Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kavalkád


kavalkád
aktív tag

közönséges halandó nem képes követni ezt a rengeteg Xiaomi telefont.
vajon milyen stratégia húzódik meg amögött, hogy megszámlálhatatlan modelt adnak ki?

(#2) eddie17


eddie17
addikt

Ez lesz a céges teló nemsokára, bíztam benne hogy nem csak papíron tűnt korrektnek. :K

(#3) cs.zs. válasza kavalkád (#1) üzenetére


cs.zs.
addikt

Aki érdeklődve figyeli, az tudja követni.

Én pl a 4G variánsokra vagyok kiváncsi (a mobil csomagunk nem lép 5G-re, számunkra egy 5G-s telefon nem releváns).

Év végén is emiatt vettünk egy másik 4G-s darabot (Note 12S)

...

(#4) Reggie0 válasza kavalkád (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy olyan modelt vehetsz ami neked a legjobban passzol.

(#5) kavalkád válasza Reggie0 (#4) üzenetére


kavalkád
aktív tag

hát jó, akkor ezek szerint csak nekem okoz kihívást hogy lekövessek ennyi típust amikor újat akarok venni.

cs.zs.: én egyszerű vásárló vagyok, akkor nézek rá amikor az előző meghal, de olyankor nekem fejfájást okoz 20-30 példányt összevetni ami nekem mind egyformának tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem ma jött meg :DD ( ajándék sütőt még várom :) )

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7) viragdani01 válasza cs.zs. (#3) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Redmi Note 13 Pro 4G itthon jelen információink szerint nem lesz forgalomban, a Redmi Note 13 4G tesztje az MWC után esedékes.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#8) cs.zs. válasza viragdani01 (#7) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia Dani
Az pont elég lesz.
Nem szándékszunk 100e Ft-tól többet adni telefonért, és vélhetően az is alatta lesz majd. Amire mi használjuk, arra tökéletes.

...

(#9) Graphics válasza kavalkád (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyon egyszerű, akit érdekel, elolvassa a tesztet.

Sose értettem ezt a követhetetlen dolgot...

Bemész új autót venni, és van egy típusnak 2-3 karosszériaváltozata akár, motorváltozata és felszereltsége.

Mégis kapsz egy prospektust és ki tudod választani az autót.

Ott is nehézséget okoz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) kavalkád válasza Graphics (#9) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nem tudom, nem vettem még új autót.

(#11) Drughi


Drughi
addikt

Vajon érdemes lecserélni egy OP 10T-t erre? :F
Kb árában lenne, de új, 2 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#12) vence


vence
junior tag

"... van programozható eSIM vagy hely két fizikai nanoSIM-nek, ..."

Azért erről örömmel olvastunk volna részletesebben, mert ez már 3 SIM-hely lenne ...
ilyenről még nem hallottam mostanában.
Lehetne ezt a részét pótlólag tesztelni ... ???

... vagy akinek már van és több kártyával használja,
hogy is van ez valójában?
Működik két fizikai kártyával?
(Az hogy ott a helye, az nem döntő!)

És hogy is kell érteni a "programozható eSIM "-et ??

Minden SIM programozható!
- a szolgáltatók "programozzák".
Tehát e tekintetben nincs lényeges változás!

Ez így szerintem egy felesleges és esetleg félrevezető jelző,
eddig nem is találkoztam vele ebben a formában, szóhasználattal.

(#13) MaCS_70 válasza kavalkád (#10) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az autó típusjellemzői a használat során sem tűnnek el. Ergo használtautó-vásárlás során is pont az a sokszínűség fogad, mint újak esetén, megfejelve az egyedi cifrázásokkal.

Nem igazán értem a problémádat.

A gond szerintem ott van, ahol azonos eszközöket árulnak több / sok különböző típusjelzéssel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) viragdani01 válasza vence (#12) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Nálam két kártyát tudott egyszerre kezelni, kiegészítettem a mondatot és átfogalmaztam a van programozható eSIM részt. Felesleges volt az a van szócska.

[ Szerkesztve ]

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#15) atosan válasza vence (#12) üzenetére


atosan
addikt

Vagy két nano sim, vagy egy nano sim és egy e-sim. Ha erre gondoltál.

Maine coon

(#16) kavalkád válasza MaCS_70 (#13) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nekem nincs problémám, leírtam a véleményemet.

úgy veszek telefont, írok a "Milyen okostelefont vegyek" topikba, ott van sok segítőkész ember, leírom mik az igényeim, megmondják mit vegyek, megveszem.

nem vagyok benne biztos, hogy ez a használtautó vásárlással ez összehasonlítható, ott nem fejlesztenek ki új technológiákat pár évente.

úgy látom nem vagyok egyedül a véleményemmel:
Tovább bonyolódik a Xiaomi termékpalettája...

(#17) Reggie0 válasza kavalkád (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze. Nem a tipusokat kell kovetni, hanem leszurni parameterek alapjan, hogy mit szeretnel. Amit kidob, az kell neked.

(#18) tiszolczi válasza vence (#12) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

A szürke importos global változatba 1 nano és 1 eSIM megy bele, így lesz dual. (Modell: 2312DRA50G, bár ez lehet nem mérvadó.)

(#19) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Kifejezetten szimpatikus készülék, ahogy az is, amit a dobozba pakolnak a készülék mellé.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#20) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ezeket a 8 Megás ultrákat meg 2 Megás atyaúristen makrókat hogy nem tudják már elfelejteni végre.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#21) classic B válasza Alusky (#20) üzenetére


classic B
aktív tag

Nagyon ciki lenne 1 hátlapi kamerás telefont piacra dobni, ill. senki nem venné. Inkább rárakják ezt a 2 semmire se jó kiegészítő lencsét, mert óccsó és van belőle még millió db.
Én tuti nem veszek olyan telefont, amin ezek is rajta vannak, lehet tőlem 32 gb ram, 16 magos cpu stb. :D

(#22) Reggie0 válasza Alusky (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a makro az eleg hasznos, en sokszor fotozok kozelre. Inkabb egy hokamerat dobnanak ra, meg ezt a kameraszigetes baromsagot kene elfelejteni, inkabb legyen vastagabb a telo tobb akkuval, mert most a kamera miatt nem vekony, de legalabb felakad mindenhol.

(#23) vence válasza viragdani01 (#14) üzenetére


vence
junior tag

Köszi!
Ezek szerint 3 lehetőség, 2 IMEI azonosítóval.

Így már egyértelmű ... lenne, de

#18 tiszolczi (Köszi az infót!)

"A szürke importos global változatba 1 nano és 1 eSIM megy bele, így lesz dual."
Szóval kezdődik a katyvasz, a gyártók túlvariálása, azaz majd kiderül, hogy mit vettünk/kapunk! :C
-------------

Használat közben mennyire kell figyelni a közelségérzékelő hiányára, ill. a virtuális közelség érzékelésből adódó problémákra?

Jó, hogy a Só-mi is kezdi átvenni a Samu ... hozzáállását.
Ilyen áru (vagy drágább!) készülékekből kispórolni egy "filléres" alkatrészt ... szerintem ez No go! -

Szerintem az ilyen dolgokat szigorúbban kellene értékelni a teszteknél, mert ha nem kapnak negatív visszajelzést a gyártók, akkor nagyon rá tudnak szokni az ilyen dolgokra, lásd Samu!
(Már a top készülékekből is kihagyja a proximity szenzort, a csili árai mellett! FY!)

Szóval lenne egy elfogadható teló és bukik egy nevetséges dolgon ...
Még szerencse, h van választék bőven.

# 19 Rigormortiis
Addig volt szimpatikus, amíg nem szembesültem a proximity
kispórolásával!
Egy 400 Eurós készüléknél?!
A legtöbb 200 alattiból se "felejtik" ki!

[ Szerkesztve ]

(#24) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nálam egy Samsung A54-et váltott. Nem bántam meg :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#25) classic B válasza kbyte1024 (#24) üzenetére


classic B
aktív tag

Miben jobb számodra, mint az A54?

(#26) lsebestyen válasza kbyte1024 (#24) üzenetére


lsebestyen
addikt

Pont szerettem volna kérdezni, hogy mit válasszak, ha az a cél, hogy minél tovább használható legyen? A54 vagy ez?

(#27) spiderpig820 válasza Joe.36 (#6) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nekem a telefon után 1 héttel jött meg a sütő.

4B

(#28) cs.zs. válasza lsebestyen (#26) üzenetére


cs.zs.
addikt

Bármiből kifoghatsz egy szart. Sony TV, Whirlpool mosógép, mindegy. Ő az A54-ből fogott ki egyet, pl állandó térerőhiánnyal küzdött.
Átköltözött Redmibe, megszűntek a nyűgjei. Ennyi.
Nekünk is van a családban A54, az meg pont hibátlan, na bumm. Ilyen is van.

...

(#29) kbyte1024 válasza lsebestyen (#26) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ez ízlés dolga, nem beszéllek rá egyikre sem. Olvasgass nézegessen videókat aztán meglátom. Én nem vagyok releváns a témában :K

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#30) Joe.36 válasza spiderpig820 (#27) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszi, már nagyon várom, ez a telefon, amit tud, + ami van hozzá :) ( Samu nem ad semmit ) + a sütő, ( 40-50k ) ez így nagyon jó ajánlat volt ! Pont akartam venni :)
Még fólia is van a kijelzőn !

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#31) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Egyből a 4. oldalra ugrottam és az első rész végén abba is hagytam. Nem nekem találták ki ezeket a kamerás szetteket. 2mpx-nél tovább sosem olvasom mostanában ezen írásokat.
A tesztelőknek természetesen köszönöm, hogy vették az időt és türelmet ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#32) Celithrandi válasza kavalkád (#5) üzenetére


Celithrandi
addikt

ezért kell pixelt venni. Minden évben van három modell és kész
Minden évben veszek új telefont. 2 perc kiválasztani hogy mely modellt veszem meg. :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#33) Celithrandi válasza kavalkád (#10) üzenetére


Celithrandi
addikt

mert használtat egyszerűbb venni? Főleg ha komolyabb kocsit veszel és nem szuzukit ahol volt 3 csomag és csókolom. Egy BMW vagy Mercedes esetén nincs két egyforma használt kocsi mert egy több száz elemes listából vannak összeválogatva. Tudom, erre az a válasz, hogy nem veszel ilyen kocsit :))

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#34) waverider


waverider
senior tag

no offense, koszonet a tesztelesert :R
erdekelne ha ebben a cikkben majd minden bekezdesnel ott a negativum vagy a a lehuzo megjegyzes, akkor a vegen hogy jott ki az Ajanlott plecsni?
mas telefon teszteknel amikor 'alig' talaltok hibat meg sokszor a 'Tetszett' plecsni sem szokott jarni. :F

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#35) kbyte1024 válasza waverider (#34) üzenetére


kbyte1024
addikt

Gondolom ár /érték arány, használhatóság, kompromisszumok stb. Mint minden más tesztnél, megneznek mindent és ki jön a "matek"....

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#36) SkyLine3000 válasza classic B (#21) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Miért? A 8 mp uw és 2 mp makrónál megállt a tudomány? Nem lehet nagyobb felbontású, jobb minőségű szenzorokat gyártani és végre elhagyni ezeket a retteneteket? 2024-ben ez már kifejezetten kínos, szánalmas, vérciki, ultragáz, stb. Az árak kúsznak felfelé, de ez a két ipari hulladék stabilan marad. Persze, a Honor ezt is képes volt alulmúlni az 5 mp-es uw-al...

(#37) Műszakis


Műszakis
tag

Köszi a tesztet, akku idő érdekes ,hogy csak ennyire bírja , éjszakai auto fényerőn ha alacsony vagy magas (F5 ön nekem nullára húzta teljes sötétségben) mindig fentebb húztam a napocska közepéig és kb 1 hét után ott is maradt ,mintha megtanulta volna (miui és hyper os alatt is )

(#38) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Ebben az ársávban szerintem a Poco X6 Pro 5G jobb választás, elég erős konkurenciát csináltak vele házon belül.

(#39) tiszolczi válasza vence (#23) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Virtuális közelségérzékelő:
Kb két hét használat után nekem nem volt semmi gondom vele. Híváskor kikapcsolja a képernyőt, zsebben pedig nem old fel. Döntés/vásárlás előtt én is fáztam tőle, mert egyik előző Samu, amin szintén csak virtuális érzékelő volt elég sokszor megszivatott.
De majd erre is biztos jön olyan frissítés, amikor ez elmúlik. :)

(#40) denon30


denon30
újonc

Üdv Mindenki
Note 13 pro 256/8GB vásárlást tervezek és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.
Két féle CPU megjelöléssel is találtam ilyen készüléket.
Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 (4x2.40 GHz Cortex-A78 & 4x1.95 GHz Cortex-A55)
Fontos, hogy melyik proci van benne egy átlag felhasználónak.
Köszönöm a válaszokat

(#41) vence válasza tiszolczi (#39) üzenetére


vence
junior tag

Köszi a tapasztalatokat!

Nyilvánvaló, hogy meg lehet szokni a prox-szenzor hiányát.
De miért is a vevőnek kell a szokásain változtatni, óvatoskodni??
Különösen egy olyan alkatrész kispórolása kapcsán, amit a belépő szintű telókból sem hagynak ki.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy milyen hatása van a kamera (sw) készenlétben tartásának az akku-fogyasztásra ...
ha lehetne mérni. A kameraszoftverekre nem feltétlenül a gyors indulás, betöltés a jellemző. Tehát vagy megy folyamatosan vagy van vmi hasonló segédprogram helyette ... (ami tulajdonképpen szintén felesleges + erőforrás-zabáló.

Egyébként közelebb kellene lenni a "tüzhöz", h lássuk a mögöttes motivációt ebben a dologban.
Egy biztos, én senkinek nem ajánlanék ilyen hiányos felszereltségű telefont, amíg lehet választani.
.
Ezért kell a teszteket is a helyén kezelni ...
gondolva a háttér-dolgokra is.

(#42) janeszgol


janeszgol
félisten

Jól sikerült telefon.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) joey04 válasza kavalkád (#5) üzenetére


joey04
titán

dehogy csak neked. rengeteg a kritika a xiaomival kapcsolatban emiatt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) kavalkád válasza joey04 (#43) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ez megnyugtató :)

(#45) Bagoly01 válasza mg1992mg (#38) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Gyengébb kamera teljesítményben. Én már egy ideje ez miatt nem veszek poco-t. :N

(#46) kbyte1024 válasza denon30 (#40) üzenetére


kbyte1024
addikt

Snapi 7s gen 2 :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#47) Dingle válasza denon30 (#40) üzenetére


Dingle
tag

Octa-core (4x2.40 GHz Cortex-A78 & 4x1.95 GHz Cortex-A55)
Ez a pontos SoC specifikáció.

(#48) vence válasza denon30 (#40) üzenetére


vence
junior tag

A Redmi Note 13 Pro
így az "5G" hozzáírása nélkül lenne hivatalosan az 5G-s verzió és abban van a Snapdragon 7s Gen2.

A Redmi Note 13 Pro 4G
változat pedig a "gyengébb" ... 4G/LTE verzió.

Ezekett a jelöléseket leginkább már most sem így - a hivatalos formában -használják, még a szakportálok sem.
A kereskedők pedig főleg nem, mert az "5G" reklámértékű.

Neked kell tudni, hogy kell-e az 5G, illetve mi a fontos, melyik tulajdonság alapján választasz.
A speckókat jó eséllyel sok helyen keverik majd ill. nem tüntetik fel megfelelően ...
Illetve a gyártó is bekavar, egyes piacokra nem azonos speckóval szállít, mint az már most is kiderült a hozzászólásokból.
Szóval a katyvasz garantált egy ilyen választéknál.

Nézz meg egy normális összehasonlítást és úgy talán el tudod dönteni, pl. [itt] !

,@ #47 Dingle
Ez nem SoC specifikáció!
Ez csak a CPU fellállás!

Ettől a SoC rövid spec is több dolgot tartalmaz, lásd link!

[ Szerkesztve ]

(#49) mg1992mg válasza Bagoly01 (#45) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Embere válogatja. Nekem vonzóbb volt a gyorsabb, nagyobb tároló, több ram, és erősebb proci miatt. Képet úgyis alig lövök. :B

(#50) denon30 válasza vence (#48) üzenetére


denon30
újonc

Köszönöm szépen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.