Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) #73959936


#73959936
törölt tag

Megyei adatok ma reggel ? :U

(#13702) radi8tor válasza #73959936 (#13701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan türelmetlenek vagytok. Be kell azt pötyögni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13703) #73959936 válasza radi8tor (#13702) üzenetére


#73959936
törölt tag

igen :K

ha jól emlékszem 19 megye van, tehát tizenkilenc adat. Lehet vagy 2,5 perc 1 közepes gépelőnek...(ellenőrzéssel)

[ Szerkesztve ]

(#13704) szabi__memo válasza #73959936 (#13703) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

gépelőnek igen... de Józsi bá szomszédjának a kislányának nem.

#13634 Vesa: ha akarnak nem lesz probléma hogy belekössenek Kínába

[ Szerkesztve ]

(#13705) #73959936 válasza szabi__memo (#13704) üzenetére


#73959936
törölt tag

mé az írja be ?

(#13706) Csatravi


Csatravi
senior tag

Lemaradtam valamiről, bejelentettek valamit ?
Azért kérdezem mert reggel 7:15-kor elhaladtam a Lidl előtt. Nincs üres parkolóhely, a 3 sor bevásárlókocsiból 6db volt kint. A bolt tele és csak minden harmadik emberen van maszk annak ellenére, hogy az összes ittlakó kapott varrott maszkot.
Vagy nem történt semmi csak tényleg ennyire birka a magyar ?

(#13707) fant0mi válasza #73959936 (#13701) üzenetére


fant0mi
addikt

Be kell potyogni, aztan elo kell venni a paintet, es nehany megyet eggyel sotetebb pirossal atfesteni. Nem ugy van az... :)

(#13708) snecy20 válasza Csatravi (#13706) üzenetére


snecy20
veterán

Semmi extra, jön majd a húsvét, lazul a fegyelem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13709) medica válasza Csatravi (#13706) üzenetére


medica
senior tag

9-12 a nyuggereké, ezért van zsúfoltság reggelente mindenhol

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#13710) radi8tor válasza Csatravi (#13706) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel a munkaképesek 9 előtt mehetnek Bótba ezért tumultus van reggel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13711) Csatravi válasza szabi__memo (#13704) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Bár a jelentés részleteit annak titkosságára hivatkozva nem kívánták bővebben kifejteni, azt mondták, összességében arra jutottak az amerikai hírszerzők, hogy a kínai számok nem valósak."
Jó egy hírszerző bagázs ez is ha megszerzik az infót de tramplival meg nem közlik és ölbe tett kézzel várják a járványt. Ez nagy valószínűséggel csak köpködés az amcsik részéről.
Nem ez lenne az első.

(#13712) #73959936 válasza snecy20 (#13708) üzenetére


#73959936
törölt tag

ezért majd megugrik a fertőzöttek száma.... :K

nem hordják a maszkot, még az sem, akinek van

[ Szerkesztve ]

(#13713) szabi__memo válasza Csatravi (#13711) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem látok összefüggést, sőt pont hogy ha balhét akarnának bekamuznának Trump-nak valami csúnya számot.

(#13714) medica válasza Csatravi (#13711) üzenetére


medica
senior tag

azért volt már rá példa az usa történelmében hogy nem mindenki volt készséges az elnökükkel (Kennedy-Hoover, stb)

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#13715) Csatravi válasza medica (#13709) üzenetére


Csatravi
senior tag

Megtisztelhetnéd őket a nyugdíjas vagy az idős jelzővel és nem nyuggereznél. Elvégre a szüleinkről nagyszüleinkről beszélünk. Ebben a korban már a legtöbbnél a szellemi képesség is hanyatlik így tőlük már azt kell elfogadni ami van.
Na de a fiatalabb korosztály elme szintje is már és ennyire hanyatlik ?
Közben rájöttem hogy ma csütörtök tehát akció kezdet van megint így értem már a birka módot is. Egy másik nagy magyar üzletláncban alig volt ember pedig dugig van áruval.

(#13716) Csatravi válasza #73959936 (#13712) üzenetére


Csatravi
senior tag

A bolt előtt álóknál odakiabáltam, hogy - ennyit birkát, mindenki kapott maszkot mégsem hordjátok ! - Az összes birka felém fordult hogy ki merészelt ..... de nem mertek visszaszólni :)

(#13717) Csatravi válasza szabi__memo (#13713) üzenetére


Csatravi
senior tag

Akkor kérdés, hogy miért voltak csendben ?

(#13718) woodworm válasza Csatravi (#13715) üzenetére


woodworm
veterán

Ahol én voltam üres volt az akciós terület.

(#13719) #73959936 válasza Csatravi (#13716) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem, nem kapott mindenki maszkot. (jó Nektek !)

A baj ismétlem: az sem hordja, akinek van. A másik meg az, hogy akinek nincs, nem is akarja h. legyen. Úgy van vele, hogy lesz holnap és holnapután. És minél fiatalabb valaki, annál jobban igaz ez. A felelőtlenség más iránt. Elfelejtik, hogy szüleiknek és attól idősebbnek köszönhették eddig a jelent, mert a tőlük 25-40 évvel idősebbek azok, akik dolgoztak és dolgoznak jelenleg is.

Tisztelet a kivételnek !

ui: igen, jól tetted !

[ Szerkesztve ]

(#13720) Csatravi válasza #73959936 (#13719) üzenetére


Csatravi
senior tag

nem, nem kapott mindenki maszkot.
A mi lakhelyünkről beszélek, itt minden lakó kapott maszkot.

Úgy van vele, hogy lesz holnap és holnapután.
Úgy legyen, hogy legyen !

[ Szerkesztve ]

(#13721) Paxker315


Paxker315
addikt

Nem tudom, lesz még ott baj.

Firings, Furloughs, and Pay Cuts in Advance of COVID-19 Surge
[link] :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#13722) freeknight válasza Csatravi (#13711) üzenetére


freeknight
őstag

Nem kellett ahhoz nagy kémzseninek lenni, hogy rájöjjön valaki, hogy a kínaiak kamuztak a számaikról :U
Biztos vagyok benne, hogy több hírszerző ügynökség is leadta a drótot, legkésőbb január elején, hogy para van.
Trump nem igazán hitt eddig ebben a vírusos dologban, gondolom úgy volt vele, ha lesz is baj, max kínában.

(#13723) Lauda válasza Csatravi (#13706) üzenetére


Lauda
félisten

Nemrég jártam aldiban. Kapható volt minden, talán lisztet nem láttam, minden más bőséggel. Nem is voltak sokan, semmi kapkodás.

(#13724) #73959936 válasza Lauda (#13723) üzenetére


#73959936
törölt tag

kézfertőtlenítő gél ? szájmaszk ? :U

(#13725) Lauda válasza #73959936 (#13724) üzenetére


Lauda
félisten

Azokat nem néztem, nincs rá szükség, hogy vásároljak.

(#13726) Csatravi válasza Lauda (#13723) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ott voltam a napokban kutyakajáért.Tasakos rizsből egy szem sincs még a polcok sarkaiba elgurulva sem. Kettőben néztem de egyikben sincs már 2 hete :(

(#13727) Csatravi válasza #73959936 (#13724) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem volt. :(
Reménykedjünk hogy a MOL hamarosan ellátja a kereskedelmet vele.

(#13728) t72killer válasza inf3rno (#13693) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tesztelés, maszk és normális állampolgári+munkáltatói hozzáállás? De igazad van, meg kell nézni, ezekből meg kéne nézni, mi hogy működik. És miért nem működik itt, miért hal meg naponta annyi ember Európában, mint Vuhanban eddig összesen?

Ekkora emberáldozat mellett felmerül a felelősség kérdése is, egyéni és politikai szinten.

#13719: ahol még nem is kaptak, ott is akad olló és egy szakadt farmer a háztartásban: máris van mibe tüsszögni a másik ember képe helyett.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13729) kispx válasza Ajándékok (#13660) üzenetére


kispx
addikt

Ez a probléma már a "hányan is haltak meg az influenzában?" kérdéskörnél is felvetődik. Ott sem a közvetlen halálok között szerepel az influenza. Nézz utána! Az indexen volt róla egy cikk. Ugyanaz lesz most a COVID-19-nél is.
Egyébként senki sem tiltja meg, hogy készüljön olyan statisztika, hogy a "COVID-19-cel összefüggő halálesetek", amiben mind a közvetlen halálok, mind a kísérlő betegségek szerepelnek.

(#13730) Csatravi válasza radi8tor (#13710) üzenetére


Csatravi
senior tag

Na ez a tömeg a légteret és az egész boltot úgy teleköpi vírussal, hogy a 9h-12h-ig betérők a sűrű vírusfelhőben halomra fertőződnek.
Jelszó : Védjük meg az időseket !!
Így ???

(#13731) Kékes525 válasza #73959936 (#13719) üzenetére


Kékes525
félisten

Tegnap patikában voltam, az emberek kb 70%-a maszkot viselt, 50% kesztyűben is volt, de egyik sem jól viselte. Vagy az orra volt ki a maszkból, vagy a szája is, másrészt állandóan az arcukhoz, szemükhöz, fülükhöz nyúlkáltak. Így vajon mennyit ér? Nem beszélve a többi higiéniai szabályról, ezeket látva kizárt, hogy betartanák. Olyan is volt, akin nem volt maszk, sem kesztyű, taknyos volt, kezében a zsebkendő és állandóan az orrát fújta. Szóltam neki, de csak a vállát rángatta és a tiszti főorvost próbálta idézni, hogy felesleges. Persze az csak a maszkra mondta, de ő minden védekezésre értette. :W

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13732) #73959936 válasza Kékes525 (#13731) üzenetére


#73959936
törölt tag

A maszk sem felesleges. Ha az állandó orr, száj fogdosás nem valósul meg, az már jó....
a prüszkölés és a folyamatosan belélegzett fertőzött levegő persze akadálytalanul jut az emberbe.

(#13733) t72killer válasza Kékes525 (#13731) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az emberek hülyék, rájuk kéne ereszteni egy jó kis járványt;] - oh wait...

Viccet félretéve: ahelyett, hogy a maszkellenes propagandát tolják kb az egész kontinensen, azzal kellett volna KEZDENI (kb február elején) TV-reklámokban és minden egyéb fronton, hogy hogyan csinálj magadnak maszkot és hogy hordd. El fogunk jutni eddig, csak akkorra vége a járványnak, ami rendesen maszkolva meg sem történt volna.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13734) dobolan válasza t72killer (#13733) üzenetére


dobolan
senior tag

"..azzal kellett volna KEZDENI (kb február elején) TV-reklámokban és minden egyéb fronton.."

Február elején mi? :DD Akkor még a kinaiak se nagyon lépkedtek a lockdown ügyében sem, nem hogy az EU.

(#13735) csƵ válasza dobolan (#13734) üzenetére


csƵ
őstag

De hát 2 hónappal az események után marha egyszerű okosnak lenni.

Kíváncsi lettem volna, mit szólnak az emberek szerte az EU-ban, ha előírták volna a kötelező maszkot, amikor még csak arról tudtunk, hogy Kínában van egy új vírus 2 hónapja pár halálos áldozattal.
Ezek az okos emberek harsogtak volna ellene a leghangosabban.

[ Szerkesztve ]

(#13736) kispx válasza dobolan (#13734) üzenetére


kispx
addikt

Hubei tartományt és annak székhelyét, Wuhan várost 2020. január 23-án zárták le. :U

(#13737) dobolan válasza kispx (#13736) üzenetére


dobolan
senior tag

És? Mit számít? DE-n még február közepén is függőben volt, hogy a kínai csoport jön-e vagy sem, nem hogy maszkviselést toltak volna TV reklámokban. Ennyi erővel már akkor tavaly decemberben venni kellett volna 100 millió maszkot 10 centért darabját, hogy ne kelljen készíteni otthon, és ne kelljen ezt bemutatni a TVben.
Ezek mind utólagos okoskodások már bocs. Szerintem.

(#13738) Rive válasza dobolan (#13734) üzenetére


Rive
veterán

Február elején mi?

Úgy nagyjából akkortól lehetett tudni, hogy Európa nem fogja megúszni, amikor a népek szerterajzottak az idő előtt lefújt karneválról (Velence).

Azaz február közepe.

Persze, paranoiásabbak (alternatív értelmezésben: felelősebbek) készülhettek volna már akkor, amikor a cucc kijutott Kínából.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13739) t72killer válasza dobolan (#13734) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jan. 23-án kezdődött a hivatalos cirkusz Hubei-ben. Január utolsó hetében kezdődött a Webasto sztori, illetve szintén ekkor fertőzött össze a francia alpokban jópár embert az ominózus brit hordozó.

Ahhoz se kellettek titkosszolgálati infók akkoriban, hogy a reptereken kamuintézkedésként bevezetett lázméregetés semmit sem ér. Persze az, aki óvatosságra intett kikiáltották paranoiásnak.

#13736: :R, lassan pötyögök...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13740) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

A BCG VÉDŐOLTÁS SZEREPE A COVID-19 ELLENI KÜZDELEMBEN [Semmelweis]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13741) dobolan válasza t72killer (#13739) üzenetére


dobolan
senior tag

Jó, és te mennyit maszkot és kézfertőtlenítőt vásároltál fel magadnak január 24.-én? Gondolom nulla darabot. Szerintem egész EU így volt ezzel. Utólag már könnyű kitalálni a dolgokat, meg hogy hogyan kellett volna és mikor.

(#13742) kispx válasza dobolan (#13737) üzenetére


kispx
addikt

Fake newst ne terjesszünk ha kérhetném. Már januárban lezárások voltak Kínában, nemhogy február elején.

(#13743) t72killer válasza dobolan (#13741) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semennyit. Magam kevertem a kézfertőtlenítőt itthon lévő vegyszerekből, maszkom meg azért nincs, mert 2 hónapja nem járok semmilyen tömegbe. Az 5perces kisbolti bevásárt sálban intéztem eddig, de mostmár rendeltem ezekre 3db ffp3as maszkot aliról.

Ha valaki felgyújtotta volna a kocsinkat és mimdenképp vonatra kellett vna ülnöm, vágtam volna 4-5maszkot szakadt farmerből.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13744) p76


p76
senior tag

Olaszországban ez van:
Játszótérre, futni, parkba menni sem engedik Acirealéban az embereket. „Kutyát lehet sétáltatni 5-10 percig. A háztömb egyetlen kutyája 24 órája lent van, mert adják körbe-körbe. Szegény Buksi is totál meg van zavarodva”

(#13745) pjen válasza Elektrosokk (#13740) üzenetére


pjen
félisten

A Magyarországi BCG védettség nem teljesen tiszta nekem.Látam egy táblázatot ahol az ország lefedettsége 100%.,viszont elvileg csak újszülött korban adják 1953-54 től.Akkor hogyan lehet 100% os.Vagy előtte is adták,csak nem volt kötelező?Esetleg 1954 től megkapta minden gyerek kortól függetlenü?

(#13746) Redneck


Redneck
veterán

Lehet én vagyok túlzottan elővigyázatos, de látva a kínai eseményeket, januárban megvettem a készletek nagyját, hogy ne akkor kelljen amikor pánikba esnek az emberek.

A Semmelweis Egyetem dolgozóinak teszteléséről, csak annyit, hogy még én sem voltam tesztelve, majd talán holnap. Tehát az hogy mindenki tesztelve lett, nem igaz. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13747) freeknight válasza dobolan (#13741) üzenetére


freeknight
őstag

Én a vuhani karantén másnapján, 24.-én rendeltem be 300 db maszkot (28 ft/db áron lol), 600 db gumikesztyűt, és megejtettem a 2 hónapra elég tartós élelmiszer bevásárlását. Józan gondolkodású ember egy 10 milliós város karanténba rakása után gondolhatta, hogy ilyet a kínaiak nem igazán csinálnának egy kis influenza miatt.
Amikor ezt akkoriban le mertem írni, simán kiröhögött mindenki, mert paranoid, sőt, pánnikkeltő vagyok.
Most már én röhögök, főleg azokon, akik az első olasz betegeknél még fullba nyomták az "ez csak egy kis megfázás" mantrát, most meg már komolyan veszik :)

(#13748) Kékes525 válasza #73959936 (#13732) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudom, hogy mire jó a maszk. Amit írtam nem erről szól, hanem a maszk helytelen használatról.

(#13733) t72killer

Nemcsak a maszk hordását, hanem a használatát is, mert nálunk semmi hagyománya sincs az ázsiai kultúrákkal ellentétben. Azért nem tették mert akkor sokkal inkább felmerült volna, miért nem szerzik be állami szinten?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13749) philoxenia válasza Kékes525 (#13748) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Figyelmedbe ajánlom:

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13750) attiati válasza pjen (#13745) üzenetére


attiati
veterán

Szintén érdekel.

54 előtt szuletettekkel mi történt?
Oltási könyvek nincsenek már akkoribol.
Honnan lehet tudni, hogy 54 előtt született apám megkapta e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.