Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) t72killer válasza Ringman (#13247) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az az intézmény egy vicc, nyugodtan beszánthatják, sóval behinthetik a helyét Genfben. Egyébként azután se nagyon kongatták a vészharangot, miután kijutott a cucc Kínából.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13252) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Meg is van: Az ellenzék a hibás. Meg gondolom Soros

(#13253) syberia válasza Floyd80 (#13250) üzenetére


syberia
veterán

Az orosz elnökre olyan komoly orvosi stáb vigyázhat, még az atomjaiból is összeraknák Vladimir-t. ;]

(#13252): Kiszólt a lék a lyukból. :U Nem elég hogy gödörbe tette az egészségügyet, még van képe az ellenzékre kenni a felelősséget. :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#13254) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Az Index úgy tudja, hogy "lélegeztetőgépre került egy magyar háziorvos, aki igazoltan koronavírussal fertőzött.
Sajnos gondolom nem az utolsó

(#13255) Parci válasza syberia (#13248) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor valószínűleg jó, ha amúgy sokat vagy közösségben

ezzel együtt ne kapd el ezt a szart, mert bármi történhet. bármi

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13256) t72killer válasza szabi__memo (#13252) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biztos a Gyuribá lopta ki a maszkokat a wizzair gépről és passzolta le az egyébként kormánykörökhöz egész közel álló árusoknak...

Rovó birodalma...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13257) medica válasza t72killer (#13256) üzenetére


medica
senior tag

á, az véletlen

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#13259) syberia válasza Parci (#13255) üzenetére


syberia
veterán

Ez a kulcsszó: valószínűleg. De inkább kihagyom a kontrollált teszt nyújtotta lehetőséget.

Bár a tudat utána nem lehet rossz, hogy megszerezted a védettséget a koronavírus ellen. Ha jól tudom, innentől kezdve nem lehet újból elkapni 1-3 éven belül, ugye egyénfüggő az immunitás időtartama?

https://howbad.info/

(#13260) Parci válasza syberia (#13259) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudhatod jól, mert senki sem tudhatja még. de sok jel mutat arra, hogy nem változik olyan mértékben a vírus, magyarán, igen, pár évig védett lesz, aki túl van rajta. nem egyénfüggő az immunitás időtartama (vagy nem nagyon, de nem értek hozzá).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13261) freeknight válasza syberia (#13248) üzenetére


freeknight
őstag

Juve játékost is kellett már gépre tenni, illetve az 1-es olasz beteg hobbiból maratonokat futott le, és focizott, mégis nyert 2 hetet a lélegeztető-lottón.
Hiba lenne abba a hitbe ringatni magad, hogy csak azért, mert néha bringázol, téged elkerül.

(#13262) Lauda


Lauda
félisten

Ennek a koronavírusos oldalnak sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#13263) sajtos75 válasza Kékes525 (#13192) üzenetére


sajtos75
tag

És mi a pro és kontra? Mert a környezetemben vagy 10en ilyen típusú ACE gátló hatású vérnyomáscsökkentőt szednek.Pl. Coverex AS, stb. Elég para. Főleg hogy az ACE gátlók a világon az egyik legelterjedtebb vérnyomáscsökkentők.

(#13264) CptAdamica válasza macikos (#13204) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem hallottál még róla, hogy a rendszeres edzés/testmozgás segít az egészséges életmódban és az normális immunrendszer fenntartásához?

Megyen!

(#13265) Ereshkigal válasza Lauda (#13262) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Rá lehet kattintani az elhunytakra. Bár nem értem, miért kellett levenni a számot róla.

[ Szerkesztve ]

(#13266) #22743424


#22743424
törölt tag

A Discovery csatornán lesz egy dokumentum film április 5-én 20.00 órakor .A COVID-19 világjárvány címmel

(#13267) csƵ válasza Ereshkigal (#13265) üzenetére


csƵ
őstag

Majd visszarakják egy kialkudott összegért.

(#13268) Motion_Blur válasza csƵ (#13267) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Meg kell bízni Lölöt, pár milliárdért odateszi a számot :R

mod: jól látom hogy a spanyol adat nem frissült délelőtt óta?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13269) t72killer válasza Motion_Blur (#13268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Délben szoktak hivatalos adatot kiadni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13270) snecy20 válasza #22743424 (#13266) üzenetére


snecy20
veterán

Már most feldolgozzák a témát? :Y Nem korai még vajon?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13271) #22743424 válasza snecy20 (#13270) üzenetére


#22743424
törölt tag

Sztem lesz majd egy sorozat de kezdetnek amít tudni lehet róla. Indulásnak

(#13272) CptAdamica válasza snecy20 (#13270) üzenetére


CptAdamica
veterán

Discovery hamar szokott reagálni az ilyenekre. Azt hiszem, amikor eltűnt a Maláj gép, akkor is hamar összeraktak egy epizódot.

Megyen!

(#13273) perempe válasza csƵ (#13202) üzenetére


perempe
addikt

a Lakers sztárjai körül is kuss van, csak annyit mondtak, hogy 2 játékos tesztje pozitív. mi lenne pl., ha kiderülne a Nike reklámarcáról, hogy fertőzött?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13274) einstein


einstein
senior tag

Most már a németek is átlépték az 1%-os halálozási rátát. :( Pozitívum viszont, hogy a napi esetszám nem emelkedett tovább.
[link]

(#13275) attiati válasza #95561216 (#13151) üzenetére


attiati
veterán

Minap volt egy cikk, hogy az usa járványügyi szakemberei évek óta ott voltak Kínában.

Már már családiasan személyes kapcsolatokat építettek ki a kínai kollégákkal és jó volt az együttműködés.

Azonban a tavalyi usa-kína feszültségnek áldozatul esett ez az együttműködés is, és az usa hazahívta az embereit ősszel. Ezek után nem is tudták támogatni a kinti kollégákat az éles helyzetben.

Itt nagyon-nagyon nehéz lesz igazságot tenni, hogy ki miért felelős.

Az persze más helyzet, ha Kínában valóban 15-40x annyian haltak meg (becslések szerint, mint a lejelentett adat.

t72killer: #13157:

+ a legdurvább:

Franciaországban mi a fenének tartottak választásokat 2 hete, amin több 10 millió ember vett részt ??!

[ Szerkesztve ]

(#13276) #22743424 válasza perempe (#13273) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem hiszem, hogy olyan sok embert érdekel most ebben a helyzetben a NIKE reklámarca. Királyi családtagok, politikusok, államférfiak/ nők, színészek stb kapják el.

(#13277) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Frissült a spanyol adat:

+7,967
+748

Stagnál/csökken talán..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13278) Ringman


Ringman
nagyúr

Scientist Peter Hotez on Why Vaccine Development is ‘Critical to the Security of Our Nation’
Several years ago, Hotez and his colleagues developed a vaccine that may have prevented the new coronavirus—but they couldn’t get it funded.

(#13279) t72killer válasza attiati (#13275) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az állítólagos jóval magasabb halottszámról nincs semmilyen még csak megközelítőleg is megbízható infó.

Két vonal van: krematóriumok füstje: ez 3000 halottól is tud elég sok lenni, illetve a szükséghelyzetben el tudom képzelni, h a fertőzött kórházi cuccokat is ott égették el.
SIM-kártyák számának többmilliós csökkenése: többmillió extra halott is hamar feltűnt volna, másrészt a bevezetett karanténok miatt többmillió vándormunkás mondhatta fel a Vuhan környéki SIM-jét.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13280) Floyd80


Floyd80
addikt

Amúgy mi lehet a magyarázat arra, hogy szomszédban 20%-os a feltárási arány (52e szűrésre), nálunk 3%? Fő/teszt lehet náluk?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13281) llax válasza llax (#12785) üzenetére


llax
senior tag

Elindultak visszafelé a Wizz gépei Pekingből. Az 5-ből most szállt fel az 5.

Mindeközben... A legújabb A321neo gépek közül 1 NY-ba, egy Torontóba ment... Gondolom azokkal jönnek haza a kint rekedtek...

(#13282) #22743424 válasza llax (#13281) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszi, néha rá szoktam nézni én is. :) Lessz itt minden.

(#13283) attiati válasza syberia (#13248) üzenetére


attiati
veterán

Focisták és nba kosarasok is sokan elkapták.

Nem tudom, hogy az úszók esetében a sport segített, vagy maga az, hogy úsznak (klóros vízben, gyakorlatilag tüdőre edzve)?

Mármint abban, hogy szinte mindegyik tünetmentes.

(#13284) t72killer válasza attiati (#13283) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Klóros vízben nem hiszem, hogy sokáig ficánkol a vírus, a közös légtér - esetleg a közösen használt felületek (kilincs, kapaszkodó) lehetnek probléma. Intenzív, egymás közelében történő ki-belégzés lesz ott a gond.

Ma erdei sétánál kiakadtam egy futón: lejtőn lefelé fut, de persze a 3m széles út közepén, fújtatva nyitott szájjal mint egy beindult vaddisznó (lejtőn lefelé úgy 100méter óta, úgyh abszolút nem értem, mi volt a nagy fújtatás). Ezt mégis miért? Csont nélkül tartható lenne egy biztonságos távolság, de a parasztja egyrészt többszörös mennyiséget ürít, másrészt messze nem használja ki a rendelkezésre álló teret.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13285) attiati válasza t72killer (#13284) üzenetére


attiati
veterán

Mondjuk hülyeséget írtam, mert ha elkapták, akkor onnantól már testen belül terjed, így a klóros vízzel érintkezés teljesen lényegtelen. Az maximum a megelőzésben segített volna.

Viszont elkapták nagy arányban. Klóros víz ide vagy oda!

Engem az érdekelne, hogy miért tünetmentes mindegyik?
1. a mutációk közül ugyanazt és valami gyengébbet kaptak el?
2. segít az úszás bármiben a betegség lefolyása szempontjából?

A kor szerintem kizárható, mert kortól függetlenül előfordul erős lefolyás.

[ Szerkesztve ]

(#13286) waT


waT
csendes tag

Mindenkinek kitartas!

Egy amerikaban elo ismerosom posztjat csatolnam, vigyazzatok magatokra!
[link] [link]

(#13287) t72killer válasza attiati (#13285) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fit, tényleg egészséges emberek elég jó eséllyel lesznek tünetmentesek. Az is lehet, hogy a beléjük diktált xy doppingszer felturbóz egy csomó funkciót, ami segít az immunrendszernek. Sajnos ezek ugyebár 7pecsétes titok tárgyát képezik, nem fogják kiadni mit "reggeliznek" az élsportolók.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13289) Floyd80


Floyd80
addikt

Közben az USS Theodore Roosevelt-en is kitört a járvány, 100 embernél járnak. (létszám kb 5-6000 fő) Evakuálás meg nem egyszerű, mert atommeghajtás stb.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13290) #95561216 válasza t72killer (#13279) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én azt olvastam, hogy most kezdték el kiadni a hamvakat, és hogy az egyik temetkezési vállalkozó egymaga 3000 urnát vitt, és összesen lehetett 30-50 ezer. Az nem volt világos, hogy miből gondolják ez mind koronás halott, nem pedig a város teljes halálozása a lezárás alatt.

(#13291) t72killer válasza #95561216 (#13290) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

10milliónyi kínaiból (ennyi Vuhan lakossága) egész évben 73ezren halnak meg, ha jól számolom. Azaz a vírus kb 3 hónapjára ez <20ezer.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13292) llax válasza #22743424 (#13282) üzenetére


llax
senior tag

Szerintem még a héten mennek vissza áruért (nem biztos, hogy akkor is 5 gép). Úgy néz ki, hogy Pekingből tudnak jönni egy köztes leszállással is. (Sanghajból megpakolva 2 leszállással jöttek.)

Polgári gépeknél nem szokás, de az lenne a szép, ha kötelékben jönnének :)
Többször, több helyen (itt is) felmerült már, hogy miért nem a Honvédség gépeivel szállítanak. Eddig is minden érv a Wizz mellett szólt (a kettő közül - más opciókat nem nézve), most, 5 egyszerre a levegőben lévő gép egy újabb, minden eddiginél ütősebb érv... Mondjuk egy nagyobbacska teherszállítóból (p. 747) egy is elég lenne az 5 utasszállító helyett, viszont utóbbiak folyamatosan és "azonnal" rendelkezésre állnak.

(#13293) #95561216 válasza t72killer (#13291) üzenetére


#95561216
törölt tag

Population (2018) • Sub-provincial city11,081,000[6]Urban (2018)[11]8,896,900[6]Metro[12]19 million

Elővárosokkal kb belefér. Szóval nem tudom, én azért reménykedek, hogy nem totál hülyék, és nyitják újra magukat mielőtt teljesen biztos lenne. Rájuk és anno a szovjetekre is inkább az jellemző, hogy az elején tagadásban vannak, de ha egyszer tudatosul a baj, akkor nem ismernek tréfát.

(#13294) #95561216 válasza llax (#13292) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én abszolút támogatom, hogy wizz gépek repkedjenek, mert így lehet anélkül támogatni, hogy az EU elkezdjen baszakodni, mint anno MALÉV esetén. És most látszik mennyire fontos egy "nemzeti" légitársaság. Ami kicsit bassza a csőröm, hogy ott vannak a C-17-esek Pápán, és a románoknak repültek pár napja.

(#13295) #22743424 válasza llax (#13292) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jönnek szép libasorban :) Persze a Wizz gépek most úgy is *ráérnek addig is van munkájuk. Mondjuk van Boeing C17 Globemaster Pápán 3 db Magyar felségjellel NATO kötelékében. Mindegy csak jöjjön és használható is legyen meg persze kapják meg akiknek meg kellene kapnia. :)

flimo na mire végeztem megelőztél :) .

[ Szerkesztve ]

(#13296) syberia válasza attiati (#13283) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem a futás is jelentősen meg tudja növelni a tüdőkapacitást, de az úszás esetében még jelentősebben, mert egyszerre több izmot vesz igénybe, amik több oxigént igényelnek. A tüdő oxigénfelvevő kapacitása ezért idővel fokozatosan megnő, magasabb izomteljesítményt tesz lehetővé.
A klóros víz szerintem csak annyiban érdekes, hogy a vízbe kerülő kórokozók terjedését gátolja, a korona szempontjából nem oszt/szoroz.

(#13287): Ezt nem tartom valószínűnek, ellenben a trükkös szerektől nem egy sportoló harapott fűbe az évek során. De aki kísérleti nyúlnak áll...

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#13297) #95561216


#95561216
törölt tag

(#13298) #22743424 válasza #95561216 (#13297) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszi erre vártam :R

(#13299) attiati válasza syberia (#13296) üzenetére


attiati
veterán

Nem csak gyakoribb levegővételt okoz a több izommunka?
Mondjuk én úszni szoktam és laikusként azt gondolnám, hogy a mély levegővétel jobban erősíti a tüdőkapacitást, mint a több izommunka.

nagyon OFF: cikkeztek róla, hogy érdemes a függőleges és vízszintes testhelyzetű sportokat cserélgetni, mert más szívizmokat terhel a gravitáció miatt.

(#13300) proci985 válasza attiati (#13299) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahogy tudom a futas valamennyire korrelal a ver oxigenszallito kepessegevel (vo2max), kondiciojavitas (futassal) ezen biztosan segit. tudokapacitasrol ugy hallottam az uszas jot tesz neki, de ennek kb 20-25 eve.

gyakoraltban egyebkent azt se szabad elfelejteni, hogy a sport nem feltetlenul egeszseges. hosszutavfutas (pl egy maratoni tavon) hetekre le tudja gyengiteni a szervezetet, mert akkora terhelest jelent.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.