Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) Csatravi válasza 8th (#14836) üzenetére


Csatravi
senior tag

A kókler beletöri a profi :) meg szépen megoldja.
Sok mindenből lesz itt még csináld magad mozgalom. Csak még nem tudom hogy sírjak vagy nevessek ?

(#14852) Narxis válasza radi8tor (#14850) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem, szerintem az első láz után jelentkezett néhány nappal. Egyébként meg érzek ízeket és szagokat most már de egyedül a kávéé nem tetszik. Műanyagnak érzem.

Thanos was right.

(#14853) Jablocskov válasza t72killer (#14844) üzenetére


Jablocskov
tag

Szerintem az ellenzék úgy van ezzel, hogy nem kell bántani le esik magától. A kormánynak meg leginkább a saját dilettáns intézkedéseinek a következményeitől van félnivalója a jelenlegi helyzetben.

(#14854) Tajrexi válasza Narxis (#14852) üzenetére


Tajrexi
tag

Próbáld meg eltartott kisujjal inni, ha már megkoronáztak.

(#14855) Csatravi válasza Narxis (#14852) üzenetére


Csatravi
senior tag

Műanyagnak érzem.
Lehet, hogy abból van ;)

(#14856) Narxis válasza Csatravi (#14855) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szemes kávé, douwe egberts omnia espresso. Inkább a vírus csinált valamit attól félek. :(

Thanos was right.

(#14857) headhunter válasza Narxis (#14846) üzenetére


headhunter
addikt

Volt hasonló tüneted?

"...Sok beteg számolt be arról, hogy már az első tünet a szaglás és az ízlelés elvesztése volt. Így ha egy beteg ezzel jelentkezik, szinte azonnal koronavírus-fertőzésre gyanakszunk – emelte ki Szlávik János..." [link]

(#14858) t72killer válasza Jablocskov (#14853) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyjából. A kormányzatnak halványlilája sem volt a szituációról - most sincs sok, de amikor elindult egyszerűen dunsztjuk se volt, hogy mi ez. Nagy tételben fogadnék, hogy a parlamenti képviselők jelentős része a SARS-ra hamarabb tippelne indonéz fogkrémmárkát, minthogy egy 2002es 10% halálozási arányú felsőlégúti járványt. Kásler egyébként nem orvos:F? Neki legalább kéne, hogy legyen valami fogalma a témáról.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14859) Narxis válasza headhunter (#14857) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen volt, amíg lázas voltam. Hiába haraptam citromba, nem éreztem semmit.

Thanos was right.

(#14860) Braddock válasza Narxis (#14859) üzenetére


Braddock
őstag

Örülök, hogy jobban vagy.
Ha minden más oké és csak a kv íze és szaga, akkor lehet a géppel, kv-val, van a gond.

(#14861) perempe válasza Narxis (#14859) üzenetére


perempe
addikt

az ecetet se érezted? szaglásra gondoltam.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14862) inf3rno válasza KRoy19 (#14723) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha Észak-Koreára gondolsz annál nulla veszélye volt kb. a háborúnak.

Buliban hasznos! =]

(#14863) llax válasza Narxis (#14852) üzenetére


llax
senior tag

Többször jártam már így, COVID sem kellett hozzá. Volt, amikor megfázás, volt, amikor más miatt.
Pl. a megszokott tusfürdőm illatától öklendeztem... Több megszokott szag és íz teljesen más volt, alig viseltem el...

(#14864) Narxis válasza Braddock (#14860) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz. Egyelőre várok, lehet csak még nem vagyok 100%-ban gyógyult. Lehet azért majd a víztartályt kitakarítom de azért sose volt ilyen fura szaga, íze a kávénak. :(

#14863: hú de jó, akkor megnyugodtam. :)

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#14865) inf3rno válasza Braddock (#14748) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mint már írtam ez engem hidegen hagy. Ameddig nem magyarok halnak miatta, addig minden rendben. A probléma ott lesz, hogyha lefertőzik egész amerikát, akkor onnan megint visszahozzák ide is, de mondjuk ez a világ összes többi országára is igaz.

Buliban hasznos! =]

(#14866) Csatravi válasza Narxis (#14856) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ennyi legyen már csak a legnagyobb bajod, majd ez is elmúlik.
Mielőbbi gyógyulást !

(#14867) syberia válasza Narxis (#14838) üzenetére


syberia
veterán

Online lövöldével egész jól le lehet vezetni az energiákat, engem kikapcsol. :D
Mi most WWZ partit szervezünk, elvileg este "túlélő módba" kapcsolunk.

(#14864): Erről az ízlelési/szimat -anomáliáról valahol már olvastam mostanában. Amikor jól meg voltam fázva régebb, és sokat fújtam az orrom, szinte semmi szagot nem éreztem 1-2 napig. :B

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14868) radi8tor válasza inf3rno (#14865) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És megint eljutunk oda, hogy 100%-osan nem lehet megúszni a dolgot, mert ha beindul a turizmus akkor terjedhet megint kedvére.

⭐ Stella

(#14869) Csatravi válasza Braddock (#14860) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem inkább a szervezettel mint mással van a gond. Szelektív ízleléskiesés simán benne lehet. Pld. szájdaganatra adott sugárterápia után a legtöbb betegnek kiesett szinte minden íz majd szelektíven tértek vissza az ízek. Volt mikor már minden ízérzés megjött csak pld. az édesé nem. Kinek hogy.

(#14870) KRoy19 válasza inf3rno (#14862) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem. Arra gondolok, amikor Trump kinyíratta Soleimani-t, aztán az irániak meg lelőttek tévedésből egy ukrán utasszállítót, mert azt hitték, hogy megint támadnak az amerikaiak.

Ebből azért lehetett volna némi gubanc.

(#14871) t72killer válasza radi8tor (#14868) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a globális turizmust pár évre hanyagolni kéne. Amúgy is eszméletlen környezetterhelést jelentett.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14872) forceberg válasza t72killer (#14871) üzenetére


forceberg
veterán

Sajnos ez is része, a hogyan kell fejni a tehenet, hogy naponta 10 hekto tejet adjon sztorinak... :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14873) Csatravi válasza KRoy19 (#14870) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nézem a híradót és tépem a hajamat, (bár az övékét kellene !!) hogy mit művelnek az emberek !

(#14874) emvy válasza Narxis (#14856) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez tényleg rossz kávé, lehet hogy simán csak megjött az ízérzékelésed :)

while (!sleep) sheep++;

(#14875) inf3rno válasza KRoy19 (#14870) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Világháború itt csak akkor lesz ha a NATO és Kína és/vagy Oroszország összecsap. A többit simán legatterolják az amcsik.

Buliban hasznos! =]

(#14876) Depression válasza radi8tor (#14868) üzenetére


Depression
veterán

Ez már régóta ismert, hogy nincs értelme a teljes karanténnak, mert feloldás után azonnal kezdődik a 0. beteggel előlről. Vagy lesz rá orvosság, vagy itthon is olaszországi adatok várhatóak.
Az emberek nehezen bírják a bezártságot még akkor is, amikor betegek. Mit fog tenni az, aki egészségesnek érzi magát.
Valahogy a mostani korlátozás alatt mintha már csak dacból is kimennének azok is, akik egyébként otthon bámulnák a tv-t.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14877) KRoy19 válasza Csatravi (#14873) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem tuom, hogy ezt a választ nekem szántad e, de ha már engem talált el, akkor reagálok.

Alapvetően le kell szarni, hogy mit csinálnak az emberek, mert semmi értelme ezen felkúrni magad.

Még az elején összevesztem jópár munkatársammal, mert nem értették, hogy miért kéne abba hagyni a kézfogást.

Aztán pár agyvérzés közeli állapot után, arra jutottam, hogy inkább leszarom.

Alapvetően én egyáltalán nem félek attól, hogy elkapom a vírust, mert azt gondolom, hogy símán megbirkózik vele a szervezetem. (Lehet, hogy tévedek és bele pusztulnék, de akkor már tök mindegy )

Emnek ellenére vigyázok másokra, szóval ha ki teszem a lábam a lakásból, akkor tartom a távolságot és igyekszem nem megfogni semmit amit nem feltétlenül muszáj. Ha valaki bele mászik az arcomba lelke rajta leszarom, hogy átadom e neki, vagy nem.

A szüleimhez nem megyek egy jó darabig és ők sem mennek sehová.

Elég/ nem elég én ennnyit teszek meg.

[ Szerkesztve ]

(#14878) Csatravi válasza KRoy19 (#14877) üzenetére


Csatravi
senior tag

Bocs, félrekattintottam az új komment helyett :(
Én sem magamat féltem, ( maradnék még de ha menni kell akkor ennyi volt .... ) hanem inkább a párom és a gyermekem.
Amit lehet én is megteszek annak érdekében hogy ne rajtam múljon a magam és mások egészsége vagy akár az élete.

[ Szerkesztve ]

(#14879) Kékes525


Kékes525
félisten

:U :U :U Az országos tiszti főorvosnő azt mondta, hogy a boltból vásárolt árukat mossuk meg, ha piszkosak. (RTL Klub 18 órás híradó) Ha ezt Mari néni mondja mosolygok, de egy állítólagos szakember(?) ilyeneket mond járvány idején "ha piszkos"? A tökéletesen tiszta felületen nem lehet mikroorganizmus??? :W :W :W

Kedves Országos Tisztifőorvos!

A szabad szemmel látható tisztaság nem egyenlő a mikrobiológiai tisztasággal. Kedves doktornő hiányzott az első higiénia órán. Kérem pótolja sürgősen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14880) szabi__memo válasza Kékes525 (#14879) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én mindig szappannal mosom át a kiflit, zsemlét, túrósbatyút:)

(#14881) #95561216


#95561216
törölt tag

Olaszok 3.46%.

(#14882) DS39 válasza Kékes525 (#14879) üzenetére


DS39
nagyúr

:D
Rég volt, már nem emlékszik arra.

(#14883) szabi__memo válasza DS39 (#14882) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

NY. Ha jól értem elfogytak az ágyak.
Elég nagy gáz lehet

[ Szerkesztve ]

(#14884) Kékes525 válasza DS39 (#14882) üzenetére


Kékes525
félisten

Komolyan írtam, nem viccelek, ez az első óra anyaga. Erre a gyakorlaton kísérletek is vannak. Az egyetemen minden tiszta felületről, így az alaposan megmosott kezükről is, leoltás végeznek a hallgatók egy univerzális táptalajra és az eredmény az, hogy nagyon sok baktérium nő ki rajta. A vírusok kimutatása sajnos nem ilyen egyszerű.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14885) 8th válasza Kékes525 (#14879) üzenetére


8th
addikt

Muszáj ennyire leegyszerűsíteni a mondandót, hogy a hülyék is értsék. Nem vicc.

(#14886) szabi__memo válasza Kékes525 (#14884) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az jól hangzik, pedig akkor még figyelnek is rá. Később viszont már eléggé szarnak bele

(#14887) radi8tor válasza Kékes525 (#14879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem egy picit túltolod ezt a fertőzött tárgyak dolgot. COVID előtt is hazavittek az emberek rengeteg mocskot az ételen, most legalább lemossák szappanos vízzel. Mi ebben a baj ha a csomagolását lemossák miután 20-an megfogdosták a boltban?

⭐ Stella

(#14888) Kékes525 válasza szabi__memo (#14880) üzenetére


Kékes525
félisten

A szappanra a koronavírus lipid burka nagyon érzékeny. Ez is a szerencsénk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14889) Kékes525 válasza radi8tor (#14887) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmivel nem toltam túl. Nem az átlagemberről írtam, nem átlag hétköznapokban. Amit írtam ez az első óra anyaga. Egy szakember ekkora sületlenséget nem mondhat. A legtisztább felületen is lehet vírus. Fordítva is igaz, attól hogy piszkos a felület nem biztos, hogy koronavírus van rajta.

"Mi ebben a baj ha a csomagolását lemossák miután 20-an megfogdosták a boltban?"

Semmi, sőt jó ha lemossák. De én úgy tudom, javíts ki ha rosszul, most koronavírus járvány van. Erről kellene beszélnie, nem másról, nem terelni kellene. Másrészt a koronavírus nem látszik a felületeken. Mindent le kell mosni amit lehet, ha védekezni akarunk a koronavírus ellen. Válogatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14890) Jablocskov válasza Csatravi (#14873) üzenetére


Jablocskov
tag

A járvány önmagában könnyen legyőzhető lenne a technika mai színvonalán. Csak sajnos vírusnak van két nagyon erős támogatója az ostobaság és a kapzsiság.

(#14891) t72killer válasza Kékes525 (#14879) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha csak arról hiányzott volna...

Zöldségféléről egyébként én se tudom, hogy mossam le, alkoholt nem akaródzik pocsékolni :F Forró (60C?) vízen gondolkodom.

Csomagolt tartós élelmiszernél (lekvár, konzerv) szvsz 2hét karantén is okés, ahelyett h minden egyes konzervet átmosna az ember.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14892) Kékes525 válasza t72killer (#14891) üzenetére


Kékes525
félisten

Teljes védekezés sajnos csak illúzió, másrészt aki rendesen akar védekezni annak nagyon macerás az élete. Sajnos ez van. Amit nem tudsz lemosni, azt érdemes "pihentetni" pár napot, hogy legalább a vírusok zöme pusztuljon. Az a szerencsénk, hogy ez a vírus nagyon érzékeny. A lipid burka nagyon sérülékeny, az RNS magját a mindenütt jelenlevő RNázok "megeszik reggelire", azaz lebontják nagyon gyorsan, ha nem védi a lipid burok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14893) envagyok


envagyok
veterán

Sűtő 80 fok 10 percre szerintem elrendez mident.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14894) inf3rno válasza t72killer (#14891) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én az almáról simán lemosom samponnal. :-) Igazából már régebben is így csináltam, mert némelyik alma annyira viaszos, hogy amúgy ehetetlen lenne, hámozni meg nem szeretek. Zöldségeknél elég ha simán megmosod, utána ha levest főzöl, akkor a forralás úgyis elpusztítja. Mikrot is használhatsz vagy sütőt, ahogy fentebb írták.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14895) Kékes525 válasza inf3rno (#14894) üzenetére


Kékes525
félisten

Jól teszed, mert a szermaradványok vízzel nem igazán jönnek le.

"forralás úgyis elpusztítja." :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14896) Lauda válasza 8th (#14885) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem arra céloz, hogy mindig le kell mosni, nem csak ha piszkos, hiszen a látható tisztaság nem jelenti azt, hogy azon nincs esetleg kórokozó.

(#14897) Kékes525 válasza Lauda (#14896) üzenetére


Kékes525
félisten

:K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14898) t72killer válasza Kékes525 (#14892) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Házi túrót kapunk a héten, az lesz a következő kihívás, de azt sztem simán utóhevítem, végülis amúgyis hevítéssel készült.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14899) Top cat válasza Kékes525 (#14895) üzenetére


Top cat
őstag

Szerinted szermaradványok csak a felületén vannak? ;]

(#14900) Kékes525 válasza Top cat (#14899) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden hozzászólásnál nem írhatok egy regényt. :P

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.