Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) hefa


hefa
csendes tag

Szevasztok!

Egy 40EX720 TV vásárlásán gondolkodok.220K lenne most 3 db szemüveget adnának hozzá ajándékba.Véleményetek? Elég jó panelje is. ha jól olvastma kicsi az input lagja és jó a 100HZ is.( 120hz) Elég sokat olvastam itt a forumban, de inkább csak a samsung és a lg TV kről volt szó. Gondoltam nyitok egy sony topicot, h itt is megtudjuk vitatni h milyen még is SONY. Nem vagyok elfogult de szeretem a márkát, mert amit sonyból vásároltam az még a mai napig kifogástalanul működik. Míg a haverok LG/Samsungot vásároltak mert hogy olcsóbb nálunk már volt néhány gubanc TV ikel.

(#2) hefa


hefa
csendes tag

Illetve még az 40NX720 on gondolkodok az üveglap miatt, eléggé jól néz ki és ütés álló ha jól tudom, de ér annyival többet mint az EX720?

(#3) hefa


hefa
csendes tag

Senkinek semmi ötlete?

(#4) junior11


junior11
veterán

Hali,

egy cipőben járunk, nálam is a kiszemelt az EX720. Az NX720 képminősége viszont jobb az EX720-hoz képest az OptiContrast panelnek köszönhetően. Szebbek, erősebbek a szinek és szélesebb is a betekintési szögek, nagyon szép dizájn. Viszont eléggé tükröződik. Sajnos az árkülönbség tényleg nagy... Reméljük a későbbiekben csökkennek a Sony magasabb kategóriájú tv készüleikeinek az árai is (NX és HX széria), mert eddig semmi látszata nincs...

Láttad mindkét modellt, volt lehetőséged őket összehasonlítani? :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#5) hefa válasza junior11 (#4) üzenetére


hefa
csendes tag

Nekem is a desing fogott meg benne, és h gorilla glass az az üveglap. A gyerekek miatt nem kell aggódnom h szétverik a kijelzőjét :)
5 különbséget fedeztem fel az EX720 és a NX720 között
-beépített Wifi
-Gorilla glass
-Intelligens jelenlét érzékelő
-monolit forma tervezés
-Hang
Személyesen is láttam a 2 TV -t egymás mellet, és a képminősége viszont jobb volt az NX, Dinamikusabb, természetesebb képet láttam, Nem volt akkora vissza tükröződés, Egy Samsung jobban vissza tükrözi a külső fényeket.. Az NX720 feketéje jobb volt bármelyik márkánál de lehet ez az üveg lap miatt volt?
Régebben a média lejátszó miatt vacilláltam h nem a sonyt veszem meg hanem egy másik márkát de aztán rájöttem h a többi márkának sem jobb...
:)

(#6) junior11 válasza hefa (#5) üzenetére


junior11
veterán

És az NX720 még "dinamikus" edge led vezérlést kapott (local dimming), ha nem tévedek.
Hát igen, a Sony beépített médialejátszója nem nagy durranás, de szerintem egy tévénel a fő dolog a képminőség. Mindenképpen egy külső médialejátszó a legjobb megoldás.

Ha van keret az NX720-ra, akkor én azt választanám. S mit tapasztaltál az EX720 esetében? Mi volt a forrásanyag az összehasonlítás során? A HX720-at nem nézted?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7) hefa


hefa
csendes tag

A 40NX720 nem dinamikus edge led es csak a 46" tól az.
az 40EX720 szemből szép képe van, de oldalról már nem a legszebb. lehet látni h egy kicsit kékesebb a képe. De ez a Samsung and Sony panel miatt van. Blu-rayről néztem mkv-t az gyönyörű volt. a digitális tunerje kenterbe verte a samsung D6500 at. Számomraa meggyőző volt a képminősége. TV Nézésre mindenkép a Sony győz. kis otthoni beállítás és már gut is :)
A PVR funkciót akarnám kipróbálni, sajnos még csak DVB-T tunerről láttam h mit tud, az is meggyőző volt számomra. Te miket tapasztaltál?

(#8) junior11 válasza hefa (#7) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen, a Sonyknak mindig jó volt a tunerjük, de lehet, hogy ez is modellfüggő. Sajnos én még az NX720-at nem láttam, csak az elődjét (NX710).

Az EX720-at már sokszor 40" és 46" is, oldalról sajnos nekem is feltűnt a kékes-lilás árnyalatja a panelnek és a feketének. Nálam ez az egyik dolog ami zavaró a másik pedig a clouding (felhősödés). Amúgy szemből a képminőségével nagyjából meg voltam elégedve, de azért az NX és a HX széria más tészta (de az áruk is).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9) SpaceKombajn válasza hefa (#7) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Sziasztok!

Én is nézegetem az EX720-at (már nem lehet kapni normális CCFL-es, 100Hz TV-t, 3D nélkül) és az ideiek közül ez tűnik jónak és a samu d6500 (érdekes, hogy drágább mint a sony). Olvastam, hogy a mozgókép felbontása az ex720-nak jobb, ahol láttad a TV-t ott ment rajta sport(foci) is vagy csak film? Főleg sportra kellene, pana s30, plazma a másik kiszemelt,
amin biztos jobb, viszont ott zoomolni kell, hogy a sport1/2 logó és az eredményjelző ne égjen be. Egyébként hol néztétek, ahol ki is van téve (és nem lenne rossz, ha lenne ott s30-as is), hogy könnyebben össze lehessen hasonlítani.

spacetime

(#10) junior11 válasza SpaceKombajn (#9) üzenetére


junior11
veterán

Szia, hát igen, sajnos ha 100Hz-es Sony-t szeretnénk, akkor kell vagy nem, megkapjuk a 3D-t is, ami természetesen megdobja az árát...

100Hz-es CCFL, ha még kapható a Sony KDL 40EX500.

Sportot sajnos nem tudtam az EX720-on nézni, csak pár percig egy bicikliversenyt :DDD , de abból nem vonnék le semmilyen tanulságot. Bár a Sony Motionflow-ja az egyik legjobb algoritmus.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11) Prungyike


Prungyike
csendes tag

Tiszteletem mindenkinek!

Olyan dologban szeretnek segitseget kerni hogy,van egy Sony KDL32EX500 lcd televiziom
ezt szeretnem halozatba kotni vezetekkel a szamitogepemmel,hogy a tv lassa a gepen levo media tartalmakat video,kep stb...
TV egyertelmuen osszekotve a routerrel a tv-n van is internet hozzaferes,de a gepet nem latja foltelepitettem a Serviio legujabb verziojat,hogyan kezdjem el beallitani a dolgokat?

Eleg lama vagyok a dologban sajnos.

Koszonom elore is ha valaki segitseget nyujtana ehezz a problemamhoz.

(#12) tronico válasza hefa (#1) üzenetére


tronico
csendes tag

Sziasztok!

Örülök, hogy megnyitottad ezt a topikot! Szerintem is indokolatlanul kevés figyelmet kap a 2 koreai gyár mellett jelenleg a többi gyártó Magyarországon.
Én a hétvégén beléptem a "klubba" egy 40EX720-as megvásárlásával. 40EX500-at szerettem volna, de sajna annak az ideje lejárt (mindenhol az utolsó darabot akarták eladni nekem, ráadásul horror áron :W ) A Samsung D6-os sorozatát néztem még, de valahogy a Sony szimpatikusabb volt.
Szóval ha valakinek konkrét kérdése adódna, akkor tegye fel nyugodtan... Igyekszem az időbeli és műszaki korlátaimhoz mérten a leggyorsabban és legpontosabban válaszolni.
Az eddigi rövid tapasztalataim alapján nekem tökéletesen be fog válni. Amit már biztosan tudok, és esetleg érdekes lehet:
- Intelligens jelenlét érzékelő ebben is van, nem csak az NX-ben (szóval ezt kihúzhatod a különbségek listájáról)
- NTFS fájlrendszert eddigi próbák alapján nem támogatja (500GB-os külső vinyó és 8GB-os pendrive), ellentétben az EX710-el
- Hdmi-n kapott jelről is szépen kiadja a hangot az optikai kimenetén, de max. DD-ig támogatott (a DTS sajna már nem)
- a fogyasztása nagyon jó :K monitoros üzemben alig fogyaszt többet, mint a régi Samsung 225MW-m :Y

(#13) junior11 válasza tronico (#12) üzenetére


junior11
veterán

Hali,

gratulálok az tévédhez :).

Ha szabad, akkor lenne pár kérdésem:

1. Milyen a képminősége digitális adás, DVD, DivX esetében?
2. Látható a "clouding" jelenség (foltos, nem egyenletes megvilágítás)?
3. Meg vagy elégedve a betekintési szögekkel? A fekete szín nem megy át kékes-lila árnyalatúvá?
4. Nem tűnik a kép néha olyan fakónak, sápadtnak (főleg gyengébb minőségű forrás esetén)?
5. Milyen a képminőség este sötétben vagy gyenge megvilágítás során (pl. kis lámpa)?
6. Gyors jeleneteknél (pl. akciófilmeknél, sportadásoknál) látható utánhúzás, elmosódás?
7. Szerinted rendelkezik olyan "jó" képminőséggel mint az elődje az EX710-es vagy az EX500-as? Volt esetleg szerencséd vmilyen más modellel összehasonlítani az EX720-ast?

Eddig ennyi jutott az eszembe :DDD :DDD , előre is köszi a segítséget!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14) SpaceKombajn válasza junior11 (#13) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Jó kérdések, várjuk a válaszokat.

8. SD TV adás milyen (bár van hasonló kérdés az előzőekben)

9. Hol érdemes venni (sony centerek egy kicsit el vannak szállva az árakkal, persze több is a gari ott vagy lehet kiterjesztettet venni)

spacetime

(#15) Katumoto712


Katumoto712
tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni.
Led tv-t szeretnék venni.Kb 150eft van rá.
Ezeket a tévéket nézegettem.
Sony KDL-32EX700
Sony KDL-32EX520
LG 32LE4500
LG 32LV5500
LG 37LV3550
Samsung 32C6000
Samsung 32D5500
Samsung32D6000
Laptoppal szeretném használni,külső merevlemezről szeretnék mkv-t nézni,divx-et meg persze játszani is.100Hz-es legyen.

(#16) tronico válasza junior11 (#13) üzenetére


tronico
csendes tag

Köszönöm! :)

A legtöbb kérdésedre a válasz elég szubjektív szerintem, így a válaszaim úgy vélem nem tekinthetőek egyértelműen mérvadónak... de igyekszem némi adattal szolgálni a viszonyítási alapjaimról is, hátha így kicsit reálisabb képet kapsz.
Mint írtam, eddig egy Samsung 225MW-t használtam, így LCD-vel sajnos nincs hosszútávú tapasztalatom (a TN+film panelt nem igazán tekinteném összehasonlítási alapnak). Haveroknál, ismerősöknél és üzletben tudtam csak más LCD-ket megtekinteni, de seholsem volt lehetőségem azonos forrásról egymás mellett alaposan megnézni 2 típust. A nappaliban egy TX-P50U20E típusú Panasonic plazma szolgál kb. egy éve, így ezzel tudom leginkább összevetni.

1. T-home SAT-TV-m van, így csak a DVB-T tunerjéről tudok nyilatkozni, az szerintem hibátlan. A gépemben lévő Gigabyte usb-s tunerre köröket ver... és még a T-home-os adás képét is veri. Amúgy minden SD adásra jellemző, hogy 2 méternél közelebbről nem érdemes nézni szerintem, de távolabbról már bőven jó (na persze nem Full-HD minőség és még csak a plazma SD képét sem éri utól).
2. Pont eme jelenség miatt szerettem volna első körben EX500-ast. De meglepő módon egyáltalán nem zavaró számomra. Vagy egy különösen jó példányt fogtam ki ilyen szempontból, vagy egy kicsit "túl van lihegve" ez is, mint sokminden más. Sötét szobában egy egyszínű sötét képnél 3-4 elkülönülő területen is megfigyelhető a "felhősödés", de ez napi használat közben egyáltalán nem zavaró. Pl. egy film végén a stáblista alatt is csak akkor veszem észre ha külön odafigyelek rá.
3. Egy 440*230-as szobában az egyik rövidebb falon van elhelyezve, így szinte csak szemből tudom nézni. Egyszóval meg vagyok :DDD De a teszt kedvéért megnéztem éshát... :U Szép széles nappaliba senki ne akarjon ilyet venni. A plazmához képest eleve felejtős, de úgy gondolom, hogy a PVA panel még az LCD-k között is eléggé hátul lehet ilyen téren. Ha kb. szemmagasságban van a TV, akkor saccra úgy 30 fokos kimozdulásnál már látható némi színeltérés, először azokon a részeken, ahol a "felhősödés" is megfigyelhető. Ha állok a TV előtt, ami alacsonyabban van a szemmagasságomnál, akkor értelemszerűen már középen állva is látszik eltérés, és oldalra kilépve csak rosszabb a helyzet.
4. Egyáltalán nem. Bár ez erősen szubjektív. Én speciel kifejezetten utálom az erősen túlszaturált színeket. Tipikus példa a legtöbb áruházban a Samsung TV-k áruházi beállítása. Mellette az ugyanolyan panellal szerelt Sony "fakónak" tűnik, holott pont az a természetes.
5. Mint már írtam, a képminőséggel tökéletesen elégedett vagyok. Megfelelő HD forrásnál nem igazán látok különbséget a plazma és e között. Sötét szobában csak annyit változik a dolog, hogy a háttérvilágítást még lejjebb kell vennem, mert nappali fényt generál ebben a kis szobában.
6. Utánhúzás nem, némi elmosódás azonban látható. Sportműsoroknál már közel áll a zavaró kategóriához, de ez szerintem részben a gyenge forrásnak "köszönhető" (ha elcsípek majd a DVB-T -n valami sportműsort, akkor újra referálok). Viszont ami számomra abszolut zavaró volt minden eddig megtekintett LCD-nél az az hogy focimeccs közvetítések során ha a vonalak "frissen" vannak kihúzva, vagyis nagyon fehérek és gyors kameramozgás van miközben sok a mozgó játékos a képen, akkor a vonalak egyes szakaszai mintha vibrálnának (illetve mintha az adott szakaszon megszűnne az addig meglévő élsimítás). Ezt sajnos nem tudom jobban megfogalmazni, szóval ha még nem láttál ilyet, akkor ezt lehet hogy így nem érted. A lényeg, hogy sajnos az EX720 sem kivétel ez alól.
7. Ezt a kérdést már a legelején megválaszoltam és szerintem az EX710-es amúgy sem különbözik szinte semmiben a képminőség tekintetében és az EX500-asnál is csak a CCFL csöves háttérvilágítás okozhat szerintem eltérést.

Remélem azért némileg tudtam segíteni!

#phonecat

8. Mint fentebb is írtam az SD adásnak jól áll a távolság, a DVB-T tunerrel pedig teljesen elégedett vagyok.
9. Én speciel Sony Centerben vettem 220k Ft-ért 2 db szemüveggel és 5 év teljeskörű garanciával.
Amúgy ha nem használnám monitorként, akkor én tuti plazmát vettem volna. Szebb az SD képe és sport adásoknál óriási különbség van. Cserébe többet fogyaszt, de ha utánaszámolsz a különbségnek és figyelembe veszed, hogy mennyivel drágább az LCD, akkor nem biztos hogy túl nagy lesz a különbség. Beégéssel kapcsolatban érdeklődj a plazma topikban, de én személy szerint azt tudom mondani, hogy már az U20-asnál sem volt gond vele és ghosting-al is csak az első 2 hét folyamán találkoztam (pedig fater elég sokat néz meccseket rajta).

(#17) tronico válasza Katumoto712 (#15) üzenetére


tronico
csendes tag

Ha a külső merevlemezt direktben a TV-re kötve szeretnél mkv fájlokat lejátszatni, akkor a Sony-kat kihúzhatod a listáról (az EX520-as amúgy sem 100 Hz-es), mert nem támogatják ezt a formátumot. Ha emellett 5.1-es erősítőd is van és a DTS hang is fontos, akkor már csak a Samsung marad. Amúgy vannak ennél népesebb LCD-s topikok is, ahol nagyobb eséllyel kapsz segítséget, de esélyes, hogy még több információval kell majd szolgálnod.

(#18) junior11 válasza tronico (#16) üzenetére


junior11
veterán

Nagyon köszönöm a véleményedet, sokat segített! Lehet hogy elcsípek még valahol egy NX710-est, ha nem, marad az EX720-as. Amitől picit tartok a 2010-es modelleknél, jelen esetben az NX710-nél is, az a Bravia Engine 3 SD anyag felskálázása s megjelenítése, állítólag az új 2011-es modellek X-reality képfeldolgozója jobb munkát végez...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19) SpaceKombajn válasza tronico (#16) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszönöm én is a részletes válaszokat, nagyon rendes vagy, ráadásul pont plazmával is össze tudtad hasonlítani. Igen kérdeztem, már a plazma topikban is, csak ugye mindegyikek van előnye hátránya, ezért leszűkítettem a vételre érdemeseket és majd élőben dől el, hogy melyik is lesz a nyerő, ha minden igaz a héten megyek Pestre és akkor igyekszem megnézni a tévéket.

spacetime

(#20) Katumoto712 válasza tronico (#17) üzenetére


Katumoto712
tag

Köszi

(#21) hapondragon válasza junior11 (#18) üzenetére


hapondragon
csendes tag

Az X-reality tényleg nagyon jól működik. Még egy "nyomorult" sd jutyúb videóból is nézhető anyagot kreál. Volt alkalmam kicsit jobban körbenézni a Sony-nál és meggyőző volt. Tudom, hogy az NX ára borsos, de sztem jobb a képminősége, illetve két picúrral a lakásban a Gorilla Glass sem elhanyagolható szempont. Láttam valahol egy videót ahol baseball labdát lőttek egy ilyen tv méretű üvegre és nem lett baja. Azért ha az ember kiad egy nagy halom pénztegy tévéért, akkor nem baj ha van a panelen valami védelem. A külső fény bejutásánál (csillanás, stb.) vmi olyasmi rémlik, hogy a Gorilla üveget sokkal jobban a panelra lehet passzírozni így kisebb a csillogás esélye.

Ja é tök jó a topic! Köszi!

(#22) hapondragon


hapondragon
csendes tag

(#23) istvanp66


istvanp66
csendes tag

Sony KDL32BX420 LCD Televízióval milyenek a tapasztalatok ? A divx ás az xvid kódolású filmeket le e tudja játszani , valamint milyen a kép minősége (SD,HD)? :)

(#24) hefa válasza istvanp66 (#23) üzenetére


hefa
csendes tag

BX420 az alsó kategóriában az egyik legjobb, normális képet ad, SD anyagból is próbál nézhető képet varázsolni. De a legjobb benne hogy szinte minden formátumot lejátszik, mkv, dvix xvid ts faljokat. Sonynál az EX310 EX410 BX320 BX420 lejátssza az összes formátumot.

(#25) istvanp66 válasza hefa (#24) üzenetére


istvanp66
csendes tag

T-home műholdvevővel nézném hdmi bemeneten keresztül,azért érdekel a képmimőség.Ez a Sony vagy az LG32LK530 lenne a jobb vétel , képminőség és média lejátszást illetőleg?

[ Szerkesztve ]

(#26) junior11 válasza istvanp66 (#25) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem az LK530 is nagyon jó választás, s még 100Hz-es is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27) kapicsabi


kapicsabi
tag

Most gondolkozok én is egy 46EX720-as vásárlásán és olvasgatnám a teszteket, de sehol nem találok. Szerencsére van köztetek, akinek ilyen tv-je van otthon és meg is osztotta a tapasztalatait. Eddig egy 47LW5500-as LG-m volt, az cserélném le erre. 3D-ben nyilván sokkal jobb az LG, de mivel nekem annyira nem kell a 3D, így nem zavar, hogy ez nem passzív, hanem aktív rendszert használ.

Amire nekem kell az tv, mkv (médialejátszóval) és Ps3! Tv adásról már olvastam, hogy jó képe van, de Ps3-as tapasztalatot még nem. Akinek ilyen tv-je és van Ps3-a, leírhatná, hogy mik a tapasztalatok vele!

Még egy dolog érdekelne! Sony Centerben vásárolt termékre nem 3 év garancia? Olvastam, hogy tronico 5 év garanciával vette! Ez ingyenes kiterjesztett garancia vagy külön vásárolható a készülékekhez?

Előre is köszi a segítséget!

(#28) Bator92


Bator92
tag

Hello!

Sony kdl40bx420b típusról van véleményetek? 140.000 Ft most akciósan Auchanban és egész jó vételnek tűnik. De információt alig találni róla a neten. Más:

A mostani komolyabb tévéken már van USB bemenet, amire pendrive-ot, külső winchestert lehet dugni. A kérdésem pedig az lenne, hogy ezeknek a lejátszója mennyire komoly? FullHD-s filmekkel megbírkózik?

(#29) tronico válasza junior11 (#18) üzenetére


tronico
csendes tag

Örülök, hogyha segíteni tudtam Nektek a tapasztalataimmal. Sok sikert a kereséshez. Sajnos a kifutó modelleket nehéz beszerezni tapasztalatom szerint. Ezt az ajánlatot valamelyik másik LCD-s topikban linkelték - [NX710] Hátha érdekes számodra... Bár én nem ismerem a céget.

#hapondragon

Meggyőző ez a videó. De azért otthon szerintem ne próbáljátok ki. :DDD Az NX sorozat amúgy nekem kinézetre is jobban bejött volna, de sajnos az ár/méret/kül- és beltartalom hármasból nálam egyszerre csak kettő érvényesülhetett.

#istvanp66

Ha Sagem beltérid van, akkor szerintem túl sok jóra ne számíts. :( Bármelyik LCD-t választod is, közelről elég siralmas lesz a kép. Persze ha kellően távolról nézed, akkor már nem vészes.

Egyébként aki teszteket keres, annak ajánlom ezt az oldalt: [Digitalversus] (feltéve, hogy nincs gondja az angollal) Itt elég sok Sony-t teszteltek (ja, ne lepődjetek meg, hogy a típusszámok esetleg némileg eltérnek... a Sony-k például rendre 3-asra végződnek az angoloknál). Bár hallottam olyan véleményt, hogy nem túl hitelesek a tesztjeik (mondjuk a végső pontszámokból látszik, hogy a Sony-t szeretik... nagyon helyesen :K ) De szerintem elég sok szemszögből vizsgálják a készülékeket és az esetleges hibákat is korrektül leírják.
Kapicsabi fórumtársnak már pm-ben válaszoltam a garanciával kapcsolatos kérdésére, de mivel félreérthető volt az a bejegyzésem, így ide is beírom hogy nehogy valakiben hiú ábrándokat keltsek. "A Sony alapfelszereltségként minden magyarországi hivatalos kereskedésben vásárolt BRAVIA LCD-hez 2 éves INGYENES jótállást biztosít..." - idézet a Sony magyarországi honlapjáról. Szóval az 5 évre kiterjesztett garancia külön megvásárolható tétel. És nem is tudok róla, hogy (ellentétben más gyártókkal) ezt a Sony országos akció keretében "ajándékba" adta volna a közelmúltban :(

[ Szerkesztve ]

(#30) junior11 válasza tronico (#29) üzenetére


junior11
veterán

Igen, éppen erősen az NX710-en gondolkodom, csak ami zavar, hogy állítólag monolithic állványt adnak hozzá (MM-ben, írtam nekik azért, de még választ nem kaptam), nem a normálisat, amilyet a többi tévékhez, s nekem olyan kell...
Nagyon tetszik a dizajn, gyönyörű tévé.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

Megjött nekem is a tv! Eddig meg vagyok vele elégedve. Mondjuk kb. 2 órát ment idáig! :-)

Van hozzá 6 db Sony TDG-BR250-es szemüveg, ami nekem nem kell, így eladom. Mind a 6 szemüveg bontatlan, még ki sem próbáltam. Nem a 3D miatt vettem a tv-t, hanem mert 2011-es modellből sajnos nincs olyan ami 100Hz-es lenne és nincs benne 3D! Meg szerintem egy ilyen felsőbb kategóriás modellbe, gondolom jobb panelt is tesznek!

Szóval várom az ajánlatokat, hogy ki mennyit adna érte!

Üdv: Csabi

(#32) junior11 válasza kapicsabi (#31) üzenetére


junior11
veterán

Hali,

gratulálok a tévédhez, miért váltottad le az LG-t? Nem voltál vele megelégedve? Meg vagy elégedve az EX720 képminőségével? Clouding látható?

Én megrendeltem a 40NX710-et, várom, mikor mehetek kipróbálni, s ha tetszik, akkor meg is veszem. Ha nem jön össze, marad az EX720. :DD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#33) kapicsabi válasza junior11 (#32) üzenetére


kapicsabi
tag

Hi!

A 3D-t annyira nem használtam (bár az LG-nek a passzívja sokkal jobb, mint a Sony aktív rendszere), főleg analóg tv és Ps3-ra kellett a tv. Az LG-nek is jó volt a képe analóg adásnál, bár a Sony-é szerintem szebb. A fő váltás meg az volt, hogy van egy 40W4500-as Sony-m is és annak is jobb képe volt Ps3-al, mint az LG-nek.
Clouding-ot nem is néztem (nem vettem észre), de majd este megnézem és megírom!

Üdv: Csabi

(#34) junior11 válasza kapicsabi (#33) üzenetére


junior11
veterán

No úgy néz ki hogy NX710 helyett EX720 lesz... Vélemény? Láttam már az Ex720-at, nekem tetszik...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#35) junior11 válasza kapicsabi (#33) üzenetére


junior11
veterán

Hali, mi újság az EX720-szal? Továbbra is tetszik a képe? Találtál vmi negatívumot? :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36) sarkan


sarkan
aktív tag

sziasztok!

szerintetek melyik éri meg:

KDL-46HX720 449990,- Ft vagy

KDL-46NX720 449990,- Ft + ajándék monolit állvány?

(#37) junior11 válasza sarkan (#36) üzenetére


junior11
veterán

Nehéz döntés, szerintem nézd meg őket élőben, hasonlítsd össze, s amelyik jobban tetszik, azt válaszd!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38) hapondragon válasza sarkan (#36) üzenetére


hapondragon
csendes tag

Fogós ravasz dolog ez. :D

A HX-ban az új X-Reality PRO képjavító van (én az NX-et láttam és naggggyon rendben van a "régebbi" X-Reality) és 200Hz-es.

Az NX gyönyörű, mindent tud :) és Gorilla Glass védi (bár ez nem szempont sokaknak), a Sony egyik legjobb panele van benne (OptiContrast), de "csak" 100Hz-es.

Nyilván van még különbség, de talán ezek, amik a mindennapi életben előjöhetnek.

(#39) junior11


junior11
veterán

Na megvan a Sony 40NX710, eddig öröm s bódottá :DDD :DDD , még ismerkedünk, remélem jó pár évet hibátlanul fog működni!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#40) lasvegas


lasvegas
tag

Sziasztok, van egy kis nagy problémám a nappaliban vagy egy sony 46w4000 lcd 3 és fél éves és ma a tv jobb oldalán megjelent egy vékony fekete függőleges csík tetejétől az aljáig. Van valakinek valami tippje mi lehet javítható-e stb?? na közben a csík eddig fekete volt mosz elzöldült hmm.
Na közben jelentem a csík eltűnt minden adón ott volt 20 percig valami lesz itt :W

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#41) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Lehet nem jó helyre írom,de nem volt jobb ötletem.

Vettem egy SONY 55HX820-at,és szeretném kihasználni egy picit jobban.
Most normál analóg jel megy bele,ezt szeretnénk lecserélni digitálisra.
Az eladó azt mondta,hogy ebbe már lehet csak előfizetői kártyát tenni,nem kell semmilyen box,mert elvileg bele van építve a tv-be.

Melyik szolgáltatónál van ilyen lehetőség? (jó lenne sok HD adás,főleg sportok)
Vagy ha nem ilyen kártya,akkor mit ajánlotok,mit kellene vennem,hogy egy optimális TV-s egységem legyen? (mondjuk ha a boxxal tudnék adásokat felvenni az nem lenne hátrány :) )

Bocsi,hogy ilyen amatőr kérdésem van,csak sajnos nincs időm rendesen belemerülni a témába,inkább gondoltam profikat kérdezek meg! :)

Üdv.

(#42) sarkan válasza szata.68 (#41) üzenetére


sarkan
aktív tag

én is most hezitálok az nx 720 és a hx 820 között, igaz hogy 46-os méretben, most 50e Ft különbség van a kettő között.
Te miért döntöttél a hx mellett?

Ha jól tudom, most csak a mindig tv kártyáját tudod használni közvetlenül set top box nélkül, elég sok csatorna van elérhető áron.

A t-home digitális tv-jét én néztem egy időben stb nélkül, de náluk mindenképpen bérelned kell egy boxot havi 1500 Ft-ért és nem támogatják a box nélküli tévézést.

http://forum.t-home.hu/mvnforum/viewthread_thread,145

bővebben itt tudsz róla olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#43) szata.68 válasza sarkan (#42) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi a tippet.
Azért döntöttem az mellett,mert azt ajánlották itt a fórumon,sajnos annak sem volt időm utánanézni,remélem azért nem vertek át. :) (de gondolom nem)

Üdv.

(#44) sarkan válasza szata.68 (#43) üzenetére


sarkan
aktív tag

ha nem titok mennyiért sikerült megvenni?

milyen a kép minősége? Én azért félek az 55- ös mérettől, mert a hazai adások minősége kritikán aluli és nagy méreten már ez eléggé zavaró lehet.

(#45) szata.68 válasza sarkan (#44) üzenetére


szata.68
senior tag

Igen,zavaró a minőség picit ekkora méretben,azért is szeretnénk digitális adásra váltani,hátha úgy szebb lesz a kép. :) (és asszem 700 körül volt)

(#46) +666666


+666666
csendes tag

Sziasztok!

Egy 46NX720 újdonsült tulaja vagyok.A tv adásokkal kapcsolatban szeretnék infót adni Nektek.
A T-home digitális kábeltévé set-top boxában lévő kártyával tökéletesen működik a tv.
A kártyát kivettem a boxból, beraktam egy Strong típusú Cam modulba és azt behelyeztem a tv kártyanyílásába.Gyönyörűen behangolja, guide működik és a tv-n az automatikus frissítést kikapcsolva nem veszti el a csatornák sorrendjét sem. Set-top box elrak és örül.
A készülékhez csatlakoztatott vinyóra szépen fel is veszi a műsort.
Még valami, a hozzá adott monolit designos talp egészen jól szól!! Anélkül siralmas a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#47) HPet


HPet
csendes tag

sziasztok.

van 1 ilyen 140k - ért.
Sony Bravia Essential Full HD TV 40 colos KDL-40EX402
érdemes?
ez bravia2es még

(#48) HPet


HPet
csendes tag

vagy inkább kellene 1 olyan ledes tv ami nem 3d-s, de fullos.
tudtok ajánlani?
40-46 colos

(#49) junior11 válasza HPet (#48) üzenetére


junior11
veterán

Szia! Nézd meg az EX520-ast, viszont nem 100Hz-es, csak az EX720-as, ami pedig már 3D is. Vagy esetleg még a tavalyi modellekből valamelyik ha kapható EX500 (ez CCFL) vagy az EX710.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50) HPet válasza junior11 (#49) üzenetére


HPet
csendes tag

bővebben lehetne mi a külömbség?

thx

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.