Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) #73959936 válasza Citroware (#13483) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem lehet, hogy a szellem kiszabadult a palackból ? :U

[ Szerkesztve ]

(#13502) KRoy19 válasza Digitalis (#13489) üzenetére


KRoy19
őstag

"De miért is kell egyiket a másikkal szembeállítani? Más megoldás már nem is létezik?"

Szerinted jelenleg nem ez történik? Olyan intézkedéseket kell tennünk ahoz, hogy megállítsuk a vírus terjedését, ami jelentős negatív hatással van a gazdaságra.

Egyébként a "kárt" arra értettem, hogy a gazdaság teljes tönkretétele is kerülhet ám emberéletekbe.

(#13503) inf3rno válasza philoxenia (#12682) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazán nem, de úgy néz ki azért a legtöbb helyen lassul Európában: [link] Svájccal kapcsolatban úgy néz ki, hogy igazam lett, és tényleg megállítják a kiterjedt teszteléssel, az olaszok meg úgy néz ki túl vannak a csúcson. Nálunk egyelőre nehéz eldönteni, hogy mi lesz, valamit elhajlott az exponenciális növekedéstől, mint amit a Kína, az USA vagy az olaszok produkáltak. Majd a jövő hét eldönti valszeg.

Buliban hasznos! =]

(#13504) st3v3np3t3r válasza bigrock (#13500) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1

Leírnék valamit, de nem lehet :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#13505) Vesa válasza bigrock (#13500) üzenetére


Vesa
veterán

Minden joga megvan ahhoz, hogy véleményt mondjon! Ráadásul teljesen jogos!
Magyarország is folyamatosan bírálja az EU-t, az nem zavar?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13506) bigrock válasza Vesa (#13505) üzenetére


bigrock
addikt

Magyarország is kussoljon és foglalkozzon a saját problémájával.
Így jó?
Egyébként, a vélemény olyan, mint a se**lyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#13507) st3v3np3t3r válasza Vesa (#13505) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

2 dudás nem fér meg 1 csárdában, főleg nem 3 :DDD

Az EU dirigálni akar az leginkább az EU-n belül.
Orbán dirigálni akar itthonis ,meg az EU-ban is.
Az USA meg mindenhol dirigálni akar.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#13508) medica válasza st3v3np3t3r (#13499) üzenetére


medica
senior tag

375 ha elesik 400 a következő

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#13509) viharhozo válasza Dyingsoul (#13454) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez sztem megint hajnali felvetel. En a szekesfovarosban egyaltalan nem tapasztalok kihaltsagot, olyan nyari vasarnaphoz tudnam hasonlitani az allapotot. De napkozben folyamatos a mozgas.

Viszont a shit just got real allapot kezd kialakulni, az iparcikk/barkacs/festekboltok sorban zarnak be. Nyitva lehetnenek, de keves a vevo. Aki meg dolgozna, az nem tud, mert nincs mivel. Es a nakker se rendel semmit, mert ugyse fogy el, ezert aru sincs.

Cserebe meglepoen sok minden ara ugrott meg 10-25%-kal az elmult ket hetben. Olyane is, aminek semmi koze nincs a balhehoz. De biztos 4% lesz iden az inflacio.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13511) Digitalis válasza KRoy19 (#13502) üzenetére


Digitalis
senior tag

Tudom mire értetted. Akkor mit javasolsz, hogy elkerüljük a gazdaság "tönkretételét"? Természetes szelekciót mint az állatvilágban? Utána minden happy? Az is egyfajta megoldás. De itt megjegyzem, hogy te is lehetsz még idős, vagy krónikus beteg, sőt akár jöhet még több járvány is...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13512) #22743424 válasza st3v3np3t3r (#13507) üzenetére


#22743424
törölt tag

A dudás helyett hirtelen mást olvastam :DDD csárdásban? ( Na mire beírtam javítottad) :D A mai napra meg van a mosoly. :)

[ Szerkesztve ]

(#13513) Kékes525 válasza bigrock (#13500) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van. Egyik ország se avatkozzék be, a másik ország sorsába. Magyarország se bírálja például Romániát. Ja, az más, nekünk lehet? Egy szövetségi rendszerben vagyunk. Mi is elmondtuk a véleményüket hivatalosan Amerikáról. Például akkor, amikor Trump jelölését támogattuk. Vica-versa.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13515) t72killer válasza Digitalis (#13489) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A helyzet alkalmat adna az egész világrend, elsősorban a fogyasztásra-környezetszennyezésre, korlátlan népszaporulatra alapuló társadalmi-gazdasági berendezkedés átgondolására. Nem fogják, ha vége, megy minden a régiben:(...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13516) freeknight válasza #46372352 (#13514) üzenetére


freeknight
őstag

Mert mit hozzon fel rossz példának?
Itt élünk, erre az országra van a legnagyobb rálátásunk.
A burkolt hazaárulózást inkább hagyd. Tudom, aki nem bólogat a kormány minden intézkedésére az automatikusan hazaáruló is. Én meg ezt nem értem.

(#13518) csƵ válasza kekedi (#13477) üzenetére


csƵ
őstag

Ez a koronavírus a fejlett nyugati világ új tragédiája. Minden egyes elhunytat megsirat a sajtó.
Az ebolában és éhínségben meghalt embereket tízezreit pedig vastagon leszarják. Képmutatás a köbön.

[ Szerkesztve ]

(#13519) szabi__memo válasza t72killer (#13515) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na akkor miben reménykedjünk...?

(#13520) freeknight válasza inf3rno (#13517) üzenetére


freeknight
őstag

Én ezzel meg úgy vagyok, hogy nem minősítek mindenkit automatikusan hazaárulónak, aki velem ellentétes véleményeket fogalmaz meg. De kinek mihez van gyomra ugye.

[ Szerkesztve ]

(#13521) KRoy19 válasza Digitalis (#13511) üzenetére


KRoy19
őstag

Nyilván nem vagyok szakértő és nem tudom, hogy hol van a határ, de én azt mondanám, hogy max 2-3 hónap és utána vissza kéne állni a rendes kerékvágásba. Utána ahogy mondod természetes szelekció.

Ha én jelen helyzetben 70-80+ lennék krónikus betegséggel akkor azt mondanám, már éltem eleget és ne kerüljön egy család sem az utcára azért, hogy engem próbáljanak menteni.(ha már személyeskedünk)

(#13522) Digitalis válasza t72killer (#13515) üzenetére


Digitalis
senior tag

Igen a hedonista életünket racionalizálni kéne minden szinten, nem menne a boldogságunk rovására. Sőt..

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13523) medica válasza KRoy19 (#13521) üzenetére


medica
senior tag

de nem vagy annyi...ha annyi idősek lennénk biztos hogy nem azt mondanánk

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#13524) natë válasza KRoy19 (#13521) üzenetére


natë
nagyúr

Ezzel az a gond, hogy rendkívül kellemetlen a fulladásos halál, teljesen mindegy hány éves vagy. Nem csak elalszol szépen, szóval ott lehet, hogy átértékelnéd az "éltem már eleget" véleményed.
(sajnos a fulladásról van némi tapasztalatom..)

(#13525) Csatravi válasza KRoy19 (#13480) üzenetére


Csatravi
senior tag

A háború után is felépült az ország, a gazdaság. Minél nagyobb a gazdasági kiesés annál nagyobb lesz az igény az újjáéledésre.
De a lényeg, hogy ússzuk meg emberéletbe és gazdaságilag is a lehető legkisebb károkkal.

(#13526) Digitalis válasza KRoy19 (#13521) üzenetére


Digitalis
senior tag

Kérdés volt, semmi személyeskedés. Megkaptam a választ. Kösz.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13527) Vesa válasza st3v3np3t3r (#13507) üzenetére


Vesa
veterán

Pont ezért nem érdemes foglalkozni ezzel. Mindenki pofázik össze-vissza.

A tudomány a valóság költészete!

(#13528) dobolan válasza csƵ (#13518) üzenetére


dobolan
senior tag

Ja. Olaszországban tavaly 1736 ember halt meg naponta. Kíváncsi leszek rá, hogy a 2020-as statisztikát mennyire fogja ez a vírus megdobni, de szerintem még 2%-al sem. Sajnos belekerül a statisztikába az is, aki csak közvetett okok miatt hal meg, pl. szívinfarktus, mert elvesztette a jövedelmének a 90%-át.

[ Szerkesztve ]

(#13529) this is life válasza csƵ (#13518) üzenetére


this is life
Ármester

Nem lehet a nyugati világ tragédiájaként felfogni . Az hogy más elbírálásba esik mint az általad említett ebola, éhezők , hajléktalanok sorsa , csak amiatt van mert a cov a határaikon belül szedi az áldozatait . Ha mindez csak afrikában történne kevesebbet görcsölnének rajta .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13530) t72killer válasza szabi__memo (#13519) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy ütősebb CoV3 mutációban, ami végérvényesen rendet csinál. Ekkora népsűrűség és ilyen béna kormányzati+egyéni(!!!) reakciók mellett csupán idő kérdése, semmit sem tanult az emberiség a nagy pestisjárványok óta (tisztelet a kb 4-5 kivételnek).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13531) Csatravi válasza Ringman (#13452) üzenetére


Csatravi
senior tag

Valamit oda kell írni. Lesz ott még tyúkszem és súlyos bokasüllyedés is.

(#13532) Vesa válasza csƵ (#13518) üzenetére


Vesa
veterán

És mi nem képmutatás ezen a világon? Jó reggelt! Ez nem a nyugati világ tragédiája, hanem az egész emberiségé! Mutass egy hiteles csoportosulást, vagy társadalmat! Mindegyik mögött érdekek húzódnak, ráadásul egyéni érdekek. A végtelenül elmaradott Afrikai országokban is, csak nézd meg, mekkora ott is a korrupció. Az elit ott is dőzsöl, a többi meg éhezik. Pedig szegények és fejletlenek. Ennek semmi köze a fejlett nyugathoz.

freeknight
"Én ezzel meg úgy vagyok, hogy nem minősítek mindenkit automatikusan hazaárulónak, aki velem ellentétes véleményeket fogalmaz meg."

Maximal +1!
Jó látni, hogy vannak még józanul gondolkodni képes emberek is!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13533) KRoy19 válasza natë (#13524) üzenetére


KRoy19
őstag

Ki tudja. Lehet hogy igazad van.

Viszont lehet, hogy ha azt látnám, hogy a körülöttem lévők (gyerekeim, unokáim) azért nélkülöznek/kerülnek utcára, hogy engem mentsenek akkor elég valószínű, hogy inkább megfulladnék, még akár így 30 évesen is.

(#13534) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Volodimir Zelenszkij elnök már március 13-án kérte a külföldön tartózkodó ukránokat: haladéktalanul térjenek haza, mert a koronavírus-járvány veszélye miatt lezárják a határokat. Ennek ellenére a következő napokban is voltak, akik elutaztak Balira nyaralni, majd rá két hétre, a határzár véglegessé tétele után követelték a hazahozatalukat, amit az állam mindennek ellenére a héten meg is tett. Ezek után "jogaikra hivatkozva" nem hajlandók alávetni magukat a kötelező karanténnak - írta Avakov, egyesen "disznóságnak" nevezve viselkedésüket."[link]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13535) Vesa válasza t72killer (#13530) üzenetére


Vesa
veterán

"semmit sem tanult az emberiség a nagy pestisjárványok óta (tisztelet a kb 4-5 kivételnek)."

Miért beszélsz butaságot? Eleve azért nincsenek 4 évente pusztító durva járványok, mert az emberiség -azon belül is a fejlett nyugat-, képes volt vakcinákat és más gyógymódokat kifejleszteni. Ma már nem kell tartanod a Fekete himlőtől, TBC-től, Kanyarótól, satöbbi...Most van egy új vírus, amire reagálni kell. Ez idő a tudomány számára. Ennyi a történet.

A tudomány a valóság költészete!

(#13536) t72killer válasza Vesa (#13535) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pestis sem irtotta ki fél Európát minden 4-5évben;)

Persze, vannak szuper vakcinák meg minden - és nagyonhülye felelőtlen emberek, ld a feletted lévő postot...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13537) Digitalis válasza KRoy19 (#13533) üzenetére


Digitalis
senior tag

[szalmabábérvelés]

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13538) Vesa válasza KRoy19 (#13533) üzenetére


Vesa
veterán

Minden ilyen vélemény addig szokott működni, amíg nem a megfogalmazóját érinti! Egy 70éves ember még nem kifejezetten öreg, sőt, még legalább 10-15évig teljes szellemi frissességgel élhet, ha nem hagyja el magát.
Ölje meg magát? Sajnállak, ha számodra ennyit érnek azok, akik szeretetben felneveltek!

A tudomány a valóság költészete!

(#13539) Csatravi válasza dobolan (#13528) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezek szerint a népességhez viszonyítva Magyarországon nagyobb az alap halálozási arány mint az olaszoknál.
2019 Magyarország 9,773 mill. halálozás 129600
2018 Olaszország 60,48 mill. halálozás 633640 (1736x365)

(#13540) dobolan válasza Csatravi (#13539) üzenetére


dobolan
senior tag

Igen. Legalábbis interneten fellelhető statisztikák alapján. A magyar 12.61 / 1000 , az olasz 10.56 / 1000 (2019-ben)

[ Szerkesztve ]

(#13542) Darmol válasza Csatravi (#13539) üzenetére


Darmol
senior tag

Ha megnézed a két ország átlagéletkorát akkor máris érted a különbséget.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#13544) Vesa válasza t72killer (#13536) üzenetére


Vesa
veterán

Pestis nincs 4 évente, de Fekete Himlő gyak. folyamatosan volt 40-80% halálozási aránnyal, Kanyaró (ez utóbbi 5x virulensebb a SARS2-nél és 30% körüli a halálozási rátája, aztán ott a mumpsz ami 15%-ban agyhártyagyulladással végződött főleg gyerekeknél, a Diftéria sziintén magas gyermek halálozással)...és még sorolhatnám. Ma már egyiktől sem kell tartanod, pont azért, mert tanultak vagyunk (illetve a népesség mindössze 0,0001%-ka, tudós, kutató, ők viszik a hátukon az egészet)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13545) philoxenia válasza Vesa (#13544) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fekete Himlő gyak. folyamatosan volt 40-80% halálozási aránnyal

Ezért halt ki az emberiség már többszáz éve...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13547) KRoy19 válasza Vesa (#13538) üzenetére


KRoy19
őstag

"Minden ilyen vélemény addig szokott működni, amíg nem a megfogalmazóját érinti!"

Pontosan. A kolléga kérésére leírtam, hogy ezt gondolom (gondolom, hogy gondolnám, ha idős lennék) saját magamról.
Nem állítottam azt, hogy a 70+os emberek élete nem értékes.

[ Szerkesztve ]

(#13550) #95561216 válasza csƵ (#13518) üzenetére


#95561216
törölt tag

Talán mert "Mari néni" a szomszéd utcában lakott, nem egy földrésszel odébb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.