Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) Kobe válasza Ereshkigal (#13047) üzenetére


Kobe
veterán

lázcsillapítót amúgysem érdemes kilószámra enni. Max ha tartósan 39.5 felett marad, mert abba már az alany is belepusztul.
Amúgy a láz emg egy természetes reakció, a megemelkedett hőmérséklettel próbálja a szervezet kiirtani a víírust. Nyílván rizikó az ha a vírus nem pusztul el 39-40 celcius közti testhőnél sem, mert annál feljebb már nem nagyon lehet vinni.....na olyankor jöhet a csillapítás de az már nem a paracetamol / algopyrin kategória úgysem

(#13052) philoxenia válasza Mersant_le (#12935) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13053) szabi__memo válasza Ringman (#13048) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Te sem tudnád ennyi embernél rendesen kezelni a sorrendet ;]

(#13054) Parci válasza Vladi (#13023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos pedig a dicső múltba révedés az egyik tipikus marhaság, amit az öregecskedő népség elkövethet. a mai világ tele van hibákkal, idáig oké, de a következtetésed fals.

az asztma szar ügy. nekem két croupos fiam van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13055) csƵ


csƵ
őstag

Kapás Boglárka tesztje pozitív lett. Neki is estek, hogy őt miért tesztelik mást meg miért nem?
Az olimpiára készülő sportolókat szűrik, hogy a nekik fenntartott medencében másokat ne fertőzzenek meg.
Hogy merészel edzeni az olimpiára, amikor idén nem is lesz megtartva.

Szemezgettem a kommentekből, de tényleg leiratkozom a hírportálokról, mert millió-számra vannak kezeletlen depressziós emberek ebben az országban.

(#13056) Parci válasza Ringman (#13048) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ouch. ez mondjuk minimum ciki. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13057) Parci válasza csƵ (#13055) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de ennek is van előzménye: ezer éve egészségügyet rohasztunk és látványsportba pénzt öntünk. mindkettőt számolatlanul. hosszúkatesz szerződés nélkül kizárólagosan úszkál az új dagályban stb. millió kritika érte a kormányzatot emiatt, telibeszarták, sőt, meghosszabbították inkább bicskéig. érteni vélem a reakciót, amikor manapság a 49 fokos lázas, tüdőgyuszis, szénné köhögő faterod meg nem hajlandóak tesztelni.

csak nyilván nem érdemes egyikből sem általánosítani, de mivel a példák szem előtt vannak, megteszik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13058) csƵ válasza Parci (#13057) üzenetére


csƵ
őstag

Nem hosszúkatesz meg kapásbogesz itt a hibás.

(#13059) #46105344 válasza csƵ (#13055) üzenetére


#46105344
törölt tag

Én pont tegnap döntöttem el, hogy soha többet nem fogok kommenteket olvasni a facebook-on. Nyomasztó. 20 percnyi olvasás után gyakorlatilag utálom a világot.

(#13060) #73959936 válasza Kobe (#13051) üzenetére


#73959936
törölt tag

Vhol olvastam/hallottam h. nem kell ugyan a lázcsillapítót kilószámra enni, de mivel a láz nem 37,5-ről indul fokozatosan megy 40-re, hanem 39,5 és és társai így ajánlott az azonnali lázcsillapítás, hogy a szervezet védekezőképessége a későbbiekre tudjon majd koncentrálni, ne a lázas állapot kösse le....

[ Szerkesztve ]

(#13061) szabi__memo válasza csƵ (#13055) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nézőpont kérdése ez is. Arra van pénz, hogy őket szűrjék és medencébe uszkálhassanak, de a kórházakban szappanra sajnos nincs. Most akkor melyik az érthető?
Én megértem ezt az oldalt is, sőt ha szigorúan költségvetési szempontból nézzük, inkább nekik van igazuk. Szerintem.
És igen, ez nem az ő "hibájuk" hanem a rendszer ilyen

[ Szerkesztve ]

(#13062) Digitalis válasza Kobe (#13039) üzenetére


Digitalis
senior tag

Miért egyből májzsugorodás? Alkoholos májkárosodás ≠ májcirrózis. Lehetett neki akár egy teljesen ép-kötőszövetű zsírmája is. (mint a felnőtt, főleg a rendszeresen tintázó lakosság nagy többségeben) Egyik sem ok a vidámságra, de, hogy nem indok 38-évesen a halálra az tuti!

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13063) Oppenheimer válasza Ringman (#13048) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ugy, hogy 38 eves.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#13065) freeknight válasza csƵ (#13055) üzenetére


freeknight
őstag

Pedig valamilyen szinten igazuk van.
Nem tesztelünk, még fertőzésnek kitett orvosi személyzetet sem, mert "fals biztonságérzetet nyújt", de az olimpiai bajnok sportolókat, minisztereket, valamiért érdekes módon csak sikerül letesztelni, mindenféle tünet produkálása nélkül is, megelőzési célzattal.
Vagy akik egyenlőbbek az egyenlőknél, azoknál nem nyújt hamis biztonságérzetet? :F
Azért elég visszás a dolog mindenesetre, én egyáltalán nem csodálkozok, ha sok zsebben nyílik a bicska.

(#13066) Ringman válasza Oppenheimer (#13063) üzenetére


Ringman
nagyúr

szóval a 10. az a hetedik?

(#13067) koko52


koko52
veterán

360 az euro.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13077) Parci válasza csƵ (#13058) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez igaz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13078) medica válasza freeknight (#13065) üzenetére


medica
senior tag

legfőbb ideje hogy kinyíljon, az emberek szemével együtt

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#13079) csƵ


csƵ
őstag

Emiatt a rohadt koronavírus miatt tuti nem tudok májusban arcképet cserélni. :W :D

(#13080) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

te jó ég, a spanyolok már most 6500-nál tartanak a mai napra? :Y :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13081) snecy20 válasza koko52 (#13067) üzenetére


snecy20
veterán

Hogy ez miért romlik, amikor a teljes eurozóna bajban van, azt megmondani nem lehet...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13082) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Fizikai erőszak belengetése (akár sorok között is) semmilyen körülmények között nem oké, következő ilyennél szankcionálni fogok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13083) #46105344 válasza proci985 (#13082) üzenetére


#46105344
törölt tag

Szerintem nem másoknak sodorja a kötelet, hanem magának.

(#13084) Digitalis válasza freeknight (#13065) üzenetére


Digitalis
senior tag

Becsületesen, hátsó szándékok nélkül, meggyőző érvekkel alátámasztanák, hogy miért kell csak a "pékeket" tesztelni, az emberek 99%-a természetesen megértené, elfogadná. De ha egyértelműen, csak "amit szabad Jupiternek" alapon történik mindez, akkor ne csodálkozzanak ha hátba b@sszák őket egy péklapáttal a többiek.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13085) CptAdamica válasza csƵ (#13055) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ugyan az volt 2 hete az edzőtermek körül. Hogyan merészelnek még nyitva lenni? Meg ilyeneket írtak, hogy kihasználják az emberek félelmét... (lol) Aki eddig le se szarta a higiéniát, hirtelen nagy szakértő lett!

Megyen!

(#13086) szabi__memo válasza snecy20 (#13081) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem a vírus miatt ami az országot fojtogatja

Mami reloaded. Tegnap nem az volt hogy felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#13087) proci985 válasza #46105344 (#13083) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

interpretaciokerdes, de erre tenyleg ne menjunk el.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13088) csƵ válasza #46105344 (#13083) üzenetére


csƵ
őstag

Így van, arra gondoltam, hogy legszívesebben felkötném magam néhány nyomasztó komment olvasása után.

(#13089) S e t h válasza #46105344 (#13059) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez ebben a topikban is igaz.
Csodálom hogy egyesek még nem haltak bele a rettegésbe.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#13090) szabi__memo válasza csƵ (#13088) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lassan átérzed, hogy milyen is magyarnak lenni :))
Ha idős vagy akkor mázlista vagy hogy még csak most

(#13092) freeknight válasza CptAdamica (#13085) üzenetére


freeknight
őstag

Én is járok terembe edzeni, mégis képes voltam megérteni, hogy ezt most nem kéne. Egy edzőterem kiváló melegágya a felső légúti fertőzéseknek. Gondolj bele, hányan fogdossák a gépeket, fekvenyomó rudakat, súlyzókat. Egy kisebb teremben mennyien lihegnek a nyakadba.
Lehet nyomni otthon a saját súlyos edzést egész nyugodtan továbbra is.
És továbbra sem Kapás Boglárkával van a baja senkinek sem, ha ezt nem sikerült felfogni, akkor mindegy.

(#13093) Vesa válasza CptAdamica (#13085) üzenetére


Vesa
veterán

És valóban, miért kéne nyitva lenniük? Otthon nem lehet súlyzózni? Ilyen alapon mindenki rinyálhatna, hogy az ő kedvenc helyét, kedvenc szolgáltatását végző egységeket miért kell bezárni. Az edzőterem kifejezetten veszélyes hely, mert intenzív fizikai megterhelés miatt a kilégzett levegő nagyobb nymáson távozik (messzebre jutnak a cseppek), és a kilégzések száma akár a duplája is lehet az átlagosnak. Ha ehhez hozzá vesszük, hányan vannak összezsúfolva egy teremben, akkor teljesen világos, hogy járványhelyzetben ezt be kell zárni. Bónusz érv: Nem létfontosságú szolgáltatásról van szó, tehát nem képezhet kivételt sem!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13094) emvy válasza Vesa (#13093) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi azt csinaljuk csaladilag, hogy a kis, frissen nyitott terem tulajanak (aki egyben edzo) tovabb fizetjuk a havidijat, o meg cserebe videocallokon keresztul csinal szemelyi edzest. Nyilvan nem annyira hatekony, de szerintem jo, ha segitunk tulelni azoknak a kisvallalkozasoknak, akikre eddig szamitottunk, hogy amikor elvonul a vihar, akkor ne kelljen mindent nullarol ujraepiteni. (Nyilvan ha valakinek nincs erre lehetosege, az tok oke, de ha van, akkor itt az ido szolidaritani.)

while (!sleep) sheep++;

(#13095) CptAdamica válasza Vesa (#13093) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nyilván nem létfontosságú, de sokaknak szükséges az egészséges immunrendszer fenntartásához. Amíg kevesebb esetszám volt, addig nyugodtan el lehetett menni, ha betartottad ott is a távolságot és nem nyúlkáltál a szemedbe/szádba akkor ugyan olyan, mintha boltba mentél volna. Az otthoni edzés pedig sokkal nehezebb, főleg azoknak akik powerliftingelnek.

Megyen!

(#13097) NavySeal válasza emvy (#13094) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nálunk meg így megy a karate tovább. Nincs küzdelem és páros gyakorlatok, de a technikát lehet tovább finomítani az erősítést és nyújtást is fejleszteni.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#13098) Viktoár válasza Vesa (#13096) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha jól értem 10 -ből 7 kapott őssejtet 3 pedig nagy lófütyit. Miért is kellett azzal a 3-mal így tenni? Meg is lett az eredménye számukra. :(

Üdv:Viktor

(#13099) CptAdamica válasza Viktoár (#13098) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez a bevett gyógyszer tesztelési eljárás, hogy néhányan placebo-t kapnak, így kitudják szűrni, hogy mi a tényleg hatásos és mi nem. Nyilván ha ez beválik, akkor már mindenkinek ezt fogják adni és nem a placebo-t.

Megyen!

(#13100) medica válasza NavySeal (#13097) üzenetére


medica
senior tag

nagyon ne reklámozd, ugyanaz mint a konditerem, csapatsport stb. Az meg hogy a bótba is sokan vannak összezárva igaz de elkerülhetetlen - az edzés viszont kihagyható ilyen szempontból. Mondjuk a fodrász is az de jobb a lobbijuk

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.