Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Semmivel sem jobb, mint a Note 11. Proci +400mhz :) Fizikai méret, tömeg nőtt, pedig már a Note11 is nagy.
Gsmarena szerint nfc terület függő, tehát arra megint figyelni kell, hogy az adott késülékben éppen van-e?
Erre egyálalán nem éri meg lecserélni a régebbit.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2) PirosHello


PirosHello
senior tag

Azért NFC nélkül kiadni telót 2023-ban számomra értelmezhetetlen. Igaz, hogy telefonálni lehet vele, de arra meg van olcsóbb is.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#3) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pont az NFC miatt nem ezt vettem. Ők tudják...

(#4) Luck Dragon

“Reklámok a MIUI egyes gyári alkalmazásaiban”
Még mindig itt tartunk ? :(((

Köszi a tesztet . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Árulja már el valaki, hogy miért nem alapfelszereltség 2023-ban minden telefonban az nfc? Engem ugyan nem érint, de érthetetlen és az is, hogy fel kell hozni pozitívumként a meglétét. Mindig csak azt tudom ismételgetni, hogy a 2013-as, akkor középkategóriás LG F6-ban már benne volt.

(#6) User64476


User64476
őstag

A realmek nem valami béna sajátmárkás gyorstöltést alkalmaznak amit semmi nem támogat? Állandóan ajánlgatják, ez nem kéne kizáró ok legyen?

[ Szerkesztve ]

(#7) sajby


sajby
senior tag

Most akkor ebben van közelségérzékelő a pro 5g-ben meg nincs? Az úgy elég :(((.

(#8) darken07


darken07
csendes tag

Sziasztok.

Nekem is dettó ilyen telefonom van és van NFC.
Ezek szerint adtak ki ilyen és olyan verziót is?!
Yettelnél vásároltam ugyanezt a telefont.
Nekem nincsenek nagy igényeim telefonnal kapcsolatban, de teljesen rendben van.
Üdv, :)

(#9) arabus válasza darken07 (#8) üzenetére


arabus
addikt

Nekem is van Nfc MediaMarkt-ból.
Teljesen jó telefon.
4gb+3gb ram-al.
Nekem ami fontos hogy fürge is.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#10) Damos válasza User64476 (#6) üzenetére


Damos
tag

Egyrészt ez egy Redmi, másrészt a Realme a VOOC töltési szabványt használja.

(#11) PirosHello válasza darken07 (#8) üzenetére


PirosHello
senior tag

Ugyanez a teló 5G-s változatban (Snapi 4Gen1-es procival) NFC-s. A GSMArena szerint sincs benne NFC. De ha Neked van benne és Note 12 4G-s a teló, akkor passz piros.... :F

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#12) darken07 válasza PirosHello (#11) üzenetére


darken07
csendes tag

Szia.
Ugyanez a telefon ugyanebben a színben, a Yettel is úgy hírdeti, hogy van NFC, sőt a dobozon külön rajta volt, hogy NFC, gondolom akkor azért mert van belőle nem NFC verzió is. :))

(#13) darken07 válasza PirosHello (#11) üzenetére


darken07
csendes tag

Mindenesetre érdekes, de mondjuk számomra kvázi lényegtelen is. Csak láttam, hogy nagyot szólt, hogy nincs NFC, azért írtam, hogy van.
Valószínűleg ezt senki nem sejtette, meg nem is sejthette hogy ezekszerint 2 fajta verzió van ezen belül is, és a teszten olyan volt amiben nincs.

(#14) lujo10 válasza darken07 (#13) üzenetére


lujo10
aktív tag

Valószínű, hogy 2 verzió lehet, mert az Xre.hu is külön kéri, hogy jelezd, ha számodra fontos az NFC megléte.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#15) PirosHello válasza darken07 (#13) üzenetére


PirosHello
senior tag

Ha erre Dani talál hivatalos forrást, biztosan kiegészíti ezzel az infóval a tesztet. Mindenesetre érdekes, azt tudom elképzelni hogy a belpiacra szánt és a globál verzió különbözik. :R

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#16) judas13


judas13
addikt

Odáig olvastam, hogy NFC kihagyása..

szerk. ezek szerint két féle van, klassz.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#17) Damos válasza PirosHello (#15) üzenetére


Damos
tag

"azt tudom elképzelni hogy a belpiacra szánt és a globál verzió különbözik"

Ha ez így van, az nem túl jó, mert a belpiacos nem tudja a B20-at.

(#18) arabus


arabus
addikt

Dobozon is feltüntetik ha Nfc verzió.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#19) User64476 válasza Damos (#10) üzenetére


User64476
őstag

Köszönöm, kapitány. Mint említettem a Realmeket minden egyes végszóban ajánlgatják mint alternatíva, pedig a spec töltésük miatt akna. Ebben a cikkben is.

(#20) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Én most vettem édesanyámnak ajándékba, egy LG K8-at váltott 5 év után. Előttem egy idősebb házaspár vett ugyan ilyet(73e volt). Megvan a célközönség, nfc ide v oda.... :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#21) pengwin


pengwin
addikt

ott van operátori kínálatban is, ahol már akár most el lehet hozni nagyobb csomag mellett 0 forintért

Mégis milyen csomag kell ahhoz, hogy 0 Ft-ért kapjon ma Magyarországon valaki egy készüléket?

Nekem az a tapasztalatom, hogy még 15-20 ezres előfizetések mellé is csak nevetséges mértékű kedvezményt adnak a készülék listaárából. Mivel a listaár tipikusan magasabb, mint a kiskereskedelmi ár, ezért a kedvezmény is leginkább csak arra jó, hogy ugyanannyit fizess a készülékért, mintha boltból vennéd.

Üdv, pengwin

(#22) this is life válasza pengwin (#21) üzenetére


this is life
Ármester

Yettel prime plus+ csomaggal, ingyen elhozható telefon, sima prime-al 32k, kártyás ár 79k,nfc-t ír a yeti.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#23) viragdani01


viragdani01
HÁZIGAZDA

Holnap utánajárok az NFC kérdésnek, a tesztre kapott modellben biztosan nincs, és elvileg ez is itteni forgalomba szánt modell.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#24) rnrn


rnrn
tag

Ez tudja az NFC-t: 23021RAA2Y (meg sok más)
Ami nem tudja az NFC-t: 23021RAAEG.
XRE-től rendeltem NFC-s, 4/128-as masinát. Teljesen jó. Hatvanpárezer volt.

(#25) User64476 válasza viragdani01 (#23) üzenetére


User64476
őstag

A coolmobile-nál direkt jelölik, hogy ha az NFCs modell kell írd oda rendeléskor.

(#26) movax


movax
őstag

Ez az NFC-mánia kicsit túl van tolva. Ott van mindenkinek az NFC-s bankkártya, azt is oda kell érinteni, tehát nem sokan érzik létszükségletnek a telefonos fizetést. Meg aztán hányszor kell bedugni a kártyát az olvasóba, mert a sarkibótba éppen nem akarja érzékelni a terminál az érintést, akkor viszont a telefont nem lehet bedugni. A bankkártyát Pistanéni is oda tudja tartani, telóra belőni a cuccot már macerásabb (és nyilván biztonságilag aggályosabb).

(#27) User64476 válasza movax (#26) üzenetére


User64476
őstag

Én nem hordom magammal a bankkártyát, eddig soha nem volt olyan, hogy be kellett volna dugni nfc helyett a kártyát. Ez valójában széleskörű probléma, csak szerencsém van?

Az e-személyihez is jó amúgy.

(#28) janeszgol


janeszgol
félisten

Az arahoz merten teljesen rendben levo mobil.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) tomboy0013 válasza movax (#26) üzenetére


tomboy0013
veterán

Semmi nincs túltolva, az okostelefonnak a funkcionalitása a lényege. Én ha városon belül mozgok vagy külföldön akkor csak telefon van nálam és azzal fizetek mindent. Tudom mindenki magából indul ki és a legtöbben azt hiszik a saját igényük szerint élnek mások is, de vonatkoztass kicsit el a saját gondolkodásodtól. Van aki hord kártyát meg kp-t magával, van aki nem. Van aki visz magával MILC-et vagy bármilyen fényképezőt is sokszor, de az nem azt jelenti hogy felesleges a fényképező az okostelefonba, van akinek az autójába van GPS, de ez sem azt jelenti hogy egy telefonba nem szükséges, stb.
Több mint 3 év alatt mióta aktívan használom az NFC fizetést, úgy hogy átlagban napi 2-szer telefonnal fizetek egyetlen helyen nem sikerült (Budakalász Auchan kávézó) a dolog. 1000 fizetésből 1 hiba, ez bőven belefér, ezért nincs értelme pénztárcát húzni mindenhová, plusz egy dolog amire figyelni kell.

(#30) Bagoly01 válasza movax (#26) üzenetére


Bagoly01
senior tag

+1

(#31) pengwin válasza movax (#26) üzenetére


pengwin
addikt

Meg aztán hányszor kell bedugni a kártyát az olvasóba, mert a sarkibótba éppen nem akarja érzékelni a terminál az érintést

Egyszer sem, csak rá kell nézni a terminálra, hogy hol van az NFC benne. Mert mindegyikben máshova rakták.

Egyébként nem csak mobilfizetésre jó az NFC, hanem pl. vezetéknélküli eszközök párosítására, az e-Személyi aktiválására, stb.. Például voltam olyan múzeumban, ahol az audio guide-ot NFC-vel és QR kóddal is beolvashattad a releváns hely táblájáról, és a saját készüléked lejátszotta. NFC-vel sokkal kényelmesebb volt, és nem kellett a gagyi, mocskos helyi audio guide eszközt használni.

Mellesleg páromnak és édeanyámnak is volt olyan problémája, hogy elromlott az NFC a bankkártyájukban (eltört a plasztikkártyába rakott antenna, mert a kártya annyira gagyi). Nem rossz dolog, ha ilyenkor van egy tartalék megoldásod.

#27 Baskiria
Nem széleskörű probléma, mi több nem is létezik. Csak a terminálok elég eltérőek, hogy ne érzékeljék az ugyanarra a pontra tartott kártyát... van amelyik oldalt érzékel, van amelyik a kijelzőnél, van amelyik a kijelző felett...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#32) User64476 válasza pengwin (#31) üzenetére


User64476
őstag

Azt hittem csak én vagyok buborékban :)

Movax kolléga tapasztalatait én is osztom, eddig még sosem volt gondom az évek alatt.

(#33) SzakaPet válasza this is life (#22) üzenetére


SzakaPet
csendes tag

Arról van infó, hogy a Yettel vajon függetlenül adja a Xiaomi telefonokat?

(#34) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Valaki tudja, hogy még hány modell fog jönni a Note 12 szériából? :DD

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#35) janeszgol válasza Usgyi (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha vége is lesz, szerintem jövőre ugyan ezek jönnek, csak 13-as jelöléssel. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) cappa72 válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


cappa72
nagyúr

Itt is fog állni, mert ez a világrend.
Ki lehet kapcsolni szerencsére, de minden egyes ilyen esetben azért még utoljára rákérdez, hogy biztos ki akarod-e kapcsolni, mert a fejlesztőknek ez egy bevételi forrás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#37) Luck Dragon válasza cappa72 (#36) üzenetére

Itt is fog állni, mert ez a világrend.
- Van akik nem szeretnék ezt, ahogyan én sem . Így is körbe vesz a világ ezzel , nem szeretném ha a telefon is ezzel nyaggasson.

Ki lehet kapcsolni szerencsére,
-Ez igaz , magam is megtettem , de mikor az utolsó nagy frissítés telepítettem az egész rendszerben előjött , úgy hogy meg se kérdezte , hogy szeretném avagy sem .

Majd végig mentem ezen és ezen segítségek alapján plusz itten segítséget is igénybe vettem , hogy végre megszabaduljak tőlük. De így is maradt vagy vissza -vissza tér(nek) .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#38) movax válasza Luck Dragon (#37) üzenetére


movax
őstag

A reklámok igen egyszerűen blokkolhatók privát DNS beállításával, pl. Adguard DNS, és nem csak a rendszerben, hanem a weboldalokon is szűri.

(#39) Damos válasza SzakaPet (#33) üzenetére


Damos
tag

Egyik szolgáltatónál sincs már SIM lock.

(#40) this is life válasza SzakaPet (#33) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg függetlenül adják, de szerződésszegés esetén van lehetőségük tiltani imei alapján. Nem vagyok biztos benne , de talán az iphone ami sim lock-os náluk.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#41) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Hello all, a Xiaomi magyar képviselete azt mondja, hogy a hazai, hivatalos forgalmazású cuccokban van NFC és ez a dobozon is szerepel. A tesztkészülékben nem volt, de "azt a global küldi", legalábbis ez volt a válasz a hisztimre, mert így minket is beszívattak. Mindenesetre módosítottuk az anyagot és így már egy plecsni is jár a végén.

Azért ha a gyártó hivatalos képviselete küld bontatlan dobozos termékmintát jóval a forgalmazás kezdete után, akkor tökre érdemes lenne arra figyelni, hogy olyan motyó jusson el tesztre, ami ugyanaz, mint amit a júzer is megvesz a boltban...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#42) Luck Dragon válasza Bog (#41) üzenetére

De legalább utánna jártatok a dolognak és ez tiszteletreméltó és ezt meg is osztjátok . Ez az ami nem mindegy.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) janeszgol válasza Bog (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Plecsnire +1. Vasarlasra erdemleges a mobil szvsz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) kbyte1024 válasza Bog (#41) üzenetére


kbyte1024
addikt

Mondjuk ez evidens kéne, hogy legyen.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#45) aprokaroka87 válasza Bog (#41) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyszer jó lenne megtudni hogy mi ez a van benne nfc, nincs benne nfc dolog, mert szerintem semmi értelme annak amit a xiaomi csinál...

(#46) PirosHello válasza Bog (#41) üzenetére


PirosHello
senior tag

Köszönjük az utánajárást és a tesztet is. Így valóban tetszetős a készülék.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#47) PirosHello válasza rnrn (#24) üzenetére


PirosHello
senior tag

Átvertek. Kékben ma már csak ötvenpárezer..... :Y

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#48) SkyLine3000 válasza movax (#26) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekünk üzletünk van jó régóta. Tapasztalatból mondom, hogy elég sokan használják fizetésre a telefont.
Számomra azért érthetelen az nfc hiánya 2023-ban (pedig egyáltalán nem érint), mert nem hinném, hogy jelentősen megdrágítja a telefont, viszont alaptartozéknak kéne lenni, annyira "mindennapi" dolog már. Ahogy van minden telóban gps, úgy nfc-nek is kéne lenni. Konkrtéan pazaráls nfc-s és anélküli változatot is kihozni egy telefonból.

(#49) PirosHello válasza SkyLine3000 (#48) üzenetére


PirosHello
senior tag

Egyetértek. A bankkártyámat már azt sem tudom, melyik fiókba tettem, annyira telóval fizetek mindenhol. Sztem az NFC 2023-ban alap (ahogy feljebb meg is jegyeztem).
Persze nem vunk egyformák, de azért erre halad a világ.
Olyat meg még nem láttam, hogy rendelésnél be kell írni, hogy NFC-s v. anélküli készüléket kérek. Szerintem fura.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#50) janeszgol válasza PirosHello (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont most volt hétvégén egy jó példa az NFC-vel való fizetésre. Az öcsém elhagyta a bankkártyáját, letiltatta és újat kért. A bank a régi lakcímére küldte (ahol anyánk lakik).
Oké csak 100-110 km-ről van szó, van autója, de munka mellett nehéz csak úgy leautókázni. Biztonságosan tudatta vele az adatokat, ő hozzáadta az alkalmazásához és kész.
De az NFC több mindenre is jó. Például a BKK is megtudta, hogy van ilyen. Nyártól várható az NFC fizetés a járművökön. (Elsőnek talán a metrókon, de a neten utána lehet nézni.)
Igen lehet, hogy egy kis igényű ember fogja megvenni az olcsóbb telefonokat 8bár ez a Note 12 jó fajta), de attól ő még lehet, hogy telóval csippantaná le a BKK járművein a jegyét. De gondoljunk egy diákra. Ő tuti.

- két eszköz hitelesített kapcsolódása egymással
- megjelenik majd az élelmiszereken is. Nem kell rányomtatni hangya pöcsnyi méretben, hogy miből áll, meg miből nem, majd szépen megjeleníti az NFC tag leolvasásával a telefon. Akár fel is olvashatja a gyengén látóknak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.