Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) adika4444 válasza philoxenia (#14091) üzenetére


adika4444
addikt

Családiban is áthallatszik ha ikerház vagy ha közel a szomszéd, de én pl. nem enném meg a szomszédot ha most újítana fel, de az biztos, hogy szigorúan megállapodnánk mettől meddig zajong, mert reggel 7-től este 6-ig én sem hallgatnám a tüctüc-öt...

Viszont sok féle ház, szigetelés, távolság és egyéb körülmények vannak, amik miatt a hangos munka is lehet abszolút háttérzörej, de egy hangosabb billentyűzet kattogása is lehet idegőrlő.

üdv, adika4444

(#14102) t72killer válasza Csókolom (#14076) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami nekem nem adódik össze a Kínaiakkal kapcsolatban:

Tény#1: a karanténjukból kikerült a vírus, pont. Másképp nehezen terjedhetett volna el USA-ban, Európában, stb, hisz nem közvetlen Vuhan-i járatokkal jöttek ki a fertőzöttek. Azt meg ne próbálja vki elmagyarázni, hogy Seattle-be, Milánóba eljut, de a random kínai kisvárosba, ahova hazamegy a Sanghaji munkás, nem.

Tény#2: nincs egész Kínában kijárási tilalom, még maszkviselési kötelezettség sincs mindenhol. A karanténjuk

Tény#3: az egészségügyük a Ny-Európainál gyengébb.

Ezekután hogyis van az, hogy a kisebb lakosságú €urópából naponta kb 3ezer halottat jelentenek, míg nekik a járvány csúcsán volt 150? Ami méginkább árulkodó, ha tényleg elnyújtották a görbét - ahogy az hatékony korlátozó intézkedéseknél lenni szokott - akkor miért is estünk máris a csúcs kb 20adára?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14103) szabi__memo válasza t72killer (#14102) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem tudod a választ. Szerintem mindenki tudja aki nem fogyatékos

(#14104) t72killer válasza szabi__memo (#14103) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eleinte nagyjából elhittem a számaikat - ok, tökéletes statisztika jószándék mellett sincs, de a nagyságrend direkte csalás nélkül nem szokott hibádzni. Persze, most mondják, hogy milyen szigorú karantén volt/van Kínában. Najó, de mikor is indult? Január elsején már több száz regisztrált betegük volt, azaz pont ugyanúgy, mint az Olaszoknál, hetekig szabadon terjedt a járvány. A Vuhan-i karantént Január 23-án(!) vezették be, azaz kb két hónappal azután, hogy a helyi eü az első betegekkel találkozott.

A turpisságra persze az ember csak akkor jön rá ("konteófaragók" és "rémhírterjesztők" kivételével), ha közvetlen közelünkben bekopog az igazság.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14105) cappa72


cappa72
nagyúr

Amerikában több cég is bejelentett 15-perces gyorsteszteket.
Kiváncsi vagyok, mikor jut el mo-ra, vagy van-e hasonló fejlesztés az EU-ban.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14106) Ringman


Ringman
nagyúr

cecil néni figyelmébe ajánlva:

Respiratory virus shedding in exhaled breath and efficacy of face masks - nature.com

Abstract
We identified seasonal human coronaviruses, influenza viruses and rhinoviruses in exhaled breath and coughs of children and adults with acute respiratory illness. Surgical face masks significantly reduced detection of influenza virus RNA in respiratory droplets and coronavirus RNA in aerosols, with a trend toward reduced detection of coronavirus RNA in respiratory droplets. Our results indicate that surgical face masks could prevent transmission of human coronaviruses and influenza viruses from symptomatic individuals.

(#14107) t72killer válasza Ringman (#14106) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+olaszok, svájciak, franciák, stb-stb figyelmébe:W Csomó országban "ciki" a maszkviselés...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14108) szabi__memo válasza t72killer (#14104) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kína, diktatúra. Ilyen a természete. Kb semmi nem igaz abból amit mondanak. Egy ilyennél végképp. Én ebből indulok ki. Nem is ért még ebből csalódás:)
És ennek se nem konteó, se nem rémhírterjesztés az oka, csak a rendszer működésének 'kvázi' ismerete.

(#14109) 8th válasza #95561216 (#14089) üzenetére


8th
addikt

Miért ne csinálja ha most van rá ideje? Igaza van annak aki most áll neki felújítani. A szomszéd nem hal bele egy hét kopácsolásba. Aki számára ez elfogadhatlan az mi a francnak költözik társasházba? Mondjuk az olyan ember családi házban is reggeltől estig csak puffogna mert ha a szomszéd nyírja a füvet az hangos, ha flexel az udvaron az hangos, ha ugat a kutyája az hangos, ha gyerekei visítva szaladgálnak fel alá a kertben az is hangos és zavaró, stb... Tetszik vagy sem bizonyos szintig igenis tűrni kell a szomszédok baromságait. Egy társasházban pláne. Nem is értem mi ezzel a probléma. Eszem megáll egyeseken. :P

[ Szerkesztve ]

(#14110) NavySeal válasza szabi__memo (#14108) üzenetére


NavySeal
senior tag

Megy ott az agymosás. Kínai kollégával beszéltem Sanghajban a kamera megfigyelő rendszerről. Diplomás, nyugati világot látott kolléga. Állítása szerint nincs ezzel semmi baj, hogy az állam mindent kamerázik és megfigyel, mert nézzük meg, hogy Sanghajban milyen jó a közbiztonság, ki lehet menni éjszaka is nyugodtan és mindez a kamerarendszernek köszönhető...

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#14111) weiss válasza 8th (#14109) üzenetére


weiss
addikt

Az az egy hét, inkább több hónap. Nálunk november óta valaki felújít.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14112) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok!
Ha valaki saját maszk gyártásába kezdene, annak itt egy kis segítség az anyag kiválasztásban: [link]
Ha valaki tesztelné is, mert mondjuk ráér, annak itt egy -szerintem- használható "pancser"teszt:
[link]

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#14113) VinoRosso válasza 8th (#14109) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az emberek többségének nem választás, hogy hova költözik. Nyilván mindenki lakna egy ezer hektáros birtokon csak ezt nagyjából senki nem teheti meg. Van akinek csak egy luk jut egy panelban.
Egy társasházban pedig törekedni kell arra, hogy a többi lakót a legkevésbé zavarjuk. Nyilván ha elromlik valami azt nem lehet halasztgani, de ha csak egy új burkolatot akar valaki mert már csúnya a régi azt szerintem nem most kéne meghúzni. Pláne ha az illető esetleg nem is ott lakik, hanem kiadja a lakást.
Persze lehet tekintet nélkül lenni másokra, a törvény nem tiltja, de akkor ne csodálkozzon az illető ha majd többszörösen visszanyal a fagyi.

(#14114) VinoRosso válasza tom570 (#14112) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én egy HEPA filteres porszívózsákot vettem erre a célra, 600 Ft/ darab, egy zsákból kijön vagy 10 maszk.

(#14115) medica válasza VinoRosso (#14113) üzenetére


medica
senior tag

Hát igen, áldom a szerencsém hogy nagy házam és földem van, de akinek lakásban/panelban/stb kell átvészelni majd az 50 fokos nyári meleget a házibörtönben...nem irigylem, abból lehet majd gond, feszültség.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#14116) tom570 válasza VinoRosso (#14114) üzenetére


tom570
aktív tag

Igen, sok jó lehetőség van. Még ha nem is laboratóriumi minőség, de mindenképp hasznosak :) Másért nem, hát azért mert nem piszkáljuk pl a szánkat.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#14117) philoxenia válasza szabi__memo (#14108) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Másrészt a t@dön a prés. Kisunnyognál a kertbe pisilni és már ordítasz is.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14118) koko52


koko52
veterán

Biznisz indul! 3...2...1...: Korona házi tesz apró pénzért

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#14119) #95561216 válasza 8th (#14109) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jó hát nekem mindegy, legalább majd röhögök jókat a "meglincselték a szomszédok" kezdetű híreken :D

(#14120) philoxenia válasza #95561216 (#14119) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A gyerek bemegy a tisztítóba, és leteszi a pultra az inget.
- A papám ingét elcseszték, és azt üzeni, ha nem adnak helyette egy másikat, idejön és összetöri a berendezést.
- Mutasd csak, hányas inget visel a papád?
- Harmincötöset.
- No, akkor mondd meg neki, hogy várjuk.
;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14121) tom570


tom570
aktív tag

A lélegeztetésről egy hiánypótló videó, érdemes megnézni!
Igaz én Podcast-en hallgattam, de utána megnéztem itt is.
[link]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#14122) inf3rno válasza Kékes525 (#14052) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A GMO-nál olyan mutációkat használnak, amik keresztezéssel nem megoldhatóak. Gyakorlatilag bármelyik fajból átraknak géneket egy másikba. Szóval nem lehet összemosni a normál evolúcióval vagy nemesítéssel. Legalábbis kétlem, hogy bármi eredménye lenne, hogy pl a medúza megbassza a kukoricát. Az, hogy egészséges e vagy sem már más kérdés, attól függ, hogy milyen géneket tesznek át. Sajnos egy ilyen növény vagy állat kifejlesztése a magyar éves költségvetés duplája, és egy évtizedig eltart (bár CRISPR-cas9-el már talán gyorsabban és olcsóbban megy), szóval komoly esély van rá, hogy még ha egészségtelen is vagy van valamilyen hosszú távú negatív hatása, akkor is átnyomják a hatóságokon kenőpénzzel. A másik probléma, hogyha mindenki ilyet vesz, akkor a magyar magtermelők, állattenyésztők becsődölnek, és csak az USA-t gazdagítjuk vele. Viszont ez itt teljesen off, nem tudom egyáltalán hogy jött szóba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14123) Csatravi válasza Vladi (#14086) üzenetére


Csatravi
senior tag

Egyébként meg általában borostás vagyok, szépen megakad a borostán és nem csúszkál az sehová.
Szólok a nejemnek hogy növesszen borostát :)
Az átszabást, méretezést próbáltam már de nem igazából jön be ez a maszk még úgy sem.
Dehát nem vagyunk egyformák.
Én majdnem olyat varrok mint amit (#14011) Kékes525 linkelt.
Jól passzol és csak pár perccel tart tovább a megvarrása és így is pik-pakk megvan .
[link]

(#14124) viharhozo válasza t72killer (#14054) üzenetére


viharhozo
addikt

Evek ota varom a valaszt arra a kerdesre, mi a kulonbseg a genetikailag modositott novenybol eloallitott cukor es a normal novenybol eloallitott cukor kozott. Elobbi esetleg nem C12H22O11?

Egyebkent a GMO-tol alapvetoen a biodiverzitast szokas felteni ill. a masik problemaja, h a magot eloallito cegek totalis fuggosegben tudjak tartani a termeloket.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#14125) Sped válasza #95561216 (#14119) üzenetére


Sped
aktív tag

Én már elviseltem az elmúlt fél évben két komplett lakásfelújítást mellettem és felettem, most én jövök, egy szavuk nem lehet. Ráadásul ez nem fog egy hétnél tovább tartani, úgyhogy pont nem érdekel, ki mit gondol erről. Egyébként ez itt nálunk sose volt gond, tíz emeletes panelban, ahol szintenként 6 lakás van, minden héten van valami. :D

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#14126) envagyok válasza Csatravi (#14123) üzenetére


envagyok
veterán

A borosta-szakáll nem előny covid idején.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14127) tom570 válasza Csatravi (#14123) üzenetére


tom570
aktív tag

Párom is vart önkéntesként, itt a településünkön, amit kiosztanak az időseknek.
Amit tanácsként tudok mondani, hogy mindenképp kell bele az orr részhez valami fém lapocska, amivel az orrunkhoz tudjuk igazítani.
Egykori munkahelyi tapasztalat, hogy aki a papír porálarcon nem igazította -akkurátusan- az orránál a merevítőt, annál a munka befejeztével az orra mellett vastag porcsíkok lettek!
Ugye a beszívott levegő is könnyebben áramlik ott ahol kevesebb ellenállásba ütközik.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#14128) envagyok


envagyok
veterán

Nem élnék most a nagy almában...
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14129) Sped válasza envagyok (#14126) üzenetére


Sped
aktív tag

Szerintem ez már túl van tolva... maszk, karantén, nem mehetsz ide-oda, így nem lehet élni. Mégis meddig lesz ez így? 1 hónap? 2 hónap? fél év? Olyan lehetetlen helyzetbe lavírozták magukat az országok, amiből csak óriási károkkal lehet kimászni. Rengeteg pénzt égetnek el gazdaságélénkítésre, ahelyett, hogy szisztematikus teszteléssel fokozatosan állítanák vissza a gazdaságot a normális kerékvágásba, százezrek életét megkönnyítve ezzel.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#14130) viharhozo válasza Ringman (#13984) üzenetére


viharhozo
addikt

Alin feleennyiert megy az N95-os maszk, ezeket atvertek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#14131) medica válasza Sped (#14129) üzenetére


medica
senior tag

5,8 millió dollárt ér egy amerikai ember élete

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#14132) Lauda válasza envagyok (#14128) üzenetére


Lauda
félisten

És akkor hogy is várhatnánk el, hogy magyarországon tudja ezt a járványt kezelni az egészségügy normálisan, amikor a világ egyik legfejlettebb és leggazdagabb országában sem tudja.

(#14133) Nordik válasza Sped (#14129) üzenetére


Nordik
őstag

Szerintem sokáig nálunk se fog így maradni, boltok bezarva stb. Van egy olyan érzésem ha ugymondj jók vagyunk statisztikailag, május közepén szep lassan elkezdenek vissza nyitni a kisebb nagyobb üzletek.

(#14134) Rickeffe válasza 8th (#14109) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Mondjuk azért lehet zavaró, mert most kicsit többen dolgoznak otthonról. És megsúgom ezek többsége nem kohómunkás aki egyébként is zajban dolgozik.

Rickeffe

(#14135) Alex91


Alex91
félisten

Azert szeretnek mar latni egy korfat mondjuk az itthoni fertozottekrol. A kijarasi korlatozas utan kik fertozodnek? Fiatalok, kozepkoruak, gyerekek? 3 hete zartak be a sulikat, takarekra alt az orszag, azt halnak meg az oregek... Hol, kitol kapjak el? Mondjuk az olasz, spanyol is erdekelne...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14136) envagyok válasza Lauda (#14132) üzenetére


envagyok
veterán

USA-ban máshogy működik az egészségügy.
Vannak a közkórházak, ahová átlag betegbiztosítással bejutsz.
Ott gáz van, és mindig is gáz volt.
Ha komoly szinten finanszírozol, menő ügyvéd, stb vagy, akkor hidd el még akkor is feltámasztanak, ha meghalsz.
Ez nálunk is így van, még ha kimondatlanul is.
Hidd el más jut ha OV 99 éves nagymamája kerül kórházba, vagy ha egy átlagmelósé.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14138) t72killer válasza viharhozo (#14124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Te lehet kiló cukrot veszel a zöldségesnél, én kiló paprikát:P. Egy NYC-i zöldségesnél ez a "paprika" lehet vízfelvételre (=nagyobb eladási súly) gmo-zott cucc.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14139) Tajrexi válasza Alex91 (#14135) üzenetére


Tajrexi
tag

Tömegközlekedés, park, játszótér, bolt, pláza... Lehet, hogy az iskolákat bezárták, de én már évek óta nem láttam pl a ház mögötti focipályán olyan tömeget, mint a korlátozások kezdete óta.

(#14140) Hieronymus válasza viharhozo (#14124) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem igazán jó a kérdés.
A cukor készítésekor szinte minden más anyagot kiszednek belőle.
Még nyomokban sem nagyon marad benne a cukron kívül semmi. Legfeljebb a gyártás végén szennyeződhet.

Sokkal életképesebb példa, amin valóban érdemes gondolkodni.
A burgonyát nagy mennyiségben fogyasztjuk. A burgonyának van egy nagyon kellemetlen élősködője a krumplibogár.
Ha találunk egy olyan növényt, amelyik képes a krumplibobárra halálos mérget termelni, akkor "felokosíthatjuk" a burgonyát.
Könnyen beüthet egy probléma. A donor növény csak akkor termeli a mérgét, ha kártővő találja meg. Az okosburgonya meg folyamatosan termeli még a gumóiban is.
Lesz nekünk szép, nagy és mérgezett burgonyánk, amit naponta olcsón ehetünk. Ezt már egy DDT nevű rovarirtóval eljátszottuk. Ugyan nem génmanipuláció volt, nagyjából kettő évtizeden keresztül mérgeztük magunkat.

Sokkal rosszabb, ha a méregtermelés egy génmanipuláció mellékhatása.
A fenti esetben vélhetően ellenőrizni fogják a burgonya méregtartalmát.
Ha ez "csak" mellékhatás, akkor nem fog kiderülni. Nem fogják keresni hosszú ideig.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14141) Alex91 válasza Tajrexi (#14139) üzenetére


Alex91
félisten

90 eves hol kapja el? Es a rend orei miert nem zavarjak el a csoportosuló fiatalokat?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14142) Vladi válasza philoxenia (#14091) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én már azt hittem, hogy én vagyo ka bunkó. De itt úgy egymásnak tudnak esni emberek...

pedig kézenfekvő a megoldás, aki fúr, ahhoz 2 szomszéd 1 rekesz sörrel átballag, 3-an 2 óra alatt minden kész. :D

gyébként én nagyváros legkülsőbb kertes övezetében lakom. Itt vannak azért íratlan szabályok. Vasárnap ebéd után szinte minden portán 1-2 ember sétálgat mindenféle géppel. Fűnyíró, flex, fúró akármi. Ha 1 bekapcsolja, akkor 2 percen belül az összes és zeng a környék. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14143) Sped válasza Tajrexi (#14139) üzenetére


Sped
aktív tag

Jó de hát valahol el kell ütni az időt, mindenki otthon van, teljesen irreális elvárás, hogy hetekig hónapokig mereszti a s*ggét mindenki a szobába és várja a csodát.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#14144) Kékes525 válasza inf3rno (#14122) üzenetére


Kékes525
félisten

Ne keverd a GMO-t a génszerkesztéssel(CRISPR), mert két különböző dolog.

"A GMO-nál olyan mutációkat használnak, amik keresztezéssel nem megoldhatóak. Gyakorlatilag bármelyik fajból átraknak géneket egy másikba."

Létezik Horizontális géntranszfer az evolúcióban, tehát a hasonlatom jó volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14145) Tajrexi válasza Alex91 (#14141) üzenetére


Tajrexi
tag

Például otthon ülve, ebben a lakótömbben is gyakori(nyílván nem mindenhol), hogy együtt él egy háztartásban 3 generáció 60nm-en. A gyerek lent focizik 10 másikkal és hazaviszi. Vagy még egyszerűbb: kiülnek a terek melletti padokra napozni meg beszélgetni, meglátogatják egymást, etc.

(#14146) Alex91 válasza Tajrexi (#14145) üzenetére


Alex91
félisten

Oke, de elviekben ugye ezeket mar nem csinalhatjak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14147) Kékes525 válasza Lauda (#14132) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyenek azért ne! Annál ami itthon van nagyságrendekkel jobban lehetne minden tekintetben kezelni a járványt és annak következményeit. [A vírus egészségügyi és gazdasági hatásai]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14148) Alex91 válasza Kékes525 (#14147) üzenetére


Alex91
félisten

De csak ugy nez ki, hogy jelenleg az USA-hoz kepest csak jobban kezeltek a helyzetet. Es tegyuk hozza ugy, hogy sok mindennel el voltak itthon is kesve...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14149) Jablocskov válasza tom570 (#14121) üzenetére


Jablocskov
tag

Tartok tőle, hogy az itt elhangzottak csak addig állják meg a helyüket, amíg nem lesz több ezer lélegeztetésre szoruló beteg. Ez az invazív lélegeztetés meglehetősen erőforrás igényesnek tűnik. Gondolom az olaszok is azért használtak mindent, ami rendelkezésre állt mert különben még többen haltak volna meg. Nem mondhatnám, hogy túlságosan megnyugtató volt hallgatni ezt videót.

(#14150) Kékes525 válasza Alex91 (#14148) üzenetére


Kékes525
félisten

"sok mindennel el voltak itthon is kesve..."

Sajnos nemcsak elkésve vannak, hanem sok minden nincs is. Érdemes megnézni a videót, amit linkeltem, különösen az eleje és a vége felé vannak a vírus egészségügyi vonatkozásai. Mi lett elszúrva, mit hogyan kellene csinálni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.