Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) adi1234 válasza Lacielvtárs (#18248) üzenetére


adi1234
tag

Pedig simán verethetnéd neki ! :)

:)

(#18252) Lacielvtárs válasza adi1234 (#18251) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De akkor kellene neki az LE, nem?

Technoman:
En is elgedett vagyok vele.
Es örülök hogy nem a droid 5.1 van rajta.
A 6os droid szerintem sokkal jobban van optimalizálva :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18253) darvinya


darvinya
titán

Van egy univerzális távirányító (girós).
Melyik autós játék működik vele?

ELACielvtárs

Kintről rendeltem, de kicsit megszívatott, mert leírásban T95N MX Pro-t írt, aztán T95N M8s Pro-t küldött.
Nagyrészt stimmelt leírás(droid 6, 2/8), de BT nincs ami miatt ezt vettem.
Persze visszafizette volna árát, ha visszaküldöm, csak akkor igencsak buktam volna mindent.
Vette USB BT-t, de azzal nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18254) Lacielvtárs válasza darvinya (#18253) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én magam ezért nem vagyok híve a kintről vasarlasnak.
Igaz olcsóbb, en it vettem azt a Edigitalban vettem, biztos ami biztos...
Meg nem tudok idegen nyelven, igy nem feszegetem a külföldi vásárlást :D

Gondolom az usb-s BThez meg nincs benne driver...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18255) DoItYourself válasza Technoman (#18250) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem jellemző a hatos android S905-re, kevés lejátszó van, amire kiadták.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18256) darvinya válasza Lacielvtárs (#18254) üzenetére


darvinya
titán

Hát…valószínűséggel nincs, de érdekességként felajánlja BT megosztásnál, viszont Beállításokban nincs BT menü.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18257) Technoman válasza Lacielvtárs (#18252) üzenetére


Technoman
őstag

ELACielvtárs
Nem tudom mit futatsz rajta. Ha LE-t, akkor teljesen minegy, hogy milyen droid op van rajta.

DoItYourself
Na ez az, ezéert is csodálkoztam, hogy kiadták rá a hatost.További érdekesség, hogy a cég fb-jén sem tesznek róla említést.
ELACielvtárs nem lehet, hogy inkább V10 Pro-d van, a sima helyett és elírtad azt az 1 GB RAMot??

Frissítés: Ez igen, le a kalappal a Venztech előtt :) Most nézem, a "filléres" lejátszójuk, a gyári honlap szerint, már 6.0-val és KODI 17-esel kapható (eredetileg 5.0 és KODI16 Jarvis volt)

[ Szerkesztve ]

(#18258) Joshi válasza Technoman (#18257) üzenetére


Joshi
titán

Szinte biztos hogy az S905 idővel ki fog kopni(már folyamatban van), tökmind1 hogy valamelyik gyártó hegeszt rá 6-os Androidot. A jövő az S912, de lehet hogy lesz egy újabb soc amire már érdemes lesz 6-os, vagy akár 7-es Androidot tenni.
Az LE meg ettől teljesen független fejlesztés, szóval vagy lesz vagy nem lesz. :D

(#18259) nimfas válasza mayday00 (#18213) üzenetére


nimfas
addikt

Szia...

Nem kell hozzá semmi program, windows CMD ablak:

"Bring up the command prompt. Easiest way is to go to the Start menu and type in “cmd” in the search box and hit enter.
In the command prompt window, type “diskpart”. That will launch another window with a DISKPART> prompt.
Type “list disk” to find out which disk your USB drive is. It should be pretty obvious from the size of the disk. If it’s not, alternatively, you can search “Computer Management” under the Start menu, and then click on “Disk Management”. You should see something that says “Disk 1 Removeable” or something similar.
Once you know which disk you want, in the Diskpart window, type “select disk 1” (or whatever number your thumb drive happens to be assigned to). Diskpart should tell you that this is now the selected disk,
Type “clean”. This will get rid of all the old information on the disk, as well as any partitions. Diskpart will tell you when this has succeeded.
Type “create partition primary”. This sets up the new partition (one big one instead of a small one) for the drive.
Type “select partition 1” to select the partition you just created.
Type “active” to mark the selected partition as active.
Type “format fs=ntfs quick” to format the drive. This may take a few minutes depending on the size of the drive.
Type “assign”.
Type “exit” to leave the Diskpart program."

Nekem bevállt :)

Forrás: http://nlb-creations.com/2013/01/17/removing-partitions-from-a-usb-thumb-drive

(#18260) Technoman válasza Joshi (#18258) üzenetére


Technoman
őstag

Joshi, ebben természetesen igazad van, a fejlődés - és ezzel együtt a fogyasztótársadalom etetése- természetesen nem állhat meg(le)
DE, mivel is fog kézzelfoghatóan többet kapni egy átlagos torrentező 905-ös user, a 912-vel szemben? Mert hát valljuk be, 90%-ban erre a célra vásároljuk ezeket a cuccosokat (attól a 0,0001%-tól viszont most kérek elnézést, aki perverz módon, CSAK a "jogtiszta" családi fotóit nézegeti ezeken a boxokon)?
A "magos" oldalon még a h.265-ösek is tiltva vannak (ill. staff engedélyhez kötöttek), az "aszfaltos" oldalt nem igazán használom, de az sem lehet nagyon engedékenyebb/fejlettebb ez ügyben.
A különböző videó Codec-kek, melyeket a 905-ös nem tud (pld VP9) megint nem releváns. A HDR-röl meg addig ne beszéljünk, amíg nem lesznek ilyenek fent tömegével, a már említett oldalakon. Az 5x kontra 6.x/7.X droid op megint nem lényeg, mert itt a nagy többség LE-n néz filmeket.
Szvsz még évekig kurrensek maradnak a 905-ösek.

Persze a fentiek, csak az ÉN nézeteimet tükrözik, az ÉN felhasználási szokásaimmal egyetemben.

[ Szerkesztve ]

(#18261) Joshi válasza Technoman (#18260) üzenetére


Joshi
titán

Semmi oktató jellegű nem volt a mondandómban, egyszerűen csak annyit szerettem volna mondani, hogy az S905 egyre inkább "hiánycikk" lesz. Jelenleg ez azért gond, mert az Amlogic az LE-vel van "promózva", és valljuk be hogy azzal a leghasználhatóbb.

"A HDR-röl meg addig ne beszéljünk, amíg nem lesznek ilyenek fent tömegével, a már említett oldalakon."
Ezt a kérdést elsőre inkább a megjelenítő oldaláról közelíteném meg, ez olyan mintha lenne egy V2-es rakétád, de csak 10m-en belül van lehetőséged kipróbálni. :U ;] A mi esetünkben a rakéta a médialejátszó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18262) gamerhun válasza Technoman (#18260) üzenetére


gamerhun
csendes tag

Ennel szevben en sem tudta volna megfogalmazni. Teljesen egyetertek.

(#18263) gamerhun


gamerhun
csendes tag

Azert arra kivancsi leszek hogy mikorra sikerul kszaq-nak olyan jol hasznalhato es stabil LE-t varaszolnia az s912-re, mint most az s905(x)-en, ahogy olvasgatom eleg jo uton halad. Akkor majd lehet h kivancsisagbol beruhazok majd egy olyan boxra is.

(#18264) #79335424 válasza Technoman (#18260) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az újabb SOC lehetőségét is írta. Ebben az esetben viszont egy natív SATA port sztem jól jönne. Írom ezt úgy, hogy abba a bizonyos elenyésző ezrelékbe tartozom, akik nem torrenteznek.

(#18265) Lacielvtárs válasza Technoman (#18257) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a gyári droid van rajta, amit meg tudtam nézni, és azt írta hogy 6.0.1.
az is biztos hogy 8 GB ram van benne, mert szavad helyként, 4,03 GB-ot jelenített meg
egész pontosan ezt vettem.
[link]
de hamarosan lehet legyilkolok rá egy aida64-et hogy még is mi van benne pontosan

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18266) Technoman válasza Lacielvtárs (#18265) üzenetére


Technoman
őstag

Joshi
Ugyan már, nem is úgy vettem, mintha támadnál. Úgy látszik kicsit szenvedélyesebben sikerült az érvelésem :B Csak -mint tudatosabb vásárlóként- ez a hülye fogyasztótársadalom már kezd az agyamra menni.
Szerintem nem a "vason" fog múlni a dolog, hanem majd a "szoftveren"
Én most megvettem egy -relatív drága- boxot (Minix Neo U1) és ezt pár évig szeretném használni. Ennyi.

ELACielvtárs
Neked a sima V10-esed van, "bővített" változatban (hogy filmes hasonlattal hagy éljek:)
Teszi a dolgát + 3éves garival, s mint kiderült, komoly supporttal is rendelkezik.

(#18267) Shingen válasza darvinya (#18247) üzenetére


Shingen
addikt

Pedig ezt az eladót ajánlotta egyik srác ezen a forumon és állítása szerint többen vettek ettől az eladótól és nem volt vele gond.
Remélem nem csesznek át. :U
Ezek után kíváncsi leszek mit kapok majd. :((
Főleg, hogy ezt az oldalt most használtam először az ebayt már ismerem, zha ott rosszat küldenek tudom hl lehet reklamálni, de itt nem. :(((

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#18268) tothl válasza Teagol (#18243) üzenetére


tothl
addikt

Ha epkezlab sebesseggel mukodik akkor legyszi jelezd nekem.. :)

(#18269) interstate76 válasza Shingen (#18267) üzenetére


interstate76
addikt

Semmi gondod nem lesz vele. Ha mégis, akkor pár levélváltás után a Gearbest kártalanítani fog.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18270) Shingen válasza interstate76 (#18269) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, most egy kicsit megnyugtattál. :)

風林火山

(#18271) Lacielvtárs válasza Technoman (#18266) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm az infót :R
Akkor sikerült jó döntést hozni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18272) adi1234 válasza mayday00 (#18213) üzenetére


adi1234
tag

Szia ,

Beteszed egy androidos telóba és megformázod ott ! :)

:)

(#18273) adi1234 válasza Lacielvtárs (#18252) üzenetére


adi1234
tag

Az Le olyan mint az android , maga az operációs rendszere a gépnek .

Természetesen ne az eredeti androidot írd felül hanem egy sd kártyára tedd fel a LE-t itt következmények nélkül lehet tesztelgetni .

:)

(#18274) Beni2360 válasza Shingen (#18267) üzenetére


Beni2360
félisten

Már elég régen vásárolunk onnan és itt a topikja segítséget tudsz majd kérni. Rendesek nem csinálnak nagy ügyet ha valami nem stimmel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18275) Lacielvtárs válasza adi1234 (#18273) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

amíg működik a gyári droiddal, addig nem állok neki :B
majd látom...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18276) Shingen válasza Beni2360 (#18274) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, elmentem de remélem nem lesz szükség rá. :)

(#18273) adi1234 Igen ez, jó hogy SD lehet bootoltatni ezt a rendszert.

Ez az Le rendszer mekkora helyet foglal?
Mekkora sd kártyát érdemes beszerezni hozzá?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#18277) Heisenberg válasza Shingen (#18246) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

nekem is ilyen van, ugyaninnen, nem volt semmi probléma a postázással, a készülék is rendben van, kellemes várakozást! :D

(#18278) Shingen válasza Heisenberg (#18277) üzenetére


Shingen
addikt

Okés, köszi a megerősítést!

風林火山

(#18279) adi1234 válasza Shingen (#18276) üzenetére


adi1234
tag

Szia , 2 GB -osra is ráfér ha mást nem akarsz mellé tenni . 4 Gb-os ajánlottabb de Inkább a sebessége a fontos.

:)

(#18280) adi1234 válasza Lacielvtárs (#18275) üzenetére


adi1234
tag

Pont ez a lényeg , hogy ha sd-re teszed akkor nincs következmény , csak kiveszed a kártyát és ott az érintetlen boxod !

:)

(#18281) gabywap válasza Joshi (#18258) üzenetére


gabywap
tag

Itt található android 6.0 - k1 plus-ra.
https://mega.nz/#F!lp4zyb6Z!-0y-n5ByZSgJKryRDgeOPw

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#18282) Shingen válasza adi1234 (#18279) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi
Biztos van memória kártya topik is, de ezt találtam így ár/érték arányba.
Class 10 / 4GB ez megfelelő lenne? [link]

Vagy inkább ez nem sokkal drágább és ez 8 GB [link]

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#18283) Heisenberg válasza Shingen (#18282) üzenetére


Heisenberg
tag

Nem akarok reklámozni, de ebay-en 8 gigás Transcend 600X ULTIMATE kb 1900 Ft.
ÉS hamarabb megkapod, mint a gearbest-es rendelésed :)

(#18284) Shingen válasza Heisenberg (#18283) üzenetére


Shingen
addikt

Jól van, király, privibe dobj egy linket légyszi!
Köszi

風林火山

(#18285) Heisenberg válasza Shingen (#18284) üzenetére


Heisenberg
tag

Link ment.

(#18286) Shingen válasza Heisenberg (#18285) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben, köszi

風林火山

(#18287) adi1234 válasza Shingen (#18282) üzenetére


adi1234
tag

Szia , Nem kell túl lihegni a kártya kérdést . Min 4 Gb és legyen legalább Class 10 -es a kártya .

:)

(#18288) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Libreelec alatt szeretném használni a Transmission -t, de kb. 1 perc normális működés után teljesen unreszponziv lesz, alig lehet elérni a webes gui -t, és a letöltési sebesség is horrorisztikusan visszaesik.
Mindeközben a kodi remekül működik, sőt a webes gui -t is jó sebességgel lehet használni.
Van valami titok a transmission setting.json -ban esetleg ?

(#18289) envagyok válasza gabywap (#18281) üzenetére


envagyok
veterán

Próbáltad?

Milyen?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18290) adi1234 válasza tothl (#18288) üzenetére


adi1234
tag

Milyen LE ?
Milyen Transmission ?
Mire van formázva a box tárolója ?
Hálózat Wifi vagy Lan ?

Nekem így jó lett : [link]

:)

(#18291) gabywap válasza envagyok (#18289) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Még nem, de ez sima k1 -re valo nem DTV-s :)

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#18292) nimfas válasza tothl (#18288) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem simán belefagy a terhelésbe. Limitálni kéne a kapcsolatokat, szálakat, letöltési sebességet.
Szerintem. (Tplink 1043 alatt volt ilyen akadásom, WiFi leállt ha ment full sebességgel a torrent)

(#18293) casper1


casper1
tag

Feladom. NEm sikerül kimásolnom a dtb.img fájlt a droidból. Hozzáférési hiba miatt. Nem sikerült rootolnom sem sajnos. s905x Exw pro 4k-m van.
Ezt sikerült Le alól lementenem de szerintem ez se jó mert ezzel se megy a wifi.
https://mega.nz/#!Kpki0YQY!ynjXGYa0dZgtg9F5IXxw3_5qvuTzJXwmyOeWgzVHv7c

[ Szerkesztve ]

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#18294) zsupyro


zsupyro
tag

Sziasztok. Feltűnt hogy az összefoglalóban nincs az ajánlott készülékek között a Nexbox A95x. Tanulság gyanánt leírom hogy jártam.
Nexbox A95x 1/8 S905 kontra M8S II 2/16 S905x
A nexboxot már közel fél éve használom android 5.1 alatt kodi tökéletesen működik online 1080p filmek wifin is jönnek döccenés mentesen, youtub tökéletes, távirányító kék gombjait betanítottam tv - re szuper,AV kimenet tesztelve, operán böngészni is szoktam minden gond nélkül, rendeltem hozzá game controllert egyszerűbb játékok jól mentek, aztán elkezdtek érdekelni kicsit komolyabb 3D-s játékok itt már volt hogy megakadt vagy el sem indult, mintha kevés lett volna a RAM..
Gondoltam most már kéne egy komolyabb masinát rendelni, olvasgattam és az M8S II tetszett, árban sem volt húzós. Egy hónap után megjött,távirányítója kényelmesebb,jobb, de nem tanítható, AV kimenet nincs, android 6.0 val jött , bekapcsoltsm és körülbelül 5 perc youtub használat után lefagyott , kikapcsolásra sem reagált ki kellett húzni az adaptert, nem foglalkoztam vele androidnál elő szokott fordulni, de mikor már tizedszer fordult elő random, mindegy hogy mit indítottam el nyitottam egy vitát az eladó felé, egy hetes huzavona után arra jutottunk hogy felvette a gyártóval a kapcsolatot és mivel a készülékemen a legújabb rom volt, küldtek hozzá egy régebbit hogy próbáljam meg azzal, leírták a flashelés menetét. Feltettem az új régi romot, teszteltem majd egy napig nem fagyott, mire feltűnt hogy ezzel meg nem működik a wifi csak a lan, legtöbb játék wifin csatlakozik a szerverhez.. Frissítettem legújabb gyári firmware-re, wifi jó lett de újra elkezdett fagyni, hosszas huza vona után részleges 40% visszatérítést kaptam,mivel a box használható csak éppen nem tökéletes, beletörődtem..
De nem hagyott nyugodni hogy nem teljes értékű a boxom droid alatt, külföldi fórumokon találtam hozzá újabb romot mint a gyári, nagy nehezen sikerült rávarázsolnom, és láss csodát végre minden jónak tűnt minden játék,autós 3d-s, filmek gyors volt ahogy kell ..körülbelül 4-5 napig.. Ma ismét négyszer lefagyott ebből kétszer mindjárt induláskor a logo-nál, be sem töltött.. Még egy hónapja sincs meg az M8s de már a.... ki van vele... Vissza dugtam az A95x - et, és a maga kategóriájában megy hibátlanul. Nálam százszor ajánlottabb mint az M8S II

(#18295) gamerhun válasza zsupyro (#18294) üzenetére


gamerhun
csendes tag

Igen az A95x box is bekerulhetne az ajanlott kategoriaba, nagyon nagy rajongoi tabora van, es jo kis box.

(#18296) zsupyro válasza gamerhun (#18295) üzenetére


zsupyro
tag

Igen bekerülhetne, most azon gondolkozom hogy veszek inkább egy 2 gigás A95x - et, ettől az istenveréstől meg megszabadulok hátha valakinek LE alatt jó lesz valamire :DDD

(#18297) Joshi válasza zsupyro (#18296) üzenetére


Joshi
titán

Nekem meg a Nexbox A95x nem jött be, habár akkor még nem volt alá jól működő LE. Ha jó kis boxot akarsz akkor a drágábbak felé kellene nyitnod mint pl. a Minix Neo U1 vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#18298) junkpod válasza casper1 (#18293) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem recovery alatt kellene egy teljes mentést csinálni tar archivba, majd azt pc-n megnyitva kimasolni.

Box's don't touch!

(#18299) junkpod


junkpod
nagyúr

Asszem kimaxoltam a frissítés kényelmét LibreElec alatt:)
Fájl kezeloben felvettem két forrást:
- kszaq-nak s905 tárhelye
- update mappa a boxon.
Egyszerű tallozas és másolás majd restart.
No pc, no más eszköz... Maxi lustaság. :D

Box's don't touch!

(#18300) dugesz77 válasza junkpod (#18299) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez jó ötlet, köszi :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.