Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) csƵ válasza p76 (#13744) üzenetére


csƵ
őstag

Az ilyen kamu írásoknak mi értelme?

(#13752) snecy20 válasza csƵ (#13751) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom, de már vagy 4 hete kering, és állandóan berakja valaki...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13753) Lauda válasza Csatravi (#13730) üzenetére


Lauda
félisten

Ez az. Emiatt nem látom értelmét neki. A kettő között minimum fertőtleníteni kellene a felületeket és a légteret. Az meg iszonyat költség, munka, idő, emiatt nem is csinálnak semmit.

(#13754) perempe válasza Lauda (#13753) üzenetére


perempe
addikt

a netes vásárlást kellett volna törvénybe iktatni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13755) p76 válasza snecy20 (#13752) üzenetére


p76
senior tag

Mert nagyon jópofa. Szegény kutya teljesen kivan hogy már megint le kell mennie sétálni. :))

(#13756) woodworm válasza attiati (#13750) üzenetére


woodworm
veterán

A bal vállán ott kell lennie a két sebhelynek.

(#13757) Lauda válasza Lauda (#13753) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk nincs rá lehetőség egyik üzletnél sem.

(#13758) Rive válasza attiati (#13750) üzenetére


Rive
veterán

Nem vagyok teljesen tuti a dologban, de ha jól emlékszem akkor a BCG csinálja az ember (jellemzően: bal) vállán a heget, illetve mivel jó ideig emlékeztetőt is kapott az ember: hegeket.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13760) C_hris válasza Kékes525 (#13731) üzenetére


C_hris
tag

Én már láttam olyat is, hogy valaki gumikesztyűben dohányzott :F

(#13761) Ringman


Ringman
nagyúr

kell-e a maszk, kell-e rendesen tesztelni?

Iceland lab's testing suggests 50% of coronavirus cases have no symptoms
As of Tuesday, Iceland had tested more than 17,900 people for the virus -- nearly 5% of its population. And while its National University Hospital tests people who are high-risk or show symptoms, nearly half of Iceland's tests have been conducted by biopharma company deCODE Genetics, focusing on the the wider population.

(#13762) csƵ válasza snecy20 (#13752) üzenetére


csƵ
őstag

Tegnap én is találtam egyet. Szánalmas.

(#13763) inf3rno válasza t72killer (#13739) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én akkor tudtam, hogy nem ússzuk meg, amikor szétterjedt több kínai tartományra. Nem tudom mikor volt pontosan, de február eleje felé lehetett. Mondjuk nekem ez az egyik szakmám, nem pusztán paranoia.

Buliban hasznos! =]

(#13764) t72killer válasza Kékes525 (#13748) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"és hogy hordd." Írtam :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13765) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Spanyol: +950!!!

(#13766) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én attól tartok, hogy a 1.5%-os Diamond Princess-el alulbecsülöm az egészet. Mert egy dolog, hogy előfordult néhány krónikus beteg a hajón, de az igazán betegek, akik kb. tutira meghalnak inkább kórházakban vannak, vagy otthon, és nem hajókáznak.

Buliban hasznos! =]

(#13767) snecy20 válasza szabi__memo (#13765) üzenetére


snecy20
veterán

Látom ennek se a jövő héten lesz vége.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13768) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nem szeretnék provokatív lenni, így akit felzaklat a következő pár sor az kérem ne válaszoljon indulatból, érzelemből, csak aki együtt tud gondolkodni a felvetésen:

Nem érzitek azt, hogy a dolog túl lassan zajlik?

Ha jól tudom a "feladat" nem az, hogy az emberek ne betegedjenek meg, hanem az, hogy olyan gyorsan essünk át a betegségen, hogy az egészségügyünk elfogadható módon ki tudja szolgálni a betegeket. Elvileg elkerülni nagyon nem lehet, csak elodázni, a végtelenségig így nem lehet létezni ahogy most működik, vagyis nem működik a világ. Az eddigi ~600 beteg a többi országhoz képest nekem nagyon kevésnek tűnik. Vélhetően szerintetek mikor lesz ennek vége? Minél tovább tart annál nagyobb következményei lesznek. Emberéleteket is tekintve (elhalasztott műtétek, megnövekedő várólisták) és természetesen gazdasági kára is annál nagyobb lesz.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#13769) szabi__memo válasza MZsoltee (#13768) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Magyarországra a tetőzés június/július a fejesek szerint

(#13770) inf3rno válasza MZsoltee (#13768) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elég rosszul kommunikálják ezt. Az lenne a cél, hogy addig húzzuk, amíg lesz oltás vagy ellenszer, mert ha anélkül betegítünk meg embereket, akkor sokan meg fognak halni. Olyan 2%-a a lakosságnak, ami 200.000 ember. Ha túlterheljük az egészségügyet, akkor ez a szám lehet jóval magasabb is.

A 600 lehet, hogy nem tűnik soknak, de kb. ugyanennyi nem diagnosztizált fertőzött biztosan van, akik a reggeli bevásárlásnál bemennek a tömegbe, aztán terjesztik. Néhány hét és nálunk is tízezres nagyságrend lesz ezzel a hozzáállással.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#13771) csƵ válasza MZsoltee (#13768) üzenetére


csƵ
őstag

Minél tovább tart, annál jobb a kormánynak.

(#13772) bulikavagyok válasza MZsoltee (#13768) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

" Az eddigi ~600 beteg a többi országhoz képest nekem nagyon kevésnek tűnik" - ebből az adatból ne vonj le messzemenő következtetéseket. Nézd mellé azt is, h itthon mennyivel kevesebbet tesztelnek! Szerintem májusra várható a tetőzés Magyarországon. De én is csak tippelek (és reménykedek), mint mindenki más..

[ Szerkesztve ]

(#13773) t72killer válasza szabi__memo (#13765) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Átlépték a 10ezer áldozatot, és még nincs meg a tető/Gauss lefolyást feltételezve nincsenek félúton. Persze én voltam a rémhírkeltő, amikor 3hete kibuktam a nőnapozóikra :W.

#13768: stratégiai kérdés: lassú görbe esetén több esély van megvédeni a veszélyeztetett embereket, sokaknak lesz ideje reagálni és védekezni. Ez jelenthet full védőkaranténba vonulást vagy csak szimplán a cigi lerakását és egy doboz multivitamin beszedését. A kórházaknak sem kell szelektálni, ki éljen ki haljon: lásd a 36éves, 3gyerekes anyukát gyak. megölő NHS-t.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13774) Polllen válasza MZsoltee (#13768) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én azt gondolom - és erre a kormány is tett megjegyzést -, hogy a közölt számoknál lényegesen több beteg van. Szóval azt nem mondanám, hogy túl lassú, inkább azt, hogy nem igazán tudjuk, hogy milyen ütemben terjed.

Amíg nem jön a jó idő, addig biztosan el kell húzni, mert akkor tud megerősödni az emberek immunrendszere és így talán több ember viseli jobban a betegséget, kevesebbet kell ellátni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13775) snecy20 válasza t72killer (#13773) üzenetére


snecy20
veterán

Én is kaptam a fejemre, amikor megkérdeztem, hogy az olaszok heti 1500 halottal tervezik-e vinni a járvány elleni védekezést, kríziskezelést. Hát ez azóta már a 4x-ese.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13776) viharhozo válasza Kékes525 (#13731) üzenetére


viharhozo
addikt

Most akkor komolyan, aki allergias, annak most is folyik az orra. Hogy vegyen fel maszkot?

Egyebkent maszkban lenni szar, en harom eve probaltam a gyerekeket kimelni, amikor influenzas lettem, de nem birtam elviselni magamom.

A boltokban is azt latom, h ketfele penztaros van: az egyiken nincs maszk, a masik mindjart leveszi, mert rossz neki.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13777) viharhozo válasza Rive (#13758) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem az a himlooltas. Nekem ez remlik, de a hazat azert nem tennem ra. A cikk biztos nem pontos, mert nekem nincs hegem, pedig az evszam alapjan kene lenni.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13778) szabi__memo válasza viharhozo (#13777) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem BCG. De itt is írják

(#13779) inf3rno válasza viharhozo (#13776) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan maszk kell, ami szűri az allergéneket.

Buliban hasznos! =]

(#13780) Ringman


Ringman
nagyúr

Müller Cecília: Akár minden településen is jelen lehet a vírus már
Müller Cecília szerint egyre jobban emelkedik a megbetegedések száma, és már sok esetben azt sem lehet visszakövetni, hogy ki kitől kapta el a vírust.

(#13781) windlord


windlord
őstag

Gyengeáramú rendszereket építgetünk, jellemzően Baranyában. Nagy beruházások, sok szakág, sok ember.

Sok helyen a kézmosás sem megoldott.
Nyilván van egy slag, de ennyi.
Idős(ebb) emberek (55-65 éves) tolják az építőipar szekerèt, szinte zéró védelemmel.
Se maszk, se kézmosás...

Sokat járom az országot, tán a távolságtartás ami működik.

Rengetegen nem érzik, hogy itt miről van szó...
Annyira nem, hogy röhögnek a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#13782) szabi__memo válasza Ringman (#13780) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez hogy lehet mikor kicsi az esélye még az országban is???

[ Szerkesztve ]

(#13783) Puma K válasza windlord (#13781) üzenetére


Puma K
veterán

A folyóvizes kézmosás már egy jó dolog attól függetlenül, hogy hideg vagy meleg.

De kellene még emellé szappan is :(

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13784) windlord válasza Puma K (#13783) üzenetére


windlord
őstag

Főleg ha még frekventált helyen lenne, nem 983 méterre az emberektől.

Nyilván fociakadémia épül, mert nem állhat meg a kivitelezése, de szappant hozzon mindenki otthonról.

Szégyen és gyalázat.

Ha már építőipar, én az összes generált KÖTELEZNEM legalább a tisztálkodási szerek biztosítására.
Ha már a közintézményekben, gyárakban... Stb megoldott.

De nyilván, ez csak egy "szaros influenza"...

[ Szerkesztve ]

(#13785) szabi__memo válasza Puma K (#13783) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha valakinek oktatóvideóra van szüksége itt van

(#13786) pjen válasza viharhozo (#13777) üzenetére


pjen
félisten

Emlékszem,hogy kaptam oltást,emlékeztetőt is.A bal vállamon nyoma sincs,a jobbon van ety oltás hely.pedig a himlőnek is a balon kéne lenni. :F

(#13787) attiati válasza Kékes525 (#13731) üzenetére


attiati
veterán

Ezeket figyelem én is.

Őszintén? Egy postán dolgozó ügyintéző vagy ételfutár, aki 500 kaját kihord, hogyan legyen egész nap maszkban?
Alapvető higiénés dolgokat nehéz betartani a postán pénzzel dolgozva, a húsdarálóban.

Ebbe is bele kell gondolni a gyakorlatban, mielőtt jön a nagy maszk vita fórumozás közben otthonról a számítógép mellől.

szabi__memo: biztosan nem tesz jót annak a szerencsétlen állatnak, hogy vegyszeres szappanos kézzel a szájában nyúlkál utána. Azt nem tanulhatta meg, hogy utána mit csináljon vele.

[ Szerkesztve ]

(#13790) t72killer válasza attiati (#13787) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

DK-ázsiában megoldják, Mo-nál szegényebb helyeken is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13791) attiati válasza Rive (#13758) üzenetére


attiati
veterán

és valami hivatalosabb megoldás?

65 felett elég sok heg van az ember testén.

t72killer: Nem rémlik, hogy láttam volna embereken maszkot Bangkokban. Pedig kegyetlen szmog van. Olvastam így utólag a híreket, hogy mennyire fegyelmezetten hordják ott már évtizedek óta. Nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#13792) t72killer válasza attiati (#13791) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem jártam arra személyesen, a Fülöp-szigetekről olvastam híreket/lttam képeket:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13793) #95561216 válasza t72killer (#13733) üzenetére


#95561216
törölt tag

(#13794) t72killer válasza Dyingsoul (#13789) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az az oldal bénázik a spanyol adatokkal.

Ma déli hivatalos:

És 24 órával ezelőtt:

#13793: CHO... - kapcsolódó: "China Concealed Extent of Virus Outbreak, U.S. Intelligence Says". A who pedig lelkesen falaz.

#13795: ezek most korona kapcsán felkerült képek voltak:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13795) attiati válasza t72killer (#13792) üzenetére


attiati
veterán

Régről is? Vagy csak most a korona után? Elképzelni sem tudom, hogy Fülöp-szigeteken a brutál elviselhetetlen páratartalom mellett emberek maszkot viselnek szorgalmasan csak úgy a hétköznapokban hosszú évek óta. A wc papír nem marad szárazon. Ha van egyáltalán :)

[ Szerkesztve ]

(#13796) Kékes525 válasza philoxenia (#13749) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem értem, hogy ezzel mit akarsz mondani? :F Tudom, hogy a maszk mire jó, de azt is, hogy a helytelen használat nagyon lerontja az előnyét.

Például a parlamentben a szónok mögött egy képviselő volt FFP2-es vagy 3--as Maszkban, de többször a csupasz tenyerével a maszk teljes felületét megfogva igazgatta. Ez hogyan véd? A tényerére került kórokozókat szétkenni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13797) llax válasza Kékes525 (#13796) üzenetére


llax
senior tag

Ez esetben nem önvédelemről kellene szólnia a maszkviselésnek... (Kiv. eü. személyzet és hasonlók.)

(#13798) pjen válasza Dyingsoul (#13788) üzenetére


pjen
félisten

Leírtad a választ is:itt tart a tudomány.Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd egy öt tagú családban mért csak hárman lesznek mondjuk influenzásak.

(#13799) Citroware válasza pjen (#13798) üzenetére


Citroware
addikt

Ez pont olyan kérdés, amire szerintem már meg lehetett volna találni a választ, vagy legalábbis sokkal közelebb kerülni az igazsághoz, ha annyira ráálltak volna, de sokan inkább látványosabb tűzijátékok kifejlesztésére csoportosítják az erőforrásaikat, vagy újabb stadionok építésébe, vagy éppen amiben több pénzt látnak.
Talán ez a járvány valamelyest változtat majd az emberek gondolkodásán és az egészségügy fontosabb szerepet fog kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.