Hirdetés

2021. szeptember 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#10701) szasanyi válasza wrox (#10700) üzenetére

szasanyi
félisten

Azzal úgy tudom nem fog kikapcsolni. Vagy ha tévedek mondd hol lehet beállítani, hogy kapcsoljon x idő után, vagy akárhány órakor - mert ha lehet ilyet, az engem is érdekelne.

A valóság nem egy vélemény.

(#10702) wrox válasza szasanyi (#10701) üzenetére

wrox
senior tag

Igazad van, azzal csak aludni lehet küldeni. Esetleg próbáld ezt.

(#10703) szasanyi válasza wrox (#10702) üzenetére

szasanyi
félisten

Igen, ez már jó lehet. Köszi.

(#10704) olivera88 válasza wrox (#10700) üzenetére

olivera88
veterán

Nem a feladatütemezőben inkább? Az energiatakarékosságnál ott nincs tudomásom szerint.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - Regizzetek Dropboxra --> http://db.tt/U6lbmwWK - WoWS unsinkable_sam_

(#10705) szasanyi válasza olivera88 (#10704) üzenetére

szasanyi
félisten

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek - de mint mondtam, ott nincs olyan lehetőség amivel ki lehet kapcsoltatni a gépet.

(#10706) TigerCat

TigerCat
veterán

Sziasztok,
Van egy SSD-m 2-felé particionálva a rendszernek, dokumentumoknak és egy HDD-m a mentéseknek, nem használt és archív fájloknak.
>>> kép <<<
Elég idegesítő, hogy rákattintok a HDD ikonjára, és mivel nem megy, nem reagál semmi, mivel meg kell várnom, hogy felpörögjön. Főleg akkor akaszt ki, amikor kikapcsolom a gépet, vagy elindítanék egy másolást. Plusz a rendszernek erre kell várnia leálláskor is.
Mit lehet ez ellen tenni?
Köszi előre is!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10707) tpopity válasza olivera88 (#10699) üzenetére

tpopity
csendes tag

Szia!

shutdown -s -f -t 999, akkor 999 mp múlva leállítja magát. Ha pontosan óra:perc-kor akarod, akkor feladatütemező C:\Windows\system32\shutdown.exe -s -f ütemezése.
Üdv,
Tibor

(#10708) Sub-ZeRo válasza TigerCat (#10706) üzenetére

Energigazdálkodás a és a hdd--nél tedd 0 percre. Akkor nem fog "leállni".

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10709) gyáliSanyi

gyáliSanyi
őstag

Üdv!

A gép bekapcsolásakor az eszközök ellenőrzése után (ahol a bios-ba való belépés is ban) előjön egy ilyen üzenet:
Verifying DMI Pool Data ...............
Ezt általában átlépi és már jön is a Windows 7 betöltése.

Néha az üzenet alatt pedig ez jelenik meg:
Verifying DMI Pool Data ...............
Boot from CD/DVD :
Disk Boot Failure, insert system disk and press enter .

Ilyenkor kikapcsolom a gépet és megmozgatom a sata vagy táp kábeleit és utánna van mikor meg rendesen betölt, meg olyan is, hogy nem, sőt van mikor nem is kell megmozgatni semmit csak egy reset és tölt rendesen.

Ez a hibajelenség körülbelül 10-ből egy indításnál áll fent.

2 meghajtó van a gépbe. Az egyikre van a Windows rakva, a másik, meg kétfelé van osztva. Volt már olyan, hogy mikor a windowsban rá akartam menni a másik 2 meghajtóra, azok nem voltak láthatóak és még a bennük lévő fájlok keresőszavára se mutatott semmit a kereső. Ez lenne a ritkább 2. probléma, inkább az elsőre lennék kíváncsi, hogy mit kéne ellene csinálni.

Ami nem fizetős, az ingyenes.

(#10710) wrox válasza gyáliSanyi (#10709) üzenetére

wrox
senior tag

Vagy a HDD döglődik, vagy a kábelek rosszak. Cseréld ki a kábelt első körben. Azért írja, mert nem látja olyankor a vinyót, nincs miről indítani az oprendszert.

(#10711) Sub-ZeRo válasza gyáliSanyi (#10709) üzenetére

Nekem ilyen akkor volt, mikor az adott bioshoz a sata2-es hdd nem passzolt. Váltottam lapot és jó volt utána, nem csinélt ilyet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10712) gyáliSanyi válasza wrox (#10710) üzenetére

gyáliSanyi
őstag

Amin a Windows 7 van feltelepítve, annak cseréltem Sata kábelt, az új 2 patriciós HDD-nek meg nem, mert annak sem öreg a kábele és gondolom az nem befolyásolja annyira a betöltést.

(#10713) gyáliSanyi válasza Sub-ZeRo (#10711) üzenetére

gyáliSanyi
őstag

A lap még nincs 1 éves, de a HDD, amin a Windows van az már 3-4 is lehet.
Ha esetleg HDD gond lenne, akkor milyen tulajdonságokkal rendelkező HDD jöhet számításba? Nem arra gondolok, hogy hány 100 GB.

(#10714) Sub-ZeRo válasza gyáliSanyi (#10713) üzenetére

Nekem a maxtor (80 gigás) vinyóm volt a bűnös. Jól ment, meg hozta sebességet, de ilyeneket csinált nekem, mint neked. Csak nálam minden újraindításkor.
Hogy milyen? Passz, most samsung vinyóim vannak meg egy wd. És a samsungal nincs bajom. De azért egy bios frissítést próbálj ki, hátha megoldja a bajt.

(#10715) gyáliSanyi válasza Sub-ZeRo (#10714) üzenetére

gyáliSanyi
őstag

Meglesz a bios frissítés.
Ezt a gondot ha minden igaz, akkor csak az a meghatjó okozhatja, amin a windows is van ugye?
Nem márkára gondolok, hanem, hogy milyen Rpm meg MB kellene egy normális windows futtatáshoz.

(#10716) hackeeeee válasza csƵ (#10691) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Nincsmit!

Sikerült?

Véleményem szubjektív...

(#10717) Sub-ZeRo válasza gyáliSanyi (#10715) üzenetére

Persze hogy azzal van a baj, mivel nem talál boot fájlt.
Amilyet akarsz. Hátha nem lesz ilyen problémád. De egy vinyó topikba érdeklődj, hogy mi a jó.

(#10718) wrox válasza gyáliSanyi (#10715) üzenetére

wrox
senior tag

A legnormálisabb megoldás rendszernek egy SSD, abból meg szinte mindegy hogy melyik. Megéri befektetni iszonyatosan felgyorsul a rendszered.

[ Szerkesztve ]

(#10719) szente

szente
őstag

Hali!

Rendszergazdai fiókot be tudom úgy állítani, hogy jelszóval lehessen csak alkalmazásokat telepíteni?

(#10720) Sub-ZeRo válasza szente (#10719) üzenetére

Szerintem nem. Csak akkor kér jelszót, ha másik nem rendszergazda fiókból akarsz telepíteni. Esetleg biztos van valami ilyen program, amivel ezt meg tudod csinálni, de én olyat nem ismerek. :D

(#10721) doddencs

doddencs
senior tag

sziasztok

remélem jó helyre írok. olyan problémám van, hogy néha nem görget az egér. egy laptopról lenne szó, és sem az egér, sem a touchpad nem reagál ilyenkor a görgetésre (sehol sem). aztán eltelik pár másodperc, és egy rövid ideig működik.

van tippetek, mi okozhat ilyet? még múlt héten nem volt ilyen gondom, és azóta nem is telepítettem semmit (ami okozhatta volna ezt).

előre is köszönöm, üdv.

(#10722) Sub-ZeRo válasza doddencs (#10721) üzenetére

Lehet vírus is ami pörgeti a procit és nem tudsz mit csinálni olyankor. Egy vírusírtót meg egy mbam-ot engedj rá a gépre.

(#10723) olivera88 válasza tpopity (#10707) üzenetére

olivera88
veterán

Hát megprobáltam a feladatütemezőben de nem kapcsolt ki :F ki a gép.[link] Nem tudom miért, pedig az irta feladat lefutott.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - Regizzetek Dropboxra --> http://db.tt/U6lbmwWK - WoWS unsinkable_sam_

(#10724) Sub-ZeRo válasza olivera88 (#10723) üzenetére

Az -s -f nem kellene a végére?

(#10725) doddencs válasza Sub-ZeRo (#10722) üzenetére

doddencs
senior tag

megpróbálom, köszi.

vírusírtó nod-om van, megteszi, ugye? mbam-ból a free is elég?

(#10726) Sub-ZeRo válasza doddencs (#10725) üzenetére

Hát a nod helyett más kellene. Mondjuk mse, vagy avira free. A free is elég az mbam-ból.

(#10727) olivera88 válasza Sub-ZeRo (#10724) üzenetére

olivera88
veterán

Jah. Az exe után?

(#10728) Sub-ZeRo válasza olivera88 (#10727) üzenetére

Aham. Vagy nem?

(#10729) TigerCat válasza Sub-ZeRo (#10708) üzenetére

TigerCat
veterán

Köszi,
Ha nem áll le, akkor ez azt jelenti, hogy folyamatosan maxon pörög? Ez nem teszi tönkre?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10730) Sub-ZeRo válasza TigerCat (#10729) üzenetére

Nm. Windows xp-n nem tette tönkre a vinyódat? ;]
Xp-ben nem volt ilyen és nem lett tőle baja. Ettől lenne szerinted, hogy a gyári fordulaton megy?

(#10731) olivera88 válasza Sub-ZeRo (#10728) üzenetére

olivera88
veterán

Igy ? [link]

(#10732) Sub-ZeRo válasza olivera88 (#10731) üzenetére

feladatütemező C:\Windows\system32\shutdown.exe -s -f ütemezése.
Szerintem így. :U Vagy már nem tudom. :DDD

(#10733) tpopity válasza olivera88 (#10731) üzenetére

tpopity
csendes tag

Szia!

sf helyett -s -f -t 0
Lehet hogy menne -t 0 nélkül is, de ez a biztos.

DE: hogy ne álljon le a gép, csak a visszaszámlálás elinduljon helyett egyenlőre tegyél 100-t. Ha visszaszámol 100-ról, akkor frankó lesz.

parancssorba shutdown -a paranccsal megállítja a visszaszámlálást.
Üdv,
Tibor

(#10734) Draken

Draken
őstag

Félig meddig win7-el kapcsolatos kérdésem lenne: milyen ajánlott programok léteznek amik letakarítják az eddig felhalmozódott szemetet / felesleges dolgokat, hasonló programra gondolok mint a ccleaner, persze ez is megfelel, de ha van még valami más ajánlott is a tarsolyban szívesen kipróbálnám őket. köszönöm előre is!

(#10735) Core2duo6600

Core2duo6600
veterán

Hello 2 Windows-t szeretnék használni boot managerrel
Létezik -e ? és melyik az ahol egérrel lehet kiválasztani, hogy melyiket akarom elindítani ?
A beépített túl fapados nekem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10736) gyáliSanyi válasza wrox (#10718) üzenetére

gyáliSanyi
őstag

Köszi!

Kicsit utánaolvastam és tényleg nem írnak róla rosszat. Egy 60 GB meg Windows és egyéb kisebb programok alá elég is lenne. A nagyobb HDD-k meg megmaradnának tárolásra.
Amúgy mennyi helyet érdemes számolni a Windows 7 mellé (GB) ?

(#10737) Sub-ZeRo válasza Core2duo6600 (#10735) üzenetére

Xp -> 7 a telepítési sorrend. Vagyis az öregebb rendszert rakod fel előbb.
És mindig külön partícióra. :D

(#10736) gyáliSanyi: Legalább 50 giga, de ha olyan 80-100 körül van az sem baj.

[ Szerkesztve ]

(#10738) olivera88 válasza Sub-ZeRo (#10732) üzenetére

olivera88
veterán

Mostmár működik. Csak én is ügyetlenkedtem kicsit. :DDD

tpopity: Szia.
Jó csak simán így, nem kell a visszaszámlálás. C:\Windows\system32\shutdown.exe -s -f

Még annyit h lehet módosítani a beállított feladatot? Mert minden nap 14:30 ra állitottam a kikapcsolást, ezt szeretném átjavítani

[ Szerkesztve ]

(#10739) Draken

Draken
őstag

Erre vki?

(#10740) hackeeeee válasza Draken (#10734) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Sztem a CCleaner bőven elég, ha nem eszetlenül használja az ember.

Véleményem szubjektív...

(#10741) doddencs válasza Sub-ZeRo (#10726) üzenetére

doddencs
senior tag

nem találtak semmit. :U

[ Szerkesztve ]

(#10742) Sub-ZeRo válasza doddencs (#10741) üzenetére

Hát akkor passz. Még hardveres probléma lehet, de nem hinném hogy így jönne ki, hogy sem az egér sem a tapipad nem megy néha.

(#10743) wrox válasza gyáliSanyi (#10736) üzenetére

wrox
senior tag

Nekem jelen pillanatban egy 30 gigás van, 10 giga szabad helyem van saccperkb. Win7 van fent, lejátszó, kodek, Office 2010, Meg pár picsa kis program. Szóval el lehet lenni 30 gigán is,de ha van rá keret, akkor inkább egy 50- 60-as, az tuti biztos, Arra még pár játék is felmehet, ott is lesz akkor gyorsulás (betöltésekkor)

(#10744) eketomy válasza Draken (#10739) üzenetére

eketomy
senior tag

Wise Registry Cleaner-t próbáld ki ingyenes!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10745) Zoli1222

Zoli1222
őstag

Hali!

Amikor a vinyó elkezd nagyon tekerni, akkor a win7 indexelhet? Az ilyeneket hol kell kikapcsolni? Köszi!

(#10746) Sub-ZeRo köszi! Van még esetleg más is amitől csinálhatja? A vírusírtó ki van jelenleg kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#10746) Sub-ZeRo válasza Zoli1222 (#10745) üzenetére

Vagy az, vagy a vírusírtó szkennel.

A vezérlőpultban megtalálod az indexelést.

(#10747) atala

atala
addikt

Hali!

Meg lehet azt oldani az intézőben, hogy legyenek felül ikonok? Gondolok itt pl a másolás, kivágás, törlés...stb. ikonokra. Mint ahogyan az XP-nél van.

A másik ami még rettentően zavar, hogy a start menüben a programok egy pici ablakban jelennek meg. Ráadásul külön kell megnyitogatni a mappákat.
Jobb lenne, ha oldalt hozná ki egy nagy csíkban.

Nem találtam meg ezeket a beállítási lehetőségeket.

(#10748) Core2duo6600 válasza Sub-ZeRo (#10737) üzenetére

Core2duo6600
veterán

Ez nem játszik, mert XP ét nem használok.
2 Win 7 meg még akármi is lehet.

Tehát az, hogy ujrarakom nem megoldás.
Nem itthoni gép.

Tehát egy Grafikus felületű bootmanager kell, hogy ne kelljen a biosban turkálni.
Meg hát ott csak hdd ét lehet kiválasztani.

Azóta már ott tartok, hogy a régebbi win 7 nem bootol, elfelejtettem a hdd ét lekörni.
Tehát csak a frissen telepített indul.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10749) creed33

creed33
aktív tag

Sziasztok!
sapphire radeon 9200 atlantis Videokártya DirectX v8.1es Hardveres támogatással van a gépemben.
Lehet ezen változtatni mondjuk hogy a Hardveres DirectX támogatás 9-es legyen? :F

(#10750) Sub-ZeRo válasza Core2duo6600 (#10748) üzenetére

Miért kéne bisoban turkálni? Ha fent van a 2 rendszer akkor bekapcsolás után kiad egy ablakot, hogy melyik windowst akarod elindítani. És ezt a 2 rendszert érdemes lenne egy vinyóra, 2 külön partícióra dobni.
Bcdedit talán tud rajta segíteni.

(#10749) creed33: Igen. Újra forrasztod a chippeket a vga-n. Amúgy meg nincs.

[ Szerkesztve ]

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.