Ez mennyire áll fent a legújabb fw-nél? Ez is azért lenne fontos, mert akkor megformáznám Ext-re a külső vinyót. Habár akkor meg nem látja a Windows, szóval mégis jobb lenne az NTFS. Nagyjából ilyesmi érdekelne. Bocs ha hosszúra sikerült. :R

(#18425) kicsi007 Ok, de én nem akarok tesztelni csak egy stabil verziót. :B

[ Szerkesztve ]

(#18428) kicsi007 válasza Joshi (#18427) üzenetére


kicsi007
tag

A libreelec fórum alapján, meg ha visszaolvasol itt is, akkor mások is dicsérték az f verziót,nekem sem volt vele problémám. De a tegnap kijött g verzióval sincs baj. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg online tartalmakat nézek vele!

(#18424) blakey

Igen, az iptv-re többen panaszkodtak, hogy az csak az e verzióig volt jó..

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18429) blakey válasza Joshi (#18427) üzenetére


blakey
titán

Az EXT4 biztosabb, de akár exFAT is, az NTFS-re való írást nem tudom, mert nem torrentezek, viszont másolásnál nincs gond, emiatt soha nem volt fagyás. Mielőtt eldöntenéd, hogy melyik legyen szerintem tegyél egy próbát az exFAT-tel, azt elvileg minden rendszer látja. F vagy G amit már érdemes hosszútávon használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18430) junkpod válasza kicsi007 (#18413) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, már én is csak így csinalom. Tegnap este filmezés után atmásoltam a 8g-t, majd restart. Amíg az esti készülődés lezajlott addig a box is végzett.

Box's don't touch!

(#18431) junkpod válasza kicsi007 (#18428) üzenetére


junkpod
nagyúr

8f-ben hibátlan volt a cardshare, 8g-t este kipróbálom.
Amúgy boxa es a csatlakoztatott eszközök válogatja mi a legjobb. Beelink mx64 fhd felhasználásra a 8f részemről kifogastalan.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#18432) Joshi válasza blakey (#18429) üzenetére


Joshi
titán

+kicsi007

Ok, akkor exFat lesz és LE 8.0.1g. Köszi. :R

Ja még annyi, hogy Kodiban nem vagyok jártas, hol találok valami alap összefoglalót a beállításokról? Nekem valami nagyon egyszerű kezelő felület kellene mint pl. Filmek-Sorozatok-Képek-Zene ikonokkal.

(#18433) kicsi007 válasza Joshi (#18432) üzenetére


kicsi007
tag

Itt!

Minden kérdésedre megtalálod a választ KODI-val kapcsolatban! :)

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18434) kicsi007 válasza junkpod (#18431) üzenetére


kicsi007
tag

Cardshare-el kapcsolatban semmi tapasztalatom nincs,a fórumon olvastam,hogy van akinek a legújabb verziókban nem működik rendesen. De teljesen igazad van,a megfelelő működés teljesen box függő!

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18435) kicsi007 válasza Joshi (#18432) üzenetére


kicsi007
tag

A 18299-es hozzászólást mindenképpen nézd meg, mivel most fogod "belakni" a rendszered, ez merőben megkönnyebbíti a verziók közötti váltogatást!!

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18436) blakey válasza Joshi (#18432) üzenetére


blakey
titán

Nem tűnik rossznak a "g".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18437) interstate76


interstate76
addikt

S912-es versenyző 3 GB RAM-mal, AHWQZCQA kuponkóddal 49,99 USD-ért - hátha valakit érdekel.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18438) darvinya válasza interstate76 (#18437) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.
Meddig van ez az akció?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18439) interstate76 válasza darvinya (#18438) üzenetére


interstate76
addikt

Nincs mit. :) Nem tudom.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18440) Pityu89 válasza bala6120 (#18359) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nekem is ilyen van, de nem kapcsol be távirányítóval. 7.0.3.012j LE van fent.

(#18441) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Megjott ma a sunvell t95xem, fel is ment szépen a libreelec ahogy kell.
Na most egy samu uhd tvn menne, fel is tettem a felbontas 4096x2160ra, de az oldalak kilognak, tehat tulnyujtott a kep, ezt a tvn vagy a lejátszón allitom be?

Összefoglalóban semmi, keresni nem tudom mire keressek.

Koszi,
Udv

Janaboy

(#18442) kicsi007 válasza Janaboy (#18441) üzenetére


kicsi007
tag

A lejátszón:

Beállítások/Rendszer/Képernyő/Képernyő kalibrálása

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#18443) Joshi válasza Janaboy (#18441) üzenetére


Joshi
titán

3840x2160-ra állítsd a felbontást és 16:9-es képarányra.

(#18444) Janaboy válasza Joshi (#18443) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi mind2oknek, holnap rafutok.

Janaboy

(#18445) Joshi válasza Janaboy (#18444) üzenetére


Joshi
titán

A 4K tévék natív felbontása 3840x2160. A 4096x2160 a Digital Cinema Initiatives (DCI) 4K felbontása.

[ Szerkesztve ]

(#18446) DoItYourself válasza kicsi007 (#18442) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Sokszor elhangzott már, hogy ha túllóg a kép, az esetek 99%-ában a tévé képarány vagy AV bemenet beállításainál kell matatni, és ki kell kapcsolni az overscant (márkafüggő az elnevezése: just scan, levágás nélkül, stb.). Érdemes a Kodi kalibrálás menüpontját elfelejteni, ha jól van beállítva a tévé, akkor pixelpontos lesz a kép.
Janaboynál valszeg a felbontás van rosszul beállítva, ahogy előttem elhangzott.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18447) zsupyro válasza DoItYourself (#18356) üzenetére


zsupyro
tag

Csak ma volt időm felrakni és kipróbálni a LE-t az A95x - en, minden megy szépen de a bekapcsolás nem működik sajnos :(
Amúgy szerintem maradok az androidnál, nekem szimpatikusabb, meg másra is lehet használni...
Az M8S II-t most már teszteltem a combosabb táppal meg az új rom-mal, nem fagyott azóta és tényleg szuper gyors android 6.0 - val is, leszedtem egy 3d-s autós játékot, nagyon szép grafikája van, és akadás mentes, jól működik, nem egy PS v. Xbox de nekem megfelelő. :)

(#18448) Pelican válasza darvinya (#18438) üzenetére


Pelican
őstag

Már nincs, most 62.99 kuponnal.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#18449) bala6120 válasza Pityu89 (#18440) üzenetére


bala6120
senior tag

Azzal az LE-vel és a 8.x alatt is bekapcsol. Device tree-t nem szedem le, teszem mellé.

[ Szerkesztve ]

(#18450) Indiant válasza Janaboy (#18441) üzenetére


Indiant
addikt

Elméletben igazuk van a srácoknak, de a libreelec nem támogatja a 3840x2160-at.
Beállítani be lehet, de a menü és a film lejátszás is összeomlik az említett felbontáson.
Full HD-ben lehet használni. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.