Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14301) pjen válasza Alex91 (#14296) üzenetére


pjen
félisten

Pontosan hol lenne ez a karantén,fizikailag?Létrehoznál pár nap alatt egy nagy, szögesdróttal elzárt baraktábort az alföld közepén kórházzal,üzlettel és minden egyébbel ami az élethez kell.Aztán ide zsúfolnál minden 65 év felettit.Közülük lehet csak 10 lenne vírus hordozó,de a zárt közösségben hamar megfertőződne szinte mindenki.Ennyi erővel le is géppuskázhatnád őket.

(#14302) Ringman


Ringman
nagyúr

Coronavirus: World Health Organisation reverses course, now supports wearing face masks in public
Surgical masks should still be reserved for medical professionals with the general population using home-made face coverings, global health agency says
‘There may be situations where the wearing of masks may reduce the rate at which infected individuals may infect others’

(#14303) envagyok válasza t72killer (#14290) üzenetére


envagyok
veterán

"Az erdei út közepén fújtató futókat is elővenném."
Én futok minden héten több alkalommal évek óta. Erdő szélén lakom faluban, soha senki nem járt régebben ezeken az utakon.
Most sajnos többen vannak, de én lakom itt.
Ha találkozom valakivel jó előre lassítok, nagy levegőt veszek, és kb 20 métert kocogok mire újra levegőt veszek.
Viszont nem tudom miért kell ezért bárkit is elővenni.
By the way 99.9% hogy egészséges vagyok, mert 2 hetente járok boltba betartva minden védelmet, semmi jele nincs jelenleg, hogy elkaptam volna.
Én például azon vagyok kiakadva, hogy akik nem itt laknak, mégis ide járkálnak.
Mi sem megyünk 10-es csoportokban az ő lakásuk, járdájuk közelébe se.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14304) Kékes525


Kékes525
félisten

Az öregekről egészen torz kép alakult ki a lakosság 40 alatti részében. Ezek a tacskó, rendkívül felelőtlen, semmirekellő fiatalok (40 év alattiak). Ezek azt gondolják, hogy az öregeknek azért kell otthon maradni, mert a fiatalokat veszélyeztetik. A dolog pontosan fordított. A 40 évnél fiatalabbak között vannak a legtöbb fertőző és csak közöttük fordul elő szuper fertőzők is. Ők az igazi vírusterjesztők a járvány fő felelősei (akár tudatosan, mert nem foglalkoznak vele, vagy azért mert nem érdekli őket, nem tudnak ezekről).

Ha már divat a nyuggerezés, akkor ezt tűrjétek el, mert ez legalább igaz, míg a nyuggerezés az hazugság, gyűlöletkeltésre jó. A nyuggerek a szüleitek, nagyszüleitek és ti is lesztek még azok. De milyenek, ha már fiatalon is így gondolkodtok?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14305) Alex91 válasza pjen (#14301) üzenetére


Alex91
félisten

Mindenki maradna az otthonaban. Csak meg kellene oldani az ellatasukat. (Meg a karhatalomnak betartatni a szabalyokat.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14306) Rive válasza t72killer (#14290) üzenetére


Rive
veterán

Az erdei út közepén fújtató futókat is elővenném.

Bárkit elő lehet venni, de jelen ismeretek szerint a legkomolyabb terjedési vonal a baráti trécselés: pláne, ha pl. túlzott érzelmi reakciók és felelőtlen bátorság társul hozzá (pl. összegyűlve hangosan politizálás, buli, csakegynátha önbizalomerősítő szeánszok, efféle: és igen, a csoportos hitéleti tevékenység is).
A szabadban megfelelő távolságtartással végzett sport ~ elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14307) bajnokpityu válasza Kékes525 (#14304) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezt állítod, v kérdezed? mert nem igaz. ha már mélyviz topic.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14308) Alex91 válasza Kékes525 (#14304) üzenetére


Alex91
félisten

Nem azert kell, mert jarvany szinten barkit is jobban veszelyeztetnenek! Azert kellene, hogy izolaljak magukat, mert ok a veszelyeztetebbek! Sajat erdekukben kellene otthon maradniuk...
Es igen, a 40 ev alatti meg mukodtetne az orszagot, meg termelne a nyugdijra (is) a penzt!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14309) Kékes525 válasza bajnokpityu (#14307) üzenetére


Kékes525
félisten

Ne igaz??? Cáfold, de arra képtelen vagy, mert nem is lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14310) szabi__memo válasza Kékes525 (#14304) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet nem lesznek rosszabbak mint azok a nyugdíjasok akik ezeket a rendszereket építették fel. Csak mondom

(#14312) Ringman válasza Alex91 (#14308) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg lehet ezt csinálni, d-koreában nincs általános lezárás, viszont van kiemelkedő testing&tracing és állampolgári fegyelem.
na ebből itthon egyik sincs - és nem is lesz ha a kommunikációt figyeled.

(#14313) medica válasza Rive (#14306) üzenetére


medica
senior tag

kopoltyút kell növeszteni

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#14319) gerii válasza t72killer (#14290) üzenetére


gerii
addikt

Pontosan ezt kellene csinálni, 3 hét munkaszünet, mindenki otthon ül a seggén a közmű dolgozók kivételével.
Egyfogyotta kajád: hívod a katonaságot
Gyógyszer kell: hívod a katonaságot
Rossz a neted: rábasztál
Szarnia kell a kutyádnak: megoldod
Mégis kimész az utcára: jön érted a katonaság, mehetsz az elkülönített táborba
Ennyi, 3 hét pihenéssel az egész világon megoldható lenne a mostani nevetséges korlátozgatások helyett. Mindenki mehetne vissza dolgozni, mint január 2-án.
Ehelyett itt bénáznak. Most komolyan, a jelenlegi korlátozásokkal mit érnek el? Egy állandósult napi megbetegedés számot. Ezt meddig akarják csinálni, mert amíg van akár csak egy fertőzött is az utcán reggel, addig délutánra lesz 5 másik. Ennek így soha nem lesz vége. Mire várnak, hogy talán fél év múlva lesz vakcina? Addig ez lesz? Ezt egy kisiskolás is belátja hogy tarthatatlan állapot, mert visszaesik a gazdaság az 1800-as évekbe.
Komolyan mondom nem értem, senkinek nincs annyi esze hogy 3 hétre leállítson mindent?

(#14320) t72killer válasza Alex91 (#14296) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nehéz ügy, ha a <30 korosztály akár 0.01%-ának lélegeztető kell...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14321) Parci válasza t72killer (#14290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

picit túlzásokba esel. erdei, önálló futókon keresztül nehéz lenne azért összehozni egy világjárványt. én is neki fogok állni futni megint, hidd el, az, hogy az elmúlt 6 évben nem futottam, hiányzik most a tüdőmnek :( (nyilván nem fogok 5 centire elfutni senki mellett, sőt, eleve olyan helyre megyek, ahol ember sem lesz -- jános-hegyen ez nyilván nehéz lenne)

a szuper kínai megfigyelőrendszert meg sajnos másra is használják és használná bármilyen hatalom, ha lenne neki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14322) ServerWorks válasza gerii (#14319) üzenetére


ServerWorks
tag

Az eü dolgozó közlekedik, haza megy (sajnos) hasonlóképpen a szociális dolgozók aki egy állandó vektor és hordja a fertőzést gondozottak, öregek otthona között... rendőr, tűzoltó, közmű dolgozó hasonlóképpen haza jár. Így ez nehezen oldható meg, azaz sehogy.
Ellenben az időseket ápoló intézetek dolgozói teljesen értéktelen, hogy nem bírják felfogni: ők ölik meg az ápoltakat. Most majd elég rendesen fog nőni a halálozás ha csak arra a két-három intézetre gondolunk, ahova betört a vírus. Látogatási tilalom van, így ezt egyértelmű a dolgozók hurcolták be. Ismerve az ebben a szférában dolgozók intelligenciáját, sajnos ez nem is meglepő... :U

[ Szerkesztve ]

(#14324) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, no politika! úgy biztos nem, hogy nettó politikai hangulatkeltés a beírás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14325) Postas99


Postas99
senior tag

Nálunk a legidiótább a vezetés...
Naponta vannak meetingek, beül 6-7 ember egy 4x4 vagy annál kisebb tárgyalóba a minimális távolság 1m kb lehet még annyi sincs.. Lehetne TEAMS-en keresztül is nyomni, de elvárják a személyes jelenlétet.
A kollegáimmal együtt ülünk 4-en egy 5x5-ös szobában...
Agyf@szt kapok... vissza kellett jönnöm home office-ból mert 2 hetet voltam, de mivel a másik kollegának is home officeba kell mennie ezért váltásban vagyunk...

Mindenki idióta csak ezt látom... amikor megemlítem, hogy nem ez az elvárt minimum és tartsuk meg a távolságot.. le vagyok hurrogva hogy mit parázok...

Van itt munkajogász? Egyszerű kérdés.. ha én megfertőződök és megfertőzök másokat is a munkahelyen... /munkahelyen kívül minden előírást betartokvásárolni szájmaszk, kesztyű stb./ büntetethető vagyok ezért mert a munkavállalók miattam estek ki a munkából ha megfertőződnek miattam? Esetleg tudok én érdekérvényesítést ilyenkor eszközölni ha én fertőződőm meg ilyen munkvaégzési körülmények között?.. Olyan ágazatban dolgozom ahol nem lehet leállni...

[ Szerkesztve ]

(#14326) Vladi válasza gerii (#14319) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én is ezeket vetetttem fel. Nagyon hasznos lenne, ugyanakkor nem tudsz mindent leállítani. Jönnének a kivtelek, hogy azért a tehenészetbe be kéne menni dolgozni, mégse dögöljenek éhen. A vetést csak meg kéne permetezni, mert például a repcét szánthatod be ha 3 hétig rá se nézel. Paksot se kéne leállítani. Mire le tudják lehet újraindítani stb.

Nem egyszerű.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14327) Directors válasza Vladi (#14326) üzenetére


Directors
senior tag

Sehogy nem egyszerű, de valamit ki kell találni mert ez így nem fog menni. Az embereket nem fogja érdekelni a történés 2-3 hónap múlva. Egyszerűen nem tudod őket bezárni ilyen hosszú időre.

Nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#14328) pjen válasza gerii (#14319) üzenetére


pjen
félisten

A katonaság is fertőzött lehet,azoknak is van családjuk.Mindenkit amúgy se tudnál bezárni mindenkit.Tegnap délelőtt voltam gyógyszertárban.Amig kint sorba álltam egy 40 körüli úr telefonált,egy nagy okos telón.Aztán bement a gyógyszertárba.Mikor mondták neki,hogy nem lehet ott,fel volt háborodva.Ö még nem hallott róla.Pedig egész ápoltnak tűnt.

(#14329) Ijk válasza Postas99 (#14325) üzenetére


Ijk
nagyúr

Legalább hamarabb átestek a víruson.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14330) Postas99 válasza pjen (#14328) üzenetére


Postas99
senior tag

A szellemi szinvonalnak nincs köze az ápoltsághoz.. Bárki lehet szellemi toprongy.. még 2 diplomával is.

[ Szerkesztve ]

(#14331) szekra


szekra
őstag

Kékes525 miért kell kitiltva?

(#14332) Rolly válasza pjen (#14281) üzenetére


Rolly
veterán

kevesebben vannak zárt térben kevesebb ideig köpködik a levegőbe a pacikat kevesebb baci van a levegőben... gyógyszertárakban és más boltokban is felkerültek plexik... a pénztárosok és gyógyszerések maszkban vannak így ha fertőzöttek is nem fertőznek vagy minimálisan... szerintem ennél többet nem lehet megtenni egy gyógyszertárban...

(#14333) pjen válasza ServerWorks (#14322) üzenetére


pjen
félisten

Ismered az abban a szférában dolgozók inteligenciáját?Az orvos professzor is fertőzötten operál.Sok képzett ápolónő dolgozik ilyen otthonokban,lényegesen több pénzért.

(#14334) Parci válasza szekra (#14331) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól látom, személyeskedésért -- este már visszajöhet

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14335) Csatravi válasza DS39 (#14275) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem konkrétan az esethez mert itt látható hogy nagyot hibázott a dolgozó. De..
A véleményként írom és nem állítom !
Szerintem ha kórház élére beültetett parancsnok tudomására jut hogy olyan hagyja el a beszélgető nővérek száját ami nem kedves az ő elgondolásuknak akkor másnap már raportra lenne hívva a renitens.
Tehát véleményként írom és nem állítom, hogy szerintem már történhetett ilyen is.
Remélem érthető voltam ? :)

(#14336) Rolly válasza pjen (#14295) üzenetére


Rolly
veterán

nem értetted amit írtam... ha van egy kifőzde ami most kiszállításra / csak átvételre tud dolgozni ott 1-2 alkalmazottal kevesebb is elég... de az EU azt szeretné, ha így az 1-2 embert nem rúgnák ki... ergó az kevesebb melóval váltott műszakban (akár két hetes váltásban) lehetne dolgoztatni az embereket úgy hogy megmarad az állásuk és a kieső jövedelmet az EU / állam pótolja... így kevesebb lenne a kontaktusa is egy-egy embernek de ami fontosabb megmaradna az állása...

(#14337) pjen válasza Postas99 (#14330) üzenetére


pjen
félisten

Szellemi toprongy valóban lehet,de attól még a tárgyi tudása meg lehet.Egyébként arra gondoltam,nem nézett ki berlang lakónak.

(#14339) Rolly válasza Kékes525 (#14304) üzenetére


Rolly
veterán

az is általánosítás, hogy 40 év alattiak felelőtlen semmirekellők... Sok ismerősöm 40 alatt is maximálisan betartja a amit csak lehet vásárlás és munka közlekedés maszk tekintetében (sőt jobban mint azt a operatív törzs kéri...) De heti 1x mikor elmegyek várásolni mindenhol látoka 60-70+-os kosztályból embereket (barkács áruházban is) ...

A kertlábasunk (75+ és 90+ pár) korábban heti 1-2 alkalommal ment ki... most szinte minden nap mennek van hogy 2x is...

(#14340) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Aki a gazdasági oldal miatt aggódik, az nyugodjon le, itt a megoldás a koronavirus.gov.hu-n

(#14341) UberMutant


UberMutant
őstag

egy jó módszer lenne, a kimászkálás megszüntetésére, ha kötelező lenne mindekinek , minden nap kimenni és egymás közelében x órát eltölteni.
üresek lennének az utcák, az a gyanúm.

a hátizsákos kirádulgatók, felhőben mászkáló fiatalok eddig nem tenyésztek ennyire itt. jó lenne, már ettől megszabadulni.

(#14342) pjen válasza Rolly (#14336) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a vendéglátó nagyon rossz példa,pont onnan rúgnak ki rengeteg embert.Főleg a feketén foglalkoztatottakat.+ építő ipar,szolgáltatások.

(#14344) Parci válasza Dyingsoul (#14338) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rosszul gondolod, egyszerűen csak személyeskedett. viszont dobjuk a témát..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14346) gerii


gerii
addikt

Majd minden most is dolgozó ember már baromira unja a korlátozásokat, és leszarja. Munkatársak is mind mennek hétvégi programra, kirándulni, stb. Ennek így semmi értelme ,ilyen vicc korlátozások között. Gyakorlatilag a most is dolgozók azt látják hogy este nem tudnak beülni valahova, vagy szórakozni, és ezért hétvégén csinálnak valamit, hogy történjen velük valami "kikapcsolódás". Azután hétfőn bejön mindenki, jajj de jó volt a hétvége, lehet hoztam egy kis vírust. Na és ezért fogok én is maholnap elmenni egyedül biciklizni, mert annyira mindegy, hiába ülnék otthon, akkor is elkaphatom. Tegnap majdnem beszóltam a munkatársaknak, hogy talán nem most kellene társasozni, de akkor meg még nagyobb paraszt lennék, hogy beszólok. Szóval megyek ki én is. Nem képesek felfogni hogy már mi is munkanélküliek vagyunk, csak még nem tudunk róla ( a gazdasági visszacsatolás miatt), de annyit tehetnénk, hogy addig dolgozunk ameddig lehet, és nem küldjük padlóra a céget egy esetleges vírus behozással...

(#14348) Narxis


Narxis
nagyúr

Operatív Törzs: Sikerült a robbanást megelőznünk

Thanos was right.

(#14349) szabi__memo válasza Narxis (#14348) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kemény két hét volt...

(#14350) Parci válasza pjen (#14347) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mielőtt mindenki belelovallja magát a mártírkodásba:
- ha nem személyeskedsz, nem rúgnak ki
- ha nem kritizálod a moderációt azután, hogy megkérnek, hogy ugyan már ejtsd a témát, nem rúgnak ki

kékes kolléga kb. leírta valakinek, hogy agy nélkül nem megy az értő olvasás, kapott érte büntit, most meg már itt is van, ha jól látom. nincs itt semmi látnivaló, megkérek mindenkit, hogy higgadtan fórumozzon és kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.