Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) t72killer válasza forceberg (#14784) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt a blamát minden általam ismert EU országban elkövették:(. "éljen a távolságtartás" ugye...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14802) radi8tor válasza t72killer (#14801) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így is veszteséges a BKK, hát még ha tized annyi megvásárolt bérlet mellett normál mentrendet tartanának...

⭐ Stella

(#14803) forceberg válasza radi8tor (#14802) üzenetére


forceberg
veterán

Döntsük már el, hogy mit akarnak, "pénzt vagy életet?"
(most mondtam magamban csúnyákat, de azt nem írom ide :F )

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14804) llax válasza pjen (#14797) üzenetére


llax
senior tag

Nem kellene mindenkit ellenőrizni, sőt, nem is kellene többet, mint most. Mivel pontosan meg lenne szabva, ki, mit, mikor tehet, a felszólítás értelmét veszti. A hajléktalanok is rendelkeznek egy "jellemző" tartózkodási hellyel, nem császkálhatnak máshol. A személyes munka keresés helyett ott az online/telefonos lehetőség (az előválogatott jelentkezőknek küldhetnek meghívót - kicsit lassabban megy, de ezt be kell vállalni - feltéve, hogy a legmagasabb korlátozások mellett egyáltalán lenne valahol felvétel... arról nem is beszélve, ha a polgár dolgába így beleszólnak, megtehetik a munkáltatókkal is).
Mindenre lehet megoldást találni.

[ Szerkesztve ]

(#14805) radi8tor válasza forceberg (#14803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azóta korrigálták a dolgot. Nem egységes menetrend ritkítás van hanem ahol indokolt sűrűbben járnak reggel.

⭐ Stella

(#14806) t72killer válasza radi8tor (#14802) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a járvány sokadik gazdasági következménye. Minden terjedési csatorna elvágásának költsége van, a tömött metró általános maszk és kesztyűviselés nélkül az egyik legfőbb terjesztő (talán holtversenyben az "adszegyharitazalmádból?" óvodákkal-iskolákkal).

#14805: Korrekt, ezenkívül korlátozni kellene a tömegközlekedéshez való hozzáférést: csak azok használhassák, akik igazoltan munkába járnak, vagy akiknek nincs az otthonuktól <500méterre élelmiszerbolt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14807) pjen válasza llax (#14804) üzenetére


pjen
félisten

Igy van,lehet megoldást találni,például az éhen halásra is.Nekem például aránylag közel van egy élelmiszer bolt,kb dupla távolságra van egy másik ami 20% al olcsobb,onnan pár sarokra egy harmadik ami még 20% al olcsob.Ha nem mehetek el a harmadikba,viszont az első kettőre nincs pénzem akkor mi van?Hétvégén kenyeret akartam venni,nem volt.Mondta a vezető menjek oda ahol sütik,ott van de nincs aki ide hozza....Nem olyan egyszerű ez.

(#14808) radi8tor válasza t72killer (#14806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbira: ez nem ebben az évszázadban fog bekövetkezni. Mégis ki ellenőrizné ennek betartását?

⭐ Stella

(#14809) Hieronymus válasza pjen (#14795) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valamit, valamiért.
A tömegközlekedés feleslegesen növeli a fertőzés kockázatát.
Én inkább kihagyom. Nincs kockázat mérő teszt, ami megmondja hogyan mekkora lesz a fertőzés hatása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14810) pjen válasza radi8tor (#14808) üzenetére


pjen
félisten

Ha csomó embert kirugnak,több százezret,akkor munka erő lesz az ellenőrzésre.

(#14811) radi8tor válasza pjen (#14810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És az emberek önszántukból mennek ilyen munkára? Ne legyél naiv.

⭐ Stella

(#14812) t72killer válasza radi8tor (#14808) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "jegyeketbérleteket" emberke. rendkívül egyszerű lett volna a bevezetése: az kap bérletet vagy vonaljegyet, aki igazolja a melóba ingázást vagy a gugli térkép alapján hogy gyaloglótávolságban nincs bolt.

De persze ha nem tetszik, megléphetjük az olasz vagy spanyol védekezési szintet KÉSŐN, amikor a vezetés berosál a napi 6-800 halottól és a katonaság osztogatja a többszázeurós csekkeket az indokolatlanul mászkálóknak.

A magunk részéről ha jól rémlik, vmikor Januárban ültünk utoljára tömegközlekedésen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14813) #76500480


#76500480
törölt tag

Mindenféle rosszindulat, irigység nélkül kérdezem, hogy az önkormányzat lezárhatja a szabad tóparti lejárókat? Láttam, hogy vitték le a csónakot , kajakot... Hétvégi 11órás kelés és "reggeli" után 14kor kirajzanak az emberek biciklivel, rollerel, robogóval, kutyával a babakocsiban stb :DD Kérdés, hogy 40 fokban mit fognak csinálni az emberek, levágják a strandkapukról a lakatot vagy arra gondolnak, hogy ilyen lazaság mellett lecseng nyárra a járvány és lesz strandszezon?

[ Szerkesztve ]

(#14814) Lauda


Lauda
félisten

Tüdőgyógyász a vírusról (M1): [link]

(#14815) radi8tor válasza t72killer (#14812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez még mindig utópia. :(

comegetsome1: dehogy cseng le, meglesz ennek a böjtje, az emberek nem bírják hónapokig a négy fal közé zárva vagy szociális kontakt nélkül (főleg azok akik nem voltak otthonülő fajták).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#14816) llax válasza pjen (#14807) üzenetére


llax
senior tag

Csak egy kicsit kellene továbbgondolnod... Némely probléma önmagát oldja meg (ugyanazok, ugyanott, ugyanakkor vásárolnak: jól követhető árumennyiség kellene).
Ott van, amit az előbb írtam: ha mélyebben beleszólhatnak a polgár dolgába, akkor a cégekébe (mindenkiébe) is (fix ár, ellátási kötelezettség stb).

(#14817) radi8tor válasza llax (#14816) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy előrendelés bevezetése, esetleg kenyér jegy mint régen.
Legbosszantóbb mikor 12-re odamegyek a pékségbe és pont az a kenyér nincs amiért mentem.
Most már el kunyeráltam a mobilszámát, mert 2x megszívtam.

⭐ Stella

(#14818) t72killer válasza radi8tor (#14815) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor a következményekbe belehal x ezer ember, ennyi. Ahogy fentebb írtam, a terjedési csatornák lezárásának ára van, amit pénzben fizetsz, nyitvatartásuknak is, azt pedig emberéletekben + a járulékos eü költségekben. A matek nem az a tantárgy, ahol lehet kiskapukat-kibúvókat keresni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14819) radi8tor válasza t72killer (#14818) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Edukáció és alanyilag járó maszkok kellenének.

⭐ Stella

(#14820) t72killer válasza radi8tor (#14819) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp. Január végén már látszott, hogy ebből nagy baj lehet - nem a Vuhan-i karantén, hanem a víruscsempész, szingapúrban+franciao.-ban terítő brit bicnicman sztorija lévén. A repülőjáratok kínai utasok százezreit hozták-vitték még a járvány hivatalos bejelentése után is = alap, hogy az egyébként elég komoly kormányzati propagandagépezetet instant át kellett volna állítani a "hogyan védekezzünk egy köhögéssel terjedő járvány ellen" házilag is elérhető megoldásokkal.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14821) Ringman válasza #22743424 (#14777) üzenetére


Ringman
nagyúr

ööö, hogy fogják az önkormányzatok forráselvonás mellett ellátni a feladataikat?

(#14822) radi8tor válasza t72killer (#14820) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyanús hogy az ellenzék szétszedte volna őket addig. Ezért csak akkor léptek amikor már állt az ütemterv.

⭐ Stella

(#14823) 8th válasza azbest (#14629) üzenetére


8th
addikt

Én szívesen meghallgatnám a másik felet is mert ez így csak lejáratásnak és sértődött kicsinyes bosszúnak tűnik. Eü. dolgozók elleni hangulatkeltésnek minden esetre megteszi.

(#14824) llax válasza radi8tor (#14817) üzenetére


llax
senior tag

Az hozzám legközelebbi boltban mai napig fel lehet íratni a pékárut és a tejet (akkor mindegy, mikor megyek érte). Sőt, a '90-es évek közepéig náluk csak így lehetett kapni ezeket.

(#14825) Nerd válasza forceberg (#14755) üzenetére


Nerd
aktív tag

En elhuztam a picsaba pestrol most penteken videkre... 3 hete home office es heti egyszer mentem ki bevasarolni. 1. a labaim mar nem birtak, faszom akar most trombozist. 2. pszichesen nalam itt szakat el a cerna lakasba "bezarva"...

Szerintem itt mots pont ez lesz a problema: aki eddig leszarta ezutan is lefogja, aki eddig komolyan vette mar nem fogja birni tovabb...

(#14826) radi8tor válasza llax (#14824) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oké ezzel nincs is gond, de aki rendszertelenül megy vásárolni az hoppon maradhat. Sok mindenen kell változtatnia az embernek...

⭐ Stella

(#14827) #95561216 válasza radi8tor (#14802) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nekem sikerült 4 nappal homo előtt új bérletet venni.. :W

(#14828) t72killer válasza radi8tor (#14822) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ellenzék Magyarországon? Viccelsz? Egyébként mit szedjenek szét? Azt, hogy sorost maszk-készítési reklámra cserélik, egyébként standard influenzaszezon idején:F?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14829) Elektrosokk válasza Paxker315 (#14730) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Létezik immunmodulátor, mely úgy "erősíti" az immunrendszert hogy kiegyensúlyozza annak működését és létezik immunerősítő, mely az immunrendszer reaktivítását növeli.
illetve lehet az immunrendszer sebességét növelni, lehet a fehérvérsejtek reakciókészségét és fagocitózisát növelni mindenféle növényi anyaggal.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#14830) #95561216 válasza Nerd (#14825) üzenetére


#95561216
törölt tag

Remélem azért most a két hét önkéntes karantént még kibírod. Én három hete jöttem haza, azóta még sehova se mentem, nehogy én terjesszem el.

(#14831) radi8tor válasza t72killer (#14828) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyurcsány az első napokban cincálta is a témát, aztán elcsendesült. (Nézd meg a Fb oldalát) Ha látták volna kicsit is a kormányon a hezitálást akkor nem kímélték volna.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#14832) 8th válasza Lauda (#14764) üzenetére


8th
addikt

Nekem azt mondta a fogorvosom a megkezdett gyökérkezelt fogamra, hogy jól van az úgy majd kitisztítja és letömi. Magyarán elhajtott a rendelésről. Amúgy ja húzást, letört fog gyökérkezelését megcsinálják a ráérő beavatkozásokat eltolják ki tudja meddig. Aztán dolgozhatnak majd orrvérzésig ha vége ennek a szarnak. Mondjuk az is picit vicces, hogy nálunk Kalocsán össze vissza két fogorvos dolgozik a többieket leállították. [link] Így viszont akkora a tömeg, hogy teljesen mindegy mi a problémád lehetetlen bejutni hozzájuk. Ja és a környező falvakban praktizáló fogdokik is ehhez a kettőhöz küldik be a sajgó pofájú pácienseket vagy adnak egy beutalót a Bajai szájsebészetre oszt' lehet utazgatni a világ végére. Okos volt aki ezt kitalálta, na... Remélem az elkövetkezendő egy évben nem fog megfájdulni egyik fogam sem.

(#14833) szabi__memo válasza 8th (#14832) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jó lesz. Amúgy is alig volt pár hónap a várólista egy csomó helyen. Így hogy hónapokig szünetel majd minden nem tudom hogy mi lesz a terv

[ Szerkesztve ]

(#14834) Kékes525 válasza Elektrosokk (#14829) üzenetére


Kékes525
félisten

Na, erre igazán kíváncsi lennék. Link? Az ilyen jellegű különféle táplálékkiegészítők enyhén szólva is szinte teljesen hatástalanok. Az immunrendszer egyedüli erősítése az egészséges életmód. A másik az, hogy milyen géneket örököltünk, ez viszont adott.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14835) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#14836) 8th válasza szabi__memo (#14833) üzenetére


8th
addikt

Majd megoldjuk magunknak legfeljebb így nézünk majd ki. → :DDD

Legszarabb, hogy a szünetelő praxisok körzeten kívülről magánrendelésre sem fogadhatnak beteget. Ki érti ezt?

(#14837) Depression válasza 8th (#14832) üzenetére


Depression
veterán

Kihuzattam szinte az összes fogam februárig, hogy csináltassak magamnak egy szép mosolyt. Csodás lett: :DDD
:C
Látom van, aki már megelőzött, csakhogy az enyém nem tréfa. Novemberben kezdték a húzást, minden húzás után 2 hét pihi, aztán, amikor a körzeti orvos végzett, és 2 hetet pintettem azt is, addigra nem volt már szájsebész.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14838) Narxis


Narxis
nagyúr

Én már nem bírom a hatósági karantént, ki kell törnöm... :( Pedig nem vagyok egy mászkálós fajta.

Thanos was right.

(#14839) Depression válasza Narxis (#14838) üzenetére


Depression
veterán

[a szökés] :N

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14840) Jablocskov válasza radi8tor (#14811) üzenetére


Jablocskov
tag

Esetleg pénzért?

(#14841) Jablocskov válasza radi8tor (#14831) üzenetére


Jablocskov
tag

A DK honlapján naponta frissítik a javaslataikat a járvány kezelésével kapcsolatban.

(#14842) Narxis válasza Depression (#14839) üzenetére


Narxis
nagyúr

Má láttam, annyi filmet, sorozatot néztem az elmúlt 1 hétben, hogy hűha... :) Hiányzik az embernek, hogy elsétáljon valahova. Nem lehet ezt ép ésszel kibírni. Ha én mint introvert, otthonülő kocka 2-3 hét után kivagyok akkor el se tudom képzelni milyen pokol lehet egy mászkálósabb embernek.

Thanos was right.

(#14844) t72killer válasza radi8tor (#14831) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyurcsány = nagyonmax 5%, ettől rettegjen egy 2/3ados kormány:F?

Ráadásul ha bármit lépnek, pl agybomlasztó nemzethy konzultációk helyett, arra utólag mondhatták volna, h ők időben léptek az ellenzék meg csak kerékkötő volt. Egy TV-reklámot betolni higiéniáról, távolságtartásról nem lett volna világrengető vállalkozás, ahogy az sem, h hogyan vágjunk 1db szakadt farmerből 10db mosható maszkot.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14845) radi8tor válasza Narxis (#14842) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden szavad aranyat ér. :C

⭐ Stella

(#14846) Narxis válasza radi8tor (#14845) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz. :D Amúgy nem tudom mi történt de pocsék szaga és íze van a kávénak. Nem, nem a kávéfőző romlott el. Valami az én ízlésemmel történt. :(

Thanos was right.

(#14847) radi8tor válasza Narxis (#14846) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az alap, egy tünete a COVID-nek. Olcsóbb mint a gyorsteszt. :C

⭐ Stella

(#14848) Narxis válasza radi8tor (#14847) üzenetére


Narxis
nagyúr

Neeeeeeee, a COVID-nek már elseje óta takarodó van. Hagyja békén az ízlelőbimbóimat. :W

Thanos was right.

(#14849) pjen válasza llax (#14816) üzenetére


pjen
félisten

ezt remélem Te sem gondolod komolyan.

(#14850) radi8tor válasza Narxis (#14848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor neked nem az eleje óta van ilyen ízérzékelési gond?

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.