Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rosieposie


rosieposie
kezdő

Én mondjuk nem bánom a FHD+ felbontást 6.5"-en, és azt is jó látni, hogy fényesebb lett és LTPO-t is kapott a kijelző
Viszont a zoom kamera szenzora azért lehetett volna nagyobb..persze ilyen megoldással nincs olyan sok rendelkezésre álló hely, de azért 1/3.5" elég kicsi, s kérdeses lehet a nem ideális fényviszonynál történő használat :))

(#2) joey04


joey04
titán

Alakul, még pár év és jó lesz ez a széria. Kijelző pici ebben a kategóriában, telep is lehetne 5300 körül. Főkamera oké, bár az 1/1.35" nőhetne még, az ultraszéles 16mm vicc, 12-13 az elfogadható, a zoom meg jobb lenne ha 2.8-5x között működne, mert a főkamera és a 3,5x között túl nagy a táv. És persze az is lehetne nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#3) gyerecske


gyerecske
senior tag

A négy évnyi biztonsági frissítés már nem hangzik olyan rosszul, a korábban pletykált két évvel szemben.
Nekem tetszik így elsőre, az ár viszont sajnos a szokásos.Mondjuk a WH-1000XM5 -et hozzácsapva előrendelésben már egész jó, már akinek pont szüksége van egy jó fejesre. :)

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#4) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Jó készülék. Drága, de legalább maradt a tavalyi modell árazása, és közelebb áll az átlagos közízléshez is.

Gondolom, a töltőfetisiszták majd ismét beleállnak a töltési sebességbe, amiben sajnos elég nagy felelőssége van a szerkesztőknek is. Amíg ez hozzájárul az akksi tartósságához, nekem ez sokkal inkább előny - legyen az Apple, Samsung, vagy Sony.

(#5) viragdani01 válasza joey04 (#2) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

1x és 3,5x között megoldja a 2x-et szenzorból elvileg, de erre vonatkozó részletesebb infót nem találtam, csak a linkelt videóban egy pár másodpercnyi részlet utal erre az elején, amikor írja, hogy új a kamera app. Lesz tesztünk és várhatóan több fotónk a szokásosnál, már egyeztetünk a magyar Sony-val, hogy mikor kaphatjuk meg.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#6) joey04 válasza viragdani01 (#5) üzenetére


joey04
titán

2x-et oké, de akkor 3.5x-ig vagy nem használod, vagy szar lesz.

(#7) adamssss


adamssss
veterán

Es a Sony nem adja fel! 5 eve mar hogy csodalom oket ezert. Raadasul papiron ez a telefon tenyleg mindent tud es mindenbol a legfejlettebb szabvanyt tamogat. Kb nem lehet belekotni. A jack meg az sd kartya unikum!

Ha nem lennek almas biztosan ezt vennem, anno is volt z-m meg z5c-m es nagyon szerettem oket. Csak hat a droid…

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) MikeWazowski válasza gyerecske (#3) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Azt a fülest bontatlanul felrakod 90k-ba sztem aznap eladod. Baromi jó cucc.
Alakul a Sony ismét, bár szerintem már nem jövök vissza... XZ-t imádtam anno.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#9) hegedus001 válasza adamssss (#7) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Szintén zenész, ha nem alma rendszerben élnék, akkor vagy sony flagship vagy pedig Samsung ultra a toll miatt, de inkább a sony

(#10) Hudaklaci87


Hudaklaci87
újonc

Sziasztok...a kérdésem a kövi lenne ..megéri e az újat venni vagy a kijelző miatt jobb az előző széria? Tehát 1400€ lenne es200€ a fejes mellé ajándékba.1100€ az V és így 1200€ a teló +200€ értékü a fejes). A kamera a VI-ban valszeg jobb ...de nekem csak fotozásra kell. :W :R köszi a válaszokat előre is ;)

(#11) Tschubi


Tschubi
tag

Számomra még mindig a Sony készíti a legszebb mobilokat, ez is ott van. :)
Kedves Dani,
Nem, nem négyzetes a háza. Szerintem "szögletes" lesz az a szó, amit kerestél.

[ Szerkesztve ]

(#12) rosieposie válasza Hudaklaci87 (#10) üzenetére


rosieposie
kezdő

A VI nem csak kamerában, hanem üzemidőben is észrevehetően jobbnak igérkezik, mint az V
Ha nem vagy pixel peeper, akkor a VI kijelzőben is jobb, de érdemes lehet várni 1-2 tesztre, hogy biztosra menj :K

(#13) Hudaklaci87 válasza rosieposie (#12) üzenetére


Hudaklaci87
újonc

Jelenleg egy Xiaomi mi 11 T pro van ..a gyorstöltés miatt imádtam de hát csóri lelke már ki van. 🤣 Éa állítólag nagyon szép képeket készit a Sony V...néztem még a Vívó x100-az mert az is Zeiss kamerát használ . De 180g vs 220-230g azért nem mindegy. Teljes tanácstalanság jelenleg. 🤣De köszi a helpet 😁🙏

[ Szerkesztve ]

(#14) rosieposie válasza Hudaklaci87 (#13) üzenetére


rosieposie
kezdő

Mindhárom nagyon jó mobil, és egyikkel sem fogsz rosszul járni vagy bánkódni (ennyi pénzért nem igazán lehet rosszat venni), de ha a kamerák a legfontosabbak, akkor mindenképp a vivo, feltéve ha az x100 Pro-ról van szó

(#15) doooo


doooo
veterán

Végre normálisabb arányok. A kamerára kíváncsi vagyok. A 3+1 év nem elég manapság, de ezt utólag lehet bővíteni.

(#16) viragdani01 válasza Tschubi (#11) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Jogos, nagyon reggel volt még. :)

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#17) theballa32 válasza Tschubi (#11) üzenetére


theballa32
tag

Pár hete vettem magamnak egy Iphone 13 telefont. Azért esett arra a választásom, mert sajnáltam a pénzt az Xperia V modellre.Mivel elég sokáig szoktam használni egy telefont, ezért a fő szempontom az volt, hogy jó fotókat készítsen, meg azért ne legyen már lassú sem a készülék. Rosszabb döntést nem hozhattam volna, mert ennek a telefonnak a kezelése számomra elképzelhetetlenül bonyolult a Sony Xz2 után, amit azért cseréltem le, mert betörtem a kijelzőt. Spúr voltam, már nagyon megbántam. Csak a Sony mindenben. Most jön a kb 5 év bűnhődésem 😀 a pávatelefonnal

[ Szerkesztve ]

(#18) adamssss válasza theballa32 (#17) üzenetére


adamssss
veterán

Nem hinném, hogy egy iPhone kezelése bonyolultabb mint a droid-é egyszerűen más és még rá kell ,hogy álljon a kezed. De egy idő után marha logikus a rendszer. Nekem anno ugyanez volt a droidnál de ott is kiderült, hogy bennem volt a hiba és nem a rendszerben.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19) Thom!


Thom!
veterán

A tesztek alapján a állókép és videó minősége nem valami nagy szám.
Messze van i15 vagy Pixel párostól.

(#20) CabalX válasza theballa32 (#17) üzenetére


CabalX
aktív tag

Szép dolog a vezeklés, de "bűnhődés" helyett esetleg eladni és visszatérni android-ra ? :D

(#21) theballa32 válasza CabalX (#20) üzenetére


theballa32
tag

Soha nem adok el semmit használtan

(#22) Crafter32 válasza theballa32 (#17) üzenetére


Crafter32
őstag

Iphonet első használatra mindig a legolcsóbb verziót kell nézni, mert sok embernek kihullott már a haja az IOS miatt. Vagy tetszik vagy nem és ne bukj egy csomó pénzt mert drága volt az iPhone.

(#23) hdavid1


hdavid1
tag

396 ppi? Valamit muszáj elrontsanak mindig. -_-

(#24) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Nem értem miért nem tudják meglépni még mindig hogy mikortól lesz kapható. Ez a majd eléggé béna.
De tetszik hogy végre elhagyják a tv távirányító formát.
Az ára pedig szokásos. Majd pár hónap múlva esetleg.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#25) gyerecske válasza Thom! (#19) üzenetére


gyerecske
senior tag

Belinkelnéd ezeket a teszteket?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#26) paatrick


paatrick
őstag

Én szeretném vissza azt az időszakot mikor a reklámokban szép emberek promózták a cuccokat... :U

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#27) adabra


adabra
senior tag

Nem értem ezt a képarány "nevezéktant". Miért 9:19,5 ???
Lehetne ehelyett pl. 25,2:54,6 is.
Vagy 1:2,17 esetleg 6:13. Ezeknek még értelme is lenne...

(#28) joey04 válasza paatrick (#26) üzenetére


joey04
titán

:DDD

(#29) golf válasza adabra (#27) üzenetére


golf
kezdő

Azért, mert a 9:16 és 9:21 mindenki által ismert sztenderd képaránynak számítanak, így a 9:19,5-öt könnyebb belőni hogy milyen lehet, mintha 6:13-nak hívnád.

[ Szerkesztve ]

(#30) adabra válasza golf (#29) üzenetére


adabra
senior tag

Korábban a 3:4 -re sem mondtuk, hogy 9:12.
Egyébként értem, csak nagyon erőltetett.

(#31) paatrick válasza joey04 (#28) üzenetére


paatrick
őstag

Hát de most nem? Egy reklámnak vagy ilyen bemutató videónak az a lényege hogy kívánatossá tegye a terméket. Itt egy random banda elmegy kempingezni, ezt egyszer is nehezen néztem végig nemhogy újra akarjam látni.
Anno vagy 15 ment TV reklámként ez: LG Scarlet - ott csorgott a nyálam minden alkalommal és a mai napig emlékszem rá pedig egy TV-t reklámozott.

De hogy ne menjek el a Sonytól, itt van ez 11 évvel ezelőttről: Xperia Z reklám - mennyivel kreatívabb, szebben fényképezett mint ez a mostani borzalom.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#32) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem így ránézésre teljesen rendben van a telo. Kár hogy ez nekem már drága.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#33) doooo válasza doooo (#15) üzenetére


doooo
veterán

Hát... a kamerák nem remekelnek összességében, véletlenül sem. Mondjuk a zoom-tól nem is vártam sokat, amikor megláttam, hogy ismét azt a hulladék szenzort használja, ami évek óta elvérzik. És most is így lett.

(#34) joey04


joey04
titán

De legalább az üzemidő végre újra jó lett.

(#35) CabalX


CabalX
aktív tag

Míg a PH-s teszt el nem készül - GSMArena teszt
Hiába a vapor chamber, a SD8Gen3-hoz ez is kevés úgy néz ki. :(
Ha lenne valami jó akció lehet venném, de amennyiért beharangozták az sok számomra.

(#36) hdavid1


hdavid1
tag

A teszt szerint 5000-es akksival jobb az üzemideje mint az 5400-as OnePlus 12-nek. Komoly. :Y

(#37) gyerecske válasza CabalX (#35) üzenetére


gyerecske
senior tag

Jó kis masinának tűnik ez.
"All in all, the Xperia 1 VI is the best Xperia yet."

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#38) prolad


prolad
őstag

Kár azért a kijelzőért, pont az a képarány és felbontás volt az egyik egyedi Sony feature. Most lett helyette egy teljesen általános valami. És ennyiért járna már 1440p körüli kijelző.

(#39) sh4d0w válasza prolad (#38) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Igy-igy. Remelem, notch sosem lesz, inkabb legyen par millimeter kava. Azt sem ertem, minek tertek vissza a tucataranyhoz, ugyis olyanok fikaztak, akik sosem hasznaltak ilyen keparanyt.

https://www.coreinfinity.tech

(#40) joey04 válasza prolad (#38) üzenetére


joey04
titán

396ppi nem elég?!
Amiben magasabb felbontás van, pl samu vagy xiaomi default nem is full felbontáson mennek, mert minek.

(#41) Sn00k


Sn00k
veterán

Na ez korrekt lett most. Végre normális arányok.
Ha képek meg videók tekintetében korrekt lesz, tuti beszerzek egyet.

3njoy the Lif3

(#42) theballa32 válasza Crafter32 (#22) üzenetére


theballa32
tag

Ezért lett csak a 13, mert annak az ára volt a plafon, amit egy telefonért kiadok. Mindig Sony-s voltam, csak most sokaltam az árát.

(#43) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Érdekes lesz majd megnézni, hogy másokkal összehasonlítva hogyan fog szerepelni. Az elődnek ebben a tesztben sajna nem igazán jött össze. Érdemes végignézni.
Amúgy nekem is tetszik, szurkolok neki!

...itt kérem mindenki!

(#44) Knight666


Knight666
aktív tag

Szerintem is felesleges 400ppi fölé menni. Senki sem 20cm-ről nézegeti a telefonját (remélem :D ).

(#45) janeszgol válasza theballa32 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocs, de ez logikatlan. Tehat megvettel egy 4 GB memoriaval szerelt iPhone-t 4 eves SoC-val (a 12-ben is A14 van), mert hosszu tavon hasznalod? 2 ev support lement belole, kap meg kb 4-et. Ennyit majdnem kap a Sony is.

Aki hosszu tavra vesz telefont, az az aktualis ev vagy az elotte levo ev csucsat vegye meg.

[ Szerkesztve ]

(#46) janeszgol válasza doooo (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyik evben sem remekelnek.

(#47) nikilauda válasza janeszgol (#45) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nem ugyanaz. A14, A15

(#48) spect80 válasza sh4d0w (#39) üzenetére


spect80
senior tag

a képarány változtatását és az értesítési led hiányát én is sajnálom. Van 1 IV-em designra bejön, csak ott sok más a baj (kamera, üzemidő, hívási gondok).
Várom, hogy jöjjön a jó ajánlat a Sony-tól, de azóta számomra minden évben úgy keveri a lapokat a gyártó, hogy ne akarjam megvenni.
Az 1 V-ben jobb lett a kamera, de annyival azért nem, hogy iphone pro max áron megérje megvenni, és a ledet is kihagyták.
Most meg jó lett az üzemidő is, LTPO kijelző, több támogatás, de értesítési led nincs, designban meg tagozódik be lassan a fősodorba, ami miatt azt az egyediségét veszíti el. kíváncsi leszek hogy változnak az eladások

[ Szerkesztve ]

(#49) theballa32 válasza janeszgol (#45) üzenetére


theballa32
tag

Voltam is bajban, mert nem akartam még telefont venni sem. Annyira elégedett voltam a régivel, csak az összetört.A 13 volt az, aminél írták, hogy sokat javult az akkuidőben, meg számomra emészthető ára volt. Ami még fontos volt, hogy legyen vezetéknélküli töltés is benne, hogy az autóban tudjam tölteni. Nekem nem kell a csúcs, menjen rajta kellemesen a net, meg legyen Nfc rajta.

[ Szerkesztve ]

(#50) janeszgol válasza theballa32 (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

240-250 ezer ft. Ennyiért S23-at nem kaptál volna? Milliószor jobb teló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.