Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) SchumiBácsi válasza deniro2 (#30618) üzenetére

Hűha ez érdekes. Lehet, hogy marha szerencsés vagyok végre valamiben.
14hónapja kezdtem gyúrni, amiből mondjuk egyéb okok miatt 8hónap aktív eddig.

~70kg indultam és most 87kg vagyok. A 17kg növekedésből kb. 4kg a becsült zsír aminek nagy részét a hasamon szedtem össze.

Mostanság robbantom szét a 2napos hobbi edzéstervemet, 3napos amatőrre.
1ébként a felsőtest és a karok szinte szemlátomást nőnek, a hasat is sikerül úgy edzeni hogy már lehet erősebb oldalfényben látni a kockákat :D
A lábammal vagyok gondba, ott még nincs meg kellő intenzitás, Valószínű hogy lábnak önmagába egy napot fogok csinálni, főleg ha megcsinálom a vádligépet. Ezzel lehet kongatnak is a 3napos edzésemnek, és lesz majd 4napos, mert 2napba nem tudom belerakni a has-mell-kar triót a kellő intenzitással...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#30652) SchumiBácsi válasza Jim-Y (#30594) üzenetére

"4x8 gépen, meg 4x8 saját testtel"
Nem kevés ez a vádlinak?

Sztem nyugodtan lehetne ennek a duplája, és inkább kicsit kevesebb súllyal a gépen, nehogy ki üsd.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#30653) SchumiBácsi

1ébként mi van akkor, ha a vádli még nagyobb a felkarnál? :D
Néhány napja megmértem, és 41cm körüli a vádlim, miközben a felkarom még 39cm sincs.

Mondjuk ez érzésem szerint azért van mert traktorvezető is vagyok és nyáron meggyszüretben vontatva a gyümölcsrázót, értelemszerűen minden fánál meg kell állni, olyankor kuplung 2× és fék 1×, lejtős terepen meg fék folyamatosan. Ez napjában 600-1000× ismétlés 12órás műszakban függően a termés mennyiségtől, 7-12napon át. (Ez aztán a lábedzés :Đ)

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#30654) Ijk válasza SchumiBácsi (#30651) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor te tényleg szerencsés vagy.
Már azért mert elhiszed hogy 17-ből 13 kiló izmot szedtél fel egy év alatt. ;]

Szerinted mennyit számít az arányaidon hogy 2 centivel nagyobb a vádlid mint a felkarod? Egyébként sem baj ha nagyobb a vádli.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30655) God Vazzeg válasza Yeffy (#30650) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezt most mire írtad? :)

(#30656) littlelion21 válasza csiben1 (#30646) üzenetére


littlelion21
addikt

(#30657) deniro2 válasza SchumiBácsi (#30651) üzenetére


deniro2
senior tag

Víz és/vagy szövetközti zsír... Sry
Asszem a legtöbb amit naturálban valaki dokumentáltan fejlődött 1 év alatt az 10kg körül volt és azt egyrészt nem egy átlag genetikájú ember érte el, másrészt tökéletes kajával és edzéssel csinálta, ráadásul még nála is csak kezdő növekedésről volt szó, a 2. évben ennek már csak a töredékét hozta.

(#30658) norbi2010 válasza csiben1 (#30646) üzenetére


norbi2010
őstag

Ide vág: az mennyire rossz ha csak Smith gépen tudok guggolni?(nincs squat rack a teremben)

(#30659) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nofene. Ezt se gondoltam volna.
Érdekes amúgy hogy a bevezetőben még mindig a BMI-t említik. 114 vagyok 195 centihez. A testzsír ~17 (pontosan nem tudom, pár hete mértem, akkor 112 kilóhoz 16-ot kaptam). A BMI alapján a túlsúlyos és az elhízott között vagyok. Szerintem ilyen testzsírral kurvára nem vagyok elhízva, még ha testépítő körökben ez zsírosnak is számít. Elavult egy dolog ez a BMI, miért nem irtják már ki? Ja és akkor azt mondja nekem a doki, hogy jó lesz vigyáznom a súlyra, mert sok az a 110+ kiló. Diétázzak. Mondja ezt egy kellemesen zsírsertés orvos, aki láthatóan az egészség mintaképe. :(

(#30660) Yeffy válasza God Vazzeg (#30655) üzenetére


Yeffy
veterán

erre :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30661) Ijk válasza kolosanyi (#30659) üzenetére


Ijk
nagyúr

Holnap nyit a borutca kecsón, azt hiszem belekezdek akkor egy kúrába.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30662) deniro2 válasza kolosanyi (#30659) üzenetére


deniro2
senior tag

Lényeg a lényeg, nem elhízott sportolóknak jó a bor, a többi kijafaszt érdekel... :D

(#30663) koxx válasza kolosanyi (#30659) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Átlagemberekre vonatkoztatva irányadó, (él)sportolók és egyebek teljesen más kategória.
Én is pont átbillenek a túlsúlyosba :) ami vicc

(#30664) God Vazzeg válasza Yeffy (#30660) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ja ok :D

(#30665) SchumiBácsi válasza deniro2 (#30657) üzenetére

Az nembaj, majd kigyúrom azt is :Đ
Megszállottja leszek ennek ezt már most érzem, minden nap alig várom hogy mehessek edzeni. D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#30666) deniro2 válasza deniro2 (#30662) üzenetére


deniro2
senior tag

szóval a nem elhízott sportolóknak jó a bor

(#30667) SchumiBácsi válasza Ijk (#30654) üzenetére

Azért buli lenne ennyi izom :D

Sebaj, 1év csipegetés után örülök hogy magamra alig ismerek, úgy megváltoztam testalkatilag, közeli/távoli ismeretségi körben meg mindenki kérdi, hogy gyúrok? :D
De most lesz az érdekes mert már alakul ki a tudásbázisom az edzésekkel kapcsolatban, saját terv alapján csinálok majd kombi padot, vádligépet szóval ipar lesz ez a javából. Edzéstervvel, növekvő intenzitással. Meg az is egy jó érzés hogy mindenki fogyózik a családban, én meg ráállok a tömegelésre :DDD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#30668) KAMELOT válasza Radnix (#30561) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ahol letörik. Szűken viszont még könyebb mint szélesen!

(#30667) SchumiBácsi: És minek fogyóznak? Edzeni kell rendesen és sokat enni aztán rendesen fog kinézni mindenki. Nem xar kajákat zabálni + napi 1-2x enni esetleg ha eszébe jut. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30669) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#30667) üzenetére

Meg amit sose hittem volna hogy teljesen leszámolok a szénsavas cuccokkal, kólát nagyon-nagyon ritkán ha iszok, pár éve ezt elképzelhetetlennek tartottam. Volt idő hogy csak kólát ittam. Ásványvízre a szénsavasra nagy fintorogva kezdtem ráállni, most meg szénsavmentes kell, ha szénsavasat kell igyak borsódzik a hátam... Tehát még egészségesebben is élek már.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#30670) deniro2


deniro2
senior tag

Paul Vitti szokásos zenei ajánlóját láthatják: The Cult-True believers

(#30671) SchumiBácsi válasza KAMELOT (#30668) üzenetére

Á hallod ne tudd meg. Van ez a turbódiéta vagy mi, tesóm azt eszi az ebéd mellé. Holott papír szerint helyette kellene. Van futópad/tréner/bicó de ez akkora baromság hogy nem is tudom. Futópad elfut a lábad alatt, sokkal hatásosabb szvsz, ha kint futsz mert akkor haladni kell, nem a szalag "megy el alattam". Bicó szintén, a rendes ezerszer jobb mint a szoba verzió. Meg van menetszél is. Poén hogy már csak hébe-hóba használják ezeket, kb. 5% kihasználás aztán ha lemegy félkiló megünneplik egy kalóriabombával :DD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#30672) deniro2


deniro2
senior tag

Paul Vitti ismétli magát, hátha pozitívan változott a közösség összetétele: Scar Symmetry - The Illusionist

(#30673) deniro2


deniro2
senior tag

Paul Vitti mutat egy kevés Lajkó Félixet, reprezentálva, hogy a zene stílustól függetlenül zene marad..

Vagy ez nagyon kemény...

[ Szerkesztve ]

(#30674) Yeffy válasza God Vazzeg (#30664) üzenetére


Yeffy
veterán

:D ;)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30675) hrvp válasza deniro2 (#30670) üzenetére


hrvp
aktív tag

Ezért jó ide felnézni :D mindenki vitatkozik meg panaszkodik deniro meg csak linkeli részegen a szar zenéket :DD

(#30676) venge válasza hrvp (#30675) üzenetére


venge
tag

:C :C :C

(#30677) deniro2 válasza hrvp (#30675) üzenetére


deniro2
senior tag

Ugye-ugye milyen jó is egy biztos pont... :)

(#30678) korcsillio válasza hrvp (#30675) üzenetére


korcsillio
őstag

:DDD :DDD

(#30679) kolosanyi válasza deniro2 (#30673) üzenetére


kolosanyi
veterán

Durvák ezek a zenék. Tetszik mindegyik. :)

(#30675) hrvp
Oszt má mé lennének szarok? Nem tömegcucc, az tény, de szerintem jók.

[ Szerkesztve ]

(#30680) KAMELOT válasza SchumiBácsi (#30671) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja lemegy fél kiló víz nem fél kiló zsír. Először a víz távozik utána izom és legvégén a zsír. :)
Ugyanis reggel kéne zsírégető gyakorlatokat csinálni, akkor tudja a szervezet bontani a zsírt legjobban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30681) pH érték


pH érték
aktív tag

Hali!

Másfél éve használtam utoljára a Whey Proteint, elvileg a szavatossága még rendben van, szerintetek se romlik meg a fehérjepor?

(#30682) God Vazzeg válasza pH érték (#30681) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Semmi baja szerintem :)

(#30683) pH érték válasza God Vazzeg (#30682) üzenetére


pH érték
aktív tag

Köszi!

Amúgy anno mikor szedtem úgy emlékszem, hogy egy picit meggyötörte a gyomromat. Esetleg van olyan fehérje, ami még jobb? Nem vagyok biztos benne, de talán az izolátum olyan, hogy kevésbe kavarja be az emésztést.

(#30684) rmartin94 válasza pH érték (#30683) üzenetére


rmartin94
aktív tag

És hogy emlékszel, te annó 2x ittad egy nap, vagy 1x?

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#30685) pH érték válasza rmartin94 (#30684) üzenetére


pH érték
aktív tag

Edzésnapokon 2x.

(#30686) rmartin94 válasza pH érték (#30685) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Akkor nekem is ez lehetett a gond, mióta visszaálltam 1 adagra, kezdek helyrejönni.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#30687) pH érték válasza rmartin94 (#30686) üzenetére


pH érték
aktív tag

Tegnap nézegettem youtube-on videókat, ahol orvos nyilatkozik a creatinról és s tejsavó fehérjéről. Azt mondja, hogyha ilyen emésztési problémák vannak, akkor jobb minőségűt kell venni. Amúgy az én szerény véleményem szerint még problémát jelenthet, ha nem oldódik fel teljesen a por és úgy nyeled le, no meg vízzel talán jobban emészthető, mint tejjel.

(#30688) God Vazzeg válasza pH érték (#30687) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mindegy mivel iszod, ha puffadsz tőle, szedj mellé emésztő enzimet, az sokat segít, vagy jó minőségűt vásárolj, amiben alapból benne van.

(#30689) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

A tökéletes terem: [link] :K

(#30690) koxx válasza God Vazzeg (#30689) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kérdés, hogy mire? mert itt edzeni.. :D

(#30691) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Átléptem a 100kg-t, és a magasságom nem változott, úgyhogy arra gondoltam, valamit le kéne dolgoznom belőle. Olvasgattam az első hozzászólásban linkelt cikkeket, és megpróbáltam valamiféle edzéstervet öszerakni. Sok mindenem nincs, terembe nem szívesen mennék, így főleg otthoni kellékekkel "dolgoznék". (Van két db egykezes kb. 15 kg os súlyzóm, egy húzódzkodó rudam (bár hivatalosan csak 100kg-ot bír el. :D ). Ha valamit nagyon elrontottam kérlek javítsatok bele egy kéthetes ciklus mondjuk így nézne ki:

Valahogy így nézne ki a hét:

Hétfő: kardio-aerob
- 1 óra futás/biciklizés
Kedd váll-mell-has-hát (?)
- 3x20 fekvőtámasz (egymáshoz közeledő fogással)
- 3x20 bicikls felülés
- 3x20 törzsemelés
Szerda: pihenőnap
Csütörtök: kardio-aerob
- 1 óra futás/bicikizés
Péntek: kar-láb
- 4X15 koncentrált bicepsz - karonként
- 4x15 tárogatás
- 4x15 tricepsznyújtás
- 4x15 guggolás-felállás
Szombat és vasárnap: pihenőnap

Köszönet előre is! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#30692) hrvp válasza pocokxx (#30691) üzenetére


hrvp
aktív tag

Keddhez: egykezessel fekvenyomás, tárogatás, húzódzkodás, fűrészelés. Péntekhez: (itt legyen a váll is szerintem) mellről nyomás, oldalemelés.

(#30693) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok,
létezik valami ilyen egyszerű huzigálós kondigép, amivel lehet kart meg hátat is edzeni?
Mást nem kell tudjon, a többi gyakorlat (azt hiszem) viszonylag jól megoldott a mostani fekpaddal, meg kézi súlyzókkal.
Olyasmire gondolok, hogy egy keret középen a súlyokkal, és az egyik oldalán van egy felső meg alsó akasztó tricepszhez meg bicepszhez, a túloldalán meg van egy pad egy felső és középső akasztóval vállhoz lehúzáshoz, meg mellkashoz húzáshoz.
Szóval nagyjából erre a négy gyakorlatra lenne nekem szükségen valami olcsó használt géppel, mondjuk néhány tízezer forintért. Van ilyen?

Vagy ha szerintetek rúddal meg kézi súlyzókkal is lehet hatékonyan kart meg hátat edzeni (nem érzem úgy hogy sikerülne) azt is hallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#30694) pocokxx válasza hrvp (#30692) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A keddi tárogatás padon lenne? (Mert pénteken is van) Egy adott nap sorrendje mindegy? Vagy az azonos izomcsoportok jöjjenek egymásután ? Vagy inkább felváltva?
Tehát mondjuk keddet kezdem fekvőtámaszokkal, mint bemelegítés, aztán jönnek a mellgyakorlatok (fekvenyomás, tárogatás). Aztán has: felülés+törzsemelés (ezutóbbit azért csinálnám utána, mert kellemesen nyújtja a hasizmot) és végül a hát: húzódzkodás fűrészelés. Vagy inkább mindegyikből az egyik, aztán mindegyikből a másik?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#30695) baluka26 válasza pocokxx (#30694) üzenetére


baluka26
veterán

Tárogatás az nem mellizmot dolgoztatja?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30696) kolosanyi válasza pocokxx (#30691) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem felesleges ekkora ismétlésszámokkal edzeni, hacsak nem az állóképesség fejlesztése a cél. 12 alatt érdemesebb maradni, 6 alatt meg már inkább az erő fejlődik. Nehezítsd úgy a gyakorlataid (saját testsúlyost nehezékkel vagy haladóbb technika alkalmazásával, súlyzóst meg többletsúllyal), hogy beférj ebbe a tartományba.

(#30693) atillaahun
Ezek a gépek általában drágák. Súlyzóval tudsz áthúzásokat, evezéseket csinálni, mellette meg lehet húzódzkodni akárhol. Annál jobb gyakorlat hátra nem kell. Az egész hátadat meg tudod dolgoztatni így.

(#30697) pocokxx
Ha növelsz az intenzitáson, nem is fogsz tudni annyi sorozatot csinálni. 4-5 sorozat elegendő, összesen az adott izomcsoportra 12-15-nél több nem kell. Ha nem érzed, akkor a kivitelezéssel, vagy az intenzitással van baj.

[ Szerkesztve ]

(#30697) pocokxx válasza baluka26 (#30695) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jogos. Én eddig ezt hívtam "tárogatásnak". Elnézést.

(#30696) kolosanyi

És a "végösszeg" maradjon? Tehát pl. ne 3x20, hanem 6x10 legyen?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#30698) hrvp válasza pocokxx (#30694) üzenetére


hrvp
aktív tag

Igen én a tárogatást, mint mellgyakorlatot javasoltam áttenni keddre, és akkor amit te annak hittél(oldalemelés) legyen a 2. napon. Jó a csoportosítás, ahogy írtad, én nem vegyíteném. Ismétlés szám is rendben van, kezdőként ennyi kell, ne hallgass ilyen hülyeségekre, hogy 12 alatt kell maradni, ez még csak kezdő átmozgató edzés.

(#30699) tamacsinator válasza atillaahun (#30693) üzenetére


tamacsinator
csendes tag

Szia!
Szerintem inkább szerezz be egy húzódzkodórudat, a hátazás többi részét meg meg tudod oldani a fekpad kétkezes rúdjával: evezés madár és fordított fogással, felhúzás. Bicepszet simán lehet egykezesekkel és/vagy kétkezes rúddal, tricepszhez én meg kialakítanék egy helyet tolódzkodáshoz és mellette csinálnék szűknyomást és tricepsz nyújtást egykezessel. Legalábbis a helyedben ezt csinálnám :D Amúgy is a legjobb szabad súllyal, alapgyakorlatokkal edzeni.

[ Szerkesztve ]

(#30700) atillaahun válasza tamacsinator (#30699) üzenetére


atillaahun
veterán

Hmm, tetszik az ötlet, köszönöm!
Mármint hogy elég lenne nekem abszolút egy fix keret, amin tudok húzódzkodni hátra, meg tolódzkodni tricepszre. Ilyet asszem láttam már teremben is, legalábbis én ezt a kettőt próbáltam rajta.
Van ennek valami speckó neve, hogy hogy keressem ha használtan venném?
Szűknyomás = fekvőtámasz szűken? Tricepsz nyújtás = lórúgás?
Egyébként tetszik a szabad súllyal való edzés gondolata, úgyis elég sok időm megy el a tárcsák+rudak állandó össze-szét-szerelésével a piramisozás miatt.
De lehet csak saját testsúllyal is (közel) mindent hatékonyan edzeni - fejlődni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.