Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100801) lacafaca válasza natë (#100794) üzenetére


lacafaca
őstag

nem tudom...de sanszos, hogy az utolsó pletykalap is azt harsogná, ismerve a jenki propaganda erejét :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#100802) MaxxDamage válasza #32839680 (#100797) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pénteken megyek 11-re , úgy kaptam időpontot. (8:15-re is kaptam, de változtattam 11-re, mert nekem úgy jó) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#100803) HellGreg válasza Steve1207 (#100791) üzenetére


HellGreg
őstag

Bocs ha megtévesztő volt, csak viccnek szántam. Én is azt vettem fel, mert ellentétben másokkal, szerintem a szputnyiknál is messze meghaladja az előny a hátrányt. Sőt, sok helyen olvastam, hogy a vektorvakcinákból az a legjobb, mert 2-féle humán adenovírus van benne, szemben a többi vektorral, amelyekben csak egy (az AZ-ben csimpánz adenovírus van) :D . valahogy a humán nekem laikusnak jobban hangzik, mint a csimpánz vagy a tobzoska.

(#100804) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!

Akik már kaptak oltást, azok mondják már meg pls, hogy az ampullát láttátok amiből kiszedik az oltóanyagot?
Vagy csak hoz valamilyet a doki, ami állítólag az, amit kértél?

(#100805) fatal` válasza DEJVID (#100804) üzenetére


fatal`
titán

Nem látod, mert már fecskendőbe van töltve. De az oltási lapodra rákerül a gyártási szám, nem úgy működik, hogy azt ad be, amihez kedve van.

(#100806) gangstagergo válasza DEJVID (#100804) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Előre kivan készítve ugyanis egy flaskában több adag oltóanyag van. De ha szólsz a dokinak, hogy mutassa meg mit adnak be szerintem szívesen megmutatja. Hála az égnek nem Latin-Amerikában élünk ahol a semmit oltják be :DDD

(#100807) Tewe013 válasza DEJVID (#100804) üzenetére


Tewe013
őstag

Én AZ-t kaptam és láttam az ampullát ott volt előttem az asztalon. Kínainál nyilván nincs ilyenre esély, mert az fecskendőben érkezik, de ezzel fel is lehet ismerni, mert csak annak van olyan fecskendője.

(#100808) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis érdekesség.

IgG antitest szűrésen voltam,most jött még a vérvétel eredménye.(Synlab)
241,1 AU/ml

2020.november 30.-án estem át igazoltan a Covidon. Enyhe tünetek voltak, hőemelkedés( max 37,6), éjszakai izzadás 2-3 napig( enyhe ), szaglás és ízlelés vesztés.

2020.július 22.-én 4-5 napig nagyon rosszul voltam. 39 C láz, éjszakai izzadás ( 2-3 póló / éjszaka ) a szemem majdnem kiégett, annyira fájt, étvágytalanság, sárgás széklet. Szaglás és ízlelés vesztés ekkor nem volt.
Nem tesztelt a háziorvos, pedig voltam többször vérvételen. Voltam kórházban sürgősségin(vérvétel és jöttem is ) , mivel első vérvétel után a máj értékem az egekben volt, valamilyen fertőzésre gyanakodott háziorvosom, és levették a sürgősségin a vért( máj értékek vizsgálata), de ott nem találtak semmilyen májfertőzésre utaló jelet. Kb. 2 hét után az összes véreredményem helyreállt.

Ezek alapján lehetséges, hogy már átestem 2x is a fertőzésen, és azért van ennyi antitestem még 5 hónap után is,vagy pedig akár a novemberi után is maradhatott még ennyi?

Múlt héten pénteken kaptam az első Pfizert, 06.04-én kapom a másodikat.

Utána is elmegyek egy ilyen vérvételre( 2. után 3-4 héttel kb. ) kiváncsi leszek mennyit dob az értékeken a Pfizer.

(#100809) HellGreg válasza tDr1v3r (#100800) üzenetére


HellGreg
őstag

Sőt, kettő is lesz. Egy tiszta magyar (debreceni egyetem-népegészségügyi központ), illetve egy osztrák-magyar (pécsi egyetem egy bécsi vállalattal karöltve - mondjuk annak is nagyjából magyarok a vezetői). Szerintem nem rossz az, ha nem függünk senkitől vakcinaügyben.

(#100810) BalanceR válasza DEJVID (#100804) üzenetére


BalanceR
addikt

Onnan tudod, hogy Sputnikot kapsz, hogy azt szívószállal adják be, mert a normális tű-n nem fér át az orosz microchip... ;)
Most regeltem be magam pénekre Sputnikra, kíváncsi vagyok mennyit kell majd sorban állni... :F

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#100811) fatal` válasza BalanceR (#100810) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem ez oltópont függő. Nekem egyik adagnál sem kellett semennyit.

(#100812) dr.bubo válasza BalanceR (#100810) üzenetére


dr.bubo
őstag

A chippet at első vagy a második oltásban adják be? :F :)
Vagy mindkettőben van egy-egy?
Ezért is állt le a merci gyár, chip hiány miatt, mert a chippek most az oltásokba kellenek? ;]

Én hétfőn kaptam meg az első Astra Zenecat.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#100813) natë válasza dr.bubo (#100812) üzenetére


natë
nagyúr

Oroszok nem oltanak chipet. Ők kiveszik az 5G-t, amit az antennával belénkjutatt Nyugat. Partizán akció

[ Szerkesztve ]

(#100814) LanyUs válasza dr.bubo (#100812) üzenetére


LanyUs
senior tag

A főorvos értékelte a viccet! Kérdezte tünet? Futás után pár napig enyhe szédülés + mondtam még a nanorobotok áramlását érzem a testemben... Fel is nézett :) Ebben nincsenek ( Szputnyik ), csak a nyugatiakban - válaszolta...

(#100815) dr.bubo válasza LanyUs (#100814) üzenetére


dr.bubo
őstag

:DDD És azóta magadban midig az orosz himnuszt dúdolod? :P

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#100816) Madwe válasza LanyUs (#100814) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezért nőtt meg jelentősem a mobilomon a térerő amióta astraval oltottak? Win-win ;]

(#100817) -Skylake- válasza Cabaye89 (#100808) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nekem anyam es apam marcius 8.an produkalt pozitiv tesztet, tunetes fertozottek voltak. Aprilis kozeperol van synlab teszt mint neked, apam ~5.000, anyam ~9.000 Nyilvan ez csak ket szam, arra akartam celozni hogy valoszinuleg ez eleg tag hatarok kozt mozoghat, hogy ha a ket szulom aki egyidejuleg tesztelt pozitivra es egyszerre volt itthon betegen , egyazon napon elvegzett antitest teszt utan majdnem 100%-os kulonbseget produkal.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#100818) Cabaye89 válasza -Skylake- (#100817) üzenetére


Cabaye89
csendes tag

Köszi!

Jah igen, azért durva ez a szórás így szüleidnél is.
Akkor simán maradhatott még novemberiből is ennyi nálam. Nyilván nem gondoltam, hogy ez olyan sok lenne :)

Azért is csináltattam meg ez a vizsgálatot, mivel nem tudtam még múlt hét szerdán, hogy mennyit kell várnom Pfizerre, és elvileg ezzel az igazolással megkapnám védettségi igazolványt is.

Így viszont, hogy múlt pénteken bekerültem, megvárom már még küldik Pfizer után.

[ Szerkesztve ]

(#100819) bod101 válasza tDr1v3r (#100735) üzenetére


bod101
aktív tag

Lehet én tudom rosszul de az mRNS-sel már elég régóta dolgozik Karikó Katalin (ezúton is köszönöm Neki) és valahol azt olvastam 72 óra után lebomlik teljesen ezért nem értem, hogyan lehetne hosszútávon gond az oltással, illetve elég sokat már be is adtak ezekből a típusú oltásokból nagyobb gondok nélkül.
Cabaye89: majd írd le mi lett a teszt eredménye, köszi!

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#100820) Cabaye89 válasza bod101 (#100819) üzenetére


Cabaye89
csendes tag

Persze, június végén mindenképp leírom.

(#100821) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#100823) tDr1v3r válasza HellGreg (#100809) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez jó hír. Lehet tudni hogy mire épülő fejlesztések ezek (hagyományos vagy vektoros), illetve hogy hogy haladnak vele? Engem totál elkerültek ezzel kapcsolatban a hírek, pedig izgalmas, elvégre Karikó néni sem mexikói, ügyesek vagyunk mi...

Arra nagyon kíváncsi leszek majd hogy ha elkészül és alkalmazzuk hogy fogja befolyásolni az utazásokat... remélhetőleg ez a vakcinaútleveles dolog megszűnik addigra, de ha nem sikerülne kíváncsi vagyok mi lesz.

#100819 bod101: Jól tudod, elég régóta foglalkozik vele (első szabadalma talán 2004-es?) és lebomlik pár nap után, de kvázi ez az első vakcina ahol használva van ez a megoldás - oké hogy december óta oltanak vele (+a tesztelési fázisok hónapjai), de ez nem ugyanaz mint amikor évekig tesztelve van, ez tényleg szó szerint az mRNS-ek első generációja.

Most próbálnak több mRNS vakcinával oltott személynél kapcsolatot keresni az oltás után felmerülő szívizomgyulladás miatt Amerikában és Izraelben, ha találnak akkor máris van egy mellékhatása... ami nyílván nem baj mert a másikaknak is van. De most attól hogy jelenleg nincs vele baj és felbomlik pár nap után okozhat bármit hosszútávon, ezt nem szabad elvetni egyáltalán.

Karikó Katalinnak amúgy tényleg iszonyat nagy pacsi, apám az első Pfizer után 3 héttel kapta el ezt a szart és köhögéssel meg rossz közérzettel átment rajta. Semmi egyéb, röntgen alapján a tüdeje is okés, kutya baja. Én is beadatnám magamnak, akármennyire negatívnak is tűnök most...

#100812 dr.bubo: Hogy érzed magad, volt bármiféle panaszod az első napokban? Én pénteken kapom a Zenekart, az lesz a reggeli kávé+tüske. ;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#100825) HellGreg válasza tDr1v3r (#100823) üzenetére


HellGreg
őstag

Azt hiszem, a debreceni az inaktivált vírus lesz, a magyar-osztrák meg "második generációs" (vektor? - ezt nem láttam így leírva, de az első gen az elölt vírus, a harmadik az mrns, akkor kizárásos alapon a második az vektor lesz, gondolom.)

(#100826) Ringman válasza tDr1v3r (#100823) üzenetére


Ringman
nagyúr

a legújabb, majdnem 2 hónapos hír az, hogy a talán hörcsögöknél tartunk :)

ebben a cikkben említik

(#100827) bod101 válasza tDr1v3r (#100823) üzenetére


bod101
aktív tag

Azt viszont nem értem, ha teljesen elbomlik akkor mi okoz majd hosszútávon gondot? Nem adtak be sem elölt vírust sem olyat mint ami a vektor alapúban van. Ezeknél elhiszem, hogy lehetséges mellékhatás, mert ki tudja meddig van a szervezetben. Viszont, ha jól emlékszem az mRNS növényi alapú és a vírusból sincs benne semmi ezért nem értem, hogyan okozhatna problémát, ha nagy hülyeséget mondtam bocsi.
Szerintem még régebben kezdte a kutatását.

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#100828) 8th válasza natë (#100790) üzenetére


8th
addikt

A kormányzati kommunikáció békeidőben simán beférne bármelyik kabaréba. Tényleg kritikán aluli amit művelnek.

(#100792) PuMbA: Most már mindegy, bent van. Eddig semmit sem vettem észre. Mondjuk amikor jöttem be a házba már ferde szemmel néztem a kutyára. :DDD

(#100829) Stanlee válasza #20749568 (#100824) üzenetére


Stanlee
őstag

Ahogy az alap oltasoknal se kerdezik, hogy indiai vagy nemet gyartmanyt kapott az ember, ennel is ugyanez lesz.

A nemet politikusok is toltak, hogy nem lesz kulonbseg oltott es nem oltott kozott amig nem tudtak mindenkinek felajanöani az oltas lehetoseget, most megis segget csinaltak az arcukbol es jobb polgar az oltott, mint a nem oltott. Tudom, az akkor volt, most most van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#100831) dr.bubo válasza tDr1v3r (#100823) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nincs durva mellékhatás. Csak olyan érzésem van a vállamban, mintha izom lázam lenne, főleg, ha magasra kell emelni a karomat.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#100832) Cs1csó válasza dr.bubo (#100831) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem mellékhatás hanem erősebb vagy gyengébb immunválasz. A mellékhatás az lenne ha pl. elkezdene hullani a hajad, elkezdene csengeni a füled, kettős látásod lenne.

(#100835) Rage47 válasza #20749568 (#100833) üzenetére


Rage47
veterán

Szinte minden országban a nyugdijasokat vették előre, nemtom mi a bajod a németekkel. Csak azt látom, hogy bármit csinálnak, az neked rossz.

(#100836) dr.bubo válasza Cs1csó (#100832) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen, rosszul írtam, az oltási reakció (a papíron is ez van írva, amit az oltás előtt odaadtak elolvasásra) a megfelelő helyette.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#100839) Tewe013 válasza Reggie0 (#100837) üzenetére


Tewe013
őstag

És utána kiderül, h egyiknek sem volt köze a vakcinához, de a para az ugyanúgy megmarad, ezt szeretem ebben. :)

(#100840) Rage47 válasza #20749568 (#100838) üzenetére


Rage47
veterán

Ugyanez minden országban. Gyere magyarba orosz vakcinára.

(#100841) Floyd80


Floyd80
addikt

Elfogytak a jegyek a magyar válogatott budapesti Eb-meccseire - Foci (444.hu)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100842) Reggie0 válasza Tewe013 (#100839) üzenetére


Reggie0
félisten

Foleg, ha nem is foglalkoznak a jelentessel, akkor kijon, hogy biztonsagos az oltoanyag.

(#100843) Stanlee válasza Rage47 (#100835) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem az a baj, hogy az oregeket vettek elore. A problema azzal van, hogy eddig az osszes lockdown arrol szolt, hogy fogjuk vissza magunkat, hogy minnel kevesebb fertozott legyen, az oregeket vedjuk, hogy ne hulljanak es vonjunk meg magunktol mindent, hogy az intenzivek ne legyenek tele es ne vegyek el a helyet a beteg oregektol.

Jelenleg 8,3%-a van a teljes nemet tarsadalomnak ketszer oltva. Ez a 80+-os generacio. A legtobb tartomanyban a 60 feletti egeszsegesek is meg csak varnak az elso oltasukra. Es itt jon, hogy akkor szalloda meg egyeb par szolgaltatas csak a 80 felettieknek elerheto, mert nekik adja meg a politika a jogot ra. Ha orbanc csinalna ugyanezt, mar reg forradalom lenne itt a forumon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#100844) Rage47 válasza Stanlee (#100843) üzenetére


Rage47
veterán

szerintem nem lenne itt semmi forradalom :D páran höbörögnek azt kész

amúgy megértem, borzasztó ez, fel kell pörgetni ott is a vakcinálást.
persze én még annak a hive vagyok, hogy lockdown, támogatás és közben oltogatás, bevizsgált vakcinával

[ Szerkesztve ]

(#100845) ivana válasza Rage47 (#100844) üzenetére


ivana
Ármester

Még így is hőbörögnek páran, pedig nálunk kb. aki kért és nem válogatott az kapott is oltást.

(#100846) Vesa válasza fatal` (#100768) üzenetére


Vesa
veterán

"Semmiféle logikai bukfenc nincs. Rég kész van a vakcina pl. a dél-afrikai mutációra, klinikai tesztek zajlanak. Mivel az új oltóanyag még nincs engedélyezve, persze hogy a régit fossák a gyárak..."

Meg mondjuk mégis hogy a fenébe csináltak volna vakcinát egy olyan vírus variáns ellen, ami a fejlesztés akkori fázisában még nem is létezett. Annyira jópofa, amikor nyilvánvalóan abszolút tájékozatlan emberek okoskodnak itt. Legalább olvasna utána, hogyan zajlik egy vakcinafejlesztés. Ott a nyomorult internet (amit azért ha nem is túl okosan, de aktívan használ, állítólag nem high-tech hívő létére). Következetesség és hitelesség RULEZ! :W

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#100848) t72killer válasza Rage47 (#100835) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem a nyugdíjasok előrevétele a fő probléma (bár én se feltétlen az inaktív korosztály oltásával kezdtem volna, hanem azokkal, akik mozognak, melóba járnak tömegközlekedéssel, stb), hanem azzal, hogy szánalmasan sokat tökölnek a fiatalabb korosztályok védelmével.

#100834: nagy összeget tennék arra, hogy a németek behajolnak Kínának, és engedni fogják a sinopharm-mal érkező kínai "üzletembereket".

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#100849) Ringman válasza t72killer (#100848) üzenetére


Ringman
nagyúr

szinte biztos, hogy a kínai üzletemberek nyugati vakcinával vannak oltva (pfizerrel).

China Secures 100 Million Doses of BioNTech Vaccine

Shanghai Fosun Pharmaceutical Group Co., which in March made an agreement with BioNTech to develop and market the mRNA shot in China, will make an advance payment of 250 million euros ($300 million) for an initial 50 million doses. The German vaccine maker will supply no fewer than 100 million doses for China by the end of 2021, Fosun said in a statement filed with the Hong Kong Stock Exchange Wednesday.

(#100850) t72killer válasza Stanlee (#100843) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A brit NHS "életév-gazdálkodás" elvét sokáig embertelennek tartottam, de itt tényleg lehetett volna kicsit bányászni a szürkeállományban: x ezer 80+évest óvnak meg attól, hogy x ezer*2-10évvel "idő előtt" menjenek el, de milyen áron?? Hogy x/3 ezer 50+éves páciens 30-40évvel(!!), x/10 ezer 30-50éves meg akár 50évvel(!!!) idő előtt megy majd el!

Valaki kiszámolta már, hogy az egyes korosztályok effektíve hány életévet veszítenek a járvánnyal? Mert értemén, hogy a 90+-os korosztályra kb 10x olyan veszélyes a vírus, mint a 40esekre, csakhogy míg előbbiek esélyesen max 5-10évig üldögélnek még a tolókocsiban, utóbbiak épp kicsi gyereket nevelnek, majd besegítenének az unokanevelésben 30év múlva...

Nagyon szomorú dolog egy 80as nagymama-nagyapa elvesztése, de sem érzelmileg, sem nemzetgazdaságilag nem mérhető pl egy kismama elvesztéséhez, akinek történetesen másik gyereke is van.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.