Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103951) LuckyL válasza lacafaca (#103950) üzenetére


LuckyL
őstag

;]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#103952) Alg válasza szaszayanou (#103949) üzenetére


Alg
veterán

[link] ;] :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#103953) perempe válasza Reggie0 (#103948) üzenetére


perempe
addikt

Anyám unokatestvérei, ő beszélt az egyikkel.

Nálam tegnap este támadhatott vmelyik mutáns, mert eljutottam egy tüsszentésig este, ill. ma nagyon ingerelte vmi a bal orromat, de sóval mostam kb. fél órája, azóta minden oké. Valószínűleg nem konteó (How to Perform a Sinus Rinse - Keck Medicine of USC).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#103954) kolopele válasza perempe (#103947) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nagy valószínűséggel nem az oltás, de jó lenne tudni azért mik is voltak a tünetek.
Sajnos az antivaxerek egyből támadnak ha teszem fel ötmillióból van 10 gyanús eset, onnantól a tudomány és az azzal foglalkozó emberek már áshatják is el magukat.

(#103955) kolopele válasza perempe (#103947) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyébként maga a koronavírus képes szívizomgyulladást okozni, amelynek a fő tünetei a szúró mellkas, szívritmuszavar, szapora pulzus nyugalmi helyzetben hirtelen, légzési nehézségek.

(#103956) kolopele válasza szaszayanou (#103944) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Arra a kérdésre, hogy az oltásellenes hangok zavarják-e, Karikó úgy válaszolt, „száz évvel ezelőtt, amikor a röntgent bevezették, attól féltek, hogy látcsövekbe építve majd egymás testét fogják kukkolni az emberek. Leleményes vállalkozók röntgenálló alsóneműket árultak, a butaságot meg lehetett vámolni. Most is”.

(#103957) lacafaca válasza kolopele (#103955) üzenetére


lacafaca
őstag

vagy talán a tüskefehérje, amit "tonnaszám" gyártatunk az mrns szurival...mit csinál ilyenkor a józan paraszt? háb+ felezzük már le az adagot a fiatal egyénnek, így is penge az immunrendszere, föl fog az ismerni fél tonna cumót is és talán nem reagálja túl a szervezete...ha az is sok, akkor felezzünk még és problem solved...szívesen :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103958) Reggie0 válasza perempe (#103953) üzenetére


Reggie0
félisten

A pollen tamad.

(#103959) kolopele válasza lacafaca (#103957) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, a tüskefehérje......Köszönöm, Szövetkezet Tv a tájékoztatást ;]

(#103960) lacafaca válasza kolopele (#103959) üzenetére


lacafaca
őstag

mert az nem egy idegen test? odavaló és semmi probléma vele :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103961) Z.É.T. válasza lacafaca (#103960) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Kedvenc érveim egyike :D

"nem félek a tankoktól, azok rólam lepattannak!"
"anyádat csúzlizd papírgalacsinnal, amire rá van írva, hogy vigyázat, tankok balról, a papír veszélyes!"

:DD

(#103962) perempe válasza Reggie0 (#103948) üzenetére


perempe
addikt

Most mondta, hogy dagadt láb és fulladás.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#103963) fatal` válasza lacafaca (#103960) üzenetére


fatal`
titán

Nyílván, a teli vírus sokkal jobb. A káposztaföldön a talaj is idegen test, ennek ellenére gondolom nem vegyvédelmi ruhában kertészkedsz.

De köszönjük az újabb tudományosan megalapozott eszmefuttatást. :DDD

(#103964) lacafaca válasza fatal` (#103963) üzenetére


lacafaca
őstag

mondtam én? de lehet, semmivel nem rosszabb ;]
március óta a nyári felszerelésben vagyok, fürdőnaci/flipflop, nem ijeszt meg se a napfény, se a fődes frissen szedett zőccség, gyümölcs (amúgy meg nincs káposztaföldem, van itt minden, jó természetesen az is)
amúgy már írtam, szívesen
(ha idővel csökkentik a fiataloknál a dózist, majd sorbaállhattok :P )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103965) kolopele válasza Z.É.T. (#103961) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én rájöttem egyébként az "Ázsiába szakadtam" videóiban, hogy aki beböfög valami éktelen nagy marhaságot, és senki nem szól hozzá eltűnik elég hamar. Akkor van baj ha szóba állsz vele, mert eleve okoskodni jön meg kötekedni.

[ Szerkesztve ]

(#103966) energy4ever


energy4ever
addikt

Sziasztok!

Hitel fizetesi moratoriumot meddig toltak ki? :F
Gyerek nincs, munka viszont van. Asszem utoljara ez a 2 dolog tolhatta volna ki megtovabb.

(#103967) laszlohu válasza energy4ever (#103966) üzenetére


laszlohu
addikt

Szeptember végéig.

Más : ha már letörtük a 3. Hullámot , minek kell még maszkot viselni ?
Mondjuk olyat is nyilatkozott OV,
Hogy az EB után, vagyis júliustól tudnak ismét enyhíteni.

(#103968) Disk4mat válasza FrezeR (#103946) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Remek, hogy megint klikkhajhász címmel, lényegi információk ,érdemi részletek nélkül generálnak maguknak kattintást, ezzel akaratlanul tolják a "Jajj, mindmeghalunk az ótástó" emberek szekerét.
Lehozta a telex, hogy lehozta a hvg, hogy néhány amerikai lap lehozta, hogy a CDC vizsgálatok megerősítették a korábbi izraeli jelentéseket. Persze számadatok , konkrétumok nélkül. Nincs új clickbait hír, ezért régi infót rángatnak vissza új szenzációként, pedig a jelenséget már majdnem fél éve jelölte lehetséges mellékhatásként a pfizer / moderna - extrém ritka esetben. A szívizomgyulladás (myocarditis) / szívburokgyulladás (pericarditis) ijesztően hangzó nevek, de jellemzően nem igazán veszélyesek, és alig magasabb az előfordulásuk, oltás után, mint a természetben (ahol 80.000-100.000 emberből 10-15öt érint).
Egy durvább, hosszabb betegség, bakteriális vagy átlagos vírusfertőzés, és nagyon sok antibiotikum és autoimmun zavar is kb ugyan ennyire kiválthatja az arra fogékonyaknál.
Az esetek többségében a gyógyuláshoz elegendő 1-2 hét pihenés, aktív versenysport, megerőltetés mellőzése pár hétig vagy egyszerű gyulladáscsökkentő szedése pár napig (pl ibuprofein / egyén nem szteroid gyulladáscsökkentő)
Az eredeti cikk egyébként azt elemzi, hogy az első körösök, és második körösök között kb egységes volt a kialakulásának esélye, de a legújabb CDC vizsgálatok a fiatalok csoportjában magasabb számot mértek, a második shot után, és ennek az okát keresik.
Ebből fakadó halálesetekről, tartós , maradandó károsodásokról egyetlen egy hírt, vagy cikket / jelentést / tanulmányt sem találtam, de még keresek...
Nem mondom, hogy ne figyeljünk rá, de azért emiatt senkinek nem kell szerintem komolyan aggódnia, ha nem krónikus autoimmun beteg.

[ Szerkesztve ]

(#103969) Cs1csó válasza laszlohu (#103967) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem jó hogy van még maszk, több okból is:
- még most sem értük el a 6 millió első beoltottat
- ősszel megint jöhet egy kisebb hullám
- szociológia: az emberek nagy nehezen de megszokták a maszkot ha most elhagyják, és ősszel megint kelleni fog akkor nehéz lesz újra felvetetni velük

(#103970) Disk4mat válasza Cs1csó (#103969) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Utcán, közterületen, strandokon, fesztiválokon nyílt tereken ... nem kötelező, zárt térben , tömegközlekedési egységen pedig szerintem sem hülyeség, bár ha az esetszámok folyamatosan csökkennek a jelenlegi ütemben, a köv. hónaptól szerintem talán már ott sem kell.

(#103971) Cs1csó válasza Disk4mat (#103970) üzenetére


Cs1csó
félisten

Talán szeptemberig, vagy októberig nem lesz komolyabb hullám akár el is lehet hagyni. Megjegyzem egyre több ember hordja megfelelően a maszkot is. Tehát ezt a "fejlettségi szintet" még nem kéne lehúzni a vécén.

(#103972) Disk4mat válasza Cs1csó (#103971) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Hát azért én még bőven látok orrlógatósokat, meg olyat, aki ffp2 esetén nem tudja, mire való a fém szál...
Más:
Kínai járványkezelés: egy nő megfertőzött kb 70 embert az indiai verzióval...
460.000 embert raktak otthoni karanténba. Az utcára nem mehetnek ki, se boltba, se a szomszédba, sehova. Mindent, és mindenkit akinek van jogosultsága kilépni a zónából ( néhány önkéntes) full fertőtlenítés. A bentiek megközelítése csak hazmat suitba, arcpajzs, és maszk. Fizikai kontakt 0.
A tartomány hermetikusan lezárva, még a kaja is nehezen jut be... :Y
Korábban ment az a konteó, hogy milyen érdekes, hogy kínában nincsenek tömeges fertőzések a lakosság arányához képest. Hát ezért.

[ Szerkesztve ]

(#103973) Cs1csó válasza Disk4mat (#103972) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tavaly talán nyáron voltam egy boltban és körülnéztem és 6 ember volt körülöttem de senki sem hordta jól a maszkot ahhoz képest fejlődést tapasztalok.

(#103974) laszlohu válasza Cs1csó (#103969) üzenetére


laszlohu
addikt

Érdekes, a Rusvai n kívül majdnem az összes virológus úgy nyilatkozott, hogy nem lesz 4. Hullám ősszel.

(#103975) radi8tor válasza energy4ever (#103966) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szeptember végéig, de lesz róla hamarosan nemzeti távkonzultáció megint. :K

⭐ Stella

(#103976) t72killer válasza laszlohu (#103974) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A brit fejlemények tükrében ez eléggé optimista hozzáállás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#103977) lacafaca válasza t72killer (#103976) üzenetére


lacafaca
őstag

Olyan lesz a 4. , Hogy kevesen lesznek akik nem fossak le a bokajukat :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103978) radi8tor válasza lacafaca (#103977) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg hát sokan a fejükhöz kapnak hogy miért oltatták magukat ezzel vagy azzal olyan gyorsan. Mert az ellen nem véd.

⭐ Stella

(#103979) lacafaca válasza radi8tor (#103978) üzenetére


lacafaca
őstag

Pedig tudjuk, ketto perc atallitani az urkorszak lorejet egy mutansra...orias.... :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103980) radi8tor válasza lacafaca (#103979) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sima liba.

Barátom nemrég kapott Modernát. 1 hétig nem tudott lábra állni úgy feldagadt a térde. De örül neki, hogy nem a szívére ment mint másnak. (ja és persze erős gyógyszerek hozták helyre)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#103981) kekedi válasza Disk4mat (#103972) üzenetére


kekedi
senior tag

"Korábban ment az a konteó, hogy milyen érdekes, hogy kínában nincsenek tömeges fertőzések a lakosság arányához képest. Hát ezért."

Egészségükre. Itt ne legyen ez követendő példa.

(#103982) lacafaca válasza radi8tor (#103980) üzenetére


lacafaca
őstag

Ugyan...tudjuk azt is, ez mind mero veletlen...a tuskehad nem lehet, hiszen anelkul az ember mar nem is szamithato az epelmejuek koze ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103983) Disk4mat válasza kekedi (#103981) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Nem követendő példaként említettem, viszont látni kell, hogy ott sem mernek szórakozni az indiai / delta verzióval...

(#103984) lacos001 válasza lacafaca (#103982) üzenetére


lacos001
senior tag

Ezt tárgyaljátok ki inkább.
Legyen jó szombatunk... :DD
igen-igen, onnan van...

(#103986) lacafaca válasza lacos001 (#103984) üzenetére


lacafaca
őstag

Amig lehetoseget kapunk ra a gazdainktol...gyorsan roppen el ez a nyar is :O :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103987) lacafaca válasza Disk4mat (#103985) üzenetére


lacafaca
őstag

Vegul is szerencse, a penz mindent megold :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103988) Disk4mat válasza lacafaca (#103987) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

(#103989) lacos001 válasza Disk4mat (#103985) üzenetére


lacos001
senior tag

Ja, onnan van, de a szövetkezet tv-t még nem mertem megnyitni önszántamból.

(#103990) lacafaca válasza Disk4mat (#103988) üzenetére


lacafaca
őstag

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#103991) Disk4mat válasza lacos001 (#103989) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Ó pedig csuda dolgok vannak ott, már-már jobb, mint az orvosokatisztánlátásért, vagy a mediaforrás.hu.
Ha valamit le akarsz csekkolni, hogy kamu / faknews-e, csak megnyitod ezeket, és ha ott említik, akkor biztos, hogy kamu...

(#103992) Cs1csó válasza laszlohu (#103974) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az hogy ki mit nyilatkozik egy dolog, valaki így valaki úgy én azt mondom jobb félni mint megijedni. Azt mondom, ha október 1-jére (vagy legkésőbb november 1-jére) nem látszik növekedés akkor le lehet fújni a teljes járványügyi korlátozást.

(#103993) lacos001 válasza Disk4mat (#103991) üzenetére


lacos001
senior tag

Ó, én a kezdetektől mind 2 oldalt kuksizom.
Általában a linkeléseket és ami szembe jön velem itt-ott, direktben azért nem... :)
Konteóban is vannak jópofa és érdekes dolgok, a valósban is ugyanúgy faszságok. Pláne a körítés.
Azért a "konteós" üres kórházas videók és a "médiás" minditthalunk, tele minden fuldoklókkal elég nagy kontraszt...

(#103994) LuckyL


LuckyL
őstag

nahát hogy meglepődtem, ki gondolta volna hogy a nyár miatt eltűnik a vírus?
komoly meglepetés :DDD
[link]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#103995) Z.É.T. válasza LuckyL (#103994) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Csak a címet olvastad, vagy az eredeti cikket is teljes egészében, amiben a biostatisztikus Ferenci pontosan azokat mondja el, amit még tavaly itt is konszenzusként írt az alaposabban informálódók többsége? ;)

(#103996) Disk4mat válasza Z.É.T. (#103995) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Jó lenne egy részletes, Magyar megyékre / településekre bontott átoltottsági térkép, mert szeptember-október környékén jól össze lehetne vetni, hogy hol várható esetleg gyorsabb ütemben a felívelés.
Az is kérdés, hogy az iskolakezdés idén ősszel mennyire esik ismét egybe a covidszezon indulásával.
Bár ha a kölykök fele addig be lesz oltva, talán már nem lesz olyan volumenű, mint tavaly.
Egyébként a cikk egész korrekt, jól mutatja, hogy mennyi tényező befolyásolja a terjedést, sokan sajnos csak addig látnak, hogy " télen van, nyáron nincs -józanparasziész"
Csak éppen az ilyen logika hibás.

[ Szerkesztve ]

(#103997) Cs1csó válasza Disk4mat (#103996) üzenetére


Cs1csó
félisten

" télen van, nyáron nincs -józanparasziész"

Ebben annyi igazság van, hogy mivel ez egy cseppfertőzéssel terjedő kórokozó ezért ebben a szárazabb, naposabb, melegebb időben kültéren jóval kevesebb ideig lehet életképes és persze beltérben is (mivel jellemzően ott is melegebb van, és szárazabb) hasonló a helyzet.

A légkondi egy kicsit bele tud zavarni, bár nálunk ez még szerintem nem annyira releváns.

(#103998) Reggie0 válasza Cs1csó (#103997) üzenetére


Reggie0
félisten

Ehhez kepest kozelkeleten megis terjed, pedig telen ott olyan meleg es para van, mint itt nyaron.

(#103999) Cs1csó válasza Reggie0 (#103998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem biztos, hogy ugyanaz az intenzitás. Csak nincs viszonyítási alap mivel az ottani higiéniás, szociális érintkezésre nincs hűvösebb, csapadékosabb "tesztidőszak"

(#104000) zilazil válasza radi8tor (#103980) üzenetére


zilazil
senior tag

Én is Modernát kaptam, és még pár ember a környezetemben, de a szokásos oltási reakción kívül senkinek nem volt baja tőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.