Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14651) enginev3.0 válasza Csatravi (#14599) üzenetére


enginev3.0
félisten

Milyen érdekes hogy tvben még sosem beszéltek ápolók meg orvosok, már nem mintha néznék tv-t

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14652) medica


medica
senior tag

Egy amerikai immunológus azt állítja, hogy megtalálta a koronavírus lehetséges ellenszerét
[link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#14653) szabi__memo válasza enginev3.0 (#14651) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert egész véletlenül katonai irányítás alá kerültek akik 'kezelik a helyzetet'.

(#14654) szabi__memo válasza medica (#14652) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sok ilyen lesz még. És 99% fals és ezek jó része szándékos hazugság/félinformáció.

[ Szerkesztve ]

(#14655) Kékes525 válasza attiati (#14552) üzenetére


Kékes525
félisten

Védő felszerelések hiányában sajnos érthető. Másrészt a kórházakba, klinikákba nem koronavírussal bekerült betegeket sem szűrik koronavírusra. Ezek után az a csoda, hogy csak ennyi eü dolgozó beteg. Így szuper terjesztő gócok alakulhatnak ki azok között, akik a legfontosabbak a járvány megfékezésében.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14656) szabi__memo válasza Kékes525 (#14655) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Dehogy ennyi

(#14657) Kékes525 válasza szabi__memo (#14656) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, gondolom. Másrészt, így szuper terjesztő gócok alakulhatnak ki azok között, akik a legfontosabbak a járvány megfékezésében, leküzdésében. Ráadásul az új betegeket potenciális fertőzöttnek kell tekinteni és 2 hétig el kell szigetelni és csak védőfelszerelésben lehetne megközelíteni őket. Ehhez pedig hely kell és védőfelszerelés.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14658) Alex91


Alex91
félisten

[link] , mi is a strategia...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14659) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

BCG oltás valóban védhet?

(#14660) DS39 válasza Alex91 (#14658) üzenetére


DS39
nagyúr

Jó cikk. Valamiért nekem van egy tippem a tényleges stratégiára. Irányított gazdasági összeomlás, majd az állami befolyás növelése olyan területen ahol eddig nem volt. Mindezt kormányközeli vállalkozók bevonásával.

(#14662) S e t h válasza szabi__memo (#14659) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen.
Vagy nem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14663) medica válasza Alex91 (#14658) üzenetére


medica
senior tag

szvsz menet közben kell lereagálni hogy melyik a célszerűbb (hiába más esetleg előzetesen a jobb)
szabi__memo : ha egyetlen ember életét is megmenti már megéri. Viszont ismétlő kell belőle.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#14664) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ha semmi új nincs a mai cikkben akkor én kérek elnézést. Két hete megy a téma, én találtam benne újat, de ha ti nem akkor lehet csak én nem voltam eddig figyelmes. Vagy ti nem néztétek meg ezt. Nyilván most még nem lehet eldönteni hogy mennyit számít, de van jó kis diagram is..

(#14665) ServerWorks válasza Kékes525 (#14655) üzenetére


ServerWorks
tag

Nem nagyon kerül be beteg, hiszen sem szakrendelés sem ambuláns rendelők sem elektiv műtétek sincsenek többnyire... ellenben üres kórtermek, unatkozó személyzet. Minimális üzemmódban működik most az összes ellátó (ahol nincs változás az az SBO-k és az intenzív osztályok)

(#14666) Rickeffe válasza azbest (#14629) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Egyébként a "4 orvos is" honnan derült ki?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#14667) Kékes525 válasza ServerWorks (#14665) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ez a dolog másik oldala...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14668) Hieronymus válasza DS39 (#14660) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

De az egész világon ez a stratégia?
A gazdaság szándékos összeomlasztása, nem magyar jelenség. Az erősebb német gazdaság sem jeleskedik.
Olyan cégek mint az Adidas már bejelentették, hogy bevétel hiányában nem képesek bérleti díjat tovább fizetni. Autógyárak állnak le egy időre vagy csökkentik jelentősen a termelést. A vendéglátóhelyek többsége kilátástalan helyzetben van. Folyamatosan megy a reklám, hogy rendeljünk ételt szolidalitásból.

Egy előző hozzászólásban volt egy link a lehetséges stratégiákról.
Magyarországnak, ahogyan a többi európai országnak nem lehet egyéni stratégiája.. A közöset kell tartani, ha nem akarjuk többszörös problémába keverni magunkat a visszafertőzéssel vagy visszafertőződéssel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14669) medica válasza Hieronymus (#14668) üzenetére


medica
senior tag

itt ausztriában a 80%-át a béreknek az állam állja (gazdagabb ország, nincs annyi focistadion és adócsalás, tovább élnek az emberek, ilyenek)

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#14670) radi8tor válasza KRoy19 (#14639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#14671) windlord válasza Hieronymus (#14668) üzenetére


windlord
őstag

Mi tartunk barmilyen kozos strategiat?

(#14672) Lauda válasza ServerWorks (#14665) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ezzel amit itt nálunk csinálnak előbb-utóbb a járványnál több áldozatot és emberi roncsot fog szülni az, hogy nem működnek a szakrendelések, nem folynak "normál" ütemben a műtétek, rehabilitációk stb stb. Szerintem sokan nem is gondolnak arra, mi van ilyenkor a pszichiátriai betegekkel, azokkal sem törődnek, nem tudnak terápiákra járni, gyanítom jó egy részük inkább elköszön az élettől. Természetesen bármelyik területet nézzük, iszonyat mi vizsgálat és kezelésszám marad el. Nálunk már beszélt is erről egy vezető egészségügyis, hogy előbb-utóbb majd foglalkozni kell ezekkel a betegekkel is. Még ha újraindul is a rendszer is, mire áll vissza a régi kerékvágásba? Talán évek is kellenek hozzá. Addig meg csak egyre több lesz az elhunyt/emberi roncs. :(

[ Szerkesztve ]

(#14673) Kékes525 válasza Alex91 (#14658) üzenetére


Kékes525
félisten

"A nagy kérdés: melyik stratégiát követi a magyar kormány?"

Mivel nincs tesztelés és a tesztelést követő izoláció és a kapcsolatok felderítése, ezért annyit lehet mondani, hogy a nyájimmunitásra kialkítása és a görbe ellaposítása között van a stratégiája. Ez majdnem a legrosszabb stratégia mint egészségügyileg, mint gazdaságilag.

(#14660) DS39 +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14674) Csatravi válasza snecy20 (#14633) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jön a nyár, a stadionokba fel lehet majd állítani a hatalmas katonai sátrakat a betegeknek.
A felcsúti stadion VIP páholyából meg szotyit köpködve nézheti a vezér , hogy megfelelően folyik-e a munka.

(#14675) Parci válasza Lauda (#14672) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az autizmussal élők fejlesztései is mind leálltak stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14676) bigdady


bigdady
nagyúr

Doki nagyon jókat mondott tegnap Trutykónál: [link]
Az egyik nagy igazság hogy lehet összehasonlítani hogy állunk a járványban a többi országhoz képest éppen mivel máshogy tesztelnek stb: a fix összehasonlítási pont a napi halottak száma...(nyilván aranyosítva a népességgel)

[ Módosította: radi8tor ]

(#14677) Lauda válasza bigdady (#14676) üzenetére


Lauda
félisten

A linket kérlek javítsd ki. :) szerk: :R

(#14675) Parci Bizony. :( Tulajdonképpen mindenhol óriási károk keletkeznek, amiket később majd nem biztos, hogy vissza lehet fordítani. Mikor győrben jártam, ott például láttam, hogy a sugárterápiára érkezőket azonnal engedték be, gondolom ezek még a folyamatban lévő kezelések. De ugye mivel a szakrendelések állnak, az "új" betegek és a kontrollra stb érkezők azok csak várnak és várnak...

[ Szerkesztve ]

(#14678) Parci válasza bigdady (#14676) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg kéne néznem, de annyira irtózom trutyitól, hogy egyelőre félreraktam :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14679) bigdady válasza Parci (#14678) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én is ki nem állhatom, legszívesebben a kérdéseit átpörgetném... de a doki nagyon jó, érdemes rávenni magad, ne tedd félre

Lauda: link javítva kösz

[ Szerkesztve ]

(#14680) Parci válasza Lauda (#14677) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

drukkolni kell, hogy legyen valami antivírus szer rá, meg lemenjen az első hullám, mert utána talán be merik majd vállalni itt-ott a normál életvitelt. például a rendelőkben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14681) radi8tor válasza Parci (#14680) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van rá: maszk, szemüveg és kézmosás.
Ellenszer piacra kerülése 1-1,5 év, én nem erre alapoznám a jövőmet.

⭐ Stella

(#14682) the_mad válasza DS39 (#14660) üzenetére


the_mad
aktív tag

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a cél. Bárhová bevásárolhatják magukat, ahogy eddig is tették. A cél a politikai haszonszerzés, akárcsak a migránsokkal. Az intézkedések milyensége pedig azt mutatja, hogy ilyen ha haver van döntési pozícióban és nem pedig szakember.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#14683) Alex91 válasza medica (#14663) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg most meg csak “lapositanak”, hogy idot nyerjenek. De utana szerintem a 3. verzio lesz, amint lesz eleg teszt itthon...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14684) Somatom


Somatom
veterán

Tudja vki, hogy hogyan lehet most hivatásos jogsit hosszabbíttatni? Külön engedéllyel? Azt szépen kitalálták, hogy nem kell most hosszabbíttatni, de a német rendőr nem Viktor szabályai szerint intézkedik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14685) Parci válasza radi8tor (#14681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

(úgy csinálsz, mintha nem itt fórumoznék én is hetek óta, ezen felül összekevered az antivirális szert az oltással)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14686) Kékes525 válasza Lauda (#14672) üzenetére


Kékes525
félisten

Pont erről beszélgettem pár perccel a feleségemmel. Az egészségügy leállása sokkal nagyobb bajt fog okozni, mint a koronavírus. Ha lenne elég hely a friss betegek izolációjára és lenne elég védőfelszerelés az orvosok számára, akkor lehetne nagyobb mértékben fogadni a betegeket. Most üt vissza az egészségügy évtizedeken át tartó kivéreztetése.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14687) radi8tor válasza Parci (#14685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra kevesebb idő az engedélyeztetési folyamat?

⭐ Stella

(#14688) radi8tor válasza Somatom (#14684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esetleg a konzulátuson adnak valami igazolást?

⭐ Stella

(#14689) llax válasza radi8tor (#14687) üzenetére


llax
senior tag

Ha már ismert hatóanyagot találnak (akár csak részben) alkalmasnak, akkor az viszonylag gyorsan bevethető.

(#14690) Parci válasza radi8tor (#14687) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14691) Somatom válasza radi8tor (#14688) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint Magyarországon, a német konzulátuson, vagy Németországban, a Magyar konzulátuson? Az utóbbi "békeidőben" is elérhetetlen (próbáltam).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14692) radi8tor válasza Somatom (#14691) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbira gondoltam, hát akkor oldja meg a cég akinek dolgozol - gondolom nem magánban nyomod.

⭐ Stella

(#14693) Somatom válasza radi8tor (#14692) üzenetére


Somatom
veterán

Szerencsére nem nekem kell. Egyik "kevésbé talpraesett" kollégámnak próbálok segíteni. Szerencsétlent még az ág is húzza.
Német cégnél dolgozunk. Sztem itt ismeretlen ez a jogosítvány-probléma. Az otthoni eü. helyzetre meg nem sok ráhatása lenne a cégnek. Én úgy gondolom, hogy ennek is bele kellene tartoznia "az áruforgalom zavartalam működésének biztosításába", hiszen minden kamiont ember vezet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14695) volandy válasza Kékes525 (#14686) üzenetére


volandy
senior tag

...........Meg a felelőtlen védőeszköz spórolás!

(#14697) Lauda válasza Somatom (#14693) üzenetére


Lauda
félisten

Az uniós dolgokra semmi ráhatása nincs annak, amit ezek itt kitalálnak, szóval lejárt jogsival ne vezessen. Ha jól emlékszem még az árúbiztosítás sem él, ha lejárt a sofőr jogsija. Kellene egy orvost nézni, aki készít orvosit, utána online lehet időpontot foglalni kormányablakba, az okmányt postán küldik ki.

[ Szerkesztve ]

(#14699) envagyok


envagyok
veterán

Sokan írtok itt gazdasági károkról.
Szerintem meg a haveroknak egy jó esély, hogy befurakodhassanak EU-s támogatásból még több helyre.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14700) t72killer válasza envagyok (#14699) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megszívták, mert azt az EU-s pénzt ők már rég lekötötték. Az EU eddig valós pénzt nem adott, csak a közeljövőben utalandó összegeket szabadította fel. Az persze világos, hogy ezt kik és mire költik el, de az EU sem szent/jótékonysági intézmény.

Szval kéne egy komoly gazdasági mentőcsomag az egész kontinensnek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.