Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164601) aelod válasza MATEO6600 (#164599) üzenetére


aelod
veterán

Tanulmányozd.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164602) benfolds válasza gyuri860213 (#164594) üzenetére


benfolds
őstag

labor lett volna, aztán az alapján további vizsgálatok, ha szükséges.

(#164603) benfolds válasza MATEO6600 (#164599) üzenetére


benfolds
őstag

"Szerintem fontos hogy ne 40 éves korunkig tervezzünk, hanem fenntartható fejlődést biztosítsunk."
na igen. lehet, hogy nem látszik, de nekem is ez lenne a célom. :U tudom, hogy rossz úton járok, de egyelőre "csak" 9 hónapot basztam el. egyszer mondtad, hogy heti 5-6 rövidebb edzést csinálsz ahelyett, hogy heti háromszor legyilkolnád magadat. én eddig nem mertem rövidebb, kevésbé kimerítő edzéseket csinálni, mert fostam, hogy akkor nem fogok fejlődni (nem mintha most fénysebességgel fejlődnék). pontosan hogy tudsz beleférni a 45 percbe? milyen bontásban edzel, hány gyakorlat, hány sorozat?
a másik fontos dolog szerintem, hogy többféle mozgásforma kell, sokan csak és kizárólag gyúrnak, amin agyon egyoldalú terhelés, tuti egyensúlytalanságot eredményez. sőt a fejlődés is jobb, ha mellette van úszás, bicikli, futás, akármi. legalább ezt talán jól csinálom kezdetektől. azt legalábbis érzem, hogy tök jól kiegészítik és erősítik egymást ezek a dolgok. persze az arányok fontosak.

(#164604) bbdzyx válasza Angel2014 (#164597) üzenetére


bbdzyx
senior tag

:D szóval a citromsav lúgos.

#164601 aelod nem értelek. Mitől különbözik ez a (gyanítom) tankönyv az egyetemi kutatók, professzorok állításaitól? Miért hiszel ennek és nem más forrásnak? Mitől lesz ennek az igazságtartalma szerinted több?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#164605) aelod válasza bbdzyx (#164604) üzenetére


aelod
veterán

Ahol van tanulmány ott mindig van ellentanulmány más specifikus vizsgálat.

+ infó, hogy a kínai kutatók/orvosok intravénás C vitaminnal is kezelik a betegeket. Itt rendkívül magas dózisokról van szó.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164606) benfolds


benfolds
őstag

az tudtátok, hogy a kakaóporban sokkal több koffein van, mint a kávéban? 230mg vs 40mg.
csak azért néztem utána, mert 4 nap alatt sikerült elfogyasztanom egy doboz 20 dekás kakaóport, hátha van benne valami, amit nem kéne túltolni. ezek szerint van. :U (ráadásul mindig pont lefekvés előtt jutalmaztam meg magamat egy nagy adag saját receptes csokis löttyel).

[ Szerkesztve ]

(#164607) aelod válasza benfolds (#164606) üzenetére


aelod
veterán

Most legalább ezt is tudod. Este 6 után nem javallott koffeint inni. Rontja az alvás minőségét.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164608) tibcsi0407 válasza aelod (#164607) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Számomra kicsit furcsa, hogy akkor a gyerekek hogy önthetik magukba a kakaót. :DDD Szerintem az tutira koffeinmentes, nem sima kakaóbabról van szó.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#164609) aelod válasza tibcsi0407 (#164608) üzenetére


aelod
veterán

Nesquik és társaiban nincs szerintem annyi natúr kakaópor. Nesquikre ráguglizva 17%-ot ír.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164610) tibcsi0407 válasza aelod (#164609) üzenetére


tibcsi0407
félisten

17%-nyi 100g kakaó még úgy is 39mg koffein, szóval az még elég bika. :))
Érdekes infó! [link]
Kolléga izgalmas témára tapintott rá. :K

https://utdetailing.hu/

(#164611) benfolds válasza tibcsi0407 (#164610) üzenetére


benfolds
őstag

nem cukrozott kakaópor volt, hanem tiszta. a gyerekek kakakója nem tudom mennyire lehet tömény, de ha kakaót csinálok, én abba is beleteszek a tiszta kakaóporból két púpos teáskanállal. lehet a kakaóban lévő koffein lassabban szívódik fel? saccra a darált kávé talán nehezebb is, mint a kakaó.

(#164612) Pocee


Pocee
senior tag

Üdv!

segítene valaki egy lehetőleg magyar weboldallal,hogy tudnám a makróim kiszámolni?
megnéztem az első 4 találaltot,de mind a négy máshogy számol.
olyan kellene,ami alapján kiszámoltátok és működik is a dolog.
Ha véletlen angol,valahogy azzal is megbirkózom.

Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#164613) Madwe válasza bbdzyx (#164604) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, lúgosít a citromsav. Aki pl refluxos, az ezzel tisztában van. Furcsa, de ez van :D

(#164614) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Vannak termek amik nem zártak be? Ahova járok másfél hónapja zárva van, de most raktak ki egy kérdőívet a nyitásról. Nekik is kötelező volt zárni, vagy önkormányzattól függ?

(#164615) aelod válasza whitezo88 (#164614) üzenetére


aelod
veterán

Rendelet nem írta elő a terem bezárást.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164616) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Karanténnapló:
Minek után, a haspadból kis szétnyitható létrával ideiglenes paddá avanzsált eszköz szerű szerzeményem a kétkezes súlyzó nyomásra való pozícionálásánál meghúztam egy ideget a kisujj, gyűrűsujj idegvonalában a balkezemen felbaxtam magamat és arra jutottam, hogy veszek egy komolyabb padot (a vagy nem kapható és kérdéses hány hónap múlva lesz és a nevetséges pad ahhoz képest magas áron dimenzióján átugorva), ami fekvenyomó pad mellgép, csiga, hát láb minden egyéb csemegére jó lesz hosszútávon :D Kapja be az edőzterem, nem fogok most már ezen garasoskodni, csak specifikusabb izmok edzésére lesz ritkán napijegy :D

Egy normál fekvenyomóhoz képest 50-100E pluszba és hosszú távra nem szórakozok már kiegészítőkkel hozzá :D (hozzáteszem, hogy bezártság miatti frusztráció okán így is sokat fejlődtem az elmúlt ~48 napban... ) (a bezártságra maradt az edzés illetve a 1-3 hetente egy kocsikázás, kihalt de természetközeli helyekre a párommal (erdei patakok, tavak, stb))

(#164617) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#164616) üzenetére


Soulfly842
addikt

(a létra-pad hirtelen elmozdulása okozta egyébként a problémát :D 2-3 @!kalommal nicoflex helyretette egyébként, de a terhelés sajnos egyelőre fájdalommentesen nem bírja, 4-7 nap pihi marad... :( :( Normál melvéppel legalább minimális terheléses lehetne valamit kezdeni óvatosan..

[ Szerkesztve ]

(#164618) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Mennyire egészségesek az edesitoszerrel (aceszulfàt-k,szukraloz) készült fehérjék? Ezek okozhatnak pl hasmenést is?

(#164619) aelod válasza Viiktor1989 (#164618) üzenetére


aelod
veterán

Igen ha vmelyik édesítőszerre érzékeny vagy akkor lehet hasmenés.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164620) mody123


mody123
tag

Sziasztok,
Év elején elkezdtem diétázni sikerült is elérnem a célomat. 104kg voltam és 87kg lettem a végére. Heti átlag 1kg fogytam.
Mivel már nem diétázok igy elkezdtem tömegelni és felemeltem a ch-t egy minimális 3g/testsúlykilógrammra. Ami lehet hiba volt mert 1 hét alatt feljött rám 1,5kg. Túl gyorsan emeltem meg a ch-t? lassabban kellett volna?
Továbbra is tartsam ezt a ch mennyiséget vagy csökkentsek? Mennyi a normális súly gyarapodás tömegelés alatt havi szinten?

Szerk: 185cm magas vagyok, Endomorph

[ Szerkesztve ]

(#164621) aelod válasza mody123 (#164620) üzenetére


aelod
veterán

Nincs kőbe vésve, hogy mennyit szedsz magadra. Többlet ch bevitel vizet fog, így az szinte biztos, hogy csak víz.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164622) benfolds


benfolds
őstag

remélem azért a jenőnek is jutott abból a pénzből, amit az aldi fizetett az indexnek ezért a videóért, ha már bevállalta, hogy ezekkel a szatyrokkal bohóckodik. :DDD

(#164623) aelod válasza benfolds (#164622) üzenetére


aelod
veterán

Jenő...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164624) medica


medica
senior tag

Gengszter Gődény elemez [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#164625) medica


medica
senior tag

Kicsit foglalkozunk egy ostobasággal ,szintén ennek a bohócnak a sületlenségeire reflektálva (nem is mert visszaszólni egyikre sem inkább behúzott farokkal kenyérsütögetős videókkal házal - úgy látszik a szteroidokon vett bátorság lelankadt :DD )
[link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#164626) medica válasza Madwe (#164613) üzenetére


medica
senior tag

"Igen, lúgosít a citromsav. Aki pl refluxos, az ezzel tisztában van. Furcsa, de ez van"
A citromról köztudott, hogy savanyú, ami a benne található savaknak (elsősorban a citromsavnak) köszönhető. A citromlé nemcsak savanyú, hanem kémhatása is savas. Ha pedig savas kémhatású anyagot fogyasztunk, az nem lúgosít.
Ha savasat eszünk-iszunk, akkor a szervezet a saját (elsősorban a sejtplazma, másodsorban a vérplazma) egyensúlyi pH-jának megtartása érdekében a fölösleges savat megpróbálja semlegesíteni és/vagy eltávolítani. Erre valók a pufferek (a vér pH-ját ezek tartják állandó értéken) és erre való például a vese: a fölösleges savat kiválasztja, így nem mi savasodunk, hanem a vizeletünk. Sokaknak rossz hír, de ugyanez a helyzet a lúgos táplálékokkal (pepitában) : nem mi lúgosodunk, hanem csak a pisink. Ergo: a citrom nem lúgosítja a szervezetünket, egyrészt, mert savas, másrészt meg azért sem, mert még ha lúgos lenne, akkor sem lenne képes erre.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#164627) aelod válasza medica (#164626) üzenetére


aelod
veterán

+1

A szervezet ph értéke mindig állandó így nem tud eltolódni savas vagy lúgos irányba. Ezért hülyeség a lúgosító étrend és társaik. Ha elmászna egyik vagy másik irányba ott komoly gondok lennének.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164628) medica válasza aelod (#164627) üzenetére


medica
senior tag

konkrétan adott esetben elhalálozáshoz
táplálkozással valóban lehet befolyásolni a kémhatást, de nem a vérét, esetleg a sejteken belüli vagy azok közötti folyadékét, hanem a vizeletét. Bizonyított tény, hogy bizonyos táplálékok (pl. hús) savanyítják, mások (pl. zöldségek) lúgosítják a vizeletet, azonban a szervezet folyadéktereinek kémhatása ezek nagy mértékű fogyasztása esetén is állandó marad. A vizelet kémhatása (amely általában savas) semmilyen összefüggésben nincs a vér pH-jával.
A szervezet pH-ja ugyanis csak kis mértékben térhet el a normálértéktől mivel a jelentősebb eltérés súlyos állapothoz, akár halálhoz is vezethet. A vér kémhatása (pH-ja) normál körülmények között 7,37-7,43 között mozog. A pH a hidrogénion-koncentráció negatív logaritmusa, ennek megfelelően egészséges emberek vérében a hidrogénionok 3,72-4,27×10-8 koncentrációban vannak jelen. Nem igaz, hogy a modern életmód, táplálkozás hatására a szervezet pH-ja savasabbá vált volna, ugyanis ezt a pH-t több százmillió éve tartjuk fenn, amióta őseink elhagyták az ősóceánt. Ha a vér pH-ja akár kis mértékben is eltolódik savas irányba ( < 7,35), már panaszok jelentkezhetnek, súlyosabb esetben (pH < 7,20) keringési- és tudatzavar alakulhat ki, akár halál is bekövetkezhet. Ha a vér a normálnál lúgosabbá válik, hasonlóan súlyos állapot alakulhat ki. Ha a vér pH-ja csak enyhén is savassá válik (6,8 alá csökken), az közvetlen életveszéllyel, halállal fenyegető állapot. (Ugyanez érvényes a pH 7,8 fölötti kémhatásra.) Épp ezért a szervezet mindent megtesz, hogy a vér pH-ját állandó szinten tartsa. Ezt szolgálja a „savanyító” szénsav (H2CO3) CO2-vé történő dehidrálódása és a szén-dioxid légzéssel történő eltávolítása, valamint a nem illékony savak és a „lúgosító” ammónia (NH3) vesén keresztül vizeletbe történő kiválasztódása.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#164629) aelod válasza medica (#164628) üzenetére


aelod
veterán

Nem baj káposztalevet kell inni :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164630) medica válasza aelod (#164629) üzenetére


medica
senior tag

az a baj egyébként a féligazságokkal hogy sokszor rosszabbak mint a hazugságok

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#164631) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

Marathon Time-hoz hasonló jót olcsón fehérjét keresnék, sajttortát rendelnék, de már elfogyott. [link] :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#164632) HussarF válasza Mr.Csizmás (#164631) üzenetére


HussarF
addikt

Van vele tapasztalatod? Az olcsó általában szar is, aztán nehogy a végén lezuhanj a nagy repkedések közben ;]

(#164633) roti86 válasza HussarF (#164632) üzenetére


roti86
őstag

Nekem van, igaz nem a citromossal... Nemrég még a toffee caramel és a cookies and cream izhez is hasonló 5490 Ft os áron lehetett hozzájutni. Hát nem a legjobbak sem ízre sem oldódàsra, de ennyit megér. Viszont a normál árán, ami több mint 12K nagyon nem éri meg. Egy Nutriversum vagy a szintén nemrég vett Hello Whey whey prot meg sem közelíti...

(#164634) atee_13 válasza HussarF (#164632) üzenetére


atee_13
őstag

Én pont tegnap bontottam meg. Ízben vállalható egy minimálisan pár apró csomó marad a végén még, de ha nem hazudik a leírás ennyi pénzért kifejezetten jó vétel.

(#164635) dugynok válasza roti86 (#164633) üzenetére


dugynok
senior tag

Ízre sztem is erős, viszont az oldódàsa nagyon jó. Pikk-pakk sima.

(#164636) benfolds


benfolds
őstag

felhozom megint, mert biztos van tapasztalata vele másoknak. myproteines citrát. se hideg, se forró vízben nem oldódik. ha forróban kevergetem fél órát, akkor úgy 30%-ban bír feloldódni. ekkora egy szart, ez tényleg ilyen? nem szokásom az ilyesmi, de a myprotein oldalán jól le is pontoztam a terméket, de persze nem jelenítették meg a hozzászólásomat, pedig nem anyáztam (bár tudtam volna). szóval a lényeg: van valami trükk, hogy ne "homokos" vizet kelljen innom, vagy ez kuka? (gondolom ha nem oldódik, akkor nem is szívódik fel)

(#164637) HussarF válasza benfolds (#164636) üzenetére


HussarF
addikt

Nincs. Én is vettem egyszer, hogy de fasza lesz, aztán rájöttem, hogy ehhez képest a kreatin monohidrát az oldódás csodája. Az Mg-citrátot úgy kell inni, mintha homokot szórnál vízbe.

Szerk.:
Na jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy Zolának volt valami módszere rá, talán videót is rakott be róla ezeknek a hozzászólásoknak a környékén. Ha nagyon érdekel, akkor keresgess

[ Szerkesztve ]

(#164638) benfolds válasza HussarF (#164637) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. ha jól látom, zola az ikeás tejhabosítót ajánlotta. (nem is tudtam, hogy felhasználó + kulcsszóra is rá lehet keresni). a környékemen nincs ikea, majd nézek valami más habosítót, bár elég nehéz elképzelni, hogy működik. kevergettem a forró vízben, mint a hülyegyerek, de fél óra alatt is csak minimálisan oldódott. azt nem lehet mondani, hogy általában ilyen nehezen oldódik a citrát, mert amim előtte volt (natural calm), az másodpercek alatt oldódott. egy problémám volt vele: pont ötször annyira jött ki 1g magnézium, mint a myproteinesből. persze ha tudom, hogy a myproteines nem oldódik, akkor inkább vettem volna a drágábbat.

(#164639) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

A közeljövőben ki fog nyitni az a fitness terem is ahová jártam és én is szeretném folytatni a kondit ahol abba hagytam.
Most hogy az ízületeimnél is elmúlt minden fájdalom, szeretném okosabban csinálni, amennyire lehet.
A problémám az volna, hogy a mellezős gyakorlatok nyírják a vállamat és emiatt tartósan kialakul ilyen többnyire állandó váll fájdalom nálam.
Próbáltam kiszűrni, de sajna nem konkrétan egy gyakorlat okozza, hanem összességében.
Esetleg aki hasonló cipőben evez mint én, milyen stratégiát dolgozott ki erre, hogy szinte a 0-ra csökkentse ennek a problémának az okait?
Jelenlegi edzéstervem: Mell-tricepsz, hát-bicepsz, váll láb. Heti 1-2 nap pihenő szokott lenni.
Amit megfigyeltem, hogy még a váll edzés sem bántja úgy a vállamat mint a mellezős.
Pl hány gyakorlatot végezzek mellre, milyen sorozatokat, milyen intenzitással, milyen típusú gyakorlatokat végezzek, miket kerüljek jobban, a bemelegítésnél miket csináljak ez esetben, stb... de ti jobban tudjátok, főleg akiknek van ilyen jellegű gondja, de bárkitől fogadnék szívesen tanácsokat, sokat jelentene. :R

(#164640) marked one94 válasza Corsair90 (#164639) üzenetére


marked one94
őstag

Keress egy manuálterapeutat és hamar megtudod miért szarok a vallaid.

You'll Never Walk Alone

(#164641) aelod válasza Corsair90 (#164639) üzenetére


aelod
veterán

Akkor először is ezt felejtsd el:
Mell-tricepsz, hát-bicepsz, váll láb

Másodszor szinte biztos és garantált a mell gyakorlatok rossz kivitelezése.
Harmadszor váll mobilizációs gyakorlatok elsajátítása.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164642) gyuri860213 válasza benfolds (#164638) üzenetére


gyuri860213
tag

mintha Zola c-vitamint adott volna hozzá!? aszkorbinsav, rosi, dm 800ft /100g, plusz melegvíz. Ha elfogyott vegyél magnézium-laktátot (GAL) 180g/2000Ft kb.

(#164643) benfolds válasza gyuri860213 (#164642) üzenetére


benfolds
őstag

van itthon aszkorbinsavam is. majd kísérletezek, köszi.

(#164644) Corsair90 válasza aelod (#164641) üzenetére


Corsair90
tag

Miért, mi a probléma ezzel a edzés tervvel?

Mellnél a gépi tárogatást olyan nagyon nem lehet elrontani és a gépi kinyomást sem. A fekve nyomás fogás szélessége és a kézi súlyzós tárogatás és kinyomások ahol van rá esély hogy valami gond legyen a kivitelezésben.

A váll mobilizációs gyakorlatok mit takarnak pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#164645) Soulfly842 válasza Corsair90 (#164639) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én is kínlódtam kicsit a vállalal is, de leginkább a könyékkel. Túl gyorsan fejlődtem, amit az izomzatom, genetika elbírt volna, de az ízületeim nem (engem a shoulder press gép nyírt ki, de utána már a fekvenyomásnál is gondot okozott). Nekem a két kezes súlyzóval álló helyzetben való nyomás, mellhez/háthoz brutálisan sokat segített (olyan súllyal, ami nagy ismétlésszámot elbírt - ez jelentősen fejlesztette más gyakorlatban is az ízületek terhelhetőségét). nem strapálta le az ízületeket és tudtam is nagyot ugrani ennek köszönhetően (amellett, hogy látványos fejlődést is adott)

[ Szerkesztve ]

(#164646) aelod válasza Corsair90 (#164644) üzenetére


aelod
veterán

Az, hogy kezdőknél, közép haladóknál is a hát edzésen túlzottan igénybe van véve a bicepsz (és általában a hát gyakorlatok zöme ilyen esetben főleg bicepsz hangsúlyos lesz) mivel segéd izom és mire megedzenéd már elfáradt. Ilyenkor mit csinál a delikvens ha nem nő a háta? Növeli a súlyt amivel még inkább stimulálja a karhajlítót.

A váll mobilizációs gyakorlatok mit takarnak pontosan?

Főleg rotátor köpeny gyakorlatokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164647) Corsair90 válasza aelod (#164646) üzenetére


Corsair90
tag

Nekem a bicepsz nagyon el van maradva a háthoz (inkább mindenhez) képest és az edzést is a bicepszel kezdtem. Egyenlőre a hát és bicepsz is nagyon jól fejlődött. Könyök problémám pedig semmilyen formában nincs szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#164648) tibcsi0407 válasza Corsair90 (#164647) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sosem tenném a két izomcsoportot egy napra. Sérülésveszély is nagyobb.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#164649) aelod


aelod
veterán

Csepelen erre már rég rájöttek. Ösztrogént mindenkinek ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164650) Bubee82 válasza Corsair90 (#164639) üzenetére


Bubee82
őstag

Ahogy már írták, minden váll edzés végén pár sorozat rotátor köpeny gyakorlatból. Aztán már meglévő problémára orvosság: fekete nadálytő krém plusz nagy mennyiségű kollagén bevitele.

Nekem lassan 1 éve volt egy csúnya rk sérülésem és már-már kés alá feküdtem volna, mert azt hittem nincs más választásom, amikor elkezdtem a fentebbi kúrát. Teljesen elmúlt és azóta is panaszmentes vagyok pedig gyilkoltam rendesen a vállamat nehéz nyomásokkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.