Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14351) Parci válasza Narxis (#14348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobban vagy?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14352) Oppenheimer válasza Narxis (#14348) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mostmár jobban vagy?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#14353) pjen válasza Narxis (#14348) üzenetére


pjen
félisten

Ezt mire alapozzák. :F

(#14354) Narxis válasza Parci (#14351) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, még egy kis köhögés van de egyre kevesebb.

Thanos was right.

(#14355) Kékes525 válasza Parci (#14350) üzenetére


Kékes525
félisten

Most már beugrott. Habár úgy emlékszem nem pontosan azt írtam, de a lényeg valóban az volt, személyeskedés. DE! Miért van ez a topik "konkrét ügyben, a saját regisztrációdat ért moderációról kérdezhetsz", ha ott ilyenkor nem kérdezhetek?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14356) Jablocskov válasza szabi__memo (#14189) üzenetére


Jablocskov
tag

Az jó egészségügy nem csak az infrastruktúrát jelenti, hanem a működtetési kultúrát is. Ebben a németek mindig is jók voltak, de említhetném Dél-Koreát is. Az emberek megmenthetőségét pedig úgy értettem, hogy a súlyossá válható esetek kezelését jóval hamarabb meg kellene kezdeni. Olaszországban is és jelenleg az USA-ban is az a legnagyobb probléma, hogy olyan állapotú betegek kerülnek a kórházba akik nagyon súlyos állapotban vannak, jó részük eleve menthetetlen. Így a világ összes lélegeztető gépe is kevés. A fertőződött kockázati csoportokba tartozókat, azokat akik súlyossá válható tüneteket mutatnak (magas láz, légszomj) azonnal szükségkórházba utalni és megkezdeni a gyógyszeres kezelést a jelenleg rendelkezésre álló szerekkel (klorokin, antvirális szerek, antibiotikumok) megpróbálni a vírusfertőzést visszafogni, a felülfertőződést megelőzni.

[ Szerkesztve ]

(#14357) Kékes525 válasza Narxis (#14354) üzenetére


Kékes525
félisten

Röviden le tudnád írni a betegség teljes lefolyását a tünetek megjelenésétől a végéig?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14358) Narxis válasza Kékes525 (#14357) üzenetére


Narxis
nagyúr

Enyhe köhögés-láz(38-39.5)-erős köhögés-étvágytalanság.

Thanos was right.

(#14359) Kékes525 válasza Narxis (#14358) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. :) Általában az első tünettől kezdve mikor válik el körülbelül, hogy súlyos lesz e a betegség, vagy meg lehet úszni kórházi kezelés (oxigén maszk, lélegeztető gép) nélkül?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14360) t72killer válasza Parci (#14321) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A világjárvány már nem túlságosan aggaszt, viszont mi nem szeretnénk elkapni. Boltba, dolgozni már nem járunk hetek óta, az egyetlen fizikai kontakt a külvilággal a napi kb 1 óra erdei séta.

Gondolkozom egyébként, h kocsiba ülve nézzünk üresebb helyet, de ez €urópa közepén nem annyira 1értelmű: másoknak is hamar eszébe jut, hogy kinézzenek egy parkoló közelében lévő túraútvonalat. Vízpart meg egyenesen esélytelen :(. Túl sok a népesség.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14361) pjen válasza t72killer (#14360) üzenetére


pjen
félisten

szerencséd,hogy megengedheted magadnak.

(#14362) Narxis válasza Kékes525 (#14359) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem tudom, nekem 1 hét volt az első láztól az utolsóig, de a végén már néha majdnem úgy éreztem, hogy fulladok ha fel kell kelnem és mozognom. Fekve volt csak jobb. Lehet nagyon kicentizte a szervezetem és éppen csak elkerültem a lélegeztetőgépet, a háziorvosom már be akart vitetni kórházba de mondtam még várjunk. Nem egyszerű megítélni, hogy most akkor kell pánikolni vagy sem.

Thanos was right.

(#14363) Csókolom válasza Kékes525 (#14359) üzenetére


Csókolom
tag

nezd elkezdesz szarazon köhögni, az esetek többsegeben laz nelkül törtenik ez. Estenkent ugy köhögsz, hogy nagyon- pl. nem tudsz (el)aludni, estenkent a legrosszabb, napközben a köhöges jelentösen enyhül.
Aztan megall itt, vagy sulyosbodik:
Akkor eszreveszed (az esetek többsegeben nem sulyosbodik, de ha igen: eszreveszed hogy a hörgöid a tüdö iranyaba nem müködnek rendesen, nem tisztan lelegzel mar. De siman kapsz meg levegöt.
Aztan megall itt, vagy sulyosbodik:
A tüdö begyullad es korhazi kezeles kell. Ott eldönti majd az orvos, hogy a lelegeztetö szükseges lesz-e vagy mashogy is menni fog (gyogyszerekkel) :)

(#14364) keIdor


keIdor
titán

Itt egy érdekes ábra. Elgondolkodtató, hogy milyen kormánya is van valójában Magyarországnak... nekem eddig is egyértelmű volt mondjuk. Szégyen...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14365) Kékes525 válasza Narxis (#14362) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát ez nagyon sz@r helyzet, mert nagyon nehéz jól dönteni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14366) stawros válasza gerii (#14319) üzenetére


stawros
tag

Én egyetértek veletek, a 3hét elég arra hogy rájöjjenek/szűrjenek hol fertőz.Ott kellene tesztelni(megye-város-falu) ahol felüti a fejét.
Sztem kidolgozott járványügyi protokollt követnek, csak az a forgatókönyv már lehet régi amit fent alkalmaznak.
Amúgy a rászűrés után ha megszűnne a baj, akkor ugye újraindulna az élet.
Még ez csak egyrésze az általam felvázolt ötletgyárból, ha írnék, de az sok embernél kicsapná a biztit amit nem akarok.Mások vagyunk, más tűréshatárral.
Az amit leírtatok, csak az újraindításhoz elég. :U

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#14367) stawros válasza keIdor (#14364) üzenetére


stawros
tag

Igen az, sajnos. :(

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#14368) freeknight válasza keIdor (#14364) üzenetére


freeknight
őstag

Nálunk nagyon be van rögzülve ez a kádári "aki nem dolgozik ne is egyék" meg mindenkinek kell munkahely, akkor is, ha a munkák 80%-a csak alibi.
Valami ilyesmit terveznek most is, új munkahelyeket akarnak, kérdés, mit fognak csinálni az emberek?

(#14369) Kékes525 válasza Csókolom (#14363) üzenetére


Kékes525
félisten

A baj nálam az, hogy 2011-ben volt egy nagyon erős baloldali tüdőgyulladásom és egyáltalán nem fulladtam. Deszken a nővér megnézte a saturációmat 86-volt, "rendes emberek" ezt már nagyon érzik és a nővér oxigén maszkot adott. Egyáltalán nem éreztem magam jobban, előtte sem volt légzési nehézségem, de a saturációm nagyon rövid idő után 96 lett. Azóta rendszeresen mérem a saturációmat. Valószínűleg azért nem éreztem a saturáció csökkenést, mert a keringésem jó és az pótolta a tüdő részleges kiesését.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14370) Jablocskov válasza Kékes525 (#14365) üzenetére


Jablocskov
tag

Nem a betegre kellene bízni a döntést, ahogy feljebb írtam a súlyosabb tüneteket mutatókat, azonnal szükségkórházba kellene utalni. Egyrészt az elkülönítés miatt, másrészt a beteg állapota hirtelen válhat nagyon súlyossá és jobb ha orvosi felügyelet alatt van.

(#14371) Lauda válasza Csókolom (#14363) üzenetére


Lauda
félisten

Azt honnan lehet tudni, hogy a tüdő begyulladt? Úgy tudom a tüdőgyulladás is lehet láz nélkül. Köhög az ember, vagy fáj a mellkasa, vagy mi a tünet?

Nem emlékszem, hogy lett volna tüdőgyulladásom, maximum gyermekkoromban, de mióta az eszemet tudom biztosan nem volt. Ezért nem tudom, hogy ha gond van, akkor mit kell figyelnem.

Ha például nem köhög az ember, akkor gondolom nem lehet baj. :F Tehát elaludni is el tud nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#14372) keIdor válasza freeknight (#14368) üzenetére


keIdor
titán

A sok kis és középvállalkozónak nem kéne egyből lehúznia a rolót, ha besegítene az állam.
Ha nincs munka, akkor is el lehet küldeni az embereket 1-2-3 hónap kényszerszabira, aminek x %-át fizetné az állam, amíg elmegy a járvány.
Ez nincs, ezért sok embert kirúgnak. Egyre több otthon maradt ismerősöm érintett. :(((

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14373) Silεncε válasza Jablocskov (#14370) üzenetére


Silεncε
őstag

Ezzel meg az lesz a baj, hogy ha telepakoljuk a kórházakat "még nem súlyos, de bármikor az lehet" páciensekkel, akkor később akinek tényleg szüksége lesz rá, nem lesz helye...

(#14374) bigrock válasza Lauda (#14371) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem egyszer a röntgen-en mutattak ki egy lábon kihordott tüdőgyuszit. 11 cm-es folt volt a tüdőmön, (amíg meg nem lett az MR eredmény, öregedtem 5 évet) Kérdezte a doki: "nem köhögött? Mondom: nem. "Pedig kellett volna". Aztán 2 év múlva a kontrollon már csak 3 cm-es lett a folt (leálltam a KV-val, cukorral, szénhidrátokkal, kenyérrel, tésztával stb...)
Azóta is így nyomom, nincs is baj az immun rendszeremmel.

(#14375) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#14376) Asbee válasza keIdor (#14364) üzenetére


Asbee
veterán

Többen fognak nálunk beledögleni ebbe, csúnyán fogalmazva, mint magába a járványba. De nem baj, nagyon büszkén elmondhatják, hogy itt aztán megfelelő időben megfelelő intézkedések voltak, ahogy ma is elhangzott. Meg milyen szépen ellaposítottuk a görbét. Csak éppen semmi érdemi segítség nem jön az államtól. Ezek komolyan azt gondolják, majd hónapokig fognak emberek tömegével otthon ülni fizetés nélkül? Nekem is egyre több ismerősöm lett munkanélküli, olyan is aki hónapról hónapra él. Meg persze aki otthon karanténozik 100% osztrák bér mellett.

[ Szerkesztve ]

(#14377) keIdor válasza Lauda (#14371) üzenetére


keIdor
titán

Nekem egyetlen egy volt 32 évem alatt, 2018 végén. Féloldali.
40.5 fokos lázam is volt, azonnal "dobtak" a hideg kádba.
2 hétig tartott, három antibiotikum hatástalan volt, felírták a negyediket, ami marha erős volt, azt mondta a háziorvos, ha az sem használ, akkor kórház.
Szerencsére használt, néhány óra alatt éreztem is. Arra keltem, hogy izzadok és "jó érzés" volt bennem, nehéz leírni mit éreztem, de nem rázott már a hideg, picit több erőm volt.
El is múlt onnantól a láz. Az szerencsére bakteriális volt, ezért volt hatásos az antibiotikum, csak félelmetes, hogy három nem használt, csak a legerősebb negyedik fajta...

Ez sajnos vírusnál nem játszható el.
Légzési nehézség egyáltalán nem volt, csak szürcsőlő hang jött a tüdőmből sokáig.
De csak féloldali volt, nem tudom milyen lehet a kétoldali. Gondolom ott baj az, hogy a légzés is nehéz, elvégre fél tüdővel is lehet élni.

Szerk.: Azt még hozzá kell tegyem, hogy erőm alig volt a láz alatt. Nehéz volt felkelni is, a nap 98%-ban csak feküdtem. Emlékszem az RDR2-t se tudtam folytatni még ágyból sem, egyszerűen koncentrálni is nehéz lett volna. Mondták is, hogy feküdni kell, mert a tüdőgyulladásnak sok szövődménye lehet, nem szabad dolgozni sem vele.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14378) Csókolom válasza Lauda (#14371) üzenetére


Csókolom
tag

a tüdö nem faj, az a mellkasi fajdalom az erös köhöges miatt lehet. Azt irjak sok helyen a koronaval kapcsolatban, hogy
-a tünetek nem 100%-ig egysegesek pl. valakiknel van laz, valakiknel nincs..a többsegnel nincs
-a tüdögyulladashoz azt irjak a koronaval kapcsolatban hogy, a tüdö vizesedesevel, valadekosodasaval jar együtt.
Tehat a toroknal szaraz köhöges, esetleges tudögyulladaskor begyulladt valadekos hörgök.

Majd ha lemegy a jarvany es lesz egyertelmü statisztika a tünetekröl jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14379) Kékes525 válasza Lauda (#14371) üzenetére


Kékes525
félisten

Sztetoszkóp : kreppelő légzés, a biztos a röntgen, esetleg CT.

A kreppelő légzés olyan hang, mint amikor friss hóra taposol. A légzőhólyagocskák tele lesznek váladékkal és amikor megpróbálnak szétnyílni akkor adják ezt a hangot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14380) Asbee válasza Csókolom (#14378) üzenetére


Asbee
veterán

Igen. Ilyen lesz:

(#14381) Lauda válasza bigrock (#14374) üzenetére


Lauda
félisten

(#14374) bigrock , (#14377) keldorpapa88, (#14378) Csókolom, (#14379) Kékes525

Köszönöm szépen, ezeket figyelni fogom! :K :R Nehéz akkor ezt eldönteni tényleg. :( Ebből kiindulva lehet nekem is volt már felnőttként is tüdőgyulladásom, csak épp én sem köhögtem, hanem anélkül futott le. :((

[ Szerkesztve ]

(#14382) Paxker315 válasza Kékes525 (#14379) üzenetére


Paxker315
addikt

YT mindenre is jó : ) Szívhangok dittó. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#14383) keIdor válasza Lauda (#14381) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként a SARS-CoV-2 sem okoz mindenkinél tüdőgyulladást, valaki teljesen tünetmentes, azt hiszem 25%-a a fertőzötteknek volt az, 35% meg enyhe tünet.
Tehát néhány gyengébb köhögésre kell gondolni, esetleg enyhe hőemelkedés/láz stb.
Ha valóban régebb óta, év eleje óta itt a vírus Európában, akkor sokan áteshettek már rajta úgy, hogy észre sem vették, esetleg betudták torokgyulladásnak, vagy gyenge influenzának.

A komoly, kétoldali tüdőgyulladást észreveszed hidd el hamar, ha olyan tünetei lesznek, amiket írtam. Felkelni is nehéz lesz, magas láz, fejfájás, szédülés, ilyen tünetekre kell figyelni. A nehéz légzés onnantól van szerintem, miután kétoldali lett és megjelent a folyadék/slejm. (vagy minek hívják)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14384) Jablocskov válasza Silεncε (#14373) üzenetére


Jablocskov
tag

Szükségkórházat írtam, rég el kellett volna kezdeni a felállításukat. Mondjuk minden megyeszékhelyen van sportcsarnok, ami most amúgy sincs használva. Így a kórházak megmaradnának az igazán súlyos eseteknek. Ezzel a betegek elkülönítése is meg lenne oldva, nem fertőznék a családjukat.

[ Szerkesztve ]

(#14385) einstein válasza Jablocskov (#14370) üzenetére


einstein
senior tag

Van egy spanyolországi doki (Dr Yale Tung Chen), aki még viszonylag az elején elkapta a vírust, és twitteren rendszeresen postol az állapotáról, ultrahang felvételeket is. Emiatt több tévé is megszólaltatta, hogy érzi magát, stb. Tüdőgyulladása lett, de otthon gyógyult fel végülis.
A lényeg, hogy ő kitűzte az oldalára, hogy (szerinte), milyen tünetek mellett kell felhagyni az otthoni lábadozással, és menni a sürgősségire:
- Magas láz (>39; 2 óránál tovább)
- Mellkasi szorítás, légszomj, légzési gyakoriság >30/perc
- Súlyos hasmenés, hányás

Twitter fiókja: [link]

3 hét után lett negatív , de a tüdeje még azóta se tiszta.

(#14386) t72killer válasza pjen (#14361) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a panelt leszámítva extém szerencsésnek tartom magunkat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14387) weiss válasza keIdor (#14383) üzenetére


weiss
addikt

Ennek én nem látom értelmét, mert ha itt lett volna, akkor arányosan lettek volna súlyos betegek is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14388) Kékes525 válasza Asbee (#14380) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos ez nemcsak a COVID-19-re jellemző. Azaz nem differenciáló tünet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14389) pjen válasza bigrock (#14374) üzenetére


pjen
félisten

A KV egészséges.Egyébként mit eszel?

(#14390) keIdor válasza weiss (#14387) üzenetére


keIdor
titán

Nem feltétlenül itt, hanem Olaszországban vagy Spanyolországban.
Lombardiában ott volt már januárban is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14391) Silεncε válasza Jablocskov (#14384) üzenetére


Silεncε
őstag

Sry, a szükség szó kimaradt :R

(#14392) bajnokpityu válasza Rolly (#14339) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pontosan így látom én is. És pont 40,ugyhogy egyik csoporthoz se tartozom. Vagy mindkettohoz. Városunkban 3 hete tele volt a face felajanlasokkal, hogy szívesen bevasarolunk idős szomszedainknak. Pedig gyerekeink vannak, nekünk sincs kedvünk fölöslegesen kockáztatni. De inkább tusszogok kicsit, mint elveszitse valaki az apukájat.de alig fogadta el valaki.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14393) Kékes525


Kékes525
félisten

Mennyi időnek kell általában eltelnie a kezdeti tünetektől ahhoz, hogy nagyjából biztosak lehessünk abban, hogy már nem fog súlyosbodni a betegség. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14394) #76500480


#76500480
törölt tag

Kijárási korlátozás ide vagy oda vízpartok tömve vannak, kortól, 10fős csoportoktól függetlenül. Múlt hét pénteken, bejelentés után roham volt az M7-es Nagykanizsa felé vezető oldalon. Így nem lesz strandolás nyáron :( legalábbis akinek nincs vízpartja, egyes településeken szabadlejáró sincs, ahol van ott garantált lesz a tömegnyomor, kánikulában. Így Maradjon Mindenki Otthon. :K

[ Szerkesztve ]

(#14395) llax válasza stawros (#14366) üzenetére


llax
senior tag

Van több ágazat (az alap infrastruktúrákon és állami intézményeken kívül), ahol nem fér bele több hét leállás.
Ilyen pl. az élelmiszer ipar és ami mögötte van: mezőgazdaság, állattenyésztés, az ezt kiszolgáló ágazatok (szállítás, anyagellátás). A dolgozók negyedének-harmadának mindenképp menni kell valahová.

Csak 1 példa:
A mezőgazdaságban annyira szoros időrendekkel dolgoznak (benne: igazodva az alkalmas időjáráshoz), hogy kritikus időkben még a gépalkatrész boltok és mobil szervizek is 24/7 ügyelettel működnek... Nemhogy hetek, hanem adott esetben fél nap kiesése is nagy érvágás. Ahhoz, hogy legyen élelmiszer, ennek működnie kell. Nem az adott pillanat, hanem az év hátralevő részének sorsáról van szó.

(#14396) llax válasza t72killer (#14360) üzenetére


llax
senior tag

Tudok menni olyan erdőkbe sétálni, ahonnét bárkit elkergethetek :) (családi tulajdon)

(#14397) fant0mi válasza #76500480 (#14394) üzenetére


fant0mi
addikt

Es a jo ido meg csak most kezdodik...

(#14398) t72killer válasza llax (#14396) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az szuper :R. Nekünk elvileg van egy düledező tanyánk a nagybátyámmal, de abban kb tbc-t kapna aki beköltözik. :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14399) #95561216 válasza Alex91 (#14296) üzenetére


#95561216
törölt tag

A veszélyeztetett fiatalok meg dögöljenek meg? A 64 éves tanár dögöljön meg, mert még fél éve van a nyugdíjig? Ráadásul lehet, hogy a semmiért?

(#14400) #95561216 válasza Ringman (#14302) üzenetére


#95561216
törölt tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.